Acer Aspire V Nitro

poruka: 177
|
čitano: 46.944
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Da je ne znam koliko GB VRAM-a na 860M ne može ona jadna ništa na UHD-u tražiti. 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Miller uz dobru namjeru ti kazem da je to daleko previse za taj laptop i ne razumijem cemu 4K rezolucija? U Hrvatskoj imas isti model sa 1080p, 8GB RAMa i bez Win8.1 za 7800kn. Sa Win8.1 dolazi sa 12GB RAMa, 60GB SSDom i ta cijena se krece od 8800kn sto bi bilo ravnopravno tom modelu kojeg gledas da on ima 1080p, znaci 4K rezoluciju placas ravno 2000kn, a sto ces dobiti sa njom? Malo vise radnog prostora ili prestisnute i premalene ikone..

 

Za 10300kn best buy je Asus G751JT sa 970M, trenutno 2. najjacom laptop grafom, i opet je to manje od 1400 eura, odnosno do te cijene jos stane 4GB RAMa. Ako nisi hardkor gamer radje idi na Nitroa. Znaci zakljucak je da prvenstveno razmislis treba li ti 4K rezolucija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 23:22 (The_Fichek).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
The_Fichek kaže...

... ne razumijem cemu 4K rezolucija?... Znaci zakljucak je da prvenstveno razmislis treba li ti 4K rezolucija.

 Iskreno nisam ni gledao monitore da li je 4K, UHD, fullHd ili neka druga oznaka, gledao sam komponente koje su mi puno bitnije od monitora, dobro važno je da nema neku premalu rezoluciju i lošu sliku, prvenstveno grafika i cpu,  4K apsolutno nije prioritet, 

hvala na primjedbi 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Onda fino ustedi novce i idi na kupovinu iz hrv. ducana jer ces imati iskoristivo jamstvo u hrv. ovlastenom servisu, a ovako da ga kupis iz Njemacke bi morao slati ga nazad u taj svapski ducan pa bi oni proslijedili dalje u njem. ovlasteni servis. Nije to tak ni lose kada se gleda jedan amazon.de ili CU itd., al ono...

 

1080p definitivno nije premalena rezolucija, nego taman za 17,3" i takodjer manje siluje hardver od 4K.

 

Nadalje, taj Asus je super stvar za 10.3k, stvar je samo sto je robustan, 4.5kg. Zasto super, jer ga po toj cijeni neces nit u Njemackoj naci, znaci tamo se nalazi sa tim specs i 256GB SSDom za 12000kn, sto hoce reci da ovaj u Hrvatskoj ima jos veci ulozeno/dobiveno omjer jer 256GB SSDa ne vrijedi 1700kn. Kao sto rekoh, ako nisi hardkor gamer onda nema nekog smisla ici na taj laptop, tim manje smisla ako ti je draze da ti buduci laptop bude tezak svega 3kg, kao Acer Nitro.

16 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

@The_Fichek hvala na odgovoru

 

nego vjerojatno su se prebaciti na lenovo ili asus, jer taj model imaju rijeci, a ne da ni se dalje ići :) 

 

 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Dragi forumasi, pitao bih vas da mi preporucite neke bezicne slusalice na kojima bi imao dobar i kvalitetan zvuk na ovom laptopu.

Zivim u Austriji, te moze nesto iz njihovih ducana ili s amazona.

Unaprijed vam hvala :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Evo i jedan problem u vezi laptopa

Početkom godine sam kupio Nitra sa i7 procem i 15 inča. Same pohvale imam za laptop inače, međutim od jučer imam problema sa napajanjem.

Naime, baterija se ne puni, bez obzira jeli ugašen ili radi. Laptop prepoznaje adapter, normalno radi s njim međutim kad se ide pogledati status baterije, piše:

 

"54% available (plugged in, charging)"

 

Međutim, samo stoji na tom postotku. Isto tako, prije toga je bio na 60ak %, isključio sam punjač i normalno je koristio bateriju. Ali kad ga opet uključim u struju baterija samo ostane na trenutnom kapacitetu i ne puni se.

Imate kakve ideje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Imam isti laptop samo 17" verziju te nisam iskusio jos nikakvih problema s njime, moja preporuka ti je ako ti se to nastavi događati odmah ga nosi u servis pa nek vide u čemu je problem. Garancija na bateriju ti je samo 1god.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Nemam niti ja taj problem na nitru 17.3" koji je trenutno u prodaji... 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Ati Radeon kaže...

Evo i jedan problem u vezi laptopa

Početkom godine sam kupio Nitra sa i7 procem i 15 inča. Same pohvale imam za laptop inače, međutim od jučer imam problema sa napajanjem.

Naime, baterija se ne puni, bez obzira jeli ugašen ili radi. Laptop prepoznaje adapter, normalno radi s njim međutim kad se ide pogledati status baterije, piše:

 

"54% available (plugged in, charging)"

 

Međutim, samo stoji na tom postotku. Isto tako, prije toga je bio na 60ak %, isključio sam punjač i normalno je koristio bateriju. Ali kad ga opet uključim u struju baterija samo ostane na trenutnom kapacitetu i ne puni se.

Imate kakve ideje?

 meni se to znalo na lenovu događati dok nisam instalirao Energy management! probaj, mozda upali!

HAKOSUKA
15 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Hvala na pokušaju, ali ne pomaže

12 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Pozdrav svima! 

 

Razmišljam o kupnji ovog laptopa. Pa imam par pitanja... 

 

 

1. Koliko je garancija? Jer u MagazinRS (gdje ga imaju za najjeftinije) piše da je garancija samo 1 godinu, šta je malo sramotno.

2. Da li bi općenito preporučili taj laptop? Ili je možda bolje uzeti npr. Asus N551JM za slične novce? 

3. Općenito koji su problemi koje bi mogao očekivati sa tim laptopom (ako ih ima)? 

 

Već sam prolistao temu, ali na kraju mi nije 100% jasno da li su ljudi zadovoljni ovim laptopom ili lagano razočarani. 

 

 

Hvala! 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

1. Krivo pise, za sve Aspire Acere je 2 god za fizicku osobu, 1 god za pravnu, a produljenje jamstva na 3g je moguce u roku 10mj i kosta 250-350kn.

2. Radje idi na Nitroa jer se veca 17,3" dijagonala na te specs inace placa prosjecno dobrih 100 eura vise. Kod Nitroa je fora i sto jednako dobro, ako ne i bolje hladi, a tanji je i samo 0.3kg tezi, iako je 17,3". 5.15kg je bruto, neto je znaci 3kg. Neke prednosti Nitroa su i AC LAN, M2 utor za SSD umjesto half-msata kod N/G551 Asusa. Asus naspram Nitroa ima 7200rpm HDD i uz nesto nizu cijenu mu je to po meni jedina prednost. Koliko sam skuzio samo Playcom ducan drzi N551JM po normalnoj cijeni. Treba paziti na ducan, da ne bi bilo. Osobno nisam cuo za taj ducan, MagazinRS je pak podruznica poznate Future..

3. Mislim da nemas boljeg odabira za te novce pa niti sve do 7500kn ista bolje di onda imas 15.6" Asuse sa i7HQ + 960M itd.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2015 19:39 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Hvala ti puno! 

 

Da još par pitanja postavim. Meni bi laptop trebao za editiranje i slično (Premiere, After Effects...). Misliš da je dovoljno dobar za to (ili je rađe uzeti jedan sa npr. i7 4720HQ cpu?)? I usput neke igrice ako može pokrenuti bilo bi super. Pod "neke igrice" mislim na ove: GTA V, Batman: Arkham Origins, Watch Dogs, Tomb Raider, The Witcher 3 (makar i na low settings).... A i općenito me zanima da li će moći pokrenuti neke novije igrice koje izlaze ove godine, pa makar na low settings.

 

I još nešto... Ja inače imam naviku uvijek laptop držati uključen na napajanje. Bi moglo to skroz zeznuti bateriju ili...? Se može uopće mjenjati baterija na ovom laptopu? I koje se uopće najveće mane ovoga laptopa? Inače sam bio siguran da želim kupiti N551JM, ali nakon šta se ovome spustila cijena, baš me vuče da ipak Nitro-a kupim. Još ima 17-inčni ekran. Ako znaš, je ekran između Nitro-a i N551JM neka velika razlika? U kvaliteti mislim... Iako su oba dva IPS. 

 

I šta se tiče ugradnje SSD-a, kako to ide? Se stavlja umjesto optičkog čitača ili...?

 

Hvala! 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2015 22:58 (The Fruš).
15 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Ja bih ti ipak preporučio N551JM jer je kvaliteta izrade daleko bolja (aluminijsko kućište), temperature cpu/gpu su niže i baterija se može vaditi. Prednost nitra je samo veličina ekrana.
Sve navedene igre možeš igrati u 1080p rezoluciji na medium detaljima bez problema.
Ako imaš priliku, posjeti trgovine koje ih imaju izložene, to će ti uvelike olakšati odluku.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Imam 17" Nitro (i7 4710HQ i 860m; kupljen u 11 mjesecu) i imam samo riječi hvale za njega, baterija drži do nekih 2 i pol do 3 sata surfanja/youtube što je solidno, dok sam igrao na njemu samo GTA 5 kojeg mi vrti pri Normal/High postavkama bez ikakvih trzaja (nisam gledao fps jer se ne opterećujem time, bitno mi je da radi kako treba). Meni osobno su 15" laptopi premaleni te je na 17" puno ugodnije za raditi. Ekran je Full HD 1080p IPS i za ovu cijenu se ne može naći bolji ekran od ovoga. Jedina mana mu je touchpad koji je po meni užasan i česti izvor frustracija jer ako su mi suhi prsti često uopce ne prihvaća dodir, ali opet to je individualno. Ovo je Best Buy laptop za tu cijenu te se nemaš šta puno dvoumiti oko kupovine.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Za editiranje bi ti dobro dosao i7HQ da, vidi si onda, ako se toliko mozes protegnuti:

asus n551jw

acer nitro .028

asus g771jw

Za igre je bitna graficka, neku ulogu i7HQ bas i ne igra, eventualno u CPU zahtjevnim, a MP igrama. 860M/960M je najbolje sto mozes dobiti od 7650kn-9000kn.

 

@zzZZzz

Ma joj, nema nit jedan laptop aluminijsko kuciste, osim Macbooka i takvih vrlo skupih laptopa sa osrednjim performansama s obzirom na cijenu. Alu kuciste bi znacilo da nema plastike od ispod itd., N551JM kolko sam skuzio gore ima nekakav sloj aluminija, kakve vec legure i to mora imati i Nitro, ako to ima moj Acer koji je serija ispod Nitroa, to sto je to onda taj sloj pofarban u crno i preko njega stavljena ona guma sta vec je manje bitno. Nema sanse da je Nitro sav od plastike niti da je N Asus daleko bolje izrade, isto je sa temperaturama. Znam da sam gledao neki review di se vidi da G551JM Asus ima iste temperature prakticki kao 15,6" Nitro, samo su malo drugacije rasporedjene, Acer se vise grije gore prema ekranu, Asus vise prema sredini dole i tako. Btw. jesi ispipao i Nitroa prije kupnje N551JM? U svakom slucaju, taj dojam izrade je subjektivan. Jedno je sigurno, da su oba laptopa iznadprosjecni i dobrog ulozeno/dobiveno omjera, s time da je Nitro aktualniji i novi modeli sa 960M grafama nisu nest skuplji, dok izgleda da nema nasljednika N551JM.. Puno price o Asusima na jednoj Acer temi. Lp

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2015 2:33 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Hvala svima na odgovorima. 

 

Znači opet se vraća u igru N551JM:) Eh, kad bi makar imao 17-inčni ekran. Moram priznati da me to jako vuče prema Nitro-u. Pa makar i imao ne toliko dobar touchpad. Sumnjam da je ovaj koji imam na trenutnom laptopu puno bolji, a opet sam se navikao:) 

 

@The_Fichek - ovu tu su mi ipak malo preskupi. Već sam za Nitro-a podigao razinu maksimalnog budžeta, tako da mislim da neću ići još gore. Ali hvala za preporuke. Šta misliš da taj i5 4200H ne bi baš izdržao dobro kod After Effects? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
The_Fichek kaže...

Za editiranje bi ti dobro dosao i7HQ da, vidi si onda, ako se toliko mozes protegnuti:

asus n551jw

acer nitro .028

asus g771jw

Za igre je bitna graficka, neku ulogu i7HQ bas i ne igra, eventualno u CPU zahtjevnim, a MP igrama. 860M/960M je najbolje sto mozes dobiti od 7650kn-9000kn.

 

@zzZZzz

Ma joj, nema nit jedan laptop aluminijsko kuciste, osim Macbooka i takvih vrlo skupih laptopa sa osrednjim performansama s obzirom na cijenu. Alu kuciste bi znacilo da nema plastike od ispod itd., N551JM kolko sam skuzio gore ima nekakav sloj aluminija, kakve vec legure i to mora imati i Nitro, ako to ima moj Acer koji je serija ispod Nitroa, to sto je to onda taj sloj pofarban u crno i preko njega stavljena ona guma sta vec je manje bitno. Nema sanse da je Nitro sav od plastike niti da je N Asus daleko bolje izrade, isto je sa temperaturama. Znam da sam gledao neki review di se vidi da G551JM Asus ima iste temperature prakticki kao 15,6" Nitro, samo su malo drugacije rasporedjene, Acer se vise grije gore prema ekranu, Asus vise prema sredini dole i tako. Btw. jesi ispipao i Nitroa prije kupnje N551JM? U svakom slucaju, taj dojam izrade je subjektivan. Jedno je sigurno, da su oba laptopa iznadprosjecni i dobrog ulozeno/dobiveno omjera, s time da je Nitro aktualniji i novi modeli sa 960M grafama nisu nest skuplji, dok izgleda da nema nasljednika N551JM.. Puno price o Asusima na jednoj Acer temi. Lp

 

 

Govoriš na temelju review-a, ja sam ih temeljito isprobao oba prije kupovine. I da, dobro sam ga "ispipao" :D Nitro s razlogom ima tu cijenu s obzirom na ono što nudi jer se štedilo na nekim drugim stvarima, ali slažem se da idemo lagano u off topic. LP.

14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

17 inchni nitro je pila od lapa ne brljavi.

 

Da i bolje je za video obrade i7 uzeti ipak će dovršiti rendering brže jer ima dvije fizičke više.

 

Nisam probao AE ali jesam Proshow i Movie maker. 

 

Šta ima asus? Isto kao i probooci najgornji milimetar "metala" naljepljen na plastiku?

 

Ostatak lapa plastika samo eto taj najgornji mm je šatro metal. Čak je touchpad na probooku plastičan to nisu presvukli. 

 

Kada pričaš o metalnom lapu onda neka bude metalan jbga ovo to nije. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2015 9:07 (Oldy).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Jao kad ovo vidim," on je bolji jer je od aluminij" poludim. Acerovo kućište je izrađeno kompletno od plastike. To mu uopće ne umanjuje vrijednost nego je po meni čak i bolje. Konstantno laptop nosim sa sobom svugdje i dosada nije bilo nikakvih problema tipa škripanja ili da se je nešto razmrdalo. Ovo je izrazito kvalitetno napravljen laptop, tipkovnica je ugodan te se vrlo brzo privikne na nju, jedino je taj touch problem jer su ga presvukli nekakvom završnom plastikom kako bih odgovarao izgledu ostatku kućišta te ponekada kada su mi prsti suhi jednostavno ne hvata geste pa konstantno moram miš nositi sa sobom. Tijekom svakodnevnog rada na njemu laptop je u potpunosti hladan, dok za igranje igara bi ipak preporučio nekakvo vanjsko hladnje, čisto zbog toga da mu osiguraš dugovječnost jer svaki laptop se puno grije pod full-load te mu s nekakvij vanjskim hlađenjem od 150-200kn olakšaš život. Danas imaš svakakvim mogućnosti kod kupovine od 12 pa do 24 rate beskamatno stoga nemoj radi toga što želis uštedjeti nekoliko stotina kuna izabrati slabiji model, sve ispod i7 odmah prekriši s liste jer jednostavno kupuješ si laptop koji će te bez problema služiti sljedećih 5 godina stoga quad-core je pod must, te će ti uvelike olakšati život dok renderinja videa i sve ostaloga što stavih pod njega. Za ovaj novac (ja sam bio dao 7700 za njega) nemaš boljega izbora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

@Oldy - budući da ću zapravo tek početi sa učenjem montaže i ne znam baš puno o tome zasad - je quad-core važan samo radi bržeg renderinga ili...? I koliko otprilike može ubrzati stvari? 

 

@Runiks Hvala na feedback-u. Koliko dugo već imaš Nitro-a? A ovo šta si rekao da bi ga mogao uzeti i na rate imaš i pravo. Trebao bi razmisliti. Ipak laptop nije neko kratkoročno ulaganje (ovaj laptop kojeg imam trenutno je oko 5-6 godina star). 7700 kn si ti dao za njega? Mi možeš napisati koji cpu, gpu, ram i hdd imaš? 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
The Fruš kaže...

 

@Runiks Hvala na feedback-u. Koliko dugo već imaš Nitro-a? A ovo šta si rekao da bi ga mogao uzeti i na rate imaš i pravo. Trebao bi razmisliti. Ipak laptop nije neko kratkoročno ulaganje (ovaj laptop kojeg imam trenutno je oko 5-6 godina star). 7700 kn si ti dao za njega? Mi možeš napisati koji cpu, gpu, ram i hdd imaš? 

 

 

 Kupio sam ga u 11mjesecu, znaci nekih 7 mjeseci ga imam. Kad kupuješ nešto radije daj par stotine više ako se isplati nego kupiti slabije pa ce ti onda za 2-3 godine poceti trzati u browseru jer dual-core će biti preslab. Ja sam na ovo gledao kao investiciju jer će mi vrlo brzo vratiti novac koji sam dao za njega, a sada i ti postavi to pitanje sebi. Konfiguraciju imas pod Moj PC.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2015 16:58 (Runiks).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
I znači nemaš nikakve veće zamjerke ovih 7 mjeseci?

A lijepu konfiguraciju imaš, moram priznati...:)
11 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

dokle god traje ova akcija za asus pouzdanost u prvoj godini ja nebih gledao nikakav acer, silujes lap u prvoj godini on se pokvari das ga na servis uz prethodnu registraciju i dobis popravljen lap i povrat ulozenih novaca tako da na kraju imas i asus i jos si kupis jedan acer nitro ako treba  

12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Hahahahaha... Pametno!:) 

 

Osim ne znam šta sve spada pod pojam "silovati laptop":) 

 

 

11 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

A skines neki stres test i ostavis da radi po 24 h i po ljeti kada su vece temperature ;) 

12 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Previše truda:) Ipak želim laptop kojeg bi koristio, a ne kojeg bi uništio:) 

 

Okej, ovo je već previše off-topic, tako da se ispričavam. 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
The Fruš kaže...

@Oldy - budući da ću zapravo tek početi sa učenjem montaže i ne znam baš puno o tome zasad - je quad-core važan samo radi bržeg renderinga ili...? I koliko otprilike može ubrzati stvari? 

 

@Runiks Hvala na feedback-u. Koliko dugo već imaš Nitro-a? A ovo šta si rekao da bi ga mogao uzeti i na rate imaš i pravo. Trebao bi razmisliti. Ipak laptop nije neko kratkoročno ulaganje (ovaj laptop kojeg imam trenutno je oko 5-6 godina star). 7700 kn si ti dao za njega? Mi možeš napisati koji cpu, gpu, ram i hdd imaš? 

 

 

 Samo? Pa uzmi jednojezgrenog celerona pa renderiraj full hd video (ako bi izrenderirao uopće tj. ako bi i započeo jadan uopće) pa uzmi quad i7 pa s njim renderiraj..

nije ni sa quad i7 instantno i njemu treba vremena a kamoli da je još sporiji proc. 

 

quad ti je ulog u budućnost veći nego dualac. 

 

Koliko? quad je najmanje duplo brži od dualca ima dvije fizičke više koje su u rangu onih na dualcu i5. 

 

Za raditi videa baš profi bi ja rađe ubuduće slagao kantu nego se patio sa lapovima. Ali kažem baš onako profi. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2015 5:08 (Oldy).
12 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

@Oldy Znaš da i imaš pravo?:) 

 

Definitivno uzimam quad-core. (iako sam i prije ovoga došao do zaključka da mi je puno pametnije uzeti ga)

 

Hvala na pomoći!

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice