Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.053.333
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
5 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze prijedlog za dobar laptop do 6000kn? Uglavnom bi se koristio za potrebe faksa (programiranje), povremeno gledanje serija. Nisam dugo proučavao poslovnu/business seriju pa sad ne znam kakva je situacija sa tim tipovima laptopa. Uglavnom 15.6 + incha i da nema samo integriranu grafičku. Dosta je bitno i da ima dobro hlađenje pa da nebi bilo pregrijavanja i da poživi što duže.

Naišao sam na ovaj, kako vam se čini?

https://www.adm.hr/product.asp?product=asus-vivobook-s530fn-bq075-156fhd-i5-8265u-8gb-ssd-256gb-mx150-2gb-linux-icicle-gold-90nb0k46-m01620&code=032%2E300%2E093

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 18:44 (Mindim).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa trebam preporuku za laptop do 4500kn max. Procesor i5 ili Ryzen 5, 8gb RAM, 256/512 SSD, bez OS-a (ili Linux), max dijagonala 15,6, obavezno FullHD sa IPS ekranom.

Bitno je da je laptop što manji, lakši, poželjno da nije skroz plastičan. Trajanje baterije nije presudno. Minimalno 24 mjeseca jamstva.

Neće vrtziz ništa prezahtjevno - web, Youtube, filmovi, piskaranje......

 

Gledao sam Lenovo 330, i Acer Swift. Kakvi su ti Acer modeli? Ovako na prvu izgledaju da puno daju za malu cijenu!

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ekipa,

 

trebao bih preporuku za laptop. Laptop ce se koristiti za posao - office i web. Cijena ~6000kn, min 8gb RAM, min256GB SSD/HDD, windows 10pro

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
matej402 kaže...

Bok ekipa,

 

trebao bih preporuku za laptop. Laptop ce se koristiti za posao - office i web. Cijena ~6000kn, min 8gb RAM, min256GB SSD/HDD, windows 10pro

 mozda ovako nesto:

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-v330-81ax00q5sc-core-i5-8250u-dvdrw-8gb-1000gb-128gb-ssd-hd-graphics-15-6-fhd-windows-10-pro-sivo-015400110 ?

https://www.mikronis.hr/hp-probook-450-g6-intel-core-i5-8265u-1-60ghz-8gb-256gb-ssd-w10p-15-6-full-hd-intel-uhd-graphics-620-p-n-5pp65ea.aspx

 

 

 

15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zeba kaže...

Ekipa trebam preporuku za laptop do 4500kn max. Procesor i5 ili Ryzen 5, 8gb RAM, 256/512 SSD, bez OS-a (ili Linux), max dijagonala 15,6, obavezno FullHD sa IPS ekranom.

Bitno je da je laptop što manji, lakši, poželjno da nije skroz plastičan. Trajanje baterije nije presudno. Minimalno 24 mjeseca jamstva.

Neće vrtziz ništa prezahtjevno - web, Youtube, filmovi, piskaranje......

 

Gledao sam Lenovo 330, i Acer Swift. Kakvi su ti Acer modeli? Ovako na prvu izgledaju da puno daju za malu cijenu!

 

Hvala!

pogledaj malo na nabava.net...

 

imam Acer Aspire 5 i nije loš ... nije skroz plastičan :)

uglavnom, za tu cijenu su ti sve početni modeli na koje ne treba staviti prevelika očekivanja u smislu robusnosti

 

i naravno, preporuka je produžuiti garanciju/dokupiti osiguranje

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Izbjegni acer ako možeš, daju "puno" za malu cijenu jer su napravljeni najgore od svih laptopa koji postoje, većinom su praktički nenadogradivi za prosječnog korisnika, te je sve iznutra grozno sređeno. Od samih konektora za napajanje koji samo leže unutra, do razbacanih žica, potrebe za rastavljanjem apsolutno cijelog laptopa da se dođe do apsurdnih stvari tipa ssd-a, rama. Idi na nešto drugo ako možeš ako kupuješ dugoročno.

Taj Lenovo 330 je skroz ok, imao sam verzju sa i3 7020u i Mx150, međutim malo ćeš bolje proći sa ryzen 2500u. Ima jaču integriranu grafičku i manje su cijene.

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 10:31 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mindim kaže...

Moze prijedlog za dobar laptop do 6000kn? Uglavnom bi se koristio za potrebe faksa (programiranje), povremeno gledanje serija. Nisam dugo proučavao poslovnu/business seriju pa sad ne znam kakva je situacija sa tim tipovima laptopa. Uglavnom 15.6 + incha i da nema samo integriranu grafičku. Dosta je bitno i da ima dobro hlađenje pa da nebi bilo pregrijavanja i da poživi što duže.

Naišao sam na ovaj, kako vam se čini?

https://www.adm.hr/product.asp?product=asus-vivobook-s530fn-bq075-156fhd-i5-8265u-8gb-ssd-256gb-mx150-2gb-linux-icicle-gold-90nb0k46-m01620&code=032%2E300%2E093

 pogledaj i ovako nesto:

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-530s-81ev0034sc-core-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-geforce-mx150-15-6-led-fhd-freedos-bakreno-014600058?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tako su mi se nekako i činili ti Aceri!

 

Znam da su to sve početni modeli, al meni stvarno nešto pretjerano ni ne treba. Uostalom laptop će radit dosta malo.

 

Znači, bolje da gledam Lenova?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo samo da napravim mali update vezano za moj post ranije. Dakle riječ je o hpovom 0041 koji je naručen u centro.hr, a drugi dan je naručen ram sa ugradnjom. Laptop je na kraju poslan bez ugrađenog rama jer netko od kolega nekome kolegi nije napomenuo da je potrebna ugradnja. Par poziva kasnije, osobno sam otisao do poslovnice sa laptopom i ponovno zatražio ugradnju koju na kraju nije bilo moguće napraviti u poslovnici nego je laptop poslan u ovlašteni servis. Ram je konačno ugrađen i laptop bi trebao sutra stići na adresu. Cijena laptopa je iznosila 3199 kn u trenutku kupnje, a cijena rama 153 kn. Ugradnja je bila besplatna, tako da za 3350kn mislim da sam odlučno prošao. Platio sam zato vremenom jer se cijela priča oduzila minimalno za tjedan dana, ako ne i više. Također, cini se da je navedena cijena za ram bila pogrešna jer je drugi dan ispravljena na 225 kn. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

2 pitanja za korisnike 0041ice...

 

1. kad je lap na manje od 10% baterije, da li i vama nece upaliti? nego mora se staviti na punjac i onda upali odmah?

2. instalirao sam program batterybar 3.6.6 i pratim situaciju malo...kod full runtime u pocetku mi pisalo 4:45, nakon 2 punjenja se to pocelo smanjivati, sad evo puni mi se (mozda 5-6. put ikad) i pise 4:14...isto tako capacity je trenutno 41473mWh, a u prvim danima ako se dobro sjecam bilo je i 43-44000mWh...jel moguce da je vec nakon 5-6 ciklusa otislo par tisuca mWh? battery wear mi stalno na 0,0%

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, frend kupuje laptop do 4500 kn. Na sadašnjem laptopu starom 7-8 godina mu šteka reprodukcija ili neko obrađivanje GOPro videa (ako sam ga dobro skužio kad snimi video s tim mora ga skinuti i na neki nacin obraditi na laptopu, al nakon kaj to završi video lagga). Dakle laptop mora biti sposoban da to odradi kak treba, osim toga će se koristiti za multimeduju, surfanje i možda povremeno igranje (ništa prezahtjevno). Koji je trenutno best-buy koji zadovoljava te uvjete? Gledao sam ova dva, jel bi nešto tako bilo ok ili ima nešto bolje?

 

hp-250-g6

 

Lenovo-IdeaPad-330

 

Fala unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
wickerman999 kaže...

Bok, frend kupuje laptop do 4500 kn. Na sadašnjem laptopu starom 7-8 godina mu šteka reprodukcija ili neko obrađivanje GOPro videa (ako sam ga dobro skužio kad snimi video s tim mora ga skinuti i na neki nacin obraditi na laptopu, al nakon kaj to završi video lagga). Dakle laptop mora biti sposoban da to odradi kak treba, osim toga će se koristiti za multimeduju, surfanje i možda povremeno igranje (ništa prezahtjevno). Koji je trenutno best-buy koji zadovoljava te uvjete? Gledao sam ova dva, jel bi nešto tako bilo ok ili ima nešto bolje?

 

hp-250-g6

 

Lenovo-IdeaPad-330

 

Fala unaprijed :)

 lenovo ti je puno bolji izgor i sasvim ok za te zadatke

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Klasično pitanje po 300ti put. Za prijateljicu, nije zahtjevan korisnik, potreban je "kućno-uredski" laptop do 4000kn s DVD čitačem/pržilicom. Potrebno je da na njemu normalne rade Chrome, na istome YT, Office, gledanje filmova i serija, ekran veličine 14" ili 15.6". Bilo bi dobro da je ekran dobar do malo bolji. Postovi u zadnjih mjesec dana mi ne pomažu zbog pržilice.

 

Hvala!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 10:15 (verydead).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nema smisla sa pržilicom uzet. Kupiš vanjsku pržilicu i uštekaš na usb. Nek gleda Lenovo 330S sa SSD i 8gb rama. Ili nešto ovakvo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 11:40 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dvoumim se između :

 

Acer Predator Triton 500 Intel Core i7 8750H 2.20GHz 16GB 512GB SSD + 512GB SSD W10H 15.6" 144Hz Full HD nVidia GeForce RTX2080 8GB

 

I

 

Dell Alienware 17 Intel Core i7 8750H 2.20GHz 16GB 512GB SSD W10P 17.3" QHD nVidia GerForce

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koja je Nvidia Geforce? Ako je rtx 2080 bez dileme Alienware

Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

GTX1070 8GB

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A Acer je puno jači, ako su za istu lovu i ne planiraš ga otvarati i nadograđivati, uzmi ga. Iako je Alienware kvalitetniji i pristupačniji za raskopati, pročistiti, nadograditi i popraviti, razlika je ipak velika u snazi grafičke

Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Raslika mi je oko 5000kn. Pa nekako naginjem alienwaru. A vidim da se acer puno više i zagrijava i sve. Vidim da dosta ljudi sa tritonom ima veliki screen bleed. Što mi užas za uređaj koji košta 25000 kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 15:30 (Hell).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Aceri su više za price/performance odnos nego da nude kvalitetan hardver. Ali taj alienware za pretpostavljam oko 20k kn nije nešto dobar izbor imho. Samo ta dva modela dolaze u obzir
Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Rado ću poslušati projedloge. Ta dva su mi za sada zapela za oko.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 16:04 (Hell).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

moze preporuka laptop do 6k kn a za potrebe su prvestveno radi faksa (programiranje) a volio bih i povremeno koju i igru odigrat a jedini laptop koji mi je sad zapeo za oko je lenovo legion y530!?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hell kaže...

Rado ću poslušati projedloge. Ta dva su mi za sada zapela za oko.

 Kupuješ u kojoj trgovini? Kojoj državi?

Silvio12 kaže...

Pozdrav ekipa,

moze preporuka laptop do 6k kn a za potrebe su prvestveno radi faksa (programiranje) a volio bih i povremeno koju i igru odigrat a jedini laptop koji mi je sad zapeo za oko je lenovo legion y530!?

 Na koje igre ciljaš? 

Imao sam super laptop Hp Pavilion gaming 15. Imao je i5 8250u i gtx 1050 2gb. Košta oko 5k kn nov, i fantastičan je omjer svega. Baterija traje dugo, tih je, lagan i udoban za rad, a može se naigrati na njemu. Zadnje igrao Monster Hunter World na njemu što je poprilično zahtjevna igra i izgledalo je dobro i dobro je radilo. Isto tako pitanje, gdje kupuješ? Može li rabljeno s garancijom?

Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U Hrvatskoj. Jer mislim preko Dinersa. Za ove konkretno sam gledao Mikronis. Ostali mi nemaju nešto bolju ponudu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Silvio12 kaže...

Pozdrav ekipa,

moze preporuka laptop do 6k kn a za potrebe su prvestveno radi faksa (programiranje) a volio bih i povremeno koju i igru odigrat a jedini laptop koji mi je sad zapeo za oko je lenovo legion y530!?

 Ja sam bio u istoj dilemi kao i ti, isto mi je trebao laptop do 6k za programiranje i povremeno gejmanje i na kraju sam se odlučio baš za y530. Uhvatio sam ga na sniženju za 5.5k kn, a unutra je i5 8300h, 8GB rama i 1tb HDD i GTX1050. Ja sam se bojao oko trajanja baterije pošto je procesor h, a ne u, npr 8250u, ali mogu reć da san skroz zadovoljan sa baterijom. Može izdržat 4 sata surfanja i laganog rada tako da mi ne mora bit stalno na punjaču.

Eventualno bi ti preporučio da obavezno imaš SSD jer mu ovako treba dosta dok se boota, ali evo ja lijen pa nikako ga ugradit... :)

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
verydead kaže...

Klasično pitanje po 300ti put. Za prijateljicu, nije zahtjevan korisnik, potreban je "kućno-uredski" laptop do 4000kn s DVD čitačem/pržilicom. Potrebno je da na njemu normalne rade Chrome, na istome YT, Office, gledanje filmova i serija, ekran veličine 14" ili 15.6". Bilo bi dobro da je ekran dobar do malo bolji. Postovi u zadnjih mjesec dana mi ne pomažu zbog pržilice.

 

Hvala!

 

 

 

DiRT kaže...

Nema smisla sa pržilicom uzet. Kupiš vanjsku pržilicu i uštekaš na usb. Nek gleda Lenovo 330S sa SSD i 8gb rama. Ili nešto ovakvo.

 

Ovako nešto je ok?

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-330-81dc00fssc-core-i3-7100u-dvdrw-8gb-256gb-ssd-geforce-mx130-15-6-fhd-dos-bijelo-014600141?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_3

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, laptop za oko 3000 kuna. (za office, internet i multimediju)

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-330-81dc00phsc-core-i3-6006u-8gb-256gb-ssd-hd-graphics-15-6-fhd-dos-sivo-014600143

 

Ovaj mi se čini najbolji za tu cijenu. Dal bi preporučili nešto drugo?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 11:21 (medozg366).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima!

 

Kupujem za oca laptop, služio bi za surfanje po netu, gledanje streamova i filmova, možda tu i tamo za napisati neki word dokument.

Kako vam se čini ovaj https://www.centro.hr/hp-15-db0042nm-amd-ryzen-3-2200u-2-50ghz-8gb-128gb-ssd-1tb-freedos-15-6-full-hd-amd-radeon-vega-3-p-n-5st76ea.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click za tu namjenu?

 

Preporučujete li što drugo u budžetu do max 4000 kuna?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
munipet kaže...

Pozdrav svima!

 

Kupujem za oca laptop, služio bi za surfanje po netu, gledanje streamova i filmova, možda tu i tamo za napisati neki word dokument.

Kako vam se čini ovaj https://www.centro.hr/hp-15-db0042nm-amd-ryzen-3-2200u-2-50ghz-8gb-128gb-ssd-1tb-freedos-15-6-full-hd-amd-radeon-vega-3-p-n-5st76ea.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click za tu namjenu?

 

Preporučujete li što drugo u budžetu do max 4000 kuna?

 

 

 

 uzmi ovo:

https://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-15-db0041nm-5sy85ea-156-fhd-amd-ryzen-5-2500u-up-to-360ghz-4gb-ddr4-256gb-nvme-ssd-amd-r/0385828/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

i ugradi jos 4 GB RAM-a ... par forumaša je kupilo također

 

 

i ovo je super izbor (koliko vidim ima i WIN10 instaliran):

 

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/lenovo-prijenosno-racunalo-ideapad-330-r5-2500u-8gb-ssd-256gb-15-6-fhd-w10h-81d200gbsc-?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 11:06 (BoTiA).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice