Am3 ne raddi.pomoć!!

poruka: 12
|
čitano: 1.936
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
pomoć brzo!

dakle ja sam FLASHAO biose i piše da sad podržava AM3 procesore, jer sam prije imao am2...dakle danas sam kupio AM3 AMD ATHLON X2 2.8 i kad stavim u matičnu, kompjuter se pali ali nema onog beepa i cooler se zaustavlja, a kad stavim natrag onaj stari am2 proc sve je OK.

što je problem??? molim pomoć!

skols
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: pomoć brzo!
jesi uradio clear cmos? Kakvi su beepovi? broj,duljina? Nađi u priručniku šta označava to beepanje
16 godina
offline
Am3 ne raddi.pomoć!!

koja maticna, koji tocno athlon II?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Am3 ne raddi.pomoć!!

beep kod paljena uobičajeno se čuje, al sad ne... AM3 AMD ATHLON X2 240 2.8 GHz 

skols
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Am3 ne raddi.pomoć!!
skols155 kaže...

beep kod paljena uobičajeno se čuje, al sad ne... AM3 AMD ATHLON X2 240 2.8 GHz 

probaj clear cmos kao sto je rekao pod007 ili probaj ponovo flashat bios s predzadnjom verzijom, odnosno zadnjom ako si nekom dr verzijom to radio

ako i dalje jedan procesor radi, a drugi ne onda ti ne valja novi proc

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2010 23:14 (igy).
16 godina
neaktivan
offline
Am3 ne raddi.pomoć!!

vjerovatno kriva verzija BIOS-a.  nemoj paničarit, ne vjerujem da si ga uspio uništit  il da je došao neispravan. pogledaj na stranici proizvođača, odakle skidaš bios, za svaku verziju koje su novosti unijeli i da li piše da su dodali podršku za tvoj procesor. u krajnju ruku, možda flešanje nije uspjelo. uvijek možeš vratiti na default pa ispočetka. dobro ne baš uvijek, al neke ploče imaju dual bios baš radi takvih stvari

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: pomoć brzo!
skols155 kaže...

dakle ja sam FLASHAO biose i piše da sad podržava AM3 procesore, jer sam prije imao am2...dakle danas sam kupio AM3 AMD ATHLON X2 2.8 i kad stavim u matičnu, kompjuter se pali ali nema onog beepa i cooler se zaustavlja, a kad stavim natrag onaj stari am2 proc sve je OK.

što je problem??? molim pomoć!

Ajd ti fino prvo pogledaj koju reviziju maticne ploce imas, jer postoje dvije kak vidis na slici da to prvo rjesis a to mozes vidit u Everest recimo.Cool

15 godina
offline
Am3 ne raddi.pomoć!!

Nek stavi najnoviji bios, vjerujem da je stavio onaj F3 jer kod njega uvode podršku za AM3 procesore.

 

Može biti i slučaj da je stavio taj F3 bios od rev1.0 matične, na rev. 1.3 matičnu pa shebo stvar ili će ipak možda radit jer su praktički skoro iste matične no nedrži me za riječ.

 

Inače:

 

flashat bios

otić u bios -> "load default/optimized defaults"

save-at

ugasit comp

isključit iz struje

izvadit procesor i zamijenit sa novim

pasta,cooler,spojit vent na matičnu

clear cmos

priključit u struju

upalit

 

I mora da radi.

 

igy kaže...

koja maticna, koji tocno athlon II?

Napisao je koji je procesor,a matična je pod MOJ PC.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2010 0:30 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Am3 ne raddi.pomoć!!

Hvala svima! Složio sam

skols
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Am3 ne raddi.pomoć!!

Šta je bilo u pitanju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Am3 ne raddi.pomoć!!
skols155 kaže...

Hvala svima! Složio sam

 

Ivan(4) kaže...

Šta je bilo u pitanju?

 

99% da nije uštekao 4pin od napajanja.

98% da nije dobro spojio dobro power prekidač na ploču.

97% bilo šta drugo...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
14 godina
neaktivan
offline
RE: Am3 ne raddi.pomoć!!

trebao sam napraviti clear cmos i onda update biosa...

skols
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice