Zabrinjavajuće CPU temperature

poruka: 10
|
čitano: 3.820
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Zabrinjavajuće CPU temperature

Ovako, imam laptop HP Compaq 6720s.

Temperature mi užasno skaču, i nemogu skoro nijednu igricu igrati duže od pola sata bez da mi izbaci blue screen.

Dolje cu staviti SS gdje mi je temperatura CPU-a preko 65 °C, a ne radim ništa. Skidam igricu i pričam na Skype.

 

Zanima me jel ima nešto što mogu sam doma bez ikakvog posebnog alata napraviti bez rizika da nešto sj*bem. 

 

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zabrinjavajuće CPU temperature

Neznam dal' da se smijem ili plačem. {#}

 

Edit - Oho, rekord. {#}

 

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2012 20:45 (Tomek.Klc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zabrinjavajuće CPU temperature

Isključi ga i nekoliko puta jako puhni u hladnjak. Vidjećeš koliko će prašine da izleti van na sve strane!

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Zabrinjavajuće CPU temperature

Vidim da si iz Karlovca, lijepo ga odnesi u Comel i traži da ti ga očiste i promjene pastu, koštat će te cca. 200 kn i radit će bez problema.

Valentin
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zabrinjavajuće CPU temperature

Bolje ne pehati ak već nisi rastavljal laptop.Sigurno ti je pasta se stvrdnula i treba temeljito počistiti vent i hladnjake,i ko što je kolega rekao,daš max.200 ćuna i imaš mir od brige da buš nekaj zeznul.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Zabrinjavajuće CPU temperature
Tomek.Klc kaže...
Zanima me jel ima nešto što mogu sam doma bez ikakvog posebnog alata napraviti bez rizika da nešto sj*bem. 

 

stavi ga van u snijeg :)

 

a sad ozbiljno...

bez alata i potencijalnog rizika ništa...

potrebno je nekoliko raznih odvijača (ako se ne varam torx 8 i mali križni, možda još koji) i nešto znanja i vještine...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
12 godina
neaktivan
offline
Zabrinjavajuće CPU temperature

Završit će to u Comelu za par dana.

Sinoć sam se napuhao ko manijak, ništa živo neide van. {#}

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Zabrinjavajuće CPU temperature

Prije neki dan stavo novi cpu Phenom II ×4 965(stock cooler),zabrinjavaju me temperature.

Kako je moguče da Everest(i ostali sl. programi) očitava  cpu 84, a jezgre 44 stupnjeva.

U biosu se temperatura kreče oko 40 stupnjeva.

btw. slična  stvar se događala sa prijašnjim procesorom(Athlon 3200+)

Još da napomenem da je na tom kompu prije par godina otišla matična ,nakon toga ista promjenjena.

Dual boot OS-evi(sedmica i xp) su ostali(naravno driveri su promjenjeni).

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zabrinjavajuće CPU temperature
Uran 11 kaže...

Prije neki dan stavo novi cpu Phenom II ×4 965(stock cooler),zabrinjavaju me temperature.

Kako je moguče da Everest(i ostali sl. programi) očitava  cpu 84, a jezgre 44 stupnjeva.

U biosu se temperatura kreče oko 40 stupnjeva.

btw. slična  stvar se događala sa prijašnjim procesorom(Athlon 3200+)

Još da napomenem da je na tom kompu prije par godina otišla matična ,nakon toga ista promjenjena.

Dual boot OS-evi(sedmica i xp) su ostali(naravno driveri su promjenjeni).

 

To ti je bug sa nekim AMDovim senzorima, npr meni u HWmonitoru uvijek u stupcu max temp ocitava dvostruku od stvarne max. (Na bratovom kompu, radi se o X4 955BE)

clock2much
14 godina
protjeran
offline
Re: Zabrinjavajuće CPU temperature

Ja se nadam, jer kad otvorim kučište i popipam hladnjak on je lagano topli.

Hvala na brzom odgovoru.:)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice