Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.061.569
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

Htio bih kupiti laptop od 6000-7500 kn, treba mi kao zamjena za PC. Koristio bih ga za surfanje, gledanje filmova, izradu prezentacija i igranje igrica, ne treba mi neka vrhunska izvedba (medium settings je OK), ali da može pokretati i modernije naslove bez laga i s normalnim FPS-ima. Treba imati solidan procesor ali najbitnija je grafička (malo bolja, negdje u rangu GTX 850/860 M). SSD je  potreban. IPS matrica ekrana bila bi super. 8GB RAM, 17.3" (ili ako mislite da je bolje 15.6", neznam baš kolika je razlika kod korištenja).

 

Gledao sam modele Acer Aspire V Nitro koji mi se sviđaju vizualno i po specifikacijama i Asus Republic of Gamers G551JK. Budući da mi je ovo prvi laptop i nemam previše iskustva ni znanja, dobro bi mi došlo par savjeta i mišljenje o tim modelima. Još što se tiče proesora, je li bolje uzeti dvojezgreni ili cetverojezgreni?

 

Puno hvala unaprijed! :)

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Jamstvo se moze produljit u bilokojem ducanu koji ga nudi. Mozda HGshop ima svoju politiku da ako je laptop kupljen kod njih mozes produljit bilokada dok traje startno jamstvo, a mozda i ja nisam u toku pa je to tako i za ostale Acer laptope, sto bi bilo cudno jer nitko obicno ne nudi da se moze produljuit unutar prve 2 god, nego max. unutar prve god dana..

 Zvao sam ih... Čovjek koji se javio nije ni sam siguran... Rekao je da dođem pa da vidim na licu mjesta...

 

AirLive kaže...

 Da dobru ti je ponudu dao taj tvoj prijatelj. Za jamstvo nisam siguran, ne pratim to baš, to sam onako samo rekao kao neko upozorenje da se ne zaboravi. Ali kad su ti u hgspotu tako rekli, onda bi trebalo bit u redu. S obzirom na cijenu koju si ga platio nebi trebao biti problem produljiti jamstvo :D. Nego jesi saznao imaš li možda model sa fhd ips?

 

Provjerio sam laptop nema IPS ekran.  

...bolje ispat glup nego iz aviona...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
wryx uzmi ASUS slobodno.
When people are bored, it is primarily with their own selves that they are bored.
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
wryx kaže...

Pozdrav!

 

Htio bih kupiti laptop od 6000-7500 kn, treba mi kao zamjena za PC. Koristio bih ga za surfanje, gledanje filmova, izradu prezentacija i igranje igrica, ne treba mi neka vrhunska izvedba (medium settings je OK), ali da može pokretati i modernije naslove bez laga i s normalnim FPS-ima. Treba imati solidan procesor ali najbitnija je grafička (malo bolja, negdje u rangu GTX 850/860 M). SSD je  potreban. IPS matrica ekrana bila bi super. 8GB RAM, 17.3" (ili ako mislite da je bolje 15.6", neznam baš kolika je razlika kod korištenja).

 

Gledao sam modele Acer Aspire V Nitro koji mi se sviđaju vizualno i po specifikacijama i Asus Republic of Gamers G551JK. Budući da mi je ovo prvi laptop i nemam previše iskustva ni znanja, dobro bi mi došlo par savjeta i mišljenje o tim modelima. Još što se tiče proesora, je li bolje uzeti dvojezgreni ili cetverojezgreni?

 

Puno hvala unaprijed! :)

 

 

 I ja imam istu dvojbu izmedju acer nitra i asusa, samo ja gledam n551jm (isto sve kao na g551, samo je boja/ROG branding drugaciji). Išao sam ih vidjeti i isprobati malo uživo.
Iskreno, asus mi djeluje daleko bolji što se tiče kvalitete izrade jer je osim stražnje strane sve u aluminiju pa djeluje puno čvršće, acer je plastika posvuda.
Tipkovnica mi također puno kvalitetnije izgleda na asusu a i lako se pristupi disku i ramima za nadogradnju dok je kod acera to problem.

n551 i g551 imaju 1 vent, acer ima 2 ali koliko sam vidio po recenzijama, tu su negdje sa temperaturama.

 

Ali... acer je 17.3" i izgleda stvarno dobro, dok su 17" asusi 8300 pa naviše...

 

Na kraju se sve svodi na to, je li ti bitnija kvaliteta izrade ili veličina ekrana... ja još važem xD

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma je ako je na asusu samo najgornji milimetar metal kao na proboocima onda je stvarno metal.

To je sve pljastika presvučena sa milimetar metala. 

 

Na proboocima je čak i touchpad plastični (naravno kao i tipke) mada je sve oko touchpada presvučeno sa tih mm metala. 

Imam VN7-791G 4 mjeseca i ništa se nije strgalo jer pazim na njega ne igram nogomet sa njim jer nije lopta niti ga zaljevam sa nečim jer nije cvijeće. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 19:33 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Definitivno se uzima Asus X550JK! Hvala @The_Fichek 

 

Vjerojatno ovaj sa i5 i dodatno SSD i možda još 4GB RAM-a. +Dodatno monitor. 

 

Imam samo još jedno pitanje - nemam baš iskustva sa laptopima pa me zanima rezolucija 1366x768 na 15,6'' - osjeti li se nekakva razlika od recimo FHD na monitoru od 23'' ili nešto slično?

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Naracvno da se primjeti 1366x768 je nula od rezolucije i hvala Bogu da se je polako riješavaju sa laptopa već su davno trebali.

Sa druge strane FHD je koliko toliko komforna rezolucija već i stane istovremeno više toga na ekran. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozzz,dali bi Asus x550jk lap. mogao tjerat starcraft 2 i streamat to istovremeno?budjet 5000kn 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

vrba1989

Ti na licu mjesta mozes procitati odmah sa laptopa je li HD i je li IPS, bez paljenja ekrana, sve bi trebalo pisati na naljepnici desno od touchpada. Mozes li produljiti jamstvo ti on nemoze reci, nego pitaj ga lijepo kolko je tocno ostalo jamstva pa zovi ducane i vidi mozes li produljit. Kako got bilo laptop je i sa HD rezom i bez IPS super za 3000kn, izrada je iznadprosjecna i bolja npr. od Lenovo z50 i slicnih, a mozda ti model bude imao i svjetlecu tipkovnicu, nisam siguran kako to ide kod ocito jeftinijeg ili najjeftinijeg modela v5-573g..

 

Trabant601 kaže...

pozzz,dali bi Asus x550jk lap. mogao tjerat starcraft 2 i streamat to istovremeno?budjet 5000kn 

Nisam siguran kolko streamanje trosi resursa, pogotovo je tu bitno bi li strimao na nativnoj HD rezi laptopa ili mozda strimao sa vanjskog monitora na FHD. Kako got bilo mislim da je pozeljno da za streamanje imas 4GB RAMa, makar govorim napamet i neda mi se provjeravat, nego se ti informiraj. Modela sa i7 i +2GB RAMa imas od 5280kn pa vidi je li vrijedno protegnut budzet. Samih 2GB RAMa kosta 200kn, 4GB 300kn, stoga je 500kn razlike sasvim prihvatljivo sto se tice razlike izmedju i5H i i7HQ.

 

Mr_Luka kaže...

Pozdrav,

Trebao bi mi laptop za gledat filmove igrat lol i eventualno counter strike sa 1 tb memorije i sto boljim ekranom min 15.6 incha i Windowsim za cca 4000 kn ako moze za manje odlično 

Lenovo z50, FHD, 840M, i5U

Acer E5, FHD, 840M, i5M

Asus X550JK, HD, GTX 850M, i5H

Acer V3, FHD, i5U*, 840M, Win8.1 - mislim da je najbolja opcija sa Windowsima u tom rangu i vrijedna protezanja, stavio sam zvjezdicu kod i5U jer je 5. najnovije Broadwell generacije, no i dalje slabiji od i5M jer je naravno U, tj. ULV, tj. stedljivi procesor, tj. sa smanjenom potrosnjom, tj. radi cim duljeg trajanja baterije, sto se moze postici i sa i5M kad se stavi na power saver ili dodatno undervolta sa nekim programom

 

840M ce obaviti posao i sa i5U i to na FHD, a tocne rezultate gledaj na notebookchecku itd. (45fps za CS:GO na FHD, ali sa dosta ukljucenih postavki koje mozes vidit prelaskom misa preko rezolucije odma kod te testirane igre). LoL kojeg tamo nema bi prema mojoj procjeni trebao vrtiti na 60fps na FHD (procjena jer ja igram dotu2 na fhd sa i5U i malo jacom 750M), tako da u ovom slucaju Asus X550JK bi samo za te 2 igre bio overkill, a super stvar, ako bi kasnije isao na spajanje na zasebni FHD monitor. v3 Acer je od tih najbolje izrade i ima jos svjetlecu tipkovnicu. Pazi X550JK ima brutalan hardver za taj rang, 850M je drasticno bolja od 840M, a i5H masivno bolji od i5U, neznam koje druge pridjeve nadodat, lako to vidis kad zguglas..

 

 Da ti prvo navedes namjenu i tako to? Treba li zasebna grafa ili ne, mislis li se igrat ili ne? Za te novce ima Lenovo z50, najjeftiniji sa 15.6", da ima FHD rezoluciju. Imas i Lenovo g710, ako zelis best buy 17,3

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 23:30 (The_Fichek).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
wryx kaže...

Pozdrav!

 

Htio bih kupiti laptop od 6000-7500 kn, treba mi kao zamjena za PC. Koristio bih ga za surfanje, gledanje filmova, izradu prezentacija i igranje igrica, ne treba mi neka vrhunska izvedba (medium settings je OK), ali da može pokretati i modernije naslove bez laga i s normalnim FPS-ima. Treba imati solidan procesor ali najbitnija je grafička (malo bolja, negdje u rangu GTX 850/860 M). SSD je  potreban. IPS matrica ekrana bila bi super. 8GB RAM, 17.3" (ili ako mislite da je bolje 15.6", neznam baš kolika je razlika kod korištenja).

 

Gledao sam modele Acer Aspire V Nitro koji mi se sviđaju vizualno i po specifikacijama i Asus Republic of Gamers G551JK. Budući da mi je ovo prvi laptop i nemam previše iskustva ni znanja, dobro bi mi došlo par savjeta i mišljenje o tim modelima. Još što se tiče proesora, je li bolje uzeti dvojezgreni ili cetverojezgreni?

 

Puno hvala unaprijed! :)

 Od svih tih namjena gaming je daleko najzahtjevniji pa idemo u tom smjeru. U taj tvoj rang se može ugurati i 860m i ips fhd pa odmah da ti predložim best buy n551, praktički isti kao i g model kojeg si spomenuo (ovaj 1. ne piše da je ips ekran, ali bi po cijeni i po modelu trebao biti). Za 17.3'' je jedina opcija nitro koji čak probija tvoj gornji budžet (preskoči prve 4 ponude). Trebaš razmisliti treba li ti 17.3'', ako da odmah da napomenem da ćeš jeftinije proći vani s tim nitrom. SSD možeš naknadno ugraditi u n551 i još ti ostane do gornje granice u cijeni. SSD obično dolazi skuplji kad je već u paketu, bude i nekih dobrih ponuda, ali sad nema baš. Što se tiče 2 vs 4 jezgre za procesor, logično je da je bolje 4, ali za tako malu razliku u performansama, a dosta veliku razliku u cijeni ti se za gaming ne isplati rastezati.

 

EDIT: Sad vidim da sam se možda malo krivo izrazio. Nije da sam protiv 17.3'' ekrana, ali trenutno nije baš neka ponuda 17.3'' u ovog cjenovnom rangu pa mi se ne čini previše isplativo davati preko 1000 kn za koji cm veći ekran.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 0:15 (AirLive).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Puno hvala Fichek svaka vam čast na ovoj temi vrhunski ju održavate 

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

vrba1989

Ti na licu mjesta mozes procitati odmah sa laptopa je li HD i je li IPS, bez paljenja ekrana, sve bi trebalo pisati na naljepnici desno od touchpada. Mozes li produljiti jamstvo ti on nemoze reci, nego pitaj ga lijepo kolko je tocno ostalo jamstva pa zovi ducane i vidi mozes li produljit. Kako got bilo laptop je i sa HD rezom i bez IPS super za 3000kn, izrada je iznadprosjecna i bolja npr. od Lenovo z50 i slicnih, a mozda ti model bude imao i svjetlecu tipkovnicu, nisam siguran kako to ide kod ocito jeftinijeg ili najjeftinijeg modela v5-573g..

 

 Ma definitivno nije IPS :( ali ne bunim se :)

 

Ma zvao sam hgspot (gdje je kupljen) pa ni on ne zna... budem sutra/prekosutra otišao do njih.

 

Ima svjetleću tipkovnicu ;)

...bolje ispat glup nego iz aviona...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

 

Trabant601 kaže...

pozzz,dali bi Asus x550jk lap. mogao tjerat starcraft 2 i streamat to istovremeno?budjet 5000kn 

Nisam siguran kolko streamanje trosi resursa, pogotovo je tu bitno bi li strimao na nativnoj HD rezi laptopa ili mozda strimao sa vanjskog monitora na FHD. Kako got bilo mislim da je pozeljno da za streamanje imas 4GB RAMa, makar govorim napamet i neda mi se provjeravat, nego se ti informiraj. Modela sa i7 i +2GB RAMa imas od 5280kn pa vidi je li vrijedno protegnut budzet. Samih 2GB RAMa kosta 200kn, 4GB 300kn, stoga je 500kn razlike sasvim prihvatljivo sto se tice razlike izmedju i5H i i7HQ.

 

 znaci ovaj i7 4710hq bi vjerovatno mogao streamat?Sa laptopa bi strimao sve..

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Naravno da da, taj i7 je ubojica od procesora, zato sam ti rekao da vidis bi li bio dovoljan i5H, da ne platis vise novca nego je potrebno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Naravno da da, taj i7 je ubojica od procesora, zato sam ti rekao da vidis bi li bio dovoljan i5H, da ne platis vise novca nego je potrebno.

 znaci ovaj asus je gud tu gou?hvala ti,narucujem

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vezano uz prošli post, je li bolje uzeti Windowse, Linux ili nešto treće budući da je gaming laptop (koliko znam na Linuxu se ne mogu pokretat sve igre)?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

Molio bih vas preporuku za laptop 17,3" do 3500kn, laptop bi se koristi za multimediju i office, te neku stariju igru u svrhu razbibrige

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tanjuraca kaže...

Pozdrav!

Molio bih vas preporuku za laptop 17,3" do 3500kn, laptop bi se koristi za multimediju i office, te neku stariju igru u svrhu razbibrige

 

Hvala!

 http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+g710+820m

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
wryx kaže...

Vezano uz prošli post, je li bolje uzeti Windowse, Linux ili nešto treće budući da je gaming laptop (koliko znam na Linuxu se ne mogu pokretat sve igre)?

Windowsi ti samo povećaju cijenu, bolje uzeti bez njih, pa ih sam instaliraš. Neovisno sa kojim operacijskim sustavom laptop dođe, možeš ga obrisati i staviti što želiš.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

hvala na odgovoru ,samo bi me interesiralo dali se više isplati uzeti ovaj laptop zbog i3 proca  http://notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=33851 umjesto

 http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+g710+820m

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 18:56 (tanjuraca).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

trazim nesto dobro za kompetitivni gaming

 

recimo i5 novije gen

8gb rama

17inch monitor

mali ssd za winse koje ne zelim instalirane

gtx850m ili bolje

 

proracun je oko 800e iliti 6000kn mozda napravim kompromis na velicini monitora, ostalo je must have.

 

mogu neki prijedlozi s linkovima? moze i izvana ako imate pouzdanog dobavljaca ako cu ustediti.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 19:57 (remixxx).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n551jm

Bas i neces vani ustedit. Za 17,3" (Acer Nitro) se moras protegnut na 7000kn u Njemackoj, 7500kn u Hrvatskoj, tako da se to ne preporucuje, iste specs bi imao.

SSD najbolje da si sam ugradis, oni ugradjeni dolaze u skupljem rangu i cesto se tu dodatno nabije cijenu.

Napomena ili podsjetnik, mozes isplativije proci sa desktop konfiguracijom, za tvoju namjenu svrhu laptopa vidim samo za LAN partye.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 20:12 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Planiram si naručit iz Njemačke ovaj laptop koji s poštarinom ispane neki 4350 kuna. Zanima me koliko je sigurno naručivati s ove stranice cyberport.de, odnosno da li neko ima iskustva s naručivanjem s te stranice? Također me zanima da li se u Hrvatskoj može kupiti neki bolji laptop od ovoga, a da nije skuplji od 4500 kuna?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

Molim preporuku za laptop 15,6" do 3000kn , isključivo za video povezivanje da ima ugrađen mikrofon i kameru što bolju sa i bez windowsa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
an2ka kaže...

Planiram si naručit iz Njemačke ovaj laptop koji s poštarinom ispane neki 4350 kuna. Zanima me koliko je sigurno naručivati s ove stranice cyberport.de, odnosno da li neko ima iskustva s naručivanjem s te stranice? Također me zanima da li se u Hrvatskoj može kupiti neki bolji laptop od ovoga, a da nije skuplji od 4500 kuna?

 Po meni ovo nije baš neka ponuda, može se bez problema naći bolji laptop za tu cijenu i u rh i izvan nje. Za početak bi bilo dobro se navede namjena. Bitna veličina ekrana, rezolucija (HD/FHD)...? Taj i7 vas je možda nagnao da pomislite da je to neki snažan procesor, ali on je u rangu neštedljivog i5, po meni je taj procesor precijenjen baš radi tog i7 u imenu. Bolji odabir grafičke bi po meni bio 840m koja je jako raširena u ovom srednjem i nižem segmentu jer je štedljiva, a daje dobre performanse. Također taj laptop ima hd rezoluciju, a za te (i još manje) novce se može nabaviti fhd rezolucija.

 

Za početak ću vam dati samo par primjera da se možete orijentirati:

i5 4210u+840m+fhd - neki općeniti ili da ih nazovem "all around" laptopi za tu cijenu

ako treba malo jači neštedljivi procesor, onda možda ovaj acer

imate još i 17.3'' acer koji malo probija budžet, malo jeftiniji modeli sa malo slabijim procesorima od ovog - tu

i za kraj još jedan model koji opet malo probija budžet, ima hd ekran, ali sve ove modele debelo tuče po performansama - asus x550jk

 

Ugl. vi recite namjenu i što vam je bitno kod laptopa da ne lupamo u prazno :D.

 

EDIT: Ovaj model sa i5 5200u je isto dobar odabir kojeg je dao kolega u postu ispod mene, nisam ni znao za ovaj i5 5. generacije

 

@fichek oćekivao sam da ćeš možda odgovarat na ovaj zadnji post, ali ti si kao i ja ubo ovaj predzadnji :D

 

EDIT 2: Sada imate 2 mišljenja od mene i kolege ispod, valjda neće odmoći :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 22:41 (AirLive).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
an2ka kaže...

Planiram si naručit iz Njemačke ovaj laptop koji s poštarinom ispane neki 4350 kuna. Zanima me koliko je sigurno naručivati s ove stranice cyberport.de, odnosno da li neko ima iskustva s naručivanjem s te stranice? Također me zanima da li se u Hrvatskoj može kupiti neki bolji laptop od ovoga, a da nije skuplji od 4500 kuna?

Laptop je solidan za te novce, no nista poseban. U Hrvatskoj za malo vece novce, ako zelis Windowse, imas Acer V3-572G sa nista posebno slabijom izradom, losijim pristupom komponentama od ispod (kod tog Della je to fantasticno izvedeno), obadva imaju prosjek od ekrana sto se tice TN matrice, Acer ima FHD rezoluciju, Dell nema nego ima jedno 10% jaci procesor (i5 u Aceru je 5.generacije, i7U se ponasa kao i5 i 4. generacije je). Acer ima jacu graficku, za jedno +10fps na kojim got postavkama i rezoluciji prema notebookchecku. Acer ima svjetlecu tikpovnicu. Dell bi trebao doci sa 3god jamstva kao u Hrv, Acer sa 2, ali ima najpovoljnije moguce produljenje jamstva na 3g od svih brandova kod nas (266kn, u roku 12. pozeljnije 11.mj).

 

Zakljucak, nema neke potrebe za narucivanjem, a sa druge strane, nije nimalo losa kupnja. Nemam iskustva sa Cyberportom. Pitaj na ovu temu ili napravit zasebnu temu za Cyberport. Dostava je 15 eura, ali treba vidjet ima li jos caka. Computeruniverse ima skuplju dostavu, Amazon.de vise ne dostavlja nazalost.

 

3. stvar, ako je mozda igranje jedan od prioriteta. U tom slucaju se isplati protegnut za 50 eura na MSI GP60, ali bez Windowsa. U Hrvatskoj po hardveru ima jednako jak Asus X550JK, ali sa HD, ne FHD rezolucijom i sa malo slabijom izradom. Naglasak je na rezoluciji jer GTX 850M je najbolja moguca grafa za te i nesto/dosta vece novce (prakticki 2x jaca od 840M) i prva je na trzistu koja moze pogonit nove igre na FHD i na visim, ali ne najvisim postavkama. Asus super dodje, ako bi se spajao na vanjski monitor jer time izbacujes glavnu manu laptopa, ekran i rezoluciju. Kosta 4540kn, spomenutog MSI laptopa nema u Hrvatskoj (tj. ima u Tia-mobiteli ducanu, sa ogromnom maržom). Naravno, takvi best buyevi za gejmanje ne dolaze sa Win8.1

 

@AirLive

.. Nisam vidio da si napisao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 22:31 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

treba mi jeftin a dobar laptop za programiranje na faksu

i3 proc i dobar ekran. po mogućnosti manji od 15,6" (14" idealno) i da je lagan

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
FeeDzOR kaže...

treba mi jeftin a dobar laptop za programiranje na faksu

i3 proc i dobar ekran. po mogućnosti manji od 15,6" (14" idealno) i da je lagan

Mozda ovako nesto: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=ASUS+PRO451LD sa iznadprosjecno dobrom baterijom, stedljivim procesorom koji bi to iskoristio, 7200rpm diskom i grafom da se nadje. Jamstvo je 3, a ne tipicnih 2 god za Asus. Problem je sto ne vidim kolko je tezak. Procitaj i ovo sto se Asusa opcenito tice: http://mojasus.com.hr/pouzdanost

Lenovo sa 14" dijagonalom bi bio Lenovo Flex 2, samo oni pocinju od 5100kn, crvene su boje i dio novaca ide na Windowse: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+flex+14 Jamstvo je 1god, no produljenje nije skupo. Fora kod tog laptopa je sto je preklopiv da funkcionira kao tablet, stoga ima touchscreen, a ima i IPS (najjeftiniji laptop sa, za laptope skupocjenom, IPS matricom). Mislim da su modeli u Centro.hr pomjesani, onaj za 5100kn bi trebao imati HD, a ne FHD rezu kako pise, a model za 5500kn FHD i i5 i taj je isplativiji. Tu je i jaca 840M graficka, sve skupa bi to vise bio neki multimedijalni laptop.. Thinkpad serija sa 14" dijagonalom isto pocinje za vece novce: http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.D1C711A8-A8AA-4E22-9681-3DF9F6722F93.aspx Niti 15.6" se vise nemoze naci oko 4000kn..

Acer ima bolju ponudu sa 13.3" ili 15.6", s time da se 13.3" se bas nemoze mjerit sa prvim Asusom, iako je ovaj 1.5kg tezak, a 15.6" je 2.6kg tezak radi metalne gornje izrade/finisha (evo jedan best buy iz te v3 serije)

Sta got mislis uzeti, vidi hoce li biti dostatan procesor, i3iU bas i nije neka masina, M/H su osjetno/dosta jaci i vise trose, no daju se i oni namjestit da rade cim dulje kad se stavi power-saver mode ili kad se dodatno undervoltaju. Kao primjer takvog laptopa sa jakim i5, mozes vidjeti X550JK u postu nize, opet 15,6", opet prosjek sto se tice izrade i tezine, ali jake performanse.

Bas i ne vidim neki best buy ultrabook u ovoj kategoriji, a prvi Asus bi mogao biti najbolji, ako je okej snaga i3U (2500 passmark bodova, pazi i5-4200H koji je u X550JK je skoro pa 100% jaci sa 4500 bodova u tom popularnom CPU testu, isto tako gtx850M graficka iz X550JK je i vise od 100% jaca od 820M i skoro pa 2x jaca od 840M, ako te interesiraju i igre..)

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 12:03 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako nekog zanima Asus X550JK recenzija (i5 4200H, 850M, 4Gb, 1TB, 15.6 HD), na Hrvatistanskom :)

Dell Precision M6800
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice