Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.055.123
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

trebam preporuku za 2 gaiming laptopa. Hitno !

 

1. cijena do 8 000 kn

 

2. cijena do 10 000 kn

 

Nisam siguran da li ću skupiti 10k :)

Može i malo preko zadane cijene ako ima značajnu razliku.

Inače sam zapazio ASUS G51Jx ali cijena je oko 12k........ipak previše ali šta kažete?

inače sam pogledao na

http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx

ali nije specifirano za igre nego samo po cijeni.

 

-jedini bitni kriterij je da je zaslon 15.6" ili max 16".

po mogućnosti dobra baterija i USB 3.0

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2010 22:18 (Noobie).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

1. ovaj

 

2. ovaj

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Noobie kaže...

trebam preporuku za 2 gaiming laptopa. Hitno !

 

1. cijena do 8 000 kn

 

2. cijena do 10 000 kn

 

Nisam siguran da li ću skupiti 10k :)

Može i malo preko zadane cijene ako ima značajnu razliku.

Inače sam zapazio ASUS G51Jx ali cijena je oko 12k........ipak previše ali šta kažete?

inače sam pogledao na

http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx

ali nije specifirano za igre nego samo po cijeni.

 

-jedini bitni kriterij je da je zaslon 15.6" ili max 16".

po mogućnosti dobra baterija i USB 3.0

Ako uspijes skupiti 10k kn ovaj laptop malo prelazi ali vjeruj i imati ces najjaci lapop nadaleko Asus.A ako neuspijes uzmi ovaj laptop opet malo vise al vjeruj mi isplati se-Asus.LINK

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gman kaže...
Noobie kaže...

trebam preporuku za 2 gaiming laptopa. Hitno !

 

1. cijena do 8 000 kn

 

2. cijena do 10 000 kn

 

Nisam siguran da li ću skupiti 10k :)

Može i malo preko zadane cijene ako ima značajnu razliku.

Inače sam zapazio ASUS G51Jx ali cijena je oko 12k........ipak previše ali šta kažete?

inače sam pogledao na

http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx

ali nije specifirano za igre nego samo po cijeni.

 

-jedini bitni kriterij je da je zaslon 15.6" ili max 16".

po mogućnosti dobra baterija i USB 3.0

Ako uspijes skupiti 10k kn ovaj laptop malo prelazi ali vjeruj i imati ces najjaci lapop nadaleko Asus.A ako neuspijes uzmi ovaj laptop opet malo vise al vjeruj mi isplati se-Asus.LINK

 

Osim sto je veći od 15 (maksimalno 16) incha nema usb 3.0, a da ne spomiljemo da ima 4 kile. laptop tih karakteristika i dimenzija nema previse smisla.

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ACER Aspire 5740G-333G32Mn
Procesor:Intel Core i3 i3-330M (2.13 GHz, 3 MB L3 cache, 1066 MHz FSB) Monitor:15.6" CrystalBrite (1366 x 768 WXGA) Memorija:3 GB (1.024 + 2.048 MB) DDR3 1066 MHz (2 slota, max 8 GB) Hard disk:320 GB S-ATA (5400 rpm) Optički uređaj:DVD±RW DL Grafika:ATI Mobility Radeon HD 5470 (512 MB) Mreža:802.11a/b/g/n • 56k modem • GbLAN I/O portovi:4 x USB 2.0 1 x audio ulaz 1 x audio izlaz 1 x RJ-11 (modem) 1 x RJ-45 (ethernet) 1 x VGA (15-pin D-sub) 1 x HDMI Ostalo:Čitač kartica (SD, Memory Stick, Memory Stick Pro, MMC, xD) • Webcam Baterija:6-cell Lithium-Ion Trajanje baterije:do 4,00h Operativni sustav:Linux Jamstvo:12 mjeseci

jeli dobar ovaj laptop??sluzio za slusanje muzike,ofice i da mogu odigrat neku noviju igru
jel bi mogao igrat just cause 2????

HP 4515S VC377ES
AMD Turion II Dual-Core M500 2.20 GHz, 15.6" 1366x768 LED Backlit HD

4 GB DDR2 800MHz, HDD 500 GB SATA, ATI Radeon HD 4330 512 MB

Gigabit LAN, WLAN 802.11 a/b/g/n , Bluetooth

Fax modem 56k

4 x USB 2.0

HDMI, D-Sub

ExpressCard slot

Čitač kartica 6-u-1

Webcam 2.0 Mpix

Linux

Masa: 2.59 kg, Jamstvo 12 mjeseci



sluzio bi isto kao i ovaj gore...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2010 15:39 (srec12).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 21:37 (Daphne Black).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 21:36 (P4k1).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moje isprike. Popravih. Osmijeh

 

Ili ovaj? Mislim da je grafička slabija. http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_254_202&products_id=8405

 

Kad se ne kužim u notebooke. :(

 

I HP. Dakle, pitanje je: Asus i3, Acer i5, Dell i3 ili HP T6570.

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_254_200&products_id=8104

 

Treba mi za faks, posao, muziku, filmove i možda neku stariju igricu ako stignem. Ako imate boljih ideja, shoot. Samo nemojte premašit' cijenu jer nemam više love. Smijeh

 

A i ne vjerujem da mi treba više love za ovo za kaj mi treba. Samo da mi ne krepa brzo. Thanks!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 21:49 (Daphne Black).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja bi iša na drugi

 

 

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

Pitanjce... jel moguce za nekih 5000kn nac lap za igranje? Da bude ugodno na njegovoj nativnoj rezi, pretpostavljam da ce to bit 1366x768.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dachande kaže...

Pozdrav!

 

Pitanjce... jel moguce za nekih 5000kn nac lap za igranje? Da bude ugodno na njegovoj nativnoj rezi, pretpostavljam da ce to bit 1366x768.

Možda ovaj

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja bih takvog bez Win7... Je l' ima? :D

 

Ovak' nekaj: http://protis.hr/ProductDetails.aspx?q=31807&s=1-Notebook-Acer-Aspire-5741G434G64Mn-LXPTD0C015

 

Mislim da ću taj kupit'. Ako ne valja, recite mi do ponedjeljka. :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2010 1:51 (Daphne Black).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

dobar je

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Daphne Black kaže...

Ja bih takvog bez Win7... Je l' ima? :D

 

Ovak' nekaj: http://protis.hr/ProductDetails.aspx?q=31807&s=1-Notebook-Acer-Aspire-5741G434G64Mn-LXPTD0C015

 

Mislim da ću taj kupit'. Ako ne valja, recite mi do ponedjeljka. :D

Dobar odabir.Namigiva

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok!
Zamolio bih ekipu sa foruma za malu pomoć. Naime, kupujem netbook (ili mali laptop) pa tražim preporuku.
Najbitnije mi je da je što lakši, znači negdje oko 1.5kg, da ima što duže vrijeme autonomije, ništa ispod
4 sata ne dolazi u obzir, i da ekran bude barem 11,6'', a po mogućnosti 13,3'' (veći su preteški). To sve
bih mogao i sam odabrati, ali bitno mi je da se na njemu mogu gledati HD filmovi, a to iskreno neznam koji
procesor/grafičku bih trebao imati, pa tu vi uskačete. Ako znate neki model koji odgovara ovome pliz napišite,

a posebno bih bio zahvalan ako se nekome da napisati koje komponente bi takav mali laptop trebao imati da

normalno, bez trzanja, vrti HD filmove i da ne umire ako multitaskam Excel i Firefox.
Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim da tražiš ono što sam i ja tražio (ali na kraju nema se para.. :( ).

To je ASUS Eee PC 1201N. Zvijer od netbooka.

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Taj neetbook sto je predlozen u postu iznad je najbolji za te novce,ja sam mu ga osobno preporucio,nVidia ION grafa napravljena za to. ;)).Skupi pare i kupuj nemas sta dalje traziti.
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Cijena je OK, nisam ni mislio da ću naći nešto takvo za manje od 3500kn. Još jedna stvar, vidim na netu da taj netbook dolazi u 4 boje, od koje su plava, crvena i crna na slikama prikazane

kao jako reflektirajuće, a srebrna ne. Zanima me jel netko možda vidio taj srebrni model svojim očima i da li je i njemu poklopac reflektirajući (da se vide otisci pristiju i sl.).

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, trebam par savjeta vezano uz kupovinu laptopa...

 

Prvo je vezano uz proizvođača, npr. kod kojega su prijenosnici najpouzdaniji, ono, ne kvare se, ne pregrijavaju, prednosti i nedostatke pojedinog proizvođača itd. Ako bi se mogli poredati po nekoj rang listi :). Evo recimo, HP mi ulijeva povjerenje (kakvo-takvo), dok recimo za Acer nemam nekog interesa. Sad da tu ne bacam neke predrasude, slobodno me možete razuvjeriti...

 

Drugo, evo opis onoga kaj mi treba:

Tražim lap do 4000 kn (4200 max)

- bez predinstaliranog OS-a(Windows)

- služit će mi za fax, te svakodnevne potrebe (surfanje, multimedija, programiranje...), igre ne mislim pokretati.. s tim da bi bilo dobro da se može gledati neki HD video (nije uvjet)

-autonomnost baterije ne smije biti prekratka

 

I zapeo mi je za oko jedan koji bi donekle zadovoljavao moje potrebe: http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=12050&catid=19

Molim da ocijenite moj izbor, te mi eventualno ukažete na bolju ponudu tog cjenovnog ranga...

 

Zahvaljujem

Sve me žene oko kuće jure, kaže majka to je zbog frizure...
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2010 18:57 (M4r10).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
M4r10 kaže...

Bok, trebam par savjeta vezano uz kupovinu laptopa...

 

Prvo je vezano uz proizvođača, npr. kod kojega su prijenosnici najpouzdaniji, ono, ne kvare se, ne pregrijavaju, prednosti i nedostatke pojedinog proizvođača itd. Ako bi se mogli poredati po nekoj rang listi :). Evo recimo, HP mi ulijeva povjerenje (kakvo-takvo), dok recimo za Acer nemam nekog interesa. Sad da tu ne bacam neke predrasude, slobodno me možete razuvjeriti...

 

Drugo, evo opis onoga kaj mi treba:

Tražim lap do 4000 kn (4200 max)

- bez predinstaliranog OS-a(Windows)

- služit će mi za fax, te svakodnevne potrebe (surfanje, multimedija, programiranje...), igre ne mislim pokretati.. s tim da bi bilo dobro da se može gledati neki HD video (nije uvjet)

-autonomnost baterije ne smije biti prekratka

 

I zapeo mi je za oko jedan koji bi donekle zadovoljavao moje potrebe: http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=12050&catid=19

Molim da ocijenite moj izbor, te mi eventualno ukažete na bolju ponudu tog cjenovnog ranga...

 

Zahvaljujem

Da pocnemo HP jeste dobra,kvalitetna i pouzdana marka kao i npr. Toshiba,ali Acer se uvelike popravio u zadnjih par godina i sad proizvode znatno bolje stvari i za tu cijenu do koje ti trazis(4200kn) daju mnogo vise od HP-a i ostalih pa bih ti ja preporucio hovog Acera.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Heheheeh

Juce odnio jednog acera na popravku. Nazvao ovlasteni servis u HR i cim sam rekao o cemu se radi covjek odmah rekao koji je acer u pitanju. Misteriozno prestali tastatura i trackpad da rade. Nek kupi ko sta hoce al nekako zazirem od acera.

14 godina
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kupiš nešto od hp-a iz poslovne serije i nema problema,i dijete zna da je poslovna serija kvalitetnija od kućne,dobiješ malkicu slabiji hardver ali bar neće crknuti

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gman kaže...

Da pocnemo HP jeste dobra,kvalitetna i pouzdana marka kao i npr. Toshiba,ali Acer se uvelike popravio u zadnjih par godina i sad proizvode znatno bolje stvari i za tu cijenu do koje ti trazis(4200kn) daju mnogo vise od HP-a i ostalih pa bih ti ja preporucio hovog Acera.

Zahvaljujem,

no ipak mi taj Acer ne odgovara, ponajprije  zbog mase i veličine ekrana, jer mi je 17'' preveliko, s obzirom da ću ga imati potrebu veći dio tjedna nositi sa sobom.

Također mi nije potrebna zasebna grafička, jer za to nemam neke potrebe (gore ide linux, pa mi za neke bijesne igre ne treba).

Sve me žene oko kuće jure, kaže majka to je zbog frizure...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kupi neki lap iz poslovne serije od HP, lenova, Toshibe. To su proizvodjaci koje bih ja gledao. I mozda dell ali sa njima nemam iskustva. Kucna i poslovna serija su nebo i zemlja razlika. Pogotovo ako ces ga cesto tegliti okolo.

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Valjaju li šta ovi amd- ovi mobilni procesori, koji se trenutno više isplate,

kakvi su ovi core i3 procesori u usporedbi s amd-ovim po pitanju brzine i zagrijavanja( žderanja baterije)

......

Može savjet nekog laptopa do 4.5k kn, prosijecno trajanje baterije, uglavnom za net i multimediju, rijetko bi se upalio neki graficki prog ili igra

 

Listen very carefully, I shall say this only once !!
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2010 22:16 (Master Tino).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Master Tino kaže...

Valjaju li šta ovi amd- ovi mobilni procesori, koji se trenutno više isplate,

kakvi su ovi core i3 procesori u usporedbi s amd-ovim po pitanju brzine i zagrijavanja( žderanja baterije)

......

Može savjet nekog laptopa do 4.5k kn, prosijecno trajanje baterije, uglavnom za net i multimediju, rijetko bi se upalio neki graficki prog ili igra

 

Ako hoces nesto sto ce ti trajati a neces igrti igre ovo je laptop za tebe,a ako ti kad padne na pamet moci ces i koju igru zavrtiti.Namigiva

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Daphne Black kaže...

Ja bih takvog bez Win7... Je l' ima? :D

 

Ovak' nekaj: http://protis.hr/ProductDetails.aspx?q=31807&s=1-Notebook-Acer-Aspire-5741G434G64Mn-LXPTD0C015

 

Mislim da ću taj kupit'. Ako ne valja, recite mi do ponedjeljka. :D

Mene zanima jel bolja ta graficka tj. nVIDIA GT320M 1GB ili recimo atijeva HD 5470 sto se tice igara? Cini mi se da sam vidio takav isti samo sa tom grafickom.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
alen29 kaže...
Daphne Black kaže...

Ja bih takvog bez Win7... Je l' ima? :D

 

Ovak' nekaj: http://protis.hr/ProductDetails.aspx?q=31807&s=1-Notebook-Acer-Aspire-5741G434G64Mn-LXPTD0C015

 

Mislim da ću taj kupit'. Ako ne valja, recite mi do ponedjeljka. :D

Mene zanima jel bolja ta graficka tj. nVIDIA GT320M 1GB ili recimo atijeva HD 5470 sto se tice igara? Cini mi se da sam vidio takav isti samo sa tom grafickom.

nVidia 320M 1GB je na 86 mjestu a HD5470 je na 97 mjestu.Pa samim time znaci da je GT320M jaca.

For gamers by gamers
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ta mi se lista cini skroz nerealnom, jer je nVidia GT120M na mjestu ispred GT320M, a HD 3670 je čak bolja od HD 5470. Nesto mi tu "smrdi". I ima i jos primjera pa kome se da gledat, nek pogleda.

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice