Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.064.122
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nakon višemjesečnog istraživanja tržišta i nebrojenih problema sa Linksom i Mikronisom kod kupnje Acer VX 15 modela, sastavio sam tablicu gaming laptopa na kojoj su svi modeli. Dobro, možda ne baš svi, ali ovi koji su bolji. Zanimaju me mišljanja ljudi.

Koji bi laptop vi uzeli a da ima barem GTX 1060, barem 15 incha ekran IPS, barem 8GB RAMA, SSD + HDD, Core i7. Modeli sa 17,3 incha ekranom dobrodošli. 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,
kupujem novi laptop, budžet mi je oko 4500kn (500kn gore/dolje). Prelistao sam temu i vidim da bi u tom cjenovnom rangu najisplatnije bilo uzeti nekog od onih Acer Aspire 5. Imam stari laptop HP Pavilion 17 koji se pokvario ali iz njega mogu izvaditi HDD od 1TB i RAM. Uzeo bih novi laptop sa SSD, ali mi je 256GB malo, a za manju cijenu mogu dobiti laptop s istim komponentama ali sa 1TB HDD umjesto SSD. Sad me zanima jel mogu HDD iz starog laptopa ubacit u novi da imam i SSD i HDD? Jel uopće odgovara taj HDD novijim laptopima?
Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Možeš ubaciti hdd u 99 posto slučajeva. Ali ti treba interna ladica da staviš hdd umjesto dvda ili možeš staviti hdd na baš mjesto predviđeno za hdd. Imaj na umu da je moguće da ćeš izgubiti garanciju jer ćeš ga morati otvarati. I kad ga otvoriš, možda nemaju konektori za hdd.

14 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Jedan info sto se tice HP Omena i dodavanja HDD-a..... stavi se za 3 minte doslovno....cjela donja strana se odvoji...na mjestu hdd je plasticni umetak, izvadi se i samo stavi novi i skopca...netreba ladica ili bracket nikakav sredili su da je maticna kuciste i odlicno je rijesenje...
VenAtoR#2231
Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Z-von_ZeRo kaže...

Imam stari laptop HP Pavilion 17 koji se pokvario ali iz njega mogu izvaditi HDD od 1TB i RAM. Uzeo bih novi laptop sa SSD, ali mi je 256GB malo, a za manju cijenu mogu dobiti laptop s istim komponentama ali sa 1TB HDD umjesto SSD. Sad me zanima jel mogu HDD iz starog laptopa ubacit u novi da imam i SSD i HDD? Jel uopće odgovara taj HDD novijim laptopima?

 imas nekoliko opcija, zavisno kolko je stari taj lap iz kojeg vadis disk i kolko novi lap kupujes

stari disk ako je jako star mozda bude sata2- koji ce bit spor na sata 3 prikljucku, neznam dal se uopce moze spojit , opcija je vanjska ladica

moguce da novi lap ima slim 2.5" koji je mislim 7mm u odnosu na normalni kojji je 9.5mm (brojke nisam ziher, al znam da ima 2 varijante)

ako uzimas 17" lap, mozda ima dva mjesta za dva 2.5" diska, ili, sto je danas cesca varijanta

ima M2 slot za ssd, koji moze biti sata3 (sporiji) ili pcie koji prima brze nvme ssd-ove, isto M2 formata tako da stavis ssd kolko veliki zelis / trebas / imas para, a u hdd bay stari disk ili novi disk, a stari koristis kao vanjski za back - up

 

nabaci KOJU FOTKU ili LINK pa ce ti neko znat vise reci

P.S. moguce da u starom lapu imas DDR3 ram a sad ide u sve DDR4 ram pa nece bit kompatibilni

PirateX kaže...

Možeš ubaciti hdd u 99 posto slučajeva. Ali ti treba interna ladica da staviš hdd umjesto dvda ili možeš staviti hdd na baš mjesto predviđeno za hdd.

 to je moguce ak novi lap uopce ima DVD, u zadnje vrijeme ih se dosta radi sa tankim kucistem i dvd je izbacen, osim u onim entry level i nizim klasama, zbog manjih gabarita - moj "novi" lenovo y700, model isti kao legion y520 ali serija prije, je debeli tj. tanki tocno kolko samo donji dio starog lenova mislim da je bio g580, nekaj tak, i to je zato jer nema dvd

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
PirateX kaže...

Nakon višemjesečnog istraživanja tržišta i nebrojenih problema sa Linksom i Mikronisom kod kupnje Acer VX 15 modela, sastavio sam tablicu gaming laptopa na kojoj su svi modeli. Dobro, možda ne baš svi, ali ovi koji su bolji. Zanimaju me mišljanja ljudi.

Koji bi laptop vi uzeli a da ima barem GTX 1060, barem 15 incha ekran IPS, barem 8GB RAMA, SSD + HDD, Core i7. Modeli sa 17,3 incha ekranom dobrodošli. 

 kolega, svaka cast na tablici, ti si coek koji razmislja ko ja, sutra cu ti pod dnevnim svjetlom uslikat svoje tablice i postat tu ... da da i EDO je radio tablice prije kupnje

ovdje bih samo iznio "svoje misljenje" ™:

mislim da ram, ssd i hdd nisu bitni jer ih se moze promjenit naknadno, donekle se i ekran moze rjesit sa vanjskim monitorom

ono kaj se nemoze rjesit (barem ne kod ovih modela dostupnih kod nas di nemres odnjet lap na servis i rec ocu novu grafu, proc, mbo, a stavi i bolji monitor) nakon kupnje:

CPU, GPU, hladnjenje, izrada kucista, prikljucci

da ja kupujem za tu lovu koju si ti stavio u tablicu, gledal bi da uguram bar 1070 unutra, jer se moze nac custom built lap za tu lovu

i7 bilo koje generacije, novije je bolje al je bitnije hladnjenje i throtlling nego dal je proc od prosle godine

USB -C + thunderbolt3 da se moze naknadno, ako zelis, prikljucit neka vanjska jaca graficka koja bi znatno produzila zivotni vijek laptopa i isplativost

e sad ce neki rec da se to nemoze

https://www.gamingscan.com/best-external-graphics-card/

https://www.computershopper.com/feature/2017-guide-the-best-external-graphics-card-boxes-egpus

https://www.laptopmag.com/articles/best-egpus

display, koji moze bit vece reze od fhd, moze bit 120hz, svasta nesto

 

al eto, sve ostalo su nijanse

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
orke kaže...

Pozdrav,

 

Uzeo sam Chuwi hi10 pro  ali mi je premali ekran(imam jedno oko)

 

Što kazete na LINK

 

Treba mi za office i za gledanje videa sa web-a hbo go, netflix, max tv to go nešto do 2500kn

 

thx

 Nije im raspolozivo, imas neku alternativu, ovo se stvarno cini kao best buy do 2500kn? 

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kurjeoko kaže...

Pozdrav ekipa.

Kupujem laptop sestri, nije zahtjevan user, uglavnom osnove, windowsi , ms office, internet koristenje, tu i tamo koji film ako zeli pogledat.

windowse mogu kupit na ebayu za par dolara tako da to nije uvjet

Cijena je do 2500 kn, hvala na prijedlozima :)

Evo da mozes birati, specifikacije su 15.6" FullHD, 4GB RAM, 128GB SSD i QuadCore Pentium N4200:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-prijenosno-racunalo-ideapad-80xr00c4sc-15-n4200-250-ghz__44189151

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-nxgntex079-n4200-128gb-ssd-28gb-ssd-4gb-ram__56058371

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/hp-prijenosno-racunalo-250-2vp96es-156-n4200-250-ghz__54156071

 

Z-von_ZeRo kaže...

Pozdrav,
kupujem novi laptop, budžet mi je oko 4500kn (500kn gore/dolje). Prelistao sam temu i vidim da bi u tom cjenovnom rangu najisplatnije bilo uzeti nekog od onih Acer Aspire 5. Imam stari laptop HP Pavilion 17 koji se pokvario ali iz njega mogu izvaditi HDD od 1TB i RAM. Uzeo bih novi laptop sa SSD, ali mi je 256GB malo, a za manju cijenu mogu dobiti laptop s istim komponentama ali sa 1TB HDD umjesto SSD. Sad me zanima jel mogu HDD iz starog laptopa ubacit u novi da imam i SSD i HDD? Jel uopće odgovara taj HDD novijim laptopima?
Hvala unaprijed

Manji/povoljniji laptopi uglavnom imaju 2.5" SATA SSD, pa ne mozes imati oba u isto vrijeme,

tako da bi trebao laptop sa M.2 SSD-om, da bi imao slobodno mjesto za stari HDD.

Makar bi ga ja prebacio u USB ladicu i koristio kad mi treba.

 

RAM ti vjerovatno ne pase u novi laptop. Ako ti je 15.6" dosta, onda ovaj:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-nxgt1ex019-156-intel-core-i5-8250u-160-ghz__56400531

https://notebooks-und-mobiles.de/acer-aspire-5-a515-i5-8250u-mx150-im-test

 

Provjeri sa ACER Hrvatska dali taj model dali sa M.2 SSD-om, tako da ti ostane prazan 2.5" SATA ulaz za stari HDD.

 

PS - Kupnja laptopa bez SSD-a, koji ima samo HDD, u 2018, je kao da kupujes automobil u 2018. koji nema klimu.

 

 

 

10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi,
u potrazi smo za novim laptopom, služio bi curi za pripreme za posao, ali to obuhvaća uglavnom Office paket, gledali bi filmove na njega, ona bi igrala Simse, i da je 15 inča. Kvalitetan i brz, to je bitno, jer ne mijenjamo često. Garancija duga poželjna. Marka i izgled nam nisu bitni.
Neznam kako se cijene kreću, ali molim za preporuke do nekih 4500-5000 cca.
Hvala Lp

Cheer

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pogledaj malo iznad, imas takav laptop.

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

17" sa ssd-om,  laptop bi poslovno služio za cad aplikacije, u slobodno vrijeme za igranje.

Za 5000 kn u gotovini

Min sam gledao za ovo 8GB 940MX 256 SSD, ali izgleda da se ni to nemože naći.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

HP Omen 17-an012m 17.3"

 

Trebam torbu za njega. Odem u dućan, kupim klasičnu 17.3" torbu (po tekstu je za svaki 17.3" prijenosnik, PORT torba), a kad ono - gle čuda: premala je.

Naravno, neću tražiti povrat novca za svoju grešku, no moram biti pametan i naći torbu za ovaj ekstra veliki 17.3" prijenosnik.

Ima tko prijedlog?

Fuck me I am famous.
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moj prijedlog je gledati torbe za 18" uredjaje - gamerski laptopi su uvjek malo veci/deblji.

 

Ova HP-ova se cini solidna za sitnu paru:

https://www.nabava.net/torbe-za-laptope__5480/hp-torba-qb683aa-18-crna__9891181

 

 

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav,
Cura mi gleda za uzet novi laptop. Gornja cijena bi bila oko 5500kn.
Njeni uvjeti su:
i5
Velika baterija
Da je lip
Moji uvjeti uz i5:
Full HD ekran po mogućnosti IPS
SSD od 120GB min
Decidirana grafička od min 2GB

Koliko ja vidim po netu najbolje za te novce je Lenovo Y520 (cijena je oko 5700kn) - u njemu dobije sve šta želi, samo je jedan problem nije joj lip (😅🤔😅). Pa ako ko zna nešto slično ili bolje za te novce molim pomoć 😂
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zzZZzz kaže...
pantoflo kaže...

Pozdrav 

Kupujem laptop i trebam pomoć oko odabira.

Želim kvalitetan laptop koji će mi služiti duže vrijeme.

Od informacija koje sam prikupila istraživajući zaključila sam da mi treba 

8GB RAMa, SSD, za procesor nisam sigurna...i5? Mora imati Windowse.

Željela bih ekran od 17" ali to podiže cijenu. 

Zapravo našla sam jedan koji mi se sviđa ali još uvijek se dvoumim oko odluke.

To je :

Notebook Dell Inspiron 7570, 15.6" FHD, Intel Core i7-8550U up to 4.0GHz, 8GB DDR4, 1TB HDD + 256GB SSD, Nvidia GeForce 940MX 

On košta cca 9 000 kn. 

Sad, listajući (vrlo površno) na predhodnoj stranici sam vidjela da su dečki nabavili hp Omen za 7500 kn 17". 

Meni treba računalo na kojem ja mogu otvoriti nekoliko prozora i "raditi više stvari odjednom" da se on ne smrzne. 

Ne igram igrice (ali želim imati i tu mogućnost).

 

Razmisli o ovom: Lenovo y520 imao sam ga osobno, topla preporuka.  Jači procesor, jača grafička, 2000 kn jeftiniji od tog Dell-a.

17" modeli su ti oko 9000 kn. (Može se naći HP Omen 17" za 7500 ali on ima samo ssd , klasicni hdd se treba dodati naknadno, i nema windowse.)

Da windowsi nisu obavezni, mogla bi proci jos cca 1000 kn jeftinije.

 

 

 Hvala ti. Razmotrit ću tvoj prijedlog jer nisam kupila navedeni dell i tražim dalje. Tražim nešto jeftinije sa slabijim komponentama a opet dovoljno dobrim.

 

Tražim među acerima, njih ima jako mnogo u ponudi ali onda ću morati žrtvovati ili IPS ili hibridni disk ili mogućnost proširenja memorije.

Neo dD. kaže...
Pozdrav,
Cura mi gleda za uzet novi laptop. Gornja cijena bi bila oko 5500kn.
Njeni uvjeti su:
i5
Velika baterija
Da je lip
Moji uvjeti uz i5:
Full HD ekran po mogućnosti IPS
SSD od 120GB min
Decidirana grafička od min 2GB

Koliko ja vidim po netu najbolje za te novce je Lenovo Y520 (cijena je oko 5700kn) - u njemu dobije sve šta želi, samo je jedan problem nije joj lip (😅🤔😅). Pa ako ko zna nešto slično ili bolje za te novce molim pomoć 😂

 

Bolje da si joj ti lip a laptop da šljaka 

Izgled je bitan slažem se 

Ovaj laptop je isti kao onaj što je meni predložen samo bez Windowsa. Vi imate Windowse? 

Meni se čini da uz ove uvjete teško ćeš naći nešto povoljnije i ljepše za te novce. 

Ako netko nađe tako nešto i ja bih voljela znati.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2018 21:11 (pantoflo).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molio bi za pomoć oko odabira laptopa. Veličina od 12 do 14 inča, da dolazi s Windowsima. Namjena mu je putno poslovno računalo. Puno Worda, Excella, Chromea, Skypea, Slacka itd.

 

Ovo mi je nekako prvi izbor:

 

LENOVO Yoga 520 - https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-yoga-520-80x800sbsc-80x800y1sc-core-i3-7100u-8gb-ssd-256gb-hd-graphics-14-ips-touch-fhd-hdmi-usb-c-kamera-bt-windows-10-crno-014620256

 

Da li mi se isplati dati 2000 kn više za Ultrabook Lenovo Yoga 720, 81B5001ASC?

 

https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-lenovo-yoga-720-81b5001asc-125-fhd-touch-intel-core-i5-7200u-up-to-31ghz-8gb-ddr4-256gb-ss/06407818/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Šta točno bi dobio time?

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
@marijanoo

Ako mora biti preklopni i touch screen, onda možeš birati između

 

Acer Spin 5 (13,3"), 

Lenovo Yoga 520 (14"),

Dell Inspiron 5379 (13,3"),

HP Pavilion x360 (14"),

Asus Zenbook Flip (14")

 

U svakog stavi i5 8250u s 4 jezgre i SSD 256GB i to je to.

Cijene su od 6700 do 7700kn.

 

Ako ne mora biti flip touchscreen, onda je druga priča.

Npr. HP Envy 13 (13,3")

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 11:19 (Dachande).
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Neo dD. kaže...
Pozdrav,
Cura mi gleda za uzet novi laptop. Gornja cijena bi bila oko 5500kn.
Njeni uvjeti su:
i5
Velika baterija
Da je lip
Moji uvjeti uz i5:
Full HD ekran po mogućnosti IPS
SSD od 120GB min
Decidirana grafička od min 2GB

Koliko ja vidim po netu najbolje za te novce je Lenovo Y520 (cijena je oko 5700kn) - u njemu dobije sve šta želi, samo je jedan problem nije joj lip (😅🤔😅). Pa ako ko zna nešto slično ili bolje za te novce molim pomoć 😂

 

 

Nisi se potrudio da pogledas ovu stranicu. Super lijep i dobar laptop sa stedljivim procesorom. I jos vam ostane 500kn za torbu i prijenosni disk.

6 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

Sestra kupuje laptop za Fax i slicne stvari (znači bitna je brzina i obrada podataka)!

-Poželjno bi bilo da ima SSD 258gb (min.)

-Cca 15inc

- 3600kn (Max)

 

 

Lp

Mozak.nema.nista.s.tim
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Takav ssd ces tesko nac.... probaj sa 250 ili 256 GB....
VenAtoR#2231
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim da je max proširiva na lenovu 20 Gb ako se ne varam... 

Neću acera u svoju butigu. Al tenks!

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

 

I ja bi tog ACER-a. A ako nece ACER-a, onda ovaj Lenovo i dokupio bi M.2 SSD:

https://www.nabava.net/search.php?q=81BF0015SC

 

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kupovati laptop sada ili čekati h seriju 8. generacije? Laptop mi trenutno nije neophodan, nego bi htio novi nadogradnje radi pa mi nije greda pričekati neko relativno kratko vrijeme ako će izaći skoro?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja bi cekao ili novu generaciju Intel + Radeon mobilnih procesora, ili ZEN + Radeon procesora, tipa Ryzen 5 2500U.

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trebaju mi preporuke za laptop do 8000 kuna.

Glavna uporaba će biti programi za obradu (Autocad, 3ds max, Rhino, Photoshop, etc...)

Hvala!

SpyGi je mato.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice