Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.714
|
čitano: 13.035.034
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lijep pozdrav,

 

Tražim laptop do 5000kn (ako dobijem puno bolje spreman sam dati +500kn).

Laptop bi većinom koristio za glazbu tojest DJ-iranje u programu Traktor i produkciju (potreban dobar procesor i ram). Grafička može isto zbog povremenog igranja (ništa pretjeranog jakog).

Volio bi kada bi laptop imao i HDD i SSD te tipkovnicu s osvjetljenjem.

Windowsi ne trebaju biti u laptopu.

 

Unaprijed hvala na preporuci ekipa :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2017 2:41 (trolljegeren).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
KiX777 kaže...

Dečki, trebam laptop, do 4500 kn, Full HD ekran, 8 GB RAM-a, i5, da je dobra baterija (relativno), zaigrao bi i neke igre tu i tamo, GTA, PUBG i tako, SSD ne treba.

 

Hvala.

Recimo ovo.

trolljegeren kaže...

Lijep pozdrav,

 

Tražim laptop do 5000kn (ako dobijem puno bolje spreman sam dati +500kn).

Laptop bi većinom koristio za glazbu tojest DJ-iranje u programu Traktor i produkciju (potreban dobar procesor i ram). Grafička može isto zbog povremenog igranja (ništa pretjeranog jakog).

Volio bi kada bi laptop imao i HDD i SSD te tipkovnicu s osvjetljenjem.

Windowsi ne trebaju biti u laptopu.

 

Unaprijed hvala na preporuci ekipa :)

Možda ovako nešto.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mislav86 kaže...
Prodavač je rekao da je problem u tome što se windows 10-tka čudno ponaša u sleep modeu

recimo ako kliknem shut down i zaklopim laptop prije nego što se skroz ugasio, nakon ponovnog dizanja ekrana, ne želi se upalit dok ne držim 10 sekundi tipku, skroz ga ugasim i ponovno upalim.

vjerojatno imaš nekakve loše generičke drivere

 

skini SDI LITE, nakon instalacije kad ga pokreneš izaberi skidanje samo Indexa, treća opcija koju će ti ponuditi popup, pomoću kojih će otkriti što je sve ugrađeno u tvoj laptop, drivere downloadaj i instalraj

 

https://sdi-tool.org/download/

 

 

 

također u postavkama upravljanja napajanjem (power management) u izabranom planu napajanja podesi da se HDD tj SSD nikad ne gasi kod sleepa, ugasi hybridni sleep i stavi da nikad ne hibernira, također u device manageru namjesti za tipkovnicu i miš da mogu buditi laptop kad ih se koristi

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2017 3:45 (tits4bits).
8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako moze preporuka laptopa do 2000kn, možda zahtjevam previše ali bar da ima 4gb Ram, možda SSD i po mogucnosti 4 jezgre, laptop služi za normalno surfanje,poneki film i ništa više. LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

trebao bih kupiti laptop, nisam zahtjevan korisnik, bitno mi je da ima kameru za video pozive, predinstaliran windows 10 64 bit, 4 GB RAM-a i intelov CPU. optički pogon mi nije bitan jer ne radim ništa s CD/DVD-ima. nisam našao ništa jeftinije od ovog pa vas molim savjet da li vrijedi te novce ili da možda potražim neki drugi. hvala.

 

https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ASUS-L502SA_XX187T/

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2017 11:40 (moksha).
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako ti ne smeta sto je 14'' a ne 15.6'', imas

za 1799kn ovaj:

https://www.sancta-domenica.hr/notebook-acer-es1-432-c3p3.aspx

6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kapacitet HDD mu je svega 32 GB?! to ga odmah diskvalificira, iako bih e mogao pomiriti s 14" monitorom.
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Opet trebam "pomoc", savjet, itd

Laptop za igranje, do 9000kn... +/- 100 - 200kn nije problem

Velicina, tj težina nisu bitni

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Recimo ovo ili ovo

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Isplati se protegnit za ovaj prvi jer je 1060 u njemu i to je dobra razlika u odnosu 1050...a na 9000 jos 1000 i nije nesta :D
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To me i "muči"

Da je bar ti verzija, a ne "obična" 1050

Prvi njegov prijedlog s 1060 karticom je dobar

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ma ni Ti nista nije razlika u odnosu 1050/1060...a jeftinije nema nazalost...bar kod nas....
VenAtoR#2231
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Help! :)
watwateat
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ConnorKenwayJeMrgud kaže...
Help! :)

 Klikni 'vamo.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam neki ultra prijenosni laptop za povremeno korištenje (11 - 13, moram jos vidjet uživo kako to izgleda), isključivo za uredski rad / programiranje, mozda neki film ili youtube da ponekad odvrti. Da li se za 2- 3 tisuce kn moze naci nesto prihvatljivo ili treba vise izdvojiti? Ponavljam da je za povremeno koristenje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.7.2017 0:49 (Tean).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Tean kaže...

Trebam neki ultra prijenosni laptop za povremeno korištenje (11 - 13, moram jos vidjet uživo kako to izgleda), isključivo za uredski rad / programiranje, mozda neki film ili youtube da ponekad odvrti. Da li se za 2- 3 tisuce kn moze naci nesto prihvatljivo ili treba vise izdvojiti? Ponavljam da je za povremeno koristenje.

Nije baš neka sreća od budžeta. Koliko se maks. možeš protegnuti?

Lenovo je odličan.

8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na preporuci softwaremaniac.

Stvar s tim modelom je da su one bolje varijante,cijenom ili garancijom atraktivnije, nestale iz ducana.

 

Imaju lenova u elipsa sa opcijom od 5 godina ako ga narucis preko web shopa.

Samo sto nemam privilegiju cekat dostavu jer putujem ovaj vikend u Svedsku.

 

 

Mislio sam ga tamo kupiti ali su skuplji.Dijelom sto su svi uglavnom s Windowsima.A opet lakse mi je ovdje provuc karticu na rate nego tamo iskesirati cijeli iznos. Nadam se samo da necu imati problema s garancijom tamo.

 

Lenovo je po svemu sto sam gledao super stroj i moj prvi izbor kupnje u ducanu,unatoc sve vecim suskanjima na forumima o problemu s tipkovnicom.

Navodno nema pravila,hoce li ili nece te uhvatiti.

 

Interesantan mi je ovaj asus rog jer je po recenzijama stroj u rangu s lenovom y520.Prodavac je spustio cijenu na 4500 tako da je vec to poprilicna razlika u odnosu na y520, Vidit cu jos.

 

Ako ne bude rog,bit ce y520.

 

Ako ga ne uspijem nac do nedjelje bit ce neki drugi jer bi stvarno zelio ici gore s laptopom.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Lenovo Y520 ili HP Omen? Za Lenovo citam da ima problema sa tipkovnicom. I da li u tom cjenovnom razredu ima nesto bolje?
Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
igy78 kaže...

Hvala na preporuci softwaremaniac.

Stvar s tim modelom je da su one bolje varijante,cijenom ili garancijom atraktivnije, nestale iz ducana.

 

Imaju lenova u elipsa sa opcijom od 5 godina ako ga narucis preko web shopa.

Samo sto nemam privilegiju cekat dostavu jer putujem ovaj vikend u Svedsku.

 

 

Mislio sam ga tamo kupiti ali su skuplji.Dijelom sto su svi uglavnom s Windowsima.A opet lakse mi je ovdje provuc karticu na rate nego tamo iskesirati cijeli iznos. Nadam se samo da necu imati problema s garancijom tamo.

 

Lenovo je po svemu sto sam gledao super stroj i moj prvi izbor kupnje u ducanu,unatoc sve vecim suskanjima na forumima o problemu s tipkovnicom.

Navodno nema pravila,hoce li ili nece te uhvatiti.

 

Interesantan mi je ovaj asus rog jer je po recenzijama stroj u rangu s lenovom y520.Prodavac je spustio cijenu na 4500 tako da je vec to poprilicna razlika u odnosu na y520, Vidit cu jos.

 

Ako ne bude rog,bit ce y520.

 

Ako ga ne uspijem nac do nedjelje bit ce neki drugi jer bi stvarno zelio ici gore s laptopom.

 a da narucis s amazona iz njemacke il britanije? mislim da to nebi trebo bit problem....

VenAtoR#2231
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
trolljegeren kaže...
Lenovo Y520 ili HP Omen? Za Lenovo citam da ima problema sa tipkovnicom. I da li u tom cjenovnom razredu ima nesto bolje?
Hvala

 koji y520 i koji omen, koji cjenovni razred, inače imaš još dell 7567 (mana TN ekran) ili acer vx5-591g (meni osobno je mana bila dizajn), imam od nedavno acera i u globalu sam zadovoljan (sem neke averzije i predrasuda prema acerovim proizvodima - ali u trenutku kupovine davao je najviše za najmanje love).

8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

jel vrijedi za ovo dat toliko love ? asus lap namjenjen za barem 2-4 godine "normalnog" rada svakodnevnog ? na laptou se nece gejmat nego day to day stvari plus poslovno papirologije zabe obrasci fine certifikati bla bla bla 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
jocommb kaže...
igy78 kaže...

Hvala na preporuci softwaremaniac.

Stvar s tim modelom je da su one bolje varijante,cijenom ili garancijom atraktivnije, nestale iz ducana.

 

Imaju lenova u elipsa sa opcijom od 5 godina ako ga narucis preko web shopa.

Samo sto nemam privilegiju cekat dostavu jer putujem ovaj vikend u Svedsku.

 

 

Mislio sam ga tamo kupiti ali su skuplji.Dijelom sto su svi uglavnom s Windowsima.A opet lakse mi je ovdje provuc karticu na rate nego tamo iskesirati cijeli iznos. Nadam se samo da necu imati problema s garancijom tamo.

 

Lenovo je po svemu sto sam gledao super stroj i moj prvi izbor kupnje u ducanu,unatoc sve vecim suskanjima na forumima o problemu s tipkovnicom.

Navodno nema pravila,hoce li ili nece te uhvatiti.

 

Interesantan mi je ovaj asus rog jer je po recenzijama stroj u rangu s lenovom y520.Prodavac je spustio cijenu na 4500 tako da je vec to poprilicna razlika u odnosu na y520, Vidit cu jos.

 

Ako ne bude rog,bit ce y520.

 

Ako ga ne uspijem nac do nedjelje bit ce neki drugi jer bi stvarno zelio ici gore s laptopom.

 a da narucis s amazona iz njemacke il britanije? mislim da to nebi trebo bit problem....

 Mogu ali mi je puno zgodnije na 12 ili 24 rate u hr

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.0815.at/656553973


1500€


Asus GL702ZC-GC206T:

Display:
"17.3"" Ultra Slim
FHD Non-Glare
WideView Display
1920x1080"

CPU:
"RYZEN 7 1700
(3,0 GHz, 16M Cache)
bis zu 3,7 GHz Boost"

VGA:
"AMD RX580
4G VRAM"

RAM:
8GB DDR4 (1x 8GB)

HDD:
FireCuda 1TB 8G SSHD

 

****************************


Isplati li se kupiti? Rok isporuke je 2-3 tjedna.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Teško će to baš netko lagano preporučiti, jer nema baš testova ovakve kombinacije. Zanimljiv je većem broju ljudi, ali... Možda netko zna više.

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Čitatelj kaže...

https://www.0815.at/656553973


1500€


Asus GL702ZC-GC206T:

Display:
"17.3"" Ultra Slim
FHD Non-Glare
WideView Display
1920x1080"

CPU:
"RYZEN 7 1700
(3,0 GHz, 16M Cache)
bis zu 3,7 GHz Boost"

VGA:
"AMD RX580
4G VRAM"

RAM:
8GB DDR4 (1x 8GB)

HDD:
FireCuda 1TB 8G SSHD

 

****************************


Isplati li se kupiti? Rok isporuke je 2-3 tjedna.

 neznam jel njemacka ili austrija al mozda ovo https://www.dubaro.de/Gaming-Notebook/Gaming-Notebook-Clevo-P650::3231.html

GTX 1060 za 1050 eura ili nadoplata na 1070 1300 eura... sutra bi digo kredu za ovakav deal....

VenAtoR#2231
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
softwaremaniac kaže...
Tean kaže...

Trebam neki ultra prijenosni laptop za povremeno korištenje (11 - 13, moram jos vidjet uživo kako to izgleda), isključivo za uredski rad / programiranje, mozda neki film ili youtube da ponekad odvrti. Da li se za 2- 3 tisuce kn moze naci nesto prihvatljivo ili treba vise izdvojiti? Ponavljam da je za povremeno koristenje.

Nije baš neka sreća od budžeta. Koliko se maks. možeš protegnuti?

 Znam da nije, ali za nesto sto planiram koristi jednom/dvaput mjesecno na bicikl turu bas mi se neda vise davat. Vec sam bacio 1000 eura na del 5559 i7 touch, a jedva da ga upalim jednom mjesecno.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Možda ovo.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice