Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.064.197
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jedna prijateljica me pitala da joj preporučim neki laptop za rad AutoCAD-u i sličnim programima. Dala bi najviše 5.000 do 6.000 kn, a ako može i jeftinije još bolje. 

 

Pa sad, ne pratim baš toliko laptope pa neznan.... Može bilo koji dućan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dr. zlo kaže...

Jedna prijateljica me pitala da joj preporučim neki laptop za rad AutoCAD-u i sličnim programima. Dala bi najviše 5.000 do 6.000 kn, a ako može i jeftinije još bolje. 

 

Pa sad, ne pratim baš toliko laptope pa neznan.... Može bilo koji dućan.

Koji AutoCAD ?????????? 3D ili 2D, moze i tocno ime programa.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
dr. zlo kaže...

Jedna prijateljica me pitala da joj preporučim neki laptop za rad AutoCAD-u i sličnim programima. Dala bi najviše 5.000 do 6.000 kn, a ako može i jeftinije još bolje. 

 

Pa sad, ne pratim baš toliko laptope pa neznan.... Može bilo koji dućan.

Koji AutoCAD ?????????? 3D ili 2D, moze i tocno ime programa.

neznan, pitat ću je.... nemoj se ti ljutit ;)

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
LordShgi kaže...
Skillzor70 kaže...
Skillzor70 kaže...

Moze preporuka za polovan laptop do 2,300kn(+/-200kn), znam da sam vas vec pitao, preporucili ste mi 2 laptopa ali oba 2 su bila prodana, pa ako mi mozete preporucit jos neki polovan laptop koji bi se koristio za skolu i ponekad za igranje starijih igri tipa cod2,4 ili LoL.

Prije nekoliko dana sam vas pitao za preporuku laptopa, naime ili su bili prodani ili nisam uspio doci u kontakt sa vlasnikom, digao sam buđet na 2800kn, pa ako moze preporuka.

 

Imam ja jednog na oglasu trenutno, malo ispod tvojeg ranga al, eto možda si zainteresiran.

http://www.njuskalo.hr/acer-prijenosnici/acer-aspire-v5-531g-ultra-tanak-oglas-12552367

 

Mene je super služio, rješavam ga se iz razloga jer ću najvjerojatnije kupiti MBP Retinu pa da oslobodim mjesto na stolu. Nisam se puno igrao na njemu (niti ga puno koristio kad smo već kod toga), ali sam probao WoW, DotA2 i Minecraft i radile su solidno, naravno, nije to baš neki laptop za igranje, al za povremenu partiju će poslužit.

 

Mislim da je cijena također korektna, al nek me netko od iskusnijih ispravi ako sam ga precjenio.

 

Moguće ga je dofurat i do ZGa ako treba.

Oke je cijena za taj laptop. To kaj dolazi sa grafom mu podize cijenu, inace proc je vec zastario i u ducanu dolaze laptopi s boljim procom za samo 200kn vise (n2820, n2830 celeroni).** To kaj je malo tanji, ima lijep finish i svjetlecu tipkovnicu i kaj je ocuvan mu najvise drzi vrijednost. To je zapravo preteca v5-573g acera kojeg ja imam xD Sve u svemu okej je cijena, s obzirom kaj ostali nude mozes i podic malo cijenu, znaci nesto oko 2000kn.

 

Kolega kaj se javio da oce polovni laptop kupit trazi nest za gejmanje pa bi mu taj procesor pravio probleme, iako je grafa dost okej, a na kraju krajeva igre kaj ne koriste vise od 2 jezgri ce se moc kako-tako vrtit na smanjenim postavkama kak i sam velis. Al eto, nadje se fakat super prilika na njuskalu za budzet koji on ima, samo se takvi laptopi prodaju u roku keks. Znaci sve u svemu tvoj laptop bi vise bio za multimediju i tu i tamo nabacit neku igru kak i sam velis. S obzirom na izgled i svjetlecu tipkovnicu je zgodna stvarcica za nezahtjevnu namjenu. Bilo bi u redu da jos poslikas ekran cisto da se vidi kakav je. Znam da vjerojatno nije nist extra, al ta tehnologija se na laptopima i dan danas nije puno promjenila tak da se nemoras brinut.

 

**Sorry, znaci proc je za taj rang skroz okej cak i s obzirom na danasnju situaciju, nije neki link al objasnjava malo situaciju - klik, nadalje ovdje sam vidio da se ipak radi o malo jacoj stvari radi 2mb L3 Cache-a i dobrog clocka grafe. S obzirom na sve to mozes bez griznje savjesti podic cijenu.. Nadam se da nisam nekog naljutio :P

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.8.2014 21:09 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Shoes kaže...

Buduci da je u pitanju asus, bit ce i par tisuca kuna skuplji. Ekran mi nije toliki problem, ne bavim se video ili picture editingom

Nece bit par tisuca kn skuplji, to je najveca fora. G551 mjenja g550jk koji je pofarbani n550jk kojeg imas za samo 6000kn. Ti stariji modeli su imali 850m grafu, a noviji ce imat istu overclockanu 850m, tj. 860m i bice malo promjenjene izrade kako bi se dobro nosili sa dodatnom vrucinom grafe. g550jk sa jakim i5-4200H je bio za 6881kn, a onaj sa i7 za 7400kn dok je n550jk sa i7 bio za 7200kn, a eto sad ga ima sa i5 za samo 6000kn. Znaci radi se o vrhunskom i5 procu koji i u nekim procesorski zahtjevnijim igrama ne pokazuje znakove slabosti u odnosu na Haswell i7 MQ, HQ procesore. Znaci za gejmanje best buy proc, za neke jace procesorske radnje i7 je naravno bolji. Ocekuje se i 551 sa tako i5-4200H ili slicnim jakim i5.

 

Btw. ne radi se o superb IPS matrici nego tipu matrice koji je mainstream kod mobitela, tableta, obicnih monitora, neznam zasto jos nije masovno implementiran u laptope, mozda jer su izmedju jako malenog i jako velikog ekrana po velicini.. U svakom slucaju takva matrica je bolja od bilokoje TN matrice laptopa koje cesto daju lose kuteve vidljivosti cak i kod tako dosta skupog ranga.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.8.2014 22:46 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim vas ako moze sugestija za ovo moje pitanje pliz zuri mi se s kupnjom hvala puno svima 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.8.2014 23:02 (sandrak1).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Stari, preporuči joj neki notebook/laptop koji ima full-HD rezoluciju.... ali ono što uvijek napominjem.. jel njoj stvarno treba prijenosno računalo?

Ovisi koliko se ona "ozbiljno" bavi A-cadom.... možda joj je pametnije uzeti stolni pc i neku grafu koja ubrzava obradu podataka... nVidia Quadro

ili AMD FireGL....

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
LordShgi kaže...
Skillzor70 kaže...
Skillzor70 kaže...

Moze preporuka za polovan laptop do 2,300kn(+/-200kn), znam da sam vas vec pitao, preporucili ste mi 2 laptopa ali oba 2 su bila prodana, pa ako mi mozete preporucit jos neki polovan laptop koji bi se koristio za skolu i ponekad za igranje starijih igri tipa cod2,4 ili LoL.

Prije nekoliko dana sam vas pitao za preporuku laptopa, naime ili su bili prodani ili nisam uspio doci u kontakt sa vlasnikom, digao sam buđet na 2800kn, pa ako moze preporuka.

 

Imam ja jednog na oglasu trenutno, malo ispod tvojeg ranga al, eto možda si zainteresiran.

http://www.njuskalo.hr/acer-prijenosnici/acer-aspire-v5-531g-ultra-tanak-oglas-12552367

 

Mene je super služio, rješavam ga se iz razloga jer ću najvjerojatnije kupiti MBP Retinu pa da oslobodim mjesto na stolu. Nisam se puno igrao na njemu (niti ga puno koristio kad smo već kod toga), ali sam probao WoW, DotA2 i Minecraft i radile su solidno, naravno, nije to baš neki laptop za igranje, al za povremenu partiju će poslužit.

 

Mislim da je cijena također korektna, al nek me netko od iskusnijih ispravi ako sam ga precjenio.

 

Moguće ga je dofurat i do ZGa ako treba.

Poslao sam vam poruku. Imate li jos neke preporuke?

Ovako, naime slucajno sam zaboravio na kojem mailu sam se registirao na accu Skillzor69, pa sada sam morano novi radit
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2014 0:34 (Skillzor70).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Shoes kaže...

Buduci da je u pitanju asus, bit ce i par tisuca kuna skuplji. Ekran mi nije toliki problem, ne bavim se video ili picture editingom

Nece bit par tisuca kn skuplji, to je najveca fora. G551 mjenja g550jk koji je pofarbani n550jk kojeg imas za samo 6000kn. Ti stariji modeli su imali 850m grafu, a noviji ce imat istu overclockanu 850m, tj. 860m i bice malo promjenjene izrade kako bi se dobro nosili sa dodatnom vrucinom grafe. g550jk sa jakim i5-4200H je bio za 6881kn, a onaj sa i7 za 7400kn dok je n550jk sa i7 bio za 7200kn, a eto sad ga ima sa i5 za samo 6000kn. Znaci radi se o vrhunskom i5 procu koji i u nekim procesorski zahtjevnijim igrama ne pokazuje znakove slabosti u odnosu na Haswell i7 MQ, HQ procesore. Znaci za gejmanje best buy proc, za neke jace procesorske radnje i7 je naravno bolji. Ocekuje se i 551 sa tako i5-4200H ili slicnim jakim i5.

 

Btw. ne radi se o superb IPS matrici nego tipu matrice koji je mainstream kod mobitela, tableta, obicnih monitora, neznam zasto jos nije masovno implementiran u laptope, mozda jer su izmedju jako malenog i jako velikog ekrana po velicini.. U svakom slucaju takva matrica je bolja od bilokoje TN matrice laptopa koje cesto daju lose kuteve vidljivosti cak i kod tako dosta skupog ranga.

 

Krivo sam pročitao tvoj prvi post, mislio sam da mi predlažeš GX500. Što se tiče G551, stvar je u tome da je y50 već na granicama težine koju želim svaki dan nositi na faks. Naravno ako se bude radilo o manjoj cijeni za istu/bolju konfu (što vjerojatno neće biti slučaj jer se radi o ASUS-u koje redovito stavlja previsoke cijene na svoju RoG seriju) nositi pola kile više neće mi biti problem, no sam IPS display nije dovoljan da me uvjeri da uzmem ASUS, pogotovo zato jer bi vjerojatno u zamjenu za bolji display dobio slabije zvučnike (svi reviewi koje sam pročitao kažu da su zvučnici na Ideapad-u jedni od najboljih ikada na laptopu) koji su meni osobno bitniji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2014 10:11 (Shoes).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislio sam da je crna guma sa zadnje strane monitora/poklopca. 

Ps
probook 450 (h0v97ea) vise nece biti u ponudi u aritehu. sad mi javili na mail. 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Shoes kaže...

Krivo sam pročitao tvoj prvi post, mislio sam da mi predlažeš GX500. Što se tiče G551, stvar je u tome da je y50 već na granicama težine koju želim svaki dan nositi na faks. Naravno ako se bude radilo o manjoj cijeni za istu/bolju konfu (što vjerojatno neće biti slučaj jer se radi o ASUS-u koje redovito stavlja previsoke cijene na svoju RoG seriju) nositi pola kile više neće mi biti problem, no sam IPS display nije dovoljan da me uvjeri da uzmem ASUS, pogotovo zato jer bi vjerojatno u zamjenu za bolji display dobio slabije zvučnike (svi reviewi koje sam pročitao kažu da su zvučnici na Ideapad-u jedni od najboljih ikada na laptopu) koji su meni osobno bitniji.

Kolko ja znam zvucnici su bolji na Asusu jer se dobi i subwoofer skup sa laptopom. Ak te briga za bass onda neznam koji su bolji. S obzirom na hardver tezina od prosjecno 2.7kg (n550jk) je skroz u redu za takve laptope, iako neznam o kojoj se tocno brojki radi kod lenova. Neznam jesi li citao, al dosta ekipa pa i ovdje na forumu se zalilo na grijanje kod y50, dok se za asus n550jk barem ovdje na forumu nije niko zalio. Nadalje u y50 nemres stavit SSD pored HDD-a, tj. na mjesto optike jer optike uopce nema dok to mozes ucinit kod Asusa. Neznam briga li te sta od toga, ne radi se o velikim propustima niti jako losim temperaturama, al samo da znas koje su razlike.

 

Preporucujem da sacekas g551 i nove posiljke lenova y50 pa sagledas sveukupnu ponudu. Za sada zabiljezi i ovog n550jk sa i7. Onaj Nitro Acer bi isto mogo bit zanimljiv, al tog nikako ne preporucujem dok kod ne bude napravljen posten test s temperaturama.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2014 13:28 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vrijede li što laptopi koji se po medijima reklamiraju s cijenom do 2.000,00kn i windowsima na sebi?

 

http://mondo.hr/tehnika/tehnika-racunala/laptopi  (prva četiri na linku)

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
nikorenic kaže...

Mislio sam da je crna guma sa zadnje strane monitora/poklopca. 

Ps
probook 450 (h0v97ea) vise nece biti u ponudi u aritehu. sad mi javili na mail. 

Da, jer taj dolazi sa vec zastarjelim Ivy Bridge procesorom iako samo mrvu slabijim od Haswell i5-4200m. E9Y39EA model sa tim novim Haswell ce ostat u prodaji - http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=probook+i5+8750m S obzirom na situaciju se cijena sa Haswellom spustila. Dok je bilo vise modela sa i5-3230m ti sa Haswellom nisu bili jeftiniji od 4300kn iako su performanse gotovo identicne.

 

dogma25 kaže...

Da, isplati se. Jedina alternativa je HP Probook kojeg sam linkao gore (u ovom postu).

 

I taj lenovo I probook 4xx su kvalitetne izrade, a pristup komponentama je lagan (jedino je kod probooka malo teze doc do ventilatora, al ga je lako ispuhat). Probook ima aluminijski finish, matt a ne glossy ekran, cenat je tanji i ima usb port vise stoga je malo kvalitetnije izrade.

 

Lenovo pak ima SSHD koji dobro dodje ako netko zeli SSD makar on bio ukomponiran u HDD (HDD+8gb SSD=SSHD), a ne zeli izgubit opticki citac. U suprotnom je taj SSHD nekakav dodatni plus u odnosu na klasicne HDD. Kazem plus jer je relativno jeftino danas nabavit posten SSD od 120gb (450-500kn) i lagano ga stavit na mjesto optike (onda treba i dodatni caddy, tj. ladica za SSD/HDD koja se nadje na ebayu ispod 10 dolara). Inace m265 graficka je rebrand 8750m, neznatno jaca od nje (par %) tak da tu nema razlike.

 

Na tebi je da odaberes, a najlakse ces odabrat ako uzivo vidis laptope i po mogucnosti sliku na njima (probas nac ducane koji ih drze u izlogu sa windowsima).

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tomislav10 kaže...

Vrijede li što laptopi koji se po medijima reklamiraju s cijenom do 2.000,00kn i windowsima na sebi?

 

http://mondo.hr/tehnika/tehnika-racunala/laptopi  (prva četiri na linku)

 

 

Asus vrijedi iako ima slabiji pristup komponentama za samostalno ciscenje od lenova. Znaci u tom rangu preporucujem nesto sa n2830/n2820 procesorom i 4gb rama. Dalje, ak neko ne voli nosit laptop u servis preporucio bi tako Lenovo g50-30 ili g50-70 ili Acer E5 neki iako za njega nisam siguran kakav je za samostalno ciscenje i nadogradnju. Naravno moze se Asus samostalno rastavit al treba jako pazit, a kod te x551/x550 itd. serije se moze jednostavno doci do rama i hard diska. Uglavnom za te novce je dobra stvar.

Ak zelis malo jaci laptop i briga te za stedjenje baterije imas ovako HP 250 G2 sa jacim pentium 2020m procesorom, iako starim, ali jako dobrim, pogotovo za te pare. Novija alternativa tom procesoru je haswell 3550m, neznatno jaci, a isti dolazi u laptopima blize 3000kn. Sa tim procom je najpoznatiji Lenovo g710, to ti je ujedno i opcija ako zelis 17.3" laptop u jeftinijem rangu. HP 250 G2 je slicne izrade kao i Asus po pitanju pristupa komponentama, samo nema takav finish i ima matt ekran. Lenovo g710 ima izvrstan pristup komponentama, a osim vece rezolucije trebalo bi se raditi i o malo kvalitetnijem ekranu, pogotovo za tako relativno jeftin cijenovni rang.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2014 13:56 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sandrak1 kaže...

Molim vas {#}

 

Pozz, evo me još malo opet, još tražim...treba mi laptop za posao, vođenje web trgovine, unos puno slika i opisa, fakturiranje, robno knjigovodstvo, da je brz, imam već vaših prijedloga, ali nisam se još odlučila ako može mišljenje između ova dva, hvala puno {#}  

 

http://www.lenovostore.hr/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&name=lenovo-essential-g500-intel-pentium-2020m-2-40ghz-4gb-1tb-dvdrw-dl-p-n-59-390057-01331501&cid=1098&Itemid=127&category_pathway=16

 

http://www.ekupi.hr/HP-15-g012sm-J7U31EA-A8-Quad-Core8GB750GBHD8570-2GB-prijenosno-racunalo--2-godine-jamstva-457339.aspx?utm_source=Newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter_2014_08_25

 

 

Los je to izbor za te novce. Preporucujem Probook 450, najbolji izbor u tom rangu ako ako nije potrebna zasebna graficka, a u ovom slucaju nije. Ako ne pase placanje preko interneta javi se pa cu pokusati nesto drugo naci. Iduci isti Probook 450 kosta 200kn vise, isto za gotovinu. Ako se placa na rate isto me obavijesti.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

nakon sto sam se napokon odlucila kupiti asusa X550-LN-Xoo12D po promo cijeni od 2900, on je naravno rasprodan. mogu ga kupiti po 3300 sada. gaddemit.

nego, recite mi jel ovaj laptop vrijedi 3500kn:

 

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c04102906&tmp_task=prodinfoCategory&cc=us&dlc=en&lc=en&product=6838037

 

HP pavilion 15-n268ea

 

kolega s posla ga prodaje za 3500 kn, zapakiran, dobiven kao nagrada na nekom projektu, kupljen u engleskoj, garancija vrijedi do 5 mjeseca sljedece godine.

meni zapravo lap ne treba za igranje igara, nego klasika: office, multimedija i slicno. bila sam voljna dati maksimalno 3500kn pa mi se ovaj asusov cinio idealnim za 2900, al jebiga, nema vise.:(

sajet molim

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
stolnalampa kaže...

nakon sto sam se napokon odlucila kupiti asusa X550-LN-Xoo12D po promo cijeni od 2900, on je naravno rasprodan. mogu ga kupiti po 3300 sada. gaddemit.

nego, recite mi jel ovaj laptop vrijedi 3500kn:

 

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c04102906&tmp_task=prodinfoCategory&cc=us&dlc=en&lc=en&product=6838037

 

HP pavilion 15-n268ea

 

kolega s posla ga prodaje za 3500 kn, zapakiran, dobiven kao nagrada na nekom projektu, kupljen u engleskoj, garancija vrijedi do 5 mjeseca sljedece godine.

meni zapravo lap ne treba za igranje igara, nego klasika: office, multimedija i slicno. bila sam voljna dati maksimalno 3500kn pa mi se ovaj asusov cinio idealnim za 2900, al jebiga, nema vise.:(

sajet molim

 

Onaj asus za 2900kn je zapravo bio idealan za igranje po toj cijeni. Taj laptop koji si linkala ne vrijedi tih para, ima tu bolji izbor i za igranje i za surfanje/multimediju. Preporucujem ti isto sto i forumasici post iznad, znaci Probook 450. Ak placanje prek weba gotovinom nije opcija onda se javi. S obzirom na kvalitetu izrade to je broj 1 laptop u tom i skupljem rangu. Takodjer dolazi sa dosta jakim i3 nestedljivim procesorom. Ako zelis nesto sa stedljivim i3 s kojim imas 6, a ne 3h trajanje baterije u radu onda bi se mogao naci neki drugi izbor iako to ne preporucujem ako zbilja nije potrebno imati laptop za cim dulji rad dok je istekan. Ako bi se ipak htjela nest igrat, simse ili sta ja znam, znaci ne mislim na flash igre (one se bez problema vrte sa intel integriranom grafikom) onda se javi.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Baš sad naišao na ovaj Lenovo Y50 link i čini mi se presavršen. Em je lijep, ali pa ovo su najjače moguće komponente i to samo 1100$ ??? Majke mi moje da sad imam para, odmah bih ga uzeo.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MasterG kaže...

Baš sad naišao na ovaj Lenovo Y50 link i čini mi se presavršen. Em je lijep, ali pa ovo su najjače moguće komponente i to samo 1100$ ??? Majke mi moje da sad imam para, odmah bih ga uzeo.

Nije to bas idealno. Isti model bez tih 8gb SSD-a i sa 0.1Ghz slabijim procesorom je u Hrvatskoj bio za 6800 i nest kuna. Vrijedi sacekati g551 Asus jer ce isti zamjeniti g550jk koji se isto mogao naci za tako relativno dobre pare s obzirom na ulozeno/dobiveno. Asus dolazi sa IPS ekranom, a Lenovo od tako "jeftinijih" ne no mozda se i pojavi neka best buy verzija sa IPS monitorom uskoro kod nas. Treba sacekati par tjedana da se rascisti situacija u tom visljem cijenovnom rangu. Za sada je tu best buy n550jk koji je pofarbani g550jk i dolazi sa 4gb rama dok je g550jk uvijek dolazio sa 8gb rama. Verzija ima i5 proc al se radi o najjacem i5 koji vuce i nest vise struje neg npr. i5-4200M, a pogotovo vise od i5-4200U koji je i puno slabiji od istog. Taj ima IPS ekran i 850m grafu, a 860m je inace overclockana 850m. I taj i novi Asus imaju nesto bolje temperature nego Lenovo y50 za koji je pozeljan cooler ak bi se razvaljivao u igricama, barem prema misljenjima onih koji su ga kupili kako na ovom tako i na ostalim forumima.

 

*Sad sam skuzio da se radi o dolarima, a ne eurima, ali prica dodje na isto jer nabavit sam tak laptop iz sluzbenog shopa u americi nije jednostavno, prije treba ici na amazon, newegg ak bi se kupovalo u USA. Mozes pogledati kakve su cijene na computeruniverse.de i amazon.de za taj Lenovo y50 pa ce vise imat smisla sto sam rekao. Tamo mozes vidjeti i kolko kostaju verzije y50 sa IPS ili IPS UHD ekranom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2014 18:48 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

a sta kazes na ovaj asusov: http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=14213

jel u rangu onog asusa x550 kojeg vise nema? sviđa mi se kod asusa sto je garancija dvije godina

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
stolnalampa kaže...

a sta kazes na ovaj asusov: http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=14213

jel u rangu onog asusa x550 kojeg vise nema? sviđa mi se kod asusa sto je garancija dvije godina

Ak ti netreba grafa ne, zato jer probook ima puno jednostavniji pristup komponentama pa bi ga bez problema mogla pocistit od prasine. To je glavni razlog, malo manji razlog je zato sto ima matt ekran, al to je vise subjektivna stvar. Ak ne mislis sama cistit laptop ili mislis, ali ti ne smeta puno kompliciraniji nacin kod asusa (mislim da moras micat tipkovnicu da pocistit dio oko ventilatora itd., roby je linkao to a ja opet linkao nedavno) onda mozes ici na njega. S obzirom na specifikacije tu je onda bolji HP 250 G2 kojem je najjeftinijem cijena pala za 50kn. Bas sam ga gledo prije jedno pol sata. Ista stvar ko sa asusom kaj se tice izrade, samo ovaj ima matt ekran kao probook. Znaci radi se o malo jacoj 820m grafi, iako ne puno jacoj. I taj HP 250 G2 i taj Asus kojeg si linkala su opcije ako se vise puca na procesorski zahtjevnije igre, a tu spada i ponesto starijih naslova, pogotovo igrice koje se igraju online, tipa online mmorpg-evi, mozda moba zanr itd. Za single player igre generalno je bitnija graficka nego procesor iako je optimalno imati obadvoje dobro, u tom slucaju je onda onaj Asus sa 840m grafom i i3-4030u bolja stvar.

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

zna li netko kad će doći aceri v3 i v5 sa i5 procom i GF 850m?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pošto nisam upućen može prijedlog za novi laptop do 2500kn koji bi bio korišten uglavnom za autocad i surfanje po netu

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Silent horror1992 kaže...

Pošto nisam upućen može prijedlog za novi laptop do 2500kn koji bi bio korišten uglavnom za autocad i surfanje po netu

Pojasnio sam sve nedavno:

http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx?page=482&jumpto=4339024&sort=asc&view=flat

Moja preporuka ide prvom najjeftinijem Lenovu g710, a HP 250 G2 ako iz nekog razloga veci ekran nije pozeljan. Ako se ne radi o 2D autocadu, nego 3D onda treba ici na jaci i skuplji laptop.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2014 21:07 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Shoes kaže...

Krivo sam pročitao tvoj prvi post, mislio sam da mi predlažeš GX500. Što se tiče G551, stvar je u tome da je y50 već na granicama težine koju želim svaki dan nositi na faks. Naravno ako se bude radilo o manjoj cijeni za istu/bolju konfu (što vjerojatno neće biti slučaj jer se radi o ASUS-u koje redovito stavlja previsoke cijene na svoju RoG seriju) nositi pola kile više neće mi biti problem, no sam IPS display nije dovoljan da me uvjeri da uzmem ASUS, pogotovo zato jer bi vjerojatno u zamjenu za bolji display dobio slabije zvučnike (svi reviewi koje sam pročitao kažu da su zvučnici na Ideapad-u jedni od najboljih ikada na laptopu) koji su meni osobno bitniji.

Kolko ja znam zvucnici su bolji na Asusu jer se dobi i subwoofer skup sa laptopom. Ak te briga za bass onda neznam koji su bolji. S obzirom na hardver tezina od prosjecno 2.7kg (n550jk) je skroz u redu za takve laptope, iako neznam o kojoj se tocno brojki radi kod lenova. Neznam jesi li citao, al dosta ekipa pa i ovdje na forumu se zalilo na grijanje kod y50, dok se za asus n550jk barem ovdje na forumu nije niko zalio. Nadalje u y50 nemres stavit SSD pored HDD-a, tj. na mjesto optike jer optike uopce nema dok to mozes ucinit kod Asusa. Neznam briga li te sta od toga, ne radi se o velikim propustima niti jako losim temperaturama, al samo da znas koje su razlike.

 

Preporucujem da sacekas g551 i nove posiljke lenova y50 pa sagledas sveukupnu ponudu. Za sada zabiljezi i ovog n550jk sa i7. Onaj Nitro Acer bi isto mogo bit zanimljiv, al tog nikako ne preporucujem dok kod ne bude napravljen posten test s temperaturama.

Lenovo ima built in subwoofer.

 

Masa lenova bez AC/DC adaptera je 2.3kg.

 

Čitao sam revieweva po netu (iako priznajem nisu bili Hrvatski) i nijedan od njih nije spominjao probleme s hlađenjem. Štoviše hvalili su "niske" maksimalne temperature u stress testovima. (niske pod navodnicima jer gaming laptopi nemaju niske maks temperature niukom slučaju)

 

Netreba mi internal HDD, imam externi, a umjesto internog mislim ubacit Samsung 840 Pro 128GB koji već čeka u svom pakiranju u ladici ispod stola.

 

Ne mislim uzeti išta ispod GTX860m tako da n550jk ne dolazi u obzir. Čak i relativno slabi Aceri imaju problema sa hlađenjem tako da nemam namjeru kupovati njihov prvi eksperiment s gamerskim laptopima.

 

U mikronisu/lenovostore.hr (ista firma) su rekli da ce im za cca 2 tjedna doći nove zalihe tako da čekam do tad, ako ASUS izbaci g551 i cijena ispadne ok (u što sumnjam) proči ću recenzije po netu i vidjeti.

 

PS: vidio sam da si rekao kako je GTX 860m zapravo overclockani 850m, mislim da si tu u krivu http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-860M-vs-GeForce-GTX-850M

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2014 21:56 (Shoes).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Di na toj stranici pise koji su chipovi? Btw. imas Maxwell i Kepler varijantu 860m. Kad kazem isti chip kao 850m mislim na Maxwell 860m koji je malo bolji od Kepler varijante 860m. Imas vise o tome na notebookcheck, a mozes gledat razlike u postocima na game-debate. Tamo i na drugim stranicama se vidi da je 4gb 100% Maxwell varijanta stoga nema greske da ista grafa dolazi u Lenovu ili Asusu, a bilo bi lijepo i da tak ostane. Evo usporedbe, makar nije neka, ali bi trebala biti tocna o kakvoj se razlici radi izmedju 850m koja dolazi u n550jk vs 860m u lenovu i nadam se g551 asusu: link Tih 20% se jako dobro vidi na notebookchecku kad se idu usporedjivat rezultati 850m i 860m, znaci postoci postanu realnost od prosjecno 10fps razlike na high settings.

 

Ne kuzim se u SSD-ove, ali mislim da bi temperatura laptopa trebala pasti ako bi tako maknuo HDD, a stavio Samsungov SSD. Znam da 7200rpm HDD-ovi vise zagrijavaju laptop od klasicnih laptop 5400rpm HDD-ova, al ne kuzim se dovoljno dobro u SSD tehnologiju da bi rekao da ce to sigurno biti tako. Tu je Roby bolji savjetnik. Kaj got napravio, kriticni dio sa temperaturama je uvijek oko zasebne grafe tak da neznam bi li se tocno taj dio nesto ohladio tim postupkom.

 

Btw. Aceri nemaju problema sa grijanjem kod 17.3" modela. Mos vidit kolko su dobre temperature na najnabrijanoj verziji istog laptopa - klik Procitaj cijeli odlomak temperatura.. Fora je sto je 860m grafa puno bolja, a grije se tako negdje kao stara 760m, 765m.  Kod 15.6" modela je to drugacija prica i npr. moj dosta tanki v5-573g se slabo bori sa vrucinom 750m grafe, dok je to malo pristojnije ili vise od toga kod novog v5-573g sa puno boljom 850m grafom. Vrijedi reci i da Acer pazi di se laptop zagrijava i obicno ta vrucina nije na dijelu tipkovnice, barem je tako kod novih modela otkako ja pratim laptope kao i kod mog modela. Kako got bilo oko 7000kn ak te briga za veci ekran mislim da su bolji izbor asus i lenovo, dok je blize 6 i jos vise blizu 5000kn acer debeli best buy, samo da dodju ti modeli sa 850m grafom i i5. Ak n550jk ne iscezne sa pozicije na 6000kn bit ce valjda jedina konkurencija tim novim Acerima, barem sto se gaminga tice, a s obzirom da i v5-573g i n550jk imaju IPS FHD ekrane te v3-772g FHD 17.3" bit ce dobri i za velik broj ostalih kupaca koji ce trazit laptop izmedju 5 i 6 tisuca kn.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2014 22:59 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Di na toj stranici pise koji su chipovi? Btw. imas Maxwell i Kepler varijantu 860m. Kad kazem isti chip kao 850m mislim na Maxwell 860m koji je malo bolji od Kepler varijante 860m. Imas vise o tome na notebookcheck, a mozes gledat razlike u postocima na game-debate. Tamo i na drugim stranicama se vidi da je 4gb 100% Maxwell varijanta stoga nema greske da ista grafa dolazi u Lenovu ili Asusu, a bilo bi lijepo i da tak ostane. Evo usporedbe, makar nije neka, ali bi trebala biti tocna o kakvoj se razlici radi izmedju 850m koja dolazi u n550jk vs 860m u lenovu i nadam se g551 asusu: link Tih 20% se jako dobro vidi na notebookchecku kad se idu usporedjivat rezultati 850m i 860m, znaci postoci postanu realnost od prosjecno 10fps razlike na high settings.

Nasao sam na par stranica da Maxwell verzija 860m ima samo 2GB, a da su verzije sa 4GB Kepler verzije, pa me zanima jel to neka zabuna ili sta vec ;)

 

http://www.notebookcheck.net/Review-Nvidia-GeForce-GTX-860M-Maxwell-vs-Kepler.114908.0.html

 

http://www.anandtech.com/show/7834/nvidia-geforce-800m-lineup-battery-boost

 

http://prntscr.com/4iroc8

 

Tko je sada u pravu, to nitko ne zna :) na onim linkovima od game-debate pise da je Maxwell verzija od 4GB

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ista je jezgra, ali GTX860m ima bolju propusnost memorije i vise GFLOPS-a što nemožes dobiti overclockanjem.

 

Kolko ja znam glavni "grijači" na laptopu su CPU i GPU (njih se jedine aktivno hladi) tako da zamjena HDDa ne bi trebala utjecati na temperature. Ako se u prijašnjem postu čini da impliciram kako će se ugradnjom SSD-a smanjit core temp od CPUa ili GPUa, ispričavam se.

 

Prodao sam sad svoj "stari" Acer pred tjedan dana, jedan od razloga prodaje je bio i to što je po ljeti bilo nemoguće koristit laptop na duže vrijeme. Možda je bio jedan od lošijih modela što se hlađenja tiče, ali meni su se prsti pržili nakon 2-3 sata igranja. Drugi problem kod Acera mi je što većina modela ima vrlo loš pristup komponentama unutar laptopa osim ako ga potpuno rastaviš pa je teško stavit novi thermal paste/čistit ventilatore.

 

Imam osjećaj da se cijelo vrijeme vraćamo na ekrane. Znam da IPS ima manju potrošnju energije, ali osim toga čini mi se da je većina problema sa TN displayevima preuveličana. Slabiji kutevi gledanja nisu problem za jednu osobu, ispranost boja je moguće donekle srediti konfigurirajući BRG i white balance, a TN displayevi imaju i bolji response time od IPSa. Postoji li neka velika mana TN displayeva koju sam zaboravio?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
King133 kaže...
The_Fichek kaže...

Di na toj stranici pise koji su chipovi? Btw. imas Maxwell i Kepler varijantu 860m. Kad kazem isti chip kao 850m mislim na Maxwell 860m koji je malo bolji od Kepler varijante 860m. Imas vise o tome na notebookcheck, a mozes gledat razlike u postocima na game-debate. Tamo i na drugim stranicama se vidi da je 4gb 100% Maxwell varijanta stoga nema greske da ista grafa dolazi u Lenovu ili Asusu, a bilo bi lijepo i da tak ostane. Evo usporedbe, makar nije neka, ali bi trebala biti tocna o kakvoj se razlici radi izmedju 850m koja dolazi u n550jk vs 860m u lenovu i nadam se g551 asusu: link Tih 20% se jako dobro vidi na notebookchecku kad se idu usporedjivat rezultati 850m i 860m, znaci postoci postanu realnost od prosjecno 10fps razlike na high settings.

Nasao sam na par stranica da Maxwell verzija 860m ima samo 2GB, a da su verzije sa 4GB Kepler verzije, pa me zanima jel to neka zabuna ili sta vec ;)

 

http://www.notebookcheck.net/Review-Nvidia-GeForce-GTX-860M-Maxwell-vs-Kepler.114908.0.html

 

http://www.anandtech.com/show/7834/nvidia-geforce-800m-lineup-battery-boost

 

http://prntscr.com/4iroc8

 

Tko je sada u pravu, to nitko ne zna :) na onim linkovima od game-debate pise da je Maxwell verzija od 4GB

4GB je 100% Maxwell, Nvidia nije radila Keppler verzije sa 4GB, a poslao sam i mail mikronisu i oni su rekli da je Maxwell jezgra

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice