Nova ASUS N serija

poruka: 189
|
čitano: 71.002
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

Kako stvari stoje, uskoro bi kod nas trebala stići nova generacija ASUS N serije. Prodaja je već počela u Europi tako da bi nova serija trebala uskoro stići i na naše tržište. Novi modeli su N45SF, N55SF i N75SF i ovoga puta dolaze u dvije varijante boja, crnoj i bijeloj.

 

Evo neke od konfiguracija što sam uspio pronaći:

 

Processor: Intel 2nd generation i3 / i5 / i7 Core (Sandy Bridge) Mobile Intel HM65 Express Chipsets

Operating system: Windows 7 Home Premium 64-bit

Memory: DDR3 1333 MHz up to 8GB

Screen: LED backlit FHD (1920x1080) / HD+ (1600x900) / HD (1366x768)

Graphics: NVIDIA GeForce GT 555M with 2GB, NVIDIA Optimus

Storage: 2.5'' SATA 5400RPM 320/500/640GB & 7200RPM 500/750GB

Audio: Sonic Master, Bang & Olufsen ICEpower

Camera: HD video camera Optical

Drive: DVD Super-Multi, Blu-Ray Combo, Blue-Ray Writer

USB Port: 2x USB 2.0 2x USB 3.0

Interface: 1x Microphone-in jack 1x Headphone-out jack 1x LAN Jack for LAN insert 1x VGA Port 1x HDMI 5-in-1 card reader Kensigton lock 1x ASUS subwoofer exclusive port

Battery: Li-on 56WH (6 cells: 5200mAh)

 

Uz laptope dolazi u bundle-u ASUS subwoofer. Stavit ću slike da vidite kako izgleda skupa sa lapovima. Meni je nova serija mrak {#} Da čujem vaše komentare. Cijena koju navode na internetu se kreće oko 1200 dolara.

N45SF N45SF
N45SF N45SF
N55SF N55SF
N55SF N55SF
N75SF N75SF
 
1 0 hvala 7
12 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

Meni se više sviđa stari dizajn..

Early adopter
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Nova ASUS N serija

Baš dobra vijest, bio sam se odlučio već za Asusov N73SV, onu verziju s i5 procesorom što je koštala nešto preko 6k, ali su joj baš onda digli cijene za parsto kuna, pa sam odustao, a i 540m nije baš nešto u tom modelu. Kako se kreću cijene vani?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

Nije ni GT 555 baš nešto, Jaje. Bez GDDR5, 192 bitnog busa i GTX kartica, nema baš nešto.

Early adopter
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nova ASUS N serija
Teerex kaže...

Meni se više sviđa stari dizajn..

Da, mogli su samo malo srediti tipkovnicu i ove komponente ubaciti u staro kućište.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova ASUS N serija
Jaje kaže...

Baš dobra vijest, bio sam se odlučio već za Asusov N73SV, onu verziju s i5 procesorom što je koštala nešto preko 6k, ali su joj baš onda digli cijene za parsto kuna, pa sam odustao, a i 540m nije baš nešto u tom modelu. Kako se kreću cijene vani?

Koliko sam uspio naći, kreću se od 1100 dolara na više...malo je informacija o cijenama. Valjda kod nas neće biti pretjerano skup.

14 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

Naša je ponuda ukratko u qr. U 99% slučajeva nema customizinga, ima se ono što i onoliko koliko M-San i Asbis naruče, po cijeni koju oni odaberu. Sve naše trgovine su samo posrednici koji u tom lancu na cijenu dodaju svoju (varijabilnu) maržu.

Early adopter
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova ASUS N serija
Teerex kaže...

Nije ni GT 555 baš nešto, Jaje. Bez GDDR5, 192 bitnog busa i GTX kartica, nema baš nešto.

U svakom slučaju bolja od 540 serije, benchmark pokazuje dobar score za nju. Al pošto je rekao cijenu 6k onda mu GTX ni ne treba {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova ASUS N serija
Hero of the day kaže...
Teerex kaže...

Nije ni GT 555 baš nešto, Jaje. Bez GDDR5, 192 bitnog busa i GTX kartica, nema baš nešto.

U svakom slučaju bolja od 540 serije, benchmark pokazuje dobar score za nju. Al pošto je rekao cijenu 6k onda mu GTX ni ne treba {#}

P'ne znam, pogledaj igrivost Metroa 2033 na noutbukćeku. Obadvije su tu negdje po katastrofalnosti. {#}

 

Early adopter
12 godina
protjeran
offline
Re: Nova ASUS N serija
Hero of the day kaže...
Teerex kaže...

Nije ni GT 555 baš nešto, Jaje. Bez GDDR5, 192 bitnog busa i GTX kartica, nema baš nešto.

U svakom slučaju bolja od 540 serije, benchmark pokazuje dobar score za nju. Al pošto je rekao cijenu 6k onda mu GTX ni ne treba {#}

Da, nedam preko 6,5 sve da dobijem na lotu {#}, čisto iz principa jer znam da ne vrijedi tih para. 6770m i gt555 su tu negdje kartice u tom cjenovnom rangu, s kojima se može odigrati PES, a i dosta drugih stvari, tako da mi je to dovoljno. Ako bi ovaj model imao GDDR5 memoriju i 192 bit, uz cijenu sličnu pavilionu 6xxx onda bi ga možda uzeo, premda mi je pavilion vizualno privlačniji.

 

Prije neka 3 tjedna na naslovnici ADM-a "stigli novi asus laptopi", odmah sam pretpostavio da bi mogla izaći nova serija, pa da se rješavaju starih N53/73 modela...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova ASUS N serija
Jaje kaže...
Hero of the day kaže...
Teerex kaže...

Nije ni GT 555 baš nešto, Jaje. Bez GDDR5, 192 bitnog busa i GTX kartica, nema baš nešto.

U svakom slučaju bolja od 540 serije, benchmark pokazuje dobar score za nju. Al pošto je rekao cijenu 6k onda mu GTX ni ne treba {#}

Da, nedam preko 6,5 sve da dobijem na lotu {#}, čisto iz principa jer znam da ne vrijedi tih para. 6770m i gt555 su tu negdje kartice u tom cjenovnom rangu, s kojima se može odigrati PES, a i dosta drugih stvari, tako da mi je to dovoljno. Ako bi ovaj model imao GDDR5 memoriju i 192 bit, uz cijenu sličnu pavilionu 6xxx onda bi ga možda uzeo, premda mi je pavilion vizualno privlačniji.

 

Prije neka 3 tjedna na naslovnici ADM-a "stigli novi asus laptopi", odmah sam pretpostavio da bi mogla izaći nova serija, pa da se rješavaju starih N53/73 modela...

Nutra je kolko vidim DDR3 grafika ali ima mogućnost i DDR5 vjerojatno na jačim modelima.

14 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

Ontopik, jel se i drugima čini da je ovaj Instant On ustvari plain vanilla Windows standby, koji su sa Power4Gearom razvukli na tjedne? {#}

Early adopter
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

Jedinu razliku koju vidim je grafa i još jedan usb 3 utor.

Bolje da su sredili tipkovnicu, odvojili numerički dio, normalna nula i strelice- Ovako i nema neke razlike.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

Vidjet ćemo kad stigne kod nas kakva je serija. Meni se na prvi pogled čini super.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

Uzel sam si njegov audio drajver. Friškiji je.

Early adopter
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova ASUS N serija

Pa nije kriv lap nego kolko je napisao driver sa neta,koji kakti ne paše za grafiku.

12 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

Sad sam pogledao...svi driveri su na Asusovoj stranici: support.asus.com i za grafiku je stavljen driver, od integrirane i od odvojene. Sve je gore.

 

DescriptionnVidia Graphics Driver
File Size158,7 (MBytes)2011.06.30 update
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

Novi proc!

 

Intel Core i7-2670QM
Early adopter
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nova ASUS N serija
Hero of the day kaže...
...

Nutra je kolko vidim DDR3 grafika ali ima mogućnost i DDR5 vjerojatno na jačim modelima.

 -treba provjeriti.. DDR3 bi mogao biti u prednosti nad DDR5 (osim na većim količinama RAMa zbog voltaže, manje potrošnje, u slučaju da se koristi kao workstation) mislim da bi igre mogle bolje 'disati' na trici... ako je to razlog kupnje.

 

edit: odgovor na ispod ''ha?''

 

GPU Engine Specs:
GT 555M - SDDR3GT CUDA Cores 144
555M - GDDR5 CUDA Cores 96
Texture Fill Rate (billion/sec) Up to 16.2 vs 11.8
 
jer je DDR3 sasvim dovoljna za tu klasu GPUa, dok cuda radi čuda, ako ih aplikacija zna iskoristiti.
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2011 19:58 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova ASUS N serija
ihush kaže...
Hero of the day kaže...
...

Nutra je kolko vidim DDR3 grafika ali ima mogućnost i DDR5 vjerojatno na jačim modelima.

  -treba provjeriti.. DDR3 bi mogao biti u prednosti nad DDR5 (osim na većim količinama RAMa zbog voltaže, manje potrošnje, u slučaju da se koristi kao workstation) mislim da bi igre mogle bolje 'disati' na trici... ako je to razlog kupnje.

  Ha?

Early adopter
12 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

Još malo informacija koje sam uspio naći o modelu:

 

- USB charger - mogućnost punjenja mobitela, portable uređaja, fotoaparata i sl. bez paljenja laptopa

- povratak iz sleep moda u stanje zadnjeg radnog stanja u 2 sekunde

- do 15 dana u standby modu

- HD kamera sa 30 fps i full screen video chating-om

- slušanje muzike bez paljenja laptopa i ulaska u Windowse, pritiskom na multimedijsku tipku (player se pali u roku 8 sekundi)

- soft touch palm rest - izrađen u nano tehnologiji (odbija tekućine) tipa ove fore: http://www.treehugger.com/lotus-leaf-dew.jpg

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

Evo prvi gameplay sa youtube-a

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

Oho, stigla pila i na naše tržište {#}

Prvi koji sam uspio naći u prodaji, evo linka: http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=17110&catid=184

Ako netko uspije još koji naći na webu neka stavi link {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nova ASUS N serija
Hero of the day kaže...

Oho, stigla pila i na naše tržište {#}

Prvi koji sam uspio naći u prodaji, evo linka: http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=17110&catid=184

Ako netko uspije još koji naći na webu neka stavi link {#}

Ja cekam Asus G74SX da dodje kod nas, ali nikako.

Predstavljan je jos u 06. mjesecu, ali nikako da dodje kod nas :(

If you're not paranoid, you're not paying attention
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova ASUS N serija
Mauro kaže...
Hero of the day kaže...

Oho, stigla pila i na naše tržište {#}

Prvi koji sam uspio naći u prodaji, evo linka: http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=17110&catid=184

Ako netko uspije još koji naći na webu neka stavi link {#}

Ja cekam Asus G74SX da dodje kod nas, ali nikako.

Predstavljan je jos u 06. mjesecu, ali nikako da dodje kod nas :(

Pa pogledaj kod distributera na stranicama, vidio sam da ga neki lik prodaje preko oglasa, možda je i on stigao u Hrvatsku samo se još čeka sa prodajom. Pogledaj po webu

16 godina
offline
Nova ASUS N serija

Ja isto to pokusavam pronac, pa nikako. Tko je uopce zastupnik u HR?

Preimenujmo smjeska *namigiva* u *namiguje*!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nova ASUS N serija

Asbis i Msan

 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice