ACER Aspire 5 A515-51G touchpad

poruka: 9
|
čitano: 4.735
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
ACER Aspire 5 A515-51G touchpad

dobar dan, da li netko zna kako omoguciti geste (Windows 10) na touchpadu na ovom laptopu?

 

U BIOSU imam dvjije opcije ... basic i advance.

Trenutno mi je stavljeno na BASIC i nemam omogucene geste (npr skrolanje sa dva prsta),

 

Pod device managerom vidim da mi je trenutni driver PS/2 Port Compatible Pointing Device

U BIOSu, ako stavim na advance trazi mi I2C driver. Međutim, taj drajver nije izlistan na sluzbenim ACER stranicama za ovaj laptop?

 

Da li imate kakvu ideju?

 

Pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: ACER Aspire 5 A515-51G touchpad

Moras instalirati driver za svoj uredjaj, provjeri dali je Touchpad Synaptics, Elantech ili Alps.

 

Obicno je Synaptics, pa vidi ovdje da skines i instaliras driver. U BIOS-u mora biti na Advanced:

http://www.acersupportus.com/2017/09/acer-aspire-a515-51g-driver-download.html

15 godina
online
Re: ACER Aspire 5 A515-51G touchpad

hvala puno!!!!

 

instalirao sam Synaptics driver sa linka i sada mogu koristiti gestures:

 

 

  • Select an item: Tap on the touchpad.

  • Scroll: Place two fingers on the touchpad and slide horizontally or vertically.

  • Zoom in or out: Place two fingers on the touchpad and pinch in or stretch out.

  • Show more commands (similar to right-clicking): Tap the touchpad with two fingers, or press in the lower-right corner.

  • See all open windows: Place three fingers on the touchpad and swipe them away from you.

  • Show the desktop: Place three fingers on the touchpad and swipe them towards yourself.

  • Switch between open windows: Place three fingers on the touchpad and swipe right or left.

  • Open Cortana: Tap three fingers on the touchpad.
  • Open action center: Tap four fingers on the touchpad.
  • Switch virtual desktops: Place four fingers on the touchpad and swipe right or left.

 

11 godina
offline
ACER Aspire 5 A515-51G Usb type C

Evi imam i ja jedno pitanje vezano za taj model laptopa:

Imam na tom laptopu Usb type C - Usb 3.1 port.

Nabavio sam 3 vrste adaptera sa tog Usb type C porta na običan Usb. No, što god priključum (mobitel, vanjski hard disk, usb memorijski stick), ništa ne radi. Uopće nema znakova da ima napajanje, odnosno na laptopu nema baš nikakvih reakcija kad nešto od toga uštekam.

Je li netko upogonio taj Usb type C utor na Acer laptopima, te ako je, što je i s kakvim kabelima - adapterima - uspio?

Našao sam podatak da bi taj port trebao biti unatrag kompatibilan sa Usb 2.0 i Usb 3.0, no isto tako neki tvrde da taj 3.1 ne mora biti kompatibilan s starijim uređajima...

Hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: ACER Aspire 5 A515-51G Usb type C

Probaj direktno USB-C na USB-C kablom spojiti mobitel (ako imas takav mobitel, ili bilo koji drugi uredjaj koji ti je Tip-C).

 

Kakve adaptere koristis? Obicno su to aktivni adapteri, koji bi radili samo u slucaju da je taj port podrzan kao Thunderbolt

sucelje, sto kod ovog modela to nije slucaj, nego je samo obicni USB 3.1 Tip-C.

 

Uostalom, imas 3 obicna USB porta, i ako preko njih sve radi, onda nemas frke, jer mobitel koji je USB 2.0 ili 3.0,

nece nista brze raditi na USB C portu.

11 godina
offline
Re: ACER Aspire 5 A515-51G touchpad

Nemam kabel direkt usbC na usbC.
Koristim za mobitel kabel koji na jednoj strani ima muški usbC, a na drugoj muški micro usb (mob ima micro usb). Kad prikopčam ne događa se ništa. Niti punjenje moba, a kamoli prepoznavanje od strane laptopa.
Za vanjske hard diskove i usb memorijske stikove koristim adapret koji ima muški usbC, te ženski plavi usb 3.0. U njega uštekam normalni kabel od harda. No, niti tada se ne događa ništa... niti zasvijetli lampica od harda, niti ga laptop prepozna...
Imam još dva adaptera za usb C, ali ni u kojoj kombinaciji mi se ne događa ništa...
U Device manageru nemam neprepoznatih uređaja, ali nemem niti usb 3.1 uređaja, samo usb 3.0.
Na Acerovim stranicama nema drivera za usb, samo drugi, ti su svi instalirani. Čak sam i nadogradio Bios, bez uspjeha, nanavno...

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 13:36 (Darko150).
7 godina
protjeran
offline
Re: ACER Aspire 5 A515-51G touchpad

Provjeri u BIOS-u dali postoji mogucnost aktivacije USB3.1 C porta. Mozda je automatski iskljucen.

 

Ako ne pomogne, savjetuj se sa ACER servisom, moguce je da je neispravan port.

11 godina
offline
Re: ACER Aspire 5 A515-51G touchpad
U Biosu nema toga, a kaj se servisa tiče, niš ne znaju reći prek telefona (iako je minuta preko 5 Kn), nego donesite pa bumo vidli...
No, za sada sam ostavio neka miruje.
Najviše su me zanimala iskustva drugih da li su uspjeli nešto uključiti u taj port...
Hvala, pozdrav.
7 godina
protjeran
offline
Re: ACER Aspire 5 A515-51G touchpad

Skini DriverBooster Free, pa vidi jel postoji kakav update drivera.

 

Naravno, prije toga napravi System Restore tocku, makar ce ti je i on ponuditi,

ali sigurno je sigurno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice