Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.037.600
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

sto preporucate ako se budet nebude mogao produziti {#}

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ustedit :D ako nece ic onda gledaj nesto sa n3530 ili n3540 ili 2020m procesorom i oprezno gledaj ima li laptop opticki citac, tj. ODD (optical drive disk), tj. dvd-rw, jer kako su tanki laptopi popularni neki su tak tanki da nema mjesta za optiku

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ucim
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.12.2014 1:00 (as123).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za placanje navedenim karticama za koje jedino vrijedi popust je brutalna kupovina, a i bez popusta je odlican sto se tice performansi.

 

Nekog bi moglo smetat sto nema FHD rezoluciju, ali onaj tko zeli izvuc svaku mrvu performansi iz laptopa to nebi trebao gledati.

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz

 

Kupujem gaming laptop do 500€/3750kn.

 

Kupujem ga u Njemačkoj,okolica Stuttgarta,ako ima koga neka se javi gdje i kako se može kupiti,ili ako ima kakvu ponudu. Hvala :D

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
hrka11 kaže...

oovidis,ovaj je bolji,plus to za tipkovnicu je pozeljno,nisam ga ni vidio...necu ni gledat vise.

 

edit: sta mislis za ovaj??

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11650

kosta 4000kn?nije los za te pare...jer sam ogranicen s ponudom pa me to je.beee malo...

5000*

Zna se i meni dogodit, i za 5000kn je tak-tak jer je HD reza, nema HDD (al ima fini SSD na njegovom mjestu), nema graficke, znaci vise opcija za nekog ko se bas ne misli zabavljat.

 

Pogledaj si jos HP 450 sa i5-4200M ako oces cistu procesorsku snagu (neznam cime se bavis na poslu...) za 3750kn. Malo bolji SSD od 240gb kosta nekih 800-850kn, a 120gb je best buy intel 520 za 500kn. Imas temu za to pa vidi. Takav kombo je bolje rjesenje od tog Acera, sa viskom para produljis jamstvo i kupis eksterni opticki citac ako je bitan.

znam da inace kosta 5000 negdi malo i vise,ali mene nece prko 4200kn izac zato govorim nie puno para,a dobar je,s obzirom da nece za igre sluzit...

LoL: SirHectorDeMaris , Origin: cohr23
10 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dancy147 kaže...

Pozz

 

Kupujem gaming laptop do 500€/3750kn.

 

Kupujem ga u Njemačkoj,okolica Stuttgarta,ako ima koga neka se javi gdje i kako se može kupiti,ili ako ima kakvu ponudu. Hvala :D

 

ej,evo da ti odma rijesim muke,imas temu kupovanje laptopa u njemackoj,gdje je neka cura otvorila i starala sve oko sebe koda kucu kupuje,mislim da ces tamo nac sve potrebne informacije...

eo link:http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/kupnja-laptopa-njemackoj/218004.aspx {#}

 

sryy dupli post.

LoL: SirHectorDeMaris , Origin: cohr23
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.12.2014 10:57 (hrka11).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, zamolio bi vas za savjet oko kupnje laptopa u cijenovnom rangu oko 4500 kn.

 

Zasad mi je najbolji pick ovo:

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=25629 (Asus K555LN)

 

 

Ako netko ima bolju ideju što bi se našlo za te novce, drago bi mi bilo čuti. Imam dosta loša iskustva sa Acer laptopima pa ih ovaj puta ne bi uzeo u obzir.

 

Ono što bi volio kod laptopa vidjeti je:

 

-i5 procesor

-geforce grafička

-win 8.1

 

Zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Shinky

Namjena? Placas mozda Maestro ili MasterCardom? To te pitam radi ovog laptopa koji je po performansama (i u igrama) osjetno jaci od konkurencije, jedino kaj nema FHD rezoluciju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.12.2014 19:40 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!!

Kupio bih laptop do 7000kn.

Želje i/ili zahtjevi: -igrice (htio bih Nvidia gtx850 ili 60)
-multimedija (FHD vrlo poženjan)
-rad u MATLABu, programiranje (znači treba i dobar CPU)
-ssd 256 ili mogućnost stavljanja dodatnog ssd-a
-15.6 inchova

Znači ukratko, treba mi vrlo dobar all-around laptop kao zamjena za kantu :)

Ne želim samo HP (ni apple, ali oni ni ne spadaju u ovaj cjenovni rang).

Zasad sam pikirao ovoga, ali je malo skup s obzirom da nema ssd (znači to bi bio još extra trošak).
www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-v-nitro-nxmqlex059-156ips-1920x1080-core-i5-4210-350ghz-8gb-lddr3-1000gb-noodd-nvidia-gtx860m-2gb-gddr5/NX.MQLEX.059

Ima netko bolji prijedlog?
HVALA PUNO!!! :D :D :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.12.2014 20:53 (GogoVG).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nema boljeg i taj ti je savrsen za tvoje potrebe, a ima ga u par ducana i nesto jeftinije: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=nitro+15.6

 

SSD da jos dobis sa takvim laptopom nema sanse pa ni vani. Inace rijetko koji laptop jos stavi bilokakav SSD ispod 1000 eura, 256gb se stavlja u modele od 1500 eura i tako, nebitno..

 

Taj Acer ima m.2. slot, znaci odlicno rjesenje za nadogradnju SSDom, samo sto ces se napatit da ga sam stavis (pristup vadjenjem tipkovnice itd.), ako nisi spretan nosi u servis da ti oni stave.

 

Ako neces znati koji SSD kupiti imas temu za to. 120GB SSDi sa Intelom 520 pocinju od 500kn, a 240/256GB kvalitetniji pocinju od nekih 800kn.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.12.2014 21:24 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

@Shinky

Namjena? Placas mozda Maestro ili MasterCardom? To te pitam radi ovog laptopa koji je po performansama (i u igrama) osjetno jaci od konkurencije, jedino kaj nema FHD rezoluciju.

 

Pozdrav.

 

Namjena, povremeno igranje (jako rijetko AAA igre, za to mi služe konzole) i zbog svakodnevnog rada na njemu (Eclipse, Visual Studio, Photoshop). Plaćanje Diners.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Shinky kaže...
Namjena, povremeno igranje (jako rijetko AAA igre, za to mi služe konzole) i zbog svakodnevnog rada na njemu (Eclipse, Visual Studio, Photoshop). Plaćanje Diners.

Asus K555LN je super, no postoji sansa da se radi o ispodprosjecnom ekranu pa ako mozes pogledaj to u ducanu. Kako ti trazis i FHD i windowse u paketu sa 840m i i5/stedljivi i7 mislim da ti je taj prakticki jedini odabir. Odabir bi bio siri za Lenovo i Acer da izbacis windowse.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nevezano za ičiji zahtijev, evo objava da sam primjetio da su konacno dosli laptopi sa i5 M procesorom i 840m grafickom, za sada se radi o ovom Aceru

 

Nije da sam fan Acera, nego napominjem jer se jos jednom radi o super ulozeno/dobiveno omjeru. Uz navedeno se dobije i 1TB HDD, matt FHD 15.6" ekran, sve od 4400kn. Ove specifikacije, tj. nestedljivi i5 uz 840m je za sada u Hrvatskoj dolazio samo sa Lenovom z710 od 5500kn.

 

Eventualni problem vidim u tome sto se radi o E5, a ne V3 seriji, znaci malo su upitne temperature pa eto ako se netko odluci za ovaj laptop slobodno nkea napise kakvu povratnu informaciju.

 

Ovakva stvar je itekakav best buy za gejmanje za taj rang, a ako temperature nekim slucajem nebi bile dobre preporucujem vanjski cooler (notepal xl).

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.12.2014 22:23 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Jedino me muci to kaj nema nista reviewa po netu o njemu, neznam nista o kvaliteti... itd. a negdje sam procitao da je moguce da se baterija nmemoze izvaditi?

+kolko je sad dozivljaj losiji posto ekran nije fhd?

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.12.2014 22:53 (LittleM).
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dali se isplati kupiti ovaj laptop za 5500kn ili ima neki bolji za manje ili istu cijenu ? Laptop bi koristio za igranje igrica(nprNba2k15,Pes15,Cod,GTA IV,assassins creed,grid i sličneI),gledanje filmova i za internet.Dali neko ima iskustva s njim i kakva  ?
http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.8005F04A-F76A-4E3C-942C-9B50A4C577A8.aspx

PSlamnik
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.12.2014 23:24 (Pero1998).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nema nist bolje sve do 6600kn. Ako te ne smeta rezolucija nemas se sta misliti.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Shinky kaže...
Namjena, povremeno igranje (jako rijetko AAA igre, za to mi služe konzole) i zbog svakodnevnog rada na njemu (Eclipse, Visual Studio, Photoshop). Plaćanje Diners.

Asus K555LN je super, no postoji sansa da se radi o ispodprosjecnom ekranu pa ako mozes pogledaj to u ducanu. Kako ti trazis i FHD i windowse u paketu sa 840m i i5/stedljivi i7 mislim da ti je taj prakticki jedini odabir. Odabir bi bio siri za Lenovo i Acer da izbacis windowse.

Hvala na odgovoru.

 

Kad bi izbacio Windowse, koju opciju bi mi ponudio osim ove gore navedene:

 

Gledao sam Lenovo Z50-70, i to čak ovaj sa varijantom sa 2 HDD-a (SSD+HDD)

http://mondo.hr/lenovo-z50-70-i5-4gb-1tb-8gbsshd-gt840-15-6-srebrni-59432151#specifications


S time da bi opet išao do 4500 kn +/- 300 kn. Može i Acer ponuda, ali kao što sam naveo, loša iskustva me tjeraju da gledam dalje od Acera.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

SSD od 8GB + HDD, znaci radi se o SSHD disku, nekakvom plusu, ali ne dovoljno velikom da bi bio dealbreaker. Na kraju, zasebni SSD puno veceg kapaciteta, npr. od 120GB vise nije tolko skupocjen.

 

Do 4500kn je trenutno hot buy: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=acer+i5-4210m Brzi procesor bi ti definitivno bolje dosao nego SSHD. Fora je sto jednu od najnizih cijena drzi FuturaIT, vrlo hvaljen ducan po pitanju usluge pa ako ti sta ode kvragu jednog dana nekim slucajem ako bi se sada odlucio na Acera neces imat brige sa servisom.

 

Inace, i5-4210M je nesto brzi od i7-4510U, dok je taj stedljivi i7 bolje rjesenje ako zelis cim dulji rad dok je laptop istekan.

 

Preporucujem ti da malo sacekas, ako ti se da, jer informacija o tom novom Aceru jedva da ima, to velim prvenstveno radi temperatura jer ipak je ovdje M procesor, veci potrosac od stedljivih U, al opet, ta potrosnja je na razini 840m s kojom se E5 serija drzala dobro kao i Lenovo kojeg si linkao. Kako Acer jos ima 2 ventilatora nebi trebalo biti brige. Asus u tom rangu ima nesto bolje temperature, osjetno ili neosjetno, ali taj ekran je najveca enigma.

 

Btw. citao sam da SSD cini cuda sa Eclipse programom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.12.2014 1:12 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo ljudi, kratki review Asus X550JK za one koje neznaju što bi s njime :D

 

Kupio sam ga za 5500 kuna prije dva dana, i moram reći da mi se već veoma svidio. Postoji nekoliko (malo) review-ova po netu, koji nisu dobri jer nisu za točno ovaj model, nego slične modele. U nekima su reviewovima govorili da se laptop "savija", ali ovaj se savija samo pod ogromnim pritiskom, tako da neznam čime su ga oni savijali, te se stoga ne morate bojati da će te dobiti savitljivi laptopi odnosno savitljivu tipkovnicu.

 

Inače, ekran nije loš, zapravo je bolji nego sam očekivao, kutovi gledanja su neloši (sve dok si ispred laptopa, a ne iza :D ), tipkovnica je prostrana i ugodna te se prilikom igranja ne pregrijava, zapravo se laptop općenito ne pregrijava ni nakon 4 sata igranja (Skyrim na FHD TV-u na max postavkama). Hlađenje laptopa je veoma tiho, te većinu vremena ga se ne može ni čuti, baterija se može izvaditi i laptop na njoj može izdržati oko 3 sata, 3 i pol (surfanja po netu, za filmove ću još vidjeti).

 

Izvanjski, laptop izgleda super, nema problema sa otiscima prstiju ni s ičime sličnim. S unutarnje strane je aluminijske izrade, znači tipkovnica i dio za dlanove, ali oko ekrana je, na prvi pogled, jeftinija plastika, i to mi je jedina zamjerka laptopu.

 

Na kraju bih rekao da je ovo (očito) best buy laptop u rangu od 5000 do otprilike 7000 kuna jer ima super i7 četverojezgreni procesor i gtx 850m grafičku, s napomenom da konkurencija tu ima samo jaču grafu (npr. nitro) dok se jači (ili isti ovaj procesor) može naći tek za 7500 kn u lenovu y50 i Acer Nitru (ispravite me ako griješim).

 

Nezz što da još dodam, ali slobodno me pitajte bilo što :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.12.2014 9:32 (TCO 006).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Trenutno imam neku staru kantu i mislim da je vrijeme da nabavim nešto novo a to novo gledam kao dugoročno ulaganje

Recimo da bi budžet bio oko 5000 kn (s uključenim OS-om ili ne, nisam siguran)

Igrice ne igram, filmove gledam tu i tamo nije mi bitna sad neka najbolja moguća kvaliteta a što se tiče programa, ACAD 2d (dobro ruku na srce, to i nije neki izazov, usudio bih se reći za sva računala preporučena u ovoj temi, hehe), ali bilo bi i 3D modeliranja, eventualno upaljena virtualna mašina pa bih volio da to računalo koliko toliko bude fluidno ako ti programi rade istovremeno ili ako se još digne youtube u nekim kombinacijama itd.

Naravno bilo bi poželjno da je kvaliteta izrade solidna i da se računalo ne zagrijava previše i za kraj,

koliko je bitno posjedovati izmjenjivu bateriju i da li se isplati ići na dijagonalu 17,3" jer koliko vidim dosta utječe na cijenu?

 

Unaprijed zahvaljujem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.12.2014 10:09 (htc123).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

SSD od 8GB + HDD, znaci radi se o SSHD disku, nekakvom plusu, ali ne dovoljno velikom da bi bio dealbreaker. Na kraju, zasebni SSD puno veceg kapaciteta, npr. od 120GB vise nije tolko skupocjen.

 

Do 4500kn je trenutno hot buy: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=acer+i5-4210m Brzi procesor bi ti definitivno bolje dosao nego SSHD. Fora je sto jednu od najnizih cijena drzi FuturaIT, vrlo hvaljen ducan po pitanju usluge pa ako ti sta ode kvragu jednog dana nekim slucajem ako bi se sada odlucio na Acera neces imat brige sa servisom.

 

Inace, i5-4210M je nesto brzi od i7-4510U, dok je taj stedljivi i7 bolje rjesenje ako zelis cim dulji rad dok je laptop istekan.

 

Preporucujem ti da malo sacekas, ako ti se da, jer informacija o tom novom Aceru jedva da ima, to velim prvenstveno radi temperatura jer ipak je ovdje M procesor, veci potrosac od stedljivih U, al opet, ta potrosnja je na razini 840m s kojom se E5 serija drzala dobro kao i Lenovo kojeg si linkao. Kako Acer jos ima 2 ventilatora nebi trebalo biti brige. Asus u tom rangu ima nesto bolje temperature, osjetno ili neosjetno, ali taj ekran je najveca enigma.

 

Btw. citao sam da SSD cini cuda sa Eclipse programom.

 

Imao sam 3 Acera, sva 3 su patila kritično od pregrijavanja ili su se grijali poprilično. Uredno su se održavali, čak i coolerpad ispod njih ali eto. Rikavali su kad su mi bili najpotrebniji (Murphyev zakon naravno) tako da ono, radije ovaj puta nešto drugo osim Acera iako znam da daju mnogo za uložene novce. Ako mogu čekati, baš i ne pošto sam ostao bez laptopa a važno mi je da budem mobilan.

Razmisliti ću još. Zasad se onda dvoumim između onog Asusa i Acera, Lenovo je treći odabir. Vidjeti ću još kako se kreće rasprava kod drugih ljudi što pitaju svašta pa možda nešto iskrsne što mi je promaklo. :)

10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Haj, dal ovaj laptop vrijedi novaca ili se može kupiti bolje? Malo me pika ovih 12 mjeseci garancije..

Služio bi isključivo za surfanje, par nezahtjevnih igrica i gledanje filmova.

Taj iznos od 2700 kn je plafon. 

 

Hvala!

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to became insane.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Večer. Trebala bih preporuku za laptop koji se ne bi koristio ni za što imalo zahtjevno, internet, glazba, filmovi i tome slično, nikakve igre, dakle da uz dobru brigu što duže potraje. Novac nije kriterij, iako pretpostavljam da i najjeftiniji nude ovo najjednostavnije, ali ja se to ne usudim sama odabrati. Jedino, ako je moguće, bilo bi lijepo da windowsi budu instalirani.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

ovih dana imam priliku skoknut do ITA, pa možda osim panettonea vratiti se doma i s novim laptopom. :)

Naletio sam na jedan blagdanski akcijski letak, pa me zanima vaše mišljenje o sljedećim modelima:

  1. ovaj i5

Karakteristike:

 

Processore Intel Core i5-4210U (1.7GHz, 3MB)
6GB DDR3-1600MHz RAM
750GB SATA HDD 5400 rpm
2GB NVIDIA GeForce GT 820M / Intel HD Graphics 4400
Schermo 15,6" 1366x768 HD LED
OS: Windows 8.1
Webcam integrata
Wireless lan 802.11 b/g/n - Bluetooth - Connessione HDMI
2x USB 3.0, 1x USB 2.0, HDMI, VGA, Gigabit LAN, 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, 2.3kg

Numero di batterie: 2 (LiPo), Capacita: 37 mAh

 

  1. ovaj i7

Karakteristike:

 

Intel® Core™ i7 4510U (2.00/3.10GHz, 4MB L3)
HDD 500GB
RAM 4GB
Display: 15,6 wide
Wi-Fi: 802.11a/b/g/n
OS: Microsoft Windows 8.1 64-bit
Scheda grafica: nVidia GeForce GT 820M 2GB dedicata

Numero di batterie: 2 (LiPo), Capacita: 37 mAh


Recimo da sam više zainteresiran za ovaj i5 model. Inače, ne smatram se nekakvim zahtjevnim korisnikom, lap bi služio za faks (programiranje, virtualke, računalna grafika ... ), surfanje, glazba, filmovi.. gaming ništa, možda nakon kupovine nešto minimalno.

 

Može li se u tom cjenovnom rangu naći nešto bolje kod nas, i biste li rađe savjetovali kupovinu u HR, ako uzmemo u obzir nekakve minuse kao što su talijanska garancija, ne-HR tipkovnica, itd. u slučaju kupnje u inozemstvu. Hvala.

 

 

Edit: Dodao sam karakteristike ispod, za brzi pregled

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.12.2014 23:54 (Yenkungu).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne valjaju, evo ti primjeri sto mozes za te novce kupit u Hrvatskoj:

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=acer+i5-4210m

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=probook+i5-4200m

 

Oba i5 M su jaca od tih u Asusima. HP je jace izrade. Acer je solidne izrade, tu je to negdje sa Asusom, ali Acer definitivno ima bolji ekran, ne samo radi FHD rezolucije nego radi kvalitete koja se spominje kod F555LN-a kao ocajna, tj. navodno imaju vrlo malen kontrast.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ništaposebno kaže...

Večer. Trebala bih preporuku za laptop koji se ne bi koristio ni za što imalo zahtjevno, internet, glazba, filmovi i tome slično, nikakve igre, dakle da uz dobru brigu što duže potraje. Novac nije kriterij, iako pretpostavljam da i najjeftiniji nude ovo najjednostavnije, ali ja se to ne usudim sama odabrati. Jedino, ako je moguće, bilo bi lijepo da windowsi budu instalirani.

Link

    11 godina
    offline
    Ultimativna tema za odabir prijenosnika
     
    0 0 hvala 0
    10 godina
    neaktivan
    offline
    Ultimativna tema za odabir prijenosnika

    http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-g551jm-republic-of-gamers-156-fullhd-intel-core-i5-4200h-34ghz-4-cores-8gb-1tb-hdd-geforce-gtx-860-2gb-gddr-presales-u-tijeku-isporuka-cca-2412/90NB05T2-M01690    

     

    Kaj mislite o ovoj stvari?To je gornji gornji plafon s novcima i više od toga nemrem(mogu jedino niže :D).Igram uglavnom League of Legends i tu i tam bi stari odigrali koji Battlefield 4 il takvu pucačinu.Jedino kaj nisam našel na netu je dal su procesor il grafika zalemljeni na matičnu(to mi je dost važno jel patim na nadogradivost).

    Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2014 9:13 (Hobbss).
     
    0 0 hvala 0
    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice