Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.058.188
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi, za prijatelja laptop do 4000 kuna sa što boljim zvvučnicima za surfanje gledanje filmova

Who bolan cares
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel ima neko iskustva sa computeruniverse.net ? Zanimljiv mi je jedan laptop kod njih pa me zanima ako neko zna dali je jamstvo internacionalno ili ga u slučaju kvara moram slat za njemačku ? 

Cvky
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav! Trazim laptop do 6000kn na 12 rata, diners jel, nema se casha! 
Potrebe gejmiranja, nije mi bitna velicina ekrana ili tako nesta. Potreban 500GB HDD, vidio sam ponuda sa 256SSD ali mi je to nekako premalo
128SSD + 1TB idealna velicina. Za sada sam nasao best buy preko ekupi http://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-E5-774G-525E-NXGEDEX040-5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1004457.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click
Ako netko ima bolju ideju, molim da se izjasni :)
Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

prijatelj traži zamjenu za svoj vjerni 8-9 g star laptop kojeg je pregazilo vrijeme. Cijenovni raspon je 3k - 4.5k HRK, s time da je student i ne bi imao ništa protiv da je cijena bliža donjoj granici :D

 

Malo sam ga ispitao u vezi toga što želi od laptopa, i od najbitnijeg prema najmanje bitnom:

  • brzina (ovo implicira SSD, s time da ako laptop nema SSD, naknadno bi ga ugradio, ali bi onda za sam laptop dao max 3.6k)
  • trajanje baterije
  • rezolucija ekrana (ne bi mu smetala 1366*768, to je koristio i do sad, iako ga pokušavam nagovoriti na blagodati FHD-a)
  • ekran (nema ništa protiv nestandardnih dijagonala, iako će sve preporuke vjerojatno biti 15.6", budući da su najisplativije)
  • zvuk
  • storage space

Grafika ga ne zanima. Ne igra se. Nije bitno dolazi li laptop s Windowsima, kupit će si key ako nema.

Tako da molim preporuku nekog laptopa koji odgovara tome.

 

Naravno, malo sam istražio i došao do ovih modela, pa vas usput pitam za mišljenje:

Lenovo IdeaPad 510 15 bez SSD-a (doduše čini mi se da mu baterija i nije nešto prema notebookchecku)

Lenovo IdeaPad 510 15 s SSD-om

Lenovo ReThink 500S

HP 15-ay009nm Y0V95EA (navodno je baterija čudo)

HP 250 G5 768p

HP 250 G5 1080p (također dobra baterija prema notebookchecku)

Acer Aspire ES1-572

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2017 22:29 (Filemona).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ima netko da ima laptop (2in1) Acer Iconia W10? I valja li to sta? Jer gledam ima ih na njuški za 1200 kn a novi dođe 4000+

Vi ste programer? Da. Amater? A mater? Ne, ona doma kuha ručak.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka laptopa do 6000-7000kn?

Primarno bi se koristio za programiranje, multitasking, obrada videa i slika, photoshop i sl., i pokoja igra.

min. i5 procesor sa 4 jezgre, FHD ekran, obavezno SSD+HDD i neku solidnu grafičku, veličina nije toliko bitna,

kao ni marka, iako nekako preferiram hp i lenovo ispred acera i asusa..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel zna možda netko koja je razlika između ova dva laptopa osim u cijeni i ovoj šifri uređaja?

 

LENOVO IdeaPad 510 80SR00LBSC

 

i

 

LENOVO IdeaPad 510 80SR00D0SC

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
antonioraknic kaže...

Može preporuka laptopa do 6000-7000kn?

Primarno bi se koristio za programiranje, multitasking, obrada videa i slika, photoshop i sl., i pokoja igra.

min. i5 procesor sa 4 jezgre, FHD ekran, obavezno SSD+HDD i neku solidnu grafičku, veličina nije toliko bitna,

kao ni marka, iako nekako preferiram hp i lenovo ispred acera i asusa..

 neki od lenovo Y700 serije, sa komponentama koje ti odgovaraju, imas ih i sa i5 i i7, sa i bez ssd,a imaju i m.2 koji podrzava nvme ssd-ove i to moze drasticno ubrzat to kaj ti radis

p.s. iznimno je tanak, cijeli je kao dio sa tastaturom mog starog lenovo g580

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
15 godina
neaktivan
offline
Acer Predatora 17 torba/ruksak

Pozz ekipica, čitajući ovu temu sam prije 2 tjedna kupio Predatora 17(naravno prezadovoljan) tako da zahvaljujem na informacijama

Znam da nije pitanje za savjet o kupnji laptopa ali ako može mala pomoć, dakle nikako da nađem torbu/ruksak za njega jer u ovih par klasicnih od samsonitea za 17.3˝ ne stane.

Nekako mi je zadnja opcija uzeti onaj njegov ruksak od Acera jer mi je malo prešaren...

Imate kakvu preporuku gdje da odem jos vidjeti?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Šta misliš o ovome?
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi!

Kupio sam nedavno Lenovo Y700 15ISK i imam problema sa masovnim FPS padom prilikom igranja(GTAV Online).

Postavke su na high-very high, ali nakon pokušaja smanjivanja postavki, pad je bio još uvijek prisutan. 

Ponekad je se radi o nekim sitnim jednoznamenkastim brojkama, ali u zadnje vrijeme igrica je postala neigriva jer FPS pada sa 60 na 15-20 svakih desetak sekundi.

Pokušao sam pratiti rad grafe pomoću Nvidia Inspectora i htio bih zamoliti nekoga tko se razumije u to da mi kaže je li to normalno.

 

Evo dolje slika jednog perioda za vrijeme igranja GTAV online

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2017 20:37 (Krelac ac).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Prije svega, da taj laptop od ispod možda ne dolazi sa nekom plastikicom koja prekriva ventilacijske rupice jer je bilo Y700 modela s tom gluposti.

 

Općenito, 960M baš i nije za very high igranje te igre, nego max. high koliko vidim: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-960M.138006.0.html

 

Laptop bi se trebao dobro nosi sa stresom, tj. grijanjem: http://www.notebookcheck.net/Lenovo-Ideapad-Y700-15ISK-80NW-Notebook-Review.155878.0.html,ali malo throttleanja, tj. pada performansi radi zagrijavanja u situacijama kao GTA5 na tim postavakama je osigurano. Btw. moguće da imaš možda neku malo slabiju verziju laptopa od tog u recenziji. Svakih 100Mhz igra ulogu kod laptopa.

 

Ono što se tebi izgleda događa su nagli GPU usage padovi. Testiraj još sa MSI Afterburner, ali mislim da taj laptop jednostavno nije dovoljno jak za tu igru na tim postavkama na FHD rezi. Prosječan fps može biti 40-50-60, ali upravo je minimalni fps i glatkoća igranja ono što dijeli desktop i laptop kompove. 

 

Btw. grije li se laptop puno prilikom igranja? Je li tada topao, vrlo topao ili baš vruć na dodir? 

 

Ako ti se to javlja i sa drugim igrama i ako ti taktovi GPUa i/ili CPUa i dalje padaju na vrlo malene frekvencije imaš razlog nosit laptop na servis po meni, ali mislim da je jednostavno do hardverskog limita. Hlađenje izgleda dobro, ali tko zna, možda imaš neku verziju s 1 ventilatorom, makar sumnjam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2017 21:07 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako može pomoć, jel ima šta za preporuku sa trenutne akcije za cca 2000 kuna. Znam da je zanimljivije pregledavat bolje strojeve ali ja bi trebao nešto skromnije za office i multimediju. Hvala!

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, ima filter za prašinu i već sam razmišljao da ga uklonim makar izgubio garanciju, ali koliko sam gledao na youtube-u i forumima, samo AMD verzija ima s njim problema.

Grije se naročito desna strana-number pad. Tipke nisu vruće već tople, od prilike kao kad sjedneš na dlanove :P

A postavke gta su po default-u. Probat ću ih opet spustiti no sumnjam da će pomoći jer sam već probavao.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Krelac ac

 

Jesu stavljeni najnoviji driveri? Koja je temp. CPU-a? HWMonitor ti to može pokazati ako ga već nemaš.

 

 

Reef

 

Ako ne možeš na ovog za 2600 kn (- bon od 125 kn = 2475 kn; i3-5005u, SSD 128, Full HD) onda bih osobno min. gledao ovog za 2360 kn (-125 kn = 2235 kn; A8-7410, HDD 1 TB).

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Slikaj da vidimo taj filter za prašinu. Ima standardni filter i možda još jedan dodatni. Tako je bio slučaj sa jednim kolegom od prije jedno godinu dana, kada je taj laptop bio aktualniji. On je ustvari imao neku kao krpicu s unutarnje strane laptopa ili tako nešto, a to nije klasični filter, nego glupost.

 

Tolko toplo je oke, bitno da nije vruće, ali svejedno provjeri sa HWmonitor kako reče kolega, a sa MSI Afterburner imaš bolju grafičku sliku istoga u vremenu. Eh da, odigni laptop s nečim, ako već nisi, makar taj laptop ima solidan ispuh..

 

I još nekaj, vidi je li ti komp čist sa CCleaner, MBAM, Hitman Pro i sl. (to je moja omiljena AV trojka, a čisti antivirusni program nemam). Kad sam imao laptop najviše se ikad kurio radi antivirusnog.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2017 22:12 (The_Fichek).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Driveri su instalirani (clean instal). CCleaner i MBAM su čistili prije par dana, za treći nisam čuo.

Sad ću poskidati te programe, testirati pa vam pošaljem slike tj. objavit ću vamo.

Evo isti taj filter na 02:15, lik ga je izvadio iz amd verzije laptopa. Na slici se ne vidi ništa jer je sve crno.

 

  

 

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Probaj maknut taj filter pa vidi. Nije ono na kaj sam ja mislio, ali ovo je smece od filtera sa videja koje gotovo sigurno vise odmaze, nego pomaze.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To sam i mislio. Jedino ne znam hoću izgubiti garanciju jer imam još godinu i pol garncije.

Evo afterburner i CPUID. Dvadesetak minuta igram super na 55-65 FPS i onda kad počne padati, što dalje igram,sve gore biva.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hvala na odgovoru :) 
zoharbizo kaže...
Ashwagandha kaže...

Lijepi pozdrav! 

Zanima me da li netko znade, kako na tabletu da udem u usb koji je prikljucen preko otg-ea? 

Neznam kako da vidim sto je na usb-eu i kako da spremim na njega. 

Neznam kako da printam, da li trebam skinuti neku aplikaciju na android, neznam postupak. 

Hvala unaprijed

Ulogiraj se na google račun i skini sa GPlaya file manager.

blackeagle29 kaže...
Jel to ona garancija ko na sastavljene kompove da svaku godinu moras 200kn platit ciscenje ili?

Ne, ta garancija vrijedi 5 godina pod uvjetom da ga ne otvaraš. 

passat kaže...

Tko mi nadje Lenovo ideapad 700, (iz hrvatske trgovine) a da je:

15'',

cpu i7 i

gpu 950M s 4GB GDDR5 memorijom, šaljem odmah 100 kuna na paypal. Trazim vec cijelu vjecnost, al sve verzije na koje uspijem naletit su GDDR3.

Dakle ozbiljno, tko prvi posta valjani link, nek mi u pp posalje email i saljem kune.

 Zašto ne ovaj?;)

Imaš u Linksu korišteni za manje novaca, 5700HRK isti model ali 24 mjeseca umjesto 48 garancije kod ovoga u Arhitehu.

blackeagle29 kaže...

 Mislim da si u krivoj temi, ali ak tablet podržava otg moraš si skinut neki file manager (es file explorer ili tak neš) i u njemu otvorit.. 

 

Gledam po netu, vidim da ekupi isto ima na neke modele 5 god garanciju i ovaj mi je upal u oči http://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-100-80QQ013MSCnbsp5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1014689.aspx

 

piše i3, 4gb, gtx920m.. to bi trebalo bit dobro za normalno surfanje, za osobe koje se baš ne kuže u kompjutore?

 Ovaj.

 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moglo bi biti da procesor "throttle-a" jer sam viđao (link) da je nekima baš oko 90 °C počeo ograničavati frekvenciju. Otvori Resource Monitor (Task Manager > Performance > Open Resource Monitor) i prati stanje frekvencije (plavi graf) i utilizacije tijekom igre i/ili testiranja s programom (Prime, Furmark CPU burner....).

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Baš sam razmišljao da napišem i to za resource monitor.

Pratio sam i njega. Sve u redu, radi na 127% tj 3.3 GHz i nikada ne pada. Barem tako graf pokazuje.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Možeš li još provjeriti ide li temperatura procesora preko tih 90 °C kada ga opteretiš. Probaj samo kratko prekriti otvore za ventilaciju, na taj način bi se mogla ustanoviti temperatura pri kojoj dolazi do ograničavanja rada procesora. Mislim da GPU nije problem, jer koliko vidim njegova temperatura ne ide preko 70 stupnjeva. Eventualno probaj Furmark-om vidjeti hoće li temperatura ipak ići preko 70, ali sumnjam da je granica postavljena tako nisko.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 9:58 (kiwi_91).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo napravio sam cpu burn, ali ne znam koliko dugo to treba ostaviti...

I da grafu sam zaboravio slikati. Ugl bila je 35 fps, temperatura 64-65C na 1920x1080.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jesi zajedno pokrenuo i GPU stress test i CPU burner u Furmarku jer izgleda da ovako pojedinačno hlađenje dobro odrađuje posao pa nije moglo doći do vrijednosti dobivenih u GTA V. Testiranje bi trebalo ostati dok temperature ne prestanu rasti.

Znam da je malo neugodno mučiti laptop, ali nažalost ne vidim drugog načina kako bi se dijagnosticirao problem.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo ga samo nisam mogao gledati dugo kako se pati...

Pala je frekvencija ispod 95% kad sam prekinuo, a išla bi dolje još sigurno.

 

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Planiram kupiti novi laptop za koji bih izdvojio do 4000 kuna, igrice ne igram uopće tako da na tom području ne tražim neku snagu

 

https://www.mikronis.hr/dell-inspiron-3558-intel-core-i5-5200u-2-2ghz-4gb-500gb-dvdrw-dl-linux-15-6-hd-nvidia-geforce-920m-2gb-p-n-n0368.aspx

 

Što mislite o ovom?

16 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ja na kraju uzeo y700 s i7 i 960m i ssdom od 500gb i prezadovoljan

laptop leti i sada mi je jedino problem naci rusak jer mi jedva stane u ovaj koja sada imam

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Krelac ac

 

Meni se čini da je onda razlog prekomjerno zagrijavanje procesora pa eventualno probaj skinuti onaj filter što ti je kolega rekao. Mislim da se ne gubi jamstvo jer ne vidim da postoji ikakva naljepnica. Jedino ako nisu stavili šarafe koji ukazuju na neovlašteno otvaranje kao što je slučaj kod novih Apple MacBook-ova, no sumnjam u to.

Hlađenje za prijenosnik bi moglo također poslužiti.

 

 

Hazar

 

Ako možeš otići malo iznad (4050 kn), onda mi se najbolje čini Lenovo Ideapad 510 s FHD IPS-om, i3-6100u (približno jednake performanse i5-5200u, a možda i bolje u određenim uvjetima jer je novija generacija s većom baznom frekvencijom), SSD 256 GB, 8 GB RAM memorije, Nvidia 940MX. Verzija s HDD-om je 3900 kn, ali mislim da je za uredske potrebe daleko bolji SSD.

 

Nešto jeftinije s TN ekranom bih išao na Lenovo Ideapad 110 (i3-6100u, 256 GB SSD, 8 GB RAM, R5 M430 2 GB; 5 god. eKupi jamstva, 3850 kn - 125 kn bon ("ekupi125") = 3725 kn).

Veći ekran ima HP 17 (i3-5005u, 12 GB RAM, 256 GB SSD, R5 M430 2 GB, 17,3" 1600x900, 5 god. eKupi jamstva, 4000 kn - 125 = 3875 kn)

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav
Ima li na tržištu 17 cola, fhd, ips sa minimum i3 oko 4000kn
Grafika nije bitna...samo filmovi, tube i face?
Unaprijed hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice