Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.039.761
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AngryBird kaže...

Da, i čini mi se da ovaj lenovo ima puno bolju kvalitetu izrade. Jel mi bolje uzet onda onaj 17-inčni Acer v3-772g ili ovaj. Jel zbilja taj IPS display tolko vrijedi?

Nema puno bolju kvalitetu izrade od Asusa, tu su negdje. Asus ima nest nize temperature jer je visi i ima nesto slabiju 850m graficku. Lenovo kak je tanji nema opticki citac, a nema ni dodatno mjesto za SSD tako da npr. SSD mozes stavit samo na mjesto postojeceg hard diska ako bi to htio.

 

IPS ekran vrijedi vise od TN, eh sad koliko, kako za koga. To ti je najbolje otic u neki IT ducan i vidjet razliku uzivo ako je ikako moguce barem na neka 2 random monitora, jednim sa TN, drugim sa IPS matricom. Uostalom IPS ekrani su implementirani gotovo svugdje masovno osim na laptopima. Mana TN laptopa je u razljevanju boja, pogotovo po vertikali, okomici kako oces, a tek onda u nest slabijim bojama.

 

Mislim da kod tebe nije glavna dvojba IPS ili TN ekran nego namjena, treba li tebi uopce i7 procesor i cak 16gb rama? v3-772g za 7700kn je malo neisplativ za gaming pored Lenovo y50 sa jacom grafom, za gaming sitno slabijim procesorom, a nijedna igra nema koristi od vise od 8gb rama. Asus n550jk za 6000kn je isto jako dobra stvar za gaming i treba bit pametan pa znat s obzirom na svoj budzet vrijedi li dati 1000kn vise za +4gb rama (300kn) i 860m grafu u Lenovu koja prosjecno daje +10fps na high settings od 850m koja ionako to sve moze kako tako odvrtit, iznad 30fps na high settings 1080p rezi mislim (gledaj notebookcheck za testove grafickih). Vrijedi reci i da je 860m zapravo overclockana 850m, tako da se preko nekih programa 850m moze pojacati no treba bit jako jako pazljiv kod takvog postupka i to nije preporucljivo ako nemas nikakva iskustva s overclockanjem. Jos jednom, Acer u v3-772g modelu nudi jacu gddr5 verziju 850m nego Asus stoga se overclockanjem 850m u Aceru mogu postici zapravo jednake performanse gddr5 860m u Lenovu, ali treba bit oprezan naravno jer u slucaju pregrijavanja treba kupit kakav vanjski cooler za laptop. Zato sam se ispravio i napisao da je acer malo, a ne puno neisplativ za gaming pored lenovo y50. v3-772g bi po mom misljenju prakticki bio isplativiji sto se tice performansi, a ne izrade, ako bi overclockao grafu, radi i7 proca i da naravno nema tih overkill 8gb rama koji mu dizu cijenu. IPS 15.6" ili TN 17.3" ekran je zbilja subjektivna stvar i tu ti ja nemogu dati odgovor.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 3:40 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Je li itko zna zašto općenito ovaj laptop i još njih par sa nastavkom LNV ne mogu pronać na offical Asusovoj stranici Asus K550LNV-DM387D?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav znači pošto je stari HP odslužio svoje i samo se gasi uzeo bi neki laptop.Laptop mi ne treba ni za kakve prezahtjevne programe i operacije( za to imam PC) i namjena bi mu bila samo za net gledanje fimova office i pokoju net igricu.Hard disk velikog kapaciteta mi ne treba, bilo bi mi dosta i 250GB.Dao bi do 2000 kuna ako se može nači za tu lovu nešto.A ako se baš ništa makar solidno ne more naći protegao bi se do 2500 kuna
Who bolan cares
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, kako vam se cini ovaj laptop http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-x751la-ty027d-i34gbhdd1tbinthd173crni/asus-x751la-ty027d ? sto znaci da ima intel hd graphics family u sebi, jel to bas neka vrsta intelove graficke ili? hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Crofarmer kaže...

Pozdrav, kako vam se cini ovaj laptop http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-x751la-ty027d-i34gbhdd1tbinthd173crni/asus-x751la-ty027d ? sto znaci da ima intel hd graphics family u sebi, jel to bas neka vrsta intelove graficke ili? hvala

To ti je integrirani GPU od CPU-a

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav kolege. U velikoj sam dilemi zbog Lenova Y50-70  koji se pojavio u ADM-u. Do jučer sam bio gotovo siguran da ću uzeti Asus n550Jk , ali sada kada se ovaj pojavio nisam više pametan šta uzeti. Najveća dilema je između procesora, znači zanima me osjeti li se razlika između I5 4210H vs I7 4700HQ logika mi govori da je razlika jer ovaj prvi ima 2 fizičke i dvije logičke jezgre , a I7 4 fizičke i 4 logičke. Naravno da je još tu i vrhunska grafička GTX 860m zbog koje me i cijela stvar ubija, jer kolko vidim po testovima jača je od GTX 850m za kojih 30%. Namjena laptopa bila bi za faks : Catia, Autocad, Solid Works većinom modeliranje i crtanje nacrta. Tu  je još igranje novih igara i gledanje filmova. Želim da mi laptop što više traje ( ne u smislu kvarljivosto koliko u smislu update komponenata i rada na njemu). Molio bih za pomoć . Hvala unaprijed !

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stormy_RS kaže...

Pozdrav kolege. U velikoj sam dilemi zbog Lenova Y50-70  koji se pojavio u ADM-u. Do jučer sam bio gotovo siguran da ću uzeti Asus n550Jk , ali sada kada se ovaj pojavio nisam više pametan šta uzeti. Najveća dilema je između procesora, znači zanima me osjeti li se razlika između I5 4210H vs I7 4700HQ logika mi govori da je razlika jer ovaj prvi ima 2 fizičke i dvije logičke jezgre , a I7 4 fizičke i 4 logičke. Naravno da je još tu i vrhunska grafička GTX 860m zbog koje me i cijela stvar ubija, jer kolko vidim po testovima jača je od GTX 850m za kojih 30%. Namjena laptopa bila bi za faks : Catia, Autocad, Solid Works većinom modeliranje i crtanje nacrta. Tu  je još igranje novih igara i gledanje filmova. Želim da mi laptop što više traje ( ne u smislu kvarljivosto koliko u smislu update komponenata i rada na njemu). Molio bih za pomoć . Hvala unaprijed !

 

Kolko sam ja shvatio uz pomoć Ficheka i CPU bossa jezgre u ova dva proca su jednako brze što bi značilo da u igrama neće biti velike razlike u performansama jer one rijetko koriste više od 2 jezgre. Neznam jesu li ovi programi koje misliš koristiti optimizirani za istovremeno korištenje više jezgara. Ako jesu vidjet ćeš dosta veliku razliku, ako nisu razlika je neprimjetna. Naravno ako se nađes u situacijama gdje istovremeno vrtiš više programa na notebooku, i7 je bolja jer ima više jezgara.

 

Što se filmova tiče tu nema razlike jer su oba procesora daleko jača od onoga što je potrebno za vrtit filmove u FHD-u

10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Crofarmer kaže...

Pozdrav, kako vam se cini ovaj laptop http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-x751la-ty027d-i34gbhdd1tbinthd173crni/asus-x751la-ty027d ? sto znaci da ima intel hd graphics family u sebi, jel to bas neka vrsta intelove graficke ili? hvala

Dobro ti kaze kolega. Inace neisplativ je to laptop pored drugih s obzirom na specifikacije, a i los za samostalnu nadogradnju i ciscenje. Ako kupujes laptop reci kakav bi htio da bude i koliki je budzet. 17.3", 15.6",  jaci procesor ili graficka ili neka sredina, fhd rezolucija itd.?

Ak gledas 17.3" laptope u tom rangu imas 3 izbora:

Lenovo g710 - 3500kn, iznadprosjecan TN ekran, dobra i cvrsta izrada sa laganim pristupom komponentama ispod poklopca, solidan i3 M procesor, okej budzet grafa, jako pogodan za placanje na rate (ista cijena na ekupi.hr)

Probook 470 - 3850kn za web gotovinsko placanje, cijena se dost penje na ostale nacine placanja (4100kn nadalje), takodjer kvalitetan kao Lenovo, sa jacom grafickom, matt ekranom, malo tanji i laksi, glavna mana je skupo produljenje jamstva (600kn na 3g, nemora se rjesit u startu) i pocetno jamstvo od samo 1 god

ACER Aspire E5-771G-37RX - prvo i osnovno ima FHD rezoluciju, inace skupocjen uvjet kod laptopa, zatim stedljivi i3, 0.5Ghz slabiji od istog M u lenovu i probooku (za surfanje i sl. se ne osjeti, za procesorski zahtjevnije stvari, online igre, dobar dio novih igara se osjeti), poanta stedljivog proca je produljenje rada dok je laptop istekan, ima najjacu graficku u tom rangu koja mu daje prednost ispred ostala 2 laptopa u graficki zahtjevnijim igrama i drugim grafickim aplikacijama, neznam kakav je za samostalno ciscenje i nadogradnju, nisam jos gledao sluzbeni manual

 

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Shoes kaže...
Stormy_RS kaže...

Pozdrav kolege. U velikoj sam dilemi zbog Lenova Y50-70  koji se pojavio u ADM-u. Do jučer sam bio gotovo siguran da ću uzeti Asus n550Jk , ali sada kada se ovaj pojavio nisam više pametan šta uzeti. Najveća dilema je između procesora, znači zanima me osjeti li se razlika između I5 4210H vs I7 4700HQ logika mi govori da je razlika jer ovaj prvi ima 2 fizičke i dvije logičke jezgre , a I7 4 fizičke i 4 logičke. Naravno da je još tu i vrhunska grafička GTX 860m zbog koje me i cijela stvar ubija, jer kolko vidim po testovima jača je od GTX 850m za kojih 30%. Namjena laptopa bila bi za faks : Catia, Autocad, Solid Works većinom modeliranje i crtanje nacrta. Tu  je još igranje novih igara i gledanje filmova. Želim da mi laptop što više traje ( ne u smislu kvarljivosto koliko u smislu update komponenata i rada na njemu). Molio bih za pomoć . Hvala unaprijed !

 

Kolko sam ja shvatio uz pomoć Ficheka i CPU bossa jezgre u ova dva proca su jednako brze što bi značilo da u igrama neće biti velike razlike u performansama jer one rijetko koriste više od 2 jezgre. Neznam jesu li ovi programi koje misliš koristiti optimizirani za istovremeno korištenje više jezgara. Ako jesu vidjet ćeš dosta veliku razliku, ako nisu razlika je neprimjetna. Naravno ako se nađes u situacijama gdje istovremeno vrtiš više programa na notebooku, i7 je bolja jer ima više jezgara.

Da optimizirani su za koristenje vise jezgri, al su optimizirani i za koristenje cim jace nvidia graficke. Solidworks se inace na faksu perfektno vrtio sa nekih athlonom x4 i neznam kojom grafom (nemozes vidjet specs tamo) tako da mislim da nebi smjelo biti nikakvog problema sa i5-4210H niti za jedan od tih programa, eventualno provjeri malo kako stvari stoje sa Catiom, al Catia ce i imat najvise koristi od jace grafe.

 

Razmisli i o Acer v3-772g (gledas od 7668kn do instar informatike jer oni nude ddr3 850m) s kojim bi dobio sve u paketu jer je gddr5 850m grafa u njemu ista kao 860m u lenovu samo downclockana, a dobis jos i visak rama koji bi bio iskoristen s tim programima. Naravno da je recomennded i skroz okej 8gb, a sa 16gb bi se to vrtilo jos malo brze. Znaci overclockanjem 850m grafe dobivas na vrijednosti laptopa, samo treba bit oprezan s time i vjerojatno ce trebati dodatni cooler za postizanje frekvencije 860m u lenovu. Ovdje se radi o 17.3" laptopu ali losije TN, ne IPS matrice pa treba dobro razmislit kaj oces ustvari. Acer je bolji od Lenova za nadogradnju (mozes vise HDD/SSD-ova stavit u njega), ali nije toliko high-end izrade kao Lenovo y50, a niti kao n550jk/n551jk Asus.

 

Mislim da nemozes pogrijesiti s nicim od navedenog.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 12:47 (The_Fichek).
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dejan1471 kaže...
Pozdrav znači pošto je stari HP odslužio svoje i samo se gasi uzeo bi neki laptop.Laptop mi ne treba ni za kakve prezahtjevne programe i operacije( za to imam PC) i namjena bi mu bila samo za net gledanje fimova office i pokoju net igricu.Hard disk velikog kapaciteta mi ne treba, bilo bi mi dosta i 250GB.Dao bi do 2000 kuna ako se može nači za tu lovu nešto.A ako se baš ništa makar solidno ne more naći protegao bi se do 2500 kuna
ERROR1911 kaže...

@ERROR dobro gledas, samo gledaj sa 4gb rama:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n2830+4gb

Svi ti laptopi su vise manje jednake izrade samo sa razlikama u kvalitetama ekrana. Posto svi dolaze sa windowsima preporucujem da ih se pogleda u izlogu kako izgledaju sa upaljenim ekranom.

HP ima matt nebljestav ekran ako je to bitno, Lenovo g50 je laganog pristupa komponentama ispod poklopca i lagan za pocistit, za ostale nisam siguran, za HP znam da se moze pristupit samo ramima, a vjerojatno jos i bateriji. Znaci upitan ispod poklopca je E5 Acer i nisam nasao nikakve pametne informacije o tome na sluzbenuom manualu.. Uglavnom ono sto se najcesce upgrade-a, rami i baterija su lako dostupni, pristup ventilatoru je ovdje i najcesce upitan.

HP produljenje jamstva na 3g kosta 600kn, Lenovo 350kn, Acer 300kn te se to produljenje moze rjesiti dok got ne krene zadnji mjesec redovne garancije.

 

Edit: Clan familije je kupio E5-511 Acera za 2000kn i laptop je upravo onakav kakav izgleda na youtube-u. Po meni je ekran vrhunski za tako jeftin rang, tj. nista vise ne ocekujem od tako jeftinog laptopa sa windowsima, iako je glossy boje su super, a kutevi po vertikali po meni dost bolji nego kod prosle E1 serije (kojeg takodjer imam u krugu familije heh). Kao sto sam pricao E5 Acer izgleda upravo kao nesto izmedju E1 i V5 serije. Za samostalno odrzavanje nije dobar i tu izgleda ostaje Lenovo g50 pobjednik. S obzirom za koje pare dolazi laptop meni se cini skroz okej, te bih ga osobno kupio da kupujem laptop za te pare (prvenstveno radi ekrana), samo bi pazio da ga ne stavljam na deku i sl. povrsine sto je uostalom preporucljivo i sa svim ostalim laptopima.

 

Koji got laptop kupili u tom rangu treba ga vidjeti uzivo jer je najbitnije da se laptop svidi onom ko ga kupuje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 17:38 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Razmisli i o Acer v3-772g (gledas od 7668kn do instar informatike jer oni nude ddr3 850m) s kojim bi dobio sve u paketu jer je gddr5 850m grafa u njemu ista kao 860m u lenovu samo downclockana, a dobis jos i visak rama koji bi bio iskoristen s tim programima. Naravno da je recomennded i skroz okej 8gb, a sa 16gb bi se to vrtilo jos malo brze. Znaci overclockanjem 850m grafe dobivas na vrijednosti laptopa, samo treba bit oprezan s time i vjerojatno ce trebati dodatni cooler za postizanje frekvencije 860m u lenovu. Ovdje se radi o 17.3" laptopu ali losije TN, ne IPS matrice pa treba dobro razmislit kaj oces ustvari. Acer je bolji od Lenova za nadogradnju (mozes vise HDD/SSD-ova stavit u njega), ali nije toliko high-end izrade kao Lenovo y50, a niti kao n550jk/n551jk Asus.

Pratim ovaj dio foruma već dulje vrijeme, pogotovo ficheka i Shoesa...dečki legende ste.

 

ovo kaj si reko sad ovdje u vezi ovog novog Y50 kaj je stigao sa IPS ekranom i brutalnom grafikom me malo zbunilo.

Zanima me ovo boldano, dakle Acer je bolji jer može stati u njega VIŠE drivea, recimo jedan HDD i jedan SSD ili sam pogrešno shvatio?

U Y50 stane 1 HDD i to je to? ili mogu još dodati i jedan SSD jer to je plan, da imam SSD i HDD u laptopu.

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, to je točno. U acer idu 2HDDa ili SSD+HDD ili ako imaš para mogao biš ubacit 2 SSD-a u raid 0 iako nisam siguran bi li morao izvadit čitač dvd/bluraya da bi ubacio drugi hdd/ssd ili ima prazan slot.

 

Lenovo ima samo jedan slot za HDD/SSD i nema čitač dvda/bluraya pa nemožeš to izbacit da bi dodao još jedan HDD/SSD

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 13:24 (Shoes).
 
0 0 hvala 1
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Acer v3-772g ima 1 HDD, zatim 1 prazan slot za HDD/SSD i jos mozes stavit jedan SSD/HDD na mjesto optickog citaca. Kak to izgleda vidi na notebookchecku..

U lenovo y50 moras vadit HDD ako zelis SSD stavit da.

U Asus n550jk/n551jk nemoras vadit HDD nego SSD mozes stavit na mjesto optickog citaca.

 

Ako si tolko zainteresiran za y50 i SSD u njemu, mozes prodati postojeci HDD kad ga kupis, stavit SSD i kupit vanjski 3.0 HDD. Kaj se przilice, tj. optickog citaca on dolazi s njim, ali je to vanjska przilica, pretpostavljam slim dizajna.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 13:55 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na opsirnom odgovoru.

Nazalost, onaj lenovo sa i5 i m265 grafom nije u dolasku od dobavljaca,tako kaze links,neki dan sam ih zvao...

Jos jednom hvala

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da ne radim novu temu pa da pitam ovdje u vezi HP Probook 450 h0v97ea. Laptop imam skoro godinu dana, tj za 10tak dana istjece garancija, buduci da sam jako zadovoljan laptopom i zelim ga imati jos minimalno godinu dana a i vise ako traje zanima me da li se isplati kupiti produljenje garancije? Da li se cesto kvare hp probook laptopi? 1 godina je 300 a 2 godine 600kn za jamstvo. Pretpostavljam da ako se nesto pokvari, troskovi popravka bit ce sigurno veci od produljenja garancije. Da li se varam? Moze neki savjet sto napraviti? Hvala.

Windows Phone FTW
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nemozes vise produljit. Poceo ti je zadnji mjesec garancije

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Shoes kaže...

Nemozes vise produljit. Poceo ti je zadnji mjesec garancije

Zvao svijet medija kazu da se moze jos uvijek.

Windows Phone FTW
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobro razmisljas. Posto si jako zadovoljan laptopom sigurno da bi bilo isplativo uloziti u produljenje jamstva, iako kvarovi kod probook serije nisu cesti, al nikad neznas.

10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
jamal888 kaže...

Hvala na opsirnom odgovoru.

Nazalost, onaj lenovo sa i5 i m265 grafom nije u dolasku od dobavljaca,tako kaze links,neki dan sam ih zvao...

Jos jednom hvala

Np, samo da znas da bi svaki Lenovo z50-70 sa 840m grafom trebao dolaziti sa FHD rezom. Ostajem pri onom odgovoru sto sam zadnje napisao samo sam to htio napomenut.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima

 

Došlo je do velikog preokreta u financijama tako da sam sa 7500 kn budžeta pao na 5100kn. možda (veliko možda) bih uz nagovor roditelja mogao doći do 6000 kuna, u tom slučaju moj cilj je definitivno ovaj asus n550jk uz eventualnu nadogradnju RAM-a (još 4GB). Međutim, ukoliko do tog ipak ne dođe, koji laptop onda preporučate? najbitnije su i dalje performanse, maksimalne za tu svotu. 

 

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
chrisys32 kaže...

Pozdrav svima

 

Došlo je do velikog preokreta u financijama tako da sam sa 7500 kn budžeta pao na 5100kn. možda (veliko možda) bih uz nagovor roditelja mogao doći do 6000 kuna, u tom slučaju moj cilj je definitivno ovaj asus n550jk uz eventualnu nadogradnju RAM-a (još 4GB). Međutim, ukoliko do tog ipak ne dođe, koji laptop onda preporučate? najbitnije su i dalje performanse, maksimalne za tu svotu. 

 

Unaprijed hvala!

Sto se perfomansi tice najjaci odabir u tom rangu oko 5000kn je v3-772g 17.3" Acer sa HD+ rezom, i5-4200M, 750m grafom i 6gb rama, obnovljen na nasem trzistu i trenutno na akciji isto u HGspotu - klik (4700kn) Sto se performansi tice (CPU+GPU) laptop nema konkurencije u tom rangu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 18:15 (The_Fichek).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Djed od prijatelja traži laptop za surfanje. Cijena oko 2500kn. Molim za savjet :)

šumski put je bio ravan.
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dreammaker kaže...

Djed od prijatelja traži laptop za surfanje. Cijena oko 2500kn. Molim za savjet :)

http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx?page=496&jumpto=4363590&sort=asc&view=flat

Nema potrebe za nist jacim, lp :)

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovani forumaši!

Sutra sam odlucio kupiti laptop i buđet mi je na 3500 (+-150kn).Krecem na faks i laptop mi nece služiti za igranje igrica,znaci ne planiram igrati cak ni football manager.Koristio bih ga za pisanje seminara,ffice,surfanje,gledanje filmova.Cesto dok surfam volim imati upaljeno vise prozora i pokoji program ( Photoshop eventualno nekada na 15-20 min).Smatram da se za 3.5k kuna moze kupiti dostojan laptop koji bi me služio sljedecih 2,3,4 godine samo za gore navedenu svrhu.Trenutno mi je izbor broj jedan ova Toshiba kod koje mi se sviđa procesor i NMWT garancija.Kako se bližio dan kupnje ja sam sve vise mozgao( kak to uvijek ide) i sad sam u nedoumici.Treba li mi tako jaki procesor i takva garancija ili mi je bolje uložiti u neki laptop koji bi imao 17,3",bolji ekran i bolju izradu?? Do sad sam imao sve HP laptope i neki kao dv7 su se toliko pregrijavali da je to čudo.Od ducana me zanimaju relativno svi,bitno mi je ili da vrše dostavu ili imaju poslovnicu u Zagrebu pošto bi otišao i pogledao laptop. Možda vam se moja nedoumica čini smješnom ali ja se stvarno ne mogu odluciti posto uvijek mogu spojiti i taj 15,6" preko hdmi-a na TV i tamo gledati film.

 

Molim vas da mi preporucite najbolji laptop za moje potrebe.

Unaprijed se zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
duvnjak5 kaže...

Poštovani forumaši!

Sutra sam odlucio kupiti laptop i buđet mi je na 3500 (+-150kn).Krecem na faks i laptop mi nece služiti za igranje igrica,znaci ne planiram igrati cak ni football manager.Koristio bih ga za pisanje seminara,ffice,surfanje,gledanje filmova.Cesto dok surfam volim imati upaljeno vise prozora i pokoji program ( Photoshop eventualno nekada na 15-20 min).Smatram da se za 3.5k kuna moze kupiti dostojan laptop koji bi me služio sljedecih 2,3,4 godine samo za gore navedenu svrhu.Trenutno mi je izbor broj jedan ova Toshiba kod koje mi se sviđa procesor i NMWT garancija.Kako se bližio dan kupnje ja sam sve vise mozgao( kak to uvijek ide) i sad sam u nedoumici.Treba li mi tako jaki procesor i takva garancija ili mi je bolje uložiti u neki laptop koji bi imao 17,3",bolji ekran i bolju izradu?? Do sad sam imao sve HP laptope i neki kao dv7 su se toliko pregrijavali da je to čudo.Od ducana me zanimaju relativno svi,bitno mi je ili da vrše dostavu ili imaju poslovnicu u Zagrebu pošto bi otišao i pogledao laptop. Možda vam se moja nedoumica čini smješnom ali ja se stvarno ne mogu odluciti posto uvijek mogu spojiti i taj 15,6" preko hdmi-a na TV i tamo gledati film.

 

Molim vas da mi preporucite najbolji laptop za moje potrebe.

Unaprijed se zahvaljujem.

Dobar izbor i najbolje opcije jamstva da, imas i produljenje jamstva na cak 4 god (vise nego ijedan drugi brand kod laptopa) koje kosta cca. 425kn.

 

Eh sad, za tu svrhu ti definitivno netreba tako jak laptop, nesto sa i3 M procesorom bi bilo i vise nego dosta pa onda imas HP 450 sa i3-4000M procesorom. To je jedan od najkvalitetnijih laptopa u tom rangu i ima jako dobar pristup komponentama ispod poklopca i lako ga je npr. ispuhat, pocistit. Kod toshibe nisam siguran kak to tocno ide jer ima hrpetina modela pa treba pogledat sluzbeni manual. Najupitniji je uvijek pristup ventilatoru i procesoru za mjenjanje termalne paste, a rami i baterija su cesto lako dostupni. Naravno ti mozes nosit na servis laptop ako ne zelis prckat sam, no to se onda i placa. Fora kod probooka je i matt ekran, znaci ako te zanima nebljestavi ekran Probook je najpopularniji odabir. Toshiba kao i gotovo svi laptopi u tom i skupljem rangu ima bljestavi ekran.

 

Lose kod HP-a je skupo produljenje na 3g, cak 600kn, stoga ako to ubrojis u cijenu (naravno produljit jamstvo mozes komotno dok ne krene zadnji mjesec redovne garancije) laptop postaje malo neisplativ. Zasto neisplativ, zato jer imas Lenovo g510 za 3600kn sa istim i3, ali jos i dobrom budzet grafickom, ako bi ikada pozelio koristit zahtjevniji photoshop i slicno.. Jamstvo kod Lenova po novome traje 2 god za fizicke osobe, a i produljenje na 3g je osjetno pojeftinilo na svega cca 350kn (nabava.net) Lenovo takodjer ima jako dobar pristup komponentama ispod poklopca i nemogu reci da mu je mana sto je nesto visi jer je toshiba jednako visoka, a probook samo malo tanji.

 

Razmisli i je li ti bitno da baterija sto dulje traje dok je laptop istekan, u tom slucaju nesto sa stedljivim i5 (koji je prakticki jak kao i3-4000m, ali smanjene potrosnje) bi bio najbolji odabir, npr. ovako ili ovako (preskoci e1 acer) Svi ti laptopi su opet po izradi nest manje kvalitetni od Lenovo g510 i Probooka, ali ne u smislu da ce brzo crknut nego da nisu dobri za samostalan pristup ispod poklopca, neki modeli ostavljaju vise packe (npr. hp 250, 350), losije smjesteni utori, malo slabiji ekrani kod nekih modela (dell 3542 navodno).

 

Za kraj razmisli je li mozda bitna FHD rezolucija, inace skupocjen uvjet kod laptopa. U tom slucaju imas 2 odabira: Lenovo z50-70 (navodno ima i jeftinijih modela sa FHD rezom i i3, bez gracike, ali tad je FHD reza dosta upitna pa to treba provjerit za svaki slucaj, npr. ovak) i 17.3" Acer Kaj se 17.3" laptopa tice, sa klasicnom HD (tj. HD+ kod 17.3") imas malo kvalitetnije Lenovo g710 (mislim da je ista cijena za rate i gotovinu) i Probook 470 (pazi cijena je takva samo za web). Kvalitetniji su opet radi tog pristupa ispod poklopca, ja bi osobno npr. radje isao na FHD rezu, no to je moj odabir. i3-4030U procesor bi opet bio skroz u redu za tvoju namjenu, a usput imas i najjacu graficku u tom rangu..

 

Izvazi i vidi kaj ti najbitnije pa ak ces imat dodatnih pitanja slobodno pitaj.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 21:08 (The_Fichek).
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

MOže li bolje od ovih gore?

Do sada sam imao 17.3" laptop (3g stari) pa ne znam koliko bi mi prelazak na 15.6" bio ugodan.

Stari laptop: 17.3" ekran (1600x900), Dual core Intel P6200 (2x2.1Ghz), ATI HD 5470 512mb, 6Gb RAM.

Tražim neki laptop koji bi mi mogao pokretati igre, cijena do 4000kn, nije bitno iz kojeg shopa jer ću naručiti putem weba.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

laptop do cca 4500-5000 (gornji limit). Treba imati 15,4", 8+gb ram, i cca što više prostora :D

 

Što se tiče procesora, mislio sam neki i5, mislim da nema potrebe za i7..

 

edit: ako ima aluiminijsko kućište, to je jako velika boljka, frend ne želi plastično kućište.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 23:35 (X-Plosiv).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bio je prije odličan aluminij model Asus K551LN ali ga više nema na nabavi

 

Frend bas i nema puno izbora, recimo lenovo z50 ima nalik aluminij kucistu premda to nije ali lijepo čisto izgleda, druga opcija je hp 450 pa ga postepeno nadogradi ovisno sto ti treba, ram gledaj ddr3L 1,35V radi haswell procesora recimo hyperX impact jer je to posljednje sto je kingston izbacio na pax prime sajmu i koliko sam proucavao isplati se nesto vise iskesirati cca 40-50 kn za njega u odnosu na druge ram-e čisto da se eliminira nekompatibilnost sa drugim ramovima. nebi bilo zgorega razmisliti i o ssd-u tipa intel 520 + tvornicki hdd u lapu. 

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
pozdrav! dobre vijesti, uspio sam navuci 6000kn u budzet ali ni lipe vise. radim zadnju provjeru pred narudzbu laptopa od hgspota, ne postoji trenutno nista bolje u tom cjenovnom rangu od Asusa N550JK-CN018D? sutra popodne kontaktiram hgspot da mi pripreme jednog :) i usput, ako netko ima iskustva, steti li otvaranje tog asusa garanciji (uzevsi naravno u obzir da je sve dobro proslo prilikom neke npr. nadogradnje ili ciscenja ventova)? pitam jer vidjeh da se mora skinuti cijeli donji poklopac kako bi se pristupilo svemu.. Unaprijed hvala! Chris
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice