Acer Aspire V Nitro

poruka: 177
|
čitano: 46.990
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Hh fala na komentarima svima :)

A znam da se ne moze kad sam zakinut za opremu jezi ga :/

Al nadam se da se shvatila poanta :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
duhonja kaže...

Pogledaj ovaj...http://www.medion.com/de/shop/slim-gaming-notebooks  nekako mi finaliziranije djeluje..njemacki brandovi ovdje nisu popularni,no itekako su vrlo kvalitetni...

Medion su MSI laptopi sa logom te švapske firme. Isto tako ako naletiš na Fangbook - isto MSI.

 

Kao dobru alternativu pogledaj ovaj popis Clevo preprodavaća unutar EU. Clevo je velki OEM koji proizvodi laptope na koje drugi kelje svoj branding.

Dell Precision M6600
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Ako niste kalibrirali ekran probajte skinuti ICC File (X-Rite i1Pro 2) Sa Notebookchecka

http://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-V17-Nitro-VN7-791G-759Q-Notebook-Review.126701.0.html

 

Pa u Color managmentu na Advanced-Change system defaults napraviti novi profil i ubaciti taj ICC File pod defaultni pa Apply.

 

Ovo je već neka druga priča meni od onog "ekrana" sa kojim je došao.... :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2014 22:25 (Oldy).
 
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Za sada sam i uspješno undevoltao a da ne BSOD-a i uspio skinuti koji celzijus u peakovima Neće meni frajer ipak na 96-97-98 a to je boljka izgleda i tankih asusa, msi-a, lenova bla, bla....

Ne ide tanki lap i H proc koji ima TDP 47W   a u peaku i 58.750W  to ipak treba moći ohladiti.

 

Dakle uspješno sam išao do -81.0546mV.

 

Na -82mV zuji pomalo a na -83mV BSOD-a i naravno na -85mV itd

 

Dynamic CPU voltage offset i processor cache voltage offset.

 

Možda možete i više kod sebe a niže aka -80mV ili niže sigurnije. Bitno je da imalo snizimo temperaturu a da ne gubimo performanse.

 

Radi se naravno sa Intel XTU. Kada vam BSOD-a kojim slučajem postavke se nakon BSOD-a vrate na default.

 

Temp pratim u HWMonitor tako da vidim mix-max kada izađem iz igre.

 

http://i.imgur.com/gc486Uv.jpg

 

http://i.imgur.com/5QIQrp9.jpg

 

Ovdje mi je koliko se sjećam išlo max na 91 nakon GTA 4 što je napredak ipak.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 9:11 (Oldy).
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Šta si stvarno uspio nabiti do 90 i kusur?

 

Ja sam nakon cca 4 sata gaminga (BF4, Crysis 3) najviše doguro do 88, al ono baš sam ga peglao.. I to je bio 88 u peaku i pao je brzo čak i ispod 80 kad su se zavrtili svi ventovi na full..

14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Po HWMonitoru jesam da a to mi se nije sviđalo baš zato sam i poduzeo neke korake.

 

Od toga što je sveukupno koji stupanj hladniji mu neće ništa biti čak dapače ako može.

 

edit: e sada još da ima gdje za skinuti acer coolboost app a o kojem bruji cijeli net a nema ga nigdje na downloadu bilo bi još i bolje da pomoću njega možemo još zavrtiti ventove 19% više a za 11% niže temperature.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 9:21 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

EchoOne

 

Jesi ti uzeo lap sa windowsima? Jel imaš instalirane te acerove appove coolboost i dustdefender?  Da digneš negdje na net da ih skinem i koristim onda. Tnx.

 

Evo SS nakon dvije misije GTA 4 max 90 ovako undervoltan inače bi išao i 96-97-98 u peaku. Lap mi je odignut od stola of skroz. :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 9:59 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Oldy kaže...

EchoOne

 

Jesi ti uzeo lap sa windowsima? Jel imaš instalirane te acerove appove coolboost i dustdefender?  Da digneš negdje na net da ih skinem i koristim onda. Tnx.

 

Evo SS nakon dvije misije GTA 4 max 90 ovako undervoltan inače bi išao i 96-97-98 u peaku. Lap mi je odignut od stola of skroz. :)

E jesam, al meni su ga dali na test iz Acera, tako da sam ga vratio prekjučer nazad...

9 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Vrlo je moguće da ću kupiti ovaj model (Acer Aspire VN7-791G-70B4) samo tražim s Windowsima.

Prevađajući reviewove s te njemačke stranice uočila sam da neki ljudi spominju:

 

- škripeće tipke?

- ima li mrežicu za prašinu?

 

Evo pa ako mi netko može odgovoriti...

Hvala

 

U ovoj temi se raspravljam o kupnji:

http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/kupnja-laptopa-njemackoj/218004.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Ha najviše škripi tj. više se "čuje" tipka space ono "tum" u ostalima ne vidim problem.

 

Da li ima mrežicu iskreno pojma nemam ali se dobije ono "pokrivalo" tipkovnice pa kada se ne koristi može se to staviti preko tipki ako se već poklopac ne spušta.

 

Edit: Ako imaš negdje priliku probaj tipkovnicu live to bi bilo najbolje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 20:01 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Okreni naopacke laptop, trebalo bi se odmah vidjeti ispod ventilacijskih otvora. Ak moj v5 ima trebao bi Nitro imati.

14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Uf sada sam ovaj tren lijen obaviti tu "operaciju" ali budem prvom prilikom dok ga budem dizao sa standa makar da pobrišem prašinu :)

 

Krpica mi je tu sa stane, meni nije teško i više puta na dan pobrisati ako ima prašine po tipkama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 20:19 (Oldy).
 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

@Oldy

 

OK, to me zanimalo za tipke hvala. I na notebookcheck recenziji su to spomenuli, citiram "clattering space bar".

Kad saznaš za mrežicu, javi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
The_Fichek kaže...

Okreni naopacke laptop, trebalo bi se odmah vidjeti ispod ventilacijskih otvora. Ak moj v5 ima trebao bi Nitro imati.

  Okrenuo ja naopako ali ja to ne mogu skužiti da li ima ili nema. Žao mi je.

10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Znaci na ovo mislim - klik mreza malih rupica (gore lijevo slika, metalna mreza sa sitnim rupicama)

To bi trebao vidjeti pod dobrim svijetlom, ako nisi corav i ako dobro pogledas ispod ventilacijskih otvora :D

14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Možda i jesam već ćorav naime nisam više tako ni mlad a niti me konkretno niti zanima da li to ima ili nema tako mi svejedno.

 

Možda netko drugi a da ima isti model može prokužiti da li ima ili ne.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 22:21 (Oldy).
 
0 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Forumaš EchoOne ga je dobro promotrio, možda bi on znao reći.. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Anita P kaže...

Forumaš EchoOne ga je dobro promotrio, možda bi on znao reći.. {#}

Moj model je imao, ne vidim razloga zasto drugi nebi trebali imat, mada nije metalna bila ako me pamet sluzi. Crne boje onako..

14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Update star 5-6 dana Za Quick Access ali sam ga tek sada slučajno vidio i update-ao

 

http://www.acer.hr/ac/hr/HR/content/drivers

 

i da konačno Cool Boost i Dust Defender su tu.... :)

 

http://i.imgur.com/0cjm3fJ.png

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.11.2014 0:17 (Oldy).
 
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Inčrsting! Znači DstDefender se pokreće automatski svakih 3h..

Možeš li malo pojasniti kako CoolBoost radi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Za sada izgleda nikako jer nemam skočni prozor kako svi po netu bruje kao papagaji a to ne volim kada se piše napamet, znaš on to ima i to a u praksi šipak. Ser.. da ne budem bezobrazan samo copy/pejstaju jedni od drugih.

 

Dakle enejblo jesam u quick accessu ali temp su iste nakon izlaska iz igre, e sada očito fali i taj pop up u kojem se aktivira turbo mode za coolboost a toga pop up-a nema.

 

Dust defender ima app/shortcut stavio sam ga gore i to možeš pokrenuti i ručno ali ovoga za sada nema.

 

p.s. tu neko nekoga..... ILI možda u sljedećem updateu za quick access, pojma nemam gdje, kako i kada.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.11.2014 3:26 (Oldy).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

pozdrav.evo i mene, uzeo sam nitro sa i5, 17 incni, 128gb ssd + 500gb hard bez windowsa.

 

stavio sam win7 jer sam namjeravao izbjec w8 koliko god dugo mogu da bih se nedugo zatim iznenadio te shvatio da mi vecina drivera uopce ne radi.

npr synaptics touchpad ne zeli instalirat uopce kako spada vec ga samo prepoznaje kao hid complimant mouse, sve acer appove ne zeli instalirat i kaze da je wrong system.

instalirani su samo defaultni audio driveri bez realtek appa ili dolby digitala takoder

 

znaci nema mi druge nego da stavim 8.1?

 

inace lap mi je ok zasad osim tog da dio tih drivera/appova ne radi...isto tako bih volio da se vent ne pali za neke gluposti, npr za pokretanje spotifyja i slicno.

 

kolike su vam temp u idleu(i5)?

 

 

btw. oldy stavio sam ovaj icc profil pod color management i stavio kao default, nema nikakvog applya. jel se automatski aktivira taj profil ili treba jos nesto napravit?

hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.11.2014 4:21 (rokoko).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Set as default profile?

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

da

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Evo i meni je za oko zapeo Nitro

 

Točnije, gledam ova 2 modela:

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_243&products_id=11643

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_234&products_id=11623

 

Svi Nitro imaju 2 HDD baya jel?

 

Imam otprije Intel 520 SSD od 240GB pa bih njega ubacio kao sistemski disk pa mi je zato bitno da ima 2 HDD baya laptop.

 

Drugo pitanje:

Jel ima smisla davati 1100kn više za model sa i7 procesorom u odnosu na ovaj sa i5?

Primarno koristim laptop za igranje igara (ne pretjerano, najviše igram dotu 2 i isprobam ponekad neku noviju igru - čekam GTA V) te za gledanje filmova/serija/surfanje.

 

Znači nikakve prezahtjevne zadaće, osim tu i tamo neka igra (naglasak na doti)

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Dota nece imati nikakve koristi sa i7 u odnosu na tog gamerskog laptop i5, kao i vecina igri. Neznam je li gta 5 iznimka. BF4 je npr. iznimka. Bice sve vise iznimki u buducnosti, za sada jos ogromna vecina igri nema nikakve koristi od vise od 4 jezgre/threada.

 

Btw. imas tog Acera sa i7 za 450kn manje - nabava.net, a imas i sa i5 za 250kn jeftinije (bez windowsa) - klik

 

Ima m.2 dodatni HDD bay pored postojeceg, znaci trebao bi biti max. iskoristen intel 520 i isto tako max. iskoristeni i noviji SSDi koji ce doci u buducnosti. Problem je doci do tog slota, ako nisi spretan nosi ga u servis za ugradnju.

 

14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Odustao sam od Nitra čitajući koliko ima problema sa pretjeranim grijanjem...

Ipak Acer nije dorastao zadatku, kao što nikad niti nije, da napravi kvalitetan laptop. Odlučio sam se rastegnuti još malo i uzeti Asus ROG

Moj PC  
1 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

imam 15" verziju 3 mjeseca i nikakvog pretjeranog grijanja nema, bas naprotiv.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
sHOCKRE kaže...

imam 15" verziju 3 mjeseca i nikakvog pretjeranog grijanja nema, bas naprotiv.

Koje su ti temp nakon sat - dva igranja ?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
maXonja kaže...

Odustao sam od Nitra čitajući koliko ima problema sa pretjeranim grijanjem...

Ipak Acer nije dorastao zadatku, kao što nikad niti nije, da napravi kvalitetan laptop. Odlučio sam se rastegnuti još malo i uzeti Asus ROG

O kakvom pregrijavanju ti pricas ?

 

Imam navedeni laptop s i7 te igram Farcry 4 pri High postavkama i temperature ne prelaze 75 °C i nakon 2-3 sata konstantnog igranja. Ima hotspot pri sredini pa desno na vrhu gdje mu je ventilator od GPU-a koji se najvise zagrijava. Moras uzeti u obzir da je Nitro puno tanji i laksi laptop u odnosu na ROG750 seriju.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice