Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.062.067
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@crna.pantera0406

Sorry sto sam te pomjesao sa muskom osobom. Odluci se prvo za dijagonalu, 17.3" ili mainstream 15.6" ili nesto manje 14", 11.3", 13.3"

sve pet =)  

 

evo ovako kaj sam ja nasla, Asus X750LN-T4048D + kaj bi ubacila ssd i jos jednu plocicu od 4gb , a nez jel ima mjesta za ssd ... i ovaj  Asus X550LNV-DM280 , vidim da nije neka razlika prevelika, osim u dijagonali ( sto radje preferiram 17,3", osim ako je osjetna razlika u preformansama zrtvovala bi tu dijagonalu za min 15,6") i nez jel ima jos koja razlika,nesto malo je procesor jaci kao.....

 

nekak najvise preferiram Asus, jer imala sam 3 asus-a i fkt su cuda prosli ( od nabijanja, poljevanja kapučinom i sl napitcima, natrpavanja igrica i programa,-> imam bracu =D ) i nikad nekih ne rjesivih problema  , dok HP sranje ,Lenovo samo godinu dana garancija, Toshiba neznam, Samsung mi je ono preskupi za to sta daju, jesu dizajnom super, ali preformanse i cijena =/ ,DELL mislim da su oni vise poslovni i da su dosta skupi,ali DELL volim opcenito , pa sad nez tocno kakvi su im laptopi, ako su priblizno ko Asus dolaze u obzir =) , i  ostao je recimo ovaj ACER - nikad se nisam susrela s tim laptopom te marke, ubiti se nikad nisam susrela s nicim te marke. pa sam malo skepticna unatoc dobrim preformansama... 

bilo bi super kad bi mi pomogli odlucit , jer bi vec sutra narucila da do ponedeljka stigne... :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2014 20:20 (crna.pantera0406).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, što kažete na ovaj prijenosnik ako će korisnik jedino igrati Sims 3/4 i osnovno. Office i Internet?

 

Hvala unaprijed. http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11404

 

Ili imate neki bolji do 4.000,00 HRK?

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vise nego dobar. Konkurencija je Lenovo z50 sa glossy, a ne matt ekranom kao kod Asusa, ali zato dobis za laptope skupocjenu FHD rezoluciju. Lenovo je lakseg pristupa komponentama, pogotovo ventilatoru, a Asus ima bolje hladjenje. Review z50: klik. Review Asusa nema za model sa tocno tim specs, ali ima jako slicno: klik2, klik3 (najblizi model, tak nesto mozes ocekivati i sto se temperatura tice jer slabija 740m trosi kao 840m)

 

Lenovo sa dodatnim vanjskim coolerom sa gornje lijeve strane bi bio dobitnik po meni (ima takav nekakav coolermaster za cca 150kn, mogu trazit), ovako je dost nerjeseno, Asus je bolji ako reza nije tako bitna. Asusa sa FHD imas za 4600kn najmanje, link

 

Pitaj osobu kojoj je namijenjen laptop (znam da nije za tebe ;)) pase li 17.3", jer bi mogo fino ustedit: Acer Za office i Simse ustvari nema potrebe za procom jacim od i3-4030U. Bez FHD matt ekrana imas manjeg 15.6" brata: Acer2

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2014 21:29 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Ako može pomoć oko odabira laptopa do oko 2500kn za surfanje i gledanje filmova i možda pokoja igrica (ništa zahtjevno).

Po mogućnosti da ima što veći hard, USB 3.0, HDMI priključak, Wi-fi, bluetooth. Zanimljive stavke su mi i web kamera, optički pogon i pretpostavljam da svaki ima utor za slušalice i mikrofon. Windowsi nisu nužni.

Gledam sve momentalno u elipsu pošto imaju garanciju od 5 godina pa sam izvuko slijedeće, a pošto se stvarno slabo kužim molim pomoć:

http://www.elipso.hr/informatika/prijenosna-racunala/TOSHIBA-Satellite-C50_B_14H/

http://www.elipso.hr/informatika/prijenosna-racunala/TOSHIBA-C50D_A_149/

http://www.elipso.hr/informatika/prijenosna-racunala/LENOVO-IdeaPad-G505__59_390263/

http://www.elipso.hr/informatika/prijenosna-racunala/DELL-Inspiron-3537__272348020/

http://www.elipso.hr/informatika/prijenosna-racunala/TOSHIBA-C50_A_14J/

http://www.elipso.hr/informatika/prijenosna-racunala/HP-15_g000sm__F8R09EA/

http://www.elipso.hr/informatika/prijenosna-racunala/ASUS-X551MA_SX161h/

http://www.elipso.hr/informatika/prijenosna-racunala/ASUS-X551MA_SX138d/

 

Malo sam nabacao al to sam uspio naći na njihovoj stranici, jako su im slabi opisi. Ovaj zadnji asus sa 750GB hardom mi izgleda najzanimljivije.

Molim preporuku

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Renault85 kaže...

Pozdrav,

 

Ako može pomoć oko odabira laptopa do oko 2500kn za surfanje i gledanje filmova i možda pokoja igrica (ništa zahtjevno).

Po mogućnosti da ima što veći hard, USB 3.0, HDMI priključak, Wi-fi, bluetooth. Zanimljive stavke su mi i web kamera, optički pogon i pretpostavljam da svaki ima utor za slušalice i mikrofon. Windowsi nisu nužni.

Gledam sve momentalno u elipsu pošto imaju garanciju od 5 godina pa sam izvuko slijedeće, a pošto se stvarno slabo kužim molim pomoć:

 

http://www.elipso.hr/informatika/prijenosna-racunala/TOSHIBA-C50_A_14J/

 

Ova toshiba je najpametnija kupnja od svega toga zbog najjačeg procesora. Igranje više manje na svima zaboravi.

Dell Precision M6600
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Renault85

Za igranje ti se valja protegnuti na 3000-3150kn..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

@Renault85

Za igranje ti se valja protegnuti na 3000-3150kn..

Možda sam trebo izostavit jednostavno to za igranje...igrat ću neznam...neku staru igricu, tu i tamo nes novije al nis zahtjevno, i to eventualno ako cu ici na put negdje. Laptop će manje vise biti doma gjde imam dovoljno dobar komp za sve igrat...

imam 600+ igrica na steamu pa valjda cu nac nesto sta ce radit :)

 

Ugl...prvenstveno me zanima laptop za kucnu uporabu za filmove i surfanje...pretpostavljam da je 2500kn dovoljno za to?
Da li uopce ikoji od navedenih ima zasebnu graficku da nije integrirana? Tu se najviše gubim kod laptopa....

 

Hvala

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nemaju zasebnu graficku, a oni koji imaju imaju strasno slab procesor i jos 2gb rama.

Ovo za igranje, na to i jesam mislio sto si napisao. Nemozes sa laptopom od 3000kn ocekivati nista vise od toga, znaci tu se misli igranje na 720p rezi pri srednjim, nekad i visokim postavkama novih ne tolko procesorski zahtjevnih igara i po tom pitanju s obzirom na jeftino produljenje jamstva i dulje pocetno jamstvo bih ti preporucio Acer (3150kn)

 

Ovo sto si rekao za 2500kn, nabrzinu sam pootvarao sve linkove i nije me se nist dojmilo. Bas mora biti iz Elipso ili? U drugim ducanima imas pocetno jamstvo od 2 god, kod Della 3 god, a produljenje je najvise na 3god, ali kod toshibe na 4god pa ak gledas na tako duge staze mogo bi ici na toshibu iz drugog ducana i to onda L, a ne slabiju C seriju, ovak nesto. Ja bih osobno uzeo prvi laptop sa i3, znaci ovak acera za 2700kn, kod drugih brandova se i3 javlja blize 3000kn, a kod Elipso je to blize 3500kn. Taj Acer ti ima produljenje na 3g povoljno, i sa tim haswell i3 mislim da bi ga lakse mogo prodat u buducnosti prije isteka jamstva ili produljenja jamstva.

 

 

crna.pantera0406 kaže...

@crna.pantera0406

Sorry sto sam te pomjesao sa muskom osobom. Odluci se prvo za dijagonalu, 17.3" ili mainstream 15.6" ili nesto manje 14", 11.3", 13.3"

sve pet =)  

 

evo ovako kaj sam ja nasla, Asus X750LN-T4048D + kaj bi ubacila ssd i jos jednu plocicu od 4gb , a nez jel ima mjesta za ssd ... i ovaj  Asus X550LNV-DM280 , vidim da nije neka razlika prevelika, osim u dijagonali ( sto radje preferiram 17,3", osim ako je osjetna razlika u preformansama zrtvovala bi tu dijagonalu za min 15,6") i nez jel ima jos koja razlika,nesto malo je procesor jaci kao.....

 

nekak najvise preferiram Asus, jer imala sam 3 asus-a i fkt su cuda prosli ( od nabijanja, poljevanja kapučinom i sl napitcima, natrpavanja igrica i programa,-> imam bracu =D ) i nikad nekih ne rjesivih problema  , dok HP sranje ,Lenovo samo godinu dana garancija, Toshiba neznam, Samsung mi je ono preskupi za to sta daju, jesu dizajnom super, ali preformanse i cijena =/ ,DELL mislim da su oni vise poslovni i da su dosta skupi,ali DELL volim opcenito , pa sad nez tocno kakvi su im laptopi, ako su priblizno ko Asus dolaze u obzir =) , i  ostao je recimo ovaj ACER - nikad se nisam susrela s tim laptopom te marke, ubiti se nikad nisam susrela s nicim te marke. pa sam malo skepticna unatoc dobrim preformansama... 

bilo bi super kad bi mi pomogli odlucit , jer bi vec sutra narucila da do ponedeljka stigne... :)

SSD stavljas na mjesto optickog citaca, kao i kod vecine laptopa. Iznimka je npr. Acer v3-772g kojeg trenutno ima samo u ED - klik, iako je ducan omrazen preporucio bih ti prije taj laptop ako ne smeta sto nije FHD rezolucija jer isti ima bolje specifikacije (jaca graficka 5-25%, jaci procesor 25-30%), bolje opcije nadogradnje i puno je lakseg pristupa komponentama. To je Asus x750 najveca mana, citaj odijeljak Maintenance u review-u, treba se itekako pomucit samo da bi se nadogradio RAM. Evo review2 za v3-772g (nije isti model, ali je ista izrada, isto citaj Maintenance). Ako si dobro citala i gledala mozes primjetiti da Acer vec ima slobodni slot za HDD/SSD u sebi i jos slobodni msata port, znaci nemoras vaditi optiku, a sa micanjem optike mozes imati cak 4 diska unutra.

 

Znaci taj v3-772g Acer je bolji i od Acera kojeg si ti linkala, a taj kojeg si linkala je bolji za nekog kome nije bitan svaki komadic performansi, a bitan je 17.3" FHD matt kvalitetni ekran (bas danas dobio jos jedan pozitivi dojam po tom pitanju), solidne all-around performanse i eventualno dulje moguce trajanje baterije (radi stedljivog i5-4210U procesora, koji radi tog stedjenja i je slabiji za cca 25-30% od i5-4200M, ista je stvar i5-4200U, 0.1Ghz neznatno slabijim od i5-4210U) Evo ti review3 tog e5 acera. Mozes primjetit da je isto los kaj se tice prckanja ispod poklopca, samo kaj tu odmah dobis 8gb rama pozeljnih za autocad, a kod Asusa bi valjda odma trebala platiti servisu da ti nadograde rame ako bi to htjela.

 

Jos jedan vrijedan spomena je Lenovo z710, no taj je kao i v3-772g dosta rasprodan pa trebas gledati raspolozivost. Laptop je slican v3-772g po svemu, znaci dosta je kvalitetan, a osjetna razlika bi bila glossy ekran (moguce da i v3-772g ima glossy ekran, pitaj ED ako ces ih zvati), malo tisi i malo se manje grije, te ima malo slabiju, ali efikasniju graficku (grije se kao 740m iz reviewa, a po performansama blizu veceg potrosaca i grijaca 750m)

 

Ostale marke nema smisla komentirat jer neces imati koristi od toga, mislim da sam naveo najbolje izbore za tebe, a moja preporuka ti je acer v3-772g ako ga ima u extreme digitalu, ako ga nema ili vise zelis FHD rezoluciju onda lenovo z710.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.10.2014 14:57 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

može neka preporuka do 3500kn:

 

-ekran 17 inča

-od igara pes 2015 da se more igrati

-za surfanje, gledanje serija i filmova

-na rate bih uzimao

-što veća garancija, to bolje

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

provjereno dobar Lenovo g710 + produljenje na 3g (provjeri Prosat prije ikakvog registriranja, mozda su se zabunili sa cijenom)

 

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hello svi, Samo da se "pohvalim" - kazem da sam na kraju uzela lenovo z710 Eno ga u putnoj torbi... Jucer sam ga preuzela, dok sam ga otvorila bilo je 9, medjutim nisam stala dok nisam sigla win7 gore (doduse po svemu sudeci to nije moja konacna odluka). Jutros sam sa psom i laptopom putovala busom, pa mislim da ce detaljnu provjeru dozivit tek sutra. Ovako na prvu, dobar komad uredjaja, malo je (u usporedbi s hp-ima i toshibama), bar na prvu, prilicno tvrd, pravi muski komp, osim sto mu cd rom nekako klapa. To bi tako trebalo bit? :/ Osim toga je sve fizicki super. (Klapa=ima milimetar-dva lufta) Instalacija sedmice, a i instalacija drivera isla je bez problema, uspjela sam cak pogledati pola serije prije nego sto sam zaspala ;) I sad sljedi THE question, koji os? 7 ili 8? Navodno ce bolje radit s 8.. A ja, iskreno, sto vise razmisljam o win-sima i novim verzijama, dodje mi da se jednom zauvijek (konacno vise i za stalno) prebacim na linuxe.. Sigurna sam da je to moj izbor, ali sad dok jos uvijek nisam 100% s njima, pricekat cu s instalacijom dok ne predam projekt za faks i zavrsni :) Tako da je sad pitanje - 7 ili 8?
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.10.2014 17:31 (miss707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, želim si kupiti laptop, koristio bi ga za internet, skype i posao,

što kažete na ovaj: 

http://www.njuskalo.hr/toshiba-prijenosnici/toshiba-satellite-c650-laptop-oglas-13186312

 

koliko bi mi trajao? i dali je dobar?

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@miss707

Ako znas napravi si dual boot, jedan za win7, a jedno 50gb ce bit dosta za linuxe, iako se ne kuzim nest posebno u to, ima tema i za to, zavisi kolko vremana mislis raditi na linuxu.

Uskoro ce izac i win10, taj bu nesto izmedju win7 i 8. Uglavnom nemoj puno mozgat s time, ako ne zelis hrpu onih blesavih aplikacija onda idi na win7, ako mislis da ces imat koristi od toga i zelis mrvu fluidniji, ali i resursa gladniji sustav onda win8, tj. win10 (moci ce se nadogradit sa win8..)..

Kaj se klapanja tice, nemam stvarno pojma, najbolje da kontaktiras ducan da se rjesis sumnji.

 

@Pulja

Budzet? Za 2000kn imas novi laptop, skroz solidan za tu osnovnu namjenu i sa 2god jamstva, osim kod HP-a koji jedini ima matt ekran i 1 god jamstvo. Ti novi laptopi u tom rangu redovito dolaze sa win8.1 koji sam u ducanu kosta najmanje 700kn..

Sto se njuskala tice mogu traziti nesto i jace i bolje u tom rangu, npr. ovaj Asus (u ovom slucaju masivno jace, ali pitanje je mozes li produljiti garanciju i pitanje je treba li ti takvo sto polovno za tako jednostavnu namjenu)..

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.10.2014 20:26 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi, trebao bih laptop za curu do 3500kn.

Malo sam izašao iz štosa pa bih molio neki prijedlog.

 

Služio bi za surfanje, office, casual igranje (Heroes VI, Bioshock Infinite, South Park Stick of Truth i sl., ne mora bit na high).

 

Dovoljan je ekran od 15 inča, Windowse ne treba, na rate.

Hvala vam! 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, meni ne treba novi laptop ali se ipak razmisljam promijeniti svog starog iako je u savrsenom stanju.

Prije 3 godine sam kupio Asus-a K73SV/intel core i7(2,3GHz),Quad core,Nvidia gt540 i on je i vise nego sto mi je potrebno. Ne igram igrice, sluzi mi samo za net i faks.

Nikakvih Problema nisam imao s njim ali razmisljam da ga mozda promijenim da mi ne bi slucajno riknio i onda sam na nicemu.Stvarno ga uvijek pazim, hladnjak je uvijek ispod njega iako se ne grije jer ne igram igrice a i alumijnijsko je kuciste.

Mislio sam da ga prodam pa da kupim novi neki 15,6 ekran(manji i kompaktniji za nositi), moze i slaiji od ovog jer mi stvarno nije potrebno puno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 12:32 (ivan72478).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Kiseliš

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=acer+840m

review slicnog modela, iste izrade: review

izmedju ostaloga iz toga mozes zakljuciti da je u max. max. tlacenju pozeljan cooler (provjeren), iako model navodno nema pada performansi niti prilikom tolkog zagrijavanja (temp do 40 stupnjeva u max. loadu nisu alarmantne) sto je dobro, ali za cim dulji vijek trajanja komponenti u isprobavanju mogucnosti graficke i procesora je bolje imati cooler

 

*Ne kucam namjerno bas "acer+840m" u trazilicu, ako upises "i3+840m" vidjet ces da nece nist drugo izac osim Asusa sa 0.2ghz slabijim procesorom, slicnom izradom, nesto boljim hladjenjem. Acer je po meni bolji prvo jer je jeftiniji i na rate ne izlazi van 3500kn, drugo jer je svaka mrva potencijalne snage kod tih ULV i3 bitna kod igrica (prvi argument), trece jer je lako moguce da ima bolji ekran (najbolje se sam vise informirati o tome)

 

 

 

@ivan72478

Namjena laptopa? Bitno igranje mozda? Moguca kupnja vani? Budzet?

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 12:41 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze nekakav best buy do 3500kn

Namjena za Solidworks i neke slabije igre.

Zelim punokrvni i3 ili i5 ili mozda ako psotoji kakav AMD bolji.

Graficka je manje bitna od procesora.

RAM 4GB++

Velicina ekrana nije bitna.

Pozeljno 2 godine garancije,ali nije uvjet.

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 14:18 (Zodiak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Zodiak

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=193326

Izrada nije tip top kao kod Probook serije, ali je prosjecno solidna i dobra. Radi Ivy Bridge, a ne Haswella, laptop je jeftiniji sto je i dobro i radi cega je best buy, a taj u HGshopu je izgleda jedini trenutno raspoloziv. Mozes vidit da je dobio finu ocjenu na Linksu - klik

Drugih alternativa u ducanu (punokrvni i3/i5 + entry/medium grafa) prakticki uopce nema sve do 4200kn.

Jamstvo ti preporucujem da produljis kad ces moci, tj. u roku 11 mjeseci od kupovine (nije bitan ducan di si kupio laptop): http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=hp+2xx+produljenje+3

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 15:48 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

Trebao bih pomoć kod kupovine laptopa (naravno:)

Sljedeći tjedan odlazim poslovno u Austriju (Beč) na dva dana i mislio sam posjet iskoristiti i za nabavku novog laptopa koji mi treba za osobne i poslovne potrebe (van radnog vremena). Pored ovih nezahtjevnijih (Office, browsing, multimedia) povremeno bi zaigrao i kakvu igricu poput Civ5, Rome 2  pa i neke zahtjevnije.

Gledao sam malo shopove u Beču i Cyberport u BanhofCity Wien West mi se učinio kao dobro mjesto. Od laptopa koje imaju na stanju u shopu, trenutno je na akciji ovaj MSI laptop a 803€. Kako vam se čini? Imam već SSD sa Win7 iz starog laptopa kojeg bi mogao umetnuti. Jedino što me brine je da bi se sa ovim i7 i gtx 765 mogao pregrijavati što bi mu skratilo rok trajanja.

 

Inače, budžet mi je oko 900€ (s tim što bih tražio povrat Mwst jer imam i BiH putovnicu) pa bih bio zahvalan i na preporuci nekog drugog laptopa iz istog ili nekog drugog shopa koji je raspoloživ u ovom trenutku. Tražim nešto od 15-17 incha sa boljom grafičkom, Windowsi nisu nužni.

 

Zahvaljujem!

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 17:05 (tommi78).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U tom ducanu mi se ovaj MSI model cini najboljim best buyem oko 900 eura.

Review: klik

 

20 eura skuplji 17.3" model sa win7, iako veci, ima slabije temperature prema ovom reviewu u kojem ima i slabiju 850m graficku: klik2

GE60 takodjer izgleda da ima bolju TN matricu (zakljucak iz 2 reviewa, naravno nijednog nisam vidio uzivo..).

 

Nijedan od tih MSI nisu najnoviji ak se ne varam, ali su najbolji gamerski deal cini mi se u tom ducanu kojeg gledas. Cudno mi je kak kod njih nema nijednog Nitro Acera, Asusa imaju samo jednog za 1500 eura, Lenovo y50 nest malo..

 

Sacekaj jos komentare kolega i probaj naci i linkati jos koji dobar IT ducan u Becu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 18:05 (The_Fichek).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Laptop od 3500 - 4500 cca.

Namjenjen za internet, filmove, glazbu, autocad, solidworks i ostale programe za crtanje, te za pokoju igricu tipa CoD, Dota2 itd. 15.6" sasvim dovoljno
Izbjegao bih HP zbog loše izvedenog hlađenja, tj. dosta velikog zagrijavanja prilikom igranja.. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 17:58 (MarioVk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Lijen sam i ne razumijem se pretjerano ali uglavnom treba mi laptop za do 3000 kn koji bi manje više bio korišten za faks, i neki gaming , netreba mi previše prostora jer ne namjeravam držati velike filove na kompu eventualno os(linux(vidit cu koji) +w7 jer imam key sa faksa :P) 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, 

trebam preporuku što jeftinijeg laptopa od barem 15" cija je namjena surfanje, skype i mozda neki film. Što jeftinije i max 2000kn. Laptop je za jednu baku :) Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
G0rilla kaže...

Pozdrav ekipa, 

trebam preporuku što jeftinijeg laptopa od barem 15" cija je namjena surfanje, skype i mozda neki film. Što jeftinije i max 2000kn. Laptop je za jednu baku :) Hvala

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n2830+4gb

Ako zeli matt ekran nek ide na HP 250 G3

Kvalitete ekrana se znaju razlikovat u tako jeftinom rangu. Ja sam osobno vidio samo ekran od e5-511 acera od tih sa liste i za budzet laptop mi se cini skroz okej (dobre boje, poboljsani kutovi gledanja u odnosu na proslu seriju), no nemogu reci da je iznadprosjecno dobar kad nisam vidio ostale. Za nekakvu predodzbu o tome valja pogledati laptope u izlogu ducana kad vec imaju windowse na sebi, ili barem prosvrljati na youtubeu da vidis kak to izgleda.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 20:32 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

 

@ivan72478

Namjena laptopa? Bitno igranje mozda? Moguca kupnja vani? Budzet?

Laptop mi sluzi za faks i internet i multimediju.

Igrice i ne igram bas.

NE mogu kupiti vanka, budget bi bio oko 3000kn(zelio bih hd ekran i neki solidan procesor i naravno sto duzu garanciju)

15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

... trebam prijedlog za odabir i3, recimo da mi ovi do 3000kn odgovaraju:

 

 

ASUS prijenosno računalo X552LAV-SX838 (d)

TOSHIBA prijenosno računalo SATELLITE C50-B-149

LENOVO prijenosno računalo B5070 59-421103

HP prijenosno računalo 250 J0Y07EA

 

 

... ne vidim nekih testova na netu za navedene, ali me prije svega zanima stedljivi i3, mozda antiglare, veca garancija, dostupnost ventilatora za ocistiti, i do 3000kn

 

 

pozz i hvala!

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dakle, nakon 5 godina acer extensa 5635g, vrijeme je za novi laptop. Cjenovni rang je oko 4000 kn, s tim da se može protegnut do malo manje od 5000. Platio bih u cashu i trebao bih ga što prije jer me ovaj stari izdao. Pratim ovu temu već par dana, ali na kraju završim s pootvaranih 20 prozora s laptopima i lagano se pogubim u tome. Treba mi za internet, slušanje glazbe, office, neke matematičke programe i za igre. Ekran može bit i 15 i 17. Trenutno sam još nešto malo vremena student, a onda, ako se ikada zaposlim, trebat će mi tu i tamo i u poslovne svrhe. Treba imat utor za cd iso tako, a windows ne mora bit instaliran. Nije da baš previše igram, ali ima tu i tamo igra koje bih volio moć igrat bez da je sve na najmanjoj mogućoj razini detalje kao šta je na ovom bilo od početka. Ne bih preko nekog web shopa nego negdje da mogu otić, vidjet, a elipso je privlačan zbog onih 5 godina garancije mada nije baš da mora bit elipso. Ne volim nikako acera, pa mi on odmah otpada. Jedan acer u životu, sasvim dosta. Volio bih, kao i svi vjerojatno, dobit neki optimalni maximum za te novce. Unaprijed hvala ;)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Probook 470 G1

 

Te podigni jamstvo kolko ide, a da ne prebiješ banku.

Dell Precision M6600
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipi

molio bih vas preporuku laptopa do 3000kn.

Laptop bi služio za office,internet, sketchup.

Volio bih da je 17.3 ekran te da ima ugrađenu wlan karticu.

Unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima! {#}

 

Molio bih vas za preporuku laptopa u cjenovnom rangu do max 3500 kn. Laptop bi se koristio ugl za surfanje (otvaranje po vise tabova u chromeu bez stekanja) , gledanje filmova u HD rezoluciji (ponekad bi se spajao i na FHD tv), rad u officeu, slusanje glazbe i bez ikakvih igrica. Za ekran bi bilo pozeljno da ima 17,3 inca, ali moze i 15,6, baterija ne mora bit neka jaka, pristup komponentama nije bitan, kupnja moze i gotovinom, a moze i karticama. Do sada sam imao toshibu koja je upravo napunila 7 godina i prezadovoljan sam njime, jos uvijek radi ali vrijeme ga je pregazilo te mi treba nesto malo brze i da izdrzi bar ko i ovaj prethodni. {#} Volio bi da bude opet toshiba, ali nije nuzno i da ima min 2 god garancije.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice