Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.710
|
čitano: 13.027.402
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sto mislite o ovome laptopu? Da li mi vrijedi prodati G73 i "nadoplatiti" za ovaj?  [Znam na sta lici ali cini se kao vrlo dobar laptop za nekih ~1200$]

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2012 1:59 (fade).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tomo4vk kaže...

Zanima me koji se processori manje griju Intel ili Amd ?

(mislim na novije processore)

Hvala

Ovo je ko da si pitao jel brzi Fiat ili Renault.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
fade kaže...

Sto mislite o ovome laptopu? Da li mi vrijedi prodati G73 i "nadoplatiti" za ovaj?  [Znam na sta lici ali cini se kao vrlo dobar laptop za nekih ~1200$]

 

 

Ovisi koji G73 imas. Ako imas verziju sa i7 2630QM i GTX460 onda ne. Ovaj N76 je nesto brzi (i to samo verzije sa GT650M, sa GT630M je sporiji), ali ne dovoljno da bi ti se isplatila nadoplata (osim ako bas naletis na nekoga kome ces G73 uvaliti za neku suludu cijenu).

Asus N76 je inace vrhunski laptop sa jako dobrim odnosom ulozeno/dobiveno, ali i G73 je jos uvijek mrcina od laptopa posebno verzije sa i7 SB i GTX460.

If you're not paranoid, you're not paying attention
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2012 8:38 (Mauro).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TheExaltedOne kaže...

Trebala bih neki laptop primarno za "normalan" rad, sto ukljucuje konstatno multitaskanje pa je pozeljno da nema problema s tim. Uz to, volim pogledati serije/filmove u HDu. Zadnji kriterij je i mogucnost gaminga (nista prezahtjevno, tipa league of legends, diablo 2, neki stariji FPS - cod2, cod4). U principu, cim bolja moguce grafa, a da zbog nje nije cijena puno veca. Cijena do nekih 6000kn bi bilo idealno.

 

Zaboravih spomenuti... izgled mi je takoder bitan, uz sve mogucnosti navedene u prijasnjem postu. Eh, znam da sam malo komplicirana al sto ces :p Ovi dva pavilion i inspirion su jedni od rijetkih koji mi se nimalo ne svidaju dizajnom, previse su mi "muski", recimo to tako. Svidaju mi se svi "elegantniji" - toshibe, asus, acer.... (ako su u boji moze biti samo plus hehe). Pa ako ti nije problem staviti neke od tih u uzi izbor, slicnog cjenovnog ranga i performansi. Nadam se da postoji to sto trazim ^^

 

*bump*

 

I dalje trazim...jel moze netko bacit pogled please? Znaci, NE svidaju mi se pavilion ni inspiron. - Sve ostalo dolazi u obzir.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.b9214e3bcba446288e4743a93609d129.asus-k53sm-sx160.aspx vidi ovo ....vrlo dobar laptop da imam love odmah bi ga uzeo...Na papiru i nootbookchecku komponente su mu strava i omjer uloženog i dobivenog je stvarno extra..

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2012 15:41 (Horatio_Hornblower).
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, bas je zgodan, i meni upao u oko. Od njega mi je jedino ljepsi Toshiba Qosmio F750-11J, ali je i nesto losiji koliko vidim, pa sam neodlucna i dalje.

Nego, o vezi refresh ratea na laptopu... jel istina da vecina ima 100hz? - Samo na manjim rezolucijama ili na native takoder?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovako, trebam savjet, kupujem novi laptop a ovo su zahtjevi:

 

Procesor: Intel

Grafika: NVIDIA

RAM: 4GB ili više

HDMI

Numpad

15.6"

 

cijena: do 5000kn.

 

Svi prijedlozi su dobrodošli.

 

EDIT:

 

Bolje od ovog ne mogu nać:

http://goo.gl/iK3Ev

 

Iskustva sa Samsung laptopima anyone?

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2012 16:43 (paradajz).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam pomoc.xd

 

Trebam laptop s kojim mogu bez problema koristit Adobe.ove programe i programe tipa Cinema 4d,TvPaint Animation,novije igre i da to sve bude glatko jel,dobar zvuk i web cam  :D

 od 5000 do 5200kn

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovako,sljedeći mjesec bi htio kupit laptop između 5 000 i 6000 kuna +/- 300 kuna.

KOristio bih ga za igrice,malo surfanja i gledanje filmova (al prioritet igrice).

Naišo sam na ovaj http://www.hgshop.hr/shop.aspx?q=&pid=72301 šta mislite jel se isplati uzet njega i hoću li moći neke jače igrice pokretat na njem (npr. BF3,Skyrim i to)

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
filipvk1000 kaže...

Ovako,sljedeći mjesec bi htio kupit laptop između 5 000 i 6000 kuna +/- 300 kuna.

KOristio bih ga za igrice,malo surfanja i gledanje filmova (al prioritet igrice).

Naišo sam na ovaj http://www.hgshop.hr/shop.aspx?q=&pid=72301 šta mislite jel se isplati uzet njega i hoću li moći neke jače igrice pokretat na njem (npr. BF3,Skyrim i to)

Laptop je OK,evo pogledaj review grafičke kartice.

Imas ovaj HP pavilion sa četverojezgrenim processorom u Linksu za 6,199kn.

Review grafičke kartice na Pavilion-u.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2012 0:10 (tomo4vk).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar je ali ovaj gore asus što san ga ja ubrao čini mi se najbolji za te pare...ali kako ko voli....Grafički su približno iste a asus ima i7...

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tesko je za ocekivati da ce najnovije igre raditi smoothly. Native rezolucija bas i nije velika pa ajd, nece izgledati ko crap kad smanjis. Cim manja reza, low detalji, inace tesko da bude vise od 20-30fpsa u bf3. - Govorim iz iskustva, bila kod frenda da okrivno znam sto kupiti, ima skoro identican laptop ko sto je taj. 

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Odlučio sam se za kupnju laptopa koji bi mi služio za 3d crtanje/2d crtanje ( pro engineer, st4, catia, autocad),gledanje filmova, te povremeno igranje (4 ili 5 dobrih igri kroz godinu). Uglavnom zanimaju me prijenosnici od 17,3 pa nadalje a budžet je kojih 6500-7000 kn, pa sam naišao na ova 2: http://www.it.ronis.hr/product.asp?product=asus-k75vm-ty027-173-core-i7-3610-4gb-500gb-gt630-2gb-bt-hdmi-intel-widi-usb30-cam-noos-2y-warranty&code=K75VM-TY027  i http://www.it.ronis.hr/product.asp?product=asus-prijenosno-racunalo-k93sm-yz099-crna&code=0451632  te me zanimaju vaša mišljenja i preporuke,  te ako netko ima i iskustva u vezi ova dva laptopa 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Thunaer kaže...

Odlučio sam se za kupnju laptopa koji bi mi služio za 3d crtanje/2d crtanje ( pro engineer, st4, catia, autocad),gledanje filmova, te povremeno igranje (4 ili 5 dobrih igri kroz godinu). Uglavnom zanimaju me prijenosnici od 17,3 pa nadalje a budžet je kojih 6500-7000 kn, pa sam naišao na ova 2: http://www.it.ronis.hr/product.asp?product=asus-k75vm-ty027-173-core-i7-3610-4gb-500gb-gt630-2gb-bt-hdmi-intel-widi-usb30-cam-noos-2y-warranty&code=K75VM-TY027  i http://www.it.ronis.hr/product.asp?product=asus-prijenosno-racunalo-k93sm-yz099-crna&code=0451632  te me zanimaju vaša mišljenja i preporuke,  te ako netko ima i iskustva u vezi ova dva laptopa 

r u kidding me, laptop od preko 18"? pa to nije laptop, di ces s tim?

CARPE DIEM
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tomo4vk kaže...
filipvk1000 kaže...

Ovako,sljedeći mjesec bi htio kupit laptop između 5 000 i 6000 kuna +/- 300 kuna.

KOristio bih ga za igrice,malo surfanja i gledanje filmova (al prioritet igrice).

Naišo sam na ovaj http://www.hgshop.hr/shop.aspx?q=&pid=72301 šta mislite jel se isplati uzet njega i hoću li moći neke jače igrice pokretat na njem (npr. BF3,Skyrim i to)

Laptop je OK,evo pogledaj review grafičke kartice.

Imas ovaj HP pavilion sa četverojezgrenim processorom u Linksu za 6,199kn.

Review grafičke kartice na Pavilion-u.

Po meni se ovaj HP čini puno bolji izbor.

Gle meni ne vrijedi objašnjavat kad se ja ionako u to nekužim,samo mi reci koji je bolji i u čemu je bolji i to je to,hvala :)

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
filipvk1000 kaže...
tomo4vk kaže...
filipvk1000 kaže...

Ovako,sljedeći mjesec bi htio kupit laptop između 5 000 i 6000 kuna +/- 300 kuna.

KOristio bih ga za igrice,malo surfanja i gledanje filmova (al prioritet igrice).

Naišo sam na ovaj http://www.hgshop.hr/shop.aspx?q=&pid=72301 šta mislite jel se isplati uzet njega i hoću li moći neke jače igrice pokretat na njem (npr. BF3,Skyrim i to)

Laptop je OK,evo pogledaj review grafičke kartice.

Imas ovaj HP pavilion sa četverojezgrenim processorom u Linksu za 6,199kn.

Review grafičke kartice na Pavilion-u.

Po meni se ovaj HP čini puno bolji izbor.

Gle meni ne vrijedi objašnjavat kad se ja ionako u to nekužim,samo mi reci koji je bolji i u čemu je bolji i to je to,hvala :)

Vidi ovako:

Taj HP iz HG Spot-a nije loš,ali pošto si ti naveo da bi htio kupiti laptop između 5000 i 6000 kuna +/- 300 kuna.Ovaj Hp Pavilion u Linksu ima četverojezgreni processor Intel i7 što je bolje od Dual Core,a sa druge strane ovaj HP koji si ti naveo ima bolju grafičku i s njime možeš bez problema vrtiti BF3 na HIGH sa pristojnih 37 FPS što je odlično (pogledaj ovdje za ostale igre).

Ipak mislim da bi bio bolji ovaj HP iz HG Spot-a jer si napisao da su igrice prioritet.

Pogledaj još na Nabavi.net

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Pozdrav.

Mislim uzeti neki laptop pošto idem na faks. Treba za programiranje, autocad i sl, a također za igre bf3, cod itd. Limit nekih 5000. Gledao sam Lenovo Y570 ali mislim da je cpu možda preslab za grafu(možda sam u krivu) ili možda ima neka kombinacija sa i5 i dobrom grafom za te novce. Zasad se dvoumim između ova dva i želio bih čuti vaša mišljenja:

DELL Inspiron N5520

Asus K55vm-sx033

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2012 19:24 (Nm4st3r).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zanima me ovaj prijenosnik

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=11731

Čini mi se ok stvar po ok cijeni, jedino sam čuo razne negativne komentare na račun toga šro je Dellov ["ajme, to će ti se raspasti za 2 dana"], pa me zanima ima li itko iskustva s ovom konfiguracijom i s Dellom općenito.

Hvala unaprijed :D

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
KraljTomislav kaže...

Zanima me ovaj prijenosnik

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=11731

Čini mi se ok stvar po ok cijeni, jedino sam čuo razne negativne komentare na račun toga šro je Dellov ["ajme, to će ti se raspasti za 2 dana"], pa me zanima ima li itko iskustva s ovom konfiguracijom i s Dellom općenito.

Hvala unaprijed :D

Taj laptop je odličan za te novce,osobno nemam iskustva sa dell-ovim laptop-ima,ali sam na Bug Forumu vidio da su jako dobri.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel mozete navest par novih prijenosnika oko 5ooo kn, znaci trebaju mi najjace mogice performanse za 5000 kn...
 
Unaprijed zahvaljujem!  

League of Legends EUW username: pomijac
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može li mi netko reći ovdje isplati li se kupovati Samsung laptope jer znam da nisu nešto razvikani u tom području?

Našao sam jednog (zanemarite navedenu cijenu, na Nabava.net je puno niža) vrlo povoljnog - ima čak 2 GHz proc, zasebnu grafiku (iako je low-end, ali ipak bolje od Intelovih rješenja ponajviše zbog drivera), 3 GB RAM-a itd.

Zanima me samo služi li ičemu Web kamera od 0.3 megapixela, odnosno mora li se kupiti eksterna?

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
pr0n_addict kaže...

Može li mi netko reći ovdje isplati li se kupovati Samsung laptope jer znam da nisu nešto razvikani u tom području?

Našao sam jednog (zanemarite navedenu cijenu, na Nabava.net je puno niža) vrlo povoljnog - ima čak 2 GHz proc, zasebnu grafiku (iako je low-end, ali ipak bolje od Intelovih rješenja ponajviše zbog drivera), 3 GB RAM-a itd.

Zanima me samo služi li ičemu Web kamera od 0.3 megapixela, odnosno mora li se kupiti eksterna?

Samsung je jedna od najvećih svjetskih IT firmi, i iako nije razvikana u ovom dijelu hardverske proizvodnje vjeruj mi da si ne bi oni kaljali ugled sa usranim laptopima. megapikseli nisu jedino mjerilo kamere, vjerojatno ces dobit 720x480 30fps kamericu. gigaherci također ne čine kvalitetan procesor, mozes ti naklokat nekog starog pentiuma na 3ghz, ako je bezvezna arhitektura i jedna jezgra, bit ce slab. Ako zelis najbolje, napisi budzet i smislit cemo nesto.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
pr0n_addict kaže...

Može li mi netko reći ovdje isplati li se kupovati Samsung laptope jer znam da nisu nešto razvikani u tom području?

Našao sam jednog (zanemarite navedenu cijenu, na Nabava.net je puno niža) vrlo povoljnog - ima čak 2 GHz proc, zasebnu grafiku (iako je low-end, ali ipak bolje od Intelovih rješenja ponajviše zbog drivera), 3 GB RAM-a itd.

Zanima me samo služi li ičemu Web kamera od 0.3 megapixela, odnosno mora li se kupiti eksterna?

Nisam siguran kakvi su Samsung-ovi laptop,ali za te novce možeš imati DELL koji je jači i kvalitetniji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2012 22:52 (tomo4vk).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darko099 kaže...

Jel mozete navest par novih prijenosnika oko 5ooo kn, znaci trebaju mi najjace mogice performanse za 5000 kn...
 
Unaprijed zahvaljujem!  

http://www.svijet-medija.hr/p/Satellite-L850-13R-PSKDNE-00900DY4/38479/

 

to je onda ovo, najjaci procesor za laptope trenutno plus vrlo jaka grafika.

 

za sta ti sluzi laptop?

 

 

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cecenac kaže...
pr0n_addict kaže...

Može li mi netko reći ovdje isplati li se kupovati Samsung laptope jer znam da nisu nešto razvikani u tom području?

Našao sam jednog (zanemarite navedenu cijenu, na Nabava.net je puno niža) vrlo povoljnog - ima čak 2 GHz proc, zasebnu grafiku (iako je low-end, ali ipak bolje od Intelovih rješenja ponajviše zbog drivera), 3 GB RAM-a itd.

Zanima me samo služi li ičemu Web kamera od 0.3 megapixela, odnosno mora li se kupiti eksterna?

Samsung je jedna od najvećih svjetskih IT firmi, i iako nije razvikana u ovom dijelu hardverske proizvodnje vjeruj mi da si ne bi oni kaljali ugled sa usranim laptopima. megapikseli nisu jedino mjerilo kamere, vjerojatno ces dobit 720x480 30fps kamericu. gigaherci također ne čine kvalitetan procesor, mozes ti naklokat nekog starog pentiuma na 3ghz, ako je bezvezna arhitektura i jedna jezgra, bit ce slab. Ako zelis najbolje, napisi budzet i smislit cemo nesto.

Proc je koliko sam shvatio i3 dual-core i nije loš imo. Klokanje na laptopima je zaključano osim za one high-end lapove ako se ne varam (ili one fore kao Intel Turbo Boost).

Budžet je nažalost prilično ograničen (2800 kn) - zato mi se i svidio ovaj model.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tomo4vk kaže...
pr0n_addict kaže...

Može li mi netko reći ovdje isplati li se kupovati Samsung laptope jer znam da nisu nešto razvikani u tom području?

Našao sam jednog (zanemarite navedenu cijenu, na Nabava.net je puno niža) vrlo povoljnog - ima čak 2 GHz proc, zasebnu grafiku (iako je low-end, ali ipak bolje od Intelovih rješenja ponajviše zbog drivera), 3 GB RAM-a itd.

Zanima me samo služi li ičemu Web kamera od 0.3 megapixela, odnosno mora li se kupiti eksterna?

Nisam siguran kakvi su Samsung-ovi laptop,ali za te novce možeš imati DELL koji je jači i kvalitetniji.

Odličan je, ali van budžeta nažalost {#}

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da li je ASUS K75VM-TY027 dobar omjer uloženo/dobiveno? 

I kako vam izgleda ta smeđa boja, meni nekako nije muška :D (ima bolje ovdje).

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2012 0:02 (Infinitus).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cecenac kaže...
darko099 kaže...

Jel mozete navest par novih prijenosnika oko 5ooo kn, znaci trebaju mi najjace mogice performanse za 5000 kn...
 
Unaprijed zahvaljujem!  

http://www.svijet-medija.hr/p/Satellite-L850-13R-PSKDNE-00900DY4/38479/

 

to je onda ovo, najjaci procesor za laptope trenutno plus vrlo jaka grafika.

 

za sta ti sluzi laptop?

 

 

Za sve od gaminga (cod4 i LoL), pa sve do skole(na godinu fax) i wordovi prezentacije...

League of Legends EUW username: pomijac
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Infinitus kaže...

Da li je ASUS K75VM-TY027 dobar omjer uloženo/dobiveno? 

I kako vam izgleda ta smeđa boja, meni nekako nije muška :D (ima bolje ovdje).

dobar je omjer ulozenog dobivenog. laptop ce godinama bit u toku sa softwareom i winsima zbog cetverojezgrenog ivyija, grafika je zadovoljavajuca, al ne i najbolja. nije najbolji gaming izbor, al je odlican laptop

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
pr0n_addict kaže...

Proc je koliko sam shvatio i3 dual-core i nije loš imo. Klokanje na laptopima je zaključano osim za one high-end lapove ako se ne varam (ili one fore kao Intel Turbo Boost).

Budžet je nažalost prilično ograničen (2800 kn) - zato mi se i svidio ovaj model.

zaboravi klokanje na laptopima, turbo boost je tehnologija u kojoj laptop radi na od 0 ghz do 2.2 ghz u nezahtjevnom radu, pa kad upalis nesto zesce ide na 3.1ghz automatski. Intelov fake novitet, jer kad malo bolje razmislis mogli su jednostavno stavit laptop da radi od 0-3.1 ghz isti kura*. 

 

posto je budzet mal, ja bi ovako: http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=Lenovo++E520 pa dodao 2gb rama (kazes im da stave jos jednu plocicu od 2gb, to ti je 100kn )

 

Ili http://www.notebook.hr/product_info.php?products_id=19229

 

ili http://www.svijet-medija.hr/p/630-A6F11EA/36659/

 

iako bi prvi plus 2gb rama bili pun pogodak

 

nije ni onaj samsung sto si predlozio los, ona grafika u njemu ti je malo bolja od intelove integrirane grafike, tako da i nije neki pogodak, jedva moze pokrenit zahtjevnije naslove.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice