Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.056.575
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Palj kaže...

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=23242

 

Mišljenja o ovom laptopu, namjena za lagani gaming, tipa Diablo 3 da vrti i slično. Ili preporuka za neki drugi?

Taj lap ima undervoltani procesor,tek da znas...

 

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
smola3005 kaže...

U potrazi sam za prijenosnikom isključivo za potrebe faxa, dakle office, net i razni programi za programiranje. Znači ništa zahtjevno, ne namjeravam igrati se na njemu.

Bitno je da bude što lakši&&manji i što jeftiniji (do 2000 - 2500 kn ako je moguće).

 

Hvala unaprijed!

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=2020m+hp+4gb

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=acer+i3

Linkao sam 2 nesto jeftinija modela, na granici budzeta radi nesto jacih procesora.

HP ima jakog dvojezgrasa pentiuma, a Acer slabijeg dvojezgrasa, ali hyperthreading i3, to je ujedno i tzv. stedljivi i3 radi kojeg ce laptop dulje trajati dok je istekan. 2020M nist ne stedi, zato i ima 2 jace jezgre, no nema hyperthreading stoga i nije i3.

Jos jedna ocita razlika je sto HP ima matt ekran, a Acer glossy. Preporucujem oba laptopa jos malo proucit na internetu, mozda u izlogu, najvise radi ekrana i toga da ti se jedan od njih vise svidi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 13:54 (The_Fichek).
9 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
miss707 kaže...

Bok, 

prvi put pišem na ovaj forum, iako sam puno puta čitala teme i našla tu jako puno korisnih informacija.
Sad zaista trebam pomoć, jer, uopće mi nije bilo u planu kupovati novi laptop, no dogodila se nesreća prilikom jedenja {#}, i otišla je matična

od mog HP Probooka 4730s. Jadničak, bio mi je vrijedan i nije to zaslužio.{#}

No što je tu je, i trebam HITNO novi laptop, u vrijednosti od do 6000 kn al uvrh glave :)

Vidim da je ponuda manje više podjednaka što se tiče komponenti i slično, tako da se zaista ne mogu odlučiti.

Hp mi je sviđao jer je bio pouzdan iako ja nisam baš bila milosrdna prema njemu. Aluminijsko kućište je ok, ali samo ako imate miš na usb, ili ultimativno suhe ruke. :) Ali nemam ništa protiv, jer imam dojam da se zaista puno manje pregrijava od plastičnog.  S toshibom imam jako loše iskustvo. 

Ono što tražim je  po mogućnosti 17.3'', ali nije nužan uvijet, laptop koristim za sve, od glazbe, filmova, office-a, student sam informatike, pa onda se

tu zna naći i svakakvih programa, trenutno i programiram nešto (php), znam tu i tamo upaliti koju igricu (ne mislim na angry birds). Kad sufram imam otvoreno 12000 tabova, a kad radim i jedno 4-5-6 programa paraleleno.  Pa volim da stvari funkcioniraju.  

 
Imam običaj i sama rastavljati laptop, i to zamjeram HP probookovima, jer su stvarno napravljeni kao tenkovi, i sve bitno je apsolutno nepristupačno.

Eto, više bi voljela kad bi laptop bio oko 4-5,5k, iako sam gore napisala 6. :)  

Svaki savjet/preporuka je dobrodošla :)

znaci nes multimedijalno..HP ima seriju Pavilion pogledaj malo..idealan,ako ne pokreces neke stvarno nabrijane igre,a za sve ostalo super..

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
duhonja kaže...
Palj kaže...

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=23242

 

Mišljenja o ovom laptopu, namjena za lagani gaming, tipa Diablo 3 da vrti i slično. Ili preporuka za neki drugi?

Taj lap ima undervoltani procesor,tek da znas...

 

 

Kakve veze sto je undervoltan? Na high performansu radi bolje nego 95% AMD laptop procesora te je u slucaju tog Asusa to na razini i3-4000M, bez pada turbo boosta pod stresom. Evo review Dobro procitaj poglavlje "Stress Test" Evo jedan citat: "The X550LB clearly has no issues with throttling and full performance is available at all times."

Pad clocka pod stresom je inace vise manje tipicna stvar za ULV procesor i najvise ovisi o hladjenju laptopa, sto oce reci da je hladjenje tog Asusa odlicno.

Btw. ne vidim po cemu je K550LB drugaciji od X550LB, ne radi se o nikakvoj drugacijoj izradi stoga su i performanse najvjerojatnije iste.

 

Sto to oce rec, oce rec da je i54200U malo raznolikiji od i3-4000M, jer mozes po volji namjestit performanse ili cim dulje trajanje baterije, sto ovdje i nije tako dugacko trajanje baterije (navodno 4h wifi surfing, malo jaca svjetlost ekrana) jer se radi o prosjecnoj bateriji.

Naravno moze i i3-4000M postat ULV, ali se treba zezat sa naponom, underclockanjem i glupostima kojima se obicni korisnik ne bavi.

 

U konkretnom slucaju nije tolko rijec o procesoru jer ne usporedjujemo stedljivi i3 vs i3 M, nego stedljivi i5 vs i3M, po meni 2 gotovo jednaka proca po performansama, pogotovo kod tog Asusa sa super hladjenjem.

 

Preporucujem pogledati rezultate 740m i konkurentne 8750m, te jos malo istraziti za konkretne igre na game-debate, pogledati koji youtube gameplay za zeljenu igru i slicno.

Iz 2 linka koja sam dao mozes vidjet da su obje grafe super za Diablo, a 740m daje nesto veci fps na visim detaljima i dobra je cak i za 1080p gejmanje te igre, no to nije moguce jer nemas FHD rezu na tim laptopima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 17:58 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
duhonja kaže...
miss707 kaže...
...........
...........


Svaki savjet/preporuka je dobrodošla :)

znaci nes multimedijalno..HP ima seriju Pavilion pogledaj malo..idealan,ako ne pokreces neke stvarno nabrijane igre,a za sve ostalo super..

Ja bih radje gledao ovako: Acer radi FHD reze i odlicnog ekrana, iako neznam kakav je ekran Pavilliona, a nit izrada..

Evo review tog Acera - klik Jedina mana u tvom slucaju bi moglo bit to sto nije dobar za prckanje ispod poklopca.

Sto se toga tice puno je bolji v3-772g model, ali taj je i dosta upitan sto se tice raspolozivosti. To je ujedno i najjaci performans laptop u tom rangu pa nije na odmet da nazoves HGshop i pitas hoce li i kada doci. Osobni dojam je nedavno dao forumas ovdje

Sto se HP tice, puno vise preporucivanija serija je Probook serija, provjereno dobra sto se izrade tice (laksi pristup komponentama nego kod tvog modela), tu imas i5-4200M proc koji je u v3-772g aceru, ali slabiju grafu za igranje: HP probook (nazalost nema 17.3" Probook 470 modela sa i5, nego sa i3-4000M koji je po performansama vise manje na razini i5-4210U - klik)

i5-4200M je inace je 20-25-30% bolji od i5-4210U ovisno o kojem stresu i hladjenju se radi kod usporednih laptopa. Fora kod i5-4210U je u manjoj potrosnji i samim time mogucem duljem trajanju baterije, sto naravno zrtvuje performanse.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Elektroslasticar kaže...

Pozdrav ekipa, imate kakve prijedloge za ove zahtjeve...?

 

Cijena: do 3500kn

Ekran: 15.6"

Reza: FHD poželjan, ali ako ne ide s ovim budžetom, onda bar HD+

OS: linux

Boja: Nebitno, samo da nije pink rainbow jel

Namjena: 80% vremena bi bio ukopčan u struju. Koristio bi se kao default kućno računalo, gledanje filmova plus tu i tamo SQL i neka igra. Ako se mora raditi kompromis, onda radije jači proc ili memorija nego grafička, igre mi ipak nisu toliko bitne. Isto tako, bilo bi dobro da je kvalitetne izrade, tj da ne izgleda kao da će se raspasti čim ga ružnije pogledam kad prvi put zablokira :)

 

Any ideas? 

HD+ je HD na 17.3" ekranu. Mislim da si se malo zabunio pa i dalje gledam 15.6" laptop.

 

Ako zelis FHD check ovog Lenovo, prvi najjeftiniji sa FHD, a specs nisu lose, ali nisu ni tipicne radi tog FX 7500 procesora. Valja pitati radi li se zbilja o FHD rezi. Iako navodno na razini stedljivog i3, mislim da bi te taj AMD skroz dobro posluzio, uostalom stedljivi i3 nije los, barem po meni. CPUboss tog AMD-a stavlja cak uz stedljivog i7 (ponasa se kao i5 M, a malo slabiji) - klik Taj njihov review se dobro temelji na jednom jedinom testiranom primjerku na Passmarku - link Za usporedbu na tom istom passmarku mozes gledati rezultate puno vise testiranih i3-4000M (3300), i3-4030U (2700 tak nest) itd.

Ako mislis raditi na Linuxu onda se nemas sta mislit ako zelis i FHD rezu.

 

U suprotnome sa HD rezom bih preporucio ovako nesto slabijeg po izradi (najvise u smislu pristupa komponentama) Hp 250 ili kvalitetnijeg HP 450 g1 (opet najvise u smislu pristupa komponentama, doduse radi se i o nesto cvrscem modelu) no taj nema graficku pa mos razmislit o verzijama sa grafickom (gledaj one sa 2020m ili 3550m) ili sa i5 bez grafe - klik

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 14:51 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To je to, hvala na pojašnjenu za HD, HD+ i veličine ekrana, zaista je bila zabuna u pitanju. 

Pogledat ću linkovlje, puno hvala na objašnjenima i pomoći {#}

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
duhonja kaže...
Palj kaže...

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=23242

 

Mišljenja o ovom laptopu, namjena za lagani gaming, tipa Diablo 3 da vrti i slično. Ili preporuka za neki drugi?

Taj lap ima undervoltani procesor,tek da znas...

 

 

Kakve veze sto je undervoltan? Na high performansu radi bolje nego 95% AMD laptop procesora te je u slucaju tog Asusa to na razini i3-4000M, bez pada turbo boosta pod stresom. Evo review Dobro procitaj poglavlje "Stress Test" Evo jedan citat: "The X550LB clearly has no issues with throttling and full performance is available at all times."

Pad clocka pod stresom je inace vise manje tipicna stvar za ULV procesor i najvise ovisi o hladjenju laptopa, sto oce reci da je hladjenje tog Asusa odlicno.

Btw. ne vidim po cemu je K550LB drugaciji od X550LB, ne radi se o nikakvoj drugacijoj izradi stoga su i performanse najvjerojatnije iste.

 

Sto to oce rec, oce rec da je i54200U malo raznolikiji od i3-4000M, jer mozes po volji namjestit performanse ili cim dulje trajanje baterije, sto ovdje i nije tako dugacko trajanje baterije (navodno 4h wifi surfing, malo jaca svjetlost ekrana) jer se radi o prosjecnoj bateriji.

Naravno moze i i3-4000M postat ULV, ali se treba zezat sa naponom, underclockanjem i glupostima kojima se obicni korisnik ne bavi.

 

U konkretnom slucaju nije tolko rijec o procesoru jer ne usporedjujemo stedljivi i3 vs i3 M, nego stedljivi i5 vs i3M, po meni 2 gotovo jednaka proca po performansama, pogotovo kod tog Asusa sa super hladjenjem.

 

Preporucujem pogledati rezultate 740m i konkurentne 8750m, te jos malo istraziti za konkretne igre na game-debate, pogledati koji youtube gameplay za zeljenu igru i slicno.

Iz 2 linka koja sam dao mozes vidjet da su obje grafe super za Diablo, a 740m daje nesto veci fps na visim detaljima i dobra je cak i za 1080p gejmanje, no to nije moguce jer nemas FHD rezu na tim laptopima.

 

 

 

 

Ovaj mi se činio ok za i5 proc. Ali može i i3 taj proć za lagani gaming? Nije mi bitno da je nešto prejak, samo da tjera Diablo 3 lako jer to najviše i igram na lap a PC mi je za sve ostalo.
Uglavnom, istražim još i hvala na odg.  

TomPalj
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Ja bih radje gledao ovako: Acer radi FHD reze i odlicnog ekrana, iako neznam kakav je ekran Pavilliona, a nit izrada..

Evo review tog Acera - klik Jedina mana u tvom slucaju bi moglo bit to sto nije dobar za prckanje ispod poklopca.

Sto se toga tice puno je bolji v3-772g model, ali taj je i dosta upitan sto se tice raspolozivosti. To je ujedno i najjaci performans laptop u tom rangu pa nije na odmet da nazoves HGshop i pitas hoce li i kada doci. Osobni dojam je nedavno dao forumas ovdje

Sto se HP tice, puno vise preporucivanija serija je Probook serija, provjereno dobra sto se izrade tice (laksi pristup komponentama nego kod tvog modela), tu imas i5-4200M proc koji je u v3-772g aceru, ali slabiju grafu za igranje: HP probook (nazalost nema 17.3" Probook 470 modela sa i5, nego sa i3-4000M koji je po performansama vise manje na razini i5-4210U - klik)

i5-4200M je inace je 20-25-30% bolji od i5-4210U ovisno o kojem stresu i hladjenju se radi kod usporednih laptopa. Fora kod i5-4210U je u manjoj potrosnji i samim time mogucem duljem trajanju baterije, sto naravno zrtvuje performanse.


Ovaj prvi Acer mi se sviđa više od drugog acera, mislim da bi to onda valjda moglo biti to? 

Kod svog starog hp-a kad bi pokrenula igricu ko da pokrenem generator :D mislim ventilator i sve... aj bok :)
Cisto znam da za te pare ne mogu dobiti savrsenstvo bez mane, ni ne tražim to, tražim nešto što me neće iznevjerit bar neko vrijeme. 

Što se tiče ovog Pavilliona, prvo što mi ne odgovara - podrška samo za win 8, a onda još neki detalji koji bi  mogli biti mrvicu bolji... Baš to, nisam uspjela pronaći neki hp (osim skupljih naravno), koji bi zadovoljio moje trenutne kriterije, a mislim  nije ni čudno, pošto ne proizvode baš laptope za igru. :) 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 16:21 (miss707).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

HGspot prodaje izlozbeni primjerak N551JM, tako da se niti on ocito vise nece vratiti u ponudu. Ako nekom ne smeta sto nije novi zapakirani, nek si ga upeca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AirLive kaže...
Runiks kaže...

 

Sto se tice pitanja u vezi ADM-a placas ovu crvenu odnosno manju cijenu.

Aha, super onda, a za što je ova viša, prekrižena cijena, jeli to za neke rate ili tako nešto. I znači li po ovome da ja ne plačam dostavu pošto mi je skuplji proizvod; jer živim na otoku Visu i dosta su veliki troškovi prijevoza do tamo pa zato pitam.

 

@Fichek

Pa pristup komponentama je dobrodošao, čini mi se da je Y50 dobar u tome. Ovo što kažeš o temperaturama i ja sam mislio ići na taj notepall, ali i ovakve temperature su u redu barem po mojem sudu - ako si je propustio, evo ti ponovno slika. Za ovaj IPS čini se da ga nema, a i rekao sam da mi to baš nije previše bitno. Probat ću iskalibrirat pa koliko pomogne, ne čini mi se uopće nešto preloše - napominjem da nisam previše osjetljiv na to. Bio je neki review gdje je bio Y50 i neki monitor sa istim slikama za usporedbu kvalitete ekrana, ali nikako ga ne mogu sada naći, ako ga nađem stavit ću link.

Oprostite na ponavljanju posta, ali evo da se nadovežem na ovaj svoj post.

Za ovaj prvi dio posta mi je već odgovorio kolega zzZZzz - ovim putem se zahvaljujem kolegi.{#}

Glavna stvar koja me zanima je trebam li kad naručujem kod ADM-a čekati potvrdu o dostupnosti robe prije nego što potvrdim narudžbu ili mi je svejedno pošto ću platiti tek kad mi ga donesu kući? Molim da mi odgovori netko tko je imao iskustva s ADM-om. Tu su ti uvjeti kupnje.

 

EDIT: Dali ih možda trebam nazvati ili poslati mail da potvrdim narudžbu pod tim i tim brojem?

 

Lijep pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 18:43 (AirLive).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Palj

Na koji i3 mislis? i3-4000M je inace generalno ipak malo bolja stvar za gaming od i5-4210U, jer vecina laptopa sa ULV procesorom nema tolko efikasno hladjenje kao Asus. Znaci predlazem ti tog Asusa kojeg si sam linkao.

Btw. nije to nista prejako niti je Diablo3 nesto zahtjevna igra. Laptopa sa i3-4000M i 8750m inace vise nema za male pare kak je bilo, sad to ide od 4200kn nadalje sto je malo neisplativo u odnosu na konkurenciju kao npr. taj Asus.

Jos jedna zacudjujuca stvar kod tog Asusa je gejmanje na bateriji, navodno gotovo jednako dobro kao kad je laptop ustekan sto je supercudno u dobrom smislu.

Par forumasa je inace ostavilo svoje dojmove o njemu pa mozes malo searchati u temi, naravno komentari su bili jako pozitivni.

 

@miss707

Malo cu te razocarat, Acer takodjer ima podrsku samo za win8, al mozes se potrudit pa dobro guglat za win7 drivere.

Zaboravio sam na jedan model inace, Lenovo z710. Ako te nesmeta glossy ekran, zapravo ti njega preporucujem! Zasto? Sveukupno nesto kvalitetnija izrada, lagan za samostalno odrzavanje i nadogradnju, jaci i5M procesor, tihi rad, malo bolje temperature nego Acer, sluzbena podrska za win7. Evo nesto starijeg modela da vidis kak to izgleda: review. To bi trebalo biti jako slicnog kod modela kojeg sam ti linkao, stovise valjda i nest bolje. 840m je bolja od 740m iz reviewa, a trosi cak i malo manje, zato sto je novije efikasnije mikroarhitekture.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 20:10 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebalo bi zvati acer.hr, mozda novi modeli v3-772g i v5-573g nisu kod nas dosli sa 850m jer se mjesto u cijenovnom rangu 5500-6500kn ne cuva za njih nego budzet Nitro modele.

Da isti dodju, pomeli bi svu konkurenciju u tom rangu (osim laptopa sa jacim procesorima kome su potrebni isti)

Gledam cijene na idealo.de (njemacka nabava.net), za npr. 730 eura (5550kn bez moguce postarine i sl.) ima model a sa IPS FHD matt 15.6", i5-4210U, ddr3 4gb gtx850, 8gb ram, SSHD (500gb HDD + 8gb SSD), vrhunska izrada (doduse nezgodni za lagani samostalni pristup komponentama, ali zato moguce automatsko ciscenje od prasine pomocu ventilatora).

Ti Nitro Aceri na notebookchecku pokazuju najbolje rezultate sa stedljivim procesorima sto oce reci da je hladjenje superb (review 17.3" modela sa jacim hardverom - klik). U vise grafickim nego procesorski zahtjevnijim igrama kakva je i dalje vecina, npr. bioshock infinite, tomb raider, AC itd. pokazuju iste rezultate kao MSI gaming masine sa dost jacim i5-4200H procesorom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 20:45 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 update sa 1080p IPS ekranom i novom serijom gtx970m, gtx980m grafickih.


 970m brža od dosada najbrze gtx880m

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Je, ali kolko para.. Da izgleda prebrutalno, naravno da izgleda.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 1:20 (The_Fichek).
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo informativne cijene za najslabiji newegg uglavnom kod nas se samo prebaci iz Usd u Eur ( barem se nadam da ce biti samo to)

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa nije još došao do nas, ali dosta ce koštati, na idealo.de najjeftinije dođe 1600€ 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ak se ne varam kod njih se ne gleda PDV za tehniku i ne salje se van SAD-a, znaci u Euoropi bi trebale biti skuplje cijene. Doduse to jes malo skuplja verzija radi windowsa i viska rama, a pitanje koliko bi skuplja bila sa kakvim SSD-om. Ko ce ga znat, vidjet cemo..

 

Roby moze link sa idealo.de?

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 1:32 (The_Fichek).
11 godina
offline
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

može neka preporuka do 3000kn:

 

-ekran 17 inča

-igre se neće igrati na njemu

-za surfanje, video pozive i filmove

-poželjno bi bilo da ga se može na rate uzesti

-što veća garancija, to bolje

uredno počešljan i obuven
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Patrick_cro kaže...

Evo informativne cijene za najslabiji newegg uglavnom kod nas se samo prebaci iz Usd u Eur ( barem se nadam da ce biti samo to)

Do sad je bilo pravilo Cijena s newegga * 10 = cijena u kn kod nas :)

Dell Precision M6600
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav, namjeravam kupiti laptop do cca 5000 kn. Pozeljno:
-i5 ili i7
-odvojena graficka
-do 15.6"
-trajanje baterije
-hdd mi nije bas toliko bitan trenutno
-odrzava bi ga samostalno pa je pozeljno da mogu samostalno i lako doci do komponenti koje treba ocistiti
-te da je kvaliteta kucista dobra
-te da je sto laksi i manji
Malo sam gledao i cini se u redu dell 5547 i lenovo z50-70.
Gledao sam na notebookchacku i vidio sam da su rekli da je kod lenova los ekran i tipkovnica sto mi je relativno bitno (vise tipkovica zato jer laptop mislim korustiti za programiranje i da mi traje bar 4-5 godinq ako ne i vise). Kod della jedino me zanima kakva je ova amd r7 graficka jeli bas pubo losija od 840m te jeli u dellu 128bitna ili 64bitna.
Kod della su napisali da im je kuciste (poneko) lose, stobi to trebalo znacit?
Gledao sam obe serije sa i7 te mi se cini da je dell nesto jeftiniji te jos daje 3god gare. Dobro bi mi dosa neki savjet oko ekrana i savjet tko ima ove laptope dojmove i savjeti.
Moze i savjet za neki drugi laptop ne moraju biti ova dva a moze biti i jeftiniji nemora biti 5000kn, e da i vidio sam da nema velik velike razlike izmedu i7 i i5 u serija pa moze i i5 procesor proc valjda.
Hvala unaprijed!
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
šmizla kaže...

Tražim laptop u cjenovnom rangu do 4000,00 kn (max 4400,00).  Prvenstvena namjena laptopa je za posao, ništa prezahtjevo - Microsoft office, youtube, filmovi, net.... ipak voljela bih računalo s odvojenom grafičkom kako bih ponekada mogla igrati second life {#}(kažem povremeno jer imam novo stolno računalo koje sasvim ok funkcionira što se tiče same igre). SL je najzahtjevniji ˝program˝ za koji ću ga koristiti. S obzirom da lap tražim mjesec dana i da što god naiđem u rangu da mi se sviđa i po cijeni i po performansama ili je u dolasku (nemaju blage veze kada će doći), ili prodano i više nije dostupno ili trgovina u kojoj je dostupno ima vrlo lošu reputaciju poslovanja ili {#}................. Ugl. bila bih Vam vrlo zahvalna kada biste mi pomogli svojim savjetima i preporukama.  Trenutno sam zagrijana za Toshibu (zbog 2 god garancije s time da je 1. god No matter what{#}). Performanse koje sam gledala su slijedeće: Procesor i5 m serija (3230M) 2,5 - 3,10 Ghz u Turbo Boost mod-u, RAM 4 GB HDD 500 GB minimalno, grafička NVidia GEForce GT 710 s CUDA i OPTIMUS th (i GT820, AMD R5 230), WI-Fi, Bloetooth, Ethernet, DVD-RW, Free DOS, boja nebitna (samo da nije bordo ili pink{#}), 15,6 ˝..........Hvala svima unaprijed na dobroj volji....   Ovo su laptopi koji su ušli u uži izbor (ako imate na umu nešto bolje svakako preporučite): 

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=21612

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=23242

 

http://www.makromikro.hr/detalji_proizvoda.280312841cde4de6aeb51781b567c222.racunalo-toshiba-satellite-c55-a-1p2-intel-core-i5-4200m-2-50ghz-4gb-1tb.aspx

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_201&products_id=14380

(kod zadnja dva me pati integrirana grafička :( )

 

 

Nitko mi ništa ne odgovara :(( Imam 2 modela između kojih se dvojim i trebam pomoć - koji od ova dva modela i zašto ... hvala puno :)

 

http://www.prosat.hr/Default.aspx?pid=31135

 

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.A6C63195-CF39-44D1-9831-537E5F5B80C8.aspx

 

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
xDISORDERx kaže...

Pozdrav,

 

može neka preporuka do 3000kn:

 

-ekran 17 inča

-igre se neće igrati na njemu

-za surfanje, video pozive i filmove

-poželjno bi bilo da ga se može na rate uzesti

-što veća garancija, to bolje

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+g710

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=E5-721-48PE

Prvi Lenovo je provjereno dobar i zato ga prvog preporucujem, ovdje je review slicnoga modela (stavio sam da se vidi izrada i sl., kvaliteta ekrana varira izmedju jeftinijih i skupljih modela)

drugi preporuceni Acer je noviji, nesto slabije izrade, sa stedljivim AMD procesorom s kojim je moguce dulje trajanje baterije (ali ne masivno, radi nesto jace baterije u Lenovo-u).

AMD u Aceru ima 2 jezgre vise, ali sve skup su to slabije jezgre od Intela pa su sveukupne performanse malo ispod 3550M, uglavnom tesko ce to bit primjetit na tako jednostavnoj namjeni.

 

Links i ekupi.hr su malo popularniji ducani za placanje na rate, pogotovo Links jer su navedene cijene iste za cash i rate. Ovime ne sugeriram kupnju u njima jer je to tvoj osobni izbor.

Jamstvo za fizicke osobe u oba laptopa je 2 godine, cak i ondje gdje mozda pise 1 god (ne azuriranje), a produljenje na 3g je slicne cijene oko 300kn.

 

Preporucujem oba laptopa pokusati pogledati u ducanu (u izlogu i onda ih treba gledati sa windowsima jer su jedino tako upaljeni) ili barem preko youtubea jos detaljnije pogledati kako izgledaju iako je tocan model nemoguce naci, stoga i je najbolje otici u ducan.

Plavkasti ekran je jako moguc kod oba laptopa i svih ostalih te kategorije, on se da kalibrirat nekad vise nekad manje, zavisno o kvaliteti TN matrice ekrana, za koju mi se cini da bi trebala biti nesto bolja kod Lenovo g710 (gledajuc iznadprosjecno dobar kontrast iz prilozenog reviewa, a neki forumasi su se javili i potvrdili da je ekran solidan kod g710..)

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 18:21 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
medim kaže...
Pozdrav, namjeravam kupiti laptop do cca 5000 kn. Pozeljno:
-i5 ili i7
-odvojena graficka
-do 15.6"
-trajanje baterije
-hdd mi nije bas toliko bitan trenutno
-odrzava bi ga samostalno pa je pozeljno da mogu samostalno i lako doci do komponenti koje treba ocistiti
-te da je kvaliteta kucista dobra
-te da je sto laksi i manji
Malo sam gledao i cini se u redu dell 5547 i lenovo z50-70.
Gledao sam na notebookchacku i vidio sam da su rekli da je kod lenova los ekran i tipkovnica sto mi je relativno bitno (vise tipkovica zato jer laptop mislim korustiti za programiranje i da mi traje bar 4-5 godinq ako ne i vise). Kod della jedino me zanima kakva je ova amd r7 graficka jeli bas pubo losija od 840m te jeli u dellu 128bitna ili 64bitna.
Kod della su napisali da im je kuciste (poneko) lose, stobi to trebalo znacit?
Gledao sam obe serije sa i7 te mi se cini da je dell nesto jeftiniji te jos daje 3god gare. Dobro bi mi dosa neki savjet oko ekrana i savjet tko ima ove laptope dojmove i savjeti.
Moze i savjet za neki drugi laptop ne moraju biti ova dva a moze biti i jeftiniji nemora biti 5000kn, e da i vidio sam da nema velik velike razlike izmedu i7 i i5 u serija pa moze i i5 procesor proc valjda.
Hvala unaprijed!

Imas Dell-a i sa 840m grafickom i i7 U: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=i7+840m Sto se izrade Della tice znam koliko pise u notebookchecku, stoga nema smisla da prepricavam.

Radi matt ekrana, FHD rezolucije i jako dobrog hladjenja ja bih radje pikirao Asus. U trenu pisanja sam primjetio da nema best buy modela koje sam ti htio preporuciti jer je izgleda dosla navala Asusa sa windowsima oko 4500kn, a win nisi napisao da zelis. Stoga bi ovako preporucio: klik1 (ne pise je li matt ili ne), klik2, klik3 gledajuci sa ove lista Bilo je istih modela samo sa prvim slovom K umjesto X (noviji, ali ista izrada) sa 6gb rama za 4500kn i to sam ti prvo htio preporuciti.

U igricama koje su procesorski zahtjevnije ces imat jako slicne rezultate i sa i5 U i sa i7 U jer obadva nisu nest posebno jaki, a kod Asusa je fora sto radi provjereno dobrog hladjenja clock i5 U nece random padati kak to zna bit slucaj kako kod kojih laptopa (razmisli i o kombinaciji Della i vanjskog coolera)

Reviewove Della 3542 imas na stranim jezicima, koji ce se prevesti sa google translatorom (add-on): http://www.notebookcheck.net/Dell-Inspiron-3542.120810.0.html

Najprecizniji review Asusa bi bio onaj sa 740m grafom koja je slabija od 840m, a mrvu veci potrosac: http://www.notebookcheck.net/Review-Asus-X550LB-NH52-Notebook.115616.0.html

Oba laptopa su jednaka po odrzavanju, tj. lako dodjes do baterije, HDD-a i RAM-a, ali teze do ventilatora, stoga je u tom segmentu bolji Lenovo g50, z50, no taj kako si i sam vidio ima jako glossy ekran koji nekome smeta nekome ne. Imas opet fino reviewove na notebokchecku i g50 (ekupi.hr) i z50 modela, neda mi se linkat vise x) Ako te ne smeta glossy ekran, slobodno ih razmotri: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+840m+i5 Ustvari nemas sta puno razmotrit, izgleda da su svi z50 rasprodani, a ostao jos i najisplativiji g50 model kojeg se ljudi valjda boje jer pise boja bijela, a kad zguglas ces vidit da je moguce da g50 postoji bijeli nego samo sa bijelom pozadinom monitora, ostalo je crno. Samo pazi, Dell takodjer ima glossy ekran, prema reviewovima isto nist specijalno, samo ima HD, a ne FHD rezu kao Lenovo i Asus.

 

šmizla kaže...
šmizla kaže...

Tražim laptop u cjenovnom rangu do 4000,00 kn (max 4400,00).  Prvenstvena namjena laptopa je za posao, ništa prezahtjevo - Microsoft office, youtube, filmovi, net.... ipak voljela bih računalo s odvojenom grafičkom kako bih ponekada mogla igrati second life {#}(kažem povremeno jer imam novo stolno računalo koje sasvim ok funkcionira što se tiče same igre). SL je najzahtjevniji ˝program˝ za koji ću ga koristiti. S obzirom da lap tražim mjesec dana i da što god naiđem u rangu da mi se sviđa i po cijeni i po performansama ili je u dolasku (nemaju blage veze kada će doći), ili prodano i više nije dostupno ili trgovina u kojoj je dostupno ima vrlo lošu reputaciju poslovanja ili {#}................. Ugl. bila bih Vam vrlo zahvalna kada biste mi pomogli svojim savjetima i preporukama.  Trenutno sam zagrijana za Toshibu (zbog 2 god garancije s time da je 1. god No matter what{#}). Performanse koje sam gledala su slijedeće: Procesor i5 m serija (3230M) 2,5 - 3,10 Ghz u Turbo Boost mod-u, RAM 4 GB HDD 500 GB minimalno, grafička NVidia GEForce GT 710 s CUDA i OPTIMUS th (i GT820, AMD R5 230), WI-Fi, Bloetooth, Ethernet, DVD-RW, Free DOS, boja nebitna (samo da nije bordo ili pink{#}), 15,6 ˝..........Hvala svima unaprijed na dobroj volji....  

 

.............

.............

 

Nitko mi ništa ne odgovara :(( Imam 2 modela između kojih se dvojim i trebam pomoć - koji od ova dva modela i zašto ... hvala puno :)

 

http://www.prosat.hr/Default.aspx?pid=31135

 

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.A6C63195-CF39-44D1-9831-537E5F5B80C8.aspx

Malo sam zbunjen sa zadnjim i prvim napisanim. Budzet se u medjuvremenu podigao sa 4400 na 5500 ili? Ako je to slucaj onda preporucujem Lenovo z710, a zadnji link ne radi pa neznam o cemu je rijec. Zasto Lenovo z710, jer je najjaci performans laptop u tom rangu (doduse nema neke konkurencije, acer v3-772g trenutno svugdje nedostupan no on je slicnih performansi), kvalitetne izrade, tih, dobro hladjenje, FHD rezolucija, moguca svjetleca tipkovnica (kod nekih modela), jedina mana je glossy ekran, evo cijeli review.. Eh sada, jedna napomena. Ako je otvorena kupnja vani toplo preporucujem ovako nesto: Acer Evo post u kojem sam to malo komentirao.

Sto se jeftinijeg tice u Hrvatskoj, razmotri prvi dio ovog posta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 19:01 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kupljen Notepal XL hladnjak za laptop koji sam dosta preporucivao. Proizvod se cini itekako kvalitetan za svoje novce, a izrada je osjetno kvalitetnija nego kod proslog Massive TM kojeg sam imao. Mreza je metalna i cvrsta te hladnija na dodir od aluminija kojeg sam imao na Massive TM. Cak i pri najmanjem rpm se osjeti povjetarac sa prednje strane koji je namijenjen hladjenju ruku. Ono meni dosta bitno, cooler je tih bio na najmanjem ili najvecem rpm. Sad cu ga testirat u to malo igrica sto imam skinutih sa Origins :)

 

Edit: U DA:origins odmah osjetim poboljsanje. Doduse ja imam specifican slucaj radi laptopa sa iznadprosjecnim temperaturama u slucaju paljenja graficke (sto nije slucaj sa laptopima koje preporucujem). Znao sam da je to najveca mana laptopa, ali i pretpostavio da ce radi tankog dizajna i aluminija sa gornje strane (v5 serija Acer) to bit kolko tolko rjeseno sa coolerom (naravno nisam kupio laptop radi gaminga kao prve svrhe). Znaci kad sam zadnji puta upalio tu igru i stavio na 1080p automatski mi se zbugalo i izaslo iz igre, pretpostavljam radi prevelikih temperatura. Sada kad sam usao u igru je odmah bilo namjesteno na 1080p i nikakvih problema nije bilo, a osjetno zagrijavanje (ne kao prije) se osjetilo samo iznad samog chipa nvidia graficke. Znaci u mom slucaju pricam o 750m grafickoj, malo boljoj/jednakoj/malo slabijoj kako za koje igre od nove 840m, a prakticki je potrosac veci za nekih 10W (35-40W vs 25-30W 840m) sto i nije malo kod laptopa, pogotovo tanjih. Trenutno nemam vremena isprobavati sa kakvim sofisticiranim programima za mjerenje temperatura, iako ih imam skinutih, niti radit kakav review sa brojkama. Mozda se time pozabavim kasnije ili drugi dan. Koga zanimaju detalji moze se javiti na PM.

Uglavnom svaka preporuka za ovaj cooler, mislim da je best best buy u odnosu na konkurenciju kod nas, a i vani.

 

Zaboravih reci, osim miniUSB to USB kabela, ima 3 USB 2.0 porta, stoga sluzi i kao USB hub. Ima i LED plavo osvijetljenje. To su meni nebitne stvari, ali vrijedne spomena.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 20:32 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

hmmm da... drugi link su maknuli nakon što sam ih zvala ,razlog ne znam - ovo je od iste trgovine, isti model samo je razlika u 0,44 lipe doslovno http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.ccf65d668cce4a7a98f1fbca8a126409.lenovo-prijenosno-racunalo-g710-59-431937.aspxšto se tiče budžeta... heh od silnih ponuda naletjela sam na ovaj laptop od 5.500,00 kn i zaljubila se u njega, ali ne znam isplati li se dati taj novac za te performanse u odnosu na laptop sličnih performansi  (link za G710 na stranicama od centra). Pitanje je koliko je bolji Z710 od G510 i isplati li se dati 1.000,00 kn više?

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
šmizla kaže...

hmmm da... drugi link su maknuli nakon što sam ih zvala ,razlog ne znam - ovo je od iste trgovine, isti model samo je razlika u 0,44 lipe doslovno http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.ccf65d668cce4a7a98f1fbca8a126409.lenovo-prijenosno-racunalo-g710-59-431937.aspxšto se tiče budžeta... heh od silnih ponuda naletjela sam na ovaj laptop od 5.500,00 kn i zaljubila se u njega, ali ne znam isplati li se dati taj novac za te performanse u odnosu na laptop sličnih performansi  (link za G710 na stranicama od centra). Pitanje je koliko je bolji Z710 od G510 i isplati li se dati 1.000,00 kn više?

 

Polako polako, brkamo kruske i jabuke. Taj Lenovo G710 je totalno neisplativ i pored G50-70 za 4500kn i pored Z710. g50 u odnosu na starijeg g510 je tanji i to je najveca i osjetna razlika, samim time g510 je malo bolji u hladjenju.

Pitanje da li je isplativo dati 1000kn vise je subjektivno pitanje. Radi samo jedne igre sigurno da nije isplativo. Mislim da imas dvojbu da li skroz zamijeniti desktop PC sa laptopom, stoga mislim da bi bilo pametno da kazes o kakvoj PC konfiguraciji se radi. Hoces li ti prakticki imati jaci laptop nego desktop. To je vrlo vjerojatno sa z710 ako imas stariji komp, a sa g50 je upitno jer je stedljivi i5 20-25-30% slabiji od i5-4210M i puno vise ovisi o temperaturama okoline i hladjenju laptopa nego i5 M procesor. Z710 ima 17.3" ekran, g50 15.6", obadva FHD rezolucije, stoga je veci laptop i prigodnija zamjena desktop PC-u.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 20:26 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
@The_Fitchek Ma ni jedan ni drugi me nisu oborili s nogu... I jedan i drugi imaju tu 4 celijsku bateriju, Lenovo ima neku mreznu karticu ? I vise mi je zlo od laptopa :/ a hitno trebam neki.. Definitivno mi je drazi lenovo u kombinaciji lenovo acer al nemam pojma... Kao da mi fali neki faktor.
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mora imati mrežnu ili WLAN karticu, inace nema interneta. Prema reviewu se cini skroz dobra. Sto se tice baterije nije sve u kolicini, nego i u kvaliteti. Ja bih se za to najmanje brinuo pogotovo kod Z710 di je lagano mozes zamijenit ako ti nece biti po volji, u sto cisto sumnjam da ces imat potrebu, barem dok ti se baterija neznam kolko % istrosi (ja imam skoro pola god laptop, isto imam 4cell i istrosila se 4%, laptop sa njom i i5-4200U drzi 5h bez problema na balanced, a ne powersaver mode-u). Ako ti je bitnije cim dulje trajanje rada na laptopu dok je istekan onda definitivno idi na Acer-a jer U stedljivi procesori upravo tome sluze, da ne gubis puno performanse, a dobis dost dulje trajanje baterije. Doduse 20-25%-30% (ovisno o stresu, hladjenju) manje procesorske snage i5-4210U naspram i5-4210M je puno ako mislis igrati najnovije igre ili se bavit tezim programima, a malo za surfanje i prosjecan multitasking.

Mislim da bi ti bilo jako pametno pokusati vidjeti laptope uzivo, makar ugasene.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 20:47 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice