Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.063.312
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,
imao sam problema sa laptopom dok je jos bio u garanciji i omogucili su mi zamjenu za drugog do 7000kn, a ja sam jos voljan na to dodat 2000kn ako je potrebno. Problem je što sam limitiran na hgspot...
Namjena je igranje, programiranje (php/sql/.net), gubljenje vremena :D
Pozeljno cim jaca grafa i proc, ssd imam doma od 500gb pa ne treba, ram 8gb+, pozeljno 17", moze i 15,6

Malo sam pogledao ponudu i prakticki je 5 laptopa uslo u uzi izbor...
acer aspire nitro vn7-792  - on mi se najvise dopao i po svemu mi najvise odgovara, osim po garanciji, 1 godina mi je puno premalo, a koliko vidim nemaju mogucnost nadoplate za vise

 

asus g552vw laptop koji mi je crkao je bio asus n551jm, pa bi volio izbjec asusa ako je ikako moguće, zbog njihova katastrofa servisa (system one), ali nudi najjacu konfu uz najduzu garu i mogucnost nadoplate za jos 1 god gare

 

lenovo y700 da ovo ima i7 umjesto i5 nebi ni razmisljao, sad je pitanje koliko se splati dat 1000kn vise za i7? kakvi su y700 i g552 u usporedbi? build quality i hlađenje?

lenovo y50-70 stariji i7, grafa sa manje memorije, build quality u odnosu na y700?

honorable mention:
asus n752vx unatoč iskustvu sa asusom, ovo bi mi bio prvi izbor da je 960m unutra, a ne 950m...

 

moze pomoc sa odabirom? mozete i bacit oko ako ima jos sta sto mi je promaklo, ponuda je siromasna, do 11k kn nema nis sa 970m :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Netocan je opis, krivo su napisali. 1g je za pravne osobe, 2g za fizicke. Cemu gledati 15.6", ako ti je pozeljan 17.3". Kupi prvi ili zadnji, s time da je Acer ocito bolji za igranje radi jace graficke.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 13:21 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa šta mislite jel ima išta bolje od ovoga za te novce. Gledam da bude okej grafa i proc i da je kvalitetna izrada da nisu entry level modeli?

 

Za curu je, namjena: faks, surfanje, multimedija i povremeni gaming (sims 4 ali i fantasy/adventure fps-i moderni)

 

budget do 4000

Live and let live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Intelovac123

Jako lose. Mislio sam da kupujes neki gaming laptop, a ne touch. Odluci koji su prioriteti.

 Msm da nisam pomenuo gaming nigdje..

Treba mi za faks,programiranje,web,filmove i tjt..

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

cecenac

Dobar je, samo mislim da model sa i3-4005U naspram modela sa i3-5005U nema IPS ekran..

 

Intelovac123

Mislim da mozes fino proci i sa 1200KM laptopom. Uglavnom, stavi si neku granicu na specifikacije i racunaj da ama bas svaka dodatna stvar osjetno povisi cijenu, kao touchscreen kod tog Della. Mislio sam da je laptop gamerski jer je 940MX GDDR5 verzija 940M s kojom se da fino naigrati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2016 2:01 (The_Fichek).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ovisi da li misliš kupovat laptop u RH ili u Austriji itd... Ja isto kupujem laptop sa 1060 grafuljom. HP Omen 17 se čini ok ali pričekaj review. Ja sam oko bacio na http://www.digitaltrends.com/computing/asus-republic-of-gamers-strix-gl702vm-laptop-geforce-gtx-1060/
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

tražim laptop koji bi se koristio primarno za DJing

najbitnije je da je kvalitetna izrada, znači da se ne pregrijava i ne ruši od vibracija

znači SSD? da izrada nije jeftina plastika, procesor i RAMi da budu ok, grafička nije tolko bitna, 3-4 USBa, nebi bilo loše da tipkovnica svijetli

za 4-5-6 tisuća

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.nabava.net/search.php?q=80RU00FYSC

http://www.nabava.net/search.php?q=n550jx+i7

http://www.nabava.net/search.php?q=n552vx+i7

Moras birati izmedju: SSD i i5-6300HQ (svi ti laptopi imaju jeftiniju verziju sa tim i5) ili i7-6700HQ, tj. malo stariji i7-4720HQ u N550JX. Preporuka i7, posto je procesor kod tih nemoguce upgrade, a SSD lako.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2016 12:23 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
  • Daydr3am3r kaže...
Ovisi da li misliš kupovat laptop u RH ili u Austriji itd... Ja isto kupujem laptop sa 1060 grafuljom. HP Omen 17 se čini ok ali pričekaj review. Ja sam oko bacio na http://www.digitaltrends.com/computing/asus-republic-of-gamers-strix-gl702vm-laptop-geforce-gtx-1060/

 Svejedno mi je od kud ga kupujem bitno da je eu, a od kud si mislio narucit taj rog strix?

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ima netko da stavi link od njemačke stranice kao naša nabava.net

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maniac77 kaže...

Pozz ekipo, sorry ako mojem pitanju nije mjesto ovdje ali nisam mogao pronaci gdje bih drugdje postavio pitanje. Znaci ovako, zelio bih nadograditi svoj laptop asus r753u (http://www.mediamarkt.de/de/product/_asus-r753ux-t4043t-2077651.html) sa boljim procesorom, trenutno je unutra i5 6200u a ja bih htio stavit i7 6500u koji se nalazi u boljoj verziji tog modela laptopa. Moje je pitanje dal je to moguce i jel isplativo? Cini mi se kako je graficka dobra al proc nije dovoljan, i mozda ubacit neki ssd, bolje rame ili nesto trece ako je potrebno? Vasa misljenja, savjeti? Hvala.

 Netko pomoc pliz?

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To ti je praktički isti procesor, samo je i7 na nešto višem taktu. Prema cpubenchmarku dobio bi 7% više performanse. Totalno neisplativo u svakom pogledu.
I 8GB RAMa je sasvim ok. Jedino osjetnije poboljšanje bi bilo ubacivanje nekog SSDa.

HTC 8X :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2016 22:58 (kratos091).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala, a neki jaci proc? Ili nece puno pomoc? A gpu je ok?

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne znam ima li koji jači proc u toj seriji. Ako i ima dobio bi možda 10-15% bolje performanse što je i dalje neisplativo. Prava nadogradnja bi bio neki 4-jezgreni procesor, samo je problem što takvi procesori dolaze s većom potrošnjom što znači i većim zagrijavanjem. Hlađenje u tvojem laptopu je dizajnirano za procesor koji imaš i ako bi ubacio neki puno jači, imao bi problema s hlađenjem.
Što se tiče grafičke, ona je kod laptopa zalemljena za matičnu ploču i ne postoji mogućnost izmjene.

HTC 8X :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2016 22:41 (kratos091).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ok shvacam, a gpu ionako nisam mislio mjenjat samo sam pitao jel ok. Hvala ti jos jednom!

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na drugoj temi mi nije nitko odg.  Pa da ovdje pitam.Kupujem neki laptop za lagani gaming ovo sam pronasao kao najbolju opciju ili imate nekih drugih prijedloga.

 

https://m.notebooksbilliger.de/;searchCategory=6697;searchResult=true/lenovo+y700+15isk+80nv006nge+gaming?version=2

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kako to da nema laptopa sa novim grafičkim karticama 1060,1070,1080 kod nas. Zar mi toliko kasnimo za europom. U ADM-u nema nit jednog.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zasad ima samo HP Omen sa 1060 i 1070, ima ga u instaru i arhitehu.
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

Zanima me može li itko preporučiti laptop za moju prijateljicu.

Naime buđet sa kojim raspolaže je 3500 do 4000 kn.

Laptop joj treba uglavnom za faks,surfanje internetom i gledanje filmova.Na laptopu se neće igrati igre.

Bilo bi lijepo kad bi se mogao dobiti što veći ekran.Idealno 17.3 incha tako da se ne mora ćoriti dok radi na njemu.

Također bi bilo odlično ako bi se laptop mogao naći u Splitu jer je poprilično hitno da kupi laptop.

 

Ako je ikako moguće da preporučite laptop cijene oko 3500 kn i jedan od 4000kn bilo bi stvarno super jer nisam još siguran kolika je maksimalna svota novca koju planira potrošiti na laptop.

 

Unaprijed hvala :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rytosh kaže...

Pozdrav svima,

Zanima me može li itko preporučiti laptop za moju prijateljicu.

Naime buđet sa kojim raspolaže je 3500 do 4000 kn.

Laptop joj treba uglavnom za faks,surfanje internetom i gledanje filmova.Na laptopu se neće igrati igre.

Bilo bi lijepo kad bi se mogao dobiti što veći ekran.Idealno 17.3 incha tako da se ne mora ćoriti dok radi na njemu.

Također bi bilo odlično ako bi se laptop mogao naći u Splitu jer je poprilično hitno da kupi laptop.

 

Ako je ikako moguće da preporučite laptop cijene oko 3500 kn i jedan od 4000kn bilo bi stvarno super jer nisam još siguran kolika je maksimalna svota novca koju planira potrošiti na laptop.

 

Unaprijed hvala :D

Je li ovo previše? Jer uz to dobiješ SSD od 240 GB i 1ZB Ext- HDD, pa ono..., a da ne kažem da je lap FHD.

https://www.centro.hr/prijenosno-racunalo-acer-e5-772g-35ap-nx-mv9ex-031-1.aspx

15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima!

Trebao bih pomoć/preporuku za jeftiniji laptop, 2500kn je gornji limit. Bitno mi je da je manji i da je lagan, bilo bi zgodno da baterija traje što duže, ne za neki intenzivan rad nego čisto za web, office i slične stvari, nikakvo igranje i sl.

 

Vidio sam za oko 2300kn Yogu, 14 incha, 3825U, rethink silver, ogrebotinice me ne smetaju, bitno da je sve ok unutra, ima li tko kakvih iskustava? I nisam uspio iskopati trajanje baterije za istu.

Isto tako nisam više od nekih generičkih podataka za bateriju iskopao za Asusov L402MA, gledao sam i na Atomu bazirane tipa Asus E200HA, ali većinom svi imaju samo 2GB rama, to mi se nekako čini premalo...

 

Ima li tko kakvih drugih sugestija, postoji li kakav bolji best buy u toj kategoriji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Hitno mi je potreban laptop. Cijena do 10.000KN (nekih 2500KM). Kupovina u BiH zato sto nemam bas vremena za odlazak u hrvatsku, carina i te sheme. Naravno kupujem na firmu. Znaci, po mogucnosti kupovina u BIH odnosno OLX.ba stranica. Da je laptop nov i da necu imati problema u radu (stopanje i slicno).

Koristit ce se za intenzivan rad u Autodesk 3DS MAX-u, te slicnim 3D programima, za renderiranje i slicno. Stoga mi je potrebna malo ljuća mašina. Jako mi je hitno, trebao bih naruciti vec danas/sutra, pa bih vam bio jako zahvalan ako biste cim prije prijedloge dali! Cijena moze i visa malo od navedene.

Edit: Zaboravio sam navesti da dijagonala bude po mogucnosti 17" i iznad.

H3rc0
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2016 10:25 (H3rc0).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

MOlio bih za pomoć, treba mi laptop budget je cca 5000 KN a volio bih i5, 256 SSD i po mogućnosti 17". Gledao sam par stranica u nazad i zanimao se za HP Pavilion 17 al iga nisam mogao naći sa Win?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

treba mi pomoć oko odabir laptopa. Koristio bih ga isključivo za faks, znači nikakav gaming i sl. Imperativ je SSD.

Hvala, pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
H3rc0 kaže...

Pozdrav,

Hitno mi je potreban laptop. Cijena do 10.000KN (nekih 2500KM). Kupovina u BiH zato sto nemam bas vremena za odlazak u hrvatsku, carina i te sheme. Naravno kupujem na firmu. Znaci, po mogucnosti kupovina u BIH odnosno OLX.ba stranica. Da je laptop nov i da necu imati problema u radu (stopanje i slicno).

Koristit ce se za intenzivan rad u Autodesk 3DS MAX-u, te slicnim 3D programima, za renderiranje i slicno. Stoga mi je potrebna malo ljuća mašina. Jako mi je hitno, trebao bih naruciti vec danas/sutra, pa bih vam bio jako zahvalan ako biste cim prije prijedloge dali! Cijena moze i visa malo od navedene.

Edit: Zaboravio sam navesti da dijagonala bude po mogucnosti 17" i iznad.

 http://ue.ba/product.php?item=17620.

nani kaže...

MOlio bih za pomoć, treba mi laptop budget je cca 5000 KN a volio bih i5, 256 SSD i po mogućnosti 17". Gledao sam par stranica u nazad i zanimao se za HP Pavilion 17 al iga nisam mogao naći sa Win?

 http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=14094 Novi Kaby Lake. Jedino što nije 17.3''

andidino kaže...

Pozdrav svima,

treba mi pomoć oko odabir laptopa. Koristio bih ga isključivo za faks, znači nikakav gaming i sl. Imperativ je SSD.

Hvala, pozdrav

 Budžet?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kolko treba da bi bio dobar... znači treba bit dobar proc i SSD... ostalo je na vama
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
andidino kaže...
Kolko treba da bi bio dobar... znači treba bit dobar proc i SSD... ostalo je na vama

 Onda vidi ovaj Kaby Lake.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ako misliš na ovaj Lenovo od 5k kuna onda se izgleda nismo dobro razumjeli. Naime ne treba mi dedicated grafa kao prvo i osnovno. Zadovoljava integrirana od procesora... nema veze pronjuskat cu sam.... hvala svejedno
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima, želim javiti prve dojmove o Lenovu Y700 model 15ISK sa 8gb rama kojeg sam danas prvi put upalio.
Ugradio sam kingstone m.2 sata3 120gb ssd. Instalirao najnovije drivere i bios sa lenovo stranice.

Ono što se prvo primjeti je kvaliteta izrade, aluminijsko kučište izgleda fenomenalno, čak i nije toliko težak kao što dosta recenzija govori. Ekran je ok, malo nervira loš scaleing kod nekih programa al navikneš se. Poklopac ekrana čvrst i ne savija se, pozadinsko osvjetljenje je dovoljno i za vanjsku upotrebu.. Zvuk me ugodno iznenadio, primjetio sam da nakon svakog restarta i prvog sviranja (video ili glazba svejedno) iz zvučnika se nakratko i tiho začuje kao ''pucanj'' koji mi ne zvuči normalno. Tipkovnica ima čvrstu podlogu, nema neugodnog uvijanja ni pod jačim pritiskom, tipke imaju manji hod pa će mi trebati navikavanje, a dva stupnja osvjetljenja su dovoljna i u mraku se tipke jasno vide. 

Toliko za sada, ako nešto još primjetim što nije rečeno u recenzijama javim vam.
LP

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2016 22:15 (Icefox).
 
0 0 hvala 5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice