IBM ThinkPad R50e

poruka: 13
|
čitano: 6.565
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
IBM ThinkPad R50e

Dobio sam navedeni laptop na korištenje...problem je u tome što je ga mogu koristiti samo kao user, ne kao administrator (zaštićeno šifrom) i zbog toga ne mogu na njega instalirat ni jedan program.

Mislio sam ga formatirat i instalirat Windowse ponovo al ne mogu bootat cd nikako.

U biosu nemogu ništa minjat jer u njega uđem bez šifre koju mi traži na početku pa ne mogu namistit da boota s cd-a.

Kako da u biosu namistim da boota s cd-a i jel postoji način da maknem šifru s administratora u win?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
IBM ThinkPad R50e

nazovi konja koji ti je prodao da ti da sifru ili je ukraden pa ni on nezna pa ces morati rastavljati lap do vadenja baterije da resetiras bios

AKO SAM POMOGAO KLIKNI HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: IBM ThinkPad R50e

ma nije kupljen ni ukraden, nabavljen je iz neke firme u kojoj je skupljao prašinu...

čuja san da postoji način da se probije šifra od administratora u win xp...zna li možda neko nešto o tome?

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.9.2010 17:47 (bradonja_85).
14 godina
protjeran
offline
IBM ThinkPad R50e

Ja znam haha probaj preko safe mode u poseban user administrator ak tak nemozes moras bootati jedan program a vidim da nemozes onda sljedi rastavljanje i doci do baterije ;=

AKO SAM POMOGAO KLIKNI HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: IBM ThinkPad R50e

Na laptopovima ne pomaže vađenje baterije. Imaju oni posebne sigurnosne čipove koje je vrlo teško zaobići.

Najlakše riješenje je saznati šifru od nekoga ko ga je ranije koristio.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: IBM ThinkPad R50e
zvonebaba kaže...

Ja znam haha probaj preko safe mode u poseban user administrator ak tak nemozes moras bootati jedan program a vidim da nemozes onda sljedi rastavljanje i doci do baterije ;=

administrator je isti i u safe mod i u normal mod!

i taj pass na biosu ce jako tesko zaobici..

 

e da, ti "konji" koji zastite svoju opremu u firmi su educirani sistem admini koji NE zele da svatko instalira smece koje pozeli! samo mozes imati ono sto ti oni odluce stavii i nista drugo!

kad apocnes raditi budes vidio...

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 1:42 (sasa).
13 godina
neaktivan
offline
IBM ThinkPad R50e

Ja s istim laptopom imam problem. Uključim ga i onda mi izbaci poruke PXE-E61 Media test failure, check cable i PXE-M0F Exiting Intel Boot Agent. Probao sam bootati s CD-a ali ništa. Jedino mi nudi da bootam s  CD-a i sa PCI LAN-a ali preko CD-a ne radi. Molim pomoć...hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
IBM ThinkPad R50e

Skini program rockxp ili hirens boot ima  više alata za password recovery.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
IBM ThinkPad R50e

Hvala na pomoći. Pronašao sam u čemu je bio problem i otklonio to. Rastavio sam laptop i vidio da je HDD bio ištekan, pa sam ga uštekao i sve noramlno radi. Ali sada me muči nešto drugo, a to je da mi neće bootati s CD-a. Ubacim CD od Windowsa i odaberem CD-ROM kao first boot device i ide bootata ona crtica blinka i ništa samo se ponovno počne dizati sustav. Sad ne znam šta bi to moglo bit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IBM ThinkPad R50e

Ti optika čita cd-e u windowsima? Možda ti je optički pogon umro ili ti je loš CD od windowsa.

15 godina
offline
Re: IBM ThinkPad R50e

-dva uobičajena uzroka:

-neispravan uređaj (player)

-neispravan ili loše snimljen medij. Stariji uređaji teže čitalju...

Pokušati bootati s originalnog medija (bolja čitljivost) ili snimiti bootCD na najnižoj brzini i probati...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
IBM ThinkPad R50e

CD pogon vidim sa strane blica LED-ica, ali u windowsu sam išo gledat da li učitava i ništa ne učitrava. U windowsu ga prepoznaje ali kao da nije cd unutra

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
IBM ThinkPad R50e

Bok !

 

Imam jedno pitanje :

 

Da lì je moguce ako da kako da se monitor od laptopa IBM R50e makne Ca' , jer poceo imat dosta crta na njemu, PA bi Ga spojio sa vajnskim monitorom.

 

Hvala!

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice