Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.056.655
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tyler kaže...

Ne znam postoji li tema za ovo, oprostite ako već postoji, ali zanima me jedna stvar. Našao sam ovu ponudu

http://www.njuskalo.hr/toshiba-prijenosnici/tecra-r840-14-intel-i5-3.2ghz-4gb-ram-320gb-hdd-izlozbeni-oglas-14761257

Mene zanima što je najvažnije gledati kod laptopa s obzirom da bi ja trebao laptop koji može pokretati fHD filmove. Nisu mi važne igrice. Surfanje internetom, office, filmovi, to je najvažnije. Ovo su kao neki poslovni laptopi s jakim procesorom, ali bez zasebne grafičke. Mene zanima može li ovaj laptop pokretati 1080p filmove, one od desetak do dvadeset GB ili moram gledati neke sa zasebnom grafičkom. 

Hvala!

  Nije do tvog izbora ali procesor je iz 2011. a izložbeni primjerak.

Pitam se samo a gdje je to bilo izloženo cijele 4 godine. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na pomoci.

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja sam čitajući vaše prijedloge i komentare već bio odlučio da bi si uzeo ovaj laptop 

http://www.chipoteka.hr/artikl/119652/notebook-lenovo-z50-70-i5-4gb-1tb-gt840-156fhd-bijeli#tab-specs-tab

Znači i5-4210u, gtx 840m 2GB GDDR3, 1080p, 15.6'', 4GB DDR3 RAM, 1TB HDD.

 

Ono što me muči je da je grafička u tom laptopu na GDDR3, pa me zanima da li postoji neki sličan laptop ovome, ali da ima GDDR5, kao što imaju stolna računala i to u rangu 4000kn, max 4100kn.

Upotreba računala je prvenstveno igrice, ali da i ostale komponente ne budu zastarjele i spore.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pomoć :)

 

Kupujem laptop pa se ne mogu nikako odlučiti.

Htio bih nešto za povremeni rad u Photoshopu i Illustratoru, za povremeno igranje, filmove, office...

 

Bacio sam bio oko na Lenovo onaj z50 sa i5 proccesorom, ima full hd rezoluciju ali čitam da mu je ekran loš...

Jeli postoji neki sličan za istu cijenu s istim karakteristikama (i5, full hd, 840m) a da ima ekran koji je bolji od ovog lenovo.

 

Bacio sam oko i na Acer Aspire e5, 17 ", koji je ipak 800-900 kn skuplji od ovih 15"...  Da li je 17" ekran je velika razlika u odnosu na 15", koliko se to

osjeti u igrama i radu?

 

Gledam onda ima ok laptopa 17", manje cijene ali sa i3. Koliko je razlika u realnosti između i3 i i5 ako je grafička ista (840m)

 

Aaaaaaaaaaaaaaaa... poludit ću, pomozite :)

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@fango

 Tebi bi (valjda) istu preporuku dao, samo što ne znamo namjenu za koju bi taj tvoj laptop služio. Ugl. reci namjenu :D...

 

 .. ma  nista posebno, surf, uredski rad, youtube .. do nekih 2800kn

 

 

pozz

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 17:55 (fango).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Oprostite na smetnji,  ali znam da ćete mi ovdje brzo odgovoriti :)

 

Znači sestra hoće prodati svoj laptop,  al je problem što ne znamo po kojoj cijeni da ga stavi na prodaju,  jer nebi htjeli biti preskupi pa ga nikad ne prodati a nebi ga baš htjeli staviti ispod svih cijena :)

 

Znači radi se o HP Envy 14" ultrabook,  kupljen je bio vani prije nekih godinu i pol, znaci garancije više nema jer je bila mislim 12mj..

 

Inace specifikacije su :

14" HD rezolucija, ovaj ultrabook ima i touch ekran,  radi savrseno,  a i samo stanje je odlično,  cijeli aluminijski

 

I5 3317u

8gb ddr3 ram

500gb sshd disk

Beats zvučnike ima ugrađene

Integrirana HD graficka

Baterija drži nekih 6sati

Originalni Windows 8.1

 

Sada koja bi bila poštena cijena za taj ultrabook :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 Ispod 2000
1 2000-2500
2 2500-3000
3 3000 i više
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 19:17 (MSN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
marsovac zemaljski kaže...

Ja sam čitajući vaše prijedloge i komentare već bio odlučio da bi si uzeo ovaj laptop 

http://www.chipoteka.hr/artikl/119652/notebook-lenovo-z50-70-i5-4gb-1tb-gt840-156fhd-bijeli#tab-specs-tab

Znači i5-4210u, gtx 840m 2GB GDDR3, 1080p, 15.6'', 4GB DDR3 RAM, 1TB HDD.

 

Ono što me muči je da je grafička u tom laptopu na GDDR3, pa me zanima da li postoji neki sličan laptop ovome, ali da ima GDDR5, kao što imaju stolna računala i to u rangu 4000kn, max 4100kn.

Upotreba računala je prvenstveno igrice, ali da i ostale komponente ne budu zastarjele i spore.

Nema GDDR5 sve do 6300kn, iz tog razloga je stolno racunalo isplativije, puno isplativije za igranje na 1080p, dok je 840M vise za 720p, a iduca po jacini DDR3 850M je vec solidna za 1080p, vrlo solidna za laptop od 4500kn (Asus x550jk), iako sa DDR3 memorijom, jednako jaka kao generaciju starija GDDR5 765M (sa jos prostorom za malo overclockanja). Stoga ti preporucujem tog Asusa x550jk, kako bi imao dosta jace performanse za nemalo vise novca. 850M je 50-100% jaca od 840M, reza je manja nego na Lenovu, tj. 1366x768, ali velim, grafa je sposobna odvrtit nove igre i na FHD, ako mozda imas kakav monitor na koji bi spojio laptop. Takodjer i5-4200H u tom Asusu je nekih 35% jaci od i5-4210U. Najjeftinija moguca cijena je u Vemilu za 4450kn. Znaci na HD rezi, taj Asus rastura i nista nebi trebalo ici ispod 30fps, a puno igara bi igrao blize 60fps, rezultate gledaj na notebookchecku pa usporedi sa 840M.

 

@mark385

Skuplji 700kn, ali dobis i +4GB RAMa koji vrijede 300kn i koji su itekako pozeljni za te programe, tj. da imas barem 8GB. Kvalitete ekrana je jako tesko sudit jer tu treba bas gledat recenzije, i to po mogucnosti, testirane/pisane, a ne kad na youtubeu covjek izvadi laptop iz kutije na stol jer vecina tih ekrana se da barem malo kalibrirat, neki vise neki manje. i3U nemas sta gledati jer je preslab, treba ti cim jaci proc i i5U je malo pod upitnikom, ako si zahtjevan sa Photoshopom i Ilustratorom. Kako trazis cim kvalitetniji ekran, mislim da nema boljeg od tog 17,3" Acera sto se tice provjerenosti i sto se tice TN, a ne IPS matrice naravno jer ipak gledamo nesto jeftiniji skuplji rang. Nakon instalacije Windowsa skines ICC File sa notebookchecka - klik za valjda najbolje optimizirane boje, kontrast, gamu itd. Ja sam na svom laptopu primjetio razliku izmedju njihovog profila i nekakvog svog namjestenog od oka u Windozu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 21:04 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Puno hvala na odgovoru. Imam jos samo par pitanja :)

palo mi je napamet da mozda kupim ovaj asus x550jk pa kada trebam raditi u Photoshopu da ga spojim

na vanjski monitor na Full HD rezoluciju. Jeli to uopce moguće? Ekran tog laptopa ima rezoluciju

1366x768, jel moze onda na vanjski monitor baciti Full HD preko VGA izlaza?  Za svakodnevni rad kad nisam

blizu monitora jeli 1366x768 premalo? Ona za rad u words, mailovi, surfanje? Imam ipad sa Retina rezolucijom

koji je na 10" genijalan i na koji sam se okom naviknuo...

 

jos pitanje vezano za onaj Acer od 17". Ja sam gledao da taj laptop dolazi sa 6gb rama, gdje ti vidio da dolazi sa 8?

I recimo da zelim neku igru odigrati na njemu, jeli se moze na njemu spustiti rezolucija sa Full HD a na manju kako bi se dobile bolje performance?

 

sorry kaj sam dosadan i puno hvala!

 

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi, naletio na ovu ponudu kod naših susjeda pa ako je komu blizu koja dotićna trgovina.

Ja mislim da je ponuda ok i da se kod nas teško može nać nekaj sličnog za tu lovu. pozdrav

 

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba/posebna-ponudba-tehnicnih-izdelkov/produktdetailseite/ps/p/medion-prenosni-racunalnik-396-cm-156-3/

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@mark385

 

Da, moguce je, mozes 4K vrtit (ne igre, nego npr. surfat na 4K) jer gtx850M podrzava 4K, znaci gleda se sto podrzava graficka. Integrirana HD4600 podrzava najvise 2K: http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=2585&gid2=1437&compare=geforce-gtx-850m-2gb-vs-intel-hd-graphics-4600-mobile Preporucuje se da ga spojis sa DVI ili HDMI kablom na monitorom, VGA nema sta trazit u 2015. 

 

Sa 8GB Acera imas ovdje: http://www.magazinrs.hr/laptop-acer-aspire-nxmnvex016-e5-771g-5489-173-full-hd/ACR-1163 

 

Naravno da mozes spustit rezoluciju. Za nove igre sa Acerom ces i trebati spustit jer 840M je vise za 1366x768, a za starije igre za FHD, dok je 850M vec solidna za FHD i sto se novijih igara tice, tj. mozes ju usporediti sa underclockanom ddr3 verzijom desktop gtx750Ti. Ovo je malo glupavo receno jer postoji samo gddr5 verzija te graficke, al da imas nekakav dojam. Uglavnom 850M je dosta jaca od 840M (50-100%), i5H isto osjetno jaci od i5U (cca 35%).

 

Nisi dosadan, bolje da pitas konkretna pitanja, nego "moze laptop za 4.5k"

 

Dobro razmisli, solidan 17,3" all-around laptop za 4600kn sa prilicno dobrim 1080p TN ekranom ili hardverski osjetno jaci 15,6", pogotovo sto se graficke tice za 4500kn pa ulozit jos u npr. izvrstan BenQ 21.5 najjeftiniji best buy monitor + 4GB RAM sto bi te sve skup doslo oko 5500kn najmanje. Procitaj si jos kaj pise na mojasus stranici.

 

 

@dalja46

Odlicna ponuda, samo fali zasebna graficka, ali bi digla cijenu da je unutra. Slobodno stavi na temu: Popusti, akcije i dobre ponude

Jos ima 3god jamstva, super ponuda 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2015 13:21 (The_Fichek).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
marsovac zemaljski kaže...

Ja sam čitajući vaše prijedloge i komentare već bio odlučio da bi si uzeo ovaj laptop 

http://www.chipoteka.hr/artikl/119652/notebook-lenovo-z50-70-i5-4gb-1tb-gt840-156fhd-bijeli#tab-specs-tab

Znači i5-4210u, gtx 840m 2GB GDDR3, 1080p, 15.6'', 4GB DDR3 RAM, 1TB HDD.

 

Ono što me muči je da je grafička u tom laptopu na GDDR3, pa me zanima da li postoji neki sličan laptop ovome, ali da ima GDDR5, kao što imaju stolna računala i to u rangu 4000kn, max 4100kn.

Upotreba računala je prvenstveno igrice, ali da i ostale komponente ne budu zastarjele i spore.

Nema GDDR5 sve do 6300kn, iz tog razloga je stolno racunalo isplativije, puno isplativije za igranje na 1080p, dok je 840M vise za 720p, a iduca po jacini DDR3 850M je vec solidna za 1080p, vrlo solidna za laptop od 4500kn (Asus x550jk), iako sa DDR3 memorijom, jednako jaka kao generaciju starija GDDR5 765M (sa jos prostorom za malo overclockanja). Stoga ti preporucujem tog Asusa x550jk, kako bi imao dosta jace performanse za nemalo vise novca. 850M je 50-100% jaca od 840M, reza je manja nego na Lenovu, tj. 1366x768, ali velim, grafa je sposobna odvrtit nove igre i na FHD, ako mozda imas kakav monitor na koji bi spojio laptop. Takodjer i5-4200H u tom Asusu je nekih 35% jaci od i5-4210U. Najjeftinija moguca cijena je u Vemilu za 4450kn. Znaci na HD rezi, taj Asus rastura i nista nebi trebalo ici ispod 30fps, a puno igara bi igrao blize 60fps, rezultate gledaj na notebookchecku pa usporedi sa 840M.

 

 

 Možda AMD-ova kombinacija (AMD CPU+GPU) da li bi bila barem jeftinija ili brža (ili oboje ) i to da bude u rangu ovog navedenog?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na hrv. trzistu AMD slabo konkurira Intelu i Nvidiji, tako da nebus naso nist bolje za te ni vece novce od mobilnog AMDa.

 

Nemas kaj trazit dlaku u jajetu tom Asusu jer je najjeftiniji sa 850M grafom, iduci jaci laptop za igranje (sa jacom grafickom, ne gledam one sa i7+850M) kosta 6330kn i taj ima overclockanu gddr5 850M aka 860M i i5H.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

jel ima laptopa sa ssdom do 6k kn? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

već tjedan dana tražim solidan gaming laptop. 

cijenu pokušavam srezati do oko 6 500 kn.

tražim u pravilu:

procesor: intel i7(2,5 GHz / Turbo mode 3,5 GHz)

grafička:Nvidia GTX860M(zbog DDR5)

tvrdi disk:7200 rpm

ram:8GB(idealno da ima mogućnos proširenja do 16 GB)

rezolucija: dobre kvalitete.

 

stoga imam par pitanja.

naišao sam na par solidnih kandidata poput, Asus G551JK-CN129D( neznam zaista koliko se osjeti razlika između i7 i i5 procesora), ASUS N551JM i bilo ih je još par...

dalje, zanima me u vezi tvrdog diska, vidio sam u par slučajeva HDD od 1Tb + 16 Gb SSD-a, i zanima me kakva je to kombinacija, tj što je po vašem mišljenju bolje to ili neki hard od 7200 rpm.

grafičke doista variraju, al one koje mi najviše upadaju u oko su od Nvidie GTX850m 4GB i GTX860m 2GB, no po izjavama drugih korisnika definitivno je bolje ako se u laptopu nađe 860m.

neznam zaista što i kako gledati za što bolju rezoluciju, ali za laptop od 15.6 incha FullHD IPS 1920 x 1080 mi se čini solidna.

svako mišljenje će mi zaista pomoći jer želim dobro odabrati pa da se kasnije ne grizem.

unaprijed hvala :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
biljni kaže...

već tjedan dana tražim solidan gaming laptop. 

cijenu pokušavam srezati do oko 6 500 kn.

tražim u pravilu:

procesor: intel i7(2,5 GHz / Turbo mode 3,5 GHz)

grafička:Nvidia GTX860M(zbog DDR5)

tvrdi disk:7200 rpm

ram:8GB(idealno da ima mogućnos proširenja do 16 GB)

rezolucija: dobre kvalitete.

 

stoga imam par pitanja.

naišao sam na par solidnih kandidata poput, Asus G551JK-CN129D( neznam zaista koliko se osjeti razlika između i7 i i5 procesora), ASUS N551JM i bilo ih je još par...

dalje, zanima me u vezi tvrdog diska, vidio sam u par slučajeva HDD od 1Tb + 16 Gb SSD-a, i zanima me kakva je to kombinacija, tj što je po vašem mišljenju bolje to ili neki hard od 7200 rpm.

grafičke doista variraju, al one koje mi najviše upadaju u oko su od Nvidie GTX850m 4GB i GTX860m 2GB, no po izjavama drugih korisnika definitivno je bolje ako se u laptopu nađe 860m.

neznam zaista što i kako gledati za što bolju rezoluciju, ali za laptop od 15.6 incha FullHD IPS 1920 x 1080 mi se čini solidna.

svako mišljenje će mi zaista pomoći jer želim dobro odabrati pa da se kasnije ne grizem.

unaprijed hvala :D

 Idi na Asus n551jm za igranje.  i5h + 860 je bolja kombinacija za igranje nego i7 + 850.

Razlika u fps-u izmedju i5 i i7 (+ 860m) je toliko mala da se ne isplati plaćati dodatnih 800-1000kn.

Što se hdd-a tiče, po meni je bolje 7200 rpm (što gore navedeni model ima) nego sporiji hdd 5400 rpm + "ssd" što je u tom slučaju cache koji ga malo ubrza.

 

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Samo da javim za Asusa G551 (i7, 860M, 8GB, 1Tb+24cache), odličan stroj za sada. Praktički nečujan, pod opterećenjem mrvicu glasnije no još uvijek veoma tiho, IPS ekran je super, kada se gleda iz ekstremnih kuteva gore dolje malo kao da je tamniji, ostatak kuteva odličan. Zagrijavanje me najviše brinulo, ali su me unutarnje temperature i zagrijavanje laptopa ugodno iznenadile. Vrtio sam sat vremena Heaven benchmark i nije išao iznad 70 stupnjeva (CPU ni grafa) kako pokazuje HWmonitor, na dodir je vruć samo kod ispuha sa lijeve strane, topao na generalnoj sredini, mlak ostatak. Estetski prejeben ROG-ov dizajn, jedino što se otisci pristiju kao ludi vide na aluminijskom poklopcu, manje na ploči oko tipkovnice.

Ova fora s 24 gige cachea je trebalo malo istražiti jer nije radilo nakon istalacije windowsa. Instalira se Intel Rapid storage i ExpressCache, malo tipkanja po commandpromptu i proradilo, nakon dan dva, kad ga upalim za 12-15 sekundi je u desktopu.  Što se grafičke tiče, odlična je. Vrti WoT, AC3 Wolfensteina The New Order na max postavkama iznad 50 FPSa, Dying Light na maxu oko 30.

Sve u svemu, jako mi se sviđa, najveća mana za sad su mi otisci 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da i na max postavkama u igrama ti i7 u turbu svakako ide do 70 stupnjeva. How yes no. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ozbiljno. Zašto bih lagao? Zapravo nisam siguran da li mi ne vjeruješ jer misliš da je 70 stupnjeva previše ili premalo? Ja sam očekivao 80+ pri opterećenjima al eto... Ne znam što su iskemijali sa hlađenjem ali svaka im čast.

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imam istog i7 u nitru već mjesecima i to sa dva venta...... Znam dokle ide. 

 

Taj proc ni u G 751 seriji koja je duplo deblja od tvog a i mog ne ide tako nisko. 

 

Tu je review... a da se toga naći po netu još

http://www.ultrabookreview.com/5574-asus-g551jm-review/

 

Citiram pasus:

"Noise, Heat, Connectivity, speakers and others

Ok, so performance wise, this G551 no longer throttles as badly as the G771 did, and that’s because the internals are allowed to run hotter. Inner components reach temperatures of 95 degrees Celsius (the CPU, 80+ for the GPU) under heavy load and you’ll feel the heat on the outside as well, especially when running games for hours and other demanding programs. Check out the images below for details."

 

Mislim kada već muljaš onda muljaj nekoga tko nema već taj proc i grafu. :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2015 11:41 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

misliš li da se isplati plaćati 1000+ kn dodatno još samo zbog i7 procesora, jer čine mi se veoma slični Asus G551 i Asus N551JM ?

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jeste navrli na momka. Sam je rekao da je vrtio sat vremena benchmark. Da ga je vrtio duže, možda bi temperature više porasle pa bi vama bilo lakše pomiriti se s tim da je kod nekog nešto drugačije (bolje). 

 

@biljni Bez uvrede, al' ajd da ti nije odgovorio, razumio bih. Ako ćeš ga koristiti prvenstveno za igranje (to si i rekao), onda ti se ne isplati. Osim ako se baviš profesionalnim radom u programima koji mogu iskoristiti pravi potencijal četverojezgrene i7ice, onda najvjerojatnije se isplati. Iako bi i u tom slučaju ta i5ica bila i više nego dovoljna.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2015 12:21 (Arsen_Lupiga).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 @Oldy Gle ne znam kaj da ti kažem.. I sam sam čitao reviewove mjesecima prije kupnje i znao iste stvari o njemu koje mi sad govoriš, uključujući prateći i ovaj forum, zašto bih sada došao i pisao laži?

U tu svrhu sam baš skinuo HeavyLoad pa da ti dam printscreen: http://tinypic.com/view.php?pic=2e50hfc&s=8#.VRfQEfmUfiM Jest da stress test radio samo 15min jer mi se nije dalo cekat, al je komp prije toga cijelu noc radio jer sam kopirao nekih 400gb na njega (da ne bi rekao da je se nije stigao zagrijati). Koliko vidim 79-80 stupnjeva pod 100% loadom sto ce se događati rijetko kad igram, vise kod renderiranja videa itd (ugl rijetko kod mene).

Ne zelim nekakvu kavgu tu zametnuti, samo sam htio reci misljenje o lapopu koji me ugodno iznenadio. I ja sam ocekivao više temperature, mozda ti znas nesto sto ja ne znam. Al eto ako kažeš da ne bi trebalo biti tako nisko, ja sam sretan :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2015 12:53 (Jazz747).
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

 

Tražim laptop u cijenovnom rangu od 3000 do 4000 kuna. Cilj mi je ipak sto jeftinije proci u tom rangu.  Ne namjeravam ga za ništa pretjerano zahtjevno koristiti. Uglavnom stvari tipa Office, internet i filmovi ( u hd rezolucijama doduše, jer ga namjeravam spajati na televizor preko hdmi-a). Htio bih moći igrati i igre ali ništa novije od npr. Skyrima. Uglavnom "starije" igre poput navedenog ili team fortressa 2 i takve, znači ništa pretjerano zahtjevno.  

 

Veličina ekrana, težina, trajanje baterije i takve stvari mi ne igraju pretjeranu ulogu. Također može doći i bez operativnog sustava ako na tome mogu još uštediti. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2015 14:32 (Kum Zlatko).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam laptop za internet, rad s bazma podataka, gledanje 1080p filmova, ali i za rad u Solidworksu.

Jel ovaj dovoljno dobar za Solidworks?

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_243&products_id=11774

Jel to best buy ili ima nešto bolje?

Thx.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Tanja   

 

Ako pogledaš par postova prije. Vudjeti ćeš da ja tražim laptop za te pare. I predložen mi je ovaj kao najbolja opcija. 

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11859

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Plavi08

Ok je taj ali ima 4GB RAMa za razliku od Toshibe koja ima 8GB. Za Solidworks treba 8GB pa je zato moje pitanje postavljeno.

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@tanja

 

Da, u pravu si. Moja greška. Sad sam pogledao SR. Bojim se da za to trebaš dosta skuplji laptop. Bolja opcija je stolno računalo. No neka naiđu kolege pa daju pametnije rješenje.

 

SW zahtjevi  http://www.solidapps.co.uk/blog/2014/10/changes-to-system-requirements-for-solidworks-2015/

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2015 15:11 (plavi08).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, ali Acer ima 25% jaci procesor, isto osjetno jacu graficku i za CAD jer ima CUDA jezgre i jos FHD rezoluciju. RAMe bi trebalo lako moci nadogradit, al treba provjerit za svaki slucaj (ima ili nema poklopac od ispod za lagani pristup, pogledat sluzbeni manual, guglat). Bolja opcija je skuplji Asus X550JK za 4500kn isto sa 4GB RAMa te HD rezom ili kakav polovni laptop sa Quadro ili slicnom grafickom ili stolno racunalo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2015 15:22 (The_Fichek).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za ACER moraš doslovno rastaviti laptop i izvaditi matičnu da bi RAM dodao. Gledao ja za ugranju SSD-a. 

 

CAD i slični programi za 3d vole jak procesor, al isto tako trebaju i kvalitenu grafičku. Niti sam nisam siguran kako se ta tahenologija zove. No znam da hrpetinu stvari mogu puno lakše rendat kroz grafičku nego kroz sam proc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To smo zakljucili za V5, ne E5, ako si gledao onda ok.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice