HP Probook 4530s - driveri za wireless

poruka: 82
|
čitano: 67.897
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć!!! HP Probook 4530s!! - wireless

Lud sam!! Kupio sam laptop, Hp Probook 4530s i sve je divno i krasno, instalirao sam windows 7, imam ga besplatno kao student i krenuo sam instalirati  drivere i to je ok, osim što mi neće do kraja instalirati niti jedan driver za wireless, a probao sam sve. Cijelo vrijeme mi gori žućkasto svjetlo na onoj tipki za wireless, a znam da bi trebalo plavo. Lud sam, ne znam šta da radim, čak sam rušio windowse i ponovno ih stavljao....

Ako ko zna šta treba, pomagajte!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2011 9:38 (bobozmaj).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć!!! HP Probook 4530s!!

spoji ga na kabel i pusti windows update

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć!!! HP Probook 4530s!!

Probat ću danas kad dođem doma, valjda će uspjeti.

Hvala :)

15 godina
offline
Re: Pomoć!!! HP Probook 4530s!! - wireless
bobozmaj kaže...

Lud sam!! Kupio sam laptop, Hp Probook 4530s i sve je divno i krasno, instalirao sam windows 7, imam ga besplatno kao student i krenuo sam instalirati  drivere i to je ok, osim što mi neće do kraja instalirati niti jedan driver za wireless, a probao sam sve. Cijelo vrijeme mi gori žućkasto svjetlo na onoj tipki za wireless, a znam da bi trebalo plavo. Lud sam, ne znam šta da radim, čak sam rušio windowse i ponovno ih stavljao....

Ako ko zna šta treba, pomagajte!!

- provjeri, opcije u BIOSu, defaultno je wlan omogućen.

- okreni doljnju stranu i čitaj.. wlan? Skini potreban driver za OS (koji OS, koja verzija..) i instaliraj.

- wlan prekidač ili soft tipka. Da bi radio mora biti upaljen (? neobično). To radi dodatni software, tools, manager i sl. naziva. Tek nakon tog windowsi vide wlan za instalaciju drivera.

 

-btw dosta softwarea (nepotrebnog) se nalazi na HPovom CD(DVD)u, ponekad je čak i koristan...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć!!! HP Probook 4530s!! - wireless

ma opet, sve sam probao... i potpuno ga update-ao i provjerio bios... jednostavno mi ne želi wireless aktivirati...

15 godina
offline
HP Probook 4530s - driveri za wireless

-reklamiraj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless

radio je wireless na linuxu...

15 godina
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
bobozmaj kaže...

radio je wireless na linuxu...

- (mogao si i to prije navesti)

- jedini mogući uzrok je driver i utils za paljenje wlana ili je kombinacija tipki. RTFM.

- jesi li pročitao što piše s doljnje strane? wlan-model? po toj oznaci skini odgovarajući driver i mora raditi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless

pozdrav. kupio sam HP ProBook 4530s no isto tako ne mogu driver za wlan instalirati, mozete li mi dati link gdje da ga skinem, imam problem kao i bobozmaj, bili su linuxi, stavio win 7, i ne radi, ne stražnjoj strani laptopa mi pise samo serijski broj i product number, neznam gdje da nadem driver pls pomoc...

14 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
Benny1609 kaže...

mozete li mi dati link gdje da ga skinem, imam problem kao i bobozmaj, bili su linuxi, stavio win 7, i ne radi, ne stražnjoj strani laptopa mi pise samo serijski broj i product number, neznam gdje da nadem driver pls pomoc...

Jesi gledao tu

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
mario1990 kaže...
Benny1609 kaže...

mozete li mi dati link gdje da ga skinem, imam problem kao i bobozmaj, bili su linuxi, stavio win 7, i ne radi, ne stražnjoj strani laptopa mi pise samo serijski broj i product number, neznam gdje da nadem driver pls pomoc...

Jesi gledao tu

 

 jesam, i ne radi ni jedan  driver za wireles, ali hvala na pomoći... ako netko drugi zna neka mi slobodno kaze, neću se ljutiti {#}

15 godina
offline
HP Probook 4530s - driveri za wireless

-za WLAN uvjek napisati:
- koji OS (windows 7/XP... 32 ili 64 bit?)
- točna oznaka modela HP ProBook 4530s (i part number ili kako se već zove završava s #APK i sl. .. to je važno jer se razlikuju modeli unutar serije kao što je 4530s)
- točna oznaka wlan-a. (za ovaj primjer je korisniji podatak wlan, od viška glava ne boli)

Oznake se nalaze s doljnje strane (i barcode..)

Dobro je napisati i podatak dali radi npr s linuxom-LiveCDom i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2011 19:13 (ihush).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
ihush kaže...

-za WLAN uvjek napisati:
- koji OS (windows 7/XP... 32 ili 64 bit?)
- točna oznaka modela HP ProBook 4530s (i part number ili kako se već zove završava s #APK i sl. .. to je važno jer se razlikuju modeli unutar serije kao što je 4530s)
- točna oznaka wlan-a. (za ovaj primjer je korisniji podatak wlan, od viška glava ne boli)

Oznake se nalaze s doljnje strane (i barcode..)

Dobro je napisati i podatak dali radi npr s linuxom-LiveCDom i sl.

windows 7 Professional 32-bit, na laptopu mi pise samo HP ProBook 4530s, serijski broj i product No. LH290EA#BED i neznam sto jos treba :D

-točna oznaka wlana, neznam sto pod time razumijevas...

hvala..

14 godina
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
Benny1609 kaže...
ihush kaže...

-za WLAN uvjek napisati:
- koji OS (windows 7/XP... 32 ili 64 bit?)
- točna oznaka modela HP ProBook 4530s (i part number ili kako se već zove završava s #APK i sl. .. to je važno jer se razlikuju modeli unutar serije kao što je 4530s)
- točna oznaka wlan-a. (za ovaj primjer je korisniji podatak wlan, od viška glava ne boli)

Oznake se nalaze s doljnje strane (i barcode..)

Dobro je napisati i podatak dali radi npr s linuxom-LiveCDom i sl.

windows 7 Professional 32-bit, na laptopu mi pise samo HP ProBook 4530s, serijski broj i product No. LH290EA#BED i neznam sto jos treba :D

-točna oznaka wlana, neznam sto pod time razumijevas...

hvala..

ovaj bi trebao raditi KLIK

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
CroVandal kaže...
Benny1609 kaže...
ihush kaže...

-za WLAN uvjek napisati:
- koji OS (windows 7/XP... 32 ili 64 bit?)
- točna oznaka modela HP ProBook 4530s (i part number ili kako se već zove završava s #APK i sl. .. to je važno jer se razlikuju modeli unutar serije kao što je 4530s)
- točna oznaka wlan-a. (za ovaj primjer je korisniji podatak wlan, od viška glava ne boli)

Oznake se nalaze s doljnje strane (i barcode..)

Dobro je napisati i podatak dali radi npr s linuxom-LiveCDom i sl.

windows 7 Professional 32-bit, na laptopu mi pise samo HP ProBook 4530s, serijski broj i product No. LH290EA#BED i neznam sto jos treba :D

-točna oznaka wlana, neznam sto pod time razumijevas...

hvala..

ovaj bi trebao raditi KLIK

ne radi ni taj... kao da ga instalira ali ne dode do kraja, to  problem, jel imate jos koji driver u rukavu? :D

14 godina
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless

Taj bi trebao raditi posto imas tu karticu u laptopu! probaj bez setupa samo driver staviti!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless

Stranica za EU drivere: hp. hp-HR.

 

s unešenom oznakom LH290EA#BED rezultat: (4530s)... izbor OSa win-7x32.

 

ostaje 'problem' izbora konkretnog drivera za mrežu. Intel, Realtek, Ralink, Atheros.. odabrati noviju verziju, može biti potreban i tool-manager-util obično kontrolira paljenje (ili je prekidač, mora goriti lampica, zeleno ili plavo..). Pogledati pod 'Software Solutions'; Connection manager i Iptel PROset...

WLAN mora biti upaljen prije instalacije.

 

To se mora pročitati s doljnje strane ili recimo s LiveCD vidjeti koji je naziv WLANa. (priozvođač WLANa).

Ponekad driver nije certificiran (odabrati ručno koji driver, ali morate biti sigurni da je to ispravan driver...)  ili nije aktivan wlan (nije upaljen) tad windowsi odbijaju instalaciju drivera.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2011 20:10 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
ihush kaže...

Stranica za EU drivere: hp. hp-HR.

 

s unešenom oznakom LH290EA#BED rezultat: (4530s)... izbor OSa win-7x32.

 

ostaje 'problem' izbora konkretnog drivera za mrežu. Intel, Realtek, Ralink, Atheros.. odabrati noviju verziju, može biti potreban i tool-manager-util obično kontrolira paljenje (ili je prekidač, mora goriti lampica, zeleno ili plavo..). Pogledati pod 'Software Solutions'; Connection manager i Iptel PROset...

WLAN mora biti upaljen prije instalacije.

 

To se mora pročitati s doljnje strane ili recimo s LiveCD vidjeti koji je naziv WLANa. (priozvođač WLANa).

Ponekad driver nije certificiran (odabrati ručno koji driver, ali morate biti sigurni da je to ispravan driver...)  ili nije aktivan wlan (nije upaljen) tad windowsi odbijaju instalaciju drivera.

hvala ti , gdje da pročitam koji je driver, intel, Realtek.... kad uz laptop nisam dobio instalacijski CD sa driverima, a trebao sam dobiti,  ovaj tool manager da isto skinem s  one stranice sto si mi sad dao gdje su i ostali driveri? meni i sada svijetli lampica za wlan i ne mogu ju iskljuciti...

12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
CroVandal kaže...

Taj bi trebao raditi posto imas tu karticu u laptopu! probaj bez setupa samo driver staviti!

kako mislis bez setupa, kad je kada skinem samo setup.

 

dali mozda treba nesto u biosnu namjestit?

15 godina
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless

-u BIOSu se podešavaju osnovne komponente, može se isključiti ili uključiti npr WLAN. Normalno (defaultno) je uključen, pošto lampica svijetli (plavo?) to znači da je aktivan, tj nije stvar u BIOSovoj postavci.

-Predhodni post, kaže da mu pod linuxom radi, ako je ista situacija (imaš linux?) tad si siguran da je wlan ispravan i aktivan.

 

S doljnje strane, pišu svi relevantni podatci pa i WLAN, od 2-3 etikete je nemoguće da nemožeš prepoznati što se odnosi na model WLANa. .. jedan od nabrojenih u prijašnjem postu.

 

Poželjno je (ako već nisi dobio) skini neku linux distru, LiveCD, npr ubuntu ili OpenSUSE (i386-desktop-ISO-torrent, snimati na najnižoj brzini). Može pomoći kod raznih problema, moralo bi raditi s tim notebookom jer je isporučen s linuxom (driver za linux mora postojati).

 

Nisi dobio nikakav CD s driverima (za win) zato jer taj model nije isporučen s predinstaliranim windowsima. Nisi ništa morao dobiti, to je stvar proizvođača-trgovca, možda si zato dobio torbu ili miša. Driveri su ipak važniji ali nebi trebalo biti problem pronači ih i skinuti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2011 23:36 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
jesi ukljucio vajrlesvna tipku kod lampice?
ćufta
16 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
imam I ja taj lap I sve mi je iz prve radilo... kartica je atheros ili broadcom
ćufta
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
josip2608 kaže...
imam I ja taj lap I sve mi je iz prve radilo... kartica je atheros ili broadcom

koje windowse imas, i odakle si ga skinuo?

 

našao sam  onaj cod od wirelesa, PPD-AR5B195-H , i našao sam i driver za njega, nisam mogao fulati s proizvođačom jer po tom codu mi izbaci samo Intel, taj driver mi je bas i htio instalirati ali kada instalira i kad pokrenem pise mi da traži mrežnu karticu ali ju ne može naći. a ona wirelles tipka mi je i sad uključena, tj svjetli narančasto, ne mogu ju ni ugasiti ni ponovo upaliti, kao da ne reagira.

15 godina
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
Benny1609 kaže...
..

 

našao sam  onaj cod od wirelesa, PPD-AR5B195-H , i našao sam i driver za njega, nisam mogao fulati s proizvođačom jer po tom codu mi izbaci samo Intel, taj driver mi je bas i htio instalirati ali kada instalira i kad pokrenem pise mi da traži mrežnu karticu ali ju ne može naći. a ona wirelles tipka mi je i sad uključena, tj svjetli narančasto, ne mogu ju ni ugasiti ni ponovo upaliti, kao da ne reagira.

 -nekoliko puta sam pitao za boju plavo ili zeleno... mislim da na toj seriji treba biti plavo kad je upaljen wlan ... -nije upaljen, tipka ili utils...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
Benny1609 kaže...
josip2608 kaže...
imam I ja taj lap I sve mi je iz prve radilo... kartica je atheros ili broadcom

koje windowse imas, i odakle si ga skinuo?

 

našao sam  onaj cod od wirelesa, PPD-AR5B195-H , i našao sam i driver za njega, nisam mogao fulati s proizvođačom jer po tom codu mi izbaci samo Intel, taj driver mi je bas i htio instalirati ali kada instalira i kad pokrenem pise mi da traži mrežnu karticu ali ju ne može naći. a ona wirelles tipka mi je i sad uključena, tj svjetli narančasto, ne mogu ju ni ugasiti ni ponovo upaliti, kao da ne reagira.

Pogledaj ispod laptopa mora pisat ime kartice wirelesa jer kad moj laptop koji piše moj je atheros. U tom HP supportu postoji tri vrste wirellesa i probaj instalirat da nađeš koji odgovara drivera.

12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
ihush kaže...

-u BIOSu se podešavaju osnovne komponente, može se isključiti ili uključiti npr WLAN. Normalno (defaultno) je uključen, pošto lampica svijetli (plavo?) to znači da je aktivan, tj nije stvar u BIOSovoj postavci.

-Predhodni post, kaže da mu pod linuxom radi, ako je ista situacija (imaš linux?) tad si siguran da je wlan ispravan i aktivan.

 

S doljnje strane, pišu svi relevantni podatci pa i WLAN, od 2-3 etikete je nemoguće da nemožeš prepoznati što se odnosi na model WLANa. .. jedan od nabrojenih u prijašnjem postu.

 

Poželjno je (ako već nisi dobio) skini neku linux distru, LiveCD, npr ubuntu ili OpenSUSE (i386-desktop-ISO-torrent, snimati na najnižoj brzini). Može pomoći kod raznih problema, moralo bi raditi s tim notebookom jer je isporučen s linuxom (driver za linux mora postojati).

 

Nisi dobio nikakav CD s driverima (za win) zato jer taj model nije isporučen s predinstaliranim windowsima. Nisi ništa morao dobiti, to je stvar proizvođača-trgovca, možda si zato dobio torbu ili miša. Driveri su ipak važniji ali nebi trebalo biti problem pronači ih i skinuti.

ja nisam koristio linuxe,  kada sam ga prvi put upalio vidio sam da je linux gore, no nije mi ušao u sustav, tj da mogu raditi po njemu, nego mi je izlistavao neke naredbe na crnom zaslonu, vjerojatno u biosu, stavio sam si tada windows 7 professional 32-bit i sve radi osim wifi. Tam lapisa za wifi ne svijetli plavo meni nego narančasto, no ona ne reagira da ju mogu ugasiti ili upaliti. dali treba kada je upaljena svjetliti plavo?
s tim ubuntu ili openSUSE što oni naprave po mom pitanju, dali će javiti grešku ako npr ne valja wifi kartica?

12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
Nello kaže...
Benny1609 kaže...
josip2608 kaže...
imam I ja taj lap I sve mi je iz prve radilo... kartica je atheros ili broadcom

koje windowse imas, i odakle si ga skinuo?

 

našao sam  onaj cod od wirelesa, PPD-AR5B195-H , i našao sam i driver za njega, nisam mogao fulati s proizvođačom jer po tom codu mi izbaci samo Intel, taj driver mi je bas i htio instalirati ali kada instalira i kad pokrenem pise mi da traži mrežnu karticu ali ju ne može naći. a ona wirelles tipka mi je i sad uključena, tj svjetli narančasto, ne mogu ju ni ugasiti ni ponovo upaliti, kao da ne reagira.

Pogledaj ispod laptopa mora pisat ime kartice wirelesa jer kad moj laptop koji piše moj je atheros. U tom HP supportu postoji tri vrste wirellesa i probaj instalirat da nađeš koji odgovara drivera.

ma na mom ne piše 100% :D pa vidio bi da pise preokreto sam cijeli laptop, kada ga okrenem ne pise mi nista, a kada skinem bateriju onda mi pise Serial number i Product No. probao sam i po tom product no traziti ali nista ....

15 godina
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
Benny1609 kaže...
..

s tim ubuntu ili openSUSE što oni naprave po mom pitanju, dali će javiti grešku ako npr ne valja wifi kartica?

-provjeri u biosu, dali je 'enabled'.

-ako je ispravno tad bi radilo (i mogao bi se saznati model), ako ne radi, tad je neki problem (neispravna ili moguće da je ni nema... - jer nema na naljepnici, to uvijek piše zajedno s MAC adresom, zato je moguće da taj notebook nema wireless.)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
ihush kaže...
Benny1609 kaže...
..

s tim ubuntu ili openSUSE što oni naprave po mom pitanju, dali će javiti grešku ako npr ne valja wifi kartica?

-provjeri u biosu, dali je 'enabled'.

-ako je ispravno tad bi radilo (i mogao bi se saznati model), ako ne radi, tad je neki problem (neispravna ili moguće da je ni nema... - jer nema na naljepnici, to uvijek piše zajedno s MAC adresom, zato je moguće da taj notebook nema wireless.)

ma to je nova serija HP- ovih laptopa, a i na karakteristikama pise, probat cu sada otici u bios...

12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless

evo sad sam bio u biosu i pokrenio Tune-Up da vidim jel sve valja, provjerio mi je cijeli komp i sve je uredu na kraju mi je pokazao sve što je skenirao i na WLAN mi je PASSED, znači da je uredu, neznam koji mu je vrag, pogledao sam i ukljuceno mi je u biosu sve samo nema kvačice na onom switch LAN/WLAN, ov je drugo uključeno..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice