Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.261.591
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozz

Totalni sam laik za IT pa me interesira sta bi preporucili do 5000 kuna kao best buy prijenosnik za srednjoskolca pretezito gaming. lp

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

novo nikako za tu lovu,polovno-tesko!

btw zavisi sta bi igrao

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Pozz

za sada ga drzi GTA5 i fortnite.

Njegova zelja je laptom ali ako ne moze za gaming mozete sloziti kakvu konfu za stolno. lp 

14 godina
online
Re: Gaming Laptopi
Pako1990 kaže...

Pozz

za sada ga drzi GTA5 i fortnite.

Njegova zelja je laptom ali ako ne moze za gaming mozete sloziti kakvu konfu za stolno. lp 

 Sklapanje PC konfiguracija - od 3.000 do 5.000 kn

 

Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

12 godina
offline
Gaming Laptopi

Ja sam osobno više za Lenovo Y540 zbog više rama, većeg ssda i intel procesora, mada je i ovaj Asus blizu toga. Grafičke su jako slične mada je ova rtx 2060 malo jača. Osobno bih ih volio vidjeti uživo, pa vidjeti kakvi su im ekrani - tipkovnice itd, pa potom donijeti odluku...

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
4 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Hvala momci na preporuci bio sam i sam vise za legiona, al opet bolje je to cuti od nekoga tko se vise razumije.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Dosao mi je lap sa servisa, novi lcd..najbolje do sada iako se u donjim kutovima vidi malo dok je na najace svjetlina, ali cim malo smanjim dobro je. Ocekivao sam da bu bez imalo, ali ovo mi je ok..razmislit cu jos dal cu vratit ali najvjerovatnije bum ga ostavil

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gaming Laptopi

Stigao danas Y540, 17 ekran, i5 9300, 16 gb ram, 512 ssd + 2 TB hdd (to dvoje sam ja dodao, bio je 256 ssd i 1 TB hdd)

Screen bleeda nema ni malo, puno bolji ekran nego na Omenu. Također ni onih crtica sto sam imao, tu ne postoje. Tipkovnica takoder ugodnija za tipkanje, i ljepse osvjetljenje, makar je cijelo bijelo. Laptop izgleda ozbiljno, nije "gamerski" izgled. Velika prednost sto su svi priključci odotraga, sa strane su samo usb. Manje žica pred ocima :)

Ako nekoga zanima sta, neka pita

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

prodajes hdd?

14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

ostaje za backup ili eventualno ako dode do reklamacije

5 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Pozdrav, može savijet. Kupija bi laptop radi 3d modeliranja i naravno gaminga, desktop bih rado al nemam s njim gdje, a i nije baš prenosiv. Pa me zanimaju kakve opcine imam tj. koji bi bio najbolji i da je 17" i da ima rtx 2070, pare nisu upitne, uz to bih naravno kupija i 5 godina garancije te hlađenje. Hvala
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
imaticx kaže...

Stigao danas Y540, 17 ekran, i5 9300, 16 gb ram, 512 ssd + 2 TB hdd (to dvoje sam ja dodao, bio je 256 ssd i 1 TB hdd)

Screen bleeda nema ni malo, puno bolji ekran nego na Omenu. Također ni onih crtica sto sam imao, tu ne postoje. Tipkovnica takoder ugodnija za tipkanje, i ljepse osvjetljenje, makar je cijelo bijelo. Laptop izgleda ozbiljno, nije "gamerski" izgled. Velika prednost sto su svi priključci odotraga, sa strane su samo usb. Manje žica pred ocima :)

Ako nekoga zanima sta, neka pita

 koliko je bucan u radu kod normalnog korištenja?

12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Carrero kaže...
...

 koliko je bucan u radu kod normalnog korištenja?

Imam vrlo sličan model i ne čuje ga se baš ništa dok se koristi browser, video/audio playback, office, ...

U igrama sam mu isto prilično smanjio buku s undervoltanjem CPU-a (na -0.15 V je postavljen) , a i bitno se manje zagrijava. GPU nisam dirao, možda se budem i s tim poigrao.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
12 godina
offline
Gaming Laptopi
https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/notebook-hp-omen-17-cb0017nm-7sd75ea.html
Što mislite o ovom laptopu, ozbiljno sam zagrijan za njega. Znam da ima samo 8gb rama, ali to se kasnije lako nadogradi. Koštao bi me 9250 kuna na 12 rata. Molim mišljenje ili iskustva. Hvala.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Kupio sam omena u SD i inao sam problema sa ekranom(screenbleed) bio dosta dugo na servisu, gubio sam zivce, cak su i pristali vratit lovu, ali nije bilo nigdje za kupit isti model za pare za koje sam ja svoj uze sa tim spec.

 

Sve osim problema sa ekranom je vrhunski, imam 17", i7 9gen, rtx2060 gddr6,16gb rama itd. Radi odlicno i nema nikakvih problema. Zna biti glasniji kada se igra neka zahtjevnija igra i stavi u opcijama na performance, ali to je normalno, postoje slusalice( takoder da ne cujes zenu i klince dok gejmas 🤣🤣). 

 

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
imaticx kaže...

Stigao danas Y540, 17 ekran, i5 9300, 16 gb ram, 512 ssd + 2 TB hdd (to dvoje sam ja dodao, bio je 256 ssd i 1 TB hdd)

Screen bleeda nema ni malo, puno bolji ekran nego na Omenu. Također ni onih crtica sto sam imao, tu ne postoje. Tipkovnica takoder ugodnija za tipkanje, i ljepse osvjetljenje, makar je cijelo bijelo. Laptop izgleda ozbiljno, nije "gamerski" izgled. Velika prednost sto su svi priključci odotraga, sa strane su samo usb. Manje žica pred ocima :)

Ako nekoga zanima sta, neka pita

 kakvi su dojmovi sada nakon nekog vremena korištenja?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Dobar dan. Zamolio bih vas ako netko može pomoći. Prije nekoliko dana pao mi je laptop na pod i vidi se lagano oštećenje na lijevom rubu, sva sreća da je ostao živ, ali postoji jedan problem. A to je da nakon dužeg vremena igranja neke zahtjevnije igre (otprilike 2 sata) na laptopu se najednom zacrni slika (sve ostaje raditi, samo se zacrni ekran). Taj problem obično riješavam tako da zaklopim laptop, držim ga zaklopljenog 10 sekundi da se ugasi i nakon što ga otklopim slika je ponovno tu i sve normalno radi. Nekad se čak znalo dogoditi da se nakon dužeg igranja zacrni ekran na sekundu i vrati se natrag, ali je onda bezbojna slika (siva). Molio bih ako netko zna o čemu je problem ili ima isti problem neka me malo uputi stvarno bi jako dobro došla bilo koja informacija, hvala unaprijed. Radi se o laptopu HP Pavilion Gaming 15
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
pr0n_addict kaže...
Carrero kaže...
...

 koliko je bucan u radu kod normalnog korištenja?

Imam vrlo sličan model i ne čuje ga se baš ništa dok se koristi browser, video/audio playback, office, ...

U igrama sam mu isto prilično smanjio buku s undervoltanjem CPU-a (na -0.15 V je postavljen) , a i bitno se manje zagrijava. GPU nisam dirao, možda se budem i s tim poigrao.

kakvi su dojmovi sada nakon nekog vremena korištenja?

da li je num dio tipkovnice nespretan za korištenje?

i banalno pitanje, kako se ponaša "gumirana" plastika?

 

tnx

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 9:19 (Carrero).
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Carrero kaže...
pr0n_addict kaže...
...

kakvi su dojmovi sada nakon nekog vremena korištenja?

da li je num dio tipkovnice nespretan za korištenje?

i banalno pitanje, kako se ponaša "gumirana" plastika?

 

tnx

Iskreno, ne koristim ga uopće kao laptop jer mi je spojen na još jedan monitor te koristim "normalnu" tipkovnicu i miš umjesto onog što dođe s njim.

Praktički mi najviše služi njegov monitor kao više nego solidan sekundarni. U principu ga ni ne diram, postavljen je na stand (cca 45 stupnjeva) i to je to.

 

Sry što nisam bio od neke pomoći.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Carrero kaže...
imaticx kaže...

Stigao danas Y540, 17 ekran, i5 9300, 16 gb ram, 512 ssd + 2 TB hdd (to dvoje sam ja dodao, bio je 256 ssd i 1 TB hdd)

Screen bleeda nema ni malo, puno bolji ekran nego na Omenu. Također ni onih crtica sto sam imao, tu ne postoje. Tipkovnica takoder ugodnija za tipkanje, i ljepse osvjetljenje, makar je cijelo bijelo. Laptop izgleda ozbiljno, nije "gamerski" izgled. Velika prednost sto su svi priključci odotraga, sa strane su samo usb. Manje žica pred ocima :)

Ako nekoga zanima sta, neka pita

 kakvi su dojmovi sada nakon nekog vremena korištenja?

Nisam imaticx, ali evo podatak za Y540 15.6", i5, 8 GB RAM, GTX1650. Shadow of the Tomb Raider na ultra ide preko 30 fps što me pozitivno iznenadilo.

14 godina
offline
Gaming Laptopi

evo da odgovorim koji ste pitali. Po meni puno bolji od Omena kojeg sam prvo imao. Tipkovnica na omenu mi je smetao onaj lijevi red onih makro tipaka, sto na Lenovo nema. Numpad se navikne nakon par dana, moram i ja jos gledati u njega, ali vec prsti automatski lete na prave tipke

Ventilatori su mi dosta tisi nego na Omenu, namjesten je na Performance mode, tako da i "moraju biti bucni". Nisam instalirao neki benchmark program, jer nisam bas nista ni igrao, jedino probao Red Dead Redemption 2 i vrti ga normalno, javim jos na koliko fps.

 

Gumirana plastika mi je ok, Y700 je imao takvu, i nakon 3 god nije bilo nikakvih ostecenja, prebrise se lagano mokrom krpom od fiber vlakana

 

Na kraju, puno zadovoljniji nego sa Omenom

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Bok ekipa!

 

Zainteresiran sam za kupnju ovog laptopa:

https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-l340-gaming-i5-9300h-8gb-512gb-ssd-gtx1650-4gb-15-6-fhd-freedos-81lk005ysc/proizvod/247875

 

Ima li nešto bolje od ovoga u tom cjenovnom razredu (do cca 6000kn)?

 

Također, zanima me jel gamerski laptop prikladan za "negamerske" stvari, tipa programiranja, grafičkog dizajna (photoshop, sony vegas, after effects)?

 

Hvala! 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav ljudi.

 

Preporuka gaming laptopa do 1300 eura? Trebao bi minimalno imati 17" ekran, 144 hz i SSD neki. Uz to kakav precosor i grafu mogu dobit za te novce? Osobno gledam HP omen, sviđa mi se dizajnerski, ali iskreno ne znam puno o njima. Kakvi su? Kako rade pod opterečenjem, dal su glasni ili ne? Kakvi su im ekrani? Ili preporučate nešto drugo za te novce?

 

Može laptom i s neke njemačke stranice pošto tamo i kupujem.

 

Hvala :)

SVEMOGUĆI
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Gaming Laptopi

ha cuj omena nisam imao, ali citajuci iskustva kolega ovdje, a mozes ih procitat i sam samo pogledaj proslih 5-6 stranica ja bi preskocio omena. lenovo se cini ko best buy, samo nadi model u tom cjenovnom rangu, al isto tako imas na zadnjih par stranica iskustva forumasa i s lenovo modelima. 

ljudi nemojte se uvrijedit ali stvarno ova tema em prsti od preporuka em imate iskustva iz prve ruke za dosta modela gaming laptopa, tema je stvarno super i nemojte samo uletit i postavit pitanje, a da ne procitate barem 5 zadnjih stranica.

 

sto se tice posta prije i pitanja za ovaj lenovo, laptop je dosta dobar za tu cijenu ali ako se ne varam on ima zalemljenu radnu memoriju, i nema mogucnost nadogradnje. to jos provjeri ali tako mi je ostalo u sjecanju kad je tek izaso i kad sam gledao review na yt-u. 

 

ja na yt-u pratim kanal jarrods tech, covjek radi odlicne recenzije laptopa pa si pogledajte i to kad ste neodlucni u izboru.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Nisam Ja,Nisi Ti kaže...

Pozdrav ljudi.

 

Preporuka gaming laptopa do 1300 eura? Trebao bi minimalno imati 17" ekran, 144 hz i SSD neki. Uz to kakav precosor i grafu mogu dobit za te novce? Osobno gledam HP omen, sviđa mi se dizajnerski, ali iskreno ne znam puno o njima. Kakvi su? Kako rade pod opterečenjem, dal su glasni ili ne? Kakvi su im ekrani? Ili preporučate nešto drugo za te novce?

 

Može laptom i s neke njemačke stranice pošto tamo i kupujem.

 

Hvala :)

 

mar123 kaže...

ha cuj omena nisam imao, ali citajuci iskustva kolega ovdje, a mozes ih procitat i sam samo pogledaj proslih 5-6 stranica ja bi preskocio omena. lenovo se cini ko best buy, samo nadi model u tom cjenovnom rangu, al isto tako imas na zadnjih par stranica iskustva forumasa i s lenovo modelima. 

ljudi nemojte se uvrijedit ali stvarno ova tema em prsti od preporuka em imate iskustva iz prve ruke za dosta modela gaming laptopa, tema je stvarno super i nemojte samo uletit i postavit pitanje, a da ne procitate barem 5 zadnjih stranica.

 

sto se tice posta prije i pitanja za ovaj lenovo, laptop je dosta dobar za tu cijenu ali ako se ne varam on ima zalemljenu radnu memoriju, i nema mogucnost nadogradnje. to jos provjeri ali tako mi je ostalo u sjecanju kad je tek izaso i kad sam gledao review na yt-u. 

 

ja na yt-u pratim kanal jarrods tech, covjek radi odlicne recenzije laptopa pa si pogledajte i to kad ste neodlucni u izboru.

 Ako uzima u Njemackoj, nek pogleda stranicu https://geizhals.eu/, u tom cijenovnom rangu imas RTX 2060 za laptope sto su svakako bolje od 1660 Ti kartica, no eto, Lenovo njih nema tu. Tu je sve idi mi dođi mi, netko ne zeli da mu ista skripi/susti, a nekom je svejedno da mu laptop od ventilatora i poleti. Al realno, ako je gaming, naravno da uz sve te najnovije procesore treba gledat 16GB RAM-a i sad graficka najbolje sto se moze izvuci.

 

Evo, ovdje imas sve laptope sa RTX 2060 na toj stranici pa malo pogledaj.

Kovačić
15 godina
online
Gaming Laptopi

gle jos lako za to jel skripi i zuji i ima glasne ventilatore, ali ako ima defektan ekran kakav je kolega dobio to je vec presudan faktor. ipak je ekran jedna od najbitnijih stvari na gaming laptopu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Jbg, dogadja se i da najbolje nekad ne radi kako treba... 

Kovačić
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice