Lenovo Legion Y520

poruka: 160
|
čitano: 55.925
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
lobotomac90 kaže...
MarioVk kaže...
lobotomac90 kaže...

Kakvi su vam sa zagrijavanjem ovi laptopi?  Ja pratim zadnjih dana temperature prilikom gejmanja i u novom Cod-u temperatura proceosra ide do 85 čak, dok je grafa na oko 70 celzijusa. Nekako mi je ova tempratura procesora previsoka... riječ je o i5 procesoru.

 Kad sam bio u beti za ww2 nisam primjetio nista vece zagrijavanje nego uobicajno. Posto vise nemam cod, mogu ti tokom dana reci kakve su mi temperature u doti i fortnite (Sve high) jer to je jedino sto sad igram.

 

Ajde molio bih te ako nije teško. U drugim igrama bude do 80 celzijusa, ali cod kuca proc na 100% u nekim situacijama i temperatura ide do 85 što mi je lagano zabrinjavajuće, grafa je još i dobra,70, stupanj gore dolje.

 Fortnite sve max a igra je jos neoptimizirana, upaljen chrome s youtubom i fejsom, proc dere cca 90% na max 74 stupnja

15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
MarioVk kaže...
lobotomac90 kaže...
MarioVk kaže...
lobotomac90 kaže...

Kakvi su vam sa zagrijavanjem ovi laptopi?  Ja pratim zadnjih dana temperature prilikom gejmanja i u novom Cod-u temperatura proceosra ide do 85 čak, dok je grafa na oko 70 celzijusa. Nekako mi je ova tempratura procesora previsoka... riječ je o i5 procesoru.

 Kad sam bio u beti za ww2 nisam primjetio nista vece zagrijavanje nego uobicajno. Posto vise nemam cod, mogu ti tokom dana reci kakve su mi temperature u doti i fortnite (Sve high) jer to je jedino sto sad igram.

 

Ajde molio bih te ako nije teško. U drugim igrama bude do 80 celzijusa, ali cod kuca proc na 100% u nekim situacijama i temperatura ide do 85 što mi je lagano zabrinjavajuće, grafa je još i dobra,70, stupanj gore dolje.

 Fortnite sve max a igra je jos neoptimizirana, upaljen chrome s youtubom i fejsom, proc dere cca 90% na max 74 stupnja

 

Hmm a to bi onda bilo to otprilike, jer Cod je svakako zahtjevnija igra i cijedi mi proc na 100%...piše da taj i5 može do 100 izdržati ali opet nije mi baš drago što se toliko grije, da ne spominjem da je laptop star svega mjesec dana...Kontam si ubost neki kvalitetniji coolpad pa da vidim koliko će to pomoći.

15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
lobotomac90 kaže...

 

Hmm a to bi onda bilo to otprilike, jer Cod je svakako zahtjevnija igra i cijedi mi proc na 100%...piše da taj i5 može do 100 izdržati ali opet nije mi baš drago što se toliko grije, da ne spominjem da je laptop star svega mjesec dana...Kontam si ubost neki kvalitetniji coolpad pa da vidim koliko će to pomoći.

 Coolpad ti obicno spusti temperaturu u prosjeku 5-7 stupnjeva, nije puno al na laptopu ipak nesto vrijedi.

15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Jel netko otvarao y 520 da mi može potvrditi da nema nikakvih oznaka po kojima bi se moglo skontati u servisu da je otvaran? Želim si ubaciti još 8 gb ddr 4, napravio bi to sam da ne moram slati iz Osijeka u Zagreb laptop.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Lenovo Legion Y520

Pozdrav svim kolegama forumašima, kao što naslov kaže, prevaren sam i lažu me od strane servisa u Linksu.

Duga priča ali da skratim, kupljen laptop lenovo y520 iskeširao 9200kn, GTX 1060 I7 itd, pošto je došao sa 2TB HDD, kupim u linksu ja također ssd, odnesem u Zel-co na službenu ugradnju, platim 125kn, sve super, 14.11. ja to preuzmem, dolazim doma, stavljam Win 10 original, kupim i OEM key instaliram kad ono prvo uočim na ekranu bijelu mrlju, nekoliko minuta nakon toga ovaj problem:



pošto sam inforatičar i pošto imam previše iskustva sa hardwerom i znam da je ovo grafički defek tražim reklamaciju, na što mi oni povratno odgovaraju da je reinstalacija Win os otklonila kvar i ne žele mi dati trenutno drugi uređaj, još je kod njih, ja ga osobno ne želim preuzeti već želim drugi laptop (ne y520 model iz razloga da me opet ne prevare) ili povrat novca.

Molim da mi kolege forumaši koji kuže hardwer potvrde da se radi o prevari, scamu od strane "servisera" koji su očito otvorili i grijali grafičku te ju sada žele takvu vratiti pod "ispravno"

 

Kolege forumaši, čisto informativno, zvao sam službeni servis gdje mi  je SSD ugrađen i rekli su da samo oni smiju otvoriti laptop i dodati RAM/SSD pa da čisto informativno imate ovo da ne izgubite garanciju, ja nisam htjeo sam ništa stavljati već sam njima na servis odnio, dečki su za 30 min ugradili sve 5.

 

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520

 

 

Ja sam prije 2 mjeseca kupio Lenovo sa linka i za te novce laptop je odličan, sve nove igre bez problema vrti, od ova 3 definitivno najbolji izbor, ubaciš u njega još SSD,8 gb rama i milina.

6 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Pozdrav ekipa,

 

Možete li mi reći u kojem dućanu ste nabavili svoje legionovce i koliko ste zadovoljni s njima(laptopom i trgovcima)

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Lenovo Legion Y520

Pozdrav,

Nakon svih pohvala i čitanja o LENOVO LEGION Y520, napokon sam se odvažila kupiti ga :)

Srećom ja nemam problema s tipkovnicom/ekranom itd.... ali zato imam sa sustavom! Naime, sama sam instaliravala WIN 10 i primjetila sam da mi se jednostavno presporo dižu windowsi za ovakvu mašinu  .  Nakon što se dignu prvih par min stvarno je spor, koda se zablesira pa moram počekati i tek onda krenuti.

Da li netko zna zašto? 

Nije opterečen, nisam skoro ništa instaliravala...ima brdo memorije.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Koja je konfiguracija tvog laptopa?

 

Jesi instalirala na AHCI postavkama ili IDE?

 

Dali su svi potrebni driveri instalirani?

12 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Pa ako nemaš ssd disk onda je to sasvim normalno plus vjerovatno ti podiže gomilu bespotrebnih programa prilikom dizanja sustava. I taj disk koji ide u lenovo y520 je spori 5400 rpm tako da bez ssd nema niti brzine. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 14:50 (mislioc).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 18:49 (georges).
14 godina
offline
Lenovo Legion Y520

dosta ga ima po oglasima, sta je toliko los da ga se kupci brzo riješavaju?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
danmega kaže...

dosta ga ima po oglasima, sta je toliko los da ga se kupci brzo riješavaju?

 Ja ga kupio u 8mj. Do sad niti jedan problem, za sad sam prezadovoljan...

15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Ja sam također zadovoljan sa svojim, imam ga od 9. mjeseca i nema nikakvih problema, imam model sa i 5 u kombinaciji sa gtx 1060 i vrti igre na viskom postavkama bez ikakvih problema...moja prepruka za ovaj laptop ako se ne raspolaže sa puno para pa se može birati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2018 11:28 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Uzeo svoj u sub u linksu, nego imam velik problem, taj ekran uzasno ubija oči da nemogu više od pol sata gledat u njega, smanjio svjetlinu itdd al ne pomaže baš, jel ima ko slične probleme, josu u linksu počeli komplicirat da nemogu laptop vratit ili zamjenit drugim?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Mislim da ne ako si kupio u poslovnici

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520

ne bih ga želio ni vratiti, jedino to zasto tako utjeće na oči, neznam dali drugi imaju problema sa dužim gledanjem u ekran baš taj model!

12 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Panel sam vidio kako izgleda izložen u mikronisu. Nisam ga gledao više od 5min, ali me nije oduševio. Stvar je da links ne daje da pališ ekran prije kupnje. A pri kupovini u poslovnici ti daju da pregledas uređaj za moguća tvornička oštećenja jer naknadne reklamacije ne uvažavaju. Osim ako nešto ne radi kad ga upališ. Ja bih na tvom mjestu porobao zamjeniti baš iz razloga što nisi mogao pogledati ekran pri kupovini 

Hearthstone: Maks0806#2960
15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Na laptopu sam par sati dnevno sigurno svaki dan. Nikakih problema za oci o.o

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Na AHCI postavkama. Driveri su mi svi potrebni instakirani, da.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520
Čitatelj kaže...

Koja je konfiguracija tvog laptopa?

 

Jesi instalirala na AHCI postavkama ili IDE?

 

Dali su svi potrebni driveri instalirani?

 Na AHCI postavkama. Driveri su mi svi potrebni instalirani, da.

7 godina
protjeran
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Jel imas SSD u laptopu, ili samo obicni HDD?

 

HDD je sporiji, normalno je da sporije podize sistem, al kad ga podigne, trebao

bi raditi sasvim normalno.

14 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
maks0806 kaže...

Panel sam vidio kako izgleda izložen u mikronisu. Nisam ga gledao više od 5min, ali me nije oduševio. Stvar je da links ne daje da pališ ekran prije kupnje. A pri kupovini u poslovnici ti daju da pregledas uređaj za moguća tvornička oštećenja jer naknadne reklamacije ne uvažavaju. Osim ako nešto ne radi kad ga upališ. Ja bih na tvom mjestu porobao zamjeniti baš iz razloga što nisi mogao pogledati ekran pri kupovini 

 Links mulja sa tim laptopima, nemozes ni vratit ako ne odgovara, odmah ga smatraju rabljenim, a popravke čekaš i do 2mj, jos se bahate odgovorom

 

- kako smo Vam već naveli prijenosno računalo je uređaj iz grupe proizvoda kojeg nakon prvog korištenja nije moguće vratiti u prvobitno stanje za daljnju prodaju, te je zbog toga isključen iz opcije povrata/zamjene.

- navedena činjenica izložena je u svim našim poslovnicama na vidljivom mjestu

- artikle koji su korišteni ne možemo više prodati kao nove, vjerujemo da ni Vi ne biste željeli kupiti rabljeni uređaj pod novi.

Nažalost, ne možemo udovoljiti Vašem zahtjevu.

Lijepi pozdrav.

12 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Znao sam, a ekran ne možeš pogledati ni u jednoj njihovoj poslovnici

 

Hearthstone: Maks0806#2960
7 godina
protjeran
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Pa ekran je 60Hz TN, dakle klasican, za te novce se ne moze dobiti vrhunski 120Hz 4K IPS G-Sync ekran.

14 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
Čitatelj kaže...

Pa ekran je 60Hz TN, dakle klasican, za te novce se ne moze dobiti vrhunski 120Hz 4K IPS G-Sync ekran.

 ekran je IPS, očito imam probleme sa tim ekranima, taj PWM u tim ekranima mi ubija oči a kad stavim brightness na max je malo bolje, skinuo jos par programčića za zatamljenje slike pa je sad bolje, ukratko ti ekrani su poprilično loši u tom cjenovnom rangu a links ih samo uvaljuje bez da možeš i isprobat, makar neki izložbeni primjerak

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 14:33 (danmega).
7 godina
protjeran
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Pa na proizvodi ih Links, nego Lenovo bira sta stavlja u konfiguracije.

 

I onda se meni ljude cude kad im kazem da bi radije kvalitetan TN nego jeftini IPS.

 

Osobno ne mogu gledati u svoj display kad je na max. pojacana svjetlina. Nocu je na 10-15%,

po danu na 40-50%, sve preko toga mi spali roznice.

 

A sad kako je kod tebe na IPS-u sa tim ekranom, ne znam. Ali uvjek mozes kontaktirati

Lenovo da ti zamjene display, ako ga smatras neispravnim, i vjerovatno ce ga i zamjeniti

vrlo brzo.

14 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
Čitatelj kaže...

Pa na proizvodi ih Links, nego Lenovo bira sta stavlja u konfiguracije.

 

I onda se meni ljude cude kad im kazem da bi radije kvalitetan TN nego jeftini IPS.

 

Osobno ne mogu gledati u svoj display kad je na max. pojacana svjetlina. Nocu je na 10-15%,

po danu na 40-50%, sve preko toga mi spali roznice.

 

A sad kako je kod tebe na IPS-u sa tim ekranom, ne znam. Ali uvjek mozes kontaktirati

Lenovo da ti zamjene display, ako ga smatras neispravnim, i vjerovatno ce ga i zamjeniti

vrlo brzo.

 istina dobio bi opet ips koji mi ne odgovara, pitat cu ih svi ostali ekrani doma koje imam su tn i nikakvih problema do sad

7 godina
protjeran
offline
Re: Lenovo Legion Y520

A da nije do osjetljivosti ociju? Mozda ti IPS jednostavno ne pase, pa ti ni na jednom laptopu nebi pasao.

Mozes vjerovatno kupiti odgovarajuci TN ekran, pa nek ti ga ugrade ako ti pase.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice