Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.060.020
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo, danas sam napokon kupio Asus n551jm. Laptop je odlican. Ima sve što sam htio, sve je super. Imam samo malih problema sa diskom. Naime, uzeo bi si Samsung EVO Basic 120Gb i stavio bi ga na mjesto HDD-a, dok bi si uzeo Caddy i stavio disk od 1Tb (samo 5400 okretaja nazalost). Pa sko bi mi netko mogao linkati caddy za navedeni model, bio bi mu zahvalan :)

“I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones.” ― Albert Einstein
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Biller kaže...

pozdrav molio bih vas preporuku laptopa za 3000-3500kn,koristio bi se za surfanje i gledanje filmova.i htio bi da bude brz i ima dobar prikaz boja kupio bih kesom,u vž možda i zg hvala vam unaprijed

Imas specifican i prakticki najtezi zahtjev jer nije objektivan, nego se trebas voditi prema iskustvima,recenzijama itd.

S obzirom da zelis cim kvalitetniji ekran predlozio bi radje 17.3" laptop jer redovito imaju kvalitetnije ekrane od brace i konkurencije 15.6":

 

Lenovo g710 (prvi jeftin, a jako dobar 17.3", prema notebookchecku ima kontrast van svake konkurencije za svoj i skuplji rang, evo review, naravno to ne znaci da ces ti istog dobit, ali nit da ces dobit neznam kolko losiji model)

Napomena, ako placas Zaba karticama, imas na akciji isti model: klik (ista cijena kao u najjeftnijem Portio-u, samo je ovo isplativije za kreditno placanje)

 

Ako zelis i matt ekran, a zelis sacuvati kvalitetu ekrana preporucio bih: Acer E5-771g Dobis i FHD rezoluciju, a od grafe s obzirom na tvoje zahtjeve neces imat koristi, ali svakako da to podize vrijednost laptopu, a mozes se i zaigrat ako ces htjeti naravno.

 

Sto se tice 15.6" glossy, s obzirom na vlastito iskustvo preporucio bih bilokojeg E5 Acera, i to nebi imao potrebe prelaziti 3000kn, znaci neki sa i3-4030U dodje kao best buy - klik

Tu imas jos Lenovo g50, z50, ali njih osobno nisam vidio, dok sam vidio najjeftinijeg Acera za 2000kn i odusevio me kolko su boje bolje i opcenito dobre, kao i kutevi gledanja u odnosu na Acera prosle E1 serije koji je kostao nesto iznad 3000kn.

 

Sta got kupio obavezno malo guglaj i najbolje youtubeaj da znas o cemu pricam. Laptope uzivo u ducanima sa slikom mozes vidjet ak ih drze sa windowsima u izlogu, tak da mozes searchat iste samo jos sa kljucnom rijeci "8.1" na nabava.net

 

*Posto je vise ljudi negodovalo na to kako im laptopi imaju sluzbenu podrsku samo za windowse 8, odmah cu reci da Lenovo i dalje ima podrsku za win7 kao i HP

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima li osvjetljenu tipkovnicu?

 

Ako dobro shvacam ti bi na mjesto harda stavio SSD disc od 120gb, maknuo dvd i umjestpo njega spojio postojeci hard od 1tb na caddy

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovanje, 
UVOD: ovo je jedna od općenito boljih tema na svim forumima koje pratim, pa i od onih na kojima pišem, tako da stvarno pohvale vama koji se trudite svakom pomoći..prolistao sam skoro sve stranice u proteklih oko mjesec dana otkada planiram kupnju laptopa, pa sad da se i ja uključim sa pitanjem kad je budžet osiguran...

ONTOPIC:  Student više godine građevine, znači trebam laptop koji će bez problema vrtiti autocad, sofistik i slično (iako naši kompovi na faxu koji su stari dvije-tri godine pa i stariji to bez problema vrte).. od ostalih potreba bi bilo lijepo da se bez problema može nekakav photoshop upaliti, odnosno da trenutačno laptop ne pati za nekakvu gornju sredinu upotrebe što se tiče programa i alata... Što se tiče igara, ako je moguće htio bih da može pokrenuti većinu novijih naslova, na nekakvim normalnim postavkama, ali najbitnije je da može ROME total war 2 pokrenuti  ( system req ), te assasins creed 4 ( system req ), te slično tomu (ako bi moglo do watch dogs ( link ), ali to je nekako čisto da ima nekog lufta za nekakve nadolazeće igre normalnih zahtjeva)...
Autonomija baterije nije najbitnija... glossy ili matt ekran također nije bitan, jedino bi bilo lijepo da je dobre rezolucije i da ima dobro osvjetljenje, odnosno da nije pretaman, što sam vidio kod nekih modela... nisam nekakav ekspert što se tiče čišćenja i slično, pa ne znam oko tog pristupa komponentama ništa..
Veličina ekrana: radije bih 15.6, zbog navike, a i 17 nije najnužniji, s obzirom da imam nekakvo kakvo takvo stolno računalo doma za pregledniji rad u Cadu
Sad najvažnije..budžet...ne znam koliko svi moji zahtjevi koštaju, ali recimo da je planirani budžet 3000-3500 kuna, s time da bi se moglo protegnuti do 4000, ako znam da dobivam pravu stvar..da, plaćanje je gotovinom...
Vidim sada da ste nekoliko puta spomenuli taj lenovo z50-70 na ekupi (iako mi nije jasno jel to g ili z serija) i pogledao sam ga baš u tehnomarketu i izgledom sam zadovoljan, pogotovo aluminijskim dijelom,  tako da mi je to prvi izbor, samo bih htio potvrdu, s obzirom da ne razlikujem previše jačine procesora, a još manje koja je grafička bolja od koje, a isto tako vidim da ste upućeni u sve akcije i pogodnosti {#}
Hvala i živi bili!

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 10:32 (Kristof Grozni).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Onda tražimo iste modele, no meni je trenutni odabir lenogo G50-70 sa i5-210u, 8gb rama, 840m grafika i FHD display, a i prema reviewima je bolji i kvalitetniji od z50-70 modela, barem prema notebookchecku:

http://www.notebookcheck.net/Lenovo-IdeaPad-Z50-70-59427656-Notebook-Review.124524.0.html

 

http://www.notebookcheck.net/Lenovo-IdeaPad-G50-70-Notebook-Review.124663.0.html

 

I još je na akciji na ekupi za 4050kn što je cca 500 manje nego z50...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze preporuka laptopa do max 3k kn. Za osobu koja koristi samo internet i office. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

trebao bi preporuku za laptop - ono sto mora imati :
velicina ekrana  - 17

bar 4gb (mislim da je to i vise nego dovoljno, ali ako i bude vise nije na odmet )

i disk minimum 1tb, ako je veći - to je plus

 

koristio bi se za pa skoro osnovne stvari - office i slicni programi,gledanje youtuba i filmova u FHD

zato bi isto trebao imati sto bolji ekran (prikaz filmova)

 

ostalo kao baterija,ili lakse ciscenje nije bitno - najvise da moze obradivat ove gore stvari bez stekanja

 

kolega je dobio ponudu za sljedeci laptop za te stvari,sto je po meni preskupo i nepotrebno za ono sto on treba :

HP Envy 15-j154en Intel Core i7 4702MQ 2.20GHz 12GB 1.5TB W8.1 15.6" FullHD nVidia GeForce GT750M 4GB P/N: K0R93EA     - 8400 kn

 

 

novac nije problem jer sumnjam da ovako nesto treba ici iznad 5000 kn tako da slobodno predlozite,a citajuci redovito ovaj mi je zapeo za oko, pa nek opet imalo jaci, a duplo jeftiniji od onog sto mu nude a  sto njemu treba....

http://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-173-FHD-Core-i58GB1TBGT840-nbspE5-771G-5489nbspNXMNVEX016-470778.aspx

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kristof Grozni kaže...

Poštovanje, 
UVOD: ovo je jedna od općenito boljih tema na svim forumima koje pratim, pa i od onih na kojima pišem, tako da stvarno pohvale vama koji se trudite svakom pomoći..prolistao sam skoro sve stranice u proteklih oko mjesec dana otkada planiram kupnju laptopa, pa sad da se i ja uključim sa pitanjem kad je budžet osiguran...

ONTOPIC:  Student više godine građevine, znači trebam laptop koji će bez problema vrtiti autocad, sofistik i slično (iako naši kompovi na faxu koji su stari dvije-tri godine pa i stariji to bez problema vrte).. od ostalih potreba bi bilo lijepo da se bez problema može nekakav photoshop upaliti, odnosno da trenutačno laptop ne pati za nekakvu gornju sredinu upotrebe što se tiče programa i alata... Što se tiče igara, ako je moguće htio bih da može pokrenuti većinu novijih naslova, na nekakvim normalnim postavkama, ali najbitnije je da može ROME total war 2 pokrenuti  ( system req ), te assasins creed 4 ( system req ), te slično tomu (ako bi moglo do watch dogs ( link ), ali to je nekako čisto da ima nekog lufta za nekakve nadolazeće igre normalnih zahtjeva)...
Autonomija baterije nije najbitnija... glossy ili matt ekran također nije bitan, jedino bi bilo lijepo da je dobre rezolucije i da ima dobro osvjetljenje, odnosno da nije pretaman, što sam vidio kod nekih modela... nisam nekakav ekspert što se tiče čišćenja i slično, pa ne znam oko tog pristupa komponentama ništa..
Veličina ekrana: radije bih 15.6, zbog navike, a i 17 nije najnužniji, s obzirom da imam nekakvo kakvo takvo stolno računalo doma za pregledniji rad u Cadu
Sad najvažnije..budžet...ne znam koliko svi moji zahtjevi koštaju, ali recimo da je planirani budžet 3000-3500 kuna, s time da bi se moglo protegnuti do 4000, ako znam da dobivam pravu stvar..da, plaćanje je gotovinom...
Vidim sada da ste nekoliko puta spomenuli taj lenovo z50-70 na ekupi (iako mi nije jasno jel to g ili z serija) i pogledao sam ga baš u tehnomarketu i izgledom sam zadovoljan, pogotovo aluminijskim dijelom,  tako da mi je to prvi izbor, samo bih htio potvrdu, s obzirom da ne razlikujem previše jačine procesora, a još manje koja je grafička bolja od koje, a isto tako vidim da ste upućeni u sve akcije i pogodnosti {#}
Hvala i živi bili!

Postovanje :) Precizan zahtjev nema sta, sa citanjem sam pomislio da se radi o vecem budzetu, ali sta je tu je.

Odmah da rascistim jednu stvar, z50 i g50 i g510 imaju plastiku gore kao i konkurentni Asus. HP probook, v5 serija Acera i mozda neki E5 Acer od jeftinijih imaju brušeni aluminijski finish, znaci radi se o leguri aluminija i nije od bitnog funkcionalnog znacaja (smanji mrvu temperature odozgora, brze se ohladi laptop kad se ugasi..), vise estetskog.

Nadalje, vecina tako srednje skupih Lenova imaju 2 modela, jedan tako plasticni koji cesce bude best buy i jedan model sa metalnim brusenim finishom, naravno taj drugi je skuplji i cesto se stavlja pod sliku onog plasticnog modela. Primjetio sam da centro.hr fino naznaci koji je "metal" koji ne, npr. ovdje je uredno opisano o cemu se radi - z50 Onda serijski broj ukucas u nabava.net i iskoci ovako lista Sad bi neko zakljucio da svi sivi Lenovo z50 imaju aluminija, a bijeli ne, al ko ce to znat, najbolje slat upit.

Iz svega toga ja bih rekao da je ovaj best buy Lenovo g50-70 vjerojatno prosjecne plasticne izrade, sto nije nist lose, samo da se zna. Inace i ti plasticni, bas Lenovo modeli su iznenadjujuce cvrsti kak kaze kolega Darky stoga su zapravo nesto iznadprosjecne kvalitete, s obzirom da je jos pristup ispod poklopca super. Prema notebookchecku konkurentni X550, LN550 i sl. modeli imaju mrvu bolje hladjenje (par fps vise u igricama, iz toga zakljucih, nemora uvijek bit naravno)

 

Zadubio sam daleko u detalje. Preporucujem ti zadnje linkani Lenovo iz ekupi.hr ako ga mozes rjesit zaba karticom. S obzirom sto tebi treba je jako dobar deal. Kolko sam skuzio po slikama s neta, cijeli bijeli model g50 ne postoji, nego samo onaj sa bijelom pozadinom monitora, a ostalo sve tipicno crno za G seriju. Valja provjerit i ostale podatke cisto za svaki slucaj, FHD ili HD reza? Mislim da je netko vec provjeravao, al se ne sjecam koji je bio odgovor, vjerojatno FHD.

 

Molim te jos da mi linkas taj model iz technomarketa, precudno mi je da imaju priblizno isti model po specs za 4050kn. Model sa i3 ne gledaj, jedino ako je i3-4000M u pitanju. i3-4000M ili stedljivi i5, tj. i5-U je procesor koji tebi najmanje treba, koji ce ti biti taman zapravo. Naravno bolji bi bio i5-4200M, al on ne dolazi sa 840m grafom, koja ce te bolje posluziti za programe i igre koje si naveo, a Watch dogs ces fluidnije vrtit na minimal settings. Inace 840m + i5-U ce te posluziti za hrpu igara na medium settings.

 

Eh sad, ako tebi ne pase Zaba placanje, kako ti se vec svidja z50, kako ti se svidja alu finish, preporucio bih da ustedis, protegnes budzet na model z50 o kojem sam prvom pricao i za koji sam ti slao listu (moguc jos u M-computers). U odnosu na konkurentnog Asusa ovdje imas SSHD disk, malo bolju izradu, ali glossy, a ne matt ekran, +2gb rama graficke kartice sto bi tebi moglo posluziti (3D CAD), -2gb rama. Svi ti laptopi imaju max. 2 slota za rame, tako da ak oces nadogradit Asusa trebas prodat plocicu od 2gb (+100kn) i kupovat od 4gb (300kn) ili 8gb (600kn).

Naravno nije ni Asus los, dapace, jako je dobar. Bilo bi pametno da ga provjeris prije konacnog odabira.

 

*** Zaboravio sam na ovog Asusa, review Ako nemozes protegnut budzet na predlozene modele sa FHD ili neplacas Zaba, ovaj bi bio najbolji za tebe do 4000kn ja mislim. Check i reviewove z50 i g50 koje je kolega linkao a ja kopirao jos jednom:

Stegy kaže...

Onda tražimo iste modele, no meni je trenutni odabir lenogo G50-70 sa i5-210u, 8gb rama, 840m grafika i FHD display, a i prema reviewima je bolji i kvalitetniji od z50-70 modela, barem prema notebookchecku:

http://www.notebookcheck.net/Lenovo-IdeaPad-Z50-70-59427656-Notebook-Review.124524.0.html

 

http://www.notebookcheck.net/Lenovo-IdeaPad-G50-70-Notebook-Review.124663.0.html

 

I još je na akciji na ekupi za 4050kn što je cca 500 manje nego z50...

 

Sad sam pogledao. Nisu bas nesto razliciti ustvari sto se izrade tice. Iz dijela sa temperaturama (max. load) mi je jasno zasto Asusi u igrama imaju par fps vise i zapravo najbolje rezultate sa 840m grafickama.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 14:39 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
yox kaže...

Moze preporuka laptopa do max 3k kn. Za osobu koja koristi samo internet i office. Hvala

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n2830+4gb Nema potrebe ici na skuplji laptop.

Jedina napomena vezano za Acera, mislim da E5-511 ima bolji ekran od ES1-511.

Svi laptopi su jako slicni, pitanje je samo branda..

Valja samo napomenuti, ako je matt (nebljestavi) ekran bitan onda valja ici na HP.

Svi osim HP-a imaju pocetno jamstvo 2god, a produljenje na 3god je vise manje jednako kod svih osim opet kod HP-a koji je nesto skuplji, sto je i logicno jer se produljuje 2god, a ne 1. Produljenje je preporucljivo obaviti u prvih 11 mjeseci, neovisno o ducanu di je kupljen laptop (cijene gledaj na nabava.net ako te zanima)

 

Iduci jaci laptopi su oni bez windowsa i prvi takav je HP 250 sa jacim dvojezgrasom, i to nesto vise od 2x, stoga je taj dost dobar odabir za oko 2400kn, iako kazem nema neke potrebe ici na jaci laptop.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 15:10 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cropunk kaže...

Pozdrav,

trebao bi preporuku za laptop - ono sto mora imati :
velicina ekrana  - 17

bar 4gb (mislim da je to i vise nego dovoljno, ali ako i bude vise nije na odmet )

i disk minimum 1tb, ako je veći - to je plus

 

koristio bi se za pa skoro osnovne stvari - office i slicni programi,gledanje youtuba i filmova u FHD

zato bi isto trebao imati sto bolji ekran (prikaz filmova)

 

ostalo kao baterija,ili lakse ciscenje nije bitno - najvise da moze obradivat ove gore stvari bez stekanja

 

kolega je dobio ponudu za sljedeci laptop za te stvari,sto je po meni preskupo i nepotrebno za ono sto on treba :

HP Envy 15-j154en Intel Core i7 4702MQ 2.20GHz 12GB 1.5TB W8.1 15.6" FullHD nVidia GeForce GT750M 4GB P/N: K0R93EA     - 8400 kn

 

 

novac nije problem jer sumnjam da ovako nesto treba ici iznad 5000 kn tako da slobodno predlozite,a citajuci redovito ovaj mi je zapeo za oko, pa nek opet imalo jaci, a duplo jeftiniji od onog sto mu nude a  sto njemu treba....

http://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-173-FHD-Core-i58GB1TBGT840-nbspE5-771G-5489nbspNXMNVEX016-470778.aspx

 

 

 

Nema apsolutno nikakve potrebe ici na laptop za 8000kn, a ni 5000kn samo za filmove, pobogu dragom...

Acer kojeg si linkao je dobar, ali ti te specs netrebaju, preporucio bih istog sa slabijim (20%), al super procesorom za namjenu i 4gb rama (8gb ti ne da nema smisla, nego i koristi za to):

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=E5-771G  Taj ima valjda najkvalitetnij ekran u tom rangu i zapravo vjerojatno isti ekran kao skuplji kojeg si linkao.

Inace bih ti preporucio jeftinijeg Lenovo g710 sa isto super ekranom, ali si postavio FHD rezoluciju kao uvjet tak da nist od toga.

i3-4030U ce bez problema pogonit sve filmove i youtube klipove te vise od toga naravno. 840m graficka u tvom slucaju dodje kao kakav bonus, naravno mozes se naigrat s njom ako ces htjeti.

Btw. ako ti se npr. FHD youtube video ne ucita za 10 sec, to ti nema gotovo nikakve veze sa procesorom, nego internet vezom, cisto da nebude nesporazuma.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 16:35 (The_Fichek).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma da znam, da i ovaj moj primjer pre,ali rekoh ajd da ima nes malo jace od trazenog,ali super i ovo.Budem mu predlozio pa nek onda odluči. Jer cim sam vidio sto su mu ovi slozili,rekoh aj strp se koji dan,stvarno nema smisla...

thx jos jenput

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Fichek hoce li normalno ovaj laptop za 2000 koje si gore linkao sa N2830 procesorom normalno pokrenuti neki film? inace jucer sam te na pp pitao vezano za lenovo na ekupi al mislim da bi mi i taj za 2000 bio dovoljan.  i koji od njih ima matt ekran osim HP-a ? hvala na odg ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 18:22 (t0ma).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

Kupujem laptop, budzet 4200-4300kn.

Koristit cu ga za:

-MATLAB

-Photoshop

-InDesign

Bilo bi idealno da je 15.6'', iako moze i 17.3'' ako je neka super ponuda... 

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav, tražim dobar laptop, koji može pokretati fifu 15 bez trzanja a da normalno obavlja i ostale aktivnosti. veličina ekrana mi je svejedna, samo da ne bude baš premalen. imam budžet od 3000-3500 kn pa me zanima jel imate kakvih dobrih prijedloga. znam da nije lako nać laptop za igranje u ovom cjenovnom rangu, ali ako je netko našao dobar molim da javi, hvala :D

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
t0ma kaže...

Fichek hoce li normalno ovaj laptop za 2000 koje si gore linkao sa N2830 procesorom normalno pokrenuti neki film? inace jucer sam te na pp pitao vezano za lenovo na ekupi al mislim da bi mi i taj za 2000 bio dovoljan.  i koji od njih ima matt ekran osim HP-a ? hvala na odg ;)

http://www.notebookcheck.net/Intel-Celeron-N2830-Notebook-Processor.112086.0.html

"For simple everyday tasks such as Internet or Office the performance is adequate, but not for complex software or modern games."

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Celeron+N2830+%40+2.16GHz

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Pentium+2020M+%40+2.40GHz

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i3-4030U+%40+1.90GHz

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i3-3110M+%40+2.40GHz

 

U PM si napisao surfanje, film i tri tockice i nekako sam pretpostavio da sebi trazis laptop iako pojma nemam kolko god imas.., tako da sam random odmah predlozio nesto malo jace. Ovdje si napisao za jednu osobu koja bi ga koristila samo za office i surfanje. Inace te 2 poruke uopce nisam povezao...

 

Osim HP-a i B590 nema nijedan matt ekran ja mislim u tom rangu.

B590 se priblizava rangu od 2500kn samo sa tim popustom, i ako ti je moguce placanje Zaba-om i briga te za windowse i laptop je za tebe predlazem da ga iskoristis, tim vise sto je b590 dost kvalitetne izrade za taj rang. Acera sam predlozio radi finog ekrana, stedljivog i3, tanak.. super za 2600-2700kn za tu namjenu i nesto vise future-proof kao i 2020m, jos vise i3-3110m, samo to nisu stedljivi procesori. Doduse Lenovo ima nesto kvalitetniju 6-cell bateriju jer je to ajmo rec poslovna klasa, tak da bi za laptop sa M procom i to jos ivy bridge fino trebala trajati baterija. Evo ti review usput.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 20:21 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zgebac kaže...

Pozdrav!

Kupujem laptop, budzet 4200-4300kn.

Koristit cu ga za:

-MATLAB

-Photoshop

-InDesign

Bilo bi idealno da je 15.6'', iako moze i 17.3'' ako je neka super ponuda... 

Unaprijed hvala!

http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx?page=516&jumpto=4394716&sort=asc&view=flat

Ako ce bit pitanja pitaj.

*Ako ti nije bitna FHD reza i posto ne mislis igrati igre, dobro bi ti dosao i HP Probook sa matt ekranom.

Sta got kupio obavezno probaj pogledati ekran zeljenog laptopa preko youtubea, u izlogu ili kako got jer je kvalitetniji tim bolji za tebe (inDesign ne) i nekako mislim da je Asus najbolji u toj prici (ne povodi se za time nego istrazi jos ekrane..)

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 20:01 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
jopaxx kaže...

pozdrav, tražim dobar laptop, koji može pokretati fifu 15 bez trzanja a da normalno obavlja i ostale aktivnosti. veličina ekrana mi je svejedna, samo da ne bude baš premalen. imam budžet od 3000-3500 kn pa me zanima jel imate kakvih dobrih prijedloga. znam da nije lako nać laptop za igranje u ovom cjenovnom rangu, ali ako je netko našao dobar molim da javi, hvala :D

Radi pozeljnog veceg ekrana i pozitivnih iskustava forumasa preporucujem: Acer e5-771g

Istrazivao sam je li CPU dovoljan, i dovoljan je tako da nemoras raditi kompromis pa ici na manji laptop. Graficka je najbolja u tom i skupljem rangu.

Ako je to preskupo onda idi na manjeg 15.6" brata: Acer E5-571G

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 20:21 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tnx, medjutim planiram vrlo brzo kupit zasebni monitor za "ozbiljniji" rad, pa bi radje odabrao najbolje moguce performanse... Koji mi je odabir u tom slucaju najzgodniji? Hvala

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zgebac kaže...

Tnx, medjutim planiram vrlo brzo kupit zasebni monitor za "ozbiljniji" rad, pa bi radje odabrao najbolje moguce performanse... Koji mi je odabir u tom slucaju najzgodniji? Hvala

Sreca pa nisam pisao roman jer to mjenja pricu. Vidi malo kakva je 8750m grafa za te stvari, bi li dobio nesto vise sa 840m, nekak mislim da nema osjetne razlike u tim programima, a fino je to jednom pojasnio kolega Darkydark, ali provjeri. Uglavnom s obzirom na budzet najbolji ti je probook 450. Ako bi imao neke znacajne koristi od 840m, onda ovako Dell, a razliku u novcu bi skoro pokrilo vece jamstvo (700kn razlike u laptopima, a 600kn kosta produljenje kod HP 4xx serije na 3god, naravno to mozes kad oces rjesit u prvih 11 mjeseci redovne garancije ak bi isao na njega)

Testove procova i grafickih gledaj na notebookcheck.net, dodatno guglaj za grafu.

Btw. nemam pojma da li se u testovima U procesora koristi balanced ili high performans jer je razlika izmedju ta 2 mode-a sigurno veca kod tih stedljivih ULV procesora nego kod M procova. Uglavnom kako got okrenes i5-4200M je malo jaci od i7-4510U, sve pise na notebookcheck, mozes jos vidit i Passmark, arkintel.. Tako da ako zelis odmah rjeseno jamstvo, Dell nije nimalo los kaj se performansi tice, dapace.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 20:48 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav ekipa, ovako, tražim neki dobar laptop između 4-5 tisuća kn, koristio bi ga za svašta nešta, ali da mogu i zaigrat nešto od novijih igara, svaki prijedlog je dobrodošao i hvala unaprijed.
Ne spavam i ne jedem, proganjaju me banksteri i dugovi i sudovi i kartice i zatvori i alarmi i sefovi i kamere i senzori svijet je samo selo koje posjeduju banksteri
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
nidforspid kaže...
Pozdrav ekipa, ovako, tražim neki dobar laptop između 4-5 tisuća kn, koristio bi ga za svašta nešta, ali da mogu i zaigrat nešto od novijih igara, svaki prijedlog je dobrodošao i hvala unaprijed.

17.3" http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=e5-771g+acer+i5

15.6" http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=asus+i5+840m+6gb

Iako sa stedljivim procesorom, obadva su po meni najbolji odabiri za igranje radi jake, a efikasne graficke. Za gejmanje obavezno treba paliti high performans mode u windowsima kako bi se clock jezgri povisio blize 2.5Ghz za obje upaljene jezgre (ne kazem random, nego jer se kod mene sa i5-4200U to vrti oko 2.4Ghz, a taj je 0.1Ghz slabiji od i5-4210U, kad je istekan laptop se prica mijenja, znaci za gejmanje je jako pozeljno imati ustekani laptop)

Temperature dobre (nema potrebe za vanjskim coolerom), dobri matt ekrani, vise rama u startu, FHD skupocjena rezolucija, itd.

Review e5-771g - klik (mozda nije identican model ovome sa nabava.net, ali svejedno daje hrpu korisnih info), review Asusa nisam nasao tolko precizan, nego ovak nest - klik2 Evo ti review jako slicnog x550 modela sa nesto slabijom 740m, ali jednakim potrosacom kao 840m -klik3

 

Mozes eventualno zvati i pitati sto je sa Acer v3 koji je jaci od ova dva, ali vec koji tjedan je svugdje nedostupan..

 

Btw. E5-771g ima na akciji ako bi placao Zaba karticama u ekupi.hr:

http://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-173-FHD-Core-i58GB1TBGT840-nbspE5-771G-5489nbspNXMNVEX016-470778.aspx

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 12:21 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Postovanje :) 

A budžet je onako, skupljen koliko se moglo, a isto tako mislim ubrzo kupiti nekakvo stolno pa nije sad nužno imati laptop od 6-7 tisuća...što se tiče ovog tehnomarketa, to sam se krivo izrazio, tu sam gledao samo izgled i izradu..inače je sa i3 procesorom i košta 3800..znači za 200 kuna više dobijem mnogo puta više u svakom pogledu..
Uglavnom, pokušavam riješiti preko frenda zaba karticu do sutra..ako ne bude, onda ću opet morati tražioti pomoć ovdje :D 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 13:01 (Kristof Grozni).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako nije problem skrati citat, nije mi tesko skrolat, ovak ode pol stranice teme na 2 citata x)

 

Lenovo z50 sa i3 nikako nemoj gledati, za 3800kn imas Asusa kojeg sam zadnjeg spomenuo i linkao review.

Sto se izrade tice nemoj gledati nikakav aluminij nista jer su efikasnost hladjenja i neke druge stvari bitnije i tu izgleda Asus vlada, a odmah za njim ide E5 Acer, sto se tice naravno laptopa sa 840m/740m i stedljivim i5.

U svakom slucaju probaj protegnuti budzet do idealnih 4500kn, ako ne onda do 4250kn di bi sto se tice performansi sada prije preporucio ovog Asusa nego z50 Lenova (nema FHD, ali ima super hladjenje i 7200rpm HDD), naravno ako otpadne to placanje sa Zaba-om. Ako mozes placati Zaba-om idi na onog Lenova pa ak ces htjet jace performanse u igrama kasnije kupis dodatni cooler i to je to.

Sto se dodatnog coolera ja cekam Notepal XL, cooler koji svima preporucujem, da konacno sam vidim sto radi to cudo sa 230mm ventilatorom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 12:43 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

hvala puno! :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

 

Ako je to preskupo onda idi na manjeg 15.6" brata: Acer E5-571G

 

 

 

Evo samo da pitam, ja sam uzeo Fujitsu A512 sa i3 3110 umjesto ovog Acera prvenstveno zato sto mi zasebna graficka nije potrebna jer ne igram igrice ni nista sl. vec laptop koristim samo za net, office i filmove.... 

Isto tako imam losih iskustava za Acerovom plastikom u vidu izdavanja preko 1000kn u zadnju godinu dana....

Jesam li puno pogrijesio ili je dobro sto sam isao na jaci procesor? Kakav je smjestaj komponenti i konstrukcija mog Fujitsu? :)

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nemam pojma.. Ne razumijem se u Fujitsu laptope, samo znam da ih ima hrpetina u BiH na pik.ba Gledam malo review, nesto slicno si uzeo? Ako je to to, izgleda dosta robusno i cvrsto. Ako imas slicnu kvalitetu slike, meni se to cini dosta losim, pogotovo naspram E5 Acera kojeg sam vidio i opipao (model za 2k, dost dobar ekran za budzet laptop) i nemam pojma na sto mislis kad kazes "Acerova" plastika, radi se o obicnoj plastici za laptope. Bitno je da je sve skupa cvrsto i dobro spojeno i ono najbitnije da se pazi na laptop.. Neznam ni kakvu izradu ocekujes od laptopa u tom rangu..

Popularniji, provjeren, vise preporucen laptop bez graficke u tom rangu je Probook 450 - klik

Gledam malo neke E5 Acere na notebookchecku i ekrani dosta variraju, treba dobro provjerit ekran tocno odredjenog modela koji se pikira, ekran je inace valjda najveca lutrija kod tih laptopa..

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 19:06 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim Vas informaciju da li je ko imao prilike vidjeti http://www.ekupi.hr/Lenovo-Z5075-FX-75008GBFullHDR7M255-2GB-80EC004PSC-458974.aspx   laptop i Vaše mišljnje o njemu. Tražim po internetu R7 M255 grafički ali vidim da ne postoji. Zna neko koja je stvarno grafička u njemu?

 

Pozdrav Siniša

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Svaka čast, naknadno sam shvatio da nisam dao dovoljno informacija šta tražim, kaj se može, umoran sam već bio.. ali prokužio si me odma, puno hvala, budem proučio preporuke. Pozdrav.

Ne spavam i ne jedem, proganjaju me banksteri i dugovi i sudovi i kartice i zatvori i alarmi i sefovi i kamere i senzori svijet je samo selo koje posjeduju banksteri
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice