HP Pavilion 15 - ubacivanje SSD-a?

poruka: 5
|
čitano: 406
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina

Pozdrav, zanima me mogu li ja u ubaciti u laptop SSD da normalno fukncionira s HDDom ili mogu samo zamijeniti HDD sa SSDom? Našao sam ovaj port na koji bi valjda mogao M.2 NVMe ić, međutim na Hpovim stranicama ne piše apsolutno ništa, a ne želim previše riskirat.

Model je HP Pavilion 15 bc209nm. (i5 7300hq, gtx 1050)

Siky1234
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2019 23:01 (Siky1234).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Ako imas hdd uzmi m.2 nvme ssd. Samo ga ustekas i stavis windowse.

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
Re: HP Pavilion 15 - ubacivanje SSD-a?
sveupitni kaže...

Znači ići će na ovaj port sa slike normalno?

Npr. ovaj?

https://www.ekupi.hr/SSD-256GB-Transcend-110S-M2-2280-NVMe-1371552.aspx

edit: forumas na HPovom forumu mi je rekao da HP 7. gen intela podrzava samo sata m.2, a ove novije tj. 8. i 9. m.2 nvme... Zna netko što o tome?

Siky1234
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2019 21:44 (Siky1234).
10 godina

- moraš razlikovati fizički format m2 i standard-kontroler sata/nvme. To što postoji utor ne znači ništa (moraš imati npr mjesto za šaraf + oznaku 22-34/40/80.. ovisno o dimenziji kao banalna fizička ograničenja).

- važnije, kad je nešto novo, kad se tek uvodi, tad ne znaš ništa dok ne probaš. Ne mora biti navedeno u originalnoj dokumentaciti i možda radi, možda ne.

- dovoljno da nemaš odgovarajući BIOS (soft) ako chipset-HW podržava.. i tad je problem kako koristiti, podesiti, bootanje i sl.

- problem je znait sve specifikacije konkretne serije i osloniti se na to, tj tek kad probaš i vidiš da radi tad si siguran a internet nije baš najpouzdaniji izvor dok proizvođač za starije modele to nema neku želju napraviti, npr novi bios..

npr, svaki laptop ima jedan m2 port/utor, za wifi.. ali ne znači da u njemu može raditi 'kartica'-disk kojeg ubodeš, tj možda može, možda sata, možda nvme, možda ni jedan a možda ga fizički ne možeš ušarafiti jer nema odgovarajuću dimenziju mada možda podržava ono što želiš.

-tek kad probaš, znaš. + očekuj probleme s postavkama biosa npr boot. + svakako ukloniit ostale diskove kad instaliraš (jer boot lako ode na drugi disk, mbr-gpt..) + općenito bios laptopa ne nudi toliko opcija kao desktop mada su teoretski iste mogućnosit chipseta pa bi na npr istoj generaciji destopa to možda radilo, npr usporediti s VTx/HT opcijama koje neki bios jednostavno nema mada cpu podržava..

edit: npr 

ako imaš identičan model, 99% (nikad 100%) da možeš ugraditi m2-sata 2280 disk...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 11:40 (ihush).
10 godina
Siky1234 kaže...
sveupitni kaže...

Znači ići će na ovaj port sa slike normalno?

Npr. ovaj?

https://www.ekupi.hr/SSD-256GB-Transcend-110S-M2-2280-NVMe-1371552.aspx

edit: forumas na HPovom forumu mi je rekao da HP 7. gen intela podrzava samo sata m.2, a ove novije tj. 8. i 9. m.2 nvme... Zna netko što o tome?

Samo stavi m.2 nvme. Imam takav ssd u svom HP15 + hdd

#fsb
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice