Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.063.831
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Fichek, koji laptop je dobar za rad u autocadu, toweru, armcadu itd? Na sta treba obratiti pozornost kad se kupuje? Nemam bas neki veliki budzet, do 3500 kn, pa ako moze neka preporuka bio bih jako zahvalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ekipa može neka preporuka laptopa koji teži oko 1kg s windowsima, cijene cca 4000kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gruber kaže...

Fichek, koji laptop je dobar za rad u autocadu, toweru, armcadu itd? Na sta treba obratiti pozornost kad se kupuje? Nemam bas neki veliki budzet, do 3500 kn, pa ako moze neka preporuka bio bih jako zahvalan.

3D ili 2D radnje u tim programima? Za 3D je pozeljna zasebna grafa. U oba slucaja bi bilo dobro da se protegnes do 4000kn pa onda gledas Lenovo z50 sa i5: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+z50+i5, a bez zasebne grafe Toshibu: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=toshiba+i5+4200h koja ima brutalan procesor, a nema zasebnu grafu. Sa toshibom dolaze Win8.1 i gomila bespotrebnog smeca od softvera s kojima trenutacno ima problema forumas koji je zadnji pisao na ovoj temi: http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/toshiba-laptop/222994.aspx?page=0&jumpto=4706999&sort=asc&view=flat tako da, ako bi ti mozda kupio taj laptop i ne uspijes nesto deinstalirati se mozes posavjetovati s njim ili potrazit odgovarajucu temu na forumu jer kaze da ima tolko smeca da nemre normalno surfat, a iduci laptop sa tim procesorom dolazi za 1800kn. Na high-performansu za obje jezgre ukljucene jezgre i5-4200H ima cca 1Ghz veci clock od i5-4210U, a i5-4210U za razliku od i3-4030U ima turbo speed koji se pali na high-perf. Lenovo z50 sa tim i3U imas od 3400kn, takodjer sa FHD rezom i 840M grafom. Ako nekim slucajem ima dosta GPU racunanja u tim programima, razmotri i Asus X751LK

 

zaki23 kaže...

ekipa može neka preporuka laptopa koji teži oko 1kg s windowsima, cijene cca 4000kn

Kolko vidim na nabavi, nema takvog laptopa za tu cijenu. 

Imas 13.3" Lenovo Yoga Tablet tezine 950g, ako te to interesira: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=59-428123 

Sa 14" dijagonalom od koje po meni pocinju laptopi imas Lenovo Yoga: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+yoga+500+14

Za vece novce imas Asus Zenbook, no to vec debelo prelazi budzet: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=asus+zenbook

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 15:23 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav! Evo bas gledao ovih par dana laptope razno razne, odlicni izbori The_Ficheka (!), i ima ih svakakvih dobrih.

 

Odlucio sam se za http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=N551JW-CN002D, to je Asusov N model sa DDR5 grafuljom IPSFHD 15'6'' ekranom (ne pucam za 17,3'' - tak mi svejedno).

 

Ono sto mislim da je super kod Asusa je kvalitetan dizajn, ona mojasus fora sa vracanjem para ako se unutar godine dana skrši (to je stvarno odlično), dobar zvuk. Naspram Acera mislim da je to bolji izbor, i best buy za ove novce.

 

Ispast ce me 8130kn u ADM-u sa Dinersom na 12 rata bezkamatno.

 

Dali mozda ima neko preporuku za nesto drugo eventualno, il neka iskustva s Asus N modelima? Ono što sam čitao po netu su sve pozitive. A i ove 4 jezgre na i7 mi se sviđaju, jer znam tu i tamo nešto renderat + za igre je svakako prednost, budućnost, kaj god. LP

Such doge
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imas isti laptop skupa sa vec ugradjenim 128GB SSDom u Linksu za 7885kn preko weba, u ducanu 8300kn: http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-asus-n551jw-cn004d-core-i7-4720hq-dvdrw-dl-8gb-1000gb-128gb-ssd-geforce-gtx-960m-15-5-fhd-led-bt-kamera-usb-3-0-dos-sivo&option=artikl&id_artikl=015.060.042

 

Znam da je jedan forumas ostavio malo dulji dojam na temi, mozes potraziti. Uglavnom, bio je zadovoljan i pricao o tome kako su temperature bile dobre cak i kad je malo clockao jezgre sa Intel XTU.

 

17,3" mozes vidjet Asus G771JM. 860M grafa u njemu je par % slabija od 960M radi nizeg takta. N751JX koji je iste izrade nazalost ima 950M grafu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 18:33 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kupio sam onog Asusa na akciji u linksu, budem napisao svoje mišljenje o njemu kad sredim windowse, trenutno me zafrkavaju.

Nadam se da uspijem prije nego što završi akcija, ali sumnjam...

 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

trenutno ramišljam o kupnji:

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=32057

 

dodao bi 8GB RAM i SSD 120 GB

mislim da bi to trebalo zadovoljiti moje učestale programerske i povremene gejmerske izlete.

 

Svaki komentar dobrodošao, hvala!

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Imas isti laptop skupa sa vec ugradjenim 128GB SSDom u Linksu za 7885kn preko weba, u ducanu 8300kn: http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-asus-n551jw-cn004d-core-i7-4720hq-dvdrw-dl-8gb-1000gb-128gb-ssd-geforce-gtx-960m-15-5-fhd-led-bt-kamera-usb-3-0-dos-sivo&option=artikl&id_artikl=015.060.042

 

Znam da je jedan forumas ostavio malo dulji dojam na temi, mozes potraziti. Uglavnom, bio je zadovoljan i pricao o tome kako su temperature bile dobre cak i kad je malo clockao jezgre sa Intel XTU.

 

17,3" mozes vidjet Asus G771JM. 860M grafa u njemu je par % slabija od 960M radi nizeg takta. N751JX koji je iste izrade nazalost ima 950M grafu.

 Hvala za links! To je ful dobro, taj SSD dobro dodje svakako. 

 

Sto se tice ovog ROGa, zivcira me sta je TN panel na njemu, iako je 17,3''. 

Ne mogu nac te dojmove za Asusa..

Such doge
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije TN, otkud ti to? IPS je ekran kod svih tih Asusa. Oznaka WV isto znaci IPS. Evo ti taj dojam: 

http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx?page=636&jumpto=4664578&sort=asc&view=flat

Fora kod 17,3" modela veca prosirivost, postoji jos jedan slot za HDD/SSD te PCIe 2.0 slobodan, barem je tako kod N751JX pa bi trebalo biti i kod G771JM (nisam 100% siguran za G771JM sto se toga tice). Kod N551JW je malo lose sto ima half aka mini aka polovicni mSATA, znaci brzine SSDa nebi trebale biti brze kao kod punog mSATA ili M2 ili PCIe, ali opet je to SSD. Do tog half-msata kod N551JW je zeznuto samostalno doci, stoga je i zbog toga pametno odmah uzeti model sa SSDom, ako te najvise interesira N551JW. Uostalom, nemam pojma gdje u HR kupit tako kompatibilni SSD. Naravno, taj slot sluzi za nadogradnju bez da se vadi opticki citac, sto bi bilo klasicno ugradjivanje kao kod jeftinijih laptopa. 

Imas jos G551JW, ako ti se vise svidja crna boja, a model sa SSDom je nesto skuplji nego N551JW sa SSDom.

 

 

TinGo kaže...

trenutno ramišljam o kupnji:

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=32057

 

dodao bi 8GB RAM i SSD 120 GB

mislim da bi to trebalo zadovoljiti moje učestale programerske i povremene gejmerske izlete.

 

Svaki komentar dobrodošao, hvala!

 

Mislim da ti je za te pare bolje ici na N551JK, ako ti ne smeta 15,6": http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n551jk ponajprije radi kvalitetnijeg IPS ekrana, zatim radi cvrsce izrade i nesto jaceg procesora. Inace, imas tog X751LK, ali verziju sa malo slabijim i5-5200U te 1600x900 rezolucijom za 4400kn na akciji u Linksu za ovaj vikend. i7-5500U je zapravo laptop i5 sa 2/4 jezgrama, a skupocjen jer je najjaci u toj stedljivoj U kategoriji. Ono sto je malo zalosno je sto nema ama bas nikakvog napretka naspram i7-4510U iz Haswell generacije, tj. taj i7U bi mogao previse trotlat. i5-5200U je na high-performansu za samo 0.2Ghz slabiji od tog i7U za obje upaljene jezgre pa mozes ustedjeti 500kn sa takvim modelom, da ti ostane FHD reza te taj model ima 8GB RAMa: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=x751lk+1920+i5 Jos vrijedi spomenuti Lenovo z70-80 kao najjeftiniji 17,3" IPS, vrlo solidne izrade, a grafa je osjetno slabija od 850M, no mozda su ti rezultati dovoljni (provjeri).

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 12:28 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ups, moj zajeb za TN! Joj Fichek sunce ti tvoje, tolko znaš o tim laptopima da se sad užasno dvoumim. 

Što bi ti uzeo? Ovako najiskrenije. Jel se osjeti razlika u 15,6'' vs 17,3''? 

 

Kod kojeg je modela najbolje hlađenje izvedeno? 

Such doge
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko se cijene lapova mijenjaju u vremenu? Jer ne znam bili sad isao kupovat lap za faks ili u 9 mjesecu.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@DAXINHO146

Sve je to tu negdje sto se hladjenja tice, skupa sa Acer Nitrom koji ima slicne temperature, malo drugacije raspodijeljene. Za detalje jednostavno guglaj "model laptopa + review". Kad sam se vec dotako Nitroa, specificno kod njega je dizajn, sto je malo tanji, a jednako efikasan u hladjenju, neznam kakve je izrade naspram Asusa jer ih nisam uzivo vidio. Mana je kompliciran samostalan pristup hardveru jer nema poklopca od ispod, tako da za ugradnju SSDa na M2 slot treba popratiti YT tutorial ili nosit laptop na servis. 15,6" Nitro nema optiku.

 

Stvar je da ti placas na rate pa mislim da ti je najjisplativiji N551JW sa SSDom u Linksu za 7885kn, a iduci 15,6" najvise isplativ za Diners placanje mislim da je ovaj Acer za 8000kn, ako ti se vise svidi dizajnom.

17,3" Asusa i Nitroa sam potrazi najnize cijene za Diners. Zaboravio sam ti reci jos da imas G771JW Asusa koji je ustvari G771JM sa novijom 960M grafickom koju sam vec pojasnio, isti chip kao 860M, mrvu vise clockana.

 

Nisam iskusio direktnu usporedbu 17,3" vs 15,6" jedan do drugoga. Mislim da mi frend ima 17,3" i to bih vise skuzio po velicini baze na kojoj je tipkovnica nego po ekranu. Ja imam 15.6" IPS FHD i ok mi je. Da mogu birat veci ekran radje bi uzeo eksterni monitor nego mjenjo ovaj laptop za onog sa slicnim specs i 17,3".

 

foobar333 kaže...

Koliko se cijene lapova mijenjaju u vremenu? Jer ne znam bili sad isao kupovat lap za faks ili u 9 mjesecu.

Izgleda da porast dolara nije nesto utjecao na cijene laptopa u HR, tako da sumnjam da ce cijene ici gore. Kupi laptop kada ce ti trebati. Sad ima dost best buyeva u gotovo svakom cijenovnom rangu i sumnjam da ce se pojavit nekakvih super novih laptopa do 10. mj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 14:58 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ficek htio sam pitati ovaj moj z50 sa ovim dual core i sa i5 da li bi sa i5 radio dosta ugladenije? ps da maknem win 7 64 bitni i da stavim 32 bitni da li bi brze radio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A da stavis Win8.1 64bitni?.. To bi ti ja mislim najbrze radilo, neznam. Nece sa i5U biti fluidnije surfanje naspram i3U, to sigurno. Jesi sve pokusao sa tim Lenovom, imas model sa 3558U, ne. Jesi pitao Roby27 za savjet, on ima istog.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ma proba cu ga vratiti.Reci cu sad subjektivni komentar ali sa tim dualcore procesorom radi sporije nego moj komp prosli iz 2002 koji je single core na win xpu sa 512 rama.Pitao sam ali ga je prodao,sutraodmah elipso kontaktiram i probat cu vratiti tj necu odustati

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nekog vraga si krivo instalirao jer nebi smio biti tolko spor laptop. Ovaj lik sa tim Lenovom i jos slabijom 820M grafickom igra BF3 na 1366x768 rezi, Win 8.1: 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 19:00 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

a meni nemre bez stucanja imat otvoren youtube ,gmail i sa strane plejat video na facebooku .. vidjeti cu jos

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mmm, 2 otvorena videja su i meni problem, ako su oba na FHD rezoluciji. Imam i5-4200U. To je do internet veze i niceg drugog (osim ako nisi pokupio kakav malware). Koju brzinu neta imas? Mozes na PM isto odg da ne spamamo temu. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 20:26 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav , evo zapeo mi za oko ovaj laptop , nisam siguran el je dobar za tu cijenu - sviđa mi se 5 god jamstva Notebook Dell Inspiron 3543 15.6'' HD
E sad nisam nikad imao laptop ali eto doslo vrijeme, bitno mi je da može durat i da baterija nerikne brzo ili da se previse grije (makar znam da je to neizbjezno) 

cijena u tom rangu ~2400 - 2600 kn ne više po mogučnosti
namjena surfanje, skype , filmovi, gdje koja slaba igrica protiv dosade :)
5 godina jamstva!

posto nezz kak ce biti stanje u vezi interneta gdje idem, poželjno wifi ili mogu posebno čak i kupit antenu nekakvu.. 
zanima me eto dali ovaj dovoljno dobar da nebacam novce utaman!?

Hvala puno!

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 22:37 (dadopeja).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Super je ponuda, vjerojatno nema bolje za te novce trenutno. Neznam kakve igrice te interesiraju, no za igre je obicno pozeljna zasebna graficka. Model sa grafom kosta 500kn vise: klik, a za 2900kn best buy je i Lenovo z50 sa osjetno jacom grafom, prakticki istim procesorom i FHD rezolucijom koja je specificna za z50 modele. Po izradi ih neznam usporedit, z50 je provjereno iznadprosjecne izrade. Na tebi je da vidis kolko jaku graficku zelis, tj. treba li ti uopce zasebna graficka. Netreba ti nikakva wifi antena.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 0:57 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma za igrice imam doma pravi komp, ovo je vise ovako za obicne igre - nevažno ubiti , neču imat ni vremena igrat :) Znači  dobar je, 5 god jamstva je tu tako da vjerovatno cu ga i uzet :) Hvala na odgovoru.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz ekipa. Ima li neki način da se polira macbook aluminium? Imam nekoliko parnica na njemu, pa me interesira može li to proći onako kao kad se polira auto?

Hejjjjj
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

trebam preporuku za 17.6 laptop. surfanje, office, Photoshop, Visual Studio... tu i tamo neka igra, COD, CSS tako nešto, ne trebaju mi ultra high rezolucije, bitno da je igrivo.  znači ne neki top, ali opet ne nešto što ću uskoro morat mijenjat . cijena čim povoljnija, ako je moguće sa Mikronisa jer imaju 5 godina garancije na sve laptope. do recimo 5000. hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da li se isplati dati 3000kn vise za recimo Acer nitro sa i5 i 860m u odnosu na ovog asusa sto je za vikend bio na akciji u linksu i zasto? Hvala na odgovoru

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

960M naspram DDR3 850M vrijedi min. 100, max. 150 eura, ako sam dobro prokuzo njem. trziste. Stedljivi i5 zapravo vise kosta od i5H, no neznam znaju li za tu cinjenicu hrv. trgovci.. Stvar je i potraznje, zapravo ima vrlo malo laptopa sa i5H naspram i5U pa i i7U. Izrada neznam kolko vise kosta kod Nitroa, kao ni hladjenje. Dizajn se definitivno isto placa. IPS sa maržom sigurno vrijedi barem 500kn. Rezolucija isto kosta, FHD naspram HD+. Mozes primjetit da isti Asus sa FHD rezom kosta 500kn vise: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=asus+1920+x751lk Doduse ima +2GB RAMa kao i Nitro, vrijednost 2GB DDR3L RAMa je 120-150kn. Za kraj, AC LAN, M2 slot za SSD, jaca baterija (52,5 Wh Lithium-Ion) isto kostaju. Mislim da sam cak sve obuhvatio, hehe. 

 

Taj Asus sad kosta najmanje 4560kn, 17.3" Acer Nitro sa i5H i 960M od 6780kn: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=acer+nitro+031 (samo su 2 ostala ispod 7000kn), 15.6" model od 6990kn: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=acer+nitro+014

 

Mislim da se dvojba svodi najvise na to koliko ti cijenis kvalitetan IPS FHD ekran na laptopu pa zatim gledaj specs jer to je meni najosjetnija razlika. U ekran gledas sta got radio, graficku palis povremeno itd. Onda se mozda treba zapitati koliko je bitna mobilnost jer za cijenovnu razliku izmedju ta 2 laptopa se da kupit kvalitetan 24-27" 1080p monitor pa i 24" 1440p monitor, sve u HR. Znaci, ako mozes prezivjeti gledajuc u TN ekran Asusa, a vecinom bi laptop spajao na vanjski monitor, onda je to mozda bolja opcija. Zavisi jako koliko ti je sto bitno...

 

Mozes razmotriti jeftinije modele Acer Nitroa na idealo.de ili razmislit o 17.3" IPS FHD Lenovo z70-80 u HR od 5400kn, no to je vec dosta blizu N551JK za 5600kn koji je bolji odabir, ako ti 17,3" dijagonala nije toliko bitna..

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 17:03 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala puno na odgovoru. U biti nisam napomenuo da bih ga uzeo na karticu i da bih najradije 17.3'. To mi je dovoljno za sve sto mi treba mada cu ga povremeno spojiti na tv ili drugi monitor, ali ne nuzno. 

 

Po tvom odgovoru mi izgleda da se isplati dodati razliku i biti na miru neko vrijeme...

Pucaaaajjjj :)
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim da vrijedi razlike, pogotovo kad se gleda HR trziste. Sad neznam za sto ti tocno treba laptop, hoce li hardver biti dovoljno dobar za tvoje potrebe..

 

dhorasoo kaže...

trebam preporuku za 17.6 laptop. surfanje, office, Photoshop, Visual Studio... tu i tamo neka igra, COD, CSS tako nešto, ne trebaju mi ultra high rezolucije, bitno da je igrivo.  znači ne neki top, ali opet ne nešto što ću uskoro morat mijenjat . cijena čim povoljnija, ako je moguće sa Mikronisa jer imaju 5 godina garancije na sve laptope. do recimo 5000. hvala unaprijed

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=x751+5200u - od 5170kn idu modeli sa +2GB RAMa i FHD rezom koji ujedno ima malo kvalitetniji ekran, no i dalje TN matricu

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+z70-80+i5 - najjeftiniji 17,3" IPS FHD laptop na HR trzistu, kvalitetnije izrade, ali osjetno (cca 80%) slabije graficke

Pogledo sam cijelu ponudu 17,3" laptopa u Mikronisu u tom rangu i nema ni priblizno dobrih kao preporucenih za istu cijenu. Npr. kod njih ti isti Lenovo kosta 1100kn vise pa ti razmisli je li to vrijedno +3god jamstva. +1god jamstva inace kosta oko 350kn za Lenovo, oko 550kn za Asus i regularno nije moguce vise produljit jamstvo, kolko ja znam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 17:17 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma hoce. Bit ce. Vjerujem da bi i ovaj asus bio dovoljan, ali eto ne kupujem laptop svaki dan pa da sam miran 3-4 godine. Nisam napisao uzet cu na karticu, pa i to negdje dosta poskupljuje dok u Linksu to nemijenja previse stvar... A pitanje nitro i slican po cijeni i karakteristikama rog?

Pucaaaajjjj :)
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Napiso si u zadnjem postu, procito sam pa mi ishlapilo za sekundu, prevruce je.. Bome onda dodje razlika na 3000kn. Valjda vrijedi te razlike, no za tih 7300kn kolko vec kn se da slozit i konfa + kupit kakav jeftiniji laptop, kao npr: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=17.3+pavilion+produljeno ...

Da, mislim da su jeftiniji ROG Asusi prakticki slicne izrade kao Acer Nitro. X751 je prosjecne izrade, cvrsta plastika.. Mozda najbolje da vidis u izlogu Linksa kako to izgleda iz prve ruke. Gledao sam cijene G771JM/JW Asusa koji bi bili iduci 17,3" best buyevi, no puno je novca u igri kad se kupuju na rate. Zlatna sredina izmedju Nitroa i X751 Asusa bi bio N551JK, kad bi opet dosao u Links. Imali su startni model za 5600 ili 5700kn.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 17:29 (The_Fichek).
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, traži se laptop za bolju polovicu, isključivo surf+office+multimedija. Bitno da radi što fluidnije, jedini uvjet IPS ekran + backlit keyboard. Također poželjan SSD ili mogućnost kasnije nadogradnje (ili neka treća opcija SSHD, itd.). Kupovina može i preko nekog EU shop-a.

 

Evo ovdje malo filtrirano ali velik je odabir. Cijena do nekih 6.000 kn.

 

Hvala!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice