ACER NITRO 5 AN515-51 kamera

poruka: 10
|
čitano: 502
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina

Evo,ovako kupio sam prije 2mjeseca acer nitro-5,instalirao win 10,i eto problema,nemogu uopce koristiti kameru,pokusavao sam sam dodati u device manager,al jednostavno kao da nemam uopce kameru(ni mikrofon),te je nemogu koristiti.

I'm a gamer,not because i don't have a life but because i choose to have many ❤
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Probaj upalit neki video chat 

edit ; ili upisi na google camera test i moras dozvolit koristenje kamere ako ju laptop ima radit ce.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 19:27 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Opet nista :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Re: ACER NITRO 5 AN515-51 kamera

vjv. nemas driver skini driver booster pa provjeri.

10 godina

-imaš li kameru? (specs..) + ako imaš postavke bios pa možda i prekidač kao za wlan.. ako nemaš, tad zaboravi :))

-u device manager se ne dodaju uređaji, nego os sam vidi-detektira i ako prepozna (tj ako ima driver) instalira ili to obaviš sam.

-vjerojanto neka generička chicony, vjerojatno postavke, ako ne u biosu onda za os-sigurnost-lokacija itd tj zabranjen pristup uređajima. Ili imeš neku spešledišen winver gdje je to spetljano (bolje imati čist-origigi win). Kao za wlan novijii stnadardi sigurnosti predvišaju da uređaj treba biti moguće onemogućiti-isključiti (zloupotreba) .. ili je crklo no rezultat je tad recimo isti :) tj kao da uređaja nema a pošto nije bitan za sys i kvar nije takav da radi probleme ostatku ne primjećuješ ništa drugo kao problem.

-možda iskoristiti jamstvo, ako nema, nova webcam je 100-200kn ...

edit: .. no kako to obično biva, obični trollovi kao i driverbusteri :)

-naravno, kao u originalnom postu, jednako vrijedi pravilo.. ne koristiti smeće, 3rd party .. pa ponovimo, driver buster je smeće. Driver za sve potrebno nije problem, pronaći-instalirati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 23:38 (ihush).
8 godina

Pokušao sam tražiti drivere našao sam par što kaže da su za kameru ali ništa ,u biosu nema nikakvih postavki a nemam ni tipku za kameru,možda da probam neki drugi win a ne ovaj smetlarski win  10,a ovi iz acera mi ništa ne odgovaraju,a jamstvo tražit nezz 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2019 12:57 (MARINZUNA).
11 godina
MARINZUNA kaže...

Pokušao sam tražiti drivere našao sam par što kaže da su za kameru ali ništa ,u biosu nema nikakvih postavki a nemam ni tipku za kameru,možda da probam neki drugi win a ne ovaj smetlarski win  10,a ovi iz acera mi ništa ne odgovaraju,a jamstvo tražit nezz 

Sve si zbrckao jer se pravis pametan.

Nema "smetlarske" verzija Win 10. Ima jedna i ta radi. Zaboravi na ulicne i svoje gluposti jer ce to to vise zajebati. Driver Booster i slicne pizdarije ti samo mogu sjebati uredjaj. Zaboravi i na to.

Zaboravi i na druge Windowse, jer ih je i Acer zaboravio - opet zaboravi na savjete ulice, forumaskih pametnjakovica i slicnih savjetnika.

Win 10 mozes skinuti originalne sa MS stranice. Od 100 ispravih laptopa na koje sam instalirao Win 10 - na njih 99 Win je ispravno instalirao sve drivere, u 1 slucaju je prvo pustio download/instalaciju updatea pa je kasnila instalacija zvuce kartice, no nakon sto je update odradio svoje, i taj driver je instaliran.

Ukoliko si instalirao originalnu verziju Win-a, a ne neku prekrekiranu, odi na ovaj link:

https://www.acer.com/ac/en/US/content/support

Upisi svoj kod sa donje strane laptopa (ovaj NXG-----) i nadji driver od kamere. I to bi trebalo biti to.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
8 godina

Da najbolje je pustit win da skine sve automatski , ali ponekad ni tad ne radi kako treba...Ne kazem da su programi poput driver booster topla preporuka i takvi programi ponekad znaju zadat glavobolju od softvera koji se instalira sa njim ili u 90% slucajeva nema nikakve koristi.Ali ono sto mozes saznati je da li postoji novija verzija a hoces ti kliknut download now ili manualno trazit i instalirat driver to je tvoja stvar.Windows vecinom skida provjerene i stare drivere.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Nemam originalnu verziju,nisu dali,samo linux koji nije uopce ni radio

Na acerovoj stranici nema drivere za kameru :(

10 godina
MARINZUNA kaže...

Nemam originalnu verziju,nisu dali,samo linux koji nije uopce ni radio

Na acerovoj stranici nema drivere za kameru :(

-točno, nema drivera za webcam.. to znači, ili je u win ili nema webcam. Jesi li siguran da imaš webcam? -u teh.spec nema ništa. To što je na kućištu mjesto za webcam ne znači da je ugrađeno, pa ponovo pitanje imaš li ugrađenu webcam, ako nemaš ne možeš instalirati i to je tad upravo ono što vidimo u prvoj slici-properties win i download drivera (nema) kao i teh.spec za taj model.

edit: + postavke biosa, često se tamo može svaki device o(ne)mogućiti.. pa provjeri ili barem čitaj postove :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 0:49 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice