Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.060.092
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kum Zlatko kaže...

Pozdrav

 

Tražim laptop u cijenovnom rangu od 3000 do 4000 kuna. Cilj mi je ipak sto jeftinije proci u tom rangu.  Ne namjeravam ga za ništa pretjerano zahtjevno koristiti. Uglavnom stvari tipa Office, internet i filmovi ( u hd rezolucijama doduše, jer ga namjeravam spajati na televizor preko hdmi-a). Htio bih moći igrati i igre ali ništa novije od npr. Skyrima. Uglavnom "starije" igre poput navedenog ili team fortressa 2 i takve, znači ništa pretjerano zahtjevno.  

 

Veličina ekrana, težina, trajanje baterije i takve stvari mi ne igraju pretjeranu ulogu. Također može doći i bez operativnog sustava ako na tome mogu još uštediti. 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+i3+840m

Mislim da nema potrebe ici na i5U. Ako bi uglavnom bio pored TVa mozda bolje uzeti komp u kakvom manjem kucistu radi boljeg hardvera za istu cijenu pa za igranje uzmes bezicnu tipkovnicu i mis.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

To smo zakljucili za V5, ne E5, ako si gledao onda ok.

 

 

Još je gori od V modela ili ja nešto krivo gledam. 

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Jazz747 kaže...

  @Oldy Gle ne znam kaj da ti kažem.. I sam sam čitao reviewove mjesecima prije kupnje i znao iste stvari o njemu koje mi sad govoriš, uključujući prateći i ovaj forum, zašto bih sada došao i pisao laži?

U tu svrhu sam baš skinuo HeavyLoad pa da ti dam printscreen:  http://tinypic.com/view.php?pic=2e50hfc&s=8#.VRfQEfmUfiM Jest da stress test radio samo 15min jer mi se nije dalo cekat, al je komp prije toga cijelu noc radio jer sam kopirao nekih 400gb na njega (da ne bi rekao da je se nije stigao zagrijati). Koliko vidim 79-80 stupnjeva pod 100% loadom sto ce se događati rijetko kad igram, vise kod renderiranja videa itd (ugl rijetko kod mene).

Ne zelim nekakvu kavgu tu zametnuti, samo sam htio reci misljenje o lapopu koji me ugodno iznenadio. I ja sam ocekivao više temperature, mozda ti znas nesto sto ja ne znam. Al eto ako kažeš da ne bi trebalo biti tako nisko, ja sam sretan :D

  Voltages VID 1.012 V (Jel to maksimum? NIJE) i Package 42.58 W (Jel to maksimum? NIJE)  i veliš ti meni temperatura 81? 
Da je. Samo to niti je najveći potencijal tog proca, nit je najveća potrošnja niti je najveća temperatura.
Potrošnja mu je ispod 47 W a kamoli turba 58.750 W gdje kuri i 96-97. 

(Nije ni u turbo ušao (ispod 47 W je) a već je na 81. No kao i moj kada mu ne dam u turbo.)

Arsen_Lupiga nemere imati bolje kada se znaju temperature tog procesora po svim modelima u koje je ugrađen. Nije model od jučer da se ne zna.

Nema bolje od mene ima isto. Isti proc i istu grafiku s tim da ja imam 17.3". 

 

Ti Jazz ili zaigraj igru neku malo jaču ili nabavi neki drugi test jer ovaj ne iskorištava 100% potencijal tog i7. 

 

edit: evo ti moj i7. Nikakav test čisto pokretanje ASC, SAS-a i CCleanera uz podignuti browser. Nije još u turbu i to je to odprilike s tim da moj je na 1.076 V. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2015 18:29 (Oldy).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mjesecima već znam temperature tog procesora i kolega mi uleti prvi dan imajući ga sa neki kvazi testom koji je toliko dobar da proc uopće ne ide u turbo. Znači iznad 47 W.

Taj proc ili svi mobilni i7 valjda bi išli do 70 stupnjeva eventualno u lapu duplo debjlem od ROG-a znači cca. 10-11 cm i sa jedno 5 ventova. Ako. 

 

Velim neka zaigra neku igru po mogućnosti moderniju pa neka pošalje onda max temperature bit će mi čast.

 

(Ni "pravi" i5 ne kuri puno manje u turbu isto je iznad 90 stupnjeva u tim tankim "gamerskim" od 25-30 mm. :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@plavi08

Neznam, ako ti smeta eventualno takva kompliciranost nadogradnje, onda ili Lenovo 50 ili ta Toshiba, a za ugradnju mozes i servis zaposlit. To je to do 4000kn, iduci skuplji izbor je Asus X550JK. I jos nesto, ako je u redu 820M graficka razmotri i Lenovo g710.

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dali se isplati izdvajati dodatnih 800kn između Asus x550jk i7 i Asus x550jk i5.Bio bi namjenjen za igranje igrica,surfanje i gledanje filmova.

PSlamnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

@plavi08

Neznam, ako ti smeta eventualno takva kompliciranost nadogradnje, onda ili Lenovo 50 ili ta Toshiba, a za ugradnju mozes i servis zaposlit. To je to do 4000kn, iduci skuplji izbor je Asus X550JK. I jos nesto, ako je u redu 820M graficka razmotri i Lenovo g710.

 Taj lenovo isto sa M proccesorm se čini dobar. Koliko gledam taj M je po perfomansama (ako izuzmemo potrošnju) na razini i5u.E sad razlika je 400kn. Acer je stvarno lijepo složen. No do komponenti se ne može bez da se rastavi cijeli komp.

 

Hhh.Treba dobro promisliti 

 

 

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Oldy kaže...

Mjesecima već znam temperature tog procesora i kolega mi uleti prvi dan imajući ga sa neki kvazi testom koji je toliko dobar da proc uopće ne ide u turbo. Znači iznad 47 W.

Taj proc ili svi mobilni i7 valjda bi išli do 70 stupnjeva eventualno u lapu duplo debjlem od ROG-a znači cca. 10-11 cm i sa jedno 5 ventova. Ako. 

 

Velim neka zaigra neku igru po mogućnosti moderniju pa neka pošalje onda max temperature bit će mi čast.

 

(Ni "pravi" i5 ne kuri puno manje u turbu isto je iznad 90 stupnjeva u tim tankim "gamerskim" od 25-30 mm. :)

 Evo ja sa y50 se dosada nisam susreo sa tim temperaturama iznad 90ºC. Istina je da ga nisam mučio sa benchmarksima, ali jesam sa crysis 3 i koliko se sjećam, cpu se vrtio negdje oko 80ºC. Vjerojatno pomaže to što ga ja uvijek kada igram išta zahtjevnije na njemu, odignem od površine jedno 2 cm da ima lufta od ispod. Sjećam se kad sam prije koji mjesec testirao sa coolerom i nije bilo neke bitne razlike kad ga odigneš od površine ili staviš cooler ispod njega. To je tako jer je to bilo zimi na sobnoj temperaturi (oko 20ºC), ljeti bi cooler bio od pomoći jer je i zrak u prostoriji (pa tako i ispod laptopa) barem 10ºC veći i tu bi cooler sa upuhivanjem hladnijeg zraka bio od veće koristi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2015 22:49 (AirLive).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ok svak fali svog konja. 

 

Eto citiram drugi post.

".....But congrats to your temps at load. Mine can go up to 95C when playing some demanding game."

 

http://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-P-Y-and-Z-series/y50-70-temperatures/m-p/2026270

 

Idemo dalje. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovo što si mi linkao, ovaj u 1. postu kaže da mu temperature idu do 70 stupnjeva kod nezahtjevnih igara na ultra, što nije loše, ali nije ni nešto da se baš za hvaliti. Ono što sam ja primijetio kod svoga je to da se u recimo nekim zahtjevnim igrama ( ne prezahtjevnim) cpu penje do nekih 70-75 i tu ga ventilatori uspijevaju održavati, naravno postupno povečavajući brzinu i buku. Kod onih najzahtjevnijih sve ide istim tokom, samo nakon nekog vremena fanovi više ne mogu održavati tu temperaturu pa se penju do nekim 80 (možda stupanj dva više) u slučaju crysisa 3 kod mene. 

Nije tu riječ o hvaljenju svoga konja, dapače, uvijek ću reći da zamjeram što su stavili onu neku tkaninu koja je valjda trebala sprječavati ulaz prašine u laptop ili šta ja znam. Iako postoji mrežica koja to sprječava, ajmo na tu mrežicu još nalijepiti i tkaninu :D. Sa ovim je smanjena površina kroz koju fanovi usisavaju hladan zrak i oni tu gube na efikasnosti. U balanced modu sa običnim surfanjem mi je micanje toga spustilo temperature za par stupnjeva, u (full) loadu bi razlika bila i veća. Pričam ovo jer vjerojatno velika većina nije ni otvorila poklopac od ispod, a i oni koji su ga otvorili, nisu to željeli odlijepiti jer ili nisu ni išli za time ili su smatrali da je neka velika korist od toga. Ne kažem ja da to nema svoju svrhu, ali radije ću koji put pročistit laptop nego si žrtvovat propadanje komponenti radi pregrijavanja.

 

I da, idemo dalje. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hrvoj kaže...

Dobio jučer Nitra. Prvi dojam, out of the box, fwnomenalno izgleda, i drago mi je da sam se odlučio za 17,3. Nije prevelik, nije pretežak, a s obzirom na rezoluciju, dragmo mi je da je veći ekran

 

Dalje od toga sa dojmovima nisam stigao, jer mi se dijete zakačilo gledat crtiće na youtubeu... Tako da wot još nije ni instaliran.

 

 

Nu, primjetio sam jednu stvar, koja je blago iritantna. Između F7 do F11 tipki na kućistu, prema ekranu je grba?!? Osjeti se pod prstima kad prođeš po kućištu da nije sve u istoj ravnini. Tu su se javljali vlasnici nitra, može provjera, da li je to normalno?

 

[url=http://postimg.org/image/orhmqh1dj/][img]http://s7.postimg.org/orhmqh1dj/acer_nitro.jpg[/img][/url]

 

 

Evo malo dojmova nakon intenzivnijeg korištenja, uz povremeno igranje WoTa.

 

Laptop je jednako lijep kao i prvog dana :-)

WoT vrti za moje potrebe predobro, toliko da sam prvi dan igrao sve na full, a onda stavio otprilike medium jer je bilo previše grmića i dimića i gluposti u vidokrugu...

Sto se tiče buke i grijanja. Čisto laički, za surfanje, uštekan u struju, skoro pa nečujan, tipkovnica malo toplija od sobne temp, ali ni slučajno neugodna. Čak se može podnjet držat ga na trbuhu i gledat youtube, tada nije ukopčan u struju...

Kad se pokrene youtube, odnosno bilo što što pita grafičku, čuje se paljenje venta, ali ostane na pristojnoj razini, ne smeta uopće.

 

Kad se pokrenu tenkići, ok, zavrti se vent, čuje se, grije se. Buka nije tolika da smeta (makar u većini slučajeva stavim sluške, ali nije niakav bed ni sa zvučnicima igrat), tipkovnica ni u jednom trenutku nije bila neugodno topla. Ok, ne bih ga baš stavio na trbuh i igrao WoT...

 

 

 

 

 

 

Ono što nije lijepo je touchpad, koji je kriminalan... Dovučeš se prstom do negdje gdje bi kliknuo i kako je površina ujedno i tipkalo za klikanje, klikneš, a on zaključi da bi ti želio kursor sasvim negdje drugdje... I tako, da ne spominjem kako ga razvali ako slučajno dotakneš sa dva prsta istovremeno, raspameti se ko dijete pred škrinjom sladoleda...
Makar, to je zapravo nebitno, jer neumorni MX518 vjerno služi. Samo se začudim kad poželim stavit laptop na trbuh da se izvalim na krevet, pa nema mjesta za miša, koliko loš može biti touchpad na gamerskom lapu od milju eura...!?!?
Nema tipke za Num Lock, a default vrijednost je off. Šta stvarno ljudi koriste num dio tipkovnice kao ne brojčanik? Bio našao na netu rješenje, promjeniti neku vrijednost u registryu, no u međuvremenu sam bio naivna francuska sobarica, pa pokupio neka sranja, pa sam morao recoverat i postavke se vratile na origigi stanje. Sad sam se već navikao klikat num lock čim upalim, pa mi se ne da ni tražit opet kako to podesit...
Jedan mali problemcic što se tiče zvuka, bez dolbya je baš nekako šupalj zvuk, a dolby se često blesira, sam se pogasi i slično... Nije baš najstabilniji...


Zbilja zabrinjavajuće:
Zadnjih dana kad ga upalim na hladno, prvi put nakon duzeg nekorištenja, ventilator zna baš zarulit, jedno 5 sekundi dok se ne sabere... Malo je prerano za takvo ponašanje, to sam navikao čuti kod 5 godina starih kanti pušača koje nikad nisu niti posisane.. 
S obzirom da sam odselio na daleki sjever, ima li smisla dizati buku oko toga sa globalnom garancijom ili da se strpim vidit da li će se situacija pogorsavat?

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim za pomoć prilikom odabira. Dvoumim se između ova dva HP laptopa. Treba mi za surfanje, filmove i serije, pregledavanje slika, dakle ništa specijalno. Kucna upotreba. Oba laptopa su do 3000kn koliki mi je budžet.

 

HP 250 G3 - 3000 kn
http://www8.hp.com/uk/en/products/laptops/product-detail.html?oid=7306580#!tab=specs



HP 15-r150nm - u Elipsu trenutno sa 5 godina garancije, 2700 kn

http://www8.hp.com/hr/hr/products/laptops/product-detail.html?oid=7500620#!tab=specs

 

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2015 12:57 (TraTinKa).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

HP 15-r150nm

dost bolja izrada, dobijes inace skupocjeno produljeno jamstvo, procesor skroz ok za namjenu

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Postovani

 

Zanima me kupnja laptopa do 5000 kn, ne iznad toga, laptop bi koristio za youtube, surfanje , filmove (hd), office, znaci neki multitasking laptop.

Dijagonala ekrana mi je bitna tj neki kvalitetan ekran. Igre mi nisu bitne.Nebi htio lenovo jer sam jedan vec vratio u ducan :)

 

Razmišljao sam o http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.843f5aa2c75c4063929a20a6a9660316.hp-probook-470-g2-intel-core-i5-4210u-1-70ghz-8gb-750gb-dvdrw-dl-freedos-17-3-hd-amd-radeon-r5-m255-2gb-p-n-g6w63ea.aspx?gclid=Cj0KEQjw6OOoBRDP9uG4oqzUv7kBEiQA0sRYBLey_Y8apWkjOYVv7lyybYpe3MYOhl_lQyWbNse7jHcaAozC8P8HAQ

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2015 14:27 (mexicana).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za @Fichek-a ili tko god moze dati koristan savjet....

 

dali je bolja opcija kupiti E5

http://www.ekupi.hr/ACER-Aspire-E5-NXMQ0EX039-prijenosno-racunalo-478894.aspx

 

ili

 

skupljeg Asusa x550xj

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.944C48D9-C5E4-4A0C-BF73-3851DE87934B.aspx

 

Koliko vidim Asus ima samo jacu graficku a nema FHD i nesto jaci proc., dali se za to isplati davat 500 kn vise?

 

Hvala :)

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Djevojci mi je danas stari Lenovo otišao u vječna elektronička lovišta, pa mi je naložila da se bacim u potragu za novim prijenosnikom. Pošto se u njih baš i ne razumijem, dođoh po savjet. Koristila bi ga za posao na kojem dosta tipka, pa joj je potrebna kvalitetnija tipkovnica. Osim toga koristit ce ga i za gledanje filmova, serija te voli odigrati strategije tipa razni Annoi, Civilizationi, Simsi i slične. Namjerava potrošiti do 7000 kn, na kartice Diners ili American.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dragonaut kaže...
Djevojci mi je danas stari Lenovo otišao u vječna elektronička lovišta, pa mi je naložila da se bacim u potragu za novim prijenosnikom. Pošto se u njih baš i ne razumijem, dođoh po savjet. Koristila bi ga za posao na kojem dosta tipka, pa joj je potrebna kvalitetnija tipkovnica. Osim toga koristit ce ga i za gledanje filmova, serija te voli odigrati strategije tipa razni Annoi, Civilizationi, Simsi i slične. Namjerava potrošiti do 7000 kn, na kartice Diners ili American.

 Asus N551JM best buy u tom cjenovnom rangu.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
islander86 kaže...

Za @Fichek-a ili tko god moze dati koristan savjet....

 

dali je bolja opcija kupiti E5

http://www.ekupi.hr/ACER-Aspire-E5-NXMQ0EX039-prijenosno-racunalo-478894.aspx

 

ili

 

skupljeg Asusa x550xj

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.944C48D9-C5E4-4A0C-BF73-3851DE87934B.aspx

 

Koliko vidim Asus ima samo jacu graficku a nema FHD i nesto jaci proc., dali se za to isplati davat 500 kn vise?

 

Hvala :)

 

 

Za acer ti jos pise da ima 1 godinu garancije , asus im 2.

Ovisi o namjeni laptopa, pa izvaži što ti je bitnije, FHD ili malo jači proc +jača grafička + 2 god garancije.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To je po starom ostao opis, morao bi imati 2 god jamstva.

 

Inace se slazem, Asus vrlo vjerojatno ima i nesto bolje hladjenje ili su temperature bolje jer nema zahtjevniju FHD rezu ili obadvoje. I jos mislim da valja naglasit da je graficka puno jaca, skoro pa 2x ako se gledaju igre, a potrosnja jedva da je ista veca.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2015 16:27 (The_Fichek).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mexicana kaže...

Postovani

 

Zanima me kupnja laptopa do 5000 kn, ne iznad toga, laptop bi koristio za youtube, surfanje , filmove (hd), office, znaci neki multitasking laptop.

Dijagonala ekrana mi je bitna tj neki kvalitetan ekran. Igre mi nisu bitne.Nebi htio lenovo jer sam jedan vec vratio u ducan :)

 

Razmišljao sam o http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.843f5aa2c75c4063929a20a6a9660316.hp-probook-470-g2-intel-core-i5-4210u-1-70ghz-8gb-750gb-dvdrw-dl-freedos-17-3-hd-amd-radeon-r5-m255-2gb-p-n-g6w63ea.aspx?gclid=Cj0KEQjw6OOoBRDP9uG4oqzUv7kBEiQA0sRYBLey_Y8apWkjOYVv7lyybYpe3MYOhl_lQyWbNse7jHcaAozC8P8HAQ

 

 

 Kažeš da ti je dijagonala bitna, a nisi ju naveo. Vidim da su svi linkani modeli 17.3'' pa ću ići prema tome. Ja bi radi multitaskinga išao također na neki i5 npr. taj i5 4210u sa fhd radi filmova u fhd i tako to pa bi ti dao ovu listu. Tu imaš e5-771g o kojeg se dosta tu po temi preporučuje i asus f751 kojeg baš i ne viđam po temi. Za maksimalno (do u 1 kn :D) iskoristit taj budžet možeš ići na štedljivi broadwell i5 5200u isto u tom e5-771g. Taj i5 5. generacije je malo jači od ovog i5 4. generacije kojeg sam naveo prije, prvenstveno što ima 0.5 Ghz veći početni takt.

islander86 kaže...

Za @Fichek-a ili tko god moze dati koristan savjet....

 

dali je bolja opcija kupiti E5

http://www.ekupi.hr/ACER-Aspire-E5-NXMQ0EX039-prijenosno-racunalo-478894.aspx

 

ili

 

skupljeg Asusa x550xj

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.944C48D9-C5E4-4A0C-BF73-3851DE87934B.aspx

 

Koliko vidim Asus ima samo jacu graficku a nema FHD i nesto jaci proc., dali se za to isplati davat 500 kn vise?

 

Hvala :)

 

 

 Ovisi o tome za što bi ga koristio. Ako ideš na žešći gaming i ne patiš previše za fhd onda idi na tog asusa. Za nezahtjevne igre bi bio dovoljan i taj acer. Ako nije bitan jaki i5, i neštedljivi i5 (npr. i5 4210u) može dobro obavit posao kod multimedije i nekih nezahtjevnih igara, a to možeš sve imat za manje od 4k kuna.

Dragonaut kaže...
Djevojci mi je danas stari Lenovo otišao u vječna elektronička lovišta, pa mi je naložila da se bacim u potragu za novim prijenosnikom. Pošto se u njih baš i ne razumijem, dođoh po savjet. Koristila bi ga za posao na kojem dosta tipka, pa joj je potrebna kvalitetnija tipkovnica. Osim toga koristit ce ga i za gledanje filmova, serija te voli odigrati strategije tipa razni Annoi, Civilizationi, Simsi i slične. Namjerava potrošiti do 7000 kn, na kartice Diners ili American.

 Uff koji budžet :D. Po meni je to previše za njezine potrebe, jedino ako ne puca na neki 12''/13'' nabrijani ultrabook. Najbolji odabir 15.6'' je onda n551+850m, ne znam treba li joj jača 860m koja se isto da uklopit u taj rang pa ostavljam vama na volju. 860m je naravno bolja od 850m, ali ne znam treba li davati 600 kn ako neće sa njom vidjeti nikakav napredak, mislim da u tim igrama neće.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2015 16:53 (AirLive).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

To je po starom ostao opis, morao bi imati 2 god jamstva.

 

Inace se slazem, Asus vrlo vjerojatno ima i nesto bolje hladjenje ili su temperature bolje jer nema zahtjevniju FHD rezu ili obadvoje. I jos mislim da valja naglasit da je graficka puno jaca, skoro pa 2x ako se gledaju igre, a potrosnja jedva da je ista veca.

 

Znaci definitnivno se isplati dodati 500 kn i kupiti X550jk? U biti samo mi je mana sto nema FHD ali ionako cu ga pola vremena korisiti sa vanjskim monitorom tako da mislim da idem na njega.

Nego me zanimalo po kvaliteti, od izrade do opcenito grijanja i svega, koje bi vi uzeli od ova dva da vam nije u 500kn?  Te dali znate dali je problem dodati RAM, bar jos 4 GB, dali je odmah ispod poklopca ili ga treba cijelog rastaviti?

Hvala na pomoci...

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kod Asusa lakse stavis 4GB RAMa.

10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav frend mi uzima laptop uglavnom za gaming i gledanje filmova max. 5500 kn neka preporuka pls hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=x550jk+i5

ili sa kvalitenijim FHD IPS ekranom i nesto doradjenijom izradom http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n551jk

Razlika vrijedi tolko prvenstveno radi, za laptope rijetkog i skupocjenog, IPSa dok je to npr. standard ne samo za monitore nego i za mobitele. FHD isto ima cijenu. X550JK takodjer ima dobro hladjenje, pogotovo je zgodan ako bi se spajao na kakav posteni vanjski monitor.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lijep pozdrav.

trebam pomoc.
kupujem novi laptop
raspon cijena 3000-3500kn
treba mi za surfanje, programiranje, neke osnovne igre(ne treba biti gaming laptop totalno)
da ima dovoljno memorije, i5 pozeljno.
kamera, mikrofon(neki od zahjteva)

Error 404 Not Found
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Puno ocekujes. Za i5 se protegni na: Lenovo z50 i5, a za pravi, tj. "punokrvni", tj. nestedljilivi i5 i za prakticki 2x jacu graficku se treba protegnuti 1000kn: Asus X550JK Opcija izmedju je Acer E5-572G sa napomenom da ima zaribani pristup RAMima za eventualnu nadogradnju. Za budzet koji ti imas max. mozes dobit Lenovo z50 i3

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Laptop rabljeni do 2500kn preporuke?! Ciljam intel i5 neki... Ispred nosa mi je pobjegao 1 odlican probook.. 

 

Treba mi za CS:Go i Fifu 15

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2015 22:36 (Bash).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.njuskalo.hr/asus-prijenosnici/asus-x552e-oglas-14473966 

 

http://www.njuskalo.hr/hp-prijenosnici/hp-g7-oglas-14933931

 

http://www.njuskalo.hr/pc-racunala/hp6560b-i5-8gb-ram-500gb-hdd-15.6-oglas-14940059

 

Koji po vama je najisplativiji? 

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Uf, slabe su to grafičke za igranje, pogotovo fifu 15 koja je dosta zahtjevnija od onih starijih. Prčkao sam jedno pola minute i naletio na ovaj koji se čini dobra ponuda, 100 kn premašuje budžet, ne znam, možda ti netko drugi nešto bolje iskopa...

Meh, nisam trebao citirat...

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2015 23:27 (AirLive).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Odlican je taj Acer za 2600kn, pazi da ti i taj ne prodje kroz prste..

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice