Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.041.039
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zzZZzz kaže...

moj izbor:
Asus   (jucer bilo 5 dostupnih komada, danas vise nema niti jednog :)

Acer

Lenovo  (TN matrica, ostali imaju IPS ekran)

O kojem asusu govoriš? G551?

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AirLive kaže...
bender_007 kaže...

Sta mislite o ovom lapu ?

 

Tj za te novce, +/- 500 kn, nesto bolje, isplativije itd ? Osono misljenje, iskustvo.

 

Hvala

 

Notebook Acer Aspire V3, NX.MPYEX.007 / 15.6" matte FullHD, Core i3-4030U, 4GB, 1000GB, DVD-SM, Nvidia GT840M 2GB, Osvijetljena tipkovnica + GRATIS Ruksak 

Da, izgleda dobra ponuda pogotovo radi osvijeljene tipkovnice i ruksaka kojeg dobiješ na poklon. Inaće, koja ti je namjena?

  Hvala na odgovoru.

 

Namjena je vecinom android programiranje, desktop programiranje u win okruzenju. filmovi, torrenti.

 

A sto se igara tice samo kvejk i ostale za koje je bila dovoljna i stara voodoo 3 sa 16 mb :), tako da, za igre se ne brinem.

 

Bitno:

 

- kvaliteta izrade

- osvjetljenje tipkovnice i njena kvaliteta

- baterija, baterija, baterija

 

e sad, taj fullHD mi je primamljiv, ne znam koliko na 15.6 " al ajd.

 

Gledam da ima dobru bateriju, full hd mi i nije najbitnija stavka

 

Jos bi nadodao ove koje razmatram

 

1. 

2.

3.

 

:) ima netko prijedlog ? Acer ili 1, 2, 3 ?

 

Trenutno imam dv6 i7 unutra, 8 giga, 640 giga disk, cijeli aluminijski. Ne znam jesu idioti sastavljali lap ali lijeva strana je vruca uvijek..jel se kaze jos uvijek vruca za 98 c ? Kad kompajliram android kernel popne se na 100 pa ga ventom dodatnim hladim. Tako da mi je bitna stavka i pregrijavanje (ili nepregrijavanje)

 

hvala :)

ja
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa kad si zadnji puta cistio laptop? Izgleda da ti je unutra prasina zaglavila i to se ne moze ocistiti kompresorom ili necim takvih jer se stvori kao spuzva i blokira izlaz vruceg zraka van. Treba rastaviti laptop i to ocistiti 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije do ciscenja :), od pocetka je tako.

 

Jednostavno HP je odlucio staviti cpu pokraj gpua i lijeva strana je vruca.

 

Ciscenje nije pomoglo. Jedino sto pomogne je da ogranicim cpu na 900 mhz.

ja
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kako zelis cim dulju autonomiju baterije, a cini mi se da to programiranje o kojem pricas i nije tak zahtjevno razmisli o koji bi tocno htio stedljivi procesor. i3-4030U ima passmark 2700, i5-4200U/4210U 3300, u pravom svijetu za obicnu namjenu ja nisam primjetio neku osjetnu razliku izmedju svog i5-4200U i sestrinog IB i3-3217U. Naravno nisam testirao brzinu nekih zahtjevnijih programa, nit igrica (nema ni blizu jaku grafu), niti za programiranje.

 

Sa i3-4000M koji je snage i5-4200U mozes fino ustediti i u tom slucaju je Probook 450 odlican odabir. Gubis na autonomiji baterije, no sama baterija u tom Probooku je ja mislim nesto bolja nego u vecini laptopa koji dolaze sa stedljivim procesorima. Da tocno pojasnim, ako se gledaju 2 laptopa sa identicnim baterijama jedan sa U drugi sa M Haswell procesorom, onda ovaj prvi sa U ce imati 2,3 dulje trajanje baterije jer tolko ima i manju potrosnju. Isto tako ti sa U procom mogu ici u laptope bilokakve izrade, dok oni sa M traze malo jace hladjenje. Sve graficke u tom rangu takodjer imaju nisku potrosnju, a 840m koja je najjaca se ne istice najjacom potrosnjom i to joj je velika prednost, tj. prednost te nove Maxwell Nvidia arhitekture.

 

Sto se tice manje dijagonale kao taj 14" Asus, evo ti jedan 13.3" Acer sa istim i3, samo sto 4010U ima 50Mhz veci max. clock integrirane graficke i par setova instrukcija vise - klik

Fora kod tog Acera je naravno cak 240gb SSD-a sto je vrlo pristojna zamjena HDD-a i mozda bi ti tako velika kolicina SSDa ubrzala i samo programiranje i to vise nego puno jaci procesor, zguglaj malo to s cime bi se tocno bavio i vidi o cemu bi zavisila brzina samih programa u kojima bi radio, kolko korist bi imao od jezgri, a koliku od brzine pisanja i citanja diska i bi li nekim slucajem dobio akceleraciju sa grafom kao sto je solidna 840m. Naravno vidi i bi li imao koristi od nekakve vece kolicine RAMa.

 

FHD je meni osobno vrlo primamljiv na 15.6", a pogotovo je zgodan kad je sam ekran kvalitetan sto je u tom rangu lutrija (zato uvijek pricam da se malo pogledaju youtube videji, recenzije..) Slova su po difoltu taman velicine na FHD po meni, mozes ih smanjit ili povecat ako zelis. Slika je naravno ostrija no ako si dosad bio na HD, nimalo ti nece smetati HD laptopa. Jednom kad odes na FHD i naviknes se mislim da nema nazad na HD. Naravno vrijedi kako za koga..

 

Bilo bi dobro i da se tocno smislis za dijagonalu. Kad to sve smisli vrlo lako cemo ti preporucit konacni odabir.

 

I da, nema nit jednog drugog laptopa sa osvjetljenom tipkovnicom u tom rangu, prvolinkani Acer je osvjezenje po tom pitanju. Izrada bi logicno trebala biti jaca od E5, tj. kod te V3 mozda pravi aluminijski finish gore, a ne plasticni koji izgleda kao alu. Kak got bilo to i nije funkcionalno bitno, vise estetski i sto se tice ostavljanja otisaka prstiju. Interesantna mi je mrvu iznadprosjecna tezina od 2.55kg i to je netipicno za 15.6" Acere u tom rangu, znaci moglo bi se radit o cvrscoj izradi unutra, mozda kakvim metalnim dijelovima. Pitanje je pristup komponentama, je li lagan kao kod Probooka i Lenova i v5-552g Acera ili je na razini E5 Acera, Asusa i sl., znaci da mozes pristupit ramima, bateriji i mozda hardu, a ne da mozes stogot oces lagano izvadit ili pocistit kao kod prvo navedenih.

 

SSD bi trebao moci kod svih lagano zamijenit na mjesto optike uz pomoc interne ladice za SSD.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.11.2014 2:44 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AirLive kaže...
zzZZzz kaže...

moj izbor:
Asus   (jucer bilo 5 dostupnih komada, danas vise nema niti jednog :)

Acer

Lenovo  (TN matrica, ostali imaju IPS ekran)

O kojem asusu govoriš? G551?

da, sad vidim da su potpuno makli i opis sa linka :/

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@The_fichek

Mislim da si se ti malo zabunio. Mr_Luka je naveo da traži gaming laptop do 8k, a bender_007 je spomenuo jaku bateriju i programiranje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.11.2014 2:14 (AirLive).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Istina. Budem edit. Tnx.

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dpanijan kaže...
Nevjerojatno, dva dana !

Navečer, najkasnije sutra ujutro ide instalacija i dojmovi :D

 

Došao Lenovo Z50-70 sa amazona.de, 368EUR sa dostavom. 

Z50-70 39,6 cm (15,6 Zoll FHD TN) Notebook (Intel Core i3 4010U, 1,7 GHz, 4GB RAM, 500GB HDD, NVIDIA GeForce 840M 2 GB, DVD Brenner, kein Betriebssystem) schwarz.

Stavio Win 8.1, driveri bili na priloženom DVD-u...

 

Opći dojam dobar za tu cijenu...

Obzirom da će uglavnom služiti za Minecraft (za sada), odmah je instaliran i rezultat je bio poražavajući jer se nije pokretao sa nvidia grafikom nego intel HD. Nakon podešavanja da se pokreće sa nvidiom, sve 5. Ostale igre isto rade glatko :)

 

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz ekipa {#}

 

Tražim laptop do 4000 kn namijenjen za igranje konfiguracijskih nezahtjevnih naslova. Igre koje igram su uglavnom avanture (Walking Dead) i Blizzardovi naslovi (D3, Sc2 i WoW). Bilo bi poželjno da navedena trgovina posluje u Osijeku ili Vinkovcima pošto su mi to najbliža mjesta do kojih mogu otići. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nakanoth kaže...

Pozz ekipa {#}

 

Tražim laptop do 4000 kn namijenjen za igranje konfiguracijskih nezahtjevnih naslova. Igre koje igram su uglavnom avanture (Walking Dead) i Blizzardovi naslovi (D3, Sc2 i WoW). Bilo bi poželjno da navedena trgovina posluje u Osijeku ili Vinkovcima pošto su mi to najbliža mjesta do kojih mogu otići. 

imas privatnu poruku :)

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav momci i djevojke, trebala bi mi pomoc oko odabira laptopa za 2500kn. Treba mojoj sestri koja ce ga koristit za generalni rad na laptopu i jednostavno surfanje(MO Office, fejsbuk i ta sranja), ali ako moze, bilo bi odlicno da moze pokrenut dotu 2 i hearhstone pa makar na low :D. I dodatno pitanje, da li je bolje cekat bozic i ta snizenja ili nista to? Hvala unaprijed. Oduzim kako mogu :)

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima...treba mi pomoć oko odabira laptopa

Laptop mi treba za posao (office paket) i gledanje filmova...bitno je da ima dobar procesor i da ne šteka..ekran 17"...cijena do cca 4000 kn

Vidim da su tu preporuke za Probook 470 i Lenovo 710...mislim da su oba u istom cjenovnom rangu iako mi Probook djeluje vizualno kvalitetnije odrađen zbog aluminija..

Ajmo, čini mi se da sad kreću božićni popusti pa bacite par linkova i dajte prijedloge

Hvala puno!

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nakanoth kaže...

Pozz ekipa {#}

 

Tražim laptop do 4000 kn namijenjen za igranje konfiguracijskih nezahtjevnih naslova. Igre koje igram su uglavnom avanture (Walking Dead) i Blizzardovi naslovi (D3, Sc2 i WoW). Bilo bi poželjno da navedena trgovina posluje u Osijeku ili Vinkovcima pošto su mi to najbliža mjesta do kojih mogu otići. 

Vidi sta je sa ovim (mozda je taj bas od kolege xd), inace preporucujem v5-552g iz ducana ili se protegni do Probook 450

Znaci za te igre ti je pozeljnije ici na jaci procesor pa tako solidnu 8750m nego stedljivi proc i nesto jaca 840m.

 

 

AVeGe kaže...

Pozdrav momci i djevojke, trebala bi mi pomoc oko odabira laptopa za 2500kn. Treba mojoj sestri koja ce ga koristit za generalni rad na laptopu i jednostavno surfanje(MO Office, fejsbuk i ta sranja), ali ako moze, bilo bi odlicno da moze pokrenut dotu 2 i hearhstone pa makar na low :D. I dodatno pitanje, da li je bolje cekat bozic i ta snizenja ili nista to? Hvala unaprijed. Oduzim kako mogu :)

Takodjer preporucujem v5-552g Acer kojih se nesto nakupilo na njuskalu. Ima jedan drito za 2500kn. S time bi imala 60fps na medium, dok sa laptopima iz ducana sve do 3250kn bi te igre vukla mozda nekako jedva na low.. To je znaci noviji Acer kojeg slabo ima na trzistu radi nove konkurencije no i dalje jedan od best buyeva izmedju 3500-4000kn tako da su te cijene sa njuskala prilicno dobre i bilo bi bezobrazno pokusat spustit ih ispod 2500... Nemam nikakvog udjela u tim oglasima, samo checkiram tu i tam te neke bolje laptope na oglasnicima kojih vise nema tolko na trzistu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.11.2014 22:41 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
prim0 kaže...

Pozdrav svima...treba mi pomoć oko odabira laptopa

Laptop mi treba za posao (office paket) i gledanje filmova...bitno je da ima dobar procesor i da ne šteka..ekran 17"...cijena do cca 4000 kn

Vidim da su tu preporuke za Probook 470 i Lenovo 710...mislim da su oba u istom cjenovnom rangu iako mi Probook djeluje vizualno kvalitetnije odrađen zbog aluminija..

Ajmo, čini mi se da sad kreću božićni popusti pa bacite par linkova i dajte prijedloge

Hvala puno!

Da je kvalitetniji radi aluminija, baš i ne. Sveukupna cvrstoca je navodno sitno bolja na Probooku i to je to. Alu je cisto estetski finish, da je alu sa donje strane onda bi to bilo funkcionalno druga prica. Probook ima matt ekran. Kako Lenovo g710 sa istim ili malo slabijim specifikacijama dolazi za puno manje novaca preporucujem njega. Plus kod Lenova je vjerojatno nest kvalitetniji ekran i ono objektivno, ima 2x jeftinije produljenje jamstva na 3g sto se moze izvrsit u roku 11 mjeseci nakon kupnje, pricam o 600 vs 300kn.

Znaci ovako: lista lenovo g710 Onog sa i3 nema i taj ti nit netreba, 3550M pentium je jedan od jacih, ako ne i najjaci intel laptop procesor prije i3 i uredno ce obavit posao zahvaljujuci dvjema za laptop jakim jezgrama.. Ako ce ikad bit pozeljna veca brzina preporucujem samo ugraditi SSD na mjesto optike i to je to. Laptop je kao i probook odlican za samostalno odrzavanje, vrijedno spomena za kraj.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.11.2014 22:48 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da li će neki naši dućani imati Black Friday popuste na prijenosnike?

Fuck me I am famous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@fichek - hvala na detaljnosti

 

 

znaci 14-15 "

Memorija mi nije bitna previse, 4 giga je cisto ok

i3 mi pase

 

full hd bi bilo odlicno da ima

 

cjenovni rang cca do 3300 kn

 

prvenstveno bacam oko na bateriju, kvalitetu izrade, manja tezina bi takodjer bila plus iako ne mora biti.

 

thx :)

 

 

ja
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ono sto sam napisao na PM za jeftinije 15.6"

 

Za manju dijagonalu se moras protegnuti jer sve sto odstupa od 15.6" ima dodatnu cijenu kod laptopa. Tu onda gledaj onog Asusa kojeg si sam nasao ili 13.3" Acera sa 240gb SSDa sto sam ti linkao. Nema jeftinije od njih da je tolko isplativo sto se tice tak dijagonale ako zelis jos stedljivi proc, tj. cim dulju autonomiju baterije. Npr. dost dobar 14" sa nestedljivim procesorom u tom rangu je Lenovo Thinkpad E440 ili 15.6" E540, a imas i malo egzoticnije Lenovo Flex Lenovo koji su FHD Touch 15.6" prakticki i tableti - link Nazalost sve to ima svoju cijenu iako nije nist posebno jace od onog sto sam preporucio na PM.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AVeGe kaže...

Pozdrav momci i djevojke, trebala bi mi pomoc oko odabira laptopa za 2500kn. Treba mojoj sestri koja ce ga koristit za generalni rad na laptopu i jednostavno surfanje(MO Office, fejsbuk i ta sranja), ali ako moze, bilo bi odlicno da moze pokrenut dotu 2 i hearhstone pa makar na low :D. I dodatno pitanje, da li je bolje cekat bozic i ta snizenja ili nista to? Hvala unaprijed. Oduzim kako mogu :)

Jos da nadodam, podosta je bitno da laptop ima kameru. To joj je jako bitno :D

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tražim si za kupiti SSHD 2.5" od 1TB za laptop mi treba. I to da se može osobno kupiti danas, hitno mi treba. Pa gdje ima najpovoljnije a da nije web shop i da se ne treba čekati. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dpanijan kaže...

 

Došao Lenovo Z50-70 sa amazona.de, 368EUR sa dostavom. 

Z50-70 39,6 cm (15,6 Zoll FHD TN) Notebook (Intel Core i3 4010U, 1,7 GHz, 4GB RAM, 500GB HDD, NVIDIA GeForce 840M 2 GB, DVD Brenner, kein Betriebssystem) schwarz.

Stavio Win 8.1, driveri bili na priloženom DVD-u...

 

Opći dojam dobar za tu cijenu...

Obzirom da će uglavnom služiti za Minecraft (za sada), odmah je instaliran i rezultat je bio poražavajući jer se nije pokretao sa nvidia grafikom nego intel HD. Nakon podešavanja da se pokreće sa nvidiom, sve 5. Ostale igre isto rade glatko :)

 

 

Odlicno!Reci mi jos dojmova o njemu.cini mi se ok za te novce.

http://www.neobux.com/?rh=70726F6661
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
majka kaže...

 

Odlicno!Reci mi jos dojmova o njemu.cini mi se ok za te novce.

 

imaš PM, slobodno kopiraj ovdje da ostali vide.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@The_Fichek Koje su prednosti i mane izmedu ta dva laptopa, nisam siguran koji da odaberem.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima. Kupio bih laptop za posao. Pošto već dugo ne pratim scenu nisam baš upoznat s aktualnim modelima pa bih molio znalce da mi pomognu. Budžet je između 3 i 4000 kn. Koristio bi se za uredski posao + ilustriranje, photoshop, eventualno nešto malo programiranja. Poželjno da se dobiju original windowsi uz uređaj. Jel se može u tome cjenovnom rangu dobiti neki solidan i5 bar? Znači bitni su mi RAM-i i procesor, ostalo je manje važno. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

jel ovo nova mašina? cijena je premala za ovakvo što

http://www.notebooksbilliger.de/hp+envy+17+j016sg/nbb/8f14e4

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo vam brutalni laptop za 500 eura, USED (samo jedan):

 

http://www.amazon.de/Acer-Aspire-V5-573G-54218G1Taii-Notebook-aluminium/dp/B00K1VB368/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1417213089&sr=8-9&keywords=850m+i5 (prevedite si stranicu sa google translate ili kojim vec translate add-on-om za vas web browser)

 

Isti imam ja, samo sto je to nova i nesto bolja verzija, poboljsana najvise u smislu daleko jace i efikasnije graficke koja je gtx850m i to gddr5 bolja verzija.

 

All-around vrhunski laptop cak i za zahtjevne laptop gamere, za 3800kn je steal od ponude, ali treba pripazit malo je li sve u redu posto je ipak used.

 

EDIT: Prodano.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.11.2014 21:38 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Evo vam brutalni laptop za 500 eura, USED (samo jedan):

 

http://www.amazon.de/Acer-Aspire-V5-573G-54218G1Taii-Notebook-aluminium/dp/B00K1VB368/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1417213089&sr=8-9&keywords=850m+i5 (prevedite si stranicu sa google translate ili kojim vec translate add-on-om za vas web browser)

 

Isti imam ja, samo sto je to nova i nesto bolja verzija, poboljsana najvise u smislu daleko jace i efikasnije graficke koja je gtx850m i to gddr5 bolja verzija.

 

All-around vrhunski laptop cak i za zahtjevne laptop gamere, za 3800kn je steal od ponude, ali treba pripazit malo je li sve u redu posto je ipak used.

ja vidim cijenu 800 eura

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znam da će zvučati glupo,ali koja je razlika između PROBOOK,NOTEBOOK,LIFEBOOK i ostalih book-ova i LAPTOPA.

Samo Canon priznam
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mucamica kaže...

Znam da će zvučati glupo,ali koja je razlika između PROBOOK,NOTEBOOK,LIFEBOOK i ostalih book-ova i LAPTOPA.

sve su to laptopi, probook je serija hp-ovih laptopa, lifebook je serija fujitsuovih laptopa itd..

12 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cola777 kaže...
The_Fichek kaže...

Evo vam brutalni laptop za 500 eura, USED (samo jedan):

 

http://www.amazon.de/Acer-Aspire-V5-573G-54218G1Taii-Notebook-aluminium/dp/B00K1VB368/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1417213089&sr=8-9&keywords=850m+i5 (prevedite si stranicu sa google translate ili kojim vec translate add-on-om za vas web browser)

 

Isti imam ja, samo sto je to nova i nesto bolja verzija, poboljsana najvise u smislu daleko jace i efikasnije graficke koja je gtx850m i to gddr5 bolja verzija.

 

All-around vrhunski laptop cak i za zahtjevne laptop gamere, za 3800kn je steal od ponude, ali treba pripazit malo je li sve u redu posto je ipak used.

ja vidim cijenu 800 eura

Za zahtjevne gamere - nemoj se salit .

Bas bi ga htio vidit - taknut nakon 3 , 4 h lupanja po Bf 3 ili 4

Respekt na trudu u ovoj temi ali tu si malo precero : )

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice