Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.040.669
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TheMenstalist kaže...
weks kaže...

DELL  - Ovo je taj koji si i ti naveo 

 

LENOVO

 

LP!

:)

Taj Lenovo sam i ja gledao ali mi uzivo izgleda jeftino,ne znam zasto. A za taj mat ekran kazu da ima slab kontrast pa me odbio,iako ga neki hvale.

11 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Toshiba L50 to ti je best buy ili Lenovo G510 sa i5

 

Lenovo Z510 nemoj nikako gledati, problematična linija jer su je stanjili i zajeban za održavanje 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A da li je g510 bolji i od ovog asusa? Asus X550LB-XX013D, Intel® Core™ i7-4500U 1.80 GHz / 3,0 GHz), RAM 8GB DDR3, 1000GB HDD, 15,6" HD LED (1366x768), nVidia GF GT740M 2 GB


Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Platila danas G510 koji ste mi preporučili, vidjet ćemo je l' čemu kad stigne.

 

Hvala svima na pomoći! :)

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Igral ko Dotu2 na gt 750m nvidiji da kaze iskustva. Imam fantasticnu ponudu boljeg laptopa od onog acera, iako mi je draza radeonka 8750, al ovaj novi laptop ima puno bolji ekran. Hitno mi je potrebna informacija..

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Igral ko Dotu2 na gt 750m nvidiji da kaze iskustva. Imam fantasticnu ponudu boljeg laptopa od onog acera, iako mi je draza radeonka 8750, al ovaj novi laptop ima puno bolji ekran. Hitno mi je potrebna informacija..

gt 750m je jaca od 8750. (ja igram dotu 2 na 8750 na med/high postavkama)

 

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zzZZzz kaže...
The_Fichek kaže...

Igral ko Dotu2 na gt 750m nvidiji da kaze iskustva. Imam fantasticnu ponudu boljeg laptopa od onog acera, iako mi je draza radeonka 8750, al ovaj novi laptop ima puno bolji ekran. Hitno mi je potrebna informacija..

gt 750m je jaca od 8750. (ja igram dotu 2 na 8750 na med/high postavkama)

 

 

Po benchmarkovima koje sam gledo su jedna do druge prakticki, samo kolko sam skuzio 8750 jako malo oscilira od 60fps, dok nvidia izgleda puno vise oscilira (40 - 80 fps?), pitanje je samo kolko cesto i kolko dugo..

 

2. pitanje jos: Zanima me oce li i5 4200u bottleneckat gt 750m, ako da da li samo u zahtjevnim igrama ili i opcenito.. Kroz par sati bi trebao saznat odg na oba pitanja. Pomagajte.

 

edit: Evo da ne skrtarim na informacijama: dvojba je izmedju 2 acera: v5-552g i v5-573g, primarno za igranje dote2, gledanje filmova, surfanje. Po istoj su mi cijeni, cini mi se da bih ipak trebao uzeti drugi makar je stedljivi i5 vjerujem losiji od a10 5757m, al brijem da dota nije cpu intensive igra.. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.4.2014 18:19 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
zzZZzz kaže...
The_Fichek kaže...

Igral ko Dotu2 na gt 750m nvidiji da kaze iskustva. Imam fantasticnu ponudu boljeg laptopa od onog acera, iako mi je draza radeonka 8750, al ovaj novi laptop ima puno bolji ekran. Hitno mi je potrebna informacija..

gt 750m je jaca od 8750. (ja igram dotu 2 na 8750 na med/high postavkama)

 

 

Po benchmarkovima koje sam gledo su jedna do druge prakticki, samo kolko sam skuzio 8750 jako malo oscilira od 60fps, dok nvidia izgleda puno vise oscilira (40 - 80 fps?), pitanje je samo kolko cesto i kolko dugo..

 

2. pitanje jos: Zanima me oce li i5 4200u bottleneckat gt 750m, ako da da li samo u zahtjevnim igrama ili i opcenito.. Kroz par sati bi trebao saznat odg na oba pitanja. Pomagajte.

 

edit: Evo da ne skrtarim na informacijama: dvojba je izmedju 2 acera: v5-552g i v5-573g, primarno za igranje dote2, gledanje filmova, surfanje. Po istoj su mi cijeni, cini mi se da bih ipak trebao uzeti drugi makar je stedljivi i5 vjerujem losiji od a10 5757m, al brijem da dota nije cpu intensive igra.. 

i5 4200u ne bi trebao bottleneckat gt 750m
sto se oscilacija tice, to ovisi o nizu faktora, postavkama, rezoluciji, driverima, je li igra vise optimizirana za ATI ili nVidia kartice itd..
Ja bi ti preporucio gt 750m ako ces vec igrati igre, jer je puno jaca od 8750m, so mozes vidjeti na gpubossu. 

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz

Tražim laptop za školu do 4000kn sa Windowsima 8.1. Trgovina je svejedna ukoliko imaju dostavu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

bok ekipa :)
Best buy do 3000? treba mi za ms office, filmove i muziku... hvala (y) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
weks kaže...

A da li je g510 bolji i od ovog asusa? Asus X550LB-XX013D, Intel® Core™ i7-4500U 1.80 GHz / 3,0 GHz), RAM 8GB DDR3, 1000GB HDD, 15,6" HD LED (1366x768), nVidia GF GT740M 2 GB

Dobar je i taj Asus, mozes i njega uzeti na razmatranje.

11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
lepinjamen kaže...

bok ekipa :)
Best buy do 3000? treba mi za ms office, filmove i muziku... hvala (y) 

Lenovo B590

11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SvAbO666 kaže...

Pozz

Tražim laptop za školu do 4000kn sa Windowsima 8.1. Trgovina je svejedna ukoliko imaju dostavu. 

Toshiba Satellite M50D-A-10D + free dostava
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozz imam stari Acer emachines e627 laptop koji  već polako umire ne znam koji laptop da kupim do 3000kn taj laptop ne bih sad za igrice neko standarno.Koju vi marku preporučavate da bude još niža cijena od ove i da ima zasebnu grafiku i neki i3 proc. naravno intelov.Hvala unaprijed na odgovorima.

fb34
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo G500 sa zasebnom grafikom ili gore vec spomenuti Lenovo B590 sa i3 ali bez diskretne grafike sto tebi i onako ne igra ulogu.

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nisam citao temu, zanima me sto se preporuca za povremeno igranje, gledanje 3d filmova, osnovnih radnji u gimp i inkscapeu, te opcenito surfanje itd. Cijena da je sto manja. Prije neki dan sam bio u ducanu pa mi je zapeo za oko Lenovo B590. Nije skup a djeluje solidno. Opcenito govoreci Lenovo mi se cini best buy proizvodac, kakva su misljenja po tom pitanju i sto mislite o navedenom modelu? Imali nesto bolje a da nije skuplje?

Koja graficka kartica za laptope bi bila u rangu sa Radeon HD 5770 1gb?

Hvala unaprijed na odgovorima.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 16:45 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trazim neki kvalitetni Lenovo laptop (do 5500kn) ponajprije za posao (programiranje). 15.6" sa rezolucijom u rangu 1660*900 ili FHD, Intel HD grafika je ok. Mislim se da uzem neki ThinkPad jer kažu da je vrhunska tipkovnica, ali nisam siguran je li cijena mozda prevelika kod nas.

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
digital.zero kaže...

Trazim neki kvalitetni Lenovo laptop (do 5500kn) ponajprije za posao (programiranje). 15.6" sa rezolucijom u rangu 1660*900 ili FHD, Intel HD grafika je ok. Mislim se da uzem neki ThinkPad jer kažu da je vrhunska tipkovnica, ali nisam siguran je li cijena mozda prevelika kod nas.

Da ThinkPad serija ima vrhunsku tipkovnicu jedino sto za te novce imas 720p rezu u 15" kategoriji

 

E540 + ssd 840 Evo ili po želji ako ti nije dovoljan kapacitet + usb3.0 ladica za hdd

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 3:30 (roby27).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...
SvAbO666 kaže...

Pozz

Tražim laptop za školu do 4000kn sa Windowsima 8.1. Trgovina je svejedna ukoliko imaju dostavu. 

Toshiba Satellite M50D-A-10D + free dostava

A ima li i kakva opcija da laptop ima CD/DVD citac?

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovako, prijatelj kupuje laptop do 5500kn. Trebao bi biti 13"-14" i imati haswell proc, po mogucnosti da je asus ili lenovo, pa me zanimaju vasi prijedlozi

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
digital.zero kaže...

Trazim neki kvalitetni Lenovo laptop (do 5500kn) ponajprije za posao (programiranje). 15.6" sa rezolucijom u rangu 1660*900 ili FHD, Intel HD grafika je ok. Mislim se da uzem neki ThinkPad jer kažu da je vrhunska tipkovnica, ali nisam siguran je li cijena mozda prevelika kod nas.

Ja bi savjetovao da na njuskalu pogledas HP Probook 6570b - bilo je nedavno vise modela sa ivy bridge i5, 4gb rama, 500gb diskom i 1600x900 rezom. Thinkpadovi su nekad imali vrhunske tipkovnice, ali izlaskom modela sa core iX procesorima drastocno pada.

Dell Precision M6600
11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SvAbO666 kaže...
roby27 kaže...
SvAbO666 kaže...

Pozz

Tražim laptop za školu do 4000kn sa Windowsima 8.1. Trgovina je svejedna ukoliko imaju dostavu. 

Toshiba Satellite M50D-A-10D + free dostava

A ima li i kakva opcija da laptop ima CD/DVD citac?

Pa možeš kupiti externu optiku ili Lenovo G510

11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darkydark kaže...
digital.zero kaže...

Trazim neki kvalitetni Lenovo laptop (do 5500kn) ponajprije za posao (programiranje). 15.6" sa rezolucijom u rangu 1660*900 ili FHD, Intel HD grafika je ok. Mislim se da uzem neki ThinkPad jer kažu da je vrhunska tipkovnica, ali nisam siguran je li cijena mozda prevelika kod nas.

Ja bi savjetovao da na njuskalu pogledas HP Probook 6570b - bilo je nedavno vise modela sa ivy bridge i5, 4gb rama, 500gb diskom i 1600x900 rezom. Thinkpadovi su nekad imali vrhunske tipkovnice, ali izlaskom modela sa core iX procesorima drastocno pada.

Po cemu pada drasticno kvaliteta tipkovnice? Jos uvijek su u vrhu uz neke serije od HP-a

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

dvoumim se između ova 2 laptopa pa ako može pomoć kod odabira.

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-toshiba-satellite-l50-a-1dc-core-i5-4200u-6gb-ddr3-1tb-hdd-gf-740m-2gb-win8-akcija/PSKK6E-04705XY4

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-toshiba-m50-a-110-i54gbhdd750gbgt740mw81/to-sat-m50-a-110

 

Zanima me kakve su kvalitete Toshiba laptopi te ako imate još kojeg za preporučiti u tom cijenovom rangu i sličnih komponenata, te kakva iskustva imate sa instar trgovinom, da li da kupujem laptop tamo?

Zahvaljujem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz.

Jel' ima netko iskustva sa Asus X550VB-XO043D. Meni izgleda kao dobar omijer ulozeno-dobijeno.

Ako su iskustva losa sta uzeti za otprilike iste novce/

Hvala! :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

za 3300 u arhiteha je odlično...ja san ima tu kombinaciju proca i te grafike u asusu x75vb i igra san sve nove igre bez problema...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...
darkydark kaže...
digital.zero kaže...

Trazim neki kvalitetni Lenovo laptop (do 5500kn) ponajprije za posao (programiranje). 15.6" sa rezolucijom u rangu 1660*900 ili FHD, Intel HD grafika je ok. Mislim se da uzem neki ThinkPad jer kažu da je vrhunska tipkovnica, ali nisam siguran je li cijena mozda prevelika kod nas.

Ja bi savjetovao da na njuskalu pogledas HP Probook 6570b - bilo je nedavno vise modela sa ivy bridge i5, 4gb rama, 500gb diskom i 1600x900 rezom. Thinkpadovi su nekad imali vrhunske tipkovnice, ali izlaskom modela sa core iX procesorima drastocno pada.

Po cemu pada drasticno kvaliteta tipkovnice? Jos uvijek su u vrhu uz neke serije od HP-a

Nove chicklet tipkovnicu su vecini mojih premekane i "plešu" di kod starijih modela je sve bilo na svom mjestu i iznimno precizno, vecina poznanika koja je sa t400/t410 presla na t430 vele da je drastican pad u kvaliteti plastike, same tipke djeluju gotovo pa jednako kao i kod jeftinijih modela.

Dell Precision M6600
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ThinkPadovi T serije su izvan cijenovnog ranga, nadam se da nije velika razlika u T i L seriji. Ali još nisam siguran da li se isplati to kupiti ili uzesti neki drugi jeftiniji, ali malo više "multimedijalni" laptop.

Gledao sam i druge laptope na akciji pa me zanima koja bi bila bolja ponuda?

http://www.notebookshop.com.hr/default.aspx?pid=26239

http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=24336

Je li itko ima kakvih dobrih ili loših iskustva?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 21:42 (digital.zero).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
digital.zero kaže...

ThinkPadovi T serije su izvan cijenovnog ranga, nadam se da nije velika razlika u T i L seriji. Ali još nisam siguran da li se isplati to kupiti ili uzesti neki drugi jeftiniji, ali malo više "multimedijalni" laptop.

Gledao sam i druge laptope na akciji pa me zanima koja bi bila bolja ponuda?

http://www.notebookshop.com.hr/default.aspx?pid=26239

http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=24336

Je li itko ima kakvih dobrih ili loših iskustva?

Imam ovaj HP 470 kupljen takodjer u notebookshopu, jako sam zadovoljan. Tih, jak, kvaliteta izrade odlicna, podrska za win 7 i 8. Definitivno vrijedi tih novaca.

11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
neznam123456 kaže...

Pozdrav,

dvoumim se između ova 2 laptopa pa ako može pomoć kod odabira.

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-toshiba-satellite-l50-a-1dc-core-i5-4200u-6gb-ddr3-1tb-hdd-gf-740m-2gb-win8-akcija/PSKK6E-04705XY4

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-toshiba-m50-a-110-i54gbhdd750gbgt740mw81/to-sat-m50-a-110

 

Zanima me kakve su kvalitete Toshiba laptopi te ako imate još kojeg za preporučiti u tom cijenovom rangu i sličnih komponenata, te kakva iskustva imate sa instar trgovinom, da li da kupujem laptop tamo?

Zahvaljujem.

Prvo malo detalja sto ti sve treba kod laptopa, koja je namjena, koje programe pokreces i dali planiras igrati? Trebas i Win OS predinstaliran?

 

Instar je dosta skup sto se tice opcenito kupovine laptopa kod njih, radije si gledaj arhiteh ili prosat

 

Recimo ovako Dell 7537, Toshiba L50, Lenovo G510

 

Toshiba u L seriji ima plastično glossy kućište to je u biti mana jer se zna brzo zaprljati no dobre je čvrste kvalitete, opcenito u radu Toshiba nudi izvrsne perfomanse out of the box, lagan pristup svim komponentama ispod haube i pokriveni su super jamstvom.

 

M serija je novija serija i sviđa mi se sto su presli na aluminijsko kuciste ali ipak bezel oko ekrana je i dalje glossy plastika. No pristup komponentama je i dalje odličan. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice