Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.056.618
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sandrak1 kaže...
Hvala, obzirom da ih se više ubacilo u temu, da li dobro vidim da su ovo bili odgovori za mene koja sam pitala za rad s web trgovinom

lenovo b590, lenovo g510 i probook 450g1



da, kao što vidiš ovo su bili odgovori za tebe između ostalih ljudi za koje se Fichek potrudil prejako {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 10:49 (FistOfNorth).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
raspo kaže...

ako nije probelm na mi preporucite laptop do 4500 kn

 

Probook 470 + produzeno jamstvo na 2 godine ili 3 godine (jamsstvo je od proizvođača, tak da ako i propadne trgovina/uvoznik nemate brige), ako se uzme 2godine jamstva. najjeftiniji hdd caddy i probat pronači neki ssd koji bi stao u buđet.

OTOK-Wireless kaže...

Jel može preporuka za prijenosno računalo 2500-3000kn?

Računalo bi služilo za surfanje, gledanje filmova i igre (ništa zahtjevno).

 

Unaprijed hvala

Tu mi Lenovo G500 izgleda kao najbolja kupnja - obvezno tokom trajanja prvih 11 mjeseci uzeti dodatno jamstvo od proizvođača

Focus1343 kaže...

Pozdrav, molio bih ako mi možete preporučiti neki laptop cijene oko 4000kn. Treba mi za faks, znači da može pokrenuti programe kao što je autocad. Što se igara tiče, igram jedino bf3 pa bi bilo poželjno da može i njega pokrenuti (ako je moguće naći takav u ovoj cijeni).

Probook 450 + dodatno jamstvo na 2 godine od proizvođača

Butcher kaže...

Može neki lap  za oko 2000kn?

Lenovo G500 - oni atom i bay trail pentiumi su katastrofalni proceosri ovo je jedini koji bi uzeo iz tog ranga - nazalost probija buđet za 60kn.

sandrak1 kaže...

Pozdrav, lijepo molim pomoć kod odabira laptopa - konkretno treba mi za web trgovinu, stavljanje puno fotografija, izdavanje R-1 računa, eventualno i fiskalni računi, uredski dokumenti, na vlastitoj ili tuđoj web stranici, uredsko poslovanje... vođenje male firme, naravno i da bude +++ brzo u radu posebno kod pristupa internetu.  Računalo bi mi služilo isključivo za posao.

Ako netko ima iskustva konkretno za tu vrstu posla kakvu konfiguraciju tražiti, nešto sam proučila ali nisam baš najsigurnija, tak za do 3.000,00 kn sam mislila da ću nešto naći. 

 

Zahvalna na svim odgovorima, {#}{#}

 

Pretpostavljam da obvezno treba i originalni OS pa evo - ovaj G500 taman stane u buđet. Preporuka produžiti jamstvo tokom prvih 11 mjeseci.

synapsys kaže...

.....gledala..čitala..pokušavala shvatiti..i odustala... Pa eto molim pomoć. Dakle Imam 1.000,00 kn za potrošiti (amex bodovi) i voljela bi to uložiti u prijenosnik (fora riječ). Tudum sam klasični, a lova s kojom baratam je oko 4.000,00 (plus ono s amex-a) E sad izbor je technomarket, elipso ili sony centar. Prva dva s napuhanim cjenama i treći prenapuhane cijene i imena (mada meni osobno najdraži dizajnom i ekranom, a njime pogotovo - NEMA boljeg)

E sad.

JA hoću stroj!!!!

Šta god da to značilo. Nešto što radi,  nešto što bi moglo zavrtiti autoCAD eventualno...nešto što se ne pregrijava a i da je cjepidlačnom esteskom oku prihvatljivo! Pretjerah, zar ne?!?

Igrice mi nisu bitne,mada bi ih djeca možda htjela (ima ići van, baviti se sportom,družiti se..aktivnosti)  tako da to nemora moći vrtiti.

eto...

hvala unaprijed

Ako je izbor na baš te tri trgovine onda mi se ovo cino kao najpametnija kupnja Toshiba L50, ako ste spremni prvih 4000kn van te tri trgovine potrošiti ovaj probook 470 u jednoj od trgovina gdje je ispod 4000kn nije loš izbor. Probook ima nesto slabiji procesor i graficku karticu, ali s obzirom opisa posla koji ce obavljati potpuno nebitno - ono sto mu je veliki plus veci ekran i puno kvalitetnija izrada. Provjerite mozete li preko Amex bodova u nekoj od gornje tri trgovine kupiti HP Care Pack - ne slucajno ono protecta jamstvo, nego bašHP Care Pack.

Stryder kaže...

Frendica kupuje laptop za faks, igre je ne zanimaju, bitno joj je da je kvalitetniji, ima dobru garanciju i 17.3 ekran. I da joj je lijep -_-'' . Pa može par prijedloga što bi se moglo izvuci za 3-3.5k kn (plačanje u kešu).

S obzirom na zahtjeve u tom rangu nemoze traziti neku pretjeranu kvalitetu. Najvise moze dobiti od ovog Acera E1-771g, drugi izbor bi bio Asus X75, hardverski puno slabiji, to su jedina dva laptopa 17.3 do tog buđeta.

Dell Precision M6600
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hvala puno, pa onak čitam, pitanja sa svih strana, odgovori.....pa nisam bila najsigurnija, :)
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim preporuku laptopa do 6000kn, po mogućnosti 17''.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
donluxx311 kaže...

Molim preporuku laptopa do 6000kn, po mogućnosti 17''.

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=v3-772g

Sacekaj da dodje nove posiljka jer ga puno ducana trenutno nema na lageru. Znaci inace ih ima oko 3-4 ista modela od 5500-5600kn sa FHD ekranom, i5-4200m, 8gb rama, 750m grafom. Sve isto kao sto pise i sada iznad 5500kn (opis u M-computers je pogresan, trebalo bi pisati i5-4200M). Za 5000kn su isti modeli sa HD rezolucijom i 6gb rama.

Ako si zagrizeni gamer preporucujem da se protegnes na isti model sa i7 procesorom i dosta boljom gtx850m grafickom (750m je za vise manje fluidno iganje novih igara na medium settings, nova gtx850m za igranje na high settings, tj. 1080p te je malo bolja i od stare gtx765m) Ovaj model inace imas na njemackom computeruniverse za 700 eura, al tamo dolazi sa i5-4200M i 4gb rama, dok je 850m grafa na mjestu sto je najbitnije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 13:29 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ovo je bilo ono što mi treba pa ta toshiba mi nekako premala. A zbilja bi neki kvalitetniji prenosnik. I samo te tri trgovine primaju bodove. Savjet: da li da sačekam neku novu ponudu u trgovinama pa da onda ponovno postavim pitanje ili?!? I podpitanje nešto od sony vaio prenosnika iz santa domenice bi mi bio pametan izbor ili?!? Bila sam linkala i njihovu stranicu pa ako treba mogu ponovno. I pardon na gnjavaži. Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika pa veći ekran bi naravno bio bolji jer ga nemam namjeru nosati okolo a i u svakom slučaju da se vidi šta se radi na njemu. Za sada treba za 2d no ubrzo će trebati za 3d tako da ova varijanta 17,3" i 3D poželjna
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
synapsys kaže...
Ovo je bilo ono što mi treba pa ta toshiba mi nekako premala. A zbilja bi neki kvalitetniji prenosnik. I samo te tri trgovine primaju bodove. Savjet: da li da sačekam neku novu ponudu u trgovinama pa da onda ponovno postavim pitanje ili?!? I podpitanje nešto od sony vaio prenosnika iz santa domenice bi mi bio pametan izbor ili?!? Bila sam linkala i njihovu stranicu pa ako treba mogu ponovno. I pardon na gnjavaži. Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika pa veći ekran bi naravno bio bolji jer ga nemam namjeru nosati okolo a i u svakom slučaju da se vidi šta se radi na njemu. Za sada treba za 2d no ubrzo će trebati za 3d tako da ova varijanta 17,3" i 3D poželjna

Taj sony je overrated, dolazi sa losijim hardverom od probooka. Preporucujem Probook 470 kao i kolega posto su izbor i cijene prelose u tim ducanima, pogotovo u tako malo skupljem rangu. Garancija se netreba odmah nadoplatiti nego bilokada dok ne istekne 11. mjesec redovne garancije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
synapsys kaže...
Ovo je bilo ono što mi treba pa ta toshiba mi nekako premala. A zbilja bi neki kvalitetniji prenosnik. I samo te tri trgovine primaju bodove. Savjet: da li da sačekam neku novu ponudu u trgovinama pa da onda ponovno postavim pitanje ili?!? I podpitanje nešto od sony vaio prenosnika iz santa domenice bi mi bio pametan izbor ili?!? Bila sam linkala i njihovu stranicu pa ako treba mogu ponovno. I pardon na gnjavaži. Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika pa veći ekran bi naravno bio bolji jer ga nemam namjeru nosati okolo a i u svakom slučaju da se vidi šta se radi na njemu. Za sada treba za 2d no ubrzo će trebati za 3d tako da ova varijanta 17,3" i 3D poželjna

Ako baš mora biti iz njih ovaj Acer v3-771G bi bio jako dobar izbor. Drugi izbor bio bi ovaj Dell 5748 - dosta sporiji. Svakako bi savjetovao da radije uzmete Probook 470 sto sam linkao za 4000kn - radeonke su se pokazale puno bolje u cad-u nego geforce kartice. A za ovih 1000kn sigurno mozete nesto naci klincima poput biljeznice/tablet/digitron.

 

Makar ne bi bilo loše pitati Technomarket/Elipso mogu li vam nabaviti HP ProBook 470 G1 E9Y73EA mozda mogu pa samo ostaje nadoplatit jamstvo za taj hp preko neke druge trgovine.

Dell Precision M6600
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nisam baš preveliki fan Acera, frend ima neki stariji model i ima dosta problema s njim. Zanima me, imate li iskustva s MSI laptopima? Imam rodbinu u Njemačkoj pa si mogu lako nabaviti :D

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Moze li preporuka laptopa za 3k kuna ili manje ( 3k je gornja granica ), recimo da je uravnotežen ( znači da ima diskretnu grafiku, da ima min 500Gb hard i po mogucnosti noviji core i3 ili bolji procesor ) i trebalo bi da je novi, znam da je malo teško naci nešto u tom rangu ali imam vjere u vas :D

 

Lijep pozdrav

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala The_Fichek i darkydark na preporukama. Odlučio sam se za HP ProBook 450 G1. Molio bih ako mi netko još može preporučiti neki dobar cooler za ovaj laptop, ima ih hrpa, a ja se slabo u to razumijem...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

moze prepouka laptopa za surfanje, gledanje HD filmova i ostalo..
oko 2500 kn bi potrosio 

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, novi sam tu, mada ovu temu pratim vec par mjeseci, a forum godinama.

Ugl doslo je vrime da kupim laptop. Iskljucivo laptop.

 

E sad treba mi dobar stroj, da može bez problema vrtiti autocad i slične stvari.

 

Planiram dati do nekih 7-8000 kuna i zapeo mi je za oko Lenovo y5070, malo sam pregledavao testove i ugl ga svi hvale,

pa me zanima ima li itko tu kakva iskustva ili mišljenja o njemu, i dal ima nešto bolje za tu cijenu, bio bih mu jako zahvalan...

 

http://www.lenovostore.hr/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&cid=1170&name=lenovo-ideapad-y5070-intel-core-i7-4700hq-2-40ghz-8gb-1tb-vanjski-dvdrw-p-n-59-427492-01331570&Itemid=129

 

pozdrav

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima li sto bolje od ovog za oko 2000kn? Obavezno mora biti s Windowsima.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 19:55 (gamer34).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maxy0 kaže...

moze prepouka laptopa za surfanje, gledanje HD filmova i ostalo..
oko 2500 kn bi potrosio 

Lenovo G500

maslacak kaže...

Pozdrav, novi sam tu, mada ovu temu pratim vec par mjeseci, a forum godinama.

Ugl doslo je vrime da kupim laptop. Iskljucivo laptop.

 

E sad treba mi dobar stroj, da može bez problema vrtiti autocad i slične stvari.

 

Planiram dati do nekih 7-8000 kuna i zapeo mi je za oko Lenovo y5070, malo sam pregledavao testove i ugl ga svi hvale,

pa me zanima ima li itko tu kakva iskustva ili mišljenja o njemu, i dal ima nešto bolje za tu cijenu, bio bih mu jako zahvalan...

 

http://www.lenovostore.hr/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&cid=1170&name=lenovo-ideapad-y5070-intel-core-i7-4700hq-2-40ghz-8gb-1tb-vanjski-dvdrw-p-n-59-427492-01331570&Itemid=129

 

pozdrav

Ja bi gledao 17" jer i sam isti koristim. Makar sve ovisi kolko cesto misliš nositi. Ovaj Acer bi bio dobra konkurencija ako se ide na 17", inace taj lenovo je jako dobar te bih obvezno uzeo dodatno jamstvo kolko god se moze.

Dell Precision M6600
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darkydark kaže...
maslacak kaže...

Pozdrav, novi sam tu, mada ovu temu pratim vec par mjeseci, a forum godinama.

Ugl doslo je vrime da kupim laptop. Iskljucivo laptop.

 

E sad treba mi dobar stroj, da može bez problema vrtiti autocad i slične stvari.

 

Planiram dati do nekih 7-8000 kuna i zapeo mi je za oko Lenovo y5070, malo sam pregledavao testove i ugl ga svi hvale,

pa me zanima ima li itko tu kakva iskustva ili mišljenja o njemu, i dal ima nešto bolje za tu cijenu, bio bih mu jako zahvalan...

 

http://www.lenovostore.hr/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&cid=1170&name=lenovo-ideapad-y5070-intel-core-i7-4700hq-2-40ghz-8gb-1tb-vanjski-dvdrw-p-n-59-427492-01331570&Itemid=129

 

pozdrav

Ja bi gledao 17" jer i sam isti koristim. Makar sve ovisi kolko cesto misliš nositi. Ovaj Acer bi bio dobra konkurencija ako se ide na 17", inace taj lenovo je jako dobar te bih obvezno uzeo dodatno jamstvo kolko god se moze.

Ak ne patis od cim vece velicine ekrana, a zelis kvalitetniji 15.6" ekran, prvenstveno mislim na IPS matricu idi na Asus n550jk koji ce savrseno izvrsiti tvoju namjenu (da to je unutra najjaci laptop i5, u paru sa i7 sto se tice igrica, skroz dobar za bilokakav autocad), a ima bolju izradu od lenova (nize temperature, sa acerom je tu negdje) i bolju kvalitetu ekrana (IPS > TN matrica lenova i 17.3" acera, no ne pate svi od toga da imaju ekran na razini vec mainstream IPS monitora). Sa viskom novaca kupis 4gb rama (300kn pazi da budu laptop rami, imas temu za to) ak bi se koristio neki autocad ili program koji bi imao koristi od toga. Mozes odmah rjesiti i produljenje jamstva iako se to da sredit dok ne krene zadnji mjesec redovne garancije kako kod asusa tako i kod ostalih brandova.

Ako si zagrizeni gamer i zelis nest bolju 860m grafu (koja je ustvari overclockana 850m), a ne zelis odustat od IPS ekrana bilo bi ti pametno da sacekas novi asus g551 koji ce nadomjestiti taj n550jk model, mozda bude nest skuplji (nebi trebao biti "osjetno" skuplji). Naravno verzija sa i7 ce bit skuplja isto kak je to i sa n550jk, samo trenutno nema n550jk sa i7 na trzistu (vrtio se oko 7200kn) i neznam hoce li doci posto stize novi navedeni model.

Sorry za puno zagrada, al tak mi je bilo najjednostavnije objasnit sve. Lp.

*Kolega "EchoOne" prati situaciju sa Asusima (ima jos jedan model pored g551 koji ce bit skuplji i kojem se sad nemrem sjetit imena) koji bi trebali doci, al mislim da jos nitko nezna kad ce doc u Hrvatsku.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2014 3:26 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

xDISORDERx kaže...

pozdrav,

 

može neka preporuka do 3500kn

 

želje:

-garancija 2 godine minimalno

-hdd min 500gb

-ram min. 4GB

-ekran min. 17"

-brand nebitan

-os nebitan

-procesor minimalno 2,2 ghz, dvojezgren

-grafička, volio bih da mogu igrati bar neke igre starije 4,5 godina i više

 

nešto kao ovo, ali nepaše mi baš garancija

Idi na Probook 470 Grafa i procesor su obadvoje klasu bolji, izrada jednako kvalitetna, ekran mozda sitno slabiji (tesko primjetit), ali je matt. Ovo je veci ulog u buducnost, a garanciju preporucujem produljit kad se stigne dok ne istekne 11. mjesec redovne garancije: klik Ak si stvarno nezahtjevan i briga te za novije igre i za prakticki 4-jezgreni procesor (i3 ima multithreading, pentium ne, jedina razlika izmedju 2 procesora) idi na taj Lenovo pa produlji na istu foru garanciju: klik2 U obadva slucaja imas produljenje na 3g i na 2g.

 

 

molim te ako ti nije problem prolistati jošovdje, čini mi se da ima još povoljnih modela kao ovaj, nije baš da sam siguran u šta pričam, ali koliko vidim ovaj acer ima bolji procesor u usporedbi s ovim hp-om, pa ako možeš obrazložit koji je bolji sveukupno.

Ako trebate poklon kupon za Ganggood od 10$: http://www.banggood.com/?zf=265258
16 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Razmišljam o kupnji laptopa (da ga mogu nositi na teren-kući, tijekom putovanja), bez OS-a, veličina HDD nebitna (koliko vidim nigdje nema manje od 500GB) jer imam externi pa na njemu držim što mi treba, ono što bi mi ako je moguće trebalo da ga mogu povremeno koristiti i za obradu kućnog videa (prebaciti video sa analogne kamere-neznam dali imaju firewire ili može i preko HDMI; u Pinaclu ili Premieru izrezati što ne valja, napisati koji tekstić i to pretvoriti u DVD format: sve ovo radim na stolnom P4 koji mi je kući a nisam doma uvijek), rad sa Photoshopom i možda da mogu neku igricu zaigrat (tipa COD ili Battlefield na malim postavkama, igru vrlo rijekto zaigram ali možda tijekom nekog dužeg putovanja da se nađe). Okvirno za cca 3000kn, dali uzeti Intel (i3, jači, ili AMD?)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
xDISORDERx kaže...

xDISORDERx kaže...

pozdrav,

 

može neka preporuka do 3500kn

 

želje:

-garancija 2 godine minimalno

-hdd min 500gb

-ram min. 4GB

-ekran min. 17"

-brand nebitan

-os nebitan

-procesor minimalno 2,2 ghz, dvojezgren

-grafička, volio bih da mogu igrati bar neke igre starije 4,5 godina i više

 

nešto kao ovo, ali nepaše mi baš garancija

Idi na Probook 470 Grafa i procesor su obadvoje klasu bolji, izrada jednako kvalitetna, ekran mozda sitno slabiji (tesko primjetit), ali je matt. Ovo je veci ulog u buducnost, a garanciju preporucujem produljit kad se stigne dok ne istekne 11. mjesec redovne garancije: klik Ak si stvarno nezahtjevan i briga te za novije igre i za prakticki 4-jezgreni procesor (i3 ima multithreading, pentium ne, jedina razlika izmedju 2 procesora) idi na taj Lenovo pa produlji na istu foru garanciju: klik2 U obadva slucaja imas produljenje na 3g i na 2g.

 

 

molim te ako ti nije problem prolistati jošovdje, čini mi se da ima još povoljnih modela kao ovaj, nije baš da sam siguran u šta pričam, ali koliko vidim ovaj acer ima bolji procesor u usporedbi s ovim hp-om, pa ako možeš obrazložit koji je bolji sveukupno.

Za igre je taj i3-4000M malo bolji jer i5-4200U pada strasno clock pod grijanjem laptopa sto je uvijek kolko tolko prisutno, tako da su moguci cesti fps dropovi. Nadalje graficka je puno slabija u aceru, a izrada je isto nesto ispod razine probooka, kao i sam ekran. Dalje nema smisla listati, barem ne u technomarketu. Otkako pratim laptope (pol god) im se ponuda jos nijednom nije refreshala, kao nit cijene. Nemas stvarno nist bolje sto se tice 17.3" laptopa u tom i skupljem rangu sve do 4800kn kad imas opet taj probook sa i5 te bolji acer v3-772g za 5000kn, prvenstveno bolji radi jace 750m grafe.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Razmisli o G500 jer ima vrlo dobar proc i kvalitetno je odrađen laptop.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
stiropor kaže...

Razmišljam o kupnji laptopa (da ga mogu nositi na teren-kući, tijekom putovanja), bez OS-a, veličina HDD nebitna (koliko vidim nigdje nema manje od 500GB) jer imam externi pa na njemu držim što mi treba, ono što bi mi ako je moguće trebalo da ga mogu povremeno koristiti i za obradu kućnog videa (prebaciti video sa analogne kamere-neznam dali imaju firewire ili može i preko HDMI; u Pinaclu ili Premieru izrezati što ne valja, napisati koji tekstić i to pretvoriti u DVD format: sve ovo radim na stolnom P4 koji mi je kući a nisam doma uvijek), rad sa Photoshopom i možda da mogu neku igricu zaigrat (tipa COD ili Battlefield na malim postavkama, igru vrlo rijekto zaigram ali možda tijekom nekog dužeg putovanja da se nađe). Okvirno za cca 3000kn, dali uzeti Intel (i3, jači, ili AMD?)

ASUS X550LN
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa!
Ovako, htio bih si kupiti laptop do 4000 kn, pošto znam da ovdje ima dosta ljudi koji se u to sve razumiju, došao sam da vas pitam za savjet.
Dakle, što bi mi vi preporučili za 4k kn, a da nije sad penzionerski office laptop, nego da je malo "življi", dakle da se na njemu može nešto i odigrati
itd. Vjerujem a i vidio sam da se te novce može kupiti dosta dobar i snažan laptop međutim ja nisam upućen gdje je to najpovoljnije i gdje tražiti pa
bih vas stoga zamolio za pomoć. Hvala unaprijed. ;) 

karlonakic
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

Planiram kupiti gaming laptop od 7 do 8k kuna, zapeo mi je za oko Acer Aspire V3-772G, sa i7 i Gtx850m

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_109&products_id=11422

 

Ima li neko iskustva sa Acer-om, do sada sam imao 2 Toshibe i prezadovoljan sam, gledao sam toshibe u istom ranku sto se tice cijene ali nemogu je naci sa gtx850m

ili nekom slicnom grafickom karticom. (http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11141 ova mi je zapela za oko, ali graficka je mana ovog modela.)

 

Ram u ovom Aceru cu po potrebi nadograditi, ali nevjerum da ce mi trebati vise od 8gb, SSD planiram uzeti za mjesec-dva.

 

Iskustva sa Acer Aspire serijom, savjeti?

 

Unaprijed zahvaljujem :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2014 14:38 (cuco123321).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kao što sam se jučer savjetovao s kolegama s pceksperta, došao sam i ovdje po mišljenje. Vjerojatno ima i istih ljudi i tamo i ovamo :)

 

Dakle, da skratim, da li bi ovo bio best buy 17'' laptop do 4000 kn. Jedini uvjet je da je FreeDOS i da dobro vrti Dotu 2 :) Ili ima neka bolja alternativa.

 

http://www.notebookshop.com.hr/default.aspx?pid=28050

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da dobro su ti preporučili, po meni nema boljeg za tu cijenu a izrada je fenomenalna.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cuco123321 kaže...

Pozdrav!

Planiram kupiti gaming laptop od 7 do 8k kuna, zapeo mi je za oko Acer Aspire V3-772G, sa i7 i Gtx850m

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_109&products_id=11422

 

Ima li neko iskustva sa Acer-om, do sada sam imao 2 Toshibe i prezadovoljan sam, gledao sam toshibe u istom ranku sto se tice cijene ali nemogu je naci sa gtx850m

ili nekom slicnom grafickom karticom. (http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11141 ova mi je zapela za oko, ali graficka je mana ovog modela.)

 

Ram u ovom Aceru cu po potrebi nadograditi, ali nevjerum da ce mi trebati vise od 8gb, SSD planiram uzeti za mjesec-dva.

 

Iskustva sa Acer Aspire serijom, savjeti?

 

Unaprijed zahvaljujem :)

Ako ganjas 17incha ekran ovo bi bio logičan izbor, trenutno nema lenovo y50 sa jačim 860m gpu ali i manji ekran.

 

Komotno ti ostane lufta sa lovom za ssd...

 

Imas i asus n550jk sa ips panelom, i5 i 850m koji je izvrsne kvalitete izrade. 

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok svima, trebao bih savjet oko kupovine laptopa.

 

- Budjet s kojim raspolazem je okvirno 3500kn (+/- 300, bolje minus nego plus :)). 

 

Sto zelim od laptopa?

 

- Prvenstveno da ima garanciju dosta dugu, cak mi je i 2 godine premalo jer sam se opekao na prethodnom. Tako da ako netko predlaze npr. HP tu treba dodat par sto kuna na njegovu cijenu jer bi svakako isao na produljenje garancije.

- Za 1 godinu cu (nadam se) diplomirati u programerskoj struci tako da bi lako moguce mogao dobiti laptop od buduce firme (lijepi planovi :) ), a takoder i planiram uzeti stolno racunalo u isto to vrijeme. Stoga, ne bi mi trebala neka zvjerka, nego vise neki pouzdan laptop koji ce sluziti svakodnevnom radu i multitaskingu. Upravo zbog navedenih razloga postoji sansa i da ga prodam u dogledno vrijeme te bi mi tu dulja garancija bila veliki plus. Mozda i neke marke bolje drze cijenu pa ako mozete i na to obratiti pozornost.

- Igrice? Da i ne. Ne neke bijesne nove, da nekakva FIFA, FM, strateski naslovi (EU4, Civ), indie, ali nije svakako prioritet i ako bi bio preveliki udarac na budjet ne treba forsirati (pogotovo sto planiram u tu svrhu kupiti stolno racunalo).

- Kako bi za 1 godinu koristio uglavnom stolno, mozda bi bilo dobro da laptop bude dosta mobilan (dulja baterija, lagan). Nisam jos spomenuo, ali trazim 15incne.

 

Moji dosadasnji favoriti:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=dell+3542+i3+820 - DELL, i3-4030U, 820, 3 godine garancije, 3350kn

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=toshiba+c55+m7 - Toshiba, i5-4200M, Intel 4600, 4 godine garancije, 3850kn (ukljuceno produljenje garancije)

- neki treci?

 

Prvi bi svakako bio stedljiviji, vjerojatno i mobilniji, godinu dana manje garancije, bolja graficka, puno slabiji procesor. Drugi ima odlican procesor, ne znam kako bi se on sam nosio sa naslovima kao sto su FIFA, a u drugu ruku ne znam ni kako bi to stedljiva verzija i3 izvela. (Molim vas komentar.)

 

Koji bi bolje drzao cijenu? Jel mi mozda bolje ici na jaci procesor pogotovo ako ne bi imao nekih graficki zahtjevnih radnji, da bi ne ovom dellu procesor bio usko grlo.

 

Hvala na pomoci!

 

Edit: Napisao da je ukljuceno produljenje garancije za Toshibu da ne bude zabune.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2014 17:32 (kromanjonac).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Toshiba ima 2 godine jamstva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice