Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.036.284
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kad uguglas r5 m255 odmah ti izadje najbolji link tak da mi je tesko povjerovat da nisi trazio, al nvm. Znaci radi se o integriranoj grafi na razini budzet budzet 8570m graficke.

 

Uglavnom taj laptop ti preporucujem samo ako bas zelis FHD rezoluciju za 3240kn (placas Zaba-om?), inace za iste pare imas bolji, pogotovo za igre dosta bolji laptop: Acer Imas i 17.3" veceg brata tog Acera, i to jos sa FHD rezolucijom te +500gb na hardu: Acer2 Slican model (500gb hard) imas na ekupi.hr - klik, ako ti je volja placati Zaba karticom ili opcenito kreditno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 22:12 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lijep pozdrav. Namjena laptopa, tj. za što će ti prvenstveno služiti? Nisam siguran, ali ja mislim da je pogreška prilikom pisanja specifikacija proizvoda napravljenja sa strane e-kupi ekipe jer, naime, iz R7 serije nemaš nijednu pod brojem 255 (moguće je da griješim, u tom slučaju nek me netko ispravi), imaš ju u R6 seriji tako da i mislim da je to zapravo R6. Koliko sam pronašao po netu, laptop ima prosječan ekran koji bi trebao zadovoljiti većinu, dovoljno snage za uredsku namjenu i surfanje, čak bi se mogao i malo zaigrati na njemu.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za nekog ko zeli FHD rezu na laptopu za cim manje pare nije los odabir.

Za nekog ko zeli jace performanse bilo CPU, bilo GPU, bilo nesto izmedju u tom rangu, ima boljih laptopa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 22:22 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Slažem se s kolegom The_Fichek. Zaboravio sam napisati to što on već je: da se može naći boljih laptopa od toga za te pare.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Nemam pojma.. Ne razumijem se u Fujitsu laptope, samo znam da ih ima hrpetina u BiH na pik.ba Gledam malo review, nesto slicno si uzeo? Ako je to to, izgleda dosta robusno i cvrsto. Ako imas slicnu kvalitetu slike, meni se to cini dosta losim, pogotovo naspram E5 Acera kojeg sam vidio i opipao (model za 2k, dost dobar ekran za budzet laptop) i nemam pojma na sto mislis kad kazes "Acerova" plastika, radi se o obicnoj plastici za laptope. Bitno je da je sve skupa cvrsto i dobro spojeno i ono najbitnije da se pazi na laptop.. Neznam ni kakvu izradu ocekujes od laptopa u tom rangu..

Popularniji, provjeren, vise preporucen laptop bez graficke u tom rangu je Probook 450 - klik

Gledam malo neke E5 Acere na notebookchecku i ekrani dosta variraju, treba dobro provjerit ekran tocno odredjenog modela koji se pikira, ekran je inace valjda najveca lutrija kod tih laptopa..

Da, ovakav sam uzeo - http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.F575130C-092A-4D36-874A-77746D13374A.aspx

Eto nisam cisto zato jer mi je bitniji brzi procesor, nemam potrebe za posebnom grafom, a i kuciste mi se cinilo cvrsce i robusnije te mi je tipkovnica bolje sjela......

Sada vidim da su i temperature nize 10-15° od Acera po notebookchecku sto je odlicno :)

Nazalost, tog Probooka i ostatka modela nije bilo u toj trgovini pa sam bio primoran odabrati izmedu ova dva......

A ekran je dobar, nije ko na starom Acer 7552 ali ce posluzit hehe

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

 

trebao bih preporuku laptopa za 3000-3500 kuna.

Namjena bi bila svakodnevna upotreba (surfanje, office, skype) i povremeni simsi. Uvjeti su da je bijeli, ima kamericu i po mogućnosti iz elipsa jer daju 5 godina garancije.

 

Hvala unaprijed :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Preskoci Elipso jer to sto zelis nema u njemu (uvjet simsi i opcenito igre nece biti dobro rjesen) Garanciju lako produljis di got kupio, doduse ne na 5g, nego na 3g  sto je dosta. Uostalom Lenovo z50 kojeg cu ti preporucit je dobar za samostalno ciscenje i odrzavanje :) Znaci radi se o ovom modelu z50 U odnosu na slican model iz Elipsa za 3569kn, ovdje dobis skoro 2x jaci proc i 2x jacu grafu. Boja bi trebala biti bijela iako je na slici nekako siv, mozes ih priupitati jos za to. Uglavnom vidi malo kakva je raspolozivost modela u tim ducanima sa liste.

Napomena: Ako je moguce placanje Zaba karticom preporucujem da se protegnes na Lenovo g50, koji vjerojatno nije cijeli bijeli, ali taj model koji oni nude bi trebao imati bijelu pozadinu - klik (akcija -10%, tj. cijena od 4050kn nece jos dugo bit ja mislim). Ovdje dobis jaci proc (cca 25%) i +4gb rama.

Ako te smeta glossy ekran, idi na Asus sa matt ekranom, nesto boljim temperaturama, al nema FHD i nije zeljene boje (srebrni dio oko tipkovnice, pozadina monitora tamnija..)

*740m je jednako dobra za Sims4 kao i 840m, ali za SimCity je 840m dosta bolja (navodno cca 35fps vs 25fps na medium settings..)

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 12:57 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Fichek hvala ti na detaljnom odgovoru no nažalost ne odgovaraju mi te opcije - skuplje i u neželjenoj boji.

Kako je laptop za curu, nikakve se igre neće igrati osim rijetko sims 3, jer kažem, primarna namjena je svakodnevni rad, stoga bih radije da plati manje (3200 ili 3300) nego da ide na skuplje varijante. 

 

Nakon malo istraživanja vidim da se samo toshibe (uglavnom) nude s njenim uvjetima, pa me zanima koja bi od ovih varijanta bila najbolja

1. TOSHIBA-L50-B-1EE - Centro.hr sa produljenjem na 4g jamstva je 3280kn, a elipso s 5g 3269kn

2. TOSHIBA-L50-B-1DH - Centro.hr 3040kn + 4g produljenje jamstva 425kn = 3465kn

 

Zanima me isplati li se za par sto kuna više uzeti hyperthreaded i3 procesor i 4400grafikom umjesto 4000 ili ostati na quadu n3530 s godinom više jamstva i 200kn u džepu?

 

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Rang n3530 procesora bas i nije iznad 3000kn, tu se gleda vise i3. Bas mora biti 4 ili 5 god jamstva? Je li u redu 3 god?

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 13:48 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Požaljnije je što duže zar ne :) No, ako postoji neka varijanta, da je bolja od ove druge moje navedene, rado bih poslušao argumente.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zapravo ta toshiba sa i3 i HD4400 ce bit dostatna ako ne misli igrat nist zathjevnije od Sims3 i nije los odabir ako je bijela boja uvjet. Mozes ici na to i to ti zapravo preporucujem jer vidim da nema nist bolje za nju.. z50 sa 820m grafom u Elipso-u je uostalom srebrne boje.

 

Mozes malo proucit razne modele te toshibe:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=toshiba+white+i3

Ima malo skupljih modela sa windowsima, m230 grafickom itd.

 

Jamstvo inace nije obavezno odmah produljit, mozes to rjesit i kasnije neovisno o ducanu di je kupljen laptop.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 13:51 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Windowsi nisu problem, lako im sam instaliram, još bolje da je dos i tim niža cijena.


Hvala najljepša još jednom :)

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ljudi, ako imate vremena trebao bih nesto do 700$ odnosno 4k kn (nek bude shop u hr) i da moze na 12 rata Diners.

 

 

Laptop nije za mene, znaci nece biti nikakvog igranja ni sl znaci moze integrirka. Trebalo bi znaci nesto sto bi bila dugotrajna solucija.

 

Imam dobra iskustva sa svima osim HP pa bih to izbjegao ako moze

Gledao sam T430 Lenovo sa i5 i 4GB rama...

 

(Imam T530 sa i7, 1TB SSD, 1080p i 16GB rama i ultra zadovoljan sam)

 

 

edit - mislim da je ovo ok http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_199&products_id=15388

 

roknut gore Win 7/10 i bok

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 16:22 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, evo mene opet.

Već duže vrijeme gledam da se nebi slučajno pojavio n550jk ASUS koji je bio za 6k kuna, no izgleda da ga više nema pa sam se odlučio malo protegnuti s budžetom i uzeti lenovo Y50 za 6.6 k kuna. Taj lenovo prate 2 problemčića, a to su slabija kvaliteta TN ekrana i visoke temperature u full load-u. Ovaj problem sa ekranom mislim da se da koliko toliko popraviti s kalibracijom ekrana. Ostaje, dakle, problem s temperaturama u full load-u, a biti će full load-a jer se laptop planira koristiti za igre, od nekih starijih pa do najnovijih. E sad, ovaj review sa notebookcheck-a pokazuje te visoke temperature - negdje oko 60°C maksimalno. Poznato je da se ovi pravi high-end quad core procesori poput i7-4700HQ jako griju, ali model kojeg ja mislim kupiti ima dual core i5-4210H. Taj CPU je samo 100 Mhz brži od i5-4200H, a našao sam review lenova Y50 s tom konfiguracijom i tu pokazuje znatno niže temperature, čak 10-15°C na određenim dijelovima laptopa, što bi se sa nekim dobrim cooler-om dalo još sniziti. Koga zanima tu je i cijeli review kojega je google translator dobro preveo iako ima nekih mušica i slika koje se naravno ne mogu prevesti, ali sve se da pročitati i razumjeti. Uglavnom, molio bih da mi netko kaže jeli realno moguće ovo što sam pričao o temperaturama i bi li se dalo išta popravit kalibracijom ekrana, iako naglašavam da mi to uopće nije neki problem.

 

E sad što se tiče kupovine ovog laptopa, planiram kupiti ovog od 6.6 k kuna tako da dolaze u obzir 2 trgovine: ADM i Arhiteh. Prvi cilj bi mi bilo plačanje pouzećem, tj. gotovinom dostavljaču kad mi ga donese kući pa mi onda više odgovara ADM. Sad me zanima jeli za tu opciju pouzećem vrijedi ova niža cijena ili ova cijena 100 i nešto kuna viša koja je prekrižena. Molio bih nekog koji je već kupovao u ADM-u na ovakav način da mi odgovori, jer bi inače išao na plačanje internet bankarstvom koje mi baš i nije 1. opcija ako ove ostale nisu skuplje jer bi trebao mijenjati u banci opcije koje uključuju to internet bankarstvo... Evo tu su i načini plačanja.

Lijep pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 20:09 (AirLive).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mitch kaže...

Bok ljudi, ako imate vremena trebao bih nesto do 700$ odnosno 4k kn (nek bude shop u hr) i da moze na 12 rata Diners.

 

 

Laptop nije za mene, znaci nece biti nikakvog igranja ni sl znaci moze integrirka. Trebalo bi znaci nesto sto bi bila dugotrajna solucija.

 

Imam dobra iskustva sa svima osim HP pa bih to izbjegao ako moze

Gledao sam T430 Lenovo sa i5 i 4GB rama...

 

(Imam T530 sa i7, 1TB SSD, 1080p i 16GB rama i ultra zadovoljan sam)

 

 

edit - mislim da je ovo ok http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_199&products_id=15388

 

roknut gore Win 7/10 i bok

 

 

Sto se tice Thinkpad u tom rangu imas: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+e540+i3

Ako osoba koja bi koristila laptop nije fanatik tog gumbica u sredini mislim da bi ti Probook 450 g1 bolje dosao. Izrada je jako dobra za taj rang i ne vidim po cemu je tu Lenovo, cak i taj Thinkpad jaci. Isto imas matt ekran, a brzi hard disk mijenjas sa jacim i5 procesorom. Probook je nesto i tanji i ima aluminijski finish sa gornje strane. Neki su se zalili na tipkovnicu (najvise na strelice..), ali vezano za izradu, performanse i probleme ja nisam vidio zalbi na taj ni druge Probook modele. Tak da mislim da ti je to najbolji odabir, a kasnije u roku 11 mjeseci produljis jamstvo na 3g. HP mislim da isto kao i Lenovo i dalje podrzava sluzbene win7 drivere, mozes provjerit.

Reviewove ako te zanimaju gledaj na notebookcheck.net..

 

@AirLive

Ja imam slicnih problema sa temperaturom kod svog laptopa. Imo sam prije TM Massive, al sam ga vratio jer mi je malo izgrebo laptop sa tim senzorima, koji su dobri inace, ali kad laptop jedno 20 put pomaknes na cooleru, od njih dobis male spiceve. Sad pucam na ovaj Notepal XL, cekam da im dodje pa ti javim rezultate i tako. Samo se bojim hoce li taj 230mm propuhati laptop x)

Btw. sto je sa IPS modelom y50 iz ADM-a?

I jos nekaj, ako ti lagan pristup komponentama nije od velike vaznosti i mozes se protegnut do 7500kn.., check Acer Nitro, review (sad zamisli kakva bi cijela bila da svi osim onih u Svijet Medija dolaze bez windowsa..)

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 20:36 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AirLive kaže...

Pozdrav, evo mene opet.

Sto se tice pitanja u vezi ADM-a placas ovu crvenu odnosno manju cijenu.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Mitch kaže...

 

 

edit - mislim da je ovo ok http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_199&products_id=15388

 

roknut gore Win 7/10 i bok

 

 

Sto se tice Thinkpad u tom rangu imas: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+e540+i3

Ako osoba koja bi koristila laptop nije fanatik tog gumbica u sredini mislim da bi ti Probook 450 g1 bolje dosao. Izrada je jako dobra za taj rang i ne vidim po cemu je tu Lenovo, cak i taj Thinkpad jaci. Isto imas matt ekran, a brzi hard disk mijenjas sa jacim i5 procesorom. Probook je nesto i tanji i ima aluminijski finish sa gornje strane. Neki su se zalili na tipkovnicu (najvise na strelice..), ali vezano za izradu, performanse i probleme ja nisam vidio zalbi na taj ni druge Probook modele. Tak da mislim da ti je to najbolji odabir, a kasnije u roku 11 mjeseci produljis jamstvo na 3g. HP mislim da isto kao i Lenovo i dalje podrzava sluzbene win7 drivere, mozes provjerit.

Reviewove ako te zanimaju gledaj na notebookcheck.net..

 

Hmm, Asus i HP su vrlo blizu.

 

Budem provjerio kako i5 4210U ide protiv ovog u HP pa cu odlucit...prednost Asusa je ova jaka grafa naravno

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sto ce ti grafa ako nece biti igranja? Probook je malo kvalitetnije izrade i laksi za samostalno odrzavanje od Asusa, a Asus ima dost efikasno hladjenje u full loadu sa tom grafom.

I5-4210U proc je 20-25% slabiji od i5-4200M i stedljiva je varijanta istoga, tj. ima 2,3 put manju potrosnju pa tolko produljuje bateriju dok je laptop istekan.

Ak hoces cim jacu grafu, i mozes platiti Zaba karticom gledaj Lenovo g50-70 koji je na akciji za to placanje jos par dana. Tu imas jos i FHD rezu te +4gb rama, specs tipicne za rang oko 4500kn. Taj Lenovo je isto kvalitetne izrade.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 20:50 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AirLive kaže...

Pozdrav, evo mene opet.

Već duže vrijeme gledam da se nebi slučajno pojavio n550jk ASUS koji je bio za 6k kuna, no izgleda da ga više nema pa sam se odlučio malo protegnuti s budžetom i uzeti lenovo Y50 za 6.6 k kuna. Taj lenovo prate 2 problemčića, a to su slabija kvaliteta TN ekrana i visoke temperature u full load-u. Ovaj problem sa ekranom mislim da se da koliko toliko popraviti s kalibracijom ekrana. Ostaje, dakle, problem s temperaturama u full load-u, a biti će full load-a jer se laptop planira koristiti za igre, od nekih starijih pa do najnovijih. E sad, ovaj review sa notebookcheck-a pokazuje te visoke temperature - negdje oko 60°C maksimalno. Poznato je da se ovi pravi high-end quad core procesori poput i7-4700HQ jako griju, ali model kojeg ja mislim kupiti ima dual core i5-4210H. Taj CPU je samo 100 Mhz brži od i5-4200H, a našao sam review lenova Y50 s tom konfiguracijom i tu pokazuje znatno niže temperature, čak 10-15°C na određenim dijelovima laptopa, što bi se sa nekim dobrim cooler-om dalo još sniziti. Koga zanima tu je i cijeli review kojega je google translator dobro preveo iako ima nekih mušica i slika koje se naravno ne mogu prevesti, ali sve se da pročitati i razumjeti. Uglavnom, molio bih da mi netko kaže jeli realno moguće ovo što sam pričao o temperaturama i bi li se dalo išta popravit kalibracijom ekrana, iako naglašavam da mi to uopće nije neki problem.

 

E sad što se tiče kupovine ovog laptopa, planiram kupiti ovog od 6.6 k kuna tako da dolaze u obzir 2 trgovine: ADM i Arhiteh. Prvi cilj bi mi bilo plačanje pouzećem, tj. gotovinom dostavljaču kad mi ga donese kući pa mi onda više odgovara ADM. Sad me zanima jeli za tu opciju pouzećem vrijedi ova niža cijena ili ova cijena 100 i nešto kuna viša koja je prekrižena. Molio bih nekog koji je već kupovao u ADM-u na ovakav način da mi odgovori, jer bi inače išao na plačanje internet bankarstvom koje mi baš i nije 1. opcija ako ove ostale nisu skuplje jer bi trebao mijenjati u banci opcije koje uključuju to internet bankarstvo... Evo tu su i načini plačanja.

Lijep pozdrav.

Plaćaš ovu nižu cijenu a i dostava ti je besplatna jer je narudžba preko 2000 kn.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Sto ce ti grafa ako nece biti igranja? Probook je malo kvalitetnije izrade i laksi za samostalno odrzavanje od Asusa, a Asus ima dost efikasno hladjenje u full loadu sa tom grafom.

I5-4210U proc je 20-25% slabiji od i5-4200M i stedljiva je varijanta istoga, tj. ima 2,3 put manju potrosnju pa tolko produljuje bateriju dok je laptop istekan.

Ak hoces cim jacu grafu, i mozes platiti Zaba karticom gledaj Lenovo g50-70 koji je na akciji za to placanje jos par dana. Tu imas jos i FHD rezu te +4gb rama, specs tipicne za rang oko 4500kn. Taj Lenovo je isto kvalitetne izrade.

Hvala puno!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Runiks kaže...

 

Sto se tice pitanja u vezi ADM-a placas ovu crvenu odnosno manju cijenu.

Aha, super onda, a za što je ova viša, prekrižena cijena, jeli to za neke rate ili tako nešto. I znači li po ovome da ja ne plačam dostavu pošto mi je skuplji proizvod; jer živim na otoku Visu i dosta su veliki troškovi prijevoza do tamo pa zato pitam.

 

@Fichek

Pa pristup komponentama je dobrodošao, čini mi se da je Y50 dobar u tome. Ovo što kažeš o temperaturama i ja sam mislio ići na taj notepall, ali i ovakve temperature su u redu barem po mojem sudu - ako si je propustio, evo ti ponovno slika. Za ovaj IPS čini se da ga nema, a i rekao sam da mi to baš nije previše bitno. Probat ću iskalibrirat pa koliko pomogne, ne čini mi se uopće nešto preloše - napominjem da nisam previše osjetljiv na to. Bio je neki review gdje je bio Y50 i neki monitor sa istim slikama za usporedbu kvalitete ekrana, ali nikako ga ne mogu sada naći, ako ga nađem stavit ću link.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 23:48 (AirLive).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Pozdrav,

 

obzirom na nedostatak prostora u stanu primoran sam riješiti se ionako zastarjelog desktop računala i radnog stola pa sad kao zamjenu za njega trebam laptop. Obzirom da baš i nemam vremena za igre ne treba mi nešto posebno jak lap za tu namjenu ali treba mi lap koji će me dobro služiti idućih par godina.

 

E sad, igre ne igram ali malo se igram sa kamerom i snimam pa mi treba lap dovoljno snažan da na njemu montiram hd materijal i da se ne muči s programima poput premierea, after effectsa i sl . Zbog toga bi mi najbolje došao neki lap sa 17'' ali oni, koliko čitam po ranijim postovima, imaju lošije matrice pa mi se čini da je možda bolja opcija ići na 15'' i bolji display (plus i žena bi ga povremeno koristilia za neke grafičke zadaće preloma, obrade fotki zbog čega mi se IPS čini boljim ili se varam i razlika nije tolika)

 

Spletom s(p)retnih okolnosti mogu za lap izdvojiti do 8000 kn, (a kako bi ga uzeo na firmu nadam se dobiti dobru mašinu za tu lovu minus pdv )  pa bi htio ubosti dobar stroj i tu trebam vašu pomoć.

 

Uglavnom sam se vrtio oko Acera ali ste se raspisali o lošem wirelessu a to bi mi bio problem jer sam u kući i iz  prizemlja lovim modem na katu pa sam se nekako odlučio za Asus. Najprije sam gledao N750 ali me muči displaj, pa sam mislio nešto od ovih manjih kao N551 ali na kraju mi se najisplativijim čini G551 jer bi me u ovoj kombinaciji bez pdv-a koštao oko 6000 kn što mi se čini idealnom ponudom.

Znam da mi realno ne treba baš taj i da bi i neki slabiji lap sigurno  mogao poslužiti ali 6000 k mi se ne čini puno za G551 i ovo mi se čini najboljom kombinacijom za tu lovu. . Ili možda griješim,

pomagajte, danima već mozgam šta da napravim, glava će mi eksplodirati,:)

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, imate kakve prijedloge za ove zahtjeve...?

 

Cijena: do 3500kn

Ekran: 15.6"

Reza: FHD poželjan, ali ako ne ide s ovim budžetom, onda bar HD+

OS: linux

Boja: Nebitno, samo da nije pink rainbow jel

Namjena: 80% vremena bi bio ukopčan u struju. Koristio bi se kao default kućno računalo, gledanje filmova plus tu i tamo SQL i neka igra. Ako se mora raditi kompromis, onda radije jači proc ili memorija nego grafička, igre mi ipak nisu toliko bitne. Isto tako, bilo bi dobro da je kvalitetne izrade, tj da ne izgleda kao da će se raspasti čim ga ružnije pogledam kad prvi put zablokira :)

 

Any ideas? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa.. Trazim laptop za fax, budzet bi bio do 6000 kuna maksimalno. Racunalo bih koristio za uredske aplikacije, jaka grafička nije presudna, gledao sam Intel Core proceosre.. Maksimalna dijagonala bi bila 15.6 inča. Svaka preporuka je dobrodošla.. Hvala

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nakon tjedan dana korištenja Acera V3-772G (5000kn) koji mi je prporučen ovdje evo mog dojma;

Kupio sam jedan od zadnjih komada s ekupija dan prije akcije od -10% i škrite Ekupi nije dao mogućnost promjene plaćanja/povrata 500kn za popust.

Kućište je napravljeno od kvalitetne plastike međutim na njemu ostaju otisci prstiju koji se jako vide, pogotovo na poklopcu.

 

U njemu je dvojezgreni i5-4200M (2,5 GHz-3.1Ghz) te je većinu vremena na 2.9Ghz. Ne znam kako upravljati Turbo postavkom i bez baterije isto dosegne 2.9Ghz. Win8 je sam neke drivere stavio, no ipak je bilo potrebno staviti neke Intelove  i za miša s DVD-a koji se dobije.

Ne grije se, ventilator je jako tih. Grafička kartica Nvidia GT750M 4GB je odlična, Watch Dogs sam pokrenuo na mediumu bez problema, nekih 30-40fps. No zato je ekran rezolucije 1600x900, ima malu promjenu boje ako se gleda odozdola/gore no sa strane ne gubi boju. Sve u svemu kao na mojoj staroj Toshibi.

Međutim kod mnogih igara glupi slovenski Nvidia driveri (skinuti sa službene str, ne žele biti eng) se koristi samo integrirana grafika HD4600 a u Nvidia control panelu je onda potrebno s "Auto" prebaciti na Nvidia grafičku prije pokretanja igre. Inače igra "vidi" i koristi samo integriranu grafiku.

Neki su rekli da im je wi-fi veza pucala, meni nije. Makar nisam primjetio, ne znam kako mjeriti.

Baterija je nakon kalibriranja (isprazni do kraja pa puni do kraja) istrošena 1% (dobio 7%), drži par sati, nisam mjerio.t

HDD od 1Tb je dostatan, ne znam postoji li mogućnost ugradnje SSD-a i ima li mjesta za njega.

 

U svakom slučaju ovaj laptop je odličan i svakako preporučujem kupovinu.

 

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 11:43 (Ag008).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=23242

 

Mišljenja o ovom laptopu, namjena za lagani gaming, tipa Diablo 3 da vrti i slično. Ili preporuka za neki drugi?

TomPalj
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ag008 kaže...

 

Međutim kod mnogih igara glupi slovenski Nvidia driveri (skinuti sa službene str, ne žele biti eng) se koristi samo integrirana grafika HD4600 a u Nvidia control panelu je onda potrebno s "Auto" prebaciti na Nvidia grafičku prije pokretanja igre. Inače igra "vidi" i koristi samo integriranu grafiku.

 

ne znam postoji li mogućnost ugradnje SSD-a i ima li mjesta za njega.

 

 

Mozes za svaku aplikaciju u nV Controp Panelu staviti posebno s kojom grafickom da ju pokrece. Tipa ugasit nVidiju za sve osim tih igara koje igras.

 

v3-772g ima 2 mjesta za 2.5" diskove, stoga mozes bez straha dodati unutra jos jedan disk, odnosno mozes izvaditi i dvdrw te imati 3 diska.

 

Navodno v3 ima i mSata slot, sto bi doduse trebalo prvo probati pa ako si iz ZG i imas koju minutu vremena da dodjes do tresnjevke moze se probati :) Ako ima mSata slot to bi u teoriji znacilo da mozes imati 3x 2.5" diska i mSata SSD, znaci 4 ukupno.

Dell Precision M6600
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U potrazi sam za prijenosnikom isključivo za potrebe faxa, dakle office, net i razni programi za programiranje. Znači ništa zahtjevno, ne namjeravam igrati se na njemu.

Bitno je da bude što lakši&&manji i što jeftiniji (do 2000 - 2500 kn ako je moguće).

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Reynholm kaže...

 

Pozdrav,

 

obzirom na nedostatak prostora u stanu primoran sam riješiti se ionako zastarjelog desktop računala i radnog stola pa sad kao zamjenu za njega trebam laptop. Obzirom da baš i nemam vremena za igre ne treba mi nešto posebno jak lap za tu namjenu ali treba mi lap koji će me dobro služiti idućih par godina.

 

E sad, igre ne igram ali malo se igram sa kamerom i snimam pa mi treba lap dovoljno snažan da na njemu montiram hd materijal i da se ne muči s programima poput premierea, after effectsa i sl . Zbog toga bi mi najbolje došao neki lap sa 17'' ali oni, koliko čitam po ranijim postovima, imaju lošije matrice pa mi se čini da je možda bolja opcija ići na 15'' i bolji display (plus i žena bi ga povremeno koristilia za neke grafičke zadaće preloma, obrade fotki zbog čega mi se IPS čini boljim ili se varam i razlika nije tolika)

 

Spletom s(p)retnih okolnosti mogu za lap izdvojiti do 8000 kn, (a kako bi ga uzeo na firmu nadam se dobiti dobru mašinu za tu lovu minus pdv )  pa bi htio ubosti dobar stroj i tu trebam vašu pomoć.

 

Uglavnom sam se vrtio oko Acera ali ste se raspisali o lošem wirelessu a to bi mi bio problem jer sam u kući i iz  prizemlja lovim modem na katu pa sam se nekako odlučio za Asus. Najprije sam gledao N750 ali me muči displaj, pa sam mislio nešto od ovih manjih kao N551 ali na kraju mi se najisplativijim čini G551 jer bi me u ovoj kombinaciji bez pdv-a koštao oko 6000 kn što mi se čini idealnom ponudom.

Znam da mi realno ne treba baš taj i da bi i neki slabiji lap sigurno  mogao poslužiti ali 6000 k mi se ne čini puno za G551 i ovo mi se čini najboljom kombinacijom za tu lovu. . Ili možda griješim,

pomagajte, danima već mozgam šta da napravim, glava će mi eksplodirati,:)

 

Da, g551jm iz instara se cini brutalan, ali se dosta oslanjamo na cinjenicu kako je laptop superb jer se radi o Asusu. Postenih reviewova jos nema, trebalo bi se raditi o masini da.

 

Sto se tice 17.3" IPS oni postoje i to nesto jeftinije nego taj Asus, gledaj novu Nitro Acer seriju:http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=acer+nitro, review sa notebookchecka: klik

Procitaj dobro poglavlje: "Communication" Nemoj se brinut za wireless, to se lako rjesi i ak ce bit problema. Sama WLAN kartica je prema reviewu kvalitetna. Jedino sto se imas brinut kod tog laptopa je pristup komponentama koji nije jednostavan kao npr. kod v3-772g, v5-573g. Sve lijepo pise pod poglavljem "Maintenance".

Inace, to je prvi 17.3" IPS laptop kod nas za normalne pare otkako ja pratim laptope.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 13:47 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, 

prvi put pišem na ovaj forum, iako sam puno puta čitala teme i našla tu jako puno korisnih informacija.
Sad zaista trebam pomoć, jer, uopće mi nije bilo u planu kupovati novi laptop, no dogodila se nesreća prilikom jedenja {#}, i otišla je matična

od mog HP Probooka 4730s. Jadničak, bio mi je vrijedan i nije to zaslužio.{#}

No što je tu je, i trebam HITNO novi laptop, u vrijednosti od do 6000 kn al uvrh glave :)

Vidim da je ponuda manje više podjednaka što se tiče komponenti i slično, tako da se zaista ne mogu odlučiti.

Hp mi je sviđao jer je bio pouzdan iako ja nisam baš bila milosrdna prema njemu. Aluminijsko kućište je ok, ali samo ako imate miš na usb, ili ultimativno suhe ruke. :) Ali nemam ništa protiv, jer imam dojam da se zaista puno manje pregrijava od plastičnog.  S toshibom imam jako loše iskustvo. 

Ono što tražim je  po mogućnosti 17.3'', ali nije nužan uvijet, laptop koristim za sve, od glazbe, filmova, office-a, student sam informatike, pa onda se

tu zna naći i svakakvih programa, trenutno i programiram nešto (php), znam tu i tamo upaliti koju igricu (ne mislim na angry birds). Kad sufram imam otvoreno 12000 tabova, a kad radim i jedno 4-5-6 programa paraleleno.  Pa volim da stvari funkcioniraju.  

 
Imam običaj i sama rastavljati laptop, i to zamjeram HP probookovima, jer su stvarno napravljeni kao tenkovi, i sve bitno je apsolutno nepristupačno.

Eto, više bi voljela kad bi laptop bio oko 4-5,5k, iako sam gore napisala 6. :)  

Svaki savjet/preporuka je dobrodošla :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice