Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.062.160
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hmmph, mislim da je bolje igrat tu igru na medium settings jer nije bogzna sto optimizirana. Moze se dogodit neki vrag u igri, skoci ti temperatura oko 100 stupnjeva i onda si gotov. Nisam strucnjak, al eto. Ak nist barem smanjit koju postavku ili nesto, jesi iskljucio AA?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nikola1986 kaže...

Pozdrav svima! 

 

Kupio sam asusa g550jk i mogu reći da sam za sad i više nego zadovoljan, vizual ne treba spominjati, pozadinsko osvjetljenje tipkovnice oduševljava i sve najnovije igre rade bez problema. Samo je jedan problem, kad sam pokrenuo battlefield 4 radi izvrsno, na 35-40 fps na high settings ali se cpu grije na 93C !! A gpu na 87? Je li to razlog za uzbunu ili je to nešto što ti procesori mogu podnjeti? Čitao sam negdje da je čak do 100C u redu i da neće doći do problema. Sad ne znam.. ipak je novi laptop i navodno bi trebao imati vrhunsko hlađenje, 93C je dosta, i da i7 procesor, a rafa je gtx850m, ukaratko, ovaj laptop  http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11265 

 

Mogu podnjeti fest, ali nije to poanta - radi se o relativno tankom laptopu sa jakim komponentama gdje je grijanje neizbježno. Temperature su vise manje ocekivane za laptop te debljine, kod ostalih je situacija ili ista ili gora.

Par trikova:

1) odignes zadnji kraj laptopa dok se igras, ispod obje straznje nogice stavis tipa kutiju cigareta ili maramica;

2) Pomocu Intel XTU ili Throttlestop (ima tutoriala po netu) mozes limitirati malo procesor da ne koristi maksimalni turbo, mislim da neki preveliki pad frameratea ne bi trebao vidjeti te bi to trebalo pomoci dosta oko temperatura, turbo boost mozes ugasiti i u biosu. Intel taj turbo boost ima jako agresivan i svaku sekundu koju moze Intelovi procesori se dizu kolko idu - gdje se nenormalno griju, s tim da su haswelli dosta topliji od ivy bridge brace.

3) Cooling pad moze uvjek pomoc.

 

BF4 je igrica posebne vrste, ajmo to tako reći i doslovno otopi vecinu laptopa - u stanju je iskorostiti sve jezgre i do maksimuma sve graficke u laptopima i tu dolazi do problema.

 

EDIT: sad citam da navodno throttlestop moze bez problema undervoltat cpu u n550jk, sto je u biti isti laptop ko i g550jk samo drugacije pofarban. Pogledaj tutoriale, malo undervoltaj pa se javi.

Dell Precision M6600
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 7:52 (darkydark).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka nekog prijenosnika do max 3000 kuna?

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

{#}

Tek sad vidim da je rijec o Asusu g serije sry mislio sam na n ( ili kako vec onaj srebrni - tanki ) . Cudi me za g seriju da se tolko griju.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 9:44 (Alien 22).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Odlucio sam se za Acera sa nekim hladnjakom. Lagan mi je i pogodan za nositi. Na toj stranici ne pise dode windows ali u prodavnici su mi rekli da se to dobiva kao poklon uz taj laptop. Hvala na pomoci :D

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na savjetima.

 

Samo mali ispravak, možda ispadem bedast al ne želim Asusu radit anti reklamu, grije se jako na Battkefield ali ipak ne baš toliko koliko sam napisao jer u trenutku tih temperatura mi je bio upaljen u pozadini i Far Cry 3 te je on isto povukao 20ak pšosto cpu-a i grafe, bez toga temperature su nešto niže.

 

Hvala na savjetima, budem probao se rečeno.

 

@The_Fichek, bio mi je upaljen AA, freak sam za te postavke, al bitno mi je samo vidit da može raditi na što jačem pa više ne moram ni igrat :)

 

 

Battlefield je jedina igra do safd di sam primjetio toliko grijanje, na idle kom drži 45C iz za cpu i gpu, priznam, bez obzira na jake komponente i tanak dizajn očekivao sam 10ak stupnjeva niže temperature..

 

Pokušsat ću sa trikovima i bez AA pa javim, btw imam metalnu podlogu ispod njega za dodatno hlađenje, al čini se da to baš nije pomoglo kod grdosije zvane Battlefield :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sto mislite o ovom laptopu?

 http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-dell-inspiron-3542-pentium-3558u-dvdrw-4gb-500gb-hd-graphics-4000-15-6-led-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-linux-srebrno&option=artikl&id_artikl=014.640.056

 

Dobre, lose strane? Nekako mi je najpristupacniji, jer ne raspolazem s bas nekim budzetom.

I jel moguce nac Dell s windowsima za tu cijenu? Svugdje sam naisla da dolazi s Ubuntuom, kao i moj stari laptop.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 10:53 (jolenee83).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Alien 22 kaže...

{#}

Tek sad vidim da je rijec o Asusu g serije sry mislio sam na n ( ili kako vec onaj srebrni - tanki ) . Cudi me za g seriju da se tolko griju.

Nije ti to "prava" G serija asusova - radi se samo o pofarbanom N-u.

Zadnji "pravi" G serije 15" bio je G55 i taj je duplo deblji od ovog g550/n550 i naravno imao je bolje hladjenje.

 

Nikola1986 kaže...

Hvala na savjetima.

 

Samo mali ispravak, možda ispadem bedast al ne želim Asusu radit anti reklamu, grije se jako na Battkefield ali ipak ne baš toliko koliko sam napisao jer u trenutku tih temperatura mi je bio upaljen u pozadini i Far Cry 3 te je on isto povukao 20ak pšosto cpu-a i grafe, bez toga temperature su nešto niže.

 

Hvala na savjetima, budem probao se rečeno.

 

@The_Fichek, bio mi je upaljen AA, freak sam za te postavke, al bitno mi je samo vidit da može raditi na što jačem pa više ne moram ni igrat :)

 

 

Battlefield je jedina igra do safd di sam primjetio toliko grijanje, na idle kom drži 45C iz za cpu i gpu, priznam, bez obzira na jake komponente i tanak dizajn očekivao sam 10ak stupnjeva niže temperature..

 

Pokušsat ću sa trikovima i bez AA pa javim, btw imam metalnu podlogu ispod njega za dodatno hlađenje, al čini se da to baš nije pomoglo kod grdosije zvane Battlefield :)

Nije ti to stvar antireklame - normalna stvar je da se relativno tanki laptop, jako grije. Pogotovo u kombinaciji s quadom i dodatnom grafickom. Haswell i7 se dosta vise griju od ivy i7 bez obzira na isti tdp.

 

Mislim da bi untervoltanje rjesilo sve probleme s grijanjem, jer stock postavke dosta nepotrebne struje pumpaju u te procesore, na forum.notebookreview.com sam malo pratio n550/g550 i ekipa ih undervolta podosta sto utjece na temperature pri full loadu i po 10c

Dell Precision M6600
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 12:48 (darkydark).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze preporuka laptopa do 3k- 100kn vise manje za buraza, svrha je surfanje gledanje filmova i povremeno autocad

As I walk through the valley of the shadow of death I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bi kupiti laptop ali sam skroz izgubljen, nisam pratio ni hardver ni nikaj vec kojih par godina tak da nemam pojma na kaj trebam gledat. Budzet mi je nekih 4000-4200 kuna. Koristio bi ga najvise za faks, programiranje i tak te stvari, jedino bi htio ak ima 1 tb diska, nis drugo mi nije previse vazno.

Achieve your mission with all your might. Despair not till your last breath. Make your death count.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
hitch kaže...

Odlucio sam se za Acera sa nekim hladnjakom. Lagan mi je i pogodan za nositi. Na toj stranici ne pise dode windows ali u prodavnici su mi rekli da se to dobiva kao poklon uz taj laptop. Hvala na pomoci :D

Nema problema, al nemoj ici na neki hladnjak nego jedan od onih koje sam ti rekao ako ces kupovati u tom ducanu jer su svi ostali srot.

 

lucky_look kaže...

Moze preporuka laptopa do 3k- 100kn vise manje za buraza, svrha je surfanje gledanje filmova i povremeno autocad

Za autocad bi bilo pozeljno izdvojiti malo vise novca i koji tocno autocad, 2D (3450kn pozeljno) ili 3D (3550kn najmanje - upitne fluidne performanse; pozeljno ici do 4000kn) ???

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 14:31 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
chromadef kaže...

Trebao bi kupiti laptop ali sam skroz izgubljen, nisam pratio ni hardver ni nikaj vec kojih par godina tak da nemam pojma na kaj trebam gledat. Budzet mi je nekih 4000-4200 kuna. Koristio bi ga najvise za faks, programiranje i tak te stvari, jedino bi htio ak ima 1 tb diska, nis drugo mi nije previse vazno.

Ako je programiranje najzahtjevnija stvar mozes bez problema ici na laptop za manje novca sa npr. nekim dobrim i3, kao i3-4000m. 4xxx oznake oznacavaju nove Haswell procove koji su mrvu bolji u odnosu na starije Ivy Bridge 3xxx procove, Haswell su malo topliji, a stedljivi Haswell su nesto efikasniji od proslih Ivy Bridge i tu je zapravo najveca razlika. Znaci sa stedljivim Haswellom mozes postici trajanje baterije oko 6h ako te to mozda zanima??

Za 4650kn imas jednog Lenova, kao prvi okej laptop sa FHD (1920x1080p) rezolucijom, ako te takvo sto mozda zanima?

Inace, je li u pitanju kakvo igranje, jer i za manje od 4000kn imas okej laptopa za budzet gejmanje na medium settingsima.

1tb diska vise nije bauk, ne brini za to. Btw. nikad ti nece biti tocno 1tb jer po nekom zidovskom zakonu te mogu opljackat za 5 ili nesto vise % prostora na hardu tak da nikad drito nebus dobio 1tb :/

Za sada mislim da bi ovaj Lenovo g510 bio super za tebe ili ako zelis 17.3" HP probook 470 s kojim se doduse javljaju problemi i vise nisam siguran da li da ga preporucujem: klik => problem sa adapterom koji se previse grije, sam laptop je u redu, a problem s driverima je vise subjektivna stvar jer se neko zna bolje snac s tim neko ne. Naravno moguca je i tvornicka greska.

Inace te zadnje 2 opcije koje sam preporucio su okej i za gejmanje radi tih zasebnih 8750m grafickih, ako te igranje ne zanima moze se jos jeftinije nac isti modeli ili toshibe sa i5-4200m koje su nesto plasticnije u izradi, ne bas provjerene..

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 14:46 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
emerik kaže...

Može preporuka nekog prijenosnika do max 3000 kuna?

Ima li ikakvih posebnih zahtjeva, ovako mi izgleda koda se laptop kupuje za necaka ili nesto.. Igranje starijih igara dolazi u obzir? 15.6" ili 17.3"? Bitno da bude tanak i sto laksi laptop? Bitno da baterija traje cim dulje? Bitno jamstvo i sto jeftinije opcije produljenja jamstva?

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 14:45 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav, trebala bi mi preporuka za neki laptop do 5000 kn koji bi uglavnom bio koristen za gaming. Nemam nekakvih posebnih zahtjeva, iako bi prioritet dao trajanju baterije pred velicinom ekrana i grafuljom pred procesorom.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 15:22 (yesse).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
yesse kaže...
Pozdrav, trebala bi mi preporuka za neki laptop do 5000 kn koji bi uglavnom bio koristen za gaming. Nemam nekakvih posebnih zahtjeva, iako bi prioritet dao trajanju baterije pred velicinom ekrana i grafuljom pred procesorom.

Gaming laptop, a bitno trajanje baterije?? Cak niti sa stedljivim Haswell procovima nemozes ocekivati nista vise od 2h igranja dok je laptop istekan i za laptope sa stedljivim procesorima se takodjer preporucuje da dok se igra na njima da ih se usteka u struju valjda radi boljih performansi.

 

Ako si mislio na opcenito trajanje baterije, tipa za maraton serija ili filmova (do 6h, iz iskustva) onda gledaj ovako Lenovo z50-70, ako te zanimaju nesto bolje performanse u igrama bez ikakvog stedjenja gledaj ovaj Acer v3-772g (laptop ne izgleda kao taj na slici, nego ovako, u reviewu je isti model, samo sa slabijim hardverom, tako detaljan review lenova jos nisam nasao, al vrijedi malo cackat po guglu i jutubu).

Osim malo boljeg hardvera za gejmanje, najveca razlika je u u velicini i rezoluciji ekrana. Acer ima 17.3" HD ekran, Lenovo 15.6" FHD ekran. Doduse ima verzija acera sa FHD ekranom i 2gb rama vise za 5500kn. Sto se tice kvaliteta ekrana neznam tocno usporedit. Za lenovo se moze vidit na youtube, za acer u tom linkanom reviewu. To su TN matrice, ali bi trebale biti nesto kvalitetnije u odnosu na jeftinije modele, pogotovo kod acera (u reviewu detaljno objasnjen display)

Isto tak, za pogledat film u komadu dok je istekan, acer je skroz oke. Sto se inace tice tog rada dok je laptop istekan jako zavisi sto se tocno radi i na kojoj je svjetlini ekran i radi li procesor u power saver/ balanced ili high performance mode-u.

Jos jedna stvar. Zapravo da ne pisem ponovno copy paste cu ovaj dio jer sam ga nedavno pisao covjeku na PM:

 

"Doduse kad pogledas na notebookcheck vidjet ces da igre, pogotovo novije se vrte slicno na stedljivom i5 + 840m u odnosu na nestedljivi i5/i7 i 750m (naravno igra bi se trebala vrtiti isto i sa i5 i sa i7 ako je igra normalno procesorski zahtjevna, a vise graficki zahtjevna kakva je vecina, iznimke npr. skyrim, bf4, online mmorpg-evi itd.). Moze se lijepo vidit da igre koje su fluidne sa 750m ce biti mrvu manje fluidne sa 840m, a one koje su super zahtjevne ce se ipak malo bolje vrtit na 750m (npr. assassins creed 4 koji je vec malo starija igra, bice zanimljivo kaj ce biti kad izadje 5-ica, hoce li biti optimizirana bolje za 7xx ili 8xx grafe, gledaj i watch dogs).

Najveca fora s tim acerom je sto dobis 2 god jamstva i ak pucas na produljenje kasnije koji got laptop uzeo acer postane jos veca ulozeno/dobivena stvar jer produljenje kosta 300kn na 3g, a kod lenova najmanje 550kn tak da onak to izjednacava dost cijene laptopa:
5000+300 vs. 4650+550 = 5300 vs 5200 .....
Tak da eto ako pucas na to da ti full dugo traje laptop razmisli jos malo jer bi u tom slucaju produljenje jamstva bila jako pametna stvar, pogotovo kod Lenova."

 

Sve u svemu moja preporuka je Acer v3-772g i to bez razmisljanja ako si strastveni gejmer.. Ako je potrebniji nesto laksi i tanji te stedljiviji prijenosnik onda Lenovo.

 

Edit: skuzio sam da trenutno nije dostupan u linksu acer, i prema nabava.net ima ga jos samo ovdje, ali treba obavezno zvat i pitati radi li se o i5-4200U ili M procesoru, jer ako je ovo prvo nije dobro. Vjerujem da ce ih ponovno biti u ducanima, samo se treba strpit.

 

Edit: Neznam zasto al mi se ucinilo da je zensko u pitanju. Sorry. Sto se preporuka tice, sve ostaje na mjestu!

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 19:21 (The_Fichek).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
chromadef kaže...

Trebao bi kupiti laptop ali sam skroz izgubljen, nisam pratio ni hardver ni nikaj vec kojih par godina tak da nemam pojma na kaj trebam gledat. Budzet mi je nekih 4000-4200 kuna. Koristio bi ga najvise za faks, programiranje i tak te stvari, jedino bi htio ak ima 1 tb diska, nis drugo mi nije previse vazno.

Ako je programiranje najzahtjevnija stvar mozes bez problema ..

Eventualno bi pokrenuo neki ne tak zahtjevni naslov s vremena na vrijeme, za igre imam stolno racunalo. Dulja baterija bi definitivno bila veliki plus.

Ovaj Lenovo g510 mi svida na prvi pogled.

Hvala

Achieve your mission with all your might. Despair not till your last breath. Make your death count.
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
chromadef kaže...
The_Fichek kaže...
chromadef kaže...

Trebao bi kupiti laptop ali sam skroz izgubljen, nisam pratio ni hardver ni nikaj vec kojih par godina tak da nemam pojma na kaj trebam gledat. Budzet mi je nekih 4000-4200 kuna. Koristio bi ga najvise za faks, programiranje i tak te stvari, jedino bi htio ak ima 1 tb diska, nis drugo mi nije previse vazno.

Ako je programiranje najzahtjevnija stvar mozes bez problema ..

Eventualno bi pokrenuo neki ne tak zahtjevni naslov s vremena na vrijeme, za igre imam stolno racunalo. Dulja baterija bi definitivno bila veliki plus.

Ovaj Lenovo g510 mi svida na prvi pogled.

Hvala

Onda one 2 opcije ostaju i jos cu nadodat dvije (linkam ducane sa najnizom cijenom, mozes ostale ducane gledati na nabava.net)

1) Lenovo g510 (Portio je inace web shop Linksa), review (isti model, samo sa i5 procom i bez zasebne grafe)

2) HP probook 470 - vise manje ista stvar ko Lenovo, samo ima matt 17.3" ekran, nema istu tipkovnicu, i tako neke stvari koje mozes sam izvest iz ovog review-a (isti model samo sa IB i7 umjesto i3), mozes to usporediti i sa manjim bratom HP probook 450: review, taj manji HP imas i kod nas i taj bi ti preporucio ako zelis i5 i onu istu grafu za solidnu cijenu:

3) HP probook 450

*Napomena jos jednom: ako ce se ici na kupnju probooka prvi dan pripaziti na adapter za punjenje, ako ce se nenormalno grijati za npr. samo surfanje pitati u ducanu u kojem je kupljen mogu li promjeniti adapter ili nesto.

Eh sad nesto novo jos, ako trazis apsolutno cim dulje trajanje baterije:

4) Dell 3542 - nova linija Della, imas reviewova po youtube-u. Osim stedljivih i efikasnih komponenti koje ce zbog toga naravno biti nesto slabije od onih u Lenovu i drugima dobis cak 3 god garancije u startu. Da bi toliko dobio kod Lenova i Probooka moras ici na produljenje jamstva kojeg kod Lenova na 3g iznosi 500kn, kod Probooka 600kn. S ovim bi se manje naigrao, ali ne tolko manje sto me malo zacudilo: 820m, 8750m Pazi da klikom na brojeve fps-eva obratis paznju na to s kojim procesorima su testirane grafe. 820m si bolje pase uz stedljive procove, a 8750m uz nestedljive. Mislim da bi proc bez problema pokrio programiranje kao najzahtjevniju namjenu pored povremenog igranja, iako preporucujem guglat za svaki slucaj ako bi se programiralo u necem zahtjevnijem.

 

Mislim da bi za tebe najbolji bio Dell, iako dolazi sa 500 gb hard diska. To mozes lako nadomjestit kasnije sa nekim slim prijenosnim diskom, ako bi kasnije falilo prostora. Kupis to umjesto produljenja jamstva u slucaju npr. Lenova i opet si u plusu sa 500gb prostora (preporucuje se 1tb prijenosni hard disk kojih se nadje kvalitetnih za cca. 500kn jer je jako mala cijenovna razlika izmedju onog od 500gb i 1tb).

 

Naravno, najveca boljka svih tih laptopa je ekran i to malo gledaj po youtube-u kakvi su, iako i tako neces dobit bas najtocnije podatke jer ekipa vise manje vadi laptop iz kutije i odma baca review, bez kalibracije monitora kojim se vise manje skroz mice plavkasti ekran TN panela laptopa. Stoga jos najtocniji opisi ekrana ostaju na notebookcheck.net-u  (za sada za Dell ima samo external review: klik)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 18:48 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na odgovoru The_Fichek

Evo najvaznije, budzet mi je oko 4000kn, a moze i malo vise ako se stvarno isplati

Dakle nesto kvalitetno sto ce mi trajat jos dosta godina, a koristio bih ga i za igrice

Trajanje baterije nije jako vazno i da je ekran sto veci 15/17

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 22:03 (jcyzh9).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
jcyzh9 kaže...

Hvala na odgovoru The_Fichek

Evo najvaznije, budzet mi je oko 4000kn, a moze i malo vise ako se stvarno isplati

Dakle nesto kvalitetno sto ce mi trajat jos dosta godina, a koristio bih ga i za igrice

Trajanje baterije nije jako vazno i da je ekran sto veci 15/17

Preporucio bih ti sve isto kao covjeku post iznad tvog: klik.. samo izbacit opciju 4) kako te stedljivost ne zanima, a cim bolje performanse u igricama zanimaju.

 

Dalje od toga nema bas neki izbor i prvi iduci jako dobar best buy za gejmanje bi bio ovako Lenovo z50-70, a zatim jos veci best buy za igranje: 17.3" Acer v3-772g za kojeg mislim da se isplati dati 1000kn vise u odnosu na budzet. Zasto? Zato sto je po specifikacijama, izradi, laganoj nadogradnji i pristupacnosti prvi najjeftiniji pravi gamerski laptop (fluidno igranje novih igara na medium settings, da medium settings, za igranje novih igara na high settings se treba produljiti na cak 6300kn). Super je sto ima i 2god jamstva u odnosu na npr. taj lenovo z50 koji je isto okej, ali z50 ima pola klase/klasu slabiji hardver i vise je opcija za nekakvu vecu prenosivost, stedljivost, ali je npr. super sto ima FHD ekran, dok se isti acer sa FHD ekranom javlja za 5500kn. Isto tako taj lenovo ima dost skupo produljenje jamstva na 3g - 550kn, dok kod acera to kosta 300kn na 3g, tako da sa tim produljenjem im se cijena razlikuje samo 100kn.

 

Malo pogledati rezultate 750m i paziti klikom na fps-eve s kojim procom je testirana grafa iako za procesorski nezahtjevne igre (kakva je vecina, vecina vise voli graficku nego procesor) nebi trebalo biti osjetne razlike izmedju i7 i tog i5 u aceru.

Kad se to pogleda onda usporediti sa 8750m u one 3 opcije koje sam naveo u linkanom postu i isto racunati mali pad fps-a, pogotovo ako se gledaju oni modeli sa i3-4000m procom.

Btw. produljenje HP probooka na 3g je isto skupo i kosta 600kn, a itekako je preporucljivo jer se uz HP dobije samo 1 god garancija, isto kao i kod Lenova g510, samo je tamo produljenje na 3g 500kn.

To produljenje se inace moze napraviti bilokada i bilogdje di se nudi (gledati nabava.net) dok got ne krene zadnji mjesec redovne garancije.

 

Sad je na tebi da odlucis. Javi ak ce bit jos kakvih pitanja. Btw. ovdje je detaljan review acera, isti ko ovaj koji sam ti linkao samo sa jacim hardverom. Na toj stranici imas reviewove probooka itd., ali nema jos za lenovo z50-70 jer je dost nov i to gledaj malo na youtubeu kako izgleda, ako ce te zanimati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 23:17 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar laptop od 2500 do 3000 kn? Prvenstveno za potrebe fakulteta ostalo nije toliko potrebno...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
jolenee83 kaže...

Fichek, hvala na pomoci!

Koristim Matlab, R Gui projects, Latex, Statisticu, Mathematicu, Rhinoceros, te Fortran. To je prakticki to, za nesta vise od tog mi ne treba.

Pogledat cu tvoje preporuke :)

 

jolenee83 kaže...

Sto mislite o ovom laptopu?

 http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-dell-inspiron-3542-pentium-3558u-dvdrw-4gb-500gb-hd-graphics-4000-15-6-led-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-linux-srebrno&option=artikl&id_artikl=014.640.056

 

Dobre, lose strane? Nekako mi je najpristupacniji, jer ne raspolazem s bas nekim budzetom.

I jel moguce nac Dell s windowsima za tu cijenu? Svugdje sam naisla da dolazi s Ubuntuom, kao i moj stari laptop.

 

Ja nebih uzimao takav Dell jer je procesor preslab u odnosu na ono sto se nudi za slicne novce (intel i3, amd a10).

Za sitno vece pare se zapravo nadje puno bolji isti Dell sa i3 stedljivim procom, ali boljim od ijednog drugog intela ispod i3 (pentium, celeron itd..)

Ispod 4100kn nemozes naci istog Della niti sa OS-om niti sa stedljivim i5.

 

Evo zahtjeva za matlab:

http://www.mathworks.com/products/matlab/choosing_hardware.html

Interesantno, barem meni, je sto ima funkcija koje ne koriste multithreading intela pa ce koristiti samo one 2 prave jezgre, a ne i one 2 logicke koje nastaju tom tehnologijom mutithreadanja. Iz texta se ipak moze razaznat da vecina funkcija koristi multithreadanje pa bi tu intel po meni izasao kao pobjednik u odnosu na ovako neki laptop sa isto dobrim a10-57570m procom: lista (Lenovo g505 malo losiji od g510 i b590 po izradi, hp probook 455 g1 okej izbor, slican g510 po kvaliteti). Nadalje zanimljivo je kako matlab cijeni brzinu hard diska pa je pametno postaviti lenova g510 sa SSHD diskom kao jednog od favorita i uzeti u obzir ugradnju SSD-a koji got laptop kupila.

 

Meni se neda gledati hardverske zahtjeve za svaki program koji si navela, je li bolje manje jezgara ili vise i ono najbitnije koriste li multithreading. Ako ih vecina nekim cudnim slucajem ne koriste multithreading, a koriste cim vise jezgri, laptop sa a10-5750m procom je way to go. U svim drugim slucajevima bolje je ici na neki i3, po mogucnosti nestedljiv, ovako: lista2 (najjeftiniji Lenovo g510 najbolji izbor) ili i5-4200m (te laptope sam ti vec naveo u proslom postu!).

 

Ako ce nekim slucajem trebati i zasebna graficka u obzir uzeti Dell ili Lenovo kao 2 najjeftinijie, a okej opcije, nvidia bolja za programe koji koriste CUDA jezgre (3D stvari), 8750m malo bolja za igrice i 3D stvari koje ne koriste nvidijne CUDA jezgre.

 

Sad iz svega ovoga se da zakljuciti da ako nije potrebna zasebna graficka, Toshiba koju sam prvu naveo u prvom odgovoru je najisplativija (radi nestedljivog i5 procesora), a po recenzijama skupljih toshiba sam primjetio da stavljaju nesto brze hard diskove u njih sto moze dobro doc za matlab iako ne dobro kao SSHD u Lenovu. Doduse Lenovo se cini kvalitetniji, review ima i na forumu, Toshiba izgleda plasticnije, ekrani su svi osrednji, Toshiba bi isto trebala biti dobra sto se tice pristupacnosti komponentama. Sto se tice te pristupacnosti bilo bi pametno se jos raspitati i traziti vise informacija kao sto rekoh prije. Uzeti i obzir jamstvo i produljenje jamstva koje sam isto napomenuo u proslom postu. S obzirom na primjer na to jamstvo i malo skuplji Lenovo ili Probook sa i5 procom sa novcanom razlikom se moze kupit fini SSD od 128Gb prvom prilikom i ugraditi na mjesto optickog citaca pomocu jeftine ladice za SSD (caddy ebay.. neznam di se to moze kupiti kod nas, pitati robya)

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 14:20 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
buzz08 kaže...

Dobar laptop od 2500 do 3000 kn? Prvenstveno za potrebe fakulteta ostalo nije toliko potrebno...

Koje su to potrebe fakulteta? Office, web browsanje? Velicina ekrana, bitna stedljivost, tj. cim dulje trajanje u odnosu baterije zbog stedljivih komponenti ??

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 14:24 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molio bi preporuku prijenosnika koji bi služio za fax, posao, znači ništa od gejmanja samo office, net, pogledati koji video.

Samo neka podržava HD ili Full HD i neka je 17.3 incha zaslon, radi naočala.

 

Bdw. bilo bi za moju ženu.{#}

 

Edit: Fichek baš to što si napisao u gornjem postu, sve mi to odgovara, i malo pripazi na cijenu, plačanje kešovinom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 14:29 (Tiby).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

lucky_look kaže...

Moze preporuka laptopa do 3k- 100kn vise manje za buraza, svrha je surfanje gledanje filmova i povremeno autocad

Za autocad bi bilo pozeljno izdvojiti malo vise novca i koji tocno autocad, 2D (3450kn pozeljno) ili 3D (3550kn najmanje - upitne fluidne performanse; pozeljno ici do 4000kn) ???

Uglavnom je 2D, ali za autocad ima sluzbeni laptop, ovo samo ako mu nebude pri ruci, znaci ne cesto, primarno za filmove, sufanje i te stvari

As I walk through the valley of the shadow of death I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley
12 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobio s preporuku za 17,3"laptop i na tome se zahvaljujem. Medjutim razmisljam o 15,6" laptopu ( pa monitor uz njega).

Dakle trebam laptop 15,6" za univerzalne potrebe; internet, filmovi, word, excell, pokoja igrica (nista prezahtjevno). Pozeljno da baterija sto duze traje i da je ekran dobar ali nije presudno. Budzet do 4000kn s OS-om moze i malo vise.
Sto bi preporucili?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Tiby kaže...

Molio bi preporuku prijenosnika koji bi služio za fax, posao, znači ništa od gejmanja samo office, net, pogledati koji video.

Samo neka podržava HD ili Full HD i neka je 17.3 incha zaslon, radi naočala.

 

Bdw. bilo bi za moju ženu.{#}

Razlika u cijeni izmedju HD i Full HD laptopa je ogromna, isto kao izmedju prvog dobro Full HD 15.6" (4650kn) i prvog Full HD 17.3" (blize 5500kn, vise gaming varijanta..). Isto tako, 99% ekrana laptopa koriste, u svijetu danasnjih monitora i televizora, zastarjelu TN matricu (kojih ima svakakvih i navodno su nesto bolje kod tih skupljih FHD modela). Doduse za zdravi vid nije bitna matrica koliko flicker free ekran koji se kod monitora laptopa ne testira. Medju onih 1% ekrana laptopa kod nas sa novijom IPS matricom (zivlje boje u odnosu na TN panel, puno veci kut gledanja itd.) je acer v5-573g kojeg ja imam i koji se u ducanu nadje za 5800kn i to je jedna od jeftinijih opcija (skuplje su Asus sa slicnim IPS-om, nebih to gledao jer je laptop vise za gaming), a ima i slican acer sa IPS ekranom, malo stariji i mrvu jeftiniji, v3-571g. Cim se uguglaju modeli izbacit ce se recenzije na notebookchecku.net

 

Druga stvar je sto vecina tih laptopa dolazi sa Ubuntu Linuxima sto znaci da se laptop nece moci pogledati u ducanu i vidjeti kakav je ekran. Cak i da se moze pogledati, cesto ce takvo sto donijeti pogresnu informaciju jer vecina TN panela puno bolje izgleda nakon sto se malo kalibrira monitor, pogotovo kako bi se uklonio iritantni plavkasti prikaz. Slicna stvar je sa reviewovima na youtube-u, tako da najtocniji podaci o ekranima ostaju oni na notebookchecku.

 

Malo proucit sto sam napisao pa razmislit o budzetu jer nemogu preporucit laptop dok neznam o kojem se budzetu radi.

 

Ako zeni netreba laptop za van nego za po doma gledat filmove i office preporucujem kupnju jeftiniijeg laptopa i kupnju zasebnog monitora (npr. 24" Dell P2414h flicker free best buy) i tipkovnice.

 

*Ja sad nisam bas skontao jeli u pitanju ekran koji ce biti cim bolji za vid ili nesto drugo. Ako je tako, zaboravio sam napomenut da je FHD 1080p puno prirodnija rezolucija od HD rezolucije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 14:51 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tomislav10 kaže...

Dobio s preporuku za 17,3"laptop i na tome se zahvaljujem. Medjutim razmisljam o 15,6" laptopu ( pa monitor uz njega).

Dakle trebam laptop 15,6" za univerzalne potrebe; internet, filmovi, word, excell, pokoja igrica (nista prezahtjevno). Pozeljno da baterija sto duze traje i da je ekran dobar ali nije presudno. Budzet do 4000kn s OS-om moze i malo vise.
Sto bi preporucili?

Ako nije kljucna prenosivost za fax ili posao razmisli o nekoj konfiguraciji koja bi ti bila puno isplativija, pogotovo za igre, jos nezahtjevne, mila majka, npr. nesto sa gtx 750 grafom koja malo trosi, a solidna je i bolja od high-end laptop grafickih. S tim slozis neko mini kvalitetno kuciste ako je bitan prostor. Mozes ga ukopcat u tv, monitor, plejku sta oces.

12 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bitna mi je prenosivost tako da bih ipak laptop

Sad ka razmislim, ako budem kuppvao monitor kvaliteta ekrana na laptopu i nije odvec bitna...

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 15:09 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
lucky_look kaže...

lucky_look kaže...

Moze preporuka laptopa do 3k- 100kn vise manje za buraza, svrha je surfanje gledanje filmova i povremeno autocad

Za autocad bi bilo pozeljno izdvojiti malo vise novca i koji tocno autocad, 2D (3450kn pozeljno) ili 3D (3550kn najmanje - upitne fluidne performanse; pozeljno ici do 4000kn) ???

Uglavnom je 2D, ali za autocad ima sluzbeni laptop, ovo samo ako mu nebude pri ruci, znaci ne cesto, primarno za filmove, sufanje i te stvari

Za 2d ce raditi bilokoja grafa.

 

Bitna velicina ekrana? stedljivost pored malo jacih performansi?

 

Ako bi se gledalo cim vise ulozeno/dobiveno najbolja opcija bi bila lenovo b590 koji se tu i tamo nadje jos jeftinije u Portio-u (web shopu linksa), ali iscezne cim dodje jer je izgleda trazen laptop.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 15:07 (The_Fichek).
12 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Taj lenovo ima inegrirani gaficku i stariji i3 procesor. Jel to dovoljno za prosjecnog korisnika koji se ne igra?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice