Nadogradnja laptopa

poruka: 6
|
čitano: 594
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
Nadogradnja laptopa

Pozdrav, laptop mi je polako postao preslab za svakodnevnu upotrebu tako da sam odlucio nadograditi ga. Laptop je Asus p2520LJ s 4 gb rama, intel core i5 5200u procesorom i geforce 920m grafickom. Mislio sam zamijeniti 1tb hdd s 240 gb ssda što bi mi bilo dovoljno i dodati 8 gb rama uz ove 4. Posto sam totalni noob sto se toga tice je li to uopce moguce, 4+8 gb? Hoce li to biti ok uz ovaj procesor i opcenito je li to dovoljno za neku normalnu upotrebu jos par godina uz poneku igru (nista posebno)? Ako je potrebno spreman sam jos nesto dodati ako bi bas cinilo osjetnu razliku. 

Hvala unaprijed.

0 0 hvala 0
10 godina
Re: Nadogradnja laptopa

-sve potrebne podatke imaš, teh.spec za laptop kažu do max 16gb dakle može. (nešto sasvim drugo kako će koji modul biti podržan-prepoznat, npr možda update biosa prije..) + ssd i to je zapravo sve što možeš napraviti. Koliko će trajati, tko zna, možda godinama a možda crkne za par dana kao i igre, ovisi koja, tetris nije kriza, gpu nije gamerski nego tek toliko da radi, ni za minecraft :) .. no ono što si do sad igrao možeš i dalje, tj dodatni ram i ssd s tim nemaju neke veze ali će sys lakše disati a time i malo bolje reagirati u igri. (gaming gpu je od x50 naviše inače laptop ove klase nije za gaming nego uredski-surfanje).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
Nadogradnja laptopa

Evo samo pitanje za vas sve koji se najbolje može biti razumijete u te stvari. I oprostite što ovako samo upadam u temu. Imam laptop 17.3 Acer Aspire A517-51G-38S6 dakle nedavno je kupljen ima garanciju i dobio sam ga samo 4 GB DDR4 2133 260-pin. Pa sam apgrejdao sa 4 GB 2133 i radi apsolutno sve najbolje za gaming. Sad sam si postavio pitanje koliko bi pomogao SSD umjesto da imam Dvd pržilicu? Ostalo bi 1 TB HDD ofkors i hvala unaprijed. Dakle, mogućnost za SSD NVMe nema jer nema slot (utor) na MBO. Tj. ploča ne podržava SSD NVME pa bih maybe obični SSD? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine

Možeš, uzmeš caddy za 2.5" hard i staviš

U igrama ti SSD ništa ne znači (osim bržeg loadinga), ali za sistem jako puno znači, tak da se definitivno isplati.

Kruha i igala...
10 godina

+ ipak provjeri, jer i prastari laptop ima neki pciex utor.. npr za wlan adapter, tj to je pciex port kao i svaki drugi. Nešto sasvim drugo je što podržava BIOS za boot.. npr hdd može biti ssd na ide kontroleru kao klasičan disk 2.5" formata.. ali može biti i M2-SSD kao što je i M2-nvme.. a to je isti utor, samo je pitanje što kontroler-chipset-bios podržava, možda oba .. pa ssd može biti na ide kontroleru ili na m2, možda istih brzina/cijene a moguće i brže jer nema ograničenje ide kontrolera sata3 na 600mb.. pa treba provjeriti.

- ne mora kao na desktop mbo bit rezerviran zaseban utor za M2, ali.. važne su i fizičke dimenzije, tj duljina, drugi dio oznake-broja, tj 20-30-40.. 80mm jer ne možeš staviti duže od postojećeg mjesta a tad možeš biti ograničen izborom ili jednostavno nema za manji format. (npr na mjesto wlan adaptera.. koji je uobičajeno 22-20/30.. nema duži npr 40-80-120..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
Nadogradnja laptopa

Hvala na odgovoru oboje. 😊 Sad sam se odlučio da će biti ovakav laptop odnosno sa HDD, a ne i SSD - om. Simply jer sam zagrižen prvenstveno za igranje posebice PES 2020 eFootball kojeg dobro vrti ovakav potez koji je bio u mogućnosti otpada i ostaje na hard disku. To malo brže u Windows nema veze sa mnom. Ima li kakvih promjena u radu CPU (i3 6006U 2.0) dok je instaliran drajver za Turbo mode sa Acer službenih web stranica? Ako je moguće da se ubrza rad u igrama ili da ga uninstall? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice