Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.040.644
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
cod2playahhh kaže...

klik jel ovo jos uvijek best buy laptop do 5k i jel moguce stavljanje jos 2g rama i windows 7?

Naravno da je moguce, i to ne samo 2gb nego 32gb max. u taj laptop, no preporucuje se radje da sacekas novi model sa dost jacom 850m grafickom, ostalo ce sve bit vise manje isto.

medutim koliko bi  taj kostao i koliko bi trebalo cekati?

''Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.'' (c) Čapek
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Traži se laptop za faks,znači normalno web,dokumenti itd., malo jači procesor,solidna grafa...za 4000 kn 15"

If you want something done right, do it yourself
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cod2playahhh kaže...
The_Fichek kaže...
cod2playahhh kaže...

klik jel ovo jos uvijek best buy laptop do 5k i jel moguce stavljanje jos 2g rama i windows 7?

Naravno da je moguce, i to ne samo 2gb nego 32gb max. u taj laptop, no preporucuje se radje da sacekas novi model sa dost jacom 850m grafickom, ostalo ce sve bit vise manje isto.

medutim koliko bi  taj kostao i koliko bi trebalo cekati?

Zovi acer.hr kako je to napravio i kolega pa pitaj. Ako vec nece bit manjeg novog v5-573g, onda bi stvarno bio red da uvoze tog novog v3-772g, inace ce dobro od best buy acera ostati samo E5 serija u nizem rangu.

Ako dodje, cijena bi realno trebala biti malo skuplja od starog modela posto je vani taj model zamjenio stari bez dizanja cijene, npr. bilo ga je u computeruniverse za 700 eura i sl.

Ako saznas ikakve informacije od acer.hr bilo bi lijepo da ih podijeli s nama na forumu pa dobis i drugi prijedlog ako ti vele da nece uvozit novog v3-772g, iako je po all-around performansama "stari" v3-772g (star samo po grafi) i dalje top odabir u tom rangu sto se tice samih performansi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 23:43 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kad vidim da svi pričate tu o Acer-u, recite mi jesu li njihovi laptopi pouzdani, posebno V3. serija ? Jer ja sam procitao na nekom forumu da su aceri na lošem glasu.

 

Namjeravam si piknuti ovaj model, jel možda netko jeli moguće u njega ugraditi SSD Drive? --- http://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-v3-772g-nxmmcex034-intel-i7-4702mq-hm86-gtx-850-ddr5-2gb-ddr3-16gb-15/NX.MMCEX.034

Naravno, uzeo bih i produljenu garanciju za njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovani zanimalobi me vaše mišljenje između prijenosnika Asus odnosno modela :

Asus K550LNV te modela Asus K550LN

Ja bi K550LNV, no u Micronis ga nemaju, dok u Instar-Informatika posjeduju samo model K550LN,
št
o vi kažete te po vama koji je "bolji"?

Isto tako ako vi možda znate gdje se Asus K550LNV može kupiti bio bih vam zahvalan, osim toga vrlo mi je važno da trgovina posjeduje dostavu pošto sam sa Otoka Raba.

Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AngryBird kaže...

Kad vidim da svi pričate tu o Acer-u, recite mi jesu li njihovi laptopi pouzdani, posebno V3. serija ? Jer ja sam procitao na nekom forumu da su aceri na lošem glasu.

 

Namjeravam si piknuti ovaj model, jel možda netko jeli moguće u njega ugraditi SSD Drive? --- http://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-v3-772g-nxmmcex034-intel-i7-4702mq-hm86-gtx-850-ddr5-2gb-ddr3-16gb-15/NX.MMCEX.034

Naravno, uzeo bih i produljenu garanciju za njega.

 

Svaki noviji lap može koristiti SSD

 

Što se Acera tiče, u prošlosti su bili poznati po jeftinim ali loše izrađenim modelima. Ipak, u zadnje vrijeme (2-3 god) su počeli poboljšavati kvalitetu i sad su ok.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Raspolazem sa 4000kn i kupujem si laptop za igranje.

Znam da nije neka cifra al sta je tu je :)

Uglavnom,naletio sam na ovaj al mi u e-kupo neznaju reci koja je graficka unutra jer ova navedena na postoji pa vas pitam znate li vi koja bi mogla biti i vrijedi li sta taj laptop.

Radi se o Lenovo z5075 (fx 7500 r7 m-255,8gb..dao bi link al preko moba mi nesto steka.

Naravno ako znate za koji bolji za igrat se otvoren sam za sugestije :)

Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gale92 kaže...

Poštovani zanimalobi me vaše mišljenje između prijenosnika Asus odnosno modela :

Asus K550LNV te modela Asus K550LN

Ja bi K550LNV, no u Micronis ga nemaju, dok u Instar-Informatika posjeduju samo model K550LN,
št
o vi kažete te po vama koji je "bolji"?

Isto tako ako vi možda znate gdje se Asus K550LNV može kupiti bio bih vam zahvalan, osim toga vrlo mi je važno da trgovina posjeduje dostavu pošto sam sa Otoka Raba.

Hvala

To su ti 2 identicna laptopa, a bolji je onaj u mikronisu jer je 100kn jeftiniji i dobis torbu gratis, a ima ga jos i za 100kn jeftinijie, tj. za 5300kn u takodjer dobrim ducanima, arhitehu i adm-u: nabava.net

 

Laptop je all-around super, a cijenu dize i7 stedljivi procesor, FHD rezolucija, 8gb rama. Mana je los pristup ventilatoru za samostalno ciscenje, inace sve ok.

 

Imas i ovako isti Asus za 4630kn sa 2gb rama manje (200kn kostaju, 300kn je 4gb rama, 6gb je inace skroz ok za gotovo sve) i malo slabijim i5 procesorom: klik, klik2, klik3 Da, razlika nije nest posebna posto su oba stedljiva procesora. Npr. i5-4200M je jak kao i7-4510U, tj. za neke stvari i jaci, a pravi nestedljivi i7 QM, HQ procesor je puno bolji od navedenih, no takva stvar je skroz nepotrebna ako ti laptop netreba za nist super zahtjevno. Na tom´s hardware linku je fino napisano za koje stvari je bolji i7-4510U u odnosu na i5-4210U pa procitaj malo.

 

Imas u tom rangu i 17.3" Asus sa opet slicnim specifikacijama ili jaci 17.3" Acer sa i5-4200M, 750m grafom, ali bez FHD, odnosno sa HD+ rezolucijom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 13:48 (The_Fichek).
11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
jamal888 kaže...

Pozdrav,

Raspolazem sa 4000kn i kupujem si laptop za igranje.

Znam da nije neka cifra al sta je tu je :)

Uglavnom,naletio sam na ovaj al mi u e-kupo neznaju reci koja je graficka unutra jer ova navedena na postoji pa vas pitam znate li vi koja bi mogla biti i vrijedi li sta taj laptop.

Radi se o Lenovo z5075 (fx 7500 r7 m-255,8gb..dao bi link al preko moba mi nesto steka.

Naravno ako znate za koji bolji za igrat se otvoren sam za sugestije :)

Hvala!

Lenovo z5075 na taj si mislio jel tako

 

graficka u njemu je ova r5 m255

 

Na 720p rezi bi igre imale veci fps tako da si pogledaj malo ove modele

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

da,na taj sam mislio,zbunjivalo me jer je mogla biti i r7 265,fulali su u slovu.

A ovaj sto si preporucio sam takodjer vidio i svidja mi se,jedan od sest izdvojenih izmjedju kojih biram :)

Hvala ti

11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze biti i 265 da, vidim i da muljaju sa rezom pise full hd u naslovu a dolje 720p max rezolucija...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

da,i to sam skuzio,zovem ih,mailam im,al oni neznaju,jer ako je.r7 onda je mislim  best buy,najblize sto sam dosao je kad sam na notebook checku trazio fx-7500,i tamo pise da se sa tim procom nalazi i r7 grafa u rangu gt 720m,a to i nije bas nesto :/

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Shoes kaže...
AngryBird kaže...

Kad vidim da svi pričate tu o Acer-u, recite mi jesu li njihovi laptopi pouzdani, posebno V3. serija ? Jer ja sam procitao na nekom forumu da su aceri na lošem glasu.

 

Namjeravam si piknuti ovaj model, jel možda netko jeli moguće u njega ugraditi SSD Drive? --- http://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-v3-772g-nxmmcex034-intel-i7-4702mq-hm86-gtx-850-ddr5-2gb-ddr3-16gb-15/NX.MMCEX.034

Naravno, uzeo bih i produljenu garanciju za njega.

 

Svaki noviji lap može koristiti SSD

 

Što se Acera tiče, u prošlosti su bili poznati po jeftinim ali loše izrađenim modelima. Ipak, u zadnje vrijeme (2-3 god) su počeli poboljšavati kvalitetu i sad su ok.

Samo još da pitam, tek sad vidim da gore navedeni laptop ima matte display (nije glossy kao inače), a dosada sam uvijek imao laptope sa glossy ekranima. Jel velika razlika i jel valja taj matte ekran obzirom da laptop ne bi koristio vani, nego samo doma ?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AngryBird kaže...
Shoes kaže...
AngryBird kaže...

Kad vidim da svi pričate tu o Acer-u, recite mi jesu li njihovi laptopi pouzdani, posebno V3. serija ? Jer ja sam procitao na nekom forumu da su aceri na lošem glasu.

 

Namjeravam si piknuti ovaj model, jel možda netko jeli moguće u njega ugraditi SSD Drive? --- http://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-v3-772g-nxmmcex034-intel-i7-4702mq-hm86-gtx-850-ddr5-2gb-ddr3-16gb-15/NX.MMCEX.034

Naravno, uzeo bih i produljenu garanciju za njega.

 

Svaki noviji lap može koristiti SSD

 

Što se Acera tiče, u prošlosti su bili poznati po jeftinim ali loše izrađenim modelima. Ipak, u zadnje vrijeme (2-3 god) su počeli poboljšavati kvalitetu i sad su ok.

Samo još da pitam, tek sad vidim da gore navedeni laptop ima matte display (nije glossy kao inače), a dosada sam uvijek imao laptope sa glossy ekranima. Jel velika razlika i jel valja taj matte ekran obzirom da laptop ne bi koristio vani, nego samo doma ?

Matt ili glossy ekran ne oznacavaju kvalitetu ekrana nego radi li se o bljestavoj ili nebljestavoj prevlaci preko ekrana. U tim acerima se radi o kvalitetnim TN ekranima, ali po vertikali kutevi gledanja znaju bit losi kao i kod ostalih TN, imas review na notebookchecku pa pogledaj malo: klik Inace laptop je top izrade sto se acera tice, ali ispod klase u tom rangu u usporedbi sa Asus n551jk, Lenovo y50 i sl. no to su i manji 15.6" laptopi sa boljim IPS ekranima. Sto se tice 17.3" laptopa v3-772g je dost dobar i zapravo nema neku konkurenciju kod 17.3 laptopa ispod 8000kn na hrv. trzistu. Vani npr. imas MSI 17.3" model o kojem se pricalo i tak, al to je blize 9000kn. Cisto za info nemas apsolutno nijedne verzije 17.3" novog laptopa sa IPS ekranom, barem ja nisam naisao na takvog.

 

Ono sto je lose je sto mozes birati izmedju najjaceg i najslabijeg v3-772g Acera, svi modeli izmedju su nestali. Razmisli je li ti zbilja potreban i7 i cak 16gb rama. Kaj se grafe tice veliki plus je sto kod acera dolazi 850m gddr5 jaca, a ne slabija ddr3 verzija. Bilo bi super kad bi se vratio isti model sa 8gb rama koji je bio za 7000kn ili jos bolje neki jeftiniji model ispod 6000kn sa i5 i 850m grafom no to treba vidit hoce li se ostvariti.

 

Ako ti je okej 15.6" laptop sa jakim i7, 850m (ddr3) i 8gb rama razmisli o Asus n550jk za 7000kn, ili novi nist posebniji po izradi Asus n551jk sa +4gb rama i SSHD diskom (24gb ssd) za 7400kn

Glavna razlika izmedju tih laptopa i 17.3" acera je sto ovi imaju IPS ekran.

 

 

 

Cisto za info, ako ce jos netko citat ovaj post, model v3-772g Acera sa 750m grafom, i5-4200M, HD+ rezom, 6gb rama je ponovno naveliko u trgovini te je trenutno na akciji za 4700kn u HGspotu sto ga cini najjacim laptopom u tom rangu ako je nebitna FHD rezolucija.

 

Kad vec pisem malo opcenitiji post vrijedi reci da je ponovno stigao i super best buy Asus n550jk sa 850m grafom i jakim i5-4200H za 6000kn

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 22:29 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
jamal888 kaže...

da,i to sam skuzio,zovem ih,mailam im,al oni neznaju,jer ako je.r7 onda je mislim  best buy,najblize sto sam dosao je kad sam na notebook checku trazio fx-7500,i tamo pise da se sa tim procom nalazi i r7 grafa u rangu gt 720m,a to i nije bas nesto :/

Nije problem u grafi nego preslabom procesoru za taj rang, navodno je taj FX-7500 na razini stedljivog i3. A u tom rangu npr. mozes naci Lenovo z50-70 sa najjacim stedljivim i3, i3-4030U te super jakom za taj rang 840m grafickom, a moguca je i FHD reza iako je to jako upitno. Vrijedi napomenut i 17.3" Acer sa istim specs, a 100% FHD rezolucijom.

 

Izbalansiraniji odabir sto se performansi tice je ono kaj ti je Roby iduce linkao, nesto sa i3/i5 M jacim procesorima (pogotovo jacim ako bi se igrale multiplayer online igre ili neke procesorski zahtjevnije nove igre) te sa HD 8750m ili istom rebrand m265 grafickom, nist jacom. Ta grafa jeste slabija od 840m, ali u kombinaciji sa M procesorima u odnosu na stedljive i3 generalno daju bolje rezultate u novijim igrama. Da se gleda i5-4200U + 840m vs i3/i5M + 8750m to bi vec bilo gusto, i tu bi onda trebalo gledati koje igre se misle igrati, one procesorski ili graficki vise zahtjevne, pa bi trebao gledati stranice kao notebookcheck, game-debate, youtube gameplay-eve itd. (btw. imas Lenovo z50-70 sa i5 U i 840m za 4275kn).

 

Kolega je zaboravio napomenut super best buy Lenovo g510 sa i5-4200M i spomenutom m265 grafom. Mozda ga je namjerno izostavio jer trenutno nije dostupan no svakako vrijedi zvati Links i saznati kad ce opet bit dostupan. Fora kod Lenovo laptopa je sto sada imaju 2 god garancije, a produljenje na 3g je dobro pojeftinilo sa 500 na 300kn. Kod HP-a je skupo produljenje jamstva na 3god najveca mana, no to se nemora odmah sredit naravno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 23:04 (The_Fichek).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Isplati li se mijenjati/prodati laptop sa i5 2.5 ghz ( 3.2 turbo ),8 gb ddr3 rama i HD 7670m GDDR3 2GB rama za noviju HD 8750m i noviji i5 i 6GB rama ?

Gledam neki rang oko 4500 kn kad bi prodao ovaj laptop i dodao lovu za noviji sa 8750m,malo sam gledao usporedbe na gpuboss i slicnim sajtovima,HD 8750m nosi pobjedu u dosta polja,ali da je to toliko zamjetljivo ? 

 

Laptop mi je trenutno dostatan za gaming svega,vecina igara na medium-high ide osim npr.watch dogsa,far cry 3 itd...

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 22:56 (doky01akablava).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
doky01akablava kaže...

Isplati li se mijenjati/prodati laptop sa i5 2.5 ghz ( 3.2 turbo ),8 gb ddr3 rama i HD 7670m GDDR3 2GB rama za noviju HD 8750m i noviji i5 i 6GB rama?

Reci o kojim laptopima tocno pricas ili reci cijenu za kojeg mislis taj prodat, te o kojem novijem laptopu razmisljas, za koju cijenu. Ako gledas performanse i ocito je bitna graficka mozda bolje da napravis neki veci skok u grafici pa ides na 17.3" v3-772g acera sa 750m grafickom koji je trenutno na akciji. Razmisli i o 15.6" IPS FHD Asus n550jk sa jos jacom 850m grafickom, inace prvom najjeftinijiom dobrom za 1080p gejmanje. 750m i 8750m su vise za fluidno igranje na klasicnoj 1366x768 ili 1600x900 (17.3") HD rezi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 23:23 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kad vec stavljam neke best buyeve, evo jednog super polovnog laptopa sa garancijom sa podrucja Osijeka:

 

Acer v5-552g - odlican laptop prvenstveno za gaming (8750m), 1450kn ispod cijene s tim da se ovdje navodno jos dobije i bezicni mis te przilica koju sam laptop nema jer se radi o tankoj novoj v5 acer seriji.

 

ToMisLaW kaže...

Trebam Laptop do 2300 kn, za faks, sa što boljim specifikacijama, da mozda neku igru moze pokreniti, ali to je nebitno :D

 

 

Ovaj mi se ne cini los

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_199&products_id=15146

Sad sam procitao, zaboravio sam na stare zahtjeve koji su nerjeseni. Preporucujem ti upravo linkanog polovnog v5-552g.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 23:52 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ADM dobio verziju y50 sa 4200H i5 i IPS FHD displayem za 7k kuna.

 

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=15366

 

Drugi model koji imaju je isti osim što ima 4K iliti UHD display i 4710HQ i7 proc uz cijenu od 8700kn.

 

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=15288

 

Prvi model ujedno nema Windowse, ali to mi nije problem.

 

Kolka je razlika između ove i5-ice i 4710HQ i7-ice kada gledamo gaming?

 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
King133 kaže...
Sarah Walker kaže...
Može preporuka laptopa 2500-3500 kn

Ono da je brz da bez problema vrti više programa otvoreno tipa internet,filmove, Microsoft Office ,Python,Dev C++, GeoGebra, Scribus, GIMP, Open Office, Photoshop...

@ Fichek

 

Šta ti mslis o ovom laptopu do 3000kn kao preporuku za doticnu osobu?

 

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/hp-prijenosno-racunalo-probook-455-f7x52ea-156-amd-fusion-4500-500gb-hdd__6800861

 

Taj procesor je u rangu i3-3110m, tak da ima dovoljno snage ;) ...a grafulja je HD 8750, tak da bi se moglo i igrat na nekim umjerenim rezolucijam bez trzanja :)

Prema testovima sa notebookchecka je to u rangu stedljivog pentiuma 3556U, znaci jako lose. Provjerio sam sto sam prije napisao doticnoj osobi i nemam sta novog za nadodat. Sve sto ta osoba treba napraviti je naci neku svoju zlatnu sredinu izmedju velicine ekrana, jacine procesora, zasebne graficke i moguce FHD rezolucije (koja je sigurna sa 17.3" acerom, a jako upitna sa lenovom z50)

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Shoes kaže...

ADM dobio verziju y50 sa 4200H i5 i IPS FHD displayem za 7k kuna.

 

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=15366

 

Drugi model koji imaju je isti osim što ima 4K iliti UHD display i 4710HQ i7 proc uz cijenu od 8700kn.

 

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=15288

 

Prvi model ujedno nema Windowse, ali to mi nije problem.

 

Kolka je razlika između ove i5-ice i 4710HQ i7-ice kada gledamo gaming?

Trebala bi biti generalno jako malena razlika! Znam da sam gledao za procesorski zahtjevni Skyrim da nema gotovo nikakve razlike (par fps 1fps) izmedju i7-4700HQ i i5-4200H sa 850m grafom. Vrijedi dalje istrazivati. Do neke vece razlike, od npr. 10fps max. bi trebalo biti samo kod najnajzahtjevnijih novih igara, to je moje misljenje, treba gledati detalje jos.

 

Znaci konacno imamo best buy gaming laptop za 7000kn na hrvatskom trzistu, tnx na info, mozes ga staviti na temu "Popusti, akcije i dobre ponude" :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 0:07 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hmm, 10 fps-a je puno, ali budući da mi 4k nije toliko bitan, a 1700 kuna je previše novaca da bi nadoplatio zbog marginalno boljeg procesora uzeti ću si ovaj model sa i5 onda. Valjda će nvidijine CUDA jezgre pomoći kod proc intensive igara tipa Civ

 

Nadam se da nije tolko dobra ponuda da ga do petka rasprodaju. Tek ga tad mogu kupiti =/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 0:16 (Shoes).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ruzcheHR kaže...

Dobro gledas, al imas istog jeftinijeg sa +2gb rama - klik

Ovdje je puna lista laptopa u tom rangu, samo gledaj da imas FHD rezoluciju. Znaci imas i jeftinijeg Lenovo z50-70 (4275kn) sa istim specs kao Asus (malo upitna FHD reza, pitat za svaki slucaj), ali boljim pristupom komponentama i prvenstveno ventilatoru za lakse ciscenje! Ono sto Asus ima, a taj Lenovo ne jeste matt ekran te alu finish koji funkcionalno ne igra neku ulogu. Vrijedi reci da Lenovo laptopi prema novome imaju 2, a ne 1 god garancije te je produljenje na 3g pojeftinilo na 350kn, a kod Asusa je to 500kn.

 

Gledao sam Lenovo Store i izgleda da svi Lenovo z50-70 sa 840m grafama stvarno dolaze sa FHD rezolucijama.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Shoes kaže...

Hmm, 10 fps-a je puno, ali budući da mi 4k nije toliko bitan, a 1700 kuna je previše novaca da bi nadoplatio zbog marginalno boljeg procesora uzeti ću si ovaj model sa i5 onda. Valjda će nvidijine CUDA jezgre pomoći kod proc intensive igara tipa Civ

 

Nadam se da nije tolko dobra ponuda da ga do petka rasprodaju. Tek ga tad mogu kupiti =/

 

Mislim da puno vecu razliku u fps u gamingu izmedju ta 2 procesora igra ambijent, tj. temperatura prostorije u kojoj igras i temperatura samog laptopa. Po meni je puno bolje ulozit u kvalitetni cooler ako ces tlacit tako jaku grafu nego dati 1700kn vise za jaci proc i prakticki beskorisnu UHD rezu na tako malenom ekranu.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kaw_liga kaže...

Pozdrav ljudi trebao bi uzeti neki laptop za rodicu da bar 4-5 godina neće imati zajebancije s njima (zajebancije u smislu - baterija otkazala, zvučnik otkazao, pržilica otkazala, napajanje itd.) do nekih 3500kn...  koristio bi se uglavnom za surfanje,pisanje,slusanje muzike,gledanje filmova...

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+840+i3 gledati prva 2 naravno

Radi se o dobrom laptopu solidne izrade, jako dobar i za samostalno pocistit ili nadogradit, sa jako solidnim i3 procesorom za tu namjenu, takodjer smanjene potrosnje za dugotrajnije koristenje dok je laptop istekan. Dolazi sa super grafickom za taj rang ako bi se mozda instalirali kakvi Simsi i sl. Laptop navodno dolazi sa FHD rezom sto je velika prednost u odnosu na konkurenciju te je bijele boje sto je vjerujem plus za zenski rod :)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Shoes kaže...

Hmm, 10 fps-a je puno, ali budući da mi 4k nije toliko bitan, a 1700 kuna je previše novaca da bi nadoplatio zbog marginalno boljeg procesora uzeti ću si ovaj model sa i5 onda. Valjda će nvidijine CUDA jezgre pomoći kod proc intensive igara tipa Civ

 

Nadam se da nije tolko dobra ponuda da ga do petka rasprodaju. Tek ga tad mogu kupiti =/

 

Mislim da puno vecu razliku u fps u gamingu izmedju ta 2 procesora igra ambijent, tj. temperatura prostorije u kojoj igras i temperatura samog laptopa. Po meni je puno bolje ulozit u kvalitetni cooler ako ces tlacit tako jaku grafu nego dati 1700kn vise za jaci proc i prakticki beskorisnu UHD rezu na tako malenom ekranu.

Skoro sam 100% siguran da y5070 ne throttlea, ali ionako iovako mislim uzeti cooler jer produljuje vijek trajanja i laptopa i baterije. 

 

Neovisno o tome, odlucio sam. Uzimam si ovaj s i5-icom jer si tako mogu priustiti battery bank koji bi trebao rijesiti problem baterije malog kapaciteta baterije u notebooku.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 0:32 (Shoes).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
LGA775 kaže...

Traži se laptop za faks,znači normalno web,dokumenti itd., malo jači procesor,solidna grafa...za 4000 kn 15"

Ili sacekaj Lenovo g510 ili idi na Lenovo z50-70 bijele boje, malo tanji, sa malo slabijim stedljivim procesorom (gotovo nist slabijim za tu namjenu, ali slabijim npr. za igre), jacom 840m grafickom i FHD 1080p rezolucijom. Ako zelis matt ekran imas HP Probook 450 g1

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 0:45 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
AngryBird kaže...
Shoes kaže...
AngryBird kaže...

Kad vidim da svi pričate tu o Acer-u, recite mi jesu li njihovi laptopi pouzdani, posebno V3. serija ? Jer ja sam procitao na nekom forumu da su aceri na lošem glasu.

 

Namjeravam si piknuti ovaj model, jel možda netko jeli moguće u njega ugraditi SSD Drive? --- http://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-v3-772g-nxmmcex034-intel-i7-4702mq-hm86-gtx-850-ddr5-2gb-ddr3-16gb-15/NX.MMCEX.034

Naravno, uzeo bih i produljenu garanciju za njega.

 

Svaki noviji lap može koristiti SSD

 

Što se Acera tiče, u prošlosti su bili poznati po jeftinim ali loše izrađenim modelima. Ipak, u zadnje vrijeme (2-3 god) su počeli poboljšavati kvalitetu i sad su ok.

Samo još da pitam, tek sad vidim da gore navedeni laptop ima matte display (nije glossy kao inače), a dosada sam uvijek imao laptope sa glossy ekranima. Jel velika razlika i jel valja taj matte ekran obzirom da laptop ne bi koristio vani, nego samo doma ?

Matt ili glossy ekran ne oznacavaju kvalitetu ekrana nego radi li se o bljestavoj ili nebljestavoj prevlaci preko ekrana. U tim acerima se radi o kvalitetnim TN ekranima, ali po vertikali kutevi gledanja znaju bit losi kao i kod ostalih TN, imas review na notebookchecku pa pogledaj malo: klik Inace laptop je top izrade sto se acera tice, ali ispod klase u tom rangu u usporedbi sa Asus n551jk, Lenovo y50 i sl. no to su i manji 15.6" laptopi sa boljim IPS ekranima. Sto se tice 17.3" laptopa v3-772g je dost dobar i zapravo nema neku konkurenciju kod 17.3 laptopa ispod 8000kn na hrv. trzistu. Vani npr. imas MSI 17.3" model o kojem se pricalo i tak, al to je blize 9000kn. Cisto za info nemas apsolutno nijedne verzije 17.3" novog laptopa sa IPS ekranom, barem ja nisam naisao na takvog.

 

Ono sto je lose je sto mozes birati izmedju najjaceg i najslabijeg v3-772g Acera, svi modeli izmedju su nestali. Razmisli je li ti zbilja potreban i7 i cak 16gb rama. Kaj se grafe tice veliki plus je sto kod acera dolazi 850m gddr5 jaca, a ne slabija ddr3 verzija. Bilo bi super kad bi se vratio isti model sa 8gb rama koji je bio za 7000kn ili jos bolje neki jeftiniji model ispod 6000kn sa i5 i 850m grafom no to treba vidit hoce li se ostvariti.

 

Ako ti je okej 15.6" laptop sa jakim i7, 850m (ddr3) i 8gb rama razmisli o Asus n550jk za 7000kn, ili novi nist posebniji po izradi Asus n551jk sa +4gb rama i SSHD diskom (24gb ssd) za 7400kn

Glavna razlika izmedju tih laptopa i 17.3" acera je sto ovi imaju IPS ekran.

 

 

 

Cisto za info, ako ce jos netko citat ovaj post, model v3-772g Acera sa 750m grafom, i5-4200M, HD+ rezom, 6gb rama je ponovno naveliko u trgovini te je trenutno na akciji za 4700kn u HGspotu sto ga cini najjacim laptopom u tom rangu ako je nebitna FHD rezolucija.

 

Kad vec pisem malo opcenitiji post vrijedi reci da je ponovno stigao i super best buy Asus n550jk sa 850m grafom i jakim i5-4200H za 6000kn

Hvala ti na opširnom odgovoru. Mislio sam da matte ekrani imaju isprane boje. Sviđaju mi se ovi Asusi koje si linkao (imaju osvjetljenu tipkovnicu i dobar audio) , pogotovo N551jk. Šteta što ih nema u 17.3" varijanti ://

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U medjuvremenu je kolega linkao Lenovo y50 koji se konacno pojavio sa IPS FHD ekranom za normalnu cijenu, tj. 7000kn. To ti je bolji laptop od Asusa u tom rangu, ako je prvenstvena namjena gaming!

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 2:35 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, i čini mi se da ovaj lenovo ima puno bolju kvalitetu izrade. Jel mi bolje uzet onda onaj 17-inčni Acer v3-772g ili ovaj. Jel zbilja taj IPS display tolko vrijedi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice