Problem pri startup-u Windows 7 Ultimate

poruka: 6
|
čitano: 4.958
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Problem pri startup-u Windows 7 Ultimate

Stavio sam Windows 7 Ultimate Edition na laptop. Ali od danas ujutro imam problem koji ne mogu rješiti.

 

Znači, upaltim laptop, Windows se podigne, pokaže se desktop, ali kada sa kursorom miša dođem na onu traku na dnu ekrana pojavi se neki kružić (onakav kružić koji se pojavi kada se nešto učitava). Ali problem je u tome šta se taj kružić ne prestaje vrtiti! Ako maknem kursor sa te donje trake i recimo pokušam otvoriti Computer laptop se zamrzne.

 

Pokušao sam čekati da taj kružić odvrti svoje, ništa nisam klikao, ali on se vrti i dalje,čekao sam oko 15 minuta, ali sam primjetio da se i sat na laptopu zamrznuo. Ali sa kursorom mogu micati, i ako odlučim otvoriti Computer ili Documents opet se sve zamrzne (sa mišem mogu i dalje navigirati)

 

Jel zna netko kako ovo rješim?

 

P.S. Nisam nikakve programe niti igrice instalirao, pa ne vjerujem da je to problem.

If in doubt, flat out!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri startup-u Windows 7 Ultimate
Apachy kaže...

Stavio sam Windows 7 Ultimate Edition na laptop. Ali od danas ujutro imam problem koji ne mogu rješiti.

 

Znači, upaltim laptop, Windows se podigne, pokaže se desktop, ali kada sa kursorom miša dođem na onu traku na dnu ekrana pojavi se neki kružić (onakav kružić koji se pojavi kada se nešto učitava). Ali problem je u tome šta se taj kružić ne prestaje vrtiti! Ako maknem kursor sa te donje trake i recimo pokušam otvoriti Computer laptop se zamrzne.

 

Pokušao sam čekati da taj kružić odvrti svoje, ništa nisam klikao, ali on se vrti i dalje,čekao sam oko 15 minuta, ali sam primjetio da se i sat na laptopu zamrznuo. Ali sa kursorom mogu micati, i ako odlučim otvoriti Computer ili Documents opet se sve zamrzne (sa mišem mogu i dalje navigirati)

 

Jel zna netko kako ovo rješim?

 

P.S. Nisam nikakve programe niti igrice instalirao, pa ne vjerujem da je to problem.

Vjerpvatno na laptop ispraznila CMOS bateriju jer ono vrača deufalne postavke.Ako se nemože učitavat windowsw kada se pokušava podić pri startup onda je vjerovatno ima bad sector. Sa cd hirens boot potraži alate za HDD i neka vrti dokraja ako nema bad sector onda u Biosu pokušaj postavuiti pravilne postavke.

Neke zna bit u Defaltnu u Biosu pa se windowsi blesira.

12 godina
offline
Problem pri startup-u Windows 7 Ultimate

Hm, ok probat cu to napraviti.

 

Ali laptop nije star ni mjesec dana! Kak se to može tako brzo ispraznit? Na stolnom kompu sve radi normalno već 2 godine!

 

Pokušao sam i onaj Safe Mode, tada sve normalno radi.

 

Kada restartam laptop iz tog safe moda, podigne se na normalan način i sve radni normalno.

 

Onda sam upalio laptop pred 2-3 sata i opet isti shit. Onaj kružić se vječno vrti...

 

Ali probat ću i ovo šta si mi rekao.

If in doubt, flat out!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem pri startup-u Windows 7 Ultimate

Ne znam ako netko još ima ovakav problem, ali uglavnom rješio sam stvar tako da sam napravio Restore Point (System Restore iz XP-a).

 

Pa evo ako će nekom pomoć...

You can do anything you set your mind to.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem pri startup-u Windows 7 Ultimate
Apachy kaže...

Stavio sam Windows 7 Ultimate Edition na laptop. Ali od danas ujutro imam problem koji ne mogu rješiti.

 

Znači, upaltim laptop, Windows se podigne, pokaže se desktop, ali kada sa kursorom miša dođem na onu traku na dnu ekrana pojavi se neki kružić (onakav kružić koji se pojavi kada se nešto učitava). Ali problem je u tome šta se taj kružić ne prestaje vrtiti! Ako maknem kursor sa te donje trake i recimo pokušam otvoriti Computer laptop se zamrzne.

 

Pokušao sam čekati da taj kružić odvrti svoje, ništa nisam klikao, ali on se vrti i dalje,čekao sam oko 15 minuta, ali sam primjetio da se i sat na laptopu zamrznuo. Ali sa kursorom mogu micati, i ako odlučim otvoriti Computer ili Documents opet se sve zamrzne (sa mišem mogu i dalje navigirati)

 

Jel zna netko kako ovo rješim?

 

P.S. Nisam nikakve programe niti igrice instalirao, pa ne vjerujem da je to problem.

Očito je iz opisa da ti neki proces "jede" previše procesorskog vremena, odnosno da je procesor cijelo vrijeme na 100%.

Trebalo bi pomoću task managera detektirati taj poces i nekako ga obuzdati.

Probaj preko Safe mode-a podignuti winse i ulogirati se...možda onda uspiješ detektirati problem.

Ili probaj System restore- meni je pomoglo isto na xp.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
12 godina
offline
Problem pri startup-u Windows 7 Ultimate

Vjerojatno je bila stvar u tom nekom programu, možda neka napast...

 

Na starom kopmu sa modemom (jbt kad je to bilo :D) naletio sam na dailera, pa sam to rješio sa system restoreom...

 

Danas sam to isto napravio na laptopu i sad šljaka sve po starom.

You can do anything you set your mind to.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice