17" laptop dilema

poruka: 17
|
čitano: 4.453
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
17" laptop dilema

Tražim laptot 17" ekrana koji bi služio uglavnom za surfanje, koji film i slično. Igre nisu bitne, jedino da bude tih i da se ne zagrijava puno.
Izbor mi je pao u rangu do 4000kn na ove modele:


- Asus K73SV-TY247 3.555 kn Intel Pentium B940 4gb rama, 500gb disk i grafička NVIDIA GeForce GT 540M 1GB


- Toshiba Satellite L675-11Z 3.497 kn Intel Pentium P6200 3gb rama 320gb disk ATI Mobility Radeon HD 5470, 512 MB


-DELL Inspiron N7110 3.640kn Intel Pentium B940 3gb rama 320gb disk grafika Intel HD Graphics 3000


-Asus K73E-TY247, 3.564kn Intel Core B950 4gb rama 640gb disk i Grafika: Intel® GMA HD samo nema oznake koja


-DELL Inspiron N7110 3.813kn Intel Pentium B950 4gb rama 500gb disk grafika Intel HD ali nema oznake


-Toshiba Satellite L755-125 3.851kn Intel Core i3-2310M 4gb rama 640 disk grafika NVIDIA GeForce GT 525M 1 GB DDR3 s tehnologijom CUDA


Garancija Asus 2 a Dell 3 godine.
  Izbor mi je ili prvi ASUS ili zadnji Dell, ali kod njega ne znam koja je grafika, jer slične komponente imaju i Intel HD graphics 2000!?

Naknadno sam našao i ovu Toshibu sa najboljim procesorom i malo slabijom grafikom.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
17" laptop dilema

Pogledaj i ovo.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 17" laptop dilema
HP sam izostavio, jer čitajući na netu s njim uglavnom samo problemi, iako konfiguracija nije loša, ali izgleda da je po kvaliteti kao brend spao na niske grane.
16 godina
offline
17" laptop dilema

meni Toshiba Satellite L755-125 djeluje primamljivo...

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 17" laptop dilema
stoop kaže...
HP sam izostavio, jer čitajući na netu s njim uglavnom samo problemi, iako konfiguracija nije loša, ali izgleda da je po kvaliteti kao brend spao na niske grane.

U uredu imamo 5 komada serije 4710s (ulaze u 3 godinu korištenja) bez ikakvih problema. Osobno sam pomomgao u odabiru nekolicini prijatelja (serije 4720 i 4730) i nitko nema ama baš nikada nije imao problema.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
14 godina
protjeran
offline
Re: 17" laptop dilema
mario.L_hr kaže...
stoop kaže...
HP sam izostavio, jer čitajući na netu s njim uglavnom samo problemi, iako konfiguracija nije loša, ali izgleda da je po kvaliteti kao brend spao na niske grane.

U uredu imamo 5 komada serije 4710s (ulaze u 3 godinu korištenja) bez ikakvih problema. Osobno sam pomomgao u odabiru nekolicini prijatelja (serije 4720 i 4730) i nitko nema ama baš nikada nije imao problema.

upravo tako.Imam više HP-ova,Elitebok i Pavilione.Ništa drugo nakon njih..dosad niti jedan kvar,a u prosjeku su 3-4 godine..najstariji Pavilion 7 godina bez kvara..Samo treba paziti na ventiaciju,to je kod HP-a nesretno rješeno odozdola..tako da treba malo izdići nožice

15 godina
offline
Re: 17" laptop dilema
mario.L_hr kaže...

U uredu imamo 5 komada serije 4710s (ulaze u 3 godinu korištenja) bez ikakvih problema. Osobno sam pomomgao u odabiru nekolicini prijatelja (serije 4720 i 4730) i nitko nema ama baš nikada nije imao problema.

osobno posjedujem 4710s i prezadovoljan sam. To mi je radno racunalo i stvarno je svasta prezivio.

13 godina
offline
Re: 17" laptop dilema
tnakir kaže...

osobno posjedujem 4710s i prezadovoljan sam. To mi je radno racunalo i stvarno je svasta prezivio.

Samo se nadam da ga ne prenosiš prečesto (odvali rame).

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
offline
Re: 17" laptop dilema
mario.L_hr kaže...
tnakir kaže...

osobno posjedujem 4710s i prezadovoljan sam. To mi je radno racunalo i stvarno je svasta prezivio.

Samo se nadam da ga ne prenosiš prečesto (odvali rame).

Ja sam pravo musko. Nisam ja ko Appleovi sektasi da ne mogu nosit par kila :) Da... prenosim ga non stop izmedju 4 lokacije na kojima inace radim :))

14 godina
protjeran
offline
17" laptop dilema

Ljudi su postali curice..ono,lap bi da je lak kao perje(zahvaljujući Jabučarim nježnima{#})..imam od 14" pa do 18,4"..tek je taj zadnji ono muka,ali to i nije lap za nosanje,nego u krajnjoj nuždi.17,3" i više su ti desktop replacementi..iako 17,3 nije toliko niti teži od 15,6

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 17" laptop dilema
linuxjuzer kaže...

Ljudi su postali curice..ono,lap bi da je lak kao perje(zahvaljujući Jabučarim nježnima{#})..imam od 14" pa do 18,4"..tek je taj zadnji ono muka,ali to i nije lap za nosanje,nego u krajnjoj nuždi.17,3" i više su ti desktop replacementi..iako 17,3 nije toliko niti teži od 15,6

Da sam imao di kupit 18'' bio bih uzeo njega. Moj iduci lap ce bit envy.

14 godina
protjeran
offline
Re: 17" laptop dilema
tnakir kaže...
linuxjuzer kaže...

Ljudi su postali curice..ono,lap bi da je lak kao perje(zahvaljujući Jabučarim nježnima{#})..imam od 14" pa do 18,4"..tek je taj zadnji ono muka,ali to i nije lap za nosanje,nego u krajnjoj nuždi.17,3" i više su ti desktop replacementi..iako 17,3 nije toliko niti teži od 15,6

Da sam imao di kupit 18'' bio bih uzeo njega. Moj iduci lap ce bit envy.

ovaj moj je dv8,i prezadovoljan sam.Prije njega su pravili one HDX,do 21,5 incja laptop(!!!),sa zakretnim displayom,a Envy je i moj idući odabir,nou ovom trenu sam pokriven lapovima-doslovno..{#}

pogledaj ovo..

 

 

15 godina
offline
17" laptop dilema

Desktop replacement? Meni je desktop ipak malo jaci komp sa 2x24'' monitora. Tesko da ga ikoji lap moze zamijeniti :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: 17" laptop dilema
tnakir kaže...

Desktop replacement? Meni je desktop ipak malo jaci komp sa 2x24'' monitora. Tesko da ga ikoji lap moze zamijeniti :)

A karikiram čisto...Inače stolne kante,zna se kako se opremaju...{#}.Jako su Jabučari uticali na nježnost i krhkost mladih kompjuteraša,pa je teško sad reći nekome da je 17,3" ono normala za lap..svi bi one ultratanke,koje bih mogao zubima pregristi,samo da prije toga stavim list salame i sira pod poklopac displaya..curicasto..{#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: 17" laptop dilema

Jesu li ovo cijene bez pdv-a?

Toshiba iz ovog društva malo iskače!

15 godina
neaktivan
offline
Re: 17" laptop dilema
juchinio kaže...

Jesu li ovo cijene bez pdv-a?

Toshiba iz ovog društva malo iskače!

 

 

Da, sa PDV-om su.

 

15 godina
neaktivan
offline
17" laptop dilema

kako prvi asus nije raspoloživ ( to sam i očekivao jer je cijena prilično niža nego kod konkurencije) a na pohvale nekih kolega za HP našao sam ovaj:

 

HP Pavilion g7 QH566EA B950 / 4GB / 500 / 6470M / FreeDOS za 3.290 kn. Sličan Asusu, samo 1 godina garancije.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice