Lenovo Legion Y520

poruka: 160
|
čitano: 55.939
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Dosta se piše o ovom problemu s tipkovnicom, a kupio bi uskoro ovaj lap.

ŠTa da radim, da malo pričekam dok ne dođe neka nova serija koja ima riješen ovaj problem?

15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
Erda kaže...

Dosta se piše o ovom problemu s tipkovnicom, a kupio bi uskoro ovaj lap.

ŠTa da radim, da malo pričekam dok ne dođe neka nova serija koja ima riješen ovaj problem?

 A kako ces znati da je dosla serija sa popravljenim kad obicno ovi u trgovini pojma nemaju za takvo sta . Ja sam ga uzeo prije 15tak dana i eto riskirao sa tipkovnicom, za sad lap radi bez greske, i stovise prezadovoljan sam kupljenim.

15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Ekipa koja ima y520 moze pitanje. 

Ovaj power status indicator, da li vama uvijek svijetli kao i meni?

Bio mi laptop upaljen, ugasen ili u sleep mode-u, led uvijek svijetli konstantno. Jedina promjena je da se ugasi kada isčupam kabal napajanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Zanima me da li u Y520 mogu ugraditi Samsung 960 PRO NVMe?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2017 6:23 (Erda).
15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
Erda kaže...

Zanima me da li u Y520 mogu ugraditi Samsung 960 PRO NVMe?

 Koliko ja znam mozes, nisam osobno ugradivao ali po speficikacijama trebalo bi radit bez problema. Najbolje da jos netko potvrdi.

14 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Ne znam za taj ali ja imam tvornički SAMSUNG_MZVLW256HEHP-000L2 ili PM961

 

i radi ko lud...

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Kako znati koju memoriju ima Y520 kad ga kupim tj. od kojeg proizvođača?

Htio bih odmah uzeti još 8GB memorije, ne znam koja bi najbolje odgovarala?

14 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520

speccy veli da je to Hyundai Electronics DDR4-2400

 

i vidi oznaku:

 

HMA81GS6AFR8N-UH

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Hwinfo ili aida je relevantniji od tog basic dijagnosticara

15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Naručio sam pilu i čekam da mi stigne ovih dana, konkretnije ovaj model : https://megastore.hr/proizvod/laptop-lenovo-legion-y520-15ikbn-80yy0065sc-15-6-fhd-i5-7300hq-8gb-2tb-gtx1060-6gb-noodd-2y/

Doduše nisam još vidio da u 520 seriju stavljaju gtx 1060, a ne mogu ni naći na netu ništa o tom modelu. Ima li netko pojma o tome išta ili je moguće da je greška trgovine u informiranosti pa da je ovo možda 720 model? jer sam vidio da tek u njih idu 1060 grafe.
I kako ste zadovoljni vi koji posjedujete legion 520 seriju? Vidio sam da se neki žale na tipkovnicu, ali što je s ostalim karakteristikama, zagrijavanje, ekran itd.?

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.10.2017 14:13 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Lenovo Legion Y520

gle kod mene je tipkovnica OK, ekran isto (nema probijanja), IPS je ali nije vrhunski (za grafičara)

 

makinica je tiha, brza (NvME SSD)....

 

ova verzija je nova s 1060 grafom, y520 su dosad imale 1050/1050Ti, a 1060 je bila samo za y720 seriju...

 

i dalje najbolji omjer cijene i  makine...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
Stric_Jura kaže...

gle kod mene je tipkovnica OK, ekran isto (nema probijanja), IPS je ali nije vrhunski (za grafičara)

 

makinica je tiha, brza (NvME SSD)....

 

ova verzija je nova s 1060 grafom, y520 su dosad imale 1050/1050Ti, a 1060 je bila samo za y720 seriju...

 

i dalje najbolji omjer cijene i  makine...

 

 

 

Hvala na odgovoru, čitao sam dosta recenzija o legion laptopima i meni se također čine super za tu cijenu, ali volim čuti informacije iz prve ruke, što se tiče ekrana meni će biti vjerojatno i više nego dobar s obzirom da ciljam na laptop za igre, a ne za neki ozbiljniji rad, samo se nadam da neću biti od onih koji nemaju sreće sa tipkovnicom 
Znači ipak je problem u njihovom nepoznavanju, a ne mom, pregledao sve živo po netu i uvijek dođem do zaključka da je njihova greška, e sad vidjet ćemo što će stići uopće, sva sreća pa nisam platio unaprijed nego naručio u poslovnicu kod nas u Osijek. Koliko je pouzdan taj Hangar uopće za informatičku opremu? S mobitelima se nisu baš proslavili koliko sam skonto.

12 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Pozdrav ekipa,

 

kupio sam laptop (zasada odličan) i spojio sam ga na vanjski monitor (DELL 2414 H).

 

Primjetio sam da mi igre koje mi nesmetano (neometano) rade na built in displayu, trokavaju ili usporavaju kada su spojene na vanjki monitor. 

 

Možete li mi reći zašto? Ako išta znači, ušao sam u nvidia control panel i primjetio ovo što vidite na slici...

 

Svi driveri su updat-irani (ponavljam, nemam problem kada je built in display)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Evo da se pohvalim kako mi upravo danas stigao moj primjerak Legiona y 520, onakav kakav sam linkao gore iz H 18 shopa. Grafa u laptopu je gtx 1060 max q ( 10-15 % slabija od obične gtx 1060), iako još uvijek nisam uspio ništa naći konkretno o tome modelu, ali eto upravo tipkam s njega 
Probao odigrati i Tomb Raider da vidim kako je to u praksi i poprilično sam zadovoljan FHD reza, sve do kraja od grafičkih opcija, FXAA i vrti se na 50 fpsa u prosjeku.
Jedino mi i dalje nejde u glavu kako nema ništa na internetu o y 520 sa gtx 1060 grafom. Postoji li mogućnost da su možda oni u Hangaru mijenjali komponente ili tako nešto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Lenovo Legion Y520
Radi se o novijoj seriji s gtx 1060 prije toga je 1060 išla samo u y720.
9 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Da prijavim

Od prije mjesec dana i ja sam vlasnnik Y520

sa SSD 128 + 1TB

DOS

Za sada zadovoljan -mada bi volio da je kućište od tvrđe plastike

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Lenovo Legion Y520

Zna li netko jel gubim garanciju ukoliko otvorim laptop radi nadogradnje RAM-a ili SSD-a, imaju li neke označene šarafe i sl.?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520

A jel to gtx1060 sa 3gb ili sa 6gb? Planiram kupit isti takav laptop pa me zanima

6 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520

A jel to gtx1060 sa 3gb ili sa 6gb? Planiram kupit isti takav laptop pa me zanima

15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Sa 6 gb Max q verzija, nekih 10 do 15 % slabija od obicne gtx 1060 6 gb, manje se grije, manje troši itd, uglavnom meni je laptop pun pogodak za sada.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.10.2017 13:42 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520
ne gubis, pise ti u manualu.
15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Ubacio bih još 8 gb ddr 4 u laptop, ali nigdje ne mogu naći za kupiti ove Samsung rame koji su u njemu, pa me zanima hoće li raditi sve normalno ako ubacim od drugog proizvođača rame iste brzine i latencija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Ekipa jel netko otvarao možda laptop ovaj? Ima li kakvih naljepnica ili nešto po čemu bi se moglo skontati da je otvaran u slučaju da ga je potrebno slati na servis? Planiram ubaciti još 8 gb rama, a u Hangaru mi kažu da se gubi garancija ako ga sam otvaram, kao potrebno ga je slati na servis što mi naravno nije opcija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Posalji mail Lenovo-u, pitaj jel smijes i dali se gubi jamstvo.

 

Lenovo EU, a u CC stavis Lenovo HR.

 

I kad ti dodje odgovor od Lenovo EU, isprintas si, arhiviras mail i proslijedis ga Hangaru i sluzbenom servisu.

 

Nakon toga ili mijenjas RAM ili ne.

15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
Čitatelj kaže...

Posalji mail Lenovo-u, pitaj jel smijes i dali se gubi jamstvo.

 

Lenovo EU, a u CC stavis Lenovo HR.

 

I kad ti dodje odgovor od Lenovo EU, isprintas si, arhiviras mail i proslijedis ga Hangaru i sluzbenom servisu.

 

Nakon toga ili mijenjas RAM ili ne.

 

Izgleda da krelci nemaju nigdje javno službenu mail adresu na koju se mogu javiti kupci. Našao sam samo broj telefona

15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Kakvi su vam sa zagrijavanjem ovi laptopi?  Ja pratim zadnjih dana temperature prilikom gejmanja i u novom Cod-u temperatura proceosra ide do 85 čak, dok je grafa na oko 70 celzijusa. Nekako mi je ova tempratura procesora previsoka... riječ je o i5 procesoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
lobotomac90 kaže...

Kakvi su vam sa zagrijavanjem ovi laptopi?  Ja pratim zadnjih dana temperature prilikom gejmanja i u novom Cod-u temperatura proceosra ide do 85 čak, dok je grafa na oko 70 celzijusa. Nekako mi je ova tempratura procesora previsoka... riječ je o i5 procesoru.

 Kad sam bio u beti za ww2 nisam primjetio nista vece zagrijavanje nego uobicajno. Posto vise nemam cod, mogu ti tokom dana reci kakve su mi temperature u doti i fortnite (Sve high) jer to je jedino sto sad igram.

15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
MarioVk kaže...
lobotomac90 kaže...

Kakvi su vam sa zagrijavanjem ovi laptopi?  Ja pratim zadnjih dana temperature prilikom gejmanja i u novom Cod-u temperatura proceosra ide do 85 čak, dok je grafa na oko 70 celzijusa. Nekako mi je ova tempratura procesora previsoka... riječ je o i5 procesoru.

 Kad sam bio u beti za ww2 nisam primjetio nista vece zagrijavanje nego uobicajno. Posto vise nemam cod, mogu ti tokom dana reci kakve su mi temperature u doti i fortnite (Sve high) jer to je jedino sto sad igram.

 

Ajde molio bih te ako nije teško. U drugim igrama bude do 80 celzijusa, ali cod kuca proc na 100% u nekim situacijama i temperatura ide do 85 što mi je lagano zabrinjavajuće, grafa je još i dobra,70, stupanj gore dolje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice