Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.063.863
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,
trebam savjet u vezi kupnje laptopa.

Odgovarale bi mi sljedeće karakteristike:
1) Cijena ~3000 kn
2) Win 8
3) WiFi i WebCam

4) Koristio bih ga za MS Office, net, filmove... klasika (ne za gaming)
5) Što duže trajanje baterije
6) Garancija po mogućnosti 2 godine ili više
7) Naravno što bolji procesor i memorija
8) Ekran oko 15''

Ne razumijem se previše u tehnologiju i gubim se u moru ponuda {#}  

 
1 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka za frenda?

 

Dakle treba mu za Autocad, cijena do 3500 na karticu (zaba master)

Gledao sam nešto ovakvo:

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_196_202&products_id=10980

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=10597

 

Mišljenja?

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima. Trebam laptop za faks i povremeno igranje. Cijena do 4000kn gotovine. Poželjeno je da ima 17.3" ekran. Do sad sam našao ova 3 laptopa:


http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_196_202&products_id=10782

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_196_202&products_id=10615

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_196_202&products_id=10706

 

možete možda preporučiti još koji ili reći koji od ova 3 je bolji, i zašto? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
nagato04 kaže...

Pozdrav,
trebam savjet u vezi kupnje laptopa.

Odgovarale bi mi sljedeće karakteristike:
1) Cijena ~3000 kn
2) Win 8
3) WiFi i WebCam

4) Koristio bih ga za MS Office, net, filmove... klasika (ne za gaming)
5) Što duže trajanje baterije
6) Garancija po mogućnosti 2 godine ili više
7) Naravno što bolji procesor i memorija
8) Ekran oko 15''

Ne razumijem se previše u tehnologiju i gubim se u moru ponuda {#}  

Toshiba Satellite M50D

XXX-Man kaže...

Može preporuka za frenda?

 

Dakle treba mu za Autocad, cijena do 3500 na karticu (zaba master)

Gledao sam nešto ovakvo:

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_196_202&products_id=10980

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=10597

 

Mišljenja?

Lenovo G510 ili Toshiba C55

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Danijel789 kaže...

Pozdrav svima. Trebam laptop za faks i povremeno igranje. Cijena do 4000kn gotovine. Poželjeno je da ima 17.3" ekran. Do sad sam našao ova 3 laptopa:


http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_196_202&products_id=10782

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_196_202&products_id=10615

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_196_202&products_id=10706

 

možete možda preporučiti još koji ili reći koji od ova 3 je bolji, i zašto? 

Prvi link ProBook 470 ako ciljas na 17", super clean poslovni look i alu kuciste, lagana nadogradnja, mat ekran i sve u svemu dobar laptop. Svakako si nadogradi jamstvo kroz istek prve godine.   

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze preporuka za laptop koji bi sluzio iskljucivo za office pakete (word i excel 2010) i surfanje internetom. Laptop bi trebao biti novi i sto jeftniji, znaci oko 2000kn. Mislim da se do 2000 kuna moze nac laptop za te potrebe.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gigx0n kaže...

Moze preporuka za laptop koji bi sluzio iskljucivo za office pakete (word i excel 2010) i surfanje internetom. Laptop bi trebao biti novi i sto jeftniji, znaci oko 2000kn. Mislim da se do 2000 kuna moze nac laptop za te potrebe.

Lenovo ili ako ti ne treba optika Packard Bell . Prije bi ti reko Packard Bell jer ima 4GB Rama ,a Lenovo ima samo 2GB. {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.4.2014 17:03 (luka123456780).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav

kupujem laptop za poklon za 15 godisnjaka

znaci sluzit ce vecinom za internet i igre

dao bih oko 4000 kuna

zapeo mi je za oko ovaj   HP ProBook 450 G0 - H0V97EA

dali je to ok ?

moze preporuka za neki drugi (bolji) ako ima

hvala

robi
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poz svima,

 

kupujem laptop do 7000kn, prvenstveno mi treba za photoshop/illustrator, igre rijetko igram, po mogućnosti 17 ekran i SSD hard.

 

zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovaj laptop mi se čini best buy za ono što nudi!

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11108

 

Da li se slažete i imate li neku alternativu za preporučit?

 

Od svega je najvažniji ekran, FHD obavezno, IPS opcija je bonus.

 

Drugo pitanje je eventualna nadogradnja SSD-a, zanima me kako to organizirat pošto se nebi sam upuštao u taj podvig.

Treće pitanje je što napravit sa hardom koji ostane, prodat ga (za koliko i kome) ili ga nekako iskoristit (kako)?

 

Tx.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BIPS kaže...

Ovaj laptop mi se čini best buy za ono što nudi!

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11108

 

Da li se slažete i imate li neku alternativu za preporučit?

 

Od svega je najvažniji ekran, FHD obavezno, IPS opcija je bonus.

 

Drugo pitanje je eventualna nadogradnja SSD-a, zanima me kako to organizirat pošto se nebi sam upuštao u taj podvig.

Treće pitanje je što napravit sa hardom koji ostane, prodat ga (za koliko i kome) ili ga nekako iskoristit (kako)?

 

Tx.

Ne moras prodavati hdd, ssd se ugradi na mjesto predviđeno za opticki uređaj, kojeg ovaj laptop nema ugrađenog, tako da ti ssd moze biti za OS i programe, a hdd kao storage.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SlamPatch kaže...

Poz svima,

 

kupujem laptop do 7000kn, prvenstveno mi treba za photoshop/illustrator, igre rijetko igram, po mogućnosti 17 ekran i SSD hard.

 

zahvaljujem

Aspire V3 772G

______________ <--- Insert signature here ;)
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poz svima,

 

U proceduri sam nabavke novog laptopa i zanima me vaše mišljenje o sljedećem kandidatu.

 

         http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=26237

 

Namjena: Office, internet, filmovi, muzika. Od igara SIMS i GTA. Free DOS.

 

Budžet do 3500 kn.

 

Svaka bolja ponuda je dobrodošla.

 

Hvala!

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zagiii1982 kaže...

Poz svima,

 

U proceduri sam nabavke novog laptopa i zanima me vaše mišljenje o sljedećem kandidatu.

 

         http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=26237

 

Namjena: Office, internet, filmovi, muzika. Od igara SIMS i GTA. Free DOS.

 

Budžet do 3500 kn.

 

Svaka bolja ponuda je dobrodošla.

 

Hvala!

G510

Toshiba C55

 

LP!
:) 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Može li preporuka laptopa do 2400 kn. Laptop bi služio starcima za gledanje filmova, surfanje po netu i ostale multimedijalne aktivnosti.

 

Meni je za oko zapeo Asus x551ma prvenstveno zbog dvogodišnje garancije i dosta niske cijene. Naravno, to mi nije finalna odluka (zato i postam ovdje :D) nego mi se čini kao dosta povoljna kupnja ali da budem iskren za područje laptopa sam totalno neupućen, a osobno uvijek uzimam stolna računala, ali ovo je za starce a njima pojam fiksnog kompa i puno žica diže tlak do nebesa pa su  tako odlučili da im je laptop/notebook idealna opcija {#}

 

Battlelog: [G] pijana_carapa
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 19:13 (Granzon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Je li moze misljenje laptopa, kakve su mu performanse opcenito, da li se grije, itd. Najvise bi mi sluzio za igre.

 

http://www.pik.ba/artikal/11245805/laptop-hp-i5/

“Think of me like Yoda, but instead of being little and green I wear suits and I'm awesome. I'm your bro—I'm Broda!”
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BIPS kaže...

Ovaj laptop mi se čini best buy za ono što nudi!

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11108

 

Da li se slažete i imate li neku alternativu za preporučit?

 

Od svega je najvažniji ekran, FHD obavezno, IPS opcija je bonus.

 

Drugo pitanje je eventualna nadogradnja SSD-a, zanima me kako to organizirat pošto se nebi sam upuštao u taj podvig.

Treće pitanje je što napravit sa hardom koji ostane, prodat ga (za koliko i kome) ili ga nekako iskoristit (kako)?

 

Tx.

U ovom dotičnom modelu jedino je opcija ugradnja ssd-a na mjesto hdd-a, optike nema u ovom slučaju, drugo riješenje je da ugrađeni hdd iskoristis kao externi disk za storage a za to ti treba 2.5" kuciste za disk

 

I btx taj Acer V3 imas ovdje jeftinije klik

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Granzon kaže...

Pozdrav,

 

Može li preporuka laptopa do 2400 kn. Laptop bi služio starcima za gledanje filmova, surfanje po netu i ostale multimedijalne aktivnosti.

 

Meni je za oko zapeo Asus x551ma prvenstveno zbog dvogodišnje garancije i dosta niske cijene. Naravno, to mi nije finalna odluka (zato i postam ovdje :D) nego mi se čini kao dosta povoljna kupnja ali da budem iskren za područje laptopa sam totalno neupućen, a osobno uvijek uzimam stolna računala, ali ovo je za starce a njima pojam fiksnog kompa i puno žica diže tlak do nebesa pa su  tako odlučili da im je laptop/notebook idealna opcija {#}

 

Ako je za nezahtjevan rad onda je ok inace su to procesori bazirani za tablete, pripazi taj laptop moze max 4GB rama imati. Za nesto vise imas G500 ili G505

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
robif kaže...

pozdrav

kupujem laptop za poklon za 15 godisnjaka

znaci sluzit ce vecinom za internet i igre

dao bih oko 4000 kuna

zapeo mi je za oko ovaj   HP ProBook 450 G0 - H0V97EA

dali je to ok ?

moze preporuka za neki drugi (bolji) ako ima

hvala

Lenovo G510 radi boljeg hlađenja

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

hmm,nije li taj slabiji od gore navedenog ?

 

a vidim ovdje Lenovo G500 za 800 kuna manje od G510,a ne cini mi se neka velika razlika u konfiguraciji

Vrijedi li ovaj G510 toliko novaca vise ?

robi
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

Molim za par savjeta vezanih uz Asus X550LB laptop koji sam kupio prije koji dan. Ukratko specifikacije... i74500U, 8GB, 1TG, GT740m 2GB.Sa laptopom sam zadovoljan i nije mu primarna namjena igranje, no kad je već tu isprobao sam neke stvari, konkretno Crysis 3.

Problem: Nikako da dobijem veći framerate od cca 18-19fps na otvorenom ili cca 28 u zatvorenom prostoru (bez akcije:). U igri je sve na low s najnižom rezolucijom. Instalirani su win 8.1 x64 (htio sam rađe win7 x64 ali koliko gledam nema asus podrške za ništa osim win8). Driveri za grafu su najnoviji i podešeno je da u igri bude aktivna gt740m, a ne integrirana grafička koji kad uključim ispadne cca 11fps. Po testovima vidim da bi trebal bar kakvih 35-40 fps-a na low postavkama, pa evo pitam za savijet.

za primjer ovo izgleda 10x bolje nek kod mene (upravo sam zato i probao crysis 3):

 

 

unaprijed zahvaljujem na pomoći.

 

živili

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav razmisljam o kupnji laptopa za 4000 -6000kn

Koristit će se za igranje(wow,dota2) i za fax (programiranje i cad programi)

Ono sta mora imat je:

1. 17,3"

2. 6GB rama ili vise

3.GT 740M ili nesto jace

5.Te sto bolji procesor i5 ili i7

 

Gledao sam malo na nabava.net u rasponu od 4000-6000 i nema bas velike razlike između laptopa od 4600kn i 6000kn uglavnom koliko vidim ne isplati se dati 1400kn vise za 2gb rama vise i grafu 750m.

Isto tako u toj kategoriji su samo neki stedljivi procesor i5 4200u i i7 4500u

Najbolje sta sam uspio naci je : http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=10251

Meni se ovaj i5-3230M cini bolji od i5 4200U i i7 4500U jedino sta trosi vise(ali to mi nije neki problem je ce mi i onako biti spojen na utičnicu), sta vi mislite sta je bolje i zasto?

Dali ima tko iskustva sam ovim asusom kojeg sam predlozio?

Ja sam trazio na nabva.net ako vi znate jos neku stranicu di mogu trazit laptop dajte link ,jer ne zanm koje sve ducane obuhvaca nabava.net

Eto predlozite mi neku alternativu,ako mi linkate laptop  5500-6000kn onda neka taj laptop ima i7 s 4 jezgre i 8gb rama te 750 u suprotnom za mene to nije isplatljiva kupnja

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ajde ekipa što bi preporučili od ova dva

HP Pavilion 15-n055sm F4B82EA 

HP 250 F7Y95EA

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BIPS kaže...

Ovaj laptop mi se čini best buy za ono što nudi!

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11108

 

Da li se slažete i imate li neku alternativu za preporučit?

 

Od svega je najvažniji ekran, FHD obavezno, IPS opcija je bonus.

 

Drugo pitanje je eventualna nadogradnja SSD-a, zanima me kako to organizirat pošto se nebi sam upuštao u taj podvig.

Treće pitanje je što napravit sa hardom koji ostane, prodat ga (za koliko i kome) ili ga nekako iskoristit (kako)?

 

Tx.

Prvo pitanje koja je svrha laptopa, za igre ili opcenito dobar za rad i gledanje filmova sa full hd ekranom?

 

Kupio sam taj laptop prije tjedan dana i pisem ti sada sa njega. Ja sam ga kupio sa njuskala za 4000kn i neznam jel ima sta bolje sa fullhd ips matte ekranom do 6000kn za igre, a za opceniti rad sa takvim ekranom vjerojatno ima i to nest sa mozda kakvim ssd-om, i7 procesorom, al takav ce onda laptop doc redovito sa slabijom grafom od gt 750m.

 

Evo da ti malo docaram dojmove.

Ekran je savrsen. Mogu buljit u njega kolko ocu, ak imam bilokakvo svijetlo u sobi da me ne bole oci. Nakon 8 sati bivanja na njemu ne boli me nit glava nit oci. Nisam jos probao radit u mraku bez ikakvog dodatnog osvjetljenja al mogu ti rec da sam laptop po mraku moju sobu (2.5x5m tak nest) moze sam osvjetlit posto je ekran savrsene svjetline koju jako lako namjestis te ima osvjetljenu tipkovnicu koja je upaljena dok got je laptop prikopcan u struju (ne bljesti za oci, fino osvjetljeno, neces primjetit da je osvjetljena po danu, a po noci ces bit ocaran ako ti to ista znaci). Znaci ekran ostaje savrsen pri manjoj i pri vecoj svjetlini.

 

Nisam jos nist igrao, al kad zaigram stogot mogu javit dojmove. Uglavnom ako su igre bitne moj savjet je da se vodis po ovoj stranici:

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-750M.90245.0.html

Sa iste stranice mozes vidjet jako jako detaljan opis cijelog laptopa:

http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-V5-573G-54208G50aii-Notebook.99264.0.html (doduse oni opisuju model sa manje 8 umjesto 12gb rama, i 500gb umjesto 1tb harda al to tako i tako ne utjece na nista sto se tice ekrana, temperatura i svih ostalih tehnickih specifikacija)

 

Nisam jos nosio van laptop, al po tom reviewu i opcenito po kvaliteti ekrana koja me se dojmila vjerujem da ce laptop bit savrsen i za nosit van.

 

Sto se tice hladjenja ne vjeruj onima koji kazu da acer ima slabo izvedeno hladjenje. Realno to treba testirat u igricama ili renderanju nekakvog videja, al ovako u surfanju malena kolicina topline se moze osjetit tek u gornjem desnom kutu di i nisu postavljene tipke za slova nego one tipke home, page up/down, end, num lock, 7,8,9 i onak dio backspacea (backspace je inace jako velik kao i enter i desni shift u odnosu na npr. neke vrhunske tipkovnice kao sto je ona od lenova g510), al to se jedva osjeti ak bas ides pipat, ovako u radu ne. Ventovi su inace necujni.

 

Jedino sto se cuje (tiho naravno al se cuju okretaji) i mene malcice smeta jest hard disk (ili mozda cak 1 vent, al vjerujem da je hard disk u pitanju po procitanom reviewu, da je do venta vjerojatno bi i drugi bio cujan), ali ja sam audiofil i volim savrsenu tisinu dok radim. Nekog normalnog covjeka to vjerojatno nece smetat. Naravno dok bus sluso glazbu ili nest da se to nece cut vise, tj. oce al ce bit necujno u odnosu na glazbu. Sto se tice inace zvuka sa instaliranim novim driverima sa acerove stranice osjeti se razlika u odnosu na windowsove drivere i zvuk je super, cist i jasan (nema bassa naravno).

Nisam jos otvarao laptop al prema reviewu hdd bi trebao biti najlakse zamjeniv dio!

 

Sam laptop je inace jako lagan, kao sto je roby rekao nema optickog citaca, al to se da lako rjesit na jeftin nacin koji ti je on linkao. Dizajniran je znaci da bude cim vise prenosiv, a opet da bude "compact gaming laptop" i da u radu cim dulje traje stoga je stavljen i5-4200u procesor koji ce dulje izdrzat bez punjenja, a ima kao nest slabije opce performanse od i5-4200m, i3-4000m, a10-5757m, no po benchmarkovima se radi o jako malim razlikama. Sto se tice singlecore rada tu je jednak u radu kao i ostatak slicnih i navedenih intel procesora.

Ono sto mene malo muci je sto nisam siguran jel imam Optimus tehnologiju ili ne. Nemam ovu slicicu za optimus technology kao sto to ima na reviewu, po nvidijnoj stranici bih trebao imati, al to naravno treba provjerit nekako. Uglavnom ta tehnologija ti omogucuje switchanje integrirane intel graficke i gt750m pa se jos vise stedi na energiji dok laptop nije ukopcan u struju.

 

Touchpad je jako responsive, iako ga neznam iskljucit naso sam opciju di mogu stavit da ima velik delay na dodir da se kursor ne pomice dok pisem i sad je to ok.

Tipke na touchpadu su sranje, tj. teze ih je malo stisnut pa ti preporucujem kupnju misa.

 

Za kraj bitna napomena: Acer za ovaj i ostale aspire modele daje sluzbenu podrsku samo od windowsa 8 nadalje!! Meni su rekli da je win7 ultimate bolji za laptope i da trosi manje resursa. Neznam jel bolji al sigurno trosi manje resursa, no u ovom modelu se za to netrebas brinuti posto se radi o vise nego potrebnih 12gb rama. Meni pod task menager pise da se 22% memorije koristi bez da ista radim, znaci 2gb rama otpada odma na win8.

Pokusao sam instalirati win7 ultimate i nisu mi se instalirali driveri npr. za ethernet i jos neki, a citao sam po netu da je drivere za v5-573g tesko nac. Rad na trenutnom win 8.1 64-bitnim je super, samo se treba naviknut i naucit sluzit nekim karakteristikama istih.

 

Nadam se da sam pomogao tebi i bilokome ko se odluci na ovaj model. Lp.

 

P.S. Znam da je ovo prakticki review, al mislim da je i odgovor na covjekovo pitanje i da ce isti prije pogledat pod ovu temu nego van teme, al ako admini zatraze mogu prebacit text u posebnu temu pod prijenosna racunala.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 14:37 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zodiak kaže...

Pozdrav razmisljam o kupnji laptopa za 4000 -6000kn

Koristit će se za igranje(wow,dota2) i za fax (programiranje i cad programi)

Ono sta mora imat je:

1. 17,3"

2. 6GB rama ili vise

3.GT 740M ili nesto jace

5.Te sto bolji procesor i5 ili i7

 

Gledao sam malo na nabava.net u rasponu od 4000-6000 i nema bas velike razlike između laptopa od 4600kn i 6000kn uglavnom koliko vidim ne isplati se dati 1400kn vise za 2gb rama vise i grafu 750m.

Isto tako u toj kategoriji su samo neki stedljivi procesor i5 4200u i i7 4500u

Najbolje sta sam uspio naci je : http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=10251

Meni se ovaj i5-3230M cini bolji od i5 4200U i i7 4500U jedino sta trosi vise(ali to mi nije neki problem je ce mi i onako biti spojen na utičnicu), sta vi mislite sta je bolje i zasto?

Dali ima tko iskustva sam ovim asusom kojeg sam predlozio?

Ja sam trazio na nabva.net ako vi znate jos neku stranicu di mogu trazit laptop dajte link ,jer ne zanm koje sve ducane obuhvaca nabava.net

Eto predlozite mi neku alternativu,ako mi linkate laptop  5500-6000kn onda neka taj laptop ima i7 s 4 jezgre i 8gb rama te 750 u suprotnom za mene to nije isplatljiva kupnja

 

Hvala!

ACER Aspire V3-772G
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

nije lose ali asus ima 2 godine jamstva, a acer 1

koliko bi me kostalo produzivanje jamstva?

i koliki limit radne memorije ima taj acer?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Po novome Acer daje 2 god. jamstvo za fizicke osobe, to treba pitati links zasto je kod njih navedeno 1god.

 

produljenje imas ovdje

 

limit bi trebao biti na 32GB nisam tocno siguran jer nema tocnog podatka ili je 16GB ali vecina 772 serije ima 32GB max limit

 

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...
Zodiak kaže...

Pozdrav razmisljam o kupnji laptopa za 4000 -6000kn

Koristit će se za igranje(wow,dota2) i za fax (programiranje i cad programi)

Ono sta mora imat je:

1. 17,3"

2. 6GB rama ili vise

3.GT 740M ili nesto jace

5.Te sto bolji procesor i5 ili i7

ACER Aspire V3-772G

Mislim da je kolega dao i vise nego odlican prijedlog za tebe.

Sa sluzbene stranice acer.hr nemrem pronac taj model, al ima model 0.33 po svemu identican osim po tome sto ima 750gb harda umjesto 1tb sa navodno 0.29 verzije od linksa tako da to pitaj isto ako ces ih zvat.

 

Iako se cini da je gt 740 malo slabija od gt 750m, po meni je vise nego malo slabija.

Na netbookchecku ces vidit da gt 750m za razne igre ima bas ugodan fps, blize 50 i 60fps, a za zahtjevne igre malo preko 40fps (ljudsko oko nemre vidit vise od 40 frejmova per sec), dok je kod gt740m po meni to taman tolko da ne bude super za jedan laptop za gejmanje na medium settings, znaci ok ali ne zadovoljavajuce po meni jer u odnosu na gt 750m pada fps za vecinu igri oko 10fps vise manje na medium sto je dosta za laptop graficke.

 

i5-4200m je super procesor i po meni najbolji i5 za laptope (nije ni i5-3230m daleko). Za razliku od mojeg i5-4200u M verziju mozes vaditi i tako kasnije upgrejdati na neki jaci proc ak ces htjet iako ne vidim zasto bi to radio.

 

Tako da ako nema nikakve greske sa linksove strane i ako nisi fan matte ekrana mislim da je to daleko najbolji odabir za ono sto ti trazis.

 

Samo jedna napomena, kao sto sam u proslom postu boldao: acer za aspire seriju nudi sluzbenu podrsku, tj. drivere samo od win8 nadalje. Ako ces ici na ovaj laptop mislim da ce 6gb biti taman za win8, igranje i cad naravno !!

Naravno mos instalirat i win7, al ces se malo napatit sa trazenjem drivera.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 15:31 (The_Fichek).
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

nema potrebe ici na win7, win8.1 je bolji i fluidniji OS pogotovo sto se tice boota a ako nekome fali start to se lako da rijesiti preko raznih freeware aplikacija

 

i taj model kao i sva 772 serija ima mat ekran a ne glossy, cijena je povoljna jer je trenutno na akciji u njihovom novom katalogu.

 

http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-V3-772G-747A321-Notebook.93916.0.html

 

 

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
BIPS kaže...

Ovaj laptop mi se čini best buy za ono što nudi!

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11108

 

Da li se slažete i imate li neku alternativu za preporučit?

 

Od svega je najvažniji ekran, FHD obavezno, IPS opcija je bonus.

 

Drugo pitanje je eventualna nadogradnja SSD-a, zanima me kako to organizirat pošto se nebi sam upuštao u taj podvig.

Treće pitanje je što napravit sa hardom koji ostane, prodat ga (za koliko i kome) ili ga nekako iskoristit (kako)?

 

Tx.

Prvo pitanje koja je svrha laptopa, za igre ili opcenito dobar za rad i gledanje filmova sa full hd ekranom?

 

Kupio sam taj laptop prije tjedan dana i pisem ti sada sa njega. Ja sam ga kupio sa njuskala za 4000kn i neznam jel ima sta bolje sa fullhd ips matte ekranom do 6000kn za igre, a za opceniti rad sa takvim ekranom vjerojatno ima i to nest sa mozda kakvim ssd-om, i7 procesorom, al takav ce onda laptop doc redovito sa slabijom grafom od gt 750m.

...................

...................

...................

HVALA NA VELIKOJ POMOĆI

 

Komp je zamjena za desktop koja mora biti što više prenosiva i lagana.

Standardne zadaće office, surfanje, otvoreno sve i svašta odjednom je pod normalno.

Obavezno je da bez problema i zastajkivanja vrti autocad (pretežito 2D),

manipulira s nacrtima u PDF-u od 10mb bez problema (ne znam zašto je to zahtjevno ali na poslovnom kompu (HP4730s) to traje i zastajkuje)

Vrti WoT na FHD-u.

Ima odličnu sliku za gledanje FHD filmova.

Da je i nakon dvije tri godine u stanju sve nove verzije navedenog vrtit bez problema.

 

Kupujem laptop za dva tjedna, budžet je 7k kuna +,-

Od postojeće konkurencije sam izabrao ovaj. (otvoren sam za alternative po preporuci). Malo me zaintigirao lenovo Y50 o kojem sam pročitao u novom Bugu ali vidim da to neće uskoro u prodaju...

 

 

Još bi postavio par pitanja:

 

1. Da li bi SSD utjecao na rad i koliko bi se to osjetilo? 240gb bi koštalo cca 1500 kn... sve skupa.

2. Da li je V5 serija konstrukcijski loša, tj. da li se puno savija, to im je zamjerka u review-u koji je linkan?

3. Nemam iskustva a ACEROM, je najjeftiniji ali di je kvaka?

 

4. DODATNO PITANJE, u review-u se spominje i na slikama vidi dodatni msata port za SSD, da li je moguće da ovaj laptop može imati SSD, bez vađenja HDD-a?

http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-V5-573G-54208G50aii-Notebook.99264.0.html

 

 

Tx.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 16:20 (BIPS).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice