Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.059.364
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da li taj laptop stvarno ima FHD ekran? Pa onda je dobar za te novce. :)

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije da zabusavam neg se moram ucit za ispite..

Jedino kaj bi ja mozda drugacijeg preporucio u odnosu na npr. Darky-a bi bila E5 serija Acera u budzet dijelu oko 2000-2500kn pa i nest vise ak je namjena samo surfanje itd, pogotovo onaj ruzicasti za cure za 2700kn hehe. Razlog tome je ponajprije jer sestra ima E1, ja V5 Acera i super su, a ta E5 serija bi se i po imenu i po izgledu trebala smjestiti izmedju te 2 serije. Samo treba jos malo prouciti pristup komponentama u sluzbenom Manualu Acera, al to bi trebalo biti slicno E1 i V5 seriji, znaci lako, sto bi trebao biti jedan veci plus kod tako cijenovno niskog ranga.

Kod nesto skupljeg ranga oko 3000-3500kn treba napomenut da novi HP 250 G2 koji se nadje cak i sa i5 nestedljivim procesorom i dobrom budzet 820m grafom (slabija od 8750m i 740m, ali je zato po meni prvi dobar odabir zasebnih laptop grafickih) ima los pristup komponentama, tj. moze se pristupit samo jednom RAM slotu. Koga to briga ponuda nije nimalo losa, pogotovo jer je inace dobro odradjen laptop, niske temperature itd.

Nadalje jedan forumas mi je linkao ovog Lenovo g510 sa i5-4200m i m265, tj. rebrand 8750m grafom za 4000kn tak da je to isto neko osvjezenje ak neko bas oce 8750m, tj. m265 i Haswell i5, a ne Ivy Bridge i5 kakvog ima u Probooku i to kolko jos vidim samo u Prosatu na akciji (vjecna akcija :D) - link Doduse isti Probook ima sa i5-4200m za 200kn, al ak je neko stisnut s budzetom i oce Haswell i5 i solidnu budzet grafu Lenovo g510 nije los odabir, iako nema matt ekran i ima sitno slabiju izradu od Probooka (nema alu finish). Naravno da je taj Lenovo g510 tim bolji ako neko misli placati na rate laptop (cijene u Linksu iste i na rate i na gotovinu)

Kako je Darky rekao treba pripaziti ako se uzima neki laptop za gejmanje u tom rangu oko 4000kn. 840m graficka jeste jaca od 8750m, ali je generalno slabiji odabir ako dolazi sa i3-4030U procesorom pa cak i i5-4210U, pogotovo kod nesto procesorski zahtjevnijih igara, koje nemoraju biti nove, tipa WoW, Starcraft2, itd. Mislim da cak i DotA2 spada u tu skupinu. Sto se DotA2 igre tice 8750m je way to go jer je grafa super optimizirana za nju i daje zlatnih 60fps (sa i5, sa i3 sitno slabije, izvor notebookcheck.net) sa gotovo nikakvim fps dropovima. Upravo fps dropovi su cesta pojava kod gejmanja sa stedljivim procesorima i dogadjaju se kad laptop ne trpi nesto povecane temperature. Znaci ako bi se uzimao takav laptop trebalo bi uzeti cim kvalitetniji laptop, tu najvise mislim na efikasno hladjenje. Dok ne vidim review Lenovo z50-70 nisam ni sam siguran bi li ga trebalo preporuciti za gejmanje iako je laptop zgodno napravljen, al nema testova sa temperaturama jos, bas kao niti sa E5 Acerima, al oni u onom rangu do 3000kn nit ne dolaze sa grafama tak da nece bit nikakvog grijanja!

Sto se tice rezultata grafickih u igricama prvo preporucujem Notebookcheck.net, npr. ovak Posebno obratiti pozornost da se klikom na sam broj fps-a pogleda s kojim procesorima tu testirane graficke. Iz tog se npr. da fino uociti kako nove 8xx grafe fino funkcioniraju sa stedljivim procesorima. To je tako jer su trenutno najefikasnije graficke i nest se manje griju od konkurentnih slicnih ili nesto jacih grafa.Na toj stranici se naravno nalaze najbolji reviewovi laptopa opcenito.

Ak se gleda neka posebna igrica onda preporucujem ukucati " 'naziv igre' game debate" na google, npr. ovak i dole pogledati dio "Can i run 'naziv igre'", stisnut pod Laptop kucicu "Yes" i dalje nemoram objasnjavat. Na kraju ce izac ovakav graf koji ponajprije govori kolke ce bit performanse CPU, GPU, rama za pojedinu igru. Bas zadnji graf ne govori puno jer treba bit premium member da bi se vidio fps (ne ja nisam premium member..) Treba reci i da se to sve gleda za 1280x1024 rezoluciju koja nije nativna rezolucija 15.6" HD laptopa, ali je najslicnija istoj. Da bi se reza mjenjala isto treba bit premium member. Na istoj tog Game debate stranici se da fino uociti razlike ako 2 grafe imaju isti chip, ali nisu skroz slicne, npr. ovak Doduse u ovom slucaju to nije najtocnije jer 8750m graficke kod nas dolaze clockane na 825Mhz prema iskustvima ljudi sa foruma sto je vise nego i na game debate i nego na notebookchecku!

Za kraj uvijek postoji youtube za pogledat nekakav gameplay ili ono jos bitnije za vecu skupinu kupaca, pogledati kako izgleda ekran samog laptopa koji bi se kupio. Ovo kazem jer se cesto u ducanu nece moci pogledati kako izgleda slika na ekranu (moze se vidit sam ak imaju primjerak sa windowsima u izlogu). Voditi se prema matt ili glossy ekranu i je li laptop jako ili malo plastican je lose jer kvaliteta ekrana i izrade ne ovise o tome. Svi su laptopi plasticni, neki sjajno neki bruseno plasticni, a tu i tam neki imaju aluminijski finish sa gornje strane (ponajprije pomaze da se laptop cim prije ohladi i da ne bude apsolutno nikakvih otisaka prstiju, sam finish ne smanjuje temperature laptopa u radu! tu prvenstveno mislim na HP Probook seriju te v5-552g, v5-573g, v3-772g acere, a tu ce vjerojatno spadati i jaci modeli spomenute E5 serije).

Inace sto se tice kvaliteta ekrana 17.3" modeli bi trebali redovito dolaziti sa malo kvalitetnijim TN matricama pa tako ima Lenovo g710 oko 3000kn, HP Probook 470 oko 4000kn i Acer v3-772g oko 5000kn. Lenovo z50-70 je prvi isplativ laptop koji dolazi sa FHD rezolucijom na 15.6" ekranu.

Sto se tice skupljeg ranga mislim da je tu kolegama najlakse pronaci pravi odabir jer se ulozeno/dobiveno granice jasno vide. Tu prvo mislim na v3-772g Acera koji se drzi na tih 5000kn vec dost dugo iako ga ponestaje kao i verzija sa FHD rezolucijom od 5500kn nadalje. To je tako vjerojatno jer se ocekuju novi modeli sa 8xx grafickama (850m zamjenjuje 750m, a puno je bolja od nje!!), ponajprije mislim na novu verziju svog laptopa v5-573g koji ce doci sa 850m grafom i stedljivim procesorom te ce imati IPS ekran i taj laptop vec postoji. Ocekujem i v3-772g Acera slicnih specifikacija samo naravno krupnije izrade i bez IPS ekrana, ali sa i5-4200m kojeg vani npr. ima za 700 eura (computeruniverse). Oko slicne cijene se vrti i spomenuti novi v5-573g.

Za nest vise para se naravno ocekuju ti novi Asusi, prvenstveno tu mislim na G551 model koji bi trebao zamjeniti i n550jk i g550jk koji je vec neko vrijeme povucen sa trzista. Taj g551 model bi trebao skroz izbaciti Lenova y50 jer ima IPS ekran. Hoce li i kada doci kod nas Lenovo y50 sa IPS ekranom neznam.

Samo za kraj posto sam vidio da kolega pita da li Lenovo z50 dolazi sa FHD ekranom oko 4200kn. Vjerojatno ne dolazi. Zvao sam prije neznam kolko tjedana M-Computers koji su prvi tak poceli nuditi te Lenove i rekli su da ni sami neznaju je li to tocno i da informacije imaju od dobavljaca i da treba pogledati p/n broj kod Lenovo Store-a da bi se znalo o kojem se modelu radi. Trenutno tamo ima samo 3 modela i vjerojatno se izbacuju samo oni modeli koji su trenutno dostupni. Prije ih je bilo jedno 6 i bila su 2 Lenova z50 kod kojih je pisalo da imaju FHD rezoluciju, obadva su imali i5-4210U, jedan 6gb rama, drugi 8gb rama sto oce reci da je prvi sigurni model sa FHD rezom onaj sa 6gb rama. Naravno vrijedi zvati sam Lenovo Store ili ducan koji drzi laptop i pitati dolazi li stvarno model sa 4gb rama i i5 sa FHD rezom. Ako dolazi to bi bio dosta dobar best buy u tom rangu.

 

To bi bilo to od mene za narednih 2 tjedna :D Nadam se post nece pasti u zaborav hehe :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 14:01 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dosadan kaže...
sHOCKRE kaže...
maslacak kaže...

Pa u principu nisam gamer nikakav, a što se monitora tiče bio bi na njega uglavnom spojen 27 incni kojeg vec imam, tako da to nije problem...

 

Vidis ovaj Asus g551 stvarno super izgleda (ne mislim na sam izgleda jel), kad bi to trebalo stic na trziste?

 

Hvala na info

danas sam dobio info iz povjerljivog izvora da se ocekuje u prvom tjednu 9. mjeseca kod nas.

konfa je i5 4200H, 1x8GB RAM, 860M 4GB, 750GB+8GB HDD+Cache, DVDRW i cijena +- 6500kn.

nadam se da ce bit dostupan i model sa i7 procesorom, jer inace nis od njega za mene, osim ako ga uzmem negdje vani.

zadnji G550 mi je prodan pred nosom, danas bi ga uzeo inace jer je bio sa i7, a grafa mi ne igra ulogu.. prelose.

jos me kod tog G551 zivcira sto je jack za slusalice sa desne strane, a na G550 je na lijevoj. na valjda 90% slusalica je zica na lijevoj strani i valjda 90% ljudi su desnjaci, znaci koristit ce mis na desnoj strani i zivcirat se stalno jer ce im virit zica tam di bi isli misem. a i opcenito mi je dizajn ljepsi.

Pošto kupujem isti model, ja sam dobio informaciju da dolazi u listopadu a već se pojavio za preorder na asus slovačka, 888 eura za i7 verziju, 860m ddr5 i windowsi 8.1.

Na kineskim stranicama se već pojavljuju bakreni heatsinkovi za g551 jer su likovi iz asusa ostavili aluminijske sinkove iz prethodnih modela. Uglavnom ako se netko dvoji između G551 i y50-70 neka pričeka g551, kupio sam bio y50 i prodao ga nakon mjesec dana. Ekran je najlošiji 15.6 fhd ekran koji sam vidio ali se barem može zamijeniti za ips lg panel (100 dolara), zamjena je izuzetno jednostavna, ima brdo how to videa no problem ostaje cpu throtling i tipkovnica. Uglavnom, previše nedostataka koje kupac sam mora rješavati ako ga smetaju a svi su riješeni u g551.

 

Sta je lose kod tipkovnice kod y50?? I sta je to cpu throtling?? Ja sam mislio kupit y50 ali cini se da ima dosta problema...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dodo14 kaže...
dosadan kaže...
sHOCKRE kaže...
maslacak kaže...

Pa u principu nisam gamer nikakav, a što se monitora tiče bio bi na njega uglavnom spojen 27 incni kojeg vec imam, tako da to nije problem...

 

Vidis ovaj Asus g551 stvarno super izgleda (ne mislim na sam izgleda jel), kad bi to trebalo stic na trziste?

 

Hvala na info

danas sam dobio info iz povjerljivog izvora da se ocekuje u prvom tjednu 9. mjeseca kod nas.

konfa je i5 4200H, 1x8GB RAM, 860M 4GB, 750GB+8GB HDD+Cache, DVDRW i cijena +- 6500kn.

nadam se da ce bit dostupan i model sa i7 procesorom, jer inace nis od njega za mene, osim ako ga uzmem negdje vani.

zadnji G550 mi je prodan pred nosom, danas bi ga uzeo inace jer je bio sa i7, a grafa mi ne igra ulogu.. prelose.

jos me kod tog G551 zivcira sto je jack za slusalice sa desne strane, a na G550 je na lijevoj. na valjda 90% slusalica je zica na lijevoj strani i valjda 90% ljudi su desnjaci, znaci koristit ce mis na desnoj strani i zivcirat se stalno jer ce im virit zica tam di bi isli misem. a i opcenito mi je dizajn ljepsi.

Pošto kupujem isti model, ja sam dobio informaciju da dolazi u listopadu a već se pojavio za preorder na asus slovačka, 888 eura za i7 verziju, 860m ddr5 i windowsi 8.1.

Na kineskim stranicama se već pojavljuju bakreni heatsinkovi za g551 jer su likovi iz asusa ostavili aluminijske sinkove iz prethodnih modela. Uglavnom ako se netko dvoji između G551 i y50-70 neka pričeka g551, kupio sam bio y50 i prodao ga nakon mjesec dana. Ekran je najlošiji 15.6 fhd ekran koji sam vidio ali se barem može zamijeniti za ips lg panel (100 dolara), zamjena je izuzetno jednostavna, ima brdo how to videa no problem ostaje cpu throtling i tipkovnica. Uglavnom, previše nedostataka koje kupac sam mora rješavati ako ga smetaju a svi su riješeni u g551.

 

Sta je lose kod tipkovnice kod y50?? I sta je to cpu throtling?? Ja sam mislio kupit y50 ali cini se da ima dosta problema...

 

Navratio sam jučer u Lenovo-u malo to pogledati uživo, ugl rasprodali su sve y50, slj tjedan dolazi nova pošiljka, ali bit će tri različita modela, cijena od 7000 do 9500, graficka za sve ista, i7, ssd, najskuplja verzija sa 4k IPS-om ako sam dobro pohvatao lika...

 

Mislim da će ipak pasti g551

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Odustala sam od IPS-a, kupljen je Dell 7737, nisam vise mogla cekat :D
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja isto čekam G551.

Jedno vrijeme sam bio zagrijan za GX500, al čini se da će biti preko 12k, tako da piši kući propalo jel...

Moj YouTube kanal, recenzije smartfona, tableta... https://www.youtube.com/user/mislavbusic
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dobio sam budžet za službeni laptop, mogu izraziti želje, ali dosta ovisim i o svom odjelu nabave pa bih volio nekoliko prijedloga...

Kako sam relativno ispao iz trendova vezanih uz tehniku, molim pomoć.
Budžet koji mi je na raspolaganju je cca 5000-5500kn, bez operativnog sustava, dodatnih jamstava i torbe.
Moj prethodnik je dobio HP Pavilion 17-e115sm (koliko gledam po forumima, mogao je i nešto bolje dobiti za te novce, ali vjerojatno mu je bilo svejedno).

Ono za što će se lap koristiti je prosječna dummy uporaba:
-net
-office
-filmovi
-multitasking (puuuuno otvorenih prozora).
17'' ekran mi nije prioritet, ali mi je jako bitan numerički dio tipkovnice, po mogućnosti sa širokom nulom (vidim da neki to nemaju )

Težina mi nije bitna.

Docking station u tom cjenovnom kompletu mi je bitan pošto ću ga često koristiti za rad od kuće, pa bih ga spajao na svoj 22'' monitor i periferiju. Vidim da su za neke laptope skuplji, za neke jefitiniji, za neke ih nema.

Ergonomija tipkovnice i kvaliteta ekrana mi je također bitna. Vidjeh da neki modeli imaju tipkovnicu na kojoj imam osjećaj da će tipke poispadati svaki čas.

Poželjno je što više USB-a te bar 1 HDMI ulaz.
I to je uglavnom to.

Bilo bi lijepo max iskoristiti te novce, pa izvući što bolji proc i grafičku, makar se možda i neće koristiti u punom potencijalu..
Hvala na prijedlozima i pomoći!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim da bi ti Acer v3-772g bio najbolji odabir. Trenutno ih nema puno u ducanima kak ih je bilo te je ostao samo jos jedan za 5000kn u ekupi.hr, a bilo je i onih od 5500kn nadalje sa FHD rezolucijom i dodatna 2gb rama. Sam imam doma 2 acera (E1, V5) i tipkovnice su super, imaju i siroku nulu, veliki enter, dobar osjecaj tipkanja. Imas HDMI i VGA portove za TV, 4 usb porta, 2x2.0, 2x3.0 itd. Detalje citaj ovdje di je napravljen review istog modela samo sa nabrijanijim hardverom. Temperature su super s obzirom na hardver u tom reviewu, temp. su prikazane za max. load, imas ispod kucicu za idle temperature. Sa 750m grafickom ili 850m o kojoj cu sad pricat ce temperature biti jos nize. Imas i mjesto za SSD sto nema puno laptopa (nego se kod njih mora vadit opticki citac za SSD ak se ne zeli dirati postojeci HDD). Znaci sve skupa izrada je super, a cijena dost dobra za high-end Acer proizvod. Inace, iscekuje se isti model sa 850m grafickom i svim ostalim istim kojeg npr. ima na computeruniverse za 700 eura. Ta grafa je osjetno jaca od 750m, no kak te ne brigaju igre mozes ici i na model iz Hrvatske, iako bi ti vrijednost laptopa sa 850m grafom porasla. Kod nas imas model sa 850m grafom i i7 - klik, al takvo sto bi bilo bacanje novaca s obzirom na namjenu.

Moja konacna preporuka bi ti bila da nazoves hrvatsku acer sluzbu za korisnike i pitas ih kada ce stici modeli sa i5 i 850m grafom, a to onda slobodno podijelis i na temu i ak mozes meni na PM posto ne stignem bas pratit temu u zadnje vrijeme. Lp.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 20:29 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dakle budžet mi je 5k kn, i dvoumim se izmedju ova dva:

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_199&products_id=15041
http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_199&products_id=15115 

 

dal mi je bolje uzet nesto jaci procesor ili SSD? i netko zna koliko im traje baterija u prosjeku nekakvim uobičajenim radom i kakav im je ekran, stvarno full HD ili?

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 11:40 (DoolinDalton).
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bolje jaci procesor..SSD-ima ionako pada cijena,i uvijes mozes nadograditi...HD je stvarni HD...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DoolinDalton kaže...

Dakle budžet mi je 5k kn, i dvoumim se izmedju ova dva:

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_199&products_id=15041
http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_199&products_id=15115 

 

dal mi je bolje uzet nesto jaci procesor ili SSD? i netko zna koliko im traje baterija u prosjeku nekakvim uobičajenim radom i kakav im je ekran, stvarno full HD ili?

Nisu losi laptopi, dapace. Ima tu jos Lenovo z50-70 sa gotovo identicnim specifikacijama u tom rangu - klik Za modele Lenova sa manje od 6gb rama se preporuca zvati Lenovo Store ili sam ducan za vise informacija o tome dolazi li stvarno FHD rezolucija ili ne. Asus bi trebao imati nest bolju izradu, al isti vjerojatno ima los samostalan pristup komponentama, no to jos nisam siguran jeli ista stvar kao sa proslim modelima. Treba procitati sluzbeni Manual za vise info. Taj pristup komponentama je narocito vazan ak npr. mislis samostalno cistit laptop od prasine. Tako imas lagan pristup ventilatoru Lenova, a za Asus cist sumnjam da se moze prici ventilatoru.

Ak bi htio nesto jaci laptop, bez stedljivog i5 procesora koji bi bio bolji za igre, a opet dobar za pogledat film u komadu dok je istekan, onda imas Acer v3-772g i sve o njemu napisano samo post iznad tvoga.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ja isto čekam da se pojavi V3-772g sa i5/gtx850m i koliko sam gledao našao sam na jedan slovenski shop oko 780€ (cca 6k kn). Tako da vjerujem da bi mogao skoro i da će cijena bit tu negdje. Budget gaming na 17' sa HD+ rezolucijom za narednih nekoliko godina...
16 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam preporuku laptopa za studenta, budžet cca2500kn (-/+ 100kn), laptop će služiti za Office, internet, filmove i glazbu.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 14:06 (Prince-Artas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

koja su mišljenja o ovom laptopu i dali iman neki bolji za približne novce laptop bi mi služio za faks i malo za igrice mislim potrošit do 4500 kn 

 

http://www.links.hr/artikl-014.620.088

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DoolinDalton kaže...

Dakle budžet mi je 5k kn, i dvoumim se izmedju ova dva:

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_199&products_id=15041
http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_199&products_id=15115 

 

dal mi je bolje uzet nesto jaci procesor ili SSD? i netko zna koliko im traje baterija u prosjeku nekakvim uobičajenim radom i kakav im je ekran, stvarno full HD ili?

U svakom slučaju između ova dva idi na K551LN, to je nova serija, aluminij izrada i FHD ekran bi trebao biti mat a HD glossy no nije 100% sigurno zasada, kuciste je slim formata i ima odlican pristup svim komponentama ispod poklopca, potrebno je odšerafiti 10 vijaka da bi se skinuo donji poklopac.

 

Za X550LN seriju je nesto drugacije, ona ima servisni poklopac ali se moze komplet skinuti donji poklopac, potrebno je par dodatnih vijaka skinuti, prijasnja VB i LB serija nije imala tako dobar pristup odnosno moralo se preko tipkovnice i palmresta do komponenti.

 

U prilogu je slika za K551LN

 

Jedino je ova naljepnica preko vijka loš znak {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 16:10 (roby27).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav!

Trebam best buy laptop do 3500 kn.. Naso sam ovaj na akciji:http://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-toshiba-satellite-c55a19n/75835 , no ne znam jel dobar?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
raspo kaže...

koja su mišljenja o ovom laptopu i dali iman neki bolji za približne novce laptop bi mi služio za faks i malo za igrice mislim potrošit do 4500 kn 

 

http://www.links.hr/artikl-014.620.088

 

Odličan izbor za te novce, jak i5m procesor i sshd, dobra čvrsta izrada...

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dolu kaže...
Pozdrav!

Trebam best buy laptop do 3500 kn.. Naso sam ovaj na akciji:http://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-toshiba-satellite-c55a19n/75835 , no ne znam jel dobar?
ASUS X550LN + intel 520 ssd + cca 8 $ caddy sa ebay

 

Asus ima odlican support na svojim stranicama za win8.1 i tutoriale za bios, razne skrivene postavke itd tako da je ovo po meni odlican best buy za prosjecnog studenta...2god. jamstvo

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bi mi laptop do 500€(cca.3.750 kn), sluzio bi mi za game-anje(pretezioto LoL-a ali nemojte se bazirati na to jer to ne trazi jaku konfiguraciju), te za programiranje(C++, Vegas Pro, Unity...).

Hdd min. 500GB

Ram min. 4GB

Volio bi kad bi imao i3 ili i5

15.6"ili 17"

 

Sto mislite o ovima:

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11293

http://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-toshiba-satellite-c55a19n/75835

 

I imate li neki bolji prijedlog.

Hvala unaprijed.

 

EDIT: Je li bolji 15.6" ili 17" ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 21:38 (miško95).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, jel moze prijedlog za laptop do 4.000-4.500 kn.

Sluzio bi za surfanje, multimediju i lagani gaming. Bitno mi je da WoW Warlords od Dreanor i FM 2015 idu na maksimumu bez ikakvog stucanja, laga itd. Ostale igre mi nisu bitne. Osin mozda Diabla i Starcrafta 2 :-). 

 

Hvala

Internet - No place to rather be
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Prince-Artas kaže...

Trebam preporuku laptopa za studenta, budžet cca2500kn (-/+ 100kn), laptop će služiti za Office, internet, filmove i glazbu.

Što kažete na ovaj?

http://www.emmezeta.hr/multimedija/informatika/notebook-racunala/39249/lenovo-b50-3059-421047-notebook/

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EdgCliff kaže...

Pozdrav ekipa, jel moze prijedlog za laptop do 4.000-4.500 kn.

Sluzio bi za surfanje, multimediju i lagani gaming. Bitno mi je da WoW Warlords od Dreanor i FM 2015 idu na maksimumu bez ikakvog stucanja, laga itd. Ostale igre mi nisu bitne. Osin mozda Diabla i Starcrafta 2 :-). 

 

Hvala

HP ProBook 450 - za ostatak bi nadoplatio jamstvo na 2 ili 3 godine, ovisno o mogucnostima.

Dell Precision M6600
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok

Trebam novi laptop, što za fax, što za LoL i CS:GO s tim da bi rado bio i u mogućnosti streamati,a još i ak se odlučim zaigrati neš novije da ima snage i za to.

Uglavnom najvise sam se zagrijao za ovo:

Asus G750JM

Intel i7 4700HQ

8GB DR3

1TB HDD

NVidia GeForce GTX860M

17.3"

Sad sto se samih performasni tiće, to je više manje to kaj hoću, a i od reviewa koje sam procitao/pogledao dobio sam dosta dobar utisak.

Zanima me jel ima netko neka iskustva s njima ili moze predloziti nesto podjednako dobro u tom cjenovnom rangu(do 11000 kn).

Na prvom su mi mjestu performanse i hlađenje, dok je sve drugo sporedno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.8.2014 2:38 (Drx).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Asus G750JZ-T4039D jedino to
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darkydark kaže...
EdgCliff kaže...

Pozdrav ekipa, jel moze prijedlog za laptop do 4.000-4.500 kn.

Sluzio bi za surfanje, multimediju i lagani gaming. Bitno mi je da WoW Warlords od Dreanor i FM 2015 idu na maksimumu bez ikakvog stucanja, laga itd. Ostale igre mi nisu bitne. Osin mozda Diabla i Starcrafta 2 :-). 

 

Hvala

HP ProBook 450 - za ostatak bi nadoplatio jamstvo na 2 ili 3 godine, ovisno o mogucnostima.

To je best buy? 

 

Jos kakav prijedlog

Internet - No place to rather be
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

 

Dali je ovaj laptop ok (služio bi za faks, net, office i visual studio)?

http://www.technomarket.hr/products/09136748/lenovo-g500-59-390485

 

Još bi uzeo super jamstvo na 5 god i ssd 120 gb.

 

hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel se isplati stavit jos 4 gb rama

U lenovo g510

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.8.2014 15:41 (raspo).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ivek_sp kaže...

Pozdrav

 

Dali je ovaj laptop ok (služio bi za faks, net, office i visual studio)?

http://www.technomarket.hr/products/09136748/lenovo-g500-59-390485

 

Još bi uzeo super jamstvo na 5 god i ssd 120 gb.

 

hvala

Ja bih radje gledao model sa i3 za 300kn vise, ak nemas kakav popust u technomarketu... Ak te briga za samostalno odrzavanje (ciscenje prasine, ventilatora) ili mislis jako paziti di stavljas laptop mozes uzeti u obzir i ovaj HP 250 G2 sa malo boljom 820m grafom, a dost boljom ak su u pitanju i igrice. Tu onda imas i isti HP sa jakim i5 procom za dost dobre pare, 4485kn. HP ti ima sitno skuplje produljenje jamstva na 3god od Lenova, na 5god neznam je li moguce. To te molim da mi linkas za taj Lenovo di si nasao to super jamstvo. Za SSD neznam bi li mogao sam srediti kod HP-a, znam da se moze pristupit lagano samo jednom RAM slotu, dok se kod Lenova prakticki moze svemu pristupiti. To ne znaci da se kod HP 250 nist nemre nadogradit ili pocistit neg znaci da se za isto mora nosit u servis..
Ak zelis Lenovo, ali bi htio matt (nebljestav) ekran kakvog ima HP, mozes ici na ovaj Lenovo b590, al taj nema grafu, a neznam je li ti zelja imat grafu, jer za navedenu namjenu je dosta integrirana.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.8.2014 12:19 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Drx kaže...

Bok

Trebam novi laptop, što za fax, što za LoL i CS:GO s tim da bi rado bio i u mogućnosti streamati,a još i ak se odlučim zaigrati neš novije da ima snage i za to.

Uglavnom najvise sam se zagrijao za ovo:

Asus G750JM

Intel i7 4700HQ

8GB DR3

1TB HDD

NVidia GeForce GTX860M

17.3"

Sad sto se samih performasni tiće, to je više manje to kaj hoću, a i od reviewa koje sam procitao/pogledao dobio sam dosta dobar utisak.

Zanima me jel ima netko neka iskustva s njima ili moze predloziti nesto podjednako dobro u tom cjenovnom rangu(do 11000 kn).

Na prvom su mi mjestu performanse i hlađenje, dok je sve drugo sporedno.

Kolega ti je dao dosta dobar i jaci prijedlog. Navodno je 880m Kepler 4GB 30% jaca od 860m Maxwell 4GB (tocne rezultate gledaj na notebookcheck.net, game debate, youtube itd.).

Uskoro ce doci Asus g551 sa 15.6" IPS i 860m grafom, a verzija sa i7 nebi trebala prelaziti 7500kn! Zelis li dati 3000kn za 30% bolje performanse grafe u igrama kada ce i sama 860m gurati skoro sve bez problema na 1080p ja neznam, kao sto neznam hoce li Asus uskoro konacno izbaciti neki laptop sa 8xx grafom, a da ekran bude i 17.3" i IPS.

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bih laptop isključivo za programiranje web aplikacija, dakle PHP, Apache/nginx, MySQL i ostale baze... veličina ekrana nije niti toliko bitna jer bih priključivao eksternu tipkovnicu i HDMI kabelom na monitor, ali možda 15" idealna čisto da mogu nekad npr i na balkon izaći i programirati.

 

Dakle uopće mi ne treba za igre, nekad pogledati neki Youtube video i slično. Na njemu bi bio instaliran Linux Mint (ili ako možete predložiti laptop na koji bi mogao instalirati Hackintosh). Inače ignoriram Lenovo radi ekstremno loših iskustava.

Može neka preporuka?

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.8.2014 12:32 (kokum20).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice