2500k ili 3570k

poruka: 46
|
čitano: 7.633
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
2500k ili 3570k?

Znam da je ova tema donekle prozvakana medjutim u problemu sam...slazem komp nakon dugog cekanja i ostao mi je jedino proc..

 

Dvoumim se izmedju navedenih procesora..ne mislim raditi neki ultra overclock, bio bih zadovoljan sa 4.5 npr...imam Xigmatek Aegir cooler..znam da se ivy grije previse, vec mi je muka od citanja stranih foruma i likova koji mahom svi imaju vodena hladjenja.. pa pitam domacu publiku..

 

razlika u cijeni je recimo zanemariva (3570k je oko 205E, 2500k 175E).

 

Treba mi za gaming i nista drugo..

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
2500k ili 3570k

2500k, provjereno, jeftinije, clockabilno....za gaming odlican ;)

Moj PC  
4 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
2500k ili 3570k
Ja uzeo Sandy, al bi ga ipak sada mjenjao za Ivy, sad kako ko...
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
2500k ili 3570k

i5 2500k definitivno ;)

[www.tpbg.co.cc] Games Download [www.vertex-hosting.com] Website And Game Hosting
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
online
Re: 2500k ili 3570k?

 Uzmi Ivy, zašto bi kupovao "stari" cpu ako imaš novaca. Ivy je napredak ( mal doduše ) sa Sandy-a ali ne u clockanju. Aiger je odličan hladnjak a kod Ivy-a je pitanje samo koliko ide sa naponom manjim od 1.25V jel kad se krene dizat napon više od toga, ni 3 Aegira ga nemogu zadržat radi arhikteture procesora. Ako imaš sreće, radit će bez pol beda na 4.5Ghz kod tebe, ako nemaš radit će na 4.3Ghz. U svakom slučaju imaš CPU za gaming godinama,  a danas je i na stocku dovoljan za gaming b ez problema.

13 godina
neaktivan
offline
2500k ili 3570k

Čemu se vraćat na staro kad se slaže novi komp.. Uzmi Ivy - novi, brži, ispoliraniji.. the end

MiR
Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
offline
2500k ili 3570k

ivy se više grije jačim overclockom, 4.3-4.5 ghz ne bi trebalo biti problem. uz to ima nativnu podršku za pcie 3.0, usb 3.0, mnogo jaču integriranu grafičku, nešto manja potrošnja...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
2500k ili 3570k

I meni se sve vise cini da cu se odluciti za ivy..ne ganjam nove tehnologije ali obzirom da sam cekao cijelu godinu  ivy i mogu ga nabaviti po normalnoj cijeni u Srbiji nekako imam problem s tim da sad uzmem sandy..

 

a sad da li cu ga natjerati na 4.3 ili 4.5.. nije mi toliko bitno..

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: 2500k ili 3570k

onda pikni ivy i bit ces miran!

Krpa
12 godina
neaktivan
offline
2500k ili 3570k

Uzimam ivy definitivno..pa kaj bude..

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
2500k ili 3570k

 Bit ce ti 80c vec sa 1.2v i za vise od 4.5 ghz ce trebat imat jebacki hladnjak. Imam ga pa znam...

 SB ima toliko bolje temp da moze radit na 5ghz i jos uvijek bit hladniji od Iba na recimo 4.6 ili 4.7..

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
2500k ili 3570k

Na koju ploču upiknut 3570k koji će radit na stock frekvi, eventualno ostavit mogućnost laganog clocka jednog dana? Ajde do nekih 1100 kn, al bilo bi bolje da je manje.{#}

 

Ne bih ASRock i MSI (iz religioznih razloga).

 

I koju memu upariti...

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
offline
2500k ili 3570k

http://www.protis.hr/products/details/maticna-ploca-asrock-z77-extreme4/56318

 

ovo ti je najbolja ploča za 1100kn. nemaš se kaj bojati asrocka ili msi, rade oni vrhunske ploče

 

ako baš nećeš...

 

http://www.protis.hr/products/details/maticna-ploca-asus-p8z77m-pro/56305

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: 2500k ili 3570k
Mr. Fugitive kaže...

Na koju ploču upiknut 3570k koji će radit na stock frekvi, eventualno ostavit mogućnost laganog clocka jednog dana? Ajde do nekih 1100 kn, al bilo bi bolje da je manje.{#}

 

Ne bih ASRock i MSI (iz religioznih razloga).

 

I koju memu upariti...

Nemaš baš nekog izbora ako eliminiramo ta dva proizvođača.

 

Ako nećeš clockati onda ovo ili ovo, ako hoćeš onda je ova ASRockica best buy do 1100kn.

heilige
12 godina
offline
2500k ili 3570k

Koji mi procesor preporučujte od ova dva s obzirom da ne mislim radit OC ? ;

36 Intel 3450, Ivy
3 Intel 2320, Sandy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 2500k ili 3570k
Xash kaže...
Mr. Fugitive kaže...

Na koju ploču upiknut 3570k koji će radit na stock frekvi, eventualno ostavit mogućnost laganog clocka jednog dana? Ajde do nekih 1100 kn, al bilo bi bolje da je manje.{#}

 

Ne bih ASRock i MSI (iz religioznih razloga).

 

I koju memu upariti...

Nemaš baš nekog izbora ako eliminiramo ta dva proizvođača.

 

Ako nećeš clockati onda ovo ili ovo, ako hoćeš onda je ova ASRockica best buy do 1100kn.

Da, ta MSI-jka je i meni upala u oči. Ima li kakvih izgleda za lagani clock...recimo parsto MHz? Ima 3 godine jamstva pa ju možda uspijem probaviti {#}

 

I koja mema bi pasala uz taj proc i ploču?

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
12 godina
neaktivan
offline
Re: 2500k ili 3570k
Mr. Fugitive kaže...

Da, ta MSI-jka je i meni upala u oči. Ima li kakvih izgleda za lagani clock...recimo parsto MHz? Ima 3 godine jamstva pa ju možda uspijem probaviti {#}

 

I koja mema bi pasala uz taj proc i ploču?

Ići će, samo za to trenutno nema neke realne potrebe, bar mislim.

 

Rami ko rami, uzmi Corsaira.

heilige
15 godina
neaktivan
offline
2500k ili 3570k

 Ja na ovoj jeftinoj z77 gd43 bez problema drzim 3770k na 4.5ghz. Ploca ne da vise od +60mv sto je na mom procu oko 1.160v sto mu je dosta za 4.5 + turbo.  Mozda ce sa novijim biosima doc i vise voltaze jer jos +60mv nije nikakva problem. Memorija se isto klokne prek 2500mhz na njoj bez problema, naravno trebaju bar neki jeftini 2133 stickovi. 1866 cl9 mogu radit na 2133 cl10..

 

http://www.pohrani.com/?1T/F3/1641KTPs/untitled.jpg

 

http://www.pohrani.com/?3h/Nq/xC4uBAB/3770.jpg

 

http://www.pohrani.com/?2t/O4/29lYHODq/untitled.jpg

 

 I ak kupujete z68 ploce i IB trebat ce vam SB za bios flash jer jos uvijek nema ploca koje podrzavaju IB out off box. Bit ce kasnije a za sad samo bios flash. Na nekim starijim z68 plocama postoji problem sa maksimalnim mutijem x39..

 

 I ak planirate prodat SB za IB bacit cete novce u vjetar. IB  nema sansi potjerat iznad 5ghz na zraku cak i manje dok ce solidan SB potegnut puno, puno vise za slikanje ili neki bench. Ja sam ga kupio samo zato jer ga planiram potjerat debelo preko 6ghz uz malo srece u debelom minusu ali cekam postenu plocu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2012 2:57 (Dim).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
2500k ili 3570k

Ivy uzmi..

League of Legends: croogy1802
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
2500k ili 3570k

U vezi matične bazirane na Z77 čipsetu: U novom Bug-u vam je vrlo dobar test, i kao best buy matična je Gigabyte GA-Z77MX-D3H, 1050kn Links.  Prema tome, nemate što više komplicirat i trošit više novaca od ove, spominju da je solidan clocker, podržava SLI/Cros, ako se ne varam 32GB memorije, itd, itd.. Osobno sam ju stavio na vrh popisa za novu mašinu koju ću slagat nakon ljeta, naravno, još će se toga dosta promjenit, i izać će vjerojatno druge matične, ali to je u biti to..

MiR
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 2500k ili 3570k
Omerta23 kaže...

U vezi matične bazirane na Z77 čipsetu: U novom Bug-u vam je vrlo dobar test, i kao best buy matična je Gigabyte GA-Z77MX-D3H, 1050kn Links.  Prema tome, nemate što više komplicirat i trošit više novaca od ove, spominju da je solidan clocker, podržava SLI/Cros, ako se ne varam 32GB memorije, itd, itd.. Osobno sam ju stavio na vrh popisa za novu mašinu koju ću slagat nakon ljeta, naravno, još će se toga dosta promjenit, i izać će vjerojatno druge matične, ali to je u biti to..

Nekome može odgovarati ta gigabajtka, ali na nju de facto možeš stavit samo grafe. Ljudi s PCI i PCI-e x1 karticama se mogu samo češat po glavi...

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
12 godina
neaktivan
offline
2500k ili 3570k

uzeo ivy i stoji mi ovdje u kutiji jer sam uzeo msi z68 gd65 g3 plocu kad je bila na popustu (a prelazim sa q6600) i naravno nigdje na msi siteu nije pisalo velikim crvenim slovima da je jedini nacin na koji je moguce flashati bios za ivy bridge uz pomoc sandy bridgea.. a otkud meni sb... potrosio zivaca i vremena, komp se stalno restartao na loopu..

 

ipak, pristali su mi flashat plocu u ducanu gdje sam je uzeo jer slazu neki sb komp..

 

to neka bude upozorenje za ostale, kao sto je i dim naveo..ako nemate z77 plocu obavezno vam treba sb!

 
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
2500k ili 3570k

 Inace je f10 Ib bios za MSI Z68 g3 ploce u poprilicnom rasulu. Ja sam stavio danas.

 Ne radi regulacija vdropa kako spada, po novom ima 7 levela i bit ce dobro kad proradi

 Ne radi ECO i OC mode

 Memorija se neda klokat iznad 2000mhz, cak ni 2133 stickovi

 

 Tak da ima puno posla oko toga biosa. Sve drugo dela , proc se normalno kloka i sve to..

Moj PC  
0 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
2500k ili 3570k

Zato govorim ljudima da se ne zalijecu i ne uzimaju novije generacije cim izidju, puno tu rupa postoji. Bolje dobra i provjerena SB platforma nego Ivy i Z77 ili flashanje Z68 i sl. Ali svakom njegovo kako kazu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: 2500k ili 3570k

Pa postoje i proizvodjaci koji se ne zalecu sda izbacivanjem novih platforma nego cekaju da vide sta se desava.

Bolje je to nego da povlace sa trzista ili da ih musterije jure za BIOS. Da li ste citali ovo I sta je bilo sa time i kako su to resili

 

http://www.legitreviews.com/article/1917/

 

SB je dobar u klokovanju i hladan. Ivy Bridge je vreo ali pri manjem kloku je jaci od SB na kloku koji je vec nemoguc i za dobre primerke SBa.

Ljudi sada kupuju 2600k-2700k pa se muce da izvuku 4.9GHz stabilno iako startuju sa 3.5GHz.

Ne mora nista da znaci ja menjam misljenje pa jedno 2-3 puta u toku dana koji cu da uzmem ali kada stigne ploca moram da se odlucim.

Sada videcemo ploce kasne verovatno iz nekog razloga, mozda rade na boljem BIOSu mozda ispravljaju nesto pa ce Ivy vise da se klokuje i ostalo.

Za sada najkvalitetnijih ploca za Z77 uopste jos nema, ljudi koji idu na top ili nisu kupili CPU jos ili ga imaju a cekaju ploce ili im stizu ovih dana CPU a ploca jos nema.

I za Maximus 5 i EVGA Z77FTW koja po onim najavama ima ugradjenje najbolje delove u nju. Na trzistu su prakticno brandovi samo sa kojima je sve moguce pa i da neka funkcija nije podrzana.

Ja se ne bi iznenadio da na Z68 nekim IB se klokuje izrazito lose, oni uvek mogu da se operu. Rekli smo da ce Ivy raditi ali nismo rekli da ce se klokovati ili klokovati dobro.

To se desava kada spajas 2 komponente a jednu godinu dana ranije izaslu koja treba da podrzi nesto u buducnosti takve stvari su za ocekivati.

Videcemo kada se pojave vise ljudi sa boljim plocama jos se i ne prodaju neke.

CORSAIR/www.corsair.com/ EVGA/http://www.evga.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2012 6:12 (Vlada011).
13 godina
protjeran
offline
Re: 2500k ili 3570k

GIGABYTE je izbacio 32 ploce Z68.

Pogledajte koji spisak problematicnih, veci nego sto je EVGA od postojanja napravila za sve sockete.

Svake godine su umesani u neki skandal, neku malenu nekompatibilnost, nego ogranicenje koji drugi nemaju, neko otezanje, ...

CORSAIR/www.corsair.com/ EVGA/http://www.evga.com/
13 godina
neaktivan
offline
2500k ili 3570k

Gledam Vas i smijem se. Osim vlasniku ovog threada kojemu toplo preporučujem 2500K , ostalima mogu poručiti da sve što pišete jesu .........

Naime, recite vi meni, onako iskreno i pošteno koja je svrha klokanja priocesora sa 3.3 na 4.9 ako ćete igrati?

Zar vi uistinu mislite da je kvad na 3.3 GHz slab za bilo koju današnju igru? Treba li se uopće dizati na 4.5  i poviše od toga?

Uostalom i sam sam vlasnik istog procesora i znam, koliko se i kako se grije: i znam da bi 90% vas koji se tu busate u prsa kako ste ga klokali na 4.9 stabilno

plakali kada bi uključiti 4 pararelne aplikacije koje koriste AVX i kada bi vam temperatura toliko skočila da ni vodeno ne bi bilo dobro hlađenje.

 

 
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: 2500k ili 3570k
pepi74 kaže...

Gledam Vas i smijem se. Osim vlasniku ovog threada kojemu toplo preporučujem 2500K , ostalima mogu poručiti da sve što pišete jesu .........

Naime, recite vi meni, onako iskreno i pošteno koja je svrha klokanja priocesora sa 3.3 na 4.9 ako ćete igrati?

Zar vi uistinu mislite da je kvad na 3.3 GHz slab za bilo koju današnju igru? Treba li se uopće dizati na 4.5  i poviše od toga?

Uostalom i sam sam vlasnik istog procesora i znam, koliko se i kako se grije: i znam da bi 90% vas koji se tu busate u prsa kako ste ga klokali na 4.9 stabilno

plakali kada bi uključiti 4 pararelne aplikacije koje koriste AVX i kada bi vam temperatura toliko skočila da ni vodeno ne bi bilo dobro hlađenje.

 

Slažem se u vezi ponekad nepotrebnog dizanja Hz-a za svega par postotaka ili ajde malo više, no nekima je to zadovoljstvo i gušt, prema tome nemoj im tu uživanciju skraćivat, jer ti onda ovdje nije mjesto..

 

Druga stvar, sa kojom se ne slažem, je da kako možeš preporučivat nešto što je starije generacije (očito slabije, bla bla) i to još toplo preporučit? Kao što sam već rekao, pa da ponovim: Prilikom slaganja nove mašine logički i ispravno je ić na najnoviju generaciju, naravno ako je ona bolja,brža,jača, što u ovom slučaju i je.. A pored svega toga, razlika u cijeni je relativno zanemariva..

MiR
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2012 11:02 (Omerta23).
12 godina
neaktivan
offline
2500k ili 3570k

Šta uzeti?

10 2500K + Asrock Z77 Extreme 4
0 2500K + Asrock Z68 Extreme 3
21 3570K + Asrock Z77 Extreme 4
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 2500k ili 3570k
Omerta23 kaže...

Druga stvar, sa kojom se ne slažem, je da kako možeš preporučivat nešto što je starije generacije (očito slabije, bla bla) i to još toplo preporučit? Kao što sam već rekao, pa da ponovim: Prilikom slaganja nove mašine logički i ispravno je ić na najnoviju generaciju, naravno ako je ona bolja,brža,jača, što u ovom slučaju i je.. A pored svega toga, razlika u cijeni je relativno zanemariva..

Aj ti to malo objasni posto je K verzija ivy-a u pitanju. Nako svih dosad procitanih/pogledanih reviewa, testiranja i whinanja ne bih se bas slozio s tobom.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice