Lenovo Legion Y540 problem sa zvukom

poruka: 35
|
čitano: 9.329
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y540 problem sa zvukom
Pratio sam sa HWMonitorom parametre, nema nikakvog pregrijavanja i throttlinga.

Baterija je uredna, barem tako pokazuje diagnostics softver.

Što se tiče malware ili zaostalih power saving postavki, ne vidim kako je moguće da je to, kada sam uradio čistu instalaciju Windowsa, tj. izbrisao sam u instalaciji sve particije na SSDu i od nealociranog prostora kreirao nove i instalirao Windows, tako da od prethodne instalacije nije ostalo ništa.

Windows je svakako imao vremena da u pozadini uradi sve što je trebao i da sada radi normalno. Generalno, kada promatram opterećenost sistema kada reproducira video, ona nije velika i ne mogu naći neku indiciju da nešto u pozadini usporava rad.

Za sve ove godine sam uvijek uspijevao rješavati probleme na računarima, i sebi i drugima, ali ovo je prvi put da sam zaista ostao bez ideja, zato me ovo ovoliko I izluđuje.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 11:02 (Phobius).
15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y540 problem sa zvukom

-ni ja nemam više ideja.. no tad eliminacija obično pomogne, ono što preostane je uzrok-odgovor.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 11:03 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y540 problem sa zvukom
Da, zaista sam sve mogućnosti eliminirao. Zaboravio sam napisati da sam probao i drugi Internet, uključio sam hotspot na mobitelu i podijelio mobilnu konekciju, ali isto se događa, tako da nije ni to.

13 godina
neaktivan
offline
Lenovo Legion Y540 problem sa zvukom

Nakon dosta frustracija, uspio sam riješiti probleme sa kašnjenjem i pucketanjem zvuka!

 

U Device manageru sam pod sekcijom "Storage controllers" uradio ručno update drivera za "Standard NVM express controller" sa "Let mi pick up from list..." opcijom na "Intel Chipset SATA/PCIe RST Premium Controller". Taj novi driver je u stvari Intel IRST driver, skinut sa zvanične support stranice za ovaj laptop i nakon "Let mi pick up from list..." opcije, potrebno je kliknuti na "Have disk" opciju i selektovati Intel IRST driver folder, i tamo pronaći spomenuti driver. Prilikom selektovanja novog drivera izaći će poruka da novi driver možda neće uredno raditi ili nešto slično, ali samo treba potvrditi njegovu instalaciju. Nakon toga treba restartovati laptop i sve će uredno raditi. Svi problemi sa DPC latencijom, kašnjenjem zvuka i ostalim glupostima nestaju nakon ove procedure.

 

 
0 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y540 problem sa zvukom

Riješio sam problem, u servisu nisu čuli za taj problem. Kupio sam ssd  toshiba 480 gb i na njega instalirao windows.  Prije  je windows bio na 256GB NVMe SSD,koji je bio ugrađen.  Očigledno da nije kompatibilna sa ostalim komponentama.  Od tada radi sve bez problema. Ako i vama pomogne,javi

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice