Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.053.942
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.ekupi.hr/Acer-E5-575G-392F-NXGDZEX008-prijenosno-racunalo-988086.aspx
Jel ova 950ica prejaka za taj i3? Pošto mi se čini kao jako dobar laptop za te novce, gtx 950, i3, međutim kažu mi kolege neke da će taj i3 bit preslab za tu 950icu i da ću imat bottleneck u igrama

Siky1234
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

nabavio nekidan novi lenovo 710s za 3500kn :D

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=14112

 

šta kažete. jel dobra kupnja :D

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobio sam pravo na dodatni laptop u firmi. Uvjeti:

1. 3500kn budžet

2. 17 inčni IPS monitor

3. min. i3 procesor i 4GB RAM

4. plus je što veće jamstvo i ako ima original Winse.

 

Danas naručujem, i sad listam kroz šumu od ponude pa ako netko ima preporuku, bit ću zahvalan.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Prince-Artas kaže...

Dobio sam pravo na dodatni laptop u firmi. Uvjeti:

1. 3500kn budžet

2. 17 inčni IPS monitor

3. min. i3 procesor i 4GB RAM

4. plus je što veće jamstvo i ako ima original Winse.

 

Danas naručujem, i sad listam kroz šumu od ponude pa ako netko ima preporuku, bit ću zahvalan.

 za te novce nećeš naći 17" ips monitor, oni počinju od nekih 5.6k  kn pa naviše.

 može se naći 15" ips, ova toshiba npr. odlična izrada, ali nema dvd čitač i windowse

 tu je i acer v3 574g , 15", sad, ekran mi se čini ili jako dobar tn, ili va, ima prilicno dobre kuteve gledanja, a opet nije kao toshibin ips. ima dvd čitač ali nema windowse.

 također, dosta dobra izrada.

 nešto ćeš morati žrtvovati, ili povećati budžet.

16 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zzZZzz kaže...
Prince-Artas kaže...

Dobio sam pravo na dodatni laptop u firmi. Uvjeti:

1. 3500kn budžet

2. 17 inčni IPS monitor

3. min. i3 procesor i 4GB RAM

4. plus je što veće jamstvo i ako ima original Winse.

 

Danas naručujem, i sad listam kroz šumu od ponude pa ako netko ima preporuku, bit ću zahvalan.

 za te novce nećeš naći 17" ips monitor, oni počinju od nekih 5.6k  kn pa naviše.

 može se naći 15" ips, ova toshiba npr. odlična izrada, ali nema dvd čitač i windowse

 tu je i acer v3 574g , 15", sad, ekran mi se čini ili jako dobar tn, ili va, ima prilicno dobre kuteve gledanja, a opet nije kao toshibin ips. ima dvd čitač ali nema windowse.

 također, dosta dobra izrada.

 nešto ćeš morati žrtvovati, ili povećati budžet.

 Tnx. Žrtvovao sam IPS, naručio ovaj HP s 3 god. jamstva. Ovo će biti sekundarno računalo i treba bi velika dijagonala ekrana, da je za osobne potrebe ova Toshiba bi bila odličan izbor.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 14:41 (Prince-Artas).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, trebao bi preporuku za laptop za mamu, znaci office i surfanje netom (Facebook), cijena izmedju 3500 i 4500 kn. Posto to nisu zahtjevni zadaci bitnija mi je kvaliteta, pouzdanost i dobra baterija (zato malo visa cijena), iako bi preferirao i5 (neki stedljivi, al nek se nadje) i dovoljno rama za dosta otvorenih tabova u chromu (zaboravi ih zatvoriti :D ). Ono sto je jos bitno je dobro hladjenje jer voli lezati i drzati ga na deki, znaci bilo bi dobro da ne proizvodi puno topline. Ako se moze u tu cijenu i pod te zahtjeve ugurati i ssd (zbog performansi i baterije) super, ako ne nema veze. Dijagonala ekrana moze od 13 do 15". Ali najbitnija mi je kvaliteta, pouzdanost, baterija i hladjenje, ovo sve drugo je sekundarno. Hvala :) 

 

EDIT: zaboravio sam dodati (mozda je jasno iz opisa) da nema potrebe za diskretnom grafickom

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 21:54 (wickerman999).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pomoc pri odabiru gotovog laptopa ili slaganja konfiguracije. Osnovna namjena bi bila za igranje igrica i gledanje filmova. Budzet bi bio oko 4500 kn, max do 4700 kn. Hvala. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2016 15:46 (game789).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može pomoc oko odabira gaming laptopa za frenda do 15500kn, kupovina kod nas na rate.Po mogucnosti asus rog i da je 17 inca .

Im BATMAN !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cika batmen kaže...

Može pomoc oko odabira gaming laptopa za frenda do 15500kn, kupovina kod nas na rate.Po mogucnosti asus rog i da je 17 inca .

 ovo je bolji ulog

 

https://www.mikronis.hr/hp-omen-gaming-17-w103nm-intel-core-i7-6700hq-2-60ghz-16gb-256gb-ssd-1tb-sata-w10-17-3-ips-full-hd-nvidia-geforce-gtx-1070m-8gb-p-n-z3d91ea.aspx

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Cuo sam da hp omen ima loše hlađenje pa zato preferiram asus rog .

Im BATMAN !!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ma to su gluposti, ženin brat ga ima zbilja je odlican laptop, izrada isto odlicna packe ne ostaju na lapu

 

ako bas zelis asus onda jedino ovo bez ssd-a

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-g752vs-gc063t-core-i7-6700hq-dvdrw-16gb-1000gb-geforce-gtx-1070-17-3-led-fhd-g-lan-hdmi-mdp-bt-usb-3-1-c-windows-10-sivo-015060122

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Slazem se!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Slazem se!
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nekako mi jadno izgledaju exhaust ventovi na hp omenu za gaming laptop naspram asus rog-a,msi i acer predatora,a dosta je lakši i tanji pa ne zelim riskirat pošto je za frenda . 

Im BATMAN !!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2016 11:30 (cika batmen).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cika batmen kaže...

Nekako mi jadno izgledaju exhaust ventovi na hp omenu za gaming laptop naspram asus rog-a,msi i acer predatora,a dosta je lakši i tanji pa ne zelim riskirat pošto je za frenda . 

Na Omen daju 1g jamstva, dok je ROG 2g i može se kupiti dodatno 1g.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
necronizer kaže...

Pozdrav,

 

trebao bih laptop do 8000kn. Koristio bih ga za igranje (prvenstveno WoW i neki noviji naslovi). 

Volio bih da ima:

1.SSD
2.IPS 17" ekran - ako je moguće
3.ok grafičku

 

Problem je u tome što sam bacio oko na Acer nitro u Instar informatici (4gb vram 960m, i7, 8gbram i lcd 17" sa ips) ali danas tog modela nema na njihovoj stranici, a ni na jednoj drugoj. Kao da je preko noći nestao iz ponude. Pa eto, ako može neka preporuka za taj budzet, volio bih da laptop potraje što duže. :)

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-pavilion-gaming-17-ab002nm-y0a58ea-173-full-hd-intel-core-i7-6700hq-up-to-35ghz-16gb-ddr4-128gb-m2-ssd-1tb-hdd-nvidia-geforce-gtx960m-4gb-gddr5-dvd-dos-1-god-akcija/0376589/product/ 

 

Ovako nešto izgleda ok ali zaista nisam dugo pratio trziste pa nisam siguran što uzeti.

 

Hvala!

 

P.S. Moze i laptop bez ssda pa da ga sam ugradim unutra

 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-pavilion-17-y0a58ea-core-i7-6700hq-dvdrw-16gb-1000gb-128gb-ssd-geforce-gtx-960m-17-3-ips-fhd-g-lan-bt-hdmi-usb-3-0-dos-srebrno-015010028

15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Recite mi netko sa iskustvom, znaci ne na pamet komentiranje, dok si ljudi koji se bave sa grafickim dizajnom ili web dizajnom kupuju ili imaju laptop, dali oni gledaju kod laptopa postotak sRGB tocnosti prikaza boja ili nešto drugo gledaju ili im to nije bitno?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Postovanje, trebao bi mi laptop do max 2500 kn bez windowsa, koristio bih ga samo za surfanje i nista drugo, bitno mi je samo da mi kod surfanja nista ne steka, kupio bih ga na 6 ili 12 rata u nekog trgovini u Zagrebu odmah sutra koja ga ima na stanju. Marka laptopa nije bitna. I da nijebas cigla tj. tezak. Hvala

 

Kaj kazete na ovaj?

 

ima ssd, full hd ekran i po meni se cini kao solidan laptop

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-es1-571-p40e-nx-gceex-139-pentium-3558u-4gb-128gb-ssd-hd-graphics-15-6-led-fhd-g-lan-kamera-hdmi-usb-3-0-linux-crno-014250103

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2016 21:11 (hrčak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Najbrži kaže...
cika batmen kaže...

Nekako mi jadno izgledaju exhaust ventovi na hp omenu za gaming laptop naspram asus rog-a,msi i acer predatora,a dosta je lakši i tanji pa ne zelim riskirat pošto je za frenda . 

Na Omen daju 1g jamstva, dok je ROG 2g i može se kupiti dodatno 1g.

 ocito ne citas sto pise na dnu

 

https://www.mikronis.hr/hp-omen-gaming-17-w103nm-intel-core-i7-6700hq-2-60ghz-16gb-256gb-ssd-1tb-sata-w10-17-3-ips-full-hd-nvidia-geforce-gtx-1070m-8gb-p-n-z3d91ea.aspx

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Danijel5 kaže...

Recite mi netko sa iskustvom, znaci ne na pamet komentiranje, dok si ljudi koji se bave sa grafickim dizajnom ili web dizajnom kupuju ili imaju laptop, dali oni gledaju kod laptopa postotak sRGB tocnosti prikaza boja ili nešto drugo gledaju ili im to nije bitno?

Ja se bavim s developmentom i dizajnom, ali radio sam s dosta studia. Uglavnom nije jako bitno, većina koristi Macove koji nisu tako precizni kao recimo moj Dell 7510 (100%, 4K IGZO) zato što koriste eksterne displaye (koji su svi sRGB 99% IPS)

 

Jako je bitno da su HQ procesori i CUDA grafičke, kao i puno RAMa te Thunderbolt je dosta poželjan u zadnje vrijeme u najvišim granama

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

Molim pomoć pri kupnji laptopa za dijete u osnovnoj školi. Namjena: rad s standardnim (office) programima, komunikacija  i pretraživanje interneta. Zahtjevi: što duža tehnička ispravnost samog laptopa i kvalitetna baterija. Cijena do nekih max. 3000 kn. Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2016 23:33 (Runner71).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mitch kaže...
Danijel5 kaže...

Recite mi netko sa iskustvom, znaci ne na pamet komentiranje, dok si ljudi koji se bave sa grafickim dizajnom ili web dizajnom kupuju ili imaju laptop, dali oni gledaju kod laptopa postotak sRGB tocnosti prikaza boja ili nešto drugo gledaju ili im to nije bitno?

Ja se bavim s developmentom i dizajnom, ali radio sam s dosta studia. Uglavnom nije jako bitno, većina koristi Macove koji nisu tako precizni kao recimo moj Dell 7510 (100%, 4K IGZO) zato što koriste eksterne displaye (koji su svi sRGB 99% IPS)

 

Jako je bitno da su HQ procesori i CUDA grafičke, kao i puno RAMa te Thunderbolt je dosta poželjan u zadnje vrijeme u najvišim granama

 Dali imaš kakve preporuke laptopa za mene u iste svrhe do 10.000kn ?

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nažalost ništa nisam baš našao za taj budžet....preporučio bih ovo http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=13984

 

Ima UWVA ekran...dakle garantiran IPS i manji leakovi nego inače...

 


Sve što ima 6820HQ počinje sa 16k+, tako da realno do 10k nećeš dobiti ništa više...isplati ti se uzet ovo i uložit u okolinu oko laptopa...Winsi itd.

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uzeo sam onaj laptop sa prosle stranice, valjda nisam pogrijesio

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozz

 

Prvi puta vam pisem tebam savjet oko kupovine laptopa..

 

Cjena do 4000kn -/+ 200kn max(moze i 4500 al da je fkt bolje :) )

 

namjena uglavnom surfanje gledanje filmovi lagano neke igra uglavnom fm 2017,pes 17 fifa 17 a bilo bi dobro ako moze i neki drugi naslov pokrenut poput gta5

 

hvala,LP

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 16:21 (ronnie123).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bi mi laptop do nekih 4 tisuće kuna, više ako nema baš. Uglavnom za uredske poslove i multimediju, možda neka lakša igra. SSD nije važan, IPS također ne, a ekran 15" ili 17". Jedino važno je da ima originalne Windowse.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi. Dobio sam savjet da je najbolje ovdje objaviti pitanje, pa eto, koristim priliku i pitam vas za misljenje.

 

Laptop Acer E5-575G-57SH. Cijena je 4.860 kuna. Ako otvorite link možete vidjeti cijelu specifikaciju, no izdvojit cu: 8GB RAM, SSD 256GB, FullHD 15,6'', 2 godine garacnacija te Windows10. Nema HDD. Koje bi vaše misljenje bilo o tome? Kupovati li uopce laptop samo sa SSD-om? Što je bolje, 1TB HDD ili 256GB SSD, ili kombinacija (dakako kombinacija najbolje, no cijena je odmah veća, a trazim od prilike oko 5k laptop (+/- 300 kuna), tesko pronaci sve navedeno za tu cijenu).

 

Savjeti/ideje? Unaprijed hvala svima

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

gledam laptope do 2000 kn pošto ga mislim koristiti samo za internet i office. Prema tome, ne treba mi niti hdd neznam kako velik pa mi je za oko zapeo + još daju 4 godine garancije https://www.mikronis.hr/hp-250-g5-intel-celeron-n3060-1-60ghz-4gb-128gb-ssd-dvdrw-freedos-15-6-hd-intel-hd-graphics-p-n-w4n45ea-48mj.aspx . Isplati li se to uzimati, ili postoji nešto bolje u tom rangu? Znam da je bolji za cca 2500 kn slični sa i3, ali to mi stvarno ne treba.

 

Hvala

 

 

0 hp-250-g5
0 neki drugi
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://megastore.hr/proizvod/asus-gl552vw-cn601d/ Ima li išta bolje u cjenovnom rangu do 7000kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice