Acer Aspire V Nitro

poruka: 177
|
čitano: 46.841
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_243&products_id=12047

 

Mislim da ce biti dobar za igre, ali me zanima hoce li dobro raditi s programima kao sto su Sony Vegas, FL Studio, After Effects, Photoshop i ostalo? (Da znam da je dual core, ali trenutno budžet ne dopušta više :P)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Jel' netko u ova 3 mjeseca uzeo V Nitro? Ima li novih modela?

10 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Pozdrav.

Nakon preporuka u Ultimativnoj temi za preporuku prijenosnika našao sam i ovaj dio za Nitro.

Mislim da ću uzeti Nitro ali mi se više sviđa neki s 15.6'' ekranom jer imam još jedan novi vanjski monitor.

Vidim da svi više manjete pišete o igranju igrica na toj mašini no jel netko ima iskustva kako SolidWorks radi na njemu.

Meni treba neki novi laptop jer je ovaj koji imam je star skoro 10 godina. Počinjem raditi neke sitnice u SolidWorksu i nešto u AutoCADu pa mi treba neki laptop koji će to vrtiti solidno.

Ako ima tko kakvih infomacija iz prve ruke molim nek podijeli sa mnom. Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

moram priznat da sam zaista ugodno iznenađen performansama  nitra (VN7-591G, NX.MUVEX.022), tim više što sve novije igre može pokretati sasvim solidno na high postavkama uz oku prihvatljiv FPS. svi koji traže  gejmerski laptop srednjeg ranga neka ne traže dalje, naravno ako ne žele nametljiv "dječji" izgled kao što je u slučaju asusuove ROG serije. ugradnjom m.2 SSD-a (moj izbor samsung EVO 256gb)  brzina win boot-a je između 6 i 10sec. što se ekrana tiče imam samo riječi hvale, tim više ako se kalibrira ručno. tipkovnica također ugodna za rad uz gotovo nepostojeće savijanje. touchpad solidan, ponekad malo mušićav. baterija je uspjela izdržati uz klasično surfanje bez pregledavanja "teških" stranica i youtub-a uz battery saver i minimalno osvjetljenje ekrana oko 4h. gejming na bateriji nije izdržao niti 50 min. uz naravno lošije performanse. što nije niti čudno ako se uzme u obzir sam hardware.  aceru je uspjelo popriličan jak hardware strpati u zaista tanko kućište cca 2.4cm debljine. što vodi do mogućeg problema visokih  temperatura i throttling-a. što je ujedno moja najveća zamjerka. naravno, ovisi od igre do igre. najviše temperatura CPU-a I GPU-a imao sam igrajući FC4 i BF hardline. na cooling pad-u laptop je dosezao temp. do 97c, što je puno previše (acer tvdi da je max dozvoljena temp. 105c). pošto za mene to nije prihvatljivo niti normalno, odlučo sam promijeniti orginalnu tvorničku termalnu pastu. koja je inače kod svih laptopa nikakve kvalitete. odlučio sam se za thermal grizzly kryonaut (cca. 150kn 5,5 grama). inače ova pasta ima najbolje rezultate iza pasti koji su na bazi tekućeg metala. rezultat je bio više nego dobar, sa 97c uspio sam sniziti temp. na 90c. no i dalje nisam bio zadovoljan. sljedeći potez je bio "žrtvovanje" performansi isključivanje turbo boost-a u bios-u (potrebno otključavanje bios-a). rezultat je smanjenje temp. s 90c na 85c uz minimalan tj. zanemariv pad performansi, možda 1-2 FPS. kako nisam niti s time bio zadovoljan, odlučio sam male RAM heatsink-ove naljepiti na CPU i GPU heatpip-ove. rezultat je bio smanjenje s 85c na 78c, što je i krajnje prihvaljivo. neke manje zahtjevne igre kao npr. COD MW3 ili noviji mad max, temp. se kreću između 58c i 68c (u ovom slučaju temp. ostala ista prije i poslije mod.) što je u rangu desktop računala. svi koji razmišljaju o kupnji ovog laptopa, moja topla preporuka i savjet da između i7 i i5 procesora izaberu i5 zbog nižih temp. i manje mogućnosti tt-a. za gejming i7 procesor nije toliko niti bitan jer većina igara koristi dvije jezgre.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2015 12:59 (Rick Grimes).
Moj PC  
8 0 hvala 4
15 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Rick Grimes kaže...

moram priznat da sam zaista ugodno iznenađen performansama  nitra (VN7-591G, NX.MUVEX.022), tim više što sve novije igre može pokretati sasvim solidno na high postavkama uz oku prihvatljiv FPS. svi koji traže  gejmerski laptop srednjeg ranga neka ne traže dalje, naravno ako ne žele nametljiv "dječji" izgled kao što je u slučaju asusuove ROG serije. ugradnjom m.2 SSD-a (moj izbor samsung EVO 256gb)  brzina win boot-a je između 6 i 10sec. što se ekrana tiče imam samo riječi hvale, tim više ako se kalibrira ručno. tipkovnica također ugodna za rad uz gotovo nepostojeće savijanje. touchpad solidan, ponekad malo mušićav. baterija je uspjela izdržati uz klasično surfanje bez pregledavanja "teških" stranica i youtub-a uz battery saver i minimalno osvjetljenje ekrana oko 4h. gejming na bateriji nije izdržao niti 50 min. uz naravno lošije performanse. što nije niti čudno ako se uzme u obzir sam hardware.  aceru je uspjelo popriličan jak hardware strpati u zaista tanko kućište cca 2.4cm debljine. što vodi do mogućeg problema visokih  temperatura i throttling-a. što je ujedno moja najveća zamjerka. naravno, ovisi od igre do igre. najviše temperatura CPU-a I GPU-a imao sam igrajući FC4 i BF hardline. na cooling pad-u laptop je dosezao temp. do 97c, što je puno previše (acer tvdi da je max dozvoljena temp. 105c). pošto za mene to nije prihvatljivo niti normalno, odlučo sam promijeniti orginalnu tvorničku termalnu pastu. koja je inače kod svih laptopa nikakve kvalitete. odlučio sam se za thermal grizzly kryonaut (cca. 150kn 5,5 grama). inače ova pasta ima najbolje rezultate iza pasti koji su na bazi tekućeg metala. rezultat je bio više nego dobar, sa 97c uspio sam sniziti temp. na 90c. no i dalje nisam bio zadovoljan. sljedeći potez je bio "žrtvovanje" performansi isključivanje turbo boost-a u bios-u (potrebno otključavanje bios-a). rezultat je smanjenje temp. s 90c na 85c uz minimalan tj. zanemariv pad performansi, možda 1-2 FPS. kako nisam niti s time bio zadovoljan, odlučio sam male RAM heatsink-ove naljepiti na CPU i GPU heatpip-ove. rezultat je bio smanjenje s 85c na 78c, što je i krajnje prihvaljivo. neke manje zahtjevne igre kao npr. COD MW3 ili noviji mad max, temp. se kreću između 58c i 68c (u ovom slučaju temp. ostala ista prije i poslije mod.) što je u rangu desktop računala. svi koji razmišljaju o kupnji ovog laptopa, moja topla preporuka i savjet da između i7 i i5 procesora izaberu i5 zbog nižih temp. i manje mogućnosti tt-a. za gejming i7 procesor nije toliko niti bitan jer većina igara koristi dvije jezgre.

 Čestitam na dobroj kupnji :) . Zanima me gdje si kupio ovaj m.2 SSD i da li su ti ga u servisu ugradili?

8 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

hvala. :)

navedeni ssd kupio sam preko njemačkog ebay-a jer taj ssd kada sam ga tražio nije bilo moguće kupiti u hrv. tj. nitko od domaćih trgovina nije ga imao u ponudi. platio sam ga oko 120 ojra uključujući i dostavu. sad taj isti ssd možeš navaviti i kod nas: samsun 850 evo 250gb između 860kn i 1100kn.

naravno da sam ga ugradio sam kao i sve ostale "modifikacije" ne gubiš garanciju ako ga ugrađuješ sam pod uvjetom da prilikom otvaranja zbog nestručnog rukovanja dođe do raznih oštećenja na matičnoj ploči ili samom kućištu. ukrako, svak vidljiva oštećenja nastala nestručnim otvaranjem automatski gubiš garanciju. potvrdili u zelcos-u (ovlašteni acer servis). ako nisi siguran, odnesi u servis, ugradnju bi trebao platiti oko 100kn. inače, sama ugradnja za 15.6" nitrač nije uopće teška kako se čini. potrebno je odšarafiti sve šarafiće i lagano prsitima i noktima odvojiti tipkovnicu od kućišta (niti pod razno koristiti krute i oštre metalne alate i ostala metalna pomagala). pažljivo i lagano odvojiti tipkovnicu od kućišta, ne jako dizati i čupati maksimalo pri kutu od cca. 35 stupnjeva jer je postoje tri kabla koja povezuju tipkovnicu i mat. ploču. uz malo zezancije nije potrebno te kablove odvajti, već se može m.2 ssd ugraditi bez micanja tipkovnice i odpajanja kablova. nema puno prostora, ali malo spretnijoj ruci to neće biti problem. na slikama se vidi kako sam ugradio ssd bez odvajanja kablova i micanja tipkovnice. ako imaš nitrača u 17" verziji, u tom slučaju je potrebno vaditi matičnu ploču kako bi se mogao ugraditi m.2 ssd, i taj je posao najbolje prepustiti serviseru. naravno, kad je već matična ploča vani onda je dobra prilika da se promijeni i termalna pasta... i ram... ako je baš potrebno 16gb.

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

hmm inace neki servisi ti nece priznati garanciju ako vide da su šerafi osteceni, obicno se to vidi na crnim šerafima kad pritezes oni se ostecuju na taj nacin vide da je laptop otvaran, ali ako oni daju da se takve duboke preinake rade onda super, no ja to nebi nazivao gaming laptopom, temp su ocajne i ako nakon toliko ispljuvanjih novaca jos ti sam moras raditi preinake i trositi novce na paste itd onda je to po meni fail, recimo steta sto eurocom nije dostupan kod nas, cijenom su slicno pozicionirani ko acer i asus a punooo bolje hladnje i opcenito kvaliteta proizvoda je na visini.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
roby27 kaže...

hmm inace neki servisi ti nece priznati garanciju ako vide da su šerafi osteceni, obicno se to vidi na crnim šerafima kad pritezes oni se ostecuju na taj nacin vide da je laptop otvaran

ako misliš na threadlocker (to je ona plava pasta na navoju šarafića), to ne služi za otkrivanje da li je laptop otvaran ili ne, već služi tome da spriječi popuštanje šarafa usljed utjecaja vremena i raznih vibracija.  za otkrivanje neovlaštebog otvaranja laptopa serviseri imaju druge metode, one najjednostavnije su kada vide oštećenja koja su nastala nestručnim otvaranjem. osim toga, uz odgovarajući alat iliti šarafciger (bit) nikakva oštećenja ne nastaju na glavi šarafa i navoja. šaraf ostaje u stanju kako kao kada je izašo iz tvornice. kada se šaraf priteže nećeš  pritezati silom većeom nego što je potrebno već kad osjetiš otpor staneš, ipak je ovdje riječ o finoj elektronici. svatko tko zna razliku između prosječnog šarafića na laptopu i šarafa na kamionu znati će o čemu govorim. ne treba raditi probleme i studije tamo gdje ih nema.

da nisam siguran ne bih ovo pisao. poslije mog otvaranja (nakon što sam ugradio ssd) laptop je bio na servisu (problem software-ske prirode) i nikakvih problema nije bilo, tj. nikakvog govora o neovlaštenom otvaranju laptopa nije bilo.

 

roby27 kaže...

 no ja to nebi nazivao gaming laptopom, temp su ocajne i ako nakon toliko ispljuvanjih novaca jos ti sam moras raditi preinake i trositi novce na paste itd onda je to po meni fail, recimo steta sto eurocom nije dostupan kod nas, cijenom su slicno pozicionirani ko acer i asus a punooo bolje hladnje i opcenito kvaliteta proizvoda je na visini.

 

problem s temp. su najčešće kod nitrača s i7 procesorom, što je logično, dvije jezgre više, što znači i viš temp. a hlađenje je jednako riješno kod oba modela s i5 i i7 procesorom. s obzirom na dimenzije laptopa nije niti realno očekivati da će hlađenje biti učikovito kao kod asusove ROG-FAT serije. također nije točno da sve i7 varijante nitrača imaju problema, niti je potrebno raditi ovo što sam ja radio. da je to takav problem nitko ne bi kupovao nitro seriju. ona stara: "dobre glas daleko se čuje, loš glas jo dalje"

puno se postigne isključivanjem turbo boost-a (po potrebi). znači nije potrebno mijenjati termalnu pastu. dovoljno je kupiti kvaliteniji cooling pad i isključiti TB (po ptrebi). samim time se mogu spustit temp za nekih 5 do 10 stupnjeva bez gubitka performansi. niti će svi igrati FC4 i BF, igre koje su zaslužne za enormno visoke temp, niti kupuju laptop isključivo da bi ga maltretirali 24/7. ovo je ipak samo laptop, za sve ostale ozbiljnije, intezivnije i kompleksnije radnje tu je stolno računalo. kao što sam napisao, prosječne gejming temp. za prosječno zahtjevne igre iznose 58c - 68c, s turbom 68c - 78c ako je to toliko loše za gejming laptop onda se pitam što je dobro? sve ovo što sam ja napisao su moja iskustva, što ne mora biti slučaj da će i drugi imati isti problem. i dalje tvrdim da je nitro vrlo dobro balansiran laptop koji će zadovoljit potreb svih zahtjevnijih korsnika bez obzira za koju ga namjenu koristili.

10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

roby27

Moze link kakvog dobrog Eurocoma za 900-1000 eura koji bi trebao biti direktan konkurent Acer Nitrou?

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2015 23:31 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

U EU neces naci, ali evo sa jacim procom i jacom grafom, cijena je mrvicu veca ali dala bi se sniziti da je i5 moguce odabrati

 

http://www.eurocom.com/ec/configure(1,257,0)ec

 

Kad je konfigurator nece prebacit link, moras sam otici na sajt pa izabrati opcije koje ti pasu....

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2015 12:10 (roby27).
8 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

imam isti takav kao i ti, al vidim ti si upikirao i7, a ja imam ''samo'' i5. Ne znam jel mi preletilo pa nisam skuzio ili ga tada nisu imali. Uzeo si u Instaru kao i ja?

artuditu
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
roby27 kaže...

U EU neces naci, ali evo sa jacim procom i jacom grafom, cijena je mrvicu veca ali dala bi se sniziti da je i5 moguce odabrati

 

http://www.eurocom.com/ec/configure(1,257,0)ec

 

Kad je konfigurator nece prebacit link, moras sam otici na sajt pa izabrati opcije koje ti pasu....

 Baš gledam stranicu,čini mi se zanimljiva,dalo bi se tu fino naručit nešto(nadogradit moj lap npr..)...al sad vidim da je firma u Kanadi..?
Nigdje na stranici ne mogu naci podružnicu u Europi...???
Kako to ide onda s dostavom i davanjima..?

 

11 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Pise ti sve kad ubacis u kosaricu, nisu male cifre u igri jer na to ide pdv i shiping, carine mislim da nema

13 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Budem si malo pogledao...narucim si ja nes od toga kod poznatih u Njemacku,pa mi oni dofuraju ,ako prodjem povoljnije..

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2015 8:28 (Berkut).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Pozdrav ekipa,

Znaci gledao sam dosta dugo Asus ROG GL552JX u instar-a za 7400 kn,u medjuvremenu se pojavio nitro za 7500kn takodjer u instar-a na akciji.Sad se premisljam izmedju ova dva laptopa,znam da se isplati dat 100kn vise za ekran od 17 incha,i za gtx 960m umjesto gtx 950m,nisu velike razlike al su razlike.Premisljam se u osnovi radi marke laptopa,i situacije s grijanjem.Posljednji laptop koji sam kupio bio je Asus i jos uvijek radi kako treba nakon 4 godine,a u vezi acera sam skeptican jos od prije iz nekih drugih razloga mada ga nikad nisam imao.Zanima me sta vi preporucate u ovom slucaju izmedju ova dva laptopa?Ovih 100 kn razlike mi stvarno nije bitno,zanima me kvalitetnije i dugotrajnije.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
eragon kaže...
Pozdrav ekipa,

Znaci gledao sam dosta dugo Asus ROG GL552JX u instar-a za 7400 kn,u medjuvremenu se pojavio nitro za 7500kn takodjer u instar-a na akciji.Sad se premisljam izmedju ova dva laptopa,znam da se isplati dat 100kn vise za ekran od 17 incha,i za gtx 960m umjesto gtx 950m,nisu velike razlike al su razlike.Premisljam se u osnovi radi marke laptopa,i situacije s grijanjem.Posljednji laptop koji sam kupio bio je Asus i jos uvijek radi kako treba nakon 4 godine,a u vezi acera sam skeptican jos od prije iz nekih drugih razloga mada ga nikad nisam imao.Zanima me sta vi preporucate u ovom slucaju izmedju ova dva laptopa?Ovih 100 kn razlike mi stvarno nije bitno,zanima me kvalitetnije i dugotrajnije.

Ako imas priliku, posjeti trgovinu, pogledaj ih uzivo, tako ces lakse steci dojam o kvaliteti izrade, to je meni pomoglo kod slicne dileme.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Tesko da cu imat prilike,izgleda da cu morati napamet narucivati,ma dobro vjerovat cu recenzijama ekipe sto je ovdje pisala tako da cu vjerojatno uzet Nitra.Nego,slao sam mail ovima gore u instar,pitao sam ih da li ima m.2 utor za SSD,Leon iz instara mi je vratio da nazalost koliko on vidi nema m.2 utora,a po internetu i ovdje kako neki ljudi pisu ima,onda jel ima ili nema m.2 utor za SSD disk?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Pozdrav jos jednom,izgleda da sam odlucio i sutra narucujem nitra u instara ili adm.hr to cu jos vidjeti.Sad me zanima jel ima gdje za kupiti produljeno jamstvo za acera,nesto sam gledao po netu i slabo sam nasao za ovu seriju laptopa da ima,i bilo bi dobro ako moze netko odgovoriti za m.2 slot od prije,jel ima ili ne?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

[deleted]

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2015 17:29 (enzovz).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Rick Grimes kaže...

moram priznat da sam zaista ugodno iznenađen performansama  nitra (VN7-591G, NX.MUVEX.022),

Odličan rivju :)

Pratim prijenosnike godinu dana i definitivno je Nitro best buy u razredu oko 1000E, eventualno Asus ROG ali mislim da je on ipak malo skuplji.

Ja planiram uzeti 17'' verziju i također ubaciti Samsungov SSD unutra.

Zanima me slijedeće a to je multitasking tj. ponašanje i temperature računala kad ima otvoreno puno aplikacija.

Znači Firefox s otvorenih 30 tabova, Chrome s 10 tabova, Word, Excell, Outlook, Explorer, Autocad....

9 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Pozdrav ljudi. Ja sam prije nešto više od godinu dana kupila ovaj laptop (Acer Aspire V17 Nitro).

Malo sam gledala cijene (moj je kupljen u Njemačkoj) i još uvijek drži otprilike istu cijenu kao i prije godinu dana.

 

Ima li ga još netko? Kako ste zadovoljni nakon dužeg korištenja?

Je li za onaj Acer Quick Access software izašao napokon onaj Coolboost ili kako se već zvao, što je trebao biti uz DustDefender?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Desi Anita, hah :) Kako se drzi laptop?

 

Cijene su skoro pa jednake da, a modeli sa zadnjom Skylake Intel generacijom su nesto skuplji kao i sve ostalo sa Skylake u imenu. 

9 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

A eto, ok sam. Imala sam malo problema s laptopom prije mjesec dana no čini se da se samo od sebe (instalacijom drivera grafičke) popravilo.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/irql_not_less_or_equal-windows/234234.aspx )

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Pozdrav svima!

 

Od prije dva mjeseca i ja sam postao vlasnik V17 Nito - Black Edition uređaja! Ukazala se mogućnost nabavke novog laptopa, pa sam htio neki s kojim ću bez problema moći pokrenuti neke grafički malo manje zahtjevne tipa Xcom2. Pa sam nakon čitanja recenzija i ocjena nabavio Aspire Nitro VN7-792G, NX.G6TEX.035. U njega sam ugradio Kingstonov m.2 SSD od 120 GB na kojem je instaliran Win 10, a kako je uređaj poprilično komplicirano otvarati odmah sam dodao i još 8 GB RAM-a.

 

Do sad sam više nego zadovoljan, ali ima par sitnica koje me živciraju:

najviše me muči nekavo čudno zastajkivanje i trzanje. Javlja se obično kad igram Heroes 6 i to u trenutku kad igra treba odraditi malu animaciju napada, sve skupa kao da stane na pola sekunde-sekundu. No zastajkivanje sam primjetio i u WinAmpu koji mi služi kao glavni svirač! Samo se dogodi da pjesma zastane na pola sekunde. Istina, u Winampu se to dogadja puno rjeđe. No mislim da se u ovako jakom uređaju to nebi smjelo događati. I treća stvar, iz unutrašnjosti uređaja se čuje neko čudno zujanje koje pretpostavljam ima veze sa nekim ventilatorom, zuji 20-30 sekundi, pa par sekundi ništa i onda opet nastavi zujati.

 

Eto, ako netko ima iskustva molim da mi odgovori je li to uobičajeno ili kako to riješiti. I postoji li neki program kojim bi mogao doznati što se točno dogodi u trenutku kad uređaj zaštuca? (Inače prilikom instalacije 10-ke podignuti su svi novi driveri!)

 

Hvala na odgovorima!

 

HP ProBook 4530s
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

To zujanje moguce da je feature da se ventovi povremeno obrnuto zavrte kako bi se ispuhala prašina. Nisam siguran treba li za to kod najnovijeg Nitroa biti instaliran softver ili je vec nastimano u BIOSu. Pogledaj kako izgleda ta aplikacija: http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/acer-aspire-v-nitro/217113.aspx?jumpto=4473097&sort=asc&view=flat&page=3

 

Sto se tice Heroes6 stisni desni klik na .exe file igre, zatim troubleshoot i zatim stavi da bude kompatibilno sa Win10 jer je vjerojatno nastimano da po difoltu radi bolje za Win7. To bi trebalo rjesiti stvar i smanjiti temperature prilikom igranja starijih igrica. Slicna stvar bi mogla biti i sa WinAmp.

 

Javi je li ista pomoglo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2016 13:22 (The_Fichek).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Fichek, hvala na brzom odgovoru!

WinAmp sam riješio tako da sam ga deinstalirao i zamijenio s AIMP-om, zasad nemam problema!

Što se heroja tiče, pokušao sam promijeniti na Compatible sa Win 10, ali ta opcija ne postoji, zadnji je Win 8! Probacu s njim pa cu vidjeti što se dogadja!

I za kraj, što se zujanja tiče, mislim da nije u pitanju dust defender jer bi se on po defaultu pali svakih 3-4 minute (nisam napomenuo kako se zujanje čuje konstatno, ne samo za vrijeme igranja)!

U svakom slučaju još jednom hvala na odgovoru, javim kako se uređaj ponaša!

 

EDIT:

Da ne pišem novi post, evo par dojmova:

AIMP se pokazao odličan, radi bez trzanja, a za razliku od WinAmp-a vrti i druge formate što mi super odgovara (imam običaj u playlistu složiti nekoliko albuma pa mi cijelo vrijeme svira u podlozi)!

Za HEROES VI nema pomoći, očito igra nije dobro optimizirana za Win10 (s obzirom da se radi o Ubisoftu - nikakvo čudo, ipak se radi o starijem naslovu! btw probao sam i HEROES VII koji su mi užas, jeza i katastrofa, deinstalirao nakon par sati igranja)!
I 3. problem koji me mučio, zujanje, vjerojatno se radi o ventilatoru koji nije dobro učvršćen u unutrašnjosti. jedino neznam je li problem bio i prije otvaranja ili tek nakon nadogradnje. u svakom slučaju mislim da ću ga morati još jednom otvoriti i provjeriti što se u stvari događa!

toliko, pozz svima 

HP ProBook 4530s
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 19:47 (elvis).
16 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Raja da i vas ovdje pitam. 

 

Ujutro idem naruciti novi laptop i izbor sam suzio na dva modela, ACER NITRO VN7-591G 4K IPS ili Acer V5-591G. Acer v5 dode sa i56300hq, 8gb ddr4, 128 gb ssd, 1tb hdd, gtx 950m 2 gb a nitro model dode sa  Intel Core i5-4210H, 2.9GHz (Turbo do 3.5GHz, Haswell, 2 Cores, 4 Threads, Cache 3MB). Display: 15.6", LED, 4K UHD IPS, rezolucija: 3840 × 2160. VGA: Nvidia Geforce GTX 960M 4GB GDDR5. RAM: 8GB DDR3L. Storage: 1TB + 8GB SSHD. Optika: DVD-RW i on je skuplji 50 eura. Interesuje me koji po vama model bolji, kvaliteta izrade, kakve su temperature pri radu i igranju. Laptop bi koristio za posao, office i slicno, filmove te za igranje tipa gta v, crysis 3, pes, nba 2k, call of duty black ops 3 i slicno.

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice