6700k OC,koliko?

poruka: 10
|
čitano: 1.157
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
6700k OC,koliko?

Vlasnici i7 6700k,na koliko ste najviše mogli klokati navedeni CPU?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 6700k OC,koliko?

Njihova informacija ti ne mora značiti puno jer sve ovisi kakav si ti primjerak dobio, za što ga želiš koristit i do kojeg napona želiš ići.

8 godina
odjavljen
offline
Re: 6700k OC,koliko?

1,28 V noctua nd 14 4,4 GHz.. lagano... Nisam tjerao na vise jer me veliki oc i ne interesuje....

10 godina
offline
Re: 6700k OC,koliko?
Zelja kaže...

Vlasnici i7 6700k,na koliko ste najviše mogli klokati navedeni CPU?

 Nisam vlasnik al vidim da ide na 5ghz. Imaš dobru ploču i cooler, tako da ne vidim problem.

8 godina
odjavljen
offline
Re: 6700k OC,koliko?
Ide ali se treba poklopiti puno faktora i ne ide svaki...
15 godina
offline
Re: 6700k OC,koliko?
Chico12 kaže...
Zelja kaže...

Vlasnici i7 6700k,na koliko ste najviše mogli klokati navedeni CPU?

 Nisam vlasnik al vidim da ide na 5ghz. Imaš dobru ploču i cooler, tako da ne vidim problem.

 Ovo me zanima.Misliš da moze ici kao i 7700k na 5GHz?

14 godina
offline
Re: 6700k OC,koliko?

1.26V 4.7 GHz. Ide na 1.32 na 4.8. Dalje nisam proba radi ovog Hyper D92 hlađenja i jer još nije delidan proc. Uskoro stiže Kraken X62 i delida se pa mislim da će ić na 5 bez problema.

15 godina
offline
Re: 6700k OC,koliko?

Kako klokaš, uprošteno mi objasni iz BIOS-a?Nisam nikad klokao CPU.

Eto mogao bih probati na 4.7GHz.

11 godina
offline
Re: 6700k OC,koliko?

1.) Uđeš u bios pritiskajući delete tipku prilikom paljenja računala, stisneš f7 nakon što uđeš u bios - to će te prebaciti u advanced mode.

2.) Prebaciš se na "extreme tweaker" tab i podesiš "ai oc tuner" na xmp ili manual (ne znam koju memoriju imaš, u slučaju da xmp radi, kad odabereš tu opciju izbacit će ti neku poruku da je potrebno dovoljno dobro hlađenje - to potvrdiš).

3.) "Cpu core ratio" postaviš na sync all cores i dolje upišeš 45.

4.) Skrolaj dolje dok ne nađeš "cpu core/cache voltage", to postavi na adaptive mode. U "aditional turbo mode core voltage" upiši 1.35

5.) Uđi u "internal cpu power management" i nađi "ia ac load line" i "ia dc load line" te oboje postavi na 0.01

6.) Stisni f10 da spremiš postavke, uđi u windows i testiraj proc nekim stres testom prateći frekvenciju i temperature bar 30min

 

Ako je sve stabilno i temperature su dovoljno dobre, možeš se vratit u bios i podesiti veći množitelj iz koraka 3 (dakle sa 45 na 46 - ne preporučam preskakanje brojeva ili da počneš sa većim brojem od 45), ništa drugo ne podešavaš.

 

Ovo opisano bi trebale biti sigurne postavke za 24/7 sa hlađenjem kakvo imaš. Sve radiš na vlastitu odgovornost i ograđujem se od bilo kakve eventualne štete nastale praćenjem ovih uputa.

14 godina
offline
Re: 6700k OC,koliko?
Zelja kaže...

Kako klokaš, uprošteno mi objasni iz BIOS-a?Nisam nikad klokao CPU.

Eto mogao bih probati na 4.7GHz.

Evo pogledaj ovi video -



Sve će ti bit jasno, BIOS je isti praktički ko i na tvojoj.

Pitanje je samo koliko 'čist' čip imam. Mene je, eto, usralo, pa mi se vrhunski kloka, tj. treba manju voltažu za istu frekvenciju od većine čipova.

Sretno

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice