Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.058.828
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zvons kaže...

Pozdrav :)
Gledam između dva laptopa koji bi kupio pa može savjet za koji mislite da je bolji
Notebook Lenovo G710 (3500 kn) 
ASUS X751LN-TY041D (3800 kn)
Gledao sam usporedbe procesora i grafičkih i procesori bi trebali bit tu negdje a grafička bolja na ASUS-u 
Lenovu ide u prilog što je jeftinije i ima 2 GB više RAM-a

 Ako se ne misliš nešto ozbiljno ili uopće igrat, ja bi uzeo Lenovo. Ako su ti igrice bitne onda Asus :)

Dell Precision M6800
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislis 750M. Nisam clockao jer je ovaj Acer pretanak i dio na kojem je graficka je dost topao u igricama, kolko tolko se da skontrolirat zahvaljujuci Notepal XL hladnjaku. Zar nije Maxwell bas specifican naspram Keplera jer je dost efikasniji i zar nije bas 860M specificna u odnosu na 850M sto je overclockana ista, ali gddr5 verzija. Kontam da ne ide sam tak, al vrijedi rec pa tko ima volje neka izvoli. Ovo sa Intel XTU, da, pisem jer si ti meni pisao, meni se jos uvijek neda isprobat, tj. isto kao grafu nemam potrebu clockat cpu. Inace, trenutno igram samo Dotu2 na ovom laptopu i sve me vise odbija laptop za ikakvo igranje, ne jer je spor, nego radi 15,6" ekrana, makar bio FHD IPS. Kontam da bi GTA5 bio nemoguc za FHD, nisam bas neki gamer zapravo i ne gledam najnovije igre, valjda bi ih gledao da imam PC konfu. U Matlabu jos nisam osjetio nikakvo stekanje sa i5U, makar ne radim nist komplicirano u tom programu. Jednostavno, nemam potrebu nist clockat i neda mi se ucit clockat.

 

Clock od +135 na vec 1020Hz, ak se dobro sjecam tvog i AirLive-ovog GPU-Z-a, mi se cini puno na prvu, ne jer imam iskustva sa clockanjem nego opcenito kad gledam da je grafu teze clockat iznad 1Ghz s obzirom na dost pogledanih reviewova kod desktop grafi, onda kontam da ce bit jos teze sa laptop. Da se 850M clocka za nekih 80Hz na svojih 867Hz ili kolko vec, imam glupu pretpostavku da se nista nebi rusilo, al nemogu znat i ne vidim kaj je tu lose, ak napomenem da 850M sa svojom malenom potrosnjom ima nekakav OC potencijal, makar to bilo +50Hz, a ocito je da ako Asus N551 trpi 860M, da ce i Asus X550JK sa valjda istim hladjenjem i manje zahtjevnom rezom trpit clockanu 850M, s obzirom na one temperature od darkydark-ovog testa.

16 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo ovako, sutra frend dolazi s par mjeseci starim Lenovo Z50 (onaj s FX-om, 8gb RAM-a i R7 260M grafičkom). Budem probao kakva je konstrukcija jer ipak nebih da se sve savija. Nego što je sa ovim Acerom V5? Kakva im je izrada naspram V3 serije koje se tu hvale da su dobro napravljene za tu lovu?

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2015 23:42 (Lovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-V5-561G-Notebook.115567.0.html (kvaliteta ekrana moze zavisiti od verzije modela)

Dobra konstrukcija, to bi trebalo biti nesto vrlo vrlo slicno ovom kojeg ja imam, a ciju (po specifikacijama, ne izradi) jeftiniju verziju mozes nac na Njuskalu: http://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=acer+8750m , review: http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-V5-552G-Notebook.108465.0.html Taj model sa Njuskala je meni interesantniji naspram tog kojeg gledas jer mi se taj AMD A8-5557M cini ustvari nesto jacim od i3-4010U te kako imam sam laptop te izrade znam da je to vrlo dobro za te pare (u ducanu je kostao min. 3700kn), mana u izradi po meni su tipke touchpada, neznam kako je to kod V5-561G niti V3 Acera. Lenovo z50 prema nekoj hrv. recenziji sa youtubea ima ok touchpad i cvrstu izradu.

 

V5 Aceri inace imaju bruseni aluminij sa gornje strane, novi V3 Acer jos malo cvrscu leguru kolko sam skuzio pa je u tom rangu i bolje gledat tog V3 iz ducana: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=v3+acer+840m (bilo je vise modela blize 3400kn, sad su uglavnom ostali modeli od 3800kn nadalje skupa sa FHD i Win8.1). Tog V3 sam gledao u ducanu i mogu rec da je cvrsci od ovog mog sa gornje strane, savijanje je neprimjetno kada se gleda u slaboj tocki, sredini tipkovnice, barem meni. Lenova z50 ima vise verzija kolko sam skuzio i nisu svi iste zavrsne obrade kolko sam ja primjetio. Pazi, puno laptopa na prvu, izgledaju kao da gore imaju nekakvu leguru, al se cesto radi o plastici koja podsjeca na leguru, sto je npr. slucaj sa E5 Acerom i jednom od dvije verzije Lenova z50 kolko sam skuzio (mozda obje imaju gore sloj brusenoga aluminija, meni se ucinilo da jedna verzija nije imala).

 

Lenovo je specifican jer se nemoras protezat blize 4000kn da bi dobio FHD vec to imas blize 3000kn, takodjer ima vrlo lagan pristup komponentama, nesto sto ok ima i V5 Acer, pogotovo taj sa Njuskala, a V3 ne. Druga stvar je graficka, 840M je novija i bolja od 8750M/M265. M265 je rebrand 8750M, mozda koji % jaca.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2015 2:24 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi! 

 

Zamolio bi vas za pomoć oko odabira laptopa. Nakon puno guglanja, izbor je između dva laptopa, više-manje: 

 

Lenovo Z70: 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_109&products_id=12192

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_109&products_id=12221

 

ASUS X751LK: 

http://www.m-computers.hr/asus-x751lk-1731920x1080-core-i7-5500u300ghz-8gb-2000gb-dvd-sm-nvidia-gtx850m-2gb-bt-hdmi-wi-fi-usb30-hd-webcam-noos-2y-warranty-90nb0771-m01610/90NB0771-M01610/product/

http://www.magazinrs.hr/laptop-x751lk-ty046d-i7-8gb-hdd1tbssd24gb-gtx850-173-crn/asus-x751lk-ty046d/product/

 

I pitanje - kod ovog zadnjeg linka, da li uopće ima puno smisla SSD od samo 24GB? 

 

A upćenito pitanje je koji su plusevi i minusevi za oba laptopa i da li je toliko razlika između i5 i i7 procesora? Nisam gamer, ali zanima me da li bi oda dva laptopa mogli pokrenuti neke novije igrice, makar na medium settings (koliko znam, Asus ima bolju grafičku, šta ne?) ? I šta mislite, koji bi općenito najviše "trajao" u smislu da ću ga moći koristiti i 4-5 godina, a da je još uvijek solidan? 

 

I naravno, ako netko od vas ima koji od ta dva laptopa, molio bi za dojmove.

 

Hvala lijepa!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nema smisla i taj Asus ti nema FHD rezu, ako gledas 17,3" Asusa, gledaj onog koji ima oznaku EWV i 300nits ekran, sto znaci da ima iznadprosjecan TN ekran, a Lenovo ima IPS ekran koji je bolji od svakog TN na laptopu, prvenstveno radi kuteva gledanja zatim radi vjernijih boja. Asus sa druge strane ima skoro pa 2x jacu 850M graficku i to je ono izmedju cega se moras odlucit, IPS vs 850M. Znaci gledas ovako neki primjerak Asusa: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=X751LKB-T4140D pa onda lako nadogradis RAMe cija je cijena pala, a prodas plocicu od 2GB. Ako ti mozda treba 2TB HDDa imas i takav model Asusa od 6300kn. SSD se lako naknadno ugradi i u Asusa i u Lenova na mjesto optike pomocu SSD ladice.

I da, razlika izmedju i5-5200U i i7U je malena (0.4Ghz na high-performans za obje jezgre) pa mozes proc jeftinije, al ako mislis cim bolje iskoristit graficku za najnovije igre onda idi na i7U. Inace to nije onaj i7 sa 4 jezgre i 8 logickih, kao sto je receno vec puno puta, takvog i7 ima u nekim 15,6" Asusima kojih ima u tom rangu. Best buy za igranje od tih 15,6" modela je Asus N551JM, od 6300kn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2015 22:03 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa šta nema ovaj prvi link za Asus FHD ekran? Makar tako piše.
A između grafičke ili ekrana? Najbolje bi naravno bilo oba dva:) Kažem, nisam neki gamer, ali ipak je lijepo znati da ako želim da mogu igrati neke novije igrice.

2TB bi htjeo jako jer sam filmofil, pa...:) To da se SSD lako ugradi nisam imao pojma.
A taj Lenovo osim grafičke je poprilično dobar, šta ne? Nema baš previše o njemu po internetu, pa ne znam ako ima nekih problema s njim ili ne.

 

A šta se tiče procesora, rekao si da taj i7 nije onaj sa 4 jezgre. Šta misliš, se isplati onda rađe uzeti onaj 15-inčni Asus sa pravim i7 već kada je cijena tu negdje? Makar baš volim 17-inčne laptope:) 

Hvala puno na pomoći!

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2015 22:23 (The Fruš).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ajmo ovak, koje igre mislis igrat na novom laptopu ili koje bi zelio igrat? Jesi do sada bio na 17,3" laptopu pa si se vec navikao i ako da, na kojoj rezi je bio ekran?

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2015 1:56 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo, napisati ću nekoliko igrica koje me zanimaju: 

 

Far Cry 4

Wolfenstein: The New Order

Grand Theft Auto 5

Dragon Age: Inquisition

The Witcher 3: Wild Hunt (iako pretpostavljam da je jako zahtjevna igra)

Assassin's Creed IV: Black Flag

Deus Ex: Human Revolution

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist

Bioshock Infinite

Tomb Raider

Call Of Duty: Ghosts

Battlefield 4

Alien: Isolation

 

To je to otprilike. Za neke igrice je u redu i ako pokreće samo u low settings, iako bi medium bilo super. Ako bi Lenovo Z70 uspio pokrenuti većinu ovih igrica, mislim da bi rađe njega uzeo. 

 

A što se tiče ekrana, sada imam 17-inčni laptop sa HD+ rezolucijom. 

 

Onaj Asus za koji si poslao link šta nije isti kao onaj iz mojeg prvog linka? Pitam jer sam baš prije gledao specifikacije i, koliko sam vidio, apsolutno su iste. 

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa slušaj nije stvar jesi ti gamer ili ne. Neko može sebe zvati gamerom, a igra samo npr. cs 1.6, starcraft 1 ili nešto slično za što mu je dovoljan laptop od 2k kuna. Ti možda rijetko igraš, ali ovih 10-15 igara koje si naveo idu od za laptop zahtjevnih do laptop super zahtjevnih :D. Sve su izašle u zadnjih par godina, a dosta ih ima koji su izašli unutar zadnje godine dana. Vidim i jednu koja još nije ni izašla (znamo svi koja je to) i osobno se i mene zanima hoće se to dobro vrtiti na mom y50, ali otom potom...

Nisi baš naveo budžet, ali vidim po linkanim modelima da je ovaj skuplji asus blizu 6.3k pa bi ti preporučio n551jm koji je sada malo poskupio i ima ga od 6.4k. Imaš u vemilu isti model za 6.3k, ali piše na upit pa ti ga nisam ni linkao (potraži ako te zanima). Taj n551 ima fhd rezoluciju, ima 8gb rama, ima 720rpm hdd (brži od ovih hdd-ova u modelima koje si ti linkao), ima svijetleću tipkovnicu i što je najvažnije kad pričamo o igrama ima jaki mobilni i5h i 860m sa ddr5 memorijom. Jedini nedostatak (u tvom slučaju) mu je naravno 15.6'' ekran.

Za ovaj hdd od 2 tb što ti je bitan kako kažeš možeš kupiti eksterni hdd ili ako imaš neki npr. iz nekog starog laptopa možeš izvaditi hdd i kupiti ladicu za taj hdd (jeftinije ćeš proći npr. na ebayu).

Ako definitivno ideš na 17.3'' onda svakako idi na 850m pogotovo kad se vidi ovaj popis igara na listi. Sad je pitanje koliko će se ovi ulv procesori moći nositi sa tim igrama jer ima na popisu igara koje su gladne i ghz-a i jezgri.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2015 6:39 (AirLive).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Asistente kaže...

Pozdrav,

 

iz ZG sam i dolaze u obzir sve trgovine na nabavi i u zg te ako netko zna neku dobru stranicu za refurbished laptope iz EU.

Planiram kupnju novog/rabljenog prijenosnika koji bi zamijenio moj stari

 

12.1" Glossy C2D 2 Ghz 4gb ram 2 kg integruša Fujitsu-Siemens U9200 jer isti planiram proslijediti nekome kao poklon pošto je još u ok stanju.

 

Taj fujitsu mi je sasvim uredu za moje potrebe, net, sitno gimp, multimedija, dokumenti osim što mi smeta glossy ekran te ne prevelika autonomija, možda bi na novom želio zaigrati kakvu igru tipa skyrim na low postavkama ali to nije presudno jer se vrlo malo igram.

 

Tražim nešto od 12 - 15.6 inča, pošto su sad 15 inč lapotpi uglavnom lagani pri nabavci novog preferiram tu veličinu pošto smatram da je veći izbor.

Definitivno mat ekran.

Solidna izrada i ok tipkovnica a i po mogućnosti touchpad (od rabljenog su to valjda elitebookovi ali dovoljno je da se čini čvrst)

da se ne pregrijava, što ozitivno utječe na dugovječnost samog laptopa :D

mislim da mi je dovoljna integrirana grafika + manja mogućnost da se nešto pokvari.

Dugo trajanje baterije (je li realno očekivati 5 i više sati?)

Proc bi bilo zgodno da je i3m ili i5m (ide li m serija u isti koš s dugim trajanjem baterije?)

težina da bude što bliže 2kg, koliko sam vidio ovi novi 15.6" laptopi su većinom oko 2.1kg što je ok

ako ima win 8 u cijeni super radi kasnijih win 10 ali nije presudno je sam u zadnje vrijeme više na ubuntoidima i inom a windowse palim samo zbog određenih programa

 

od novih kad gledam i ovaj najjeftiniji hp bi mogao zadovoljiti moje potrebe da ima ok izradu i normalni proc te malo bolju bateriju da dulje izdrži radi proca

HP 250 g3

ako bi uzeo jeftiniji rabljeni volio bih proći ispod 2000kn definitivno bih uzimao i ssd

npr. ovo mislim da je ok ali je u splitu

Samsung 13"

gledao sam još po njuškalu i ebayu stare elitebookove ali nisam siguran koliko mi se isplati uzimati to radi stare tehnologije a ipak kupujem laptop koji ću imati sigurno par godina (Fujitsu imam od 2008.)

 

Molim pomoć ako imate kakve upute i prijedloge.

 

spreman sam potrošiti do nekig 3000kn (ako je baš to to može i par sto gore ali bih realno radi situacije rađe išao prema 2000kn no ne znam koliko je to realno, radi istog preferiram kupnju rabljenih na njuškalu ili čak novih opet preko oglasnika)

 

Ipak uzeo polovni eltebook 8470p :)

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The Fruš kaže...

Evo, napisati ću nekoliko igrica koje me zanimaju: 

 

Far Cry 4

Wolfenstein: The New Order

Grand Theft Auto 5

Dragon Age: Inquisition

The Witcher 3: Wild Hunt (iako pretpostavljam da je jako zahtjevna igra)

Assassin's Creed IV: Black Flag

Deus Ex: Human Revolution

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist

Bioshock Infinite

Tomb Raider

Call Of Duty: Ghosts

Battlefield 4

Alien: Isolation

 

To je to otprilike. Za neke igrice je u redu i ako pokreće samo u low settings, iako bi medium bilo super. Ako bi Lenovo Z70 uspio pokrenuti većinu ovih igrica, mislim da bi rađe njega uzeo. 

 

A što se tiče ekrana, sada imam 17-inčni laptop sa HD+ rezolucijom. 

 

Onaj Asus za koji si poslao link šta nije isti kao onaj iz mojeg prvog linka? Pitam jer sam baš prije gledao specifikacije i, koliko sam vidio, apsolutno su iste. 

Za te igre radije idi na 15,6" asus 551jm sa i5-H + 860m.

I ja sam prešao sa 17" HD+ na 15" FHD, vrlo se lako navikneš ako te to brine..

 

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

molim da me savjetujete za neki polovni laptop s njuskala do  1500 kn, sto bolji da se dobije za tu cijenu :)

 

hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo i ja bih volio, ako postoji neka dobra duša koja se razumije, da mi preporuči prijenosnik!

Nešto oko 4000 kn (gore dolje 200 kn), za studentski rad, ponekad bacit dotu 2 na high, skyrim, assasins creed i tako nešto novije.

A da ima uzet u splitu, jer ne volim naručivati napamet i hoću uzet već danas-sutra.

Također ne bi bilo loše da mi samo navedete trgovine u splitu za pogledat laptope. Budem išao u links ali ne čini mi se neka ponuda.
Muchas gracias, veliki sam dužnik :D

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

iako sam prije cca. dva ili dva i pol mjeseca postavio upit, promjenile su se neke okolnosti pa bih molio novi savjet.

Da u startu napomenem da se u kompjutere razumijem relativno površno te bih zamolio upućenije za komentar ili sugestiju oko odabira laptopa.

Nakon skoro 10 godina druženja s iMac-ovima, zbog specifičnosti novog posla primoran sam preći na laptop.
Razmišljao sam i o MacBook Pro 15" ali mi je cijenovno nedostupan te sam "primoran" ovaj put potražiti "pc" laptop. 

Primarna zadaća bi bila posaao (Outlook, word, excell, podosta ppt-a i više njih istovremeno, povremeno Photoshop, Illustrator i InDesign) te kao sporedno bi bilo gledanje videa/film te igranje grafički nezahtjevnih igrica (Football mngr...).

Iako sam prije inzistirao na 17,3" sada bih se ipak fokusirao na 15,6" (ali ne i manje) te tražim da laptop bude pouzdan, kvalitetan, tih i s dobrim ekranom. 
Cjenovni raspon je cca. 12.000-15.000kn. Trgovina mi nije bitna, plaćanje će biti virmanom.

 

Od onoga što sam gledao i uvrstio u uži izbor su:

 

HP Zbook / http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_234&products_id=12093 

Lenovo T540 / http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_234&products_id=11531 

 

 

Ako postoji bolji izbor ili konkretan model bolji od navedenih slobodno predložite.

 

Hvala unaprijed.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@callista

Valjda bi ti trebao tu linkat neke ducane da mi pogledamo, a ne da mi tebi trazimo jos ducan. U tom rangu se sa zasebnom, tj. 840m grafickom gleda Lenovo Z50-70 sa i5-4210U, Acer E5-572G sa i5-4210M, oba jos imaju FHD rezoluciju koja ih dobrim dijelom odvaja od konkurencije. U slucaju 17,3" pametnije se protegnut blize 5000kn pa gledati Asusa sa 850M grafickom.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
flowchart kaže...

Pozdrav svima,

 

iako sam prije cca. dva ili dva i pol mjeseca postavio upit, promjenile su se neke okolnosti pa bih molio novi savjet.

Da u startu napomenem da se u kompjutere razumijem relativno površno te bih zamolio upućenije za komentar ili sugestiju oko odabira laptopa.

Nakon skoro 10 godina druženja s iMac-ovima, zbog specifičnosti novog posla primoran sam preći na laptop.
Razmišljao sam i o MacBook Pro 15" ali mi je cijenovno nedostupan te sam "primoran" ovaj put potražiti "pc" laptop. 

Primarna zadaća bi bila posaao (Outlook, word, excell, podosta ppt-a i više njih istovremeno, povremeno Photoshop, Illustrator i InDesign) te kao sporedno bi bilo gledanje videa/film te igranje grafički nezahtjevnih igrica (Football mngr...).

Iako sam prije inzistirao na 17,3" sada bih se ipak fokusirao na 15,6" (ali ne i manje) te tražim da laptop bude pouzdan, kvalitetan, tih i s dobrim ekranom. 
Cjenovni raspon je cca. 12.000-15.000kn. Trgovina mi nije bitna, plaćanje će biti virmanom.

 

Od onoga što sam gledao i uvrstio u uži izbor su:

 

HP Zbook / http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_234&products_id=12093 

Lenovo T540 / http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_234&products_id=11531 

 

 

Ako postoji bolji izbor ili konkretan model bolji od navedenih slobodno predložite.

 

Hvala unaprijed.

 

 

 Ovaj ili ako ti je bitniji diskretan, ne-gamerski izgled laptopa, ovaj (ovaj ima i 16gb rama).

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Cijena tog gamerskog ide od 8400kn, a (nepofarbanog u crno) negamerskog od 7500kn: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=15.6+asus+960m Za razliku u cijeni izmedju ta 2 se nadogradi ne 128GB, nego 256GB SSD, racunajuci SSD ladicu ili se SSD stavi u msata slot kod tih Asusa, a do tog slota je malo komplicirano samostalno doci. Znaci N551JW od 9000kn je nepotrebno gledat jer +8GB RAMa definitivno nije vrijedno 1500kn.

4 vs 2GB 960M za taj posao mislim da nije bitno, a 960M je daleko bolja od grafickih u tim poslovnim laptopima. Od ta 2 linkana, Lenovo T540p mi se definitivno cini boljim odabirom i vjerujem da je cvrsce izrade od Asusa. Pitanje je, je li to vrijedno tolke cijenovne razlike naspram npr. N551JW Asusa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2015 17:02 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kakav je Lenovo Y50-70 i jel se za te novce može nešto bolje naći?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kada ponestane bržeg video ram-a od 2GB onda ide sporiji video ram sa 4GB a samo da ne bi snižavali cijenu grafičke a na kraju ti dođe na isto jer ova ima više video ram-a ali je i sporija. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2015 21:23 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima!

Prvi put samostalno kupujem računalo, i odabir je nemoguća misija, s obzirom da o njima ne znam gotovo nista. Vazno mi je da bude 13 inča ili nesto sitno više, da je lagan, da baterija traje dovoljno za ozbiljnije korištenje tijekom putovanja i da je jako lijep. Estetika prije svega (jednobojan, čiste linije...)! Logičan izbor tu je macbook air, kojeg bi mogla dobiti iz amerike za cca 8000 kn (kod nas je 11300). Iako sam nešto guglala ultrabookove zadnjih dana (jer sam primjetila da oni koji zadovoljavaju intelove kriterije da se tako brandiraju uglavnom zadovoljavaju i te neke moje banalne zahtjeve) i primjetila da su svi poprilično skupi, i dalje mislim da je to puno novaca. Dragi ljudi, koji se razumijete u sve ovo meni potpuno nepoznato, molim vas da mi predložite nešto do 5000 kuna, ako je moguće. Ne igram igrice, ne programiram, ne koristim nikakve zahtjevnije i ozbiljnije programe, samo puno piskaram.  Hvala vam unaprijed!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam laptop za poznanika. Poslovan covjek sa samo elementarnim poznavanjem rada na racunalu. Najveca dilema je da li 15" ili 17" pa molim preporuke za oboje.

Usnovne karakteristike koje bi trebao zadovoljiti su:

- kvaliteta izrade

- kvaliteta prikaza

- windowsi

- dobra garancija

 

cca 4000-4500kn

 

vrtjeti ce office i slicne aplikacije i AutoCAD (iskljucivo 2d tako da nije nesto zahtjevno)

Intel integrirana grafika je dovoljna.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel moze netko komentirati ovaj laptop ako ima iskustva. I sta mislite jel igra kakvu ulogu gdje kupujem laptop. Tipa instar, hgspot ili arhiteh jer je u arhitehu 100 i nekaj kuna jeftiniji ali nikad nisam cuo za njih iako zivim blizu. Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, triba mi laptop za svakodnevno koristenje plus za igre, do 4000, mozda 4500 ako je moguce pronac nesto al da bude bolji od ovog starog bar duplo za narednih 4-5 godina 

-HP g7 1150 sm

 

- Intel(R) Pentium(R) CPU B940 @ 2.00GHz (2 CPUs), ~2.0GHz

- 4096MB RAM

- Intel(R) HD Graphics i AMD Radeon HD 7400M 1 GB

-HDD TOSHIBA 250 GB

- 17.3 ekran

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bih preporuku za laptop. Cijena do cca 6000 kn. Radije 15'' nego 17'' ali da rezolucija bude minimalno 1600x900. Koristio bi se za internet, office, video, možda tu i tamo photoshop ali vjerojatnije ipak neki lakši program za obradu fotki. Sa windowsima ili bez.

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 16:06 (Ezio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tomi_rock kaže...

Jel moze netko komentirati ovaj laptop ako ima iskustva. I sta mislite jel igra kakvu ulogu gdje kupujem laptop. Tipa instar, hgspot ili arhiteh jer je u arhitehu 100 i nekaj kuna jeftiniji ali nikad nisam cuo za njih iako zivim blizu. Hvala

Dobar laptop, odabir za one koji zele IPS, i7HQ, 960M (rebrand 860M, tj. ista grafa clockana za +60MHz) po zapravo cim nizoj cijeni. Nekad je 17,3" IPS sa 860M, tocnije Acer Nitro VN7-791G imao dost nizu cijenu, dok ga sada sa i7 nema po normalnoj cijeni, a sa i5H od 7500kn, znaci bas i neisplativo pored tog Asusa kojeg sa i7 imas od 8030kn u arhitehu, kojeg ne vidim zasto bi izbjegavao, kao i druge ducane koji ga drze po nizoj cijeni: Centro.hr, ADM, MagazinRS, Protis, FuturaIT. HGshop bi izbjegao, ovo ne kazem sve napamet nego prema temama iskustva s tim ducanima i drugim iskustvima forumasa. Ono sto je malo zalosno kod tog Asusa je sto i dalje to nije pravi ROG (sto se hladjenja tice) za razliku od iduceg modela po snazi: ASUS G751JL Taj vec ima posteni ispuh, thunderbolt i grafu koja je po snazi izmedju 860M/960M i 970M, kako bi se dalo i zakljucit prema brojevima, osjetan boost naspram 860M/960M, a 970M je 2. najjaca laptop grafa te se mjeri sa desktop gtx770 i ta 970M ide od 10k. Cijene tih laptopa su vec paprene, al je igranje na FHD priblizeno desktop razini. Kaj se tice iskustava sa 860M, tj. 960M, tog se mozes nacitat na ovoj temi, temi Acer Nitroa ili dodatno pitat npr. Oldy-a, AirLive-a.

 

Ezio kaže...

Trebao bih preporuku za laptop. Cijena do cca 6000 kn. Radije 15'' nego 17'' ali da rezolucija bude minimalno 1600x900. Koristio bi se za internet, office, video, možda tu i tamo photoshop ali vjerojatnije ipak neki lakši program za obradu fotki. Sa windowsima ili bez.

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Asus+N551JK-CN111D 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Asus+N551JK-CN112D

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=ASUS+GL552JX-CN029D 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=ASUS+N551JM

Drugi Asusi u tom rangu nemaju IPS, a ove biras prema specs koje ti odgovaraju. 950M = rebrand 850M, par % jaca i nist hladnija (ista mikroarhitektura), 860M je i dalje nekih 20% jaca od tih radi GDDR5 memorije i viseg takta. Vrijedan spomena je i K550JX Asus, taj nema IPS, ali ima mozda sve skupa najjace specs, i7HQ + GDDR5 950M (valjda je tocan taj opis sa memorijom 950M kod bas tog modela, puno cesca je DDR3 kakva je u linkanom ROG 3. po redu Asusu).

 

NorthCorps kaže...

Pozdrav, triba mi laptop za svakodnevno koristenje plus za igre, do 4000, mozda 4500 ako je moguce pronac nesto al da bude bolji od ovog starog bar duplo za narednih 4-5 godina 

-HP g7 1150 sm

 

- Intel(R) Pentium(R) CPU B940 @ 2.00GHz (2 CPUs), ~2.0GHz

- 4096MB RAM

- Intel(R) HD Graphics i AMD Radeon HD 7400M 1 GB

-HDD TOSHIBA 250 GB

- 17.3 ekran

 

Hvala

Radi veceg ulozeno/dobiveno omjera preporucio bi da se protegnes na Acer E5-771G ili Asus X751LK/B koji bi bio dost bolji za igre radi skoro 2x jace 850M graficke, a razlika izmedju procesora je ovakva

 

BlueMax kaže...

Trebam laptop za poznanika. Poslovan covjek sa samo elementarnim poznavanjem rada na racunalu. Najveca dilema je da li 15" ili 17" pa molim preporuke za oboje.

Usnovne karakteristike koje bi trebao zadovoljiti su:

- kvaliteta izrade

- kvaliteta prikaza

- windowsi

- dobra garancija

 

cca 4000-4500kn

 

vrtjeti ce office i slicne aplikacije i AutoCAD (iskljucivo 2d tako da nije nesto zahtjevno)

Intel integrirana grafika je dovoljna.

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=acer+v3+i5

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=V3-572G-397U

Najisplativiji laptop u tom rangu za one kaj zele Windowse i ok je 15,6" FHD. Izrada je iznadprosjecno cvrsta.

17,3" ide najvise sa HD+ rezom, moguce 3god jamstva u startu, ja bih gledao:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=HP+Pavilion+17-f208nm+L5E48EA

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=16430 (mozda je profulan opis, jer su samo oni dopisali 8.1)

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=dell+5749+i3-5005U

Nema potrebe gledat jamstvo kao manu Lenovu i Aceru jer je vrlo povoljno i moze se rjesit nakon kupnje laptopa, najbolje u roku 10mj, al ono, od 17,3" bih izbacio Lenovo jer druga 2 sumnjam da imaju slabiju izradu, slabije specs nemaju, a imaju god jamstva vise. 15,6" Acer radi manje dijagonale i jer je to Acer ima bolje specs i FHD rezu, al specs su relativne za tu namjenu, i taj AMD u Pavilionu jedva da ista zaostaje za i3U, navodno ima isti TDP kao i3U. Dell interesantno jedini na cijelom trzistu ima Broadwell i3, samo nisam siguran je li to jeftiniji ili nesto skuplji po izradi 17,3" model. Mislim da bi konacnu odluku najbolje bilo donijeti da se ti laptopi pogledaju i opipaju u izlogu kakvog veceg IT ducana :)

 

@zii

Eh, tebi jos neznam kako pomoc, bilo bi super kad bi prvo definitivno odlucila dijagonalu i rezoluciju. Dati 8000kn za laptop samo za pisanje mislim da je suludo. Ulazi li u obzir mozda njemacko trziste, ducani kao npr. Cyberport (ima i austrijski) ili Computeruniverse. Od tamo se moze kupit do 5000kn super laptop sa 15,6" FHD IPS ekranom, nesto ceg nema u Hrvatskoj do 5700kn, a onda dobijes i jaku graficku koja ti nije potrebna, dok ovog u Njemackoj ima do 5000kn, upravo jer nema nabrijane specifikacije, a ima odlican ekran i izradu te je tezak 2.2kg (gledaj Acer VN7-571G na idealo.de).

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 22:33 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@The_Fichek

 

Definitivno 13 inča. Nemam nikoga u njemačkoj i austriji, a i njihov keyboard layout mi izgleda neprivlačno. Laptop koji si mi predložio mi izgleda ok, osim što mi je prevelik. Shvaćam da su moji zahtjevi banalni, ali želim pouzdanog i lijepog suputnika koji me neće ostaviti potpuno dekintiranu. Ako to pak bude slučaj, reci mi, vrijedi li macbook air 256gb iz 2015. barem dobar dio tih 8 tisuca kuna? I da, puno hvala na trudu i vremenu. :)

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Neznam stvarno. To je ovaj Macbook? : http://www.bhphotovideo.com/c/product/1128835-REG/apple_mjvg2ll_a_13_3_macbook_air_notebook.html 

Opcenito su 13,3" manje isplativi po specifikacijama od 15,6" + Apple brand i sve sto dolazi s tim + skupa verzija i5U procesora, radi se o i5-5250UPCIe-Based Flash hard disk je zapravo vrlo brzi SSD? Nisam siguran, neka me netko ispravi ako sam u krivu. Retina screen, sta got tu posebno bilo, rezolucija ti je valjda u redu 1440x900, nesto izmedju vise uobicajenih 1366x768 i 1600x900 ili 1920x1080p.

 

Nesto sto bi se u Hrvatskoj moglo dobiti za manje novce je: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=T300LA-C4006H, ako hoces tablet i laptop u jednom ili klasican 13.3 ultrabook: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=13.3+i5 Linko sam siru ponudu, mislim da ti ne treba npr. nist vise niti od ovog Asusa: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=UX305FA-FC157H. Kod odabira u tom rangu se prvenstveno treba odlucit za rezoluciju i je li pozeljan touch.

Checkiraj si i 14" sa super touch ekranom, isto se moze preklopit da bude kao tablet, za 5000kn: http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.C6BB72AD-F3F9-43C4-8483-B53C47F6C084.aspx Radi FHD IPS mi se cini bolji od vecine ostalih iz sire ponude koju sam linkao prijemalo, znaci IPS oznacava vrlo kvalitetnu sliku za laptop, nesto sto definitivno konkurira Retini.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2015 13:37 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=ASUS+GL552JX-CN029D 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=ASUS+N551JM

Drugi Asusi u tom rangu nemaju IPS, a ove biras prema specs koje ti odgovaraju. 950M = rebrand 850M, par % jaca i nist hladnija (ista mikroarhitektura), 860M je i dalje nekih 20% jaca od tih radi GDDR5 memorije i viseg takta. Vrijedan spomena je i K550JX Asus, taj nema IPS, ali ima mozda sve skupa najjace specs, i7HQ + GDDR5 950M (valjda je tocan taj opis sa memorijom 950M kod bas tog modela, puno cesca je DDR3 kakva je u linkanom ROG 3. po redu Asusu).

 

 

ova dva su mi sad uži izbor. sviđa mi se crvena rasvjeta tipki na GL-u ali nije za mene nego za curu. ona ne bi igrala igre pa joj 20% jača grafička zapravo ne znači puno. jel ima još nešto drugo na strani N551 osim jače grafičke? da li znaš kakva je kvaliteta izrade ova dva laptopa?

Potpis!
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zii kaže...

@The_Fichek

 

Definitivno 13 inča. Nemam nikoga u njemačkoj i austriji, a i njihov keyboard layout mi izgleda neprivlačno. Laptop koji si mi predložio mi izgleda ok, osim što mi je prevelik. Shvaćam da su moji zahtjevi banalni, ali želim pouzdanog i lijepog suputnika koji me neće ostaviti potpuno dekintiranu. Ako to pak bude slučaj, reci mi, vrijedi li macbook air 256gb iz 2015. barem dobar dio tih 8 tisuca kuna? I da, puno hvala na trudu i vremenu. :)

Za piskaranje se moze puno jeftinije proci sa asus zenbook serijom, ali da macbook air 2015 vrijedi tih novaca svakako da, mozda ne po speckama ali kada ga jednom budes imala prilike koristiti onda znas da imas pravu stvar i da ti nije zao tih novaca. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice