Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.054.170
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz svima. Molim Vas preporuku za laptop dijagonale 17.3' s cijenom oko 3.500,00kn. Gledao sam nešto i sam, ali i ne vidim baš nešto posebno dobro, pa evo možda sam nešto propustio. Hvala unaprijed na pomoći... 

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bNeo kaže...

Pozz svima. Molim Vas preporuku za laptop dijagonale 17.3' s cijenom oko 3.500,00kn. Gledao sam nešto i sam, ali i ne vidim baš nešto posebno dobro, pa evo možda sam nešto propustio. Hvala unaprijed na pomoći... 

 teško.. i ja tražim ali ponuda nije neka.. meni treba sa FHD ali ništa ispod 4500-5000kn...

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Miki_16

 

Navedeni model u Instaru je s HD rezolucijom, 4GB RAM, 128 GB SSD, tako da je lošiji od onoga što je kolega linkao. Najjeftinija ponuda specifično njegovog modela je u Arhitehu, ali u Mikronisu se dobije torba gratis tako da su te dvije ponude slične.

 

 

bNeo

 

U toj cijeni bi FHD mogao biti samo uz loš procesor N4200 tako da bih osobno gledao neka od ova dva modela:

Acer E5-773G (od 3550 kn) - i3-6100U, 4 GB DDR3, 12 mjeseci jamstva

Lenovo Ideapad 110 (od 3270 kn) - i3-6006U, 8 GB DDR4, 2 god. jamstva

 

Lenovo ima malo slabiji procesor, ali zato ima nižu cijenu, duže jamstvo i 8 GB RAM-a pa ga vidim kao bolji izbor. Oba modela imaju loše TN ekrane, ali bolje od toga ne ide za tu cijenu.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala puno. To sam i sam otprilike pronašao. Više vidim nema na ekupi 5g garancije na ove prijenosnike, ali dobro... 

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kiwi_91 kaže...

Miki_16

 

Navedeni model u Instaru je s HD rezolucijom, 4GB RAM, 128 GB SSD, tako da je lošiji od onoga što je kolega linkao. Najjeftinija ponuda specifično njegovog modela je u Arhitehu, ali u Mikronisu se dobije torba gratis tako da su te dvije ponude slične.

 

 

bNeo

 

U toj cijeni bi FHD mogao biti samo uz loš procesor N4200 tako da bih osobno gledao neka od ova dva modela:

Acer E5-773G (od 3550 kn) - i3-6100U, 4 GB DDR3, 12 mjeseci jamstva

Lenovo Ideapad 110 (od 3270 kn) - i3-6006U, 8 GB DDR4, 2 god. jamstva

 

Lenovo ima malo slabiji procesor, ali zato ima nižu cijenu, duže jamstvo i 8 GB RAM-a pa ga vidim kao bolji izbor. Oba modela imaju loše TN ekrane, ali bolje od toga ne ide za tu cijenu.

 Ma skuzila sam da sam slabije nasla, ali ne mozes obrisati ovdje.sta zalipis...

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

prijetalje trazi laptop, za word, powerpoint i surfanje, cijena da je sto manja, do max 2300 kn. bitno da se moze platiti amerikanom i da je po mogucnosti u sibeniku

Dobra vila mi je ispunila dvi zelje, treci put nisan moga
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

iščitavala sam malo postove i nekaj sam skužila,nešto ne, ali možda ima netko bolju ideju.

na raspolaganju mi je do 5500-6000, može se ići preko, al ne previše i stvarno u krajnjoj nuždi. Problem je što bi najrađe 17 inča što je, doslovno raspoloživo na dva ili tri modela. Također ne želim ništa ispod i7 i to 4 jezgre. RAM bi za sada 8 gb, naravno s mogućnošću nadogradnje. Nebi nikako bez ssd i tu bi voljela nadogradnju prema potrebi (može i exterini disk). Računalo će biti za baze i programiranje a u slobodno vrijeme filmovi, pa me zapravo muči kako to sve zajedno uskladiti. help!


Ja sam zapela za i7, u ovom cijenovnom razredu ako se ne varam, su samo dvojezgreni i7, pa ako netko smatra da bi možda I5 s 4 jezgre ili neki i7 s dvije odgovara, slobodno se izjasnite. Unaprijed hvala!

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 20:32 (cicimici :P).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

overdice

 

Nisam baš upoznat s trgovinama u Šibeniku, ali u Linksu postoji AcerES1-523 (za 2256 kn; 2 god. jamstva) s A8-7410, 4GB DDR3, 1TB HDD ili Acer ES1-533 (za 2000 kn; 2 god. jamstva) s N4200, 4GB DDR3, 500GB HDD. Po Passmarku je A8 bolji, a na Notebookcheck je u određenim bench testovima bolji N4200, a u nekima je AMD. Ono što je zasigurno bolje je GPU u A8 (R5 serija vs Intel HD 505).

 

Za oko 2500 kn (u Linksu) se mogu dobiti određeni modeli sa SSD-om i Full HD rezolucijom (link) ili s osjetno boljim procesorom iz Intel-ove i3 serije (link).

 

 

cicimici :P

 

Od 17,3" modela bih izdvojio Lenovo Ideapad 700-17 (od 6000 kn; 2 god. jamstva) s i5-6300HQ, 8GB DDR4 (2x 4GB pa nije moguća nadogradnja), 256GB SSD (vjerojatno M.2 pa je prostor za HDD slobodan), GTX950M, IPS ekran, i Acer E5-774G (od 5800 kn; 2 god. jamstva) s i7-7500U, 8GB DDR4 (ima prostora za još jedan "keks"), 1TB HDD (M.2 utor za SSD(?)), GTX950M, kvalitetniji TN. i5 iz Lenovo-a je bolji u multithread operacijama, a i7 iz Acera u singlethread i s njim će vjerojatno biti dulja autonomija baterije.

Moja preporuka bi ipak išla u smjeru 15,6" jer se tu mogu dobiti modeli s i7-6700HQ. HP Pavilion Gaming 15 (od 5900 kn; 1+2 god. jamstva) je najatraktivniji. Nema SSD, ali ima SSHD i M.2 utor pa je moguće staviti SSD ukoliko SSHD ne bude davao zadovoljavajuće performanse. Zatim postoji Lenovo Ideapad 700 (od 6170 kn (jefitniji su refurbished); 2 god. jamstva). Nedostatak je što ima 2x 4GB DDR4 tako da se ne mogu nadograđivati bez kupovine novih 8+8 GB. Jedan osjetno izvan budžeta je Acer V5-591 (od 6500 kn; 2 god. jamstva), ali on ima 256GB SSD i 1TB HDD.

Lenovo (5750 kn) i Acer (5550 kn) imaju i u varijantama bez SSD-a (slobodni M.2 utori za SSD).

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

možda glupo pitanje, iščitavam iz tvojeg posta da uvijek moraju ići u paru RAMovi 2*4  ili 2*8, nije moguće tipa da jedna bude 4 druga 8? Mislila sam da je to uvijek moguće?

Ako se ne varam sad je u mojoj staroj toshibi satelite, istina ima skoro 10-15 godina,više ni ne pamtim, imala 2+3 ili 4 gb, nisam sad ziher... jer je jadan gecrk. Malo mi je glupo ako su to sad ograničili!?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne moraju ići u paru (iako su nešto bolje performanse u takvoj, tzv. 'dual channel' konfiguraciji). To sam samo naglašavao da su u tim određenim modelima unutra dvije pločice RAM-a pa nećeš više moći dodati dodatne pločice već ćeš morati izvaditi te dvije i staviti dvije nove od 8GB kako bi imala 16 GB. HP i Acer imaju samo jednu pločicu od 8GB pa se kod njih može naknadno staviti još jedna od 8GB.

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

Draga je odlučila napokon kupiti novi laptop pa molim znalce za pomoć. :)

Laptop bi koristila za faks, surfanje (filmovi etc.) i light gameanje (Overwatch, neke single player tipa AC i slično). 


Cijenovni rang je do 4000 kn +/- par sto kuna gore dolje, ako je razlika velika onda se da povući još koja kuna za kvalitetnije. Veći ekran je preferiran, no može i manji ako je razlika u hardwareu velika. 

 

Nije zahtjevna, no volio bi da si uzme nešto što će trajati i što će odgovarati gore navedenim potrebama. 


Hvala unaprijed! 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Najjeftinije 17,3" je čini se Acer E5-774 (od 4400 kn; 1-2 god. jamstva), ali unutra je relativno slabi i3-6006U.

 

Od 15,6" najbolje performanse se dobiju kod Acer-a E5-575G (od 4400 kn; 1-2 god. / 2+2 god. (Svijet Medija) jamstva), a ukoliko TN ekran nije poželjan, onda bi trebalo barem ići na Lenovo Ideapad 510-15 (od 4500 kn; 2 god. jamstva), s tim da će igre na 940MX morati ići vrlo vjerojatno na Low-Medium postavke. Postoje varijante s i3 i/ili SSD-om koje bi se mogle naći za oko 4000 kn, ali preporuka je za i5 jer se kasnije može eventualno dodati SSD. Acer ima M.2 utor, a kod Lenovo-a se HDD izvadi i stavi u ladicu na mjesto optičkog pogona, a SSD se stavi na mjesto HDD-a, ili obrnuto, ali se tako vrlo vjerojatno gube performanse SSD-a.

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kiwi_91 hvala na odgovoru.

 

pod ovim E5-575G od 15" si mislio na ovaj laptop? Vidim da je tu i SSD od 128 GB i HD 1 TB, i5 procesor, 8 GB RAM-a. 

 

Je li ACER Aspire E5-774G-55LD 17" za 300 kn više bolja varijanta zbog većeg ekrana umjesto gore navedenog? Ovaj nema SSD, ostatak hardwarea je koliko vidim isti. Može li se naknadno SSD ugraditi u ovaj ili se i ovdje mora mijenjati HDD za SSD? Je li razlika u performansama znatno veća ako laptop ima SSD u sebi?

 

Vrijedi li se protegnuti do te cijene za jedan od ova dva laptopa (ili ako ima neki još bolji da sam previdio)? I na kraju jesu li dobar odabir za taj cijenovni rang? 


Hvala još jednom i pardon ako sam dosadan. :) 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Meni osobno je veća prednost kod E5-774G to što ima kvalitetniji TN ekran. Sad da li se zbog toga i zbog 4,5 cm većeg ekrana isplati za 300 kn uzeti ta varijanta bez SSD-a je čisto na subjektivnom izboru. Kod E5-774G se može ubaciti SSD u M.2 obliku pa je naravno naposljetku moguće dobiti bolji prijenosnik od tog E5-575G, ali to sve onda ispadne skuplje za nekih 750-800 kn (128 GB M.2 ~ 450-500 kn). 

Probajte otići u Links pa provjeriti da li imaju oba modela izložena (vidim da ih imaju na stanju u Rijeci). Ne trebaju biti specifično s tim procesorima i GPU-om (iako postoji slučajeva da su korišteni lošiji paneli u slabijim varijantama), nego je bitno da se zovu tako E5-774G i E5-575G. Tamo procijenite da li vam je zaslon osjetno bolji kod E5-774G. Dodatno još pitajte djelatnike mogu li vam potvrditi da E5-575G stvarno ima 950M s GDDR5 memorijom te je li i kod E5-774G GTX950M s tom memorijom. Opet, ako imaju izložene modele, to je moguće provjeriti preko GPU-Z programa pa neka vam to provjere tamo. Na recenziji su testirali GTX950M s različitim memorijama i može se vidjeti da GDDR5 donosi nekoliko FPS-a više tijekom gaminga.  

 

Na recenzijama, u dijelu gdje opisuju zaslon, je moguće vidjeti malu razliku u korist E5-774G:

E5-575G

E5-774G

 

Ono što je problem s tim širenjem budžeta je to što se za oko 5k kn mogu dobiti i odlični 15,6" modeli Lenovo Ideapad 700-15 (GDDR3) i HP Pavilion 15 (GDDR5). Imaju bolji procesor i5-6300HQ, IPS zaslon i vidim ih malo kvalitetnijima. Isto bi trebali imati M.2 utor za SSD.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

Evo i ja sam u potrazi za laptopom nakon što me moj stari Fujitsu Siemens polako izdaje..
Dakle, tražim nešto do 4.000 kn.
Upotreba: internet, office, filmovi, uređivanje fotografija i sl. Važno mi je da podnese brdo otvorenih aplikacija istovremeno dok piskaram za posao (browser, word, excel, pdf..). Neće mi služiti za igre (osim kad se netko od ukućana dočepa playtoya).

Poželjan je 15,6 inchni i da ima alfanumeričku tipkovnicu.

S obzirom na način plaćanja, najbolje mi odgovaraju Ekupi, Sancta Domenica i Harvey Norman webshopovi. I da ima garanciju barem 2 godine.
Hvala unaprijed
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

 

kupujem novi laptop, a moram priznati da se ne razumijem pretjerano pa bi zamolila za preporuku što kupiti od malo upucenijih. 


Naime treba mi za korištenje Adobe-ovih CS6 programa, dakle za grafički dizajn (Photoshop, Illustrator, InDesign, After Effects) + dosta otvorenih tabova istovremeno, što moj trenutni laptop nikako ne može izdržat. 
Osim toga glavni uvjet mi je da da je manji (12-13") jer ga često nosim izvan stana. Guglala sam malo i znam da bi trebalo imat brži procesor i više radne memorije+bolju grafičku karticu ali može li mi netko konkretno predložit neke modele. Hvala 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 14:25 (00jopi00).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lael

 

Mislim da bi bilo dobro gledati modele sa SSD-om pa se tako oko 4000 kn mogu naći Lenovo Ideapad 510 (4170 kn; 2 god. jamstva) i HP 250 G5 (od 4084 kn; 3 god. jamstva). Lenovo je sa slabijim procesorom i3-6100U, ali ima IPS ekran i bolji GPU (940MX DDR3). Oba imaju SSD 256GB i 8GB RAM.

Alternative bez SSD-a su atraktivni Lenovo Yoga 510 (4050 kn; 2 god. jamstva), Lenovo Ideapad 510 (od 3700 kn; 2 god. jamstva) i Acer F5-573G (od 4200 kn). Znači kod Ideapad 510 je samo razlika to što ima 1TB HDD, kod Yoga-e isto to s tim da on po recenziji ima malo bolji ekran (s manje odstupanja u bojama i nešto veći sRGB/AdobeRGB raspon), a Acer ima najbolji procesor (i5-7200U) i GPU (940MX GDDR5), no ima TN panel kao i HP samo je njegov malo bolji.

 

Recenzije (specifikacije možda nisu potpuno jednake kao i kod prethodno navedenih):

Yoga

Ideapad 510

Acer

HP

 

 

00jopi00

 

Možeš li reći budžet jer za takvu profesionalnu namjenu bih osobno išao na Dell XPS 13 (od 11700 kn, i5-7200U, 8 GB, 256 GB SSD, Intel HD, odlična baterija) ili HP Spectre 13 (od 10000 kn; i5-7200U, 8 GB, 256 GB SSD, Intel HD, odlična baterija (kod starog modela s i5-6200U je loša)), ali to su modeli preko 10k kuna. Od jeftinijih su tu Acer Aspire S 13 (od 6700 kn; i5-6200U, 8 GB, 256 GB SSD, Intel HD), Lenovo Ideapad 710s-13 (od 7200 kn; i5-7200, 16 GB, 256 GB SSD, Intel HD), a do 10k kuna se može naći model s boljim performansama Asus Zenbook UX330 (od 9200; i7-7500U, 16 GB, 512 GB SSD, Intel HD, QHD rezolucija ekrana (3200x1800), odlična baterija).

 

Recenzije (različite specifikacije (CPU, GPU, RAM)...):

Dell XPS 13

HP Spectre 13 (novi s Kaby Lake procesorima, pr. i5-7200U)

Acer Aspire S 13

Ideapad 710s-13

Zenbook UX330 (s FHD zaslonom, a ima recenzija UX305 s QHD zaslonom koji je pretp. jednak ovom Zenbook-u što se kod nas može dobiti)

8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze neka preporuka za do nekih 4000.

Laptop koristim za osnovne stvari i pokretanje nekakvih igrica(nista pretjerano zahtjevno a i ako naleti zahtjevna neka preskocim je). Gledao sam po netu malo ali se nemogu odluciti dali da uzmem gtx 950m sa i3-6100u proc ili neku drugu kombinaciju di je proc mozda malo jaci od ovoga a graficka slabija.

 

Ram je pozeljno 8 ali 4 bi tribalo biti dovoljno za moje potrebe. SSD moze ali nije potreba, zaslon cisto da bude ok, da se moze koristiti i po danu, rezolucija nije bitna.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kiwi_91 kaže...

Lael

 

Mislim da bi bilo dobro gledati modele sa SSD-om pa se tako oko 4000 kn mogu naći Lenovo Ideapad 510 (4170 kn; 2 god. jamstva) i HP 250 G5 (od 4084 kn; 3 god. jamstva). Lenovo je sa slabijim procesorom i3-6100U, ali ima IPS ekran i bolji GPU (940MX DDR3). Oba imaju SSD 256GB i 8GB RAM.

Alternative bez SSD-a su atraktivni Lenovo Yoga 510 (4050 kn; 2 god. jamstva), Lenovo Ideapad 510 (od 3700 kn; 2 god. jamstva) i Acer F5-573G (od 4200 kn). Znači kod Ideapad 510 je samo razlika to što ima 1TB HDD, kod Yoga-e isto to s tim da on po recenziji ima malo bolji ekran (s manje odstupanja u bojama i nešto veći sRGB/AdobeRGB raspon), a Acer ima najbolji procesor (i5-7200U) i GPU (940MX GDDR5), no ima TN panel kao i HP samo je njegov malo bolji.

 

Spomenula sam da su mi mjesto kupovine Ekupi, Sancta Domenica i Harvey Norman webshopovi jer oni daju na 24 rate za moju karticu. I tamo su neki od ovih preporucenih debelo premasili 4.000 kn na rate ili ih nema uopće. Ono što sam našla su ovi dolje spomenuti pa te molim da samo škicneš i napišeš kraj njih "da" ili "ne" ili da ih rangiraš, kako ti je lakše.

Evo ih:

Acer Aspire E5-575G-37WV FHD SSD NX.GL9EX.013: https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-E5-575G-37WV-FHD-SSD-NXGL9EX013-prijenosno-racunalo-1068551.aspx

Lenovo 510-15ISK, 80SR00D0SC: http://www.sancta-domenica.hr/notebook-lenovo-510-15isk-80sr00d0sc.aspx

HP 250 G5 W4M32EA: http://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp250-g5-w4m32ea.aspx

HP 250 G5 W4N43EA i3/4GB/128GB SSD/: http://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-250-g5-w4n43ea-i3-4gb-128gb-ssd.aspx

Acer Aspire E5-573G-3388 W10: http://www.sancta-domenica.hr/notebook-acer-aspire-e5-573g-3388-w10.aspx

ACER ES1 571 34AS: https://www.harveynorman.hr/odjeli/informatika/laptopi-i-oprema/prijenosna-racunala/LAPTOP-ACER-ES1-571-34AS.143549.html

HP 250 G5 W4M39EA: https://www.harveynorman.hr/odjeli/informatika/laptopi-i-oprema/prijenosna-racunala/Prijenosno-racunalo-HP-250-G5-W4M39EA.140216.html

HP 250 G5 X0Q01ES: https://www.harveynorman.hr/odjeli/informatika/laptopi-i-oprema/prijenosna-racunala/Prijenosno-racunalo-HP-250-G5-X0Q01ES.144184.html

 

Thnx još jednom

 

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Želio bih si kupiti laptop za GNU/Linux(Ubuntu MATE 16.04) operativni sustav pa me zanima kakva iskustva imate pošto sve modele(product number) koje nađem u trgovinama nemogu naći informacije radi li sve pod linux-om( wifi, bt, touchpad, sleep, hibernacija).

Treba mi primarno za programiranje tako da grafička nije toliko bitna ali poželjna Nvidija bolja ako hoću koje igre, npr World of Tanks.

Imao sam laptop gdje nije radio wifi kako treba pod linux-om, mjesecima sam tražio po forumima i napravio svoj thread na linux mint i ubuntu forumu ali nismo uspjeli riješiti( vjerojatno nije standardna hw implementacija koju ath9k ne podržava a za windows se driveri posebno optimiziraju za svaku karticu pa radi ).

Spreman sam platiti oko 5k do 15k kuna za laptop.

Saznao sam da ovi Lenovo Thinkpad laptopi su kvalitetni i imaju odličnu linux podršku pa sam mislio kupiti Lenovo TP T470p za oko 15k kuna u mikronisu.

https://www.mikronis.hr/lenovo-thinkpad-t470p-intel-core-i7-7700hq-2-80ghz-8gb-512gb-ssd-w10p-14-0-full-hd-nvidia-geforce-940mx-2gb-p-n-20j60017sc.aspx


Evo poželjnih specifikacija:
CPU: barem 4 thread-a 2.5+ GHz, noviji i5 ili i7
RAM: 1x8 GB, još sam planiro 1x8GB dodati
Disk: 128+GB SSD i 500+GB HDD ili samo 256+GB SSD
GPU: nije toliko bitan ali poželjno nešto bolje

Nadam se da ću dobiti barem jednu preporuku da imam više izbora jer 15k mi se čini previše.

MG
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dein94

 

Trebalo bi se više FPS-a dobiti boljim GPU-om nego procesorom tako da i ja vidim kombinaciju i3-6100U + GTX950M 2GB GDDR5 najboljom za tvoje potrebe. Acer E5-575G (4000 kn) to nudi, s tim da on ima nešto tamniji zaslon pa ako misliš da bi ti to moglo stvarati problem, obiđi neke trgovine i vidi imaju li izložen taj model.

 

Recenzija:

E5-575G (jači procesor je unutra, ali zaslon bi trebao biti jednak)

 

 

Lael

 

Koja kartica je u pitanju, odnosno da li bi ti odgovarala kupnja u ADM-u (24 mjeseca Diners i Mastercard ZABA)? Tamo ima Acer V3-574 (4070 kn (na 24 rate u ADM-u)) s odličnim procesorom i7-5557U. Nedostatak je 4GB RAM-a koje bi moglo biti relativno malo za tvoje potrebe (puno otvorenih tabova, programa...) pa bi se u slučaju manjka koristio prostor na disku ('page file') što usporava cjelokupni sustav. Pogotovo u ovom slučaju kada je unutra HDD, a ne SSD. Eventualno probaj vidjeti koliko bi tražili u trgovini za stavljanje dodatnih 4 GB RAM-a (cijene od oko 200-250 kn bez ugradnje).

Kod tog prijenosnika je dobro i to što bi trebao imati IPS zaslon (pitaj ih u trgovini za svaki slučaj, iako su u Emmezeti za taj model naveli da ima IPS i primjerak na recenziji ima IPS).

Recenzija:

Acer V3-574 (slabiji procesor)

 

Sa SSD-om se najviše osjeti dobitak performansi pa bih iz tvojeg popisa izdvojio HP iz Harvey-a i Acer iz eKupi (u budućnosti staviti 4GB RAM). Postoji i u eKupi HP kao iz Harvey-a, ali bez AMD grafičke jedinice, što tebi i nije potrebno, pa možeš uštedjeti. Lenovo ima jedini IPS zaslon s popisa pa bi on bio dobar izbor ako ti kut gledanja dosta znači. S tim da bi se s Acer-om V3 dobio i IPS i bolji procesor ako bi ti u trgovini htjeli ugraditi dodatnih 4GB RAM-a za cijenu Lenovo-a. Naravno, ako ti je opcija kupnja u ADM-u.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Susjedi je mali jučer prolio sok po laptopu, kako je star 7god. zamolila me da za 3500max.  nađem joj nešta, ali da je DOSTUPNO u ZD...

meni su zapela ova 3 za oko.. zanima me koji je bolji od njih ili se za 3500kn da naći nešta bolje? Laptop služi za filmove, serije, crtiće, word, spremanje slika i videa sa mobitela u datoteke!

 

https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/LENOVO-80UD00JJSC/

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-250-g5-w4n44ea-core-i5-6200u-dvd-4gb-128gb-ssd-radeon-r5-m430-15-6-led-fhd-kamera-hdmi-g-lan-usb-3-0-dos-srebrno-014610284

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-250-g5-x0q01es-core-i3-5005u-dvdrw-8gb-256gb-ssd-radeon-r5-m430-15-6-led-fhd-hdmi-lan-bt-kamera-usb-3-0-dos-crno-014610296

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 11:47 (Miki_16).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kiwi_91 kaže...
 Lael

 

Koja kartica je u pitanju, odnosno da li bi ti odgovarala kupnja u ADM-u (24 mjeseca Diners i Mastercard ZABA)? Tamo ima Acer V3-574 (4070 kn (na 24 rate u ADM-u)) s odličnim procesorom i7-5557U. Nedostatak je 4GB RAM-a koje bi moglo biti relativno malo za tvoje potrebe (puno otvorenih tabova, programa...) pa bi se u slučaju manjka koristio prostor na disku ('page file') što usporava cjelokupni sustav. Pogotovo u ovom slučaju kada je unutra HDD, a ne SSD. Eventualno probaj vidjeti koliko bi tražili u trgovini za stavljanje dodatnih 4 GB RAM-a (cijene od oko 200-250 kn bez ugradnje).

Kod tog prijenosnika je dobro i to što bi trebao imati IPS zaslon (pitaj ih u trgovini za svaki slučaj, iako su u Emmezeti za taj model naveli da ima IPS i primjerak na recenziji ima IPS).

Recenzija:

Acer V3-574 (slabiji procesor)

 

Sa SSD-om se najviše osjeti dobitak performansi pa bih iz tvojeg popisa izdvojio HP iz Harvey-a i Acer iz eKupi (u budućnosti staviti 4GB RAM). Postoji i u eKupi HP kao iz Harvey-a, ali bez AMD grafičke jedinice, što tebi i nije potrebno, pa možeš uštedjeti. Lenovo ima jedini IPS zaslon s popisa pa bi on bio dobar izbor ako ti kut gledanja dosta znači. S tim da bi se s Acer-om V3 dobio i IPS i bolji procesor ako bi ti u trgovini htjeli ugraditi dodatnih 4GB RAM-a za cijenu Lenovo-a. Naravno, ako ti je opcija kupnja u ADM-u.

U pitanju je PBZ Visa, a na 24 rate podržavaju samo Ekupi, Sancta Domenica i Harvey Norman.

Znači, po tebi bio i ovaj jeftiniji HP sa ekupi bio ok?

 

Jedino što mi bode oči od svih navedenih je "samo" 256 GB na disku. Moj cloud račun već sad nakon godinu i pol ima 118GB videa i slika. :D :D Ali opet zato služe cloudovi. Možda je važniji RAM.

Naposlijetku, mislim da bi svi oni dobro služili, ali u tolikom moru ponude, hoćeš izvući najbolji u okviru mogućnosti.

 

Tako da ću onda razmisliti o jednom od ova tri navedena sa Ekupi i Harveya.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko je i3 6100U bolji od 3855u za obično surfanje uz 10-tak tabova i editiranje Word i Excel dokumenta. Razlika je 100 eur i ne da mi se plaćati bezveze. Ima li smisla uložiti za sljedeće 3-4 godine? Vidim da i3 podrzava avx. hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 13:30 (CroDexter).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Dečki, koji laptop ima najbolji zaslon u kategorji do cca 3500kn ??

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
itomic009 kaže...

 Dečki, koji laptop ima najbolji zaslon u kategorji do cca 3500kn ??

jedan

 

dva

 

tri

 

Prva dva refurbished, 17,3 FHD, ispod toga nema smisla.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mirko4464

 

Velik je budžet pa postoji dosta modela, ali bih izdvojio dva Dell-a. Malo ekskluzivniji model Dell XPS 15 (od 14200 kn; i7-7700HQ, 8 GB, 256 GB SSD, 1050 4GB) i 'gamerski' u nešto elegantnijem obliku Dell Inspiron 15 7567 (od 9800 kn; 15,6 UHD IPS, i7-7700HQ, 8 GB, 128 GB SSD + 1TB HDD, 1050Ti 4GB). XPS je rang Thinkpad-a po kvaliteti, a 7567 je tipični gamerski prijenosnik, što znači da ima bolje performanse od ovih, bolju bateriju i još k tome ima UHD zaslon koji bi trebao biti vrlo dobar (nemam recenziju, ali ne znam za UHD u prijenosnika koji je lošiji od FHD). Ne znam kakvi su u podršci Linux-a, no koliko vidim po netu Dell ima dosta dobru podršku za Linux.

Na Reddit-u se nađu iskustva korisnika pa tako i specifično za ovaj 7567 model s 4K zaslonom.

 

Recenzije (nisu jednake konfiguracije):

XPS 15

7567 (FHD zaslon)

 

 

Miki_16

 

i3 je dovoljan za navedene potrebe, a veći disk i više RAM-a dobro dođe pa bih osobno birao ovaj drugi HP u Linksu, a može i birati jeftiniji model bez AMD GPU-a. Lenovo nema SSD pa bi unatoč boljem procesoru dojam njegove brzine vjerojatno bio lošiji od HP-a, a tu je i faktor pouzdanosti koji ide u korist SSD-a.

 

 

Lael

 

Osobno bih išao na modele s jačim procesorima, ali kako budžet i uvjeti plaćanja to ne dopuštaju, onda smatram da bi i taj bez AMD GPU-a bio dovoljan za tvoje potrebe.

 

 

CroDexter

 

Mislim da bi trebalo ići na i3-6100U jer osim što je novija generacija, ima veću frekvenciju, podržava hyperthreading i ima bolju grafiku. Po Passmarku je razlika između ta dva modela dosta velika, a realnije testove za 3855U ne nađem.

 

 

itomic009

 

Zavisi što se misli pod "bolji". Ako je to veća veličina i podržavanje šireg raspona sRGB i AdobeRGB, onda su to Acer modeli koje je kolega naveo. Za širi kut gledanja i manja odstupanja u bojama bi bio bolji IPS, kojeg je najbliže 3500 kn moguće dobiti u modelima Lenovo Ideapad 510-15 i Acer V3-574G.

15 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vrlo je jednostavno zašto je UHD zaslon lošiji od FHD na prijenosniku, pogotovo "gamerskom" i ako se radi o GTX 1050 ili 1050Ti, a to je da su te grafulje naprosto puuuuuuuno preslabe za vrtit bilo što na 4K rezolucijama, a ako se sve skupa skalira na 1080p onda izgleda lošije nego na FHD.

Dakle "gamerski" laptop sa tom grafom na UHD nema smisla. Nema smisla ispod GTX 1080 (sli) ako se mene pita, ali ove dvije grafe definitivno ne.

 

Uz sve to imaš i privilegiju platit puno skuplje taj UHD, kraće traje baterija, i na 15" je to definitivno buhićasto i grozno opčenito, a ne vidi se neka razlika u kvaliteti slike, možda je sve skupa i gore na nativnoj rezoluciji radi jako niskog fps-a. Ako baš želiš neko "gamersko" iskustvo na 15" laptopu onda eventualno uzet 120Hz ekran FHD, nikako UHD... makar ta grafa ni navedenih 120Hz ne može iskoristit, vrti se sve oko 50-70 fps-a u prosjeku.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 18:35 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Primarno sam mislio na kvalitetu UHD zaslona koji u pravilu imaju bolje karakteristike što se tiče boja i sivih nijansi.

Naveo je da mu prijenosnik primarno treba za rad i eventualno WoT, i za te potrebe bi mu ta konfiguracija odgovarala. Jedino sada vezano uz skaliranje nisam siguran kako će to sve izgledati, ali čitam po netu da Linux dobro skalira.

Model 7567 postoji i u Full HD varijanti, ali unutra je TN panel pa nije baš za njegove potrebe.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zzZZzz kaže...
sinka3 kaže...

Imam pitanje vezano za vlasnike Lenova Y520. Zanima me da li vam je na tipki Space, na desnom dijelu slabije svijetlo (zapravo ni ne svijetli) ili je to meni možda pregorila jedna LEDica? 

Na slici se vidi o čem pričam.

 kod mene je isto tako. mislim da tu ni nema ledice nego da se mozda nalazi stabilizator za space

 Jedno pitanje i od mene za vlasnike Lenova Y520 :)

Laptop mi djeluje izvanredno po specifikacijama i taman je to ono što tražim. Muči me samo ekran tj. bojim se da je premali.

Jel' ste ga uspoređivali s nekim 17.3'' laptopom?? Navodno je velika razlika između 15.6'' i 17.3'' ekrana?

Nikad nisam imao prijenosnika pa zato pitam jer uskoro ga moram uzeti.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice