Usporedba HP Envy 17-k207na sa ASUS N551JW-CN004D

poruka: 7
|
čitano: 3.414
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Usporedba HP Envy 17-k207na sa ASUS N551JW-CN004D

ASUS N551 JW-CN004D

HP-Envy 17-k207na

HP Envy 17-k207 mi se čini vrlo dobar. Pregazila bi rado Win 8.1 sa 7icom, a i nije mi nužno da ekran bude 17,3". Ovaj Asus N551JW-CN004D mi se čini pristojan za cijenu, ali imam nedoumica.

Zanima me zapravo razlika između HP-ovog procesora Intel Core i7 5500U 2.40GHz / 3.0GHz (4MB cache) i ASUS-ovog Intel Core i7-4720HQ, 2.6 GHz (6M Cache, up to 3.6 GHz).

I dodatno, zasebna grafička kod HP-a, nVidia GeForce GTX850M radi s 4GB memorije, a ASUS-ova novija varijanta NVIDIA GeForce GTX960M (N16P-GX) radi s 2GB. Jesu li to toliko velike razlike u performansama? Bi li nadograđivanje radne memorije kod ASUS-a, s dodatnih 8GB, popravilo činjenicu slabije grafičke kartice?

I je li možda netko već ovo sve objašnjavao, a da nisam vidjela, pregledala sam puno tema, ali nisam našla odgovora.

Inače, ideja mi je pri kupovini laptopa  ovaj put uzeti manji, 15,5" lap i 23" monitor, Dellov Professional P2314H. Od softvera koristim Autocad, Photoshop, Illustrator, Rhino, 3D studio max, Sketchup, Adobe premiere i sl. Ako mogu, voljela bih proći ispod 10 tisuća kn za lap da za ostatak kupim monitor. Obavezno bih htjela Intelov i7 procesor, min 8GB RAM-a s mogućim proširenjem, SSD hard i da lap ima anti refleksivni ekran. U obzir dolaze Asus, Lenovo i HP.

Zahvalna sam za sve komentare!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Usporedba HP Envy 17-k207na sa ASUS N551JW-CN0

uh nemoj bit luda pa kupit tog Envija, za tu cijenu i manju se moze dobiti puno jaca i kvalitetnija mašina.

 

nego nije mi jasno ako ides na monitor zasto si ne gledas neki desktop ATX, mATX ili ITX konfu sa puno jacim komponentama, ipak se bavis profi alatima...

 

Izjasni se dali ti je zbilja potreban laptop ako ces koristiti vanjski monitor, i koji ti je nacin placanja?

 

Ako vec mora biti laptop bilo bi dobro da gledas modele koji mogu primiti max 32GB rama, ne znam dali ce ti biti dovoljno 16GB koliko taj Asus i HP mogu primiti... 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Usporedba HP Envy 17-k207na sa ASUS N551JW-CN0

Roby27, hvala ti puno na odgovoru, u međuvremenu sam još gledala što se nudi po dućanima i naletila na ovaj

ASUS varijantu

Dali su mi ponudu od 6.350 bez pdv-a i to mi se čini skroz ok s obzirom na komponente, s tim da bih odmah uzela dodatnih 8GB memorije. Plaćanje gotovinom.

Nije dobro što se ne može nadograditi više memorije u budućnosti, toga sam vrlo svjesna, ali nisam našla sličan model s većim kapacitetom proširenja memorije.

Desktop varijanta mi ne odgovara jer free lanceam pa radim od kuće (zato monitor), ali vrlo često i van kuće (zato lap).

Tenks u svakom slučaju!

 

11 godina
offline
8 godina
neaktivan
offline
Re: Usporedba HP Envy 17-k207na sa ASUS N551JW-CN0

Je, vidjela sam i njih, ovaj drugi mi je bio podvarijanta, ali sam zapravo odlučila uzeti više rama na grafičkoj,a dobila sam i povoljniju cijenu.

Hvala puno na savjetima!

11 godina
offline
Re: Usporedba HP Envy 17-k207na sa ASUS N551JW-CN0

u redu, svakako se javi sa dojmovima i kojom slikom novog laptopa 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Usporedba HP Envy 17-k207na sa ASUS N551JW-CN0

Evo samo da se kratko javim, kupila sam ASUS G551JW-CN009D, odmah nadogradila dodatnih 8GB RAM-a, ipak stavila Win 8.1 (jer navodno na taj model ne ide Win 7ica, svi se kao nešto žale na probleme prilikom rada) ..

Win mi se dižu cca 6sek, shut down traje cca 3sek što mi je revolucija. Istina, to će se malo usporiti kad nakalemim na njega 20ak softvera; )

Roby27, puno hvala na komentarima i prijedlozima! Pozdrav! : )

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice