NADOGRADNJA acer aspire 5560

poruka: 10
|
čitano: 1.918
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
NADOGRADNJA acer aspire 5560 amd a4-3300m

Da li je moguce u laptop iz naslova umjesto HDDa staviti SSD 120gb.

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NADOGRADNJA acer aspire 5560 amd a4-3300m

svaki hdd je moguće zamijeniti ssd-om, samo je problem što postoje dva ssd-a, normalan-disk koji spajaš kao svaki drugi na sata port i nvme-m2.. koji ide na pciex port kao kartica/ram i kad kupuješ ssd na to treba pripaziti.

za računalo nema nikakve razlike hdd-ssd, opet to ne vrijedi za nvme tj njih mora podržavati bios-mbo (i naravno, podržava ih, jer odgovarajuće mbo imaju takav priključak i bios.. ali ih na starijem hardwareu nemaš gdje spojiti jer nema odgovarajući port. Može i stariji, jer to je zapravo pci port sličan-isti kao ostali npr za wlan osim dimenzija-formata što vidiš iz oznake npr 22-80 je 80mm duljine i treba ti odgovarajući port .. dok su wlan kartice 42mm itd.).

 

kako ih razlikovati? .. lako, nvme izgledom je sličniji RAMu, kartica.. dok je disk u kutiji kao svaki disk debljine 7mm (do 9mm), 2,5".. i ima sata&power konektore jednake kao ostali diskovi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 19:10 (ihush).
12 godina
offline
NADOGRADNJA acer aspire 5560

Tvoj podrzava sata III tako da mozes ugradit SSD.

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
NADOGRADNJA acer aspire 5560

Odlicno.... 

jos jedno pitanjce u laptopu je dd3 4gb(2 puta 2 mislim) da li bi postigla nesto ako bi stavila jos 4gb ram ili je to bespotrebno ulaganje

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
NADOGRADNJA acer aspire 5560

Kolega ihush se previše raspisa. Odeš u trgovinu i pitaš najjeftiniji SSD 120GB i taj ti sigurno odgovara. Cijena je ok 200 kn i svi su slični kao jaje jajetu. Samo pripazi koliki ti stvarni kapacitet treba jer ako ga napuniš 3/4 onda malo uspori. Razlika je u brzini daleko veća u odnosu na obični HDD. Ovi ssd nmve o kojem ti je pisao kolega ihush je malo skuplji a laptop ti ga ne podržava.

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NADOGRADNJA acer aspire 5560
MGloc kaže...

Tvoj podrzava sata III tako da mozes ugradit SSD.

 sata 2-3 su samo stvar brzine-mogućeg transfera. Svaki sata3 disk radi na svim sata 2-ili-3 kontrolerima i obrnuto. Kompatibilno je, nevažno.

-odavno to nije kriterij, tj od doba sata1 koji je u početku bio samo za hdd (ne cd-optika).. i ograničeni kapacitet što je stvar kontrolera, ne sata standarda, npr 8gb-127gb.. praktički više nema ni jednog uređaja (koji još radi) ispod tih granica, tj malo je ispravnih računala iz 2000te.. već 2004te+ je sata 2. :)

-kao btw, kad se kupuje vanjsko usb kućište to može biti problem, tj ograničenje na recimo 500-2tb ili 2-3-4-8-12tb kapaciteta. U novijem računalu, praktički nema šanse da neki disk ne radi zbog sata 1-2-3 standarda ili imati npr wd raptor 74gb iz 2004te..već od 2005te nadalje kontroleri podržavaju +127gb..

 

 

ram: -ovisi što radiš, koliko su ti potrebe, tj ne tvoje nego appsa koje koristiš, browser s bezbroj tabova i sl. Može biti sporedno-isto, jer višak je višak, .. dok ne zatreba, tad moraš imati dovoljno rama. Pošto su appsi sve bahatiji, danas je početna količina 4gb, dovoljno, ali ako primjetiš da je u taskmanageru često malo slobodno, dodati.. za godinu vjerojatno još potrebnije nego prije koje godine jer appsi stalno traže više. (ne OS, on samo daje raspoložive resurse appsima, dok višak koristi za agresivno keširanje, pametno).. Kraće, bolje imati viška rama nego manjka, a hoće li biti razlike ovisi o tome koliko trošiš/što radiš. Nove igre traže min.8gb.. za usporedbu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 19:38 (ihush).
7 godina
offline
Re: NADOGRADNJA acer aspire 5560
medoplavi kaže...

Odlicno.... 

jos jedno pitanjce u laptopu je dd3 4gb(2 puta 2 mislim) da li bi postigla nesto ako bi stavila jos 4gb ram ili je to bespotrebno ulaganje

 Dobila bi ništa jer to nije laptop sa jakim procesorom kojim kojim to možeš iskoristit sa zahtjevnim aplikacijama ili nekim virtualkama

11 godina
offline
NADOGRADNJA acer aspire 5560

Hvala u kratkom vremenu sve vazno saznala.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NADOGRADNJA acer aspire 5560
MGloc kaže...

Tvoj podrzava sata III tako da mozes ugradit SSD.

 Kakve to veze ima? Ja imam ssd na sataII

14 godina
offline
Re: NADOGRADNJA acer aspire 5560
Nadimak_forumaša kaže...

Kolega ihush se previše raspisa. Odeš u trgovinu i pitaš najjeftiniji SSD 120GB i taj ti sigurno odgovara. Cijena je ok 200 kn i svi su slični kao jaje jajetu. Samo pripazi koliki ti stvarni kapacitet treba jer ako ga napuniš 3/4 onda malo uspori. Razlika je u brzini daleko veća u odnosu na obični HDD. Ovi ssd nmve o kojem ti je pisao kolega ihush je malo skuplji a laptop ti ga ne podržava.

 Aha ... tak sam ja kupio kingstonov SSD i skoro promijenio pola kompjutera a na kraju je disk bio "neispravan" radio na 1/3 deklarirane brzine. Od tada samo provjerene marke WD i slično.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice